Kuce+suns dīvaina uzvedība

Ask a question and get an answer

Kuce+suns dīvaina uzvedība

Postby vipdu » 16 Jan 2012, 12:35

Aizvakar novēroju dīvainu uzvedību no saviem suņiem un tagad nezinu ko darīt. Rakstīšu hronoloģiskā secībā:
Gada nogalē kuce bija sākusi meklēties par diviem mēnešiem agrāk nekā citus gadus. Bet uz pašām decembra beigām jau viss norima, svešo suņu bari no pagalma pazuda, mūsu suns arī šai uzmanību vairs nepievērsa, pēc dienu skaita arī viss cauri.
4 janvārī aizvedu suni uz kastrāciju. Ārsts gan brīdināja, ka hormoni kādu laiku vēl dos par sevi zināt. Tā arī bija, pat vēl trakāk kā agrāk, garām sētai pagāja kuce, kas meklējas un mans suns burtiski izlauzās no sētas, skrēju pa puspagastu pakaļ, kad noķēru gandrīz siksnās pakārās, kad atgājām tālāk no kuces sunim prātiņš atgriezās.
Bet aizvakar skatos šis mēģina uzlekt virsū mūsu kucei. Norāvu malā, tagad nezinu ko darīt. Tas varētu būt pēc kastrācijas kaut kas sajucis sunim, vai arī kuce pie vainas? Man viņus turēt atsevišķi (suns vēl kaut ko var arī uztaisīt vai nevar?)vai var laist kopā? Pēc tās vienas reizes vairs nelec virsū.
Vēl saistībā ar kastrāciju jautājums. Suni izkastrēja, bet viņš kā traks uz sevis laizīšanu, kamēr skatos uz viņu un tikko viņš sāk liekt galvu saku "Fu nedrīkst" tad nelaiza, bet tikko novēršos tā uzreiz kā traks. Uzliku to tauri. Viņš to speciāli dauzīja gar visiem stūriem un grauza un tā taure izturēja pusotru dienu un bija sīkās strēmelēs sadalīta (lai gan bija vēl papildus ar izolācijas lentu notīta). Es atstāju kā ir, jo bija vakars un jaunu tauri dabūt nevarēju. Tagad nevaru saprast vai ir viss ok, netieku apskatīt to vietu, jo vēderu griezt gaisā speciāli suni nemācīju (man nepatika ka iepriekšējie suņi tā darīja) un tagad nevaru ieskaidrot ko gribu no viņa. Aiztikt ļauj, nesmilkst un vairs nelaiza. Cik nu paceļot divās kājās var redzēt, tad tā vieta izskatās daudz maz ok, nav sarkana, nav uzpampusi tik tāda ļerpatīga :jautri: (nezinu kā paskaidrot). Bet uztraukums, jo viņš mani tikko ierauga tā apsēžas, man atliek pagriezt galvu viņa virzienā kā viņš uzreiz sēž un grozot galvu skatās man acīs. Es nevaru saprast, it kā jau vairāk šķiet, ka pie vainas komanda "sēdēt", viņš nez kāpēc iedomājies, ka to visu laiku jāpilda, bet ja nu tam cits iemesls. Jautājums tāds, ja tur kaut kas ir atlaizīts vaļā, to tak var normāli redzēt, vai ne?
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kuce+suns dīvaina uