Kluba izvēle

Ask a question and get an answer

Kluba izvēle

Postby Wolfinsh » 08 Nov 2011, 16:32

Sveiki,
Tā ka mēs nesen iegādājamies vācu aitu šķirnes kucēnu, līdz ar to radās jautājumi par iestāšanos klubā.
Kucēna vecāki pieder pie kluba "Favorīts". Sakiet vai mums arī jāiestājas tai pati klubā, vai nu mēs varam izvēlēties citu klubu, kas tieši nodarbojas ar vācu aitu suņiem?

Es iedomājos, ka laikam varam iet jebkurā klubā ? Bet kucēnu no sakuma jāreģistrē tai kluba kura izdevusi registrācijas apliecību, vai ne?

Paldies
Wolfinsh
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 07 Nov 2011, 00:46

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kluba izvēle

Postby Laura » 08 Nov 2011, 17:00

Nē, jūs nevarat iet uz JEBKURU klubu. Jūs varat doties tikai uz tādu klubu, kas atzīst "Favorīta" izsniegtos ciltsrakstus.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Kluba izvēle

Postby Wolfinsh » 08 Nov 2011, 17:08

Laura wrote:Nē, jūs nevarat iet uz JEBKURU klubu. Jūs varat doties tikai uz tādu klubu, kas atzīst "Favorīta" izsniegtos ciltsrakstus.

Paldies par atbildi Laura!

Vai tad man jāreģistrē kucēns arī Favorītā? vai citā klubā, ja mūs tur pieņems? Vienkārši nesaprotu kur lai nes to kucēna registrācijas dokumentu, ko saņemu kopa ar mazo?

Atvainojos par stulbiem jautājumiem, nekad nav bijis suns, tikai kaķi :)
Wolfinsh
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 07 Nov 2011, 00:46

Re: Kluba izvēle

Postby Laura » 08 Nov 2011, 17:28

Jums ir kucēna reģistrācijas dokuments vai ciltsraksti? (respektīvi, vai tajā dokumentā ir minēti tikai vecāki, vai arī vecvecāki utt) Ja godīgi, esmu aizmirsusi, kādi izskatās Favorīta ciltsraksti.
P.S. Kāpēc suni Favorītā pirkāt?
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Kluba izvēle

Postby ruu » 08 Nov 2011, 17:32

Solidarizēšos ar Wolfinsh :latvija: jo arī es esmu iesācējs attiecībā uz "suņiem ar papīriem". Es arī gribu iestāties klubā, bet vai jūs varētu man apstāstīt - kas man ir jādara, kādi dokumenti nepieciešami un kādas formalitātes jākārto? Aizrakstīju vienam klubam un uzdevu savus iesācēja jautājumus, bet atbildi neesmu saņēmusi (cerams, ka pagaidām)... :)
Mans suns ir ievests, nav pirkts LV, tādēļ nevaru iestāties audzētāja klubā :(
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Kluba izvēle

Postby Laura » 08 Nov 2011, 17:37

Ļoti nopietns jautājums ir maza abreviatūra, kas redzama uz ciltsrakstiem. Ja tos rotā burti "FCI", tad tas nozīmē, ka varat doties uz kādu no šiem klubiem: http://www.dogs.lv/index.php?mode=klubs&id=0. Ja uz ciltsrakstiem tādu burtu salikumu neatrodat, tad jāiet uz "Favorītu" vai kādu citu UCI sistēmas klubu.

Te ir FCI mājaslapa: http://www.fci.be/
Par UCI neatrodu. Ja kāds zin, padalieties ar informāciju.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Kluba izvēle

Postby Laura » 08 Nov 2011, 17:42

Va vellos, atradu, ka "favorīts pluss" pārstāv IKU.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Kluba izvēle

Postby ruu » 08 Nov 2011, 17:51

Laura wrote:Ļoti nopietns jautājums ir maza abreviatūra, kas redzama uz ciltsrakstiem. Ja tos rotā burti "FCI", tad tas nozīmē, ka varat doties uz kādu no šiem klubiem: http://www.dogs.lv/index.php?mode=klubs&id=0. Ja uz ciltsrakstiem tādu burtu salikumu neatrodat, tad jāiet uz "Favorītu" vai kādu citu UCI sistēmas klubu.

Te ir FCI mājaslapa: http://www.fci.be/
Par UCI neatrodu. Ja kāds zin, padalieties ar informāciju.

:jaa: mums ir FCI.
Cik saprotu, tad klubu var izvēlēties pēc savas patikšanas - pēc šķirnes, reģiona vai vienkārši - kurš labāk patīk? Vai ir vērts aptaujāt vairākus klubus, vai klauvēt kamēr atvērs tajā klubā, kas man liekas pieņemams :jaut:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Kluba izvēle

Postby Wolfinsh » 08 Nov 2011, 17:52

Laura wrote:Jums ir kucēna reģistrācijas dokuments vai ciltsraksti? (respektīvi, vai tajā dokumentā ir minēti tikai vecāki, vai arī vecvecāki utt) Ja godīgi, esmu aizmirsusi, kādi izskatās Favorīta ciltsraksti.
P.S. Kāpēc suni Favorītā pirkāt?


Man ir reģistrācijas dokuments, kur ir minēti tikai vecāki.
Mēs pirkām nevis Favorītā , bet no draugiem, kas ir audzētāji ar Favorīta dokumentiem
Wolfinsh
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 07 Nov 2011, 00:46

Re: Kluba izvēle

Postby Laura » 08 Nov 2011, 18:00

ruu, izvēlieties to klubu, kurš jums piemērotāks. Ir šķirnes klubi, ir reģionālie. Katram gadījumam piemērotāks ir kaut kas cits. Ja man agrāk ar šnauceriem bija vērtīgāk būt šķirnes klubā, tad brīdī, kad pievienojās otra šķirne, materiāli apsvērumi noteica, ka izdevīgāk būt reģionālajā klubā, nevis divos šķirņu.
Wolfinsh, jūsu gadījumā jāiet uz "Favorītu".
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Kluba izvēle

Postby Wolfinsh » 08 Nov 2011, 18:02

Laura wrote:Va vellos, atradu, ka "favorīts pluss" pārstāv IKU.


Uz dokumenta tiešām ir IKU zīme, līdz ar to man ir jāmeklē kādu UCI sistēmas klubu?
Un uz pārējiem klubiem mēs nedrīkstam iet? Es biju iedomājusies Vācu aitu suņu klubu, bet tad sanāk ka nedrīkst, jo viņi pārstāv FCI ?
Wolfinsh
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 07 Nov 2011, 00:46

Re: Kluba izvēle

Postby Maija_Dakota » 08 Nov 2011, 18:06

Wolfinsh wrote: Mēs pirkām ...no draugiem, kas ir audzētāji ar Favorīta dokumentiem

viņi Jums nepalīdz šajos un citos jautājumos?
p.s. protams jautājiet šeit, bet primāri tieši audzētājs visu stāsta rāda un palīdz...
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Kluba izvēle

Postby Wolfinsh » 08 Nov 2011, 18:23

Maija_Dakota wrote:
Wolfinsh wrote: Mēs pirkām ...no draugiem, kas ir audzētāji ar Favorīta dokumentiem

viņi Jums nepalīdz šajos un citos jautājumos?
p.s. protams jautājiet šeit, bet primāri tieši audzētājs visu stāsta rāda un palīdz...


Piezvanīšu arī viņiem, vienkārši tagad viņiem ir savas personīgas problēmas, un tiešam daudz nopietnākas :(
Wolfinsh
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 07 Nov 2011, 00:46

Re: Kluba izvēle

Postby Laura » 08 Nov 2011, 19:14

Wolfinsh wrote:Uz dokumenta tiešām ir IKU zīme, līdz ar to man ir jāmeklē kādu UCI sistēmas klubu?
Un uz pārējiem klubiem mēs nedrīkstam iet? Es biju iedomājusies Vācu aitu suņu klubu, bet tad sanāk ka nedrīkst, jo viņi pārstāv FCI ?

Tagad sanāk, ka jums ir jāmeklē klubs IKU sistēmā, ko, manuprāt, Latvijā tiešām pārstāv tikai "Favorīts". "Vācu aitu suņu klubu" varat aizmirst. Ceru, ka kucēnam viss kārtībā.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Kluba izvēle

Postby cobretti » 08 Nov 2011, 19:51

Bez Favorīta vēl ir klubs Elison, kurš atbildīs jūsu sistēmai. Šī kluba vadītāja Eva ļoti forša un zinoša sieviete. Viņas tlr.29425806
cobretti
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 16 May 2011, 14:38

Re: Kluba izvēle

Postby Wolfinsh » 08 Nov 2011, 20:35

Laura wrote:
Wolfinsh wrote:Uz dokumenta tiešām ir IKU zīme, līdz ar to man ir jāmeklē kādu UCI sistēmas klubu?
Un uz pārējiem klubiem mēs nedrīkstam iet? Es biju iedomājusies Vācu aitu suņu klubu, bet tad sanāk ka nedrīkst, jo viņi pārstāv FCI ?

Tagad sanāk, ka jums ir jāmeklē klubs IKU sistēmā, ko, manuprāt, Latvijā tiešām pārstāv tikai "Favorīts". "Vācu aitu suņu klubu" varat aizmirst. Ceru, ka kucēnam viss kārtībā.

Mums viss ir kārtībā :jaa:
paldies par atsauksmi!
Wolfinsh
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 07 Nov 2011, 00:46

Re: Kluba izvēle

Postby Creme de la Creme » 08 Nov 2011, 20:41

ruu - atklāti sakot es pat nezinu kurā šķirnes klubā Jūs varētu iestāties (terjeri ir sadalīti pa šķirnēm, vairākos klubos). Iesaku to noskaidrot LKF sekretariātā. Bet ja runājam per reģionālajiem - tad jebkurā (reģionālie ir visu šķirņu klubi).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kluba izvēle

Postby ruu » 08 Nov 2011, 22:56

Laura un Creme de la Creme, paldies :roze:
Man gan nav terjers :rej: :) bet esmu jau noskatījusi vienu no reģionālajiem klubiem. Vai varat vēl arī pastāstīt, kādas ir iestāšanās formalitātes? Pieļauju, ka tās pa lielam visur ir +/- vienādas.
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Kluba izvēle

Postby Laura » 09 Nov 2011, 09:22

Parasti ir jāaizpilda anketa un jāsamaksā iestāšanās maksa. Tas arī pirmajā gadā ir viss.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Kluba izvēle

Postby Creme de la Creme » 09 Nov 2011, 14:03

Vai Ruu! Es takš pavisam te saputrojos šķirnēs! :sarkstosa: :sajucis: Nez kāpēc iedomājos ka Jums terjers :jautri:
Bet parasti ir tā: jādodās uz izvēlēto klubu ņemot ''zobos'' suņa ciltsrakstus. Tur dos aizpildīt iestāšanās anketu. Un pēc tam tiks izsniegta kluba biedra karte+LKF maksājumu karte (to vajadzēs reģistrējoties izstādēm). Ja pareiz sapratu tad suns ir ievests? Tātad - uz ciltsrakstiem vēl nav LKF zīmodziņa? Tātad būs klubā jāapmaksā 5,-ls par ciltsrakstu reģistrāciju LKF ciltsgrāmatā. Bez šī zīmodziņa nevarēsiet pieteikt suni izstādēm/sacensībām u.tml. Un iesaku pēcāk arī atrādīt pašu suni kluba kinologam (lai veic ''tehnisko apskati'').
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Next

Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests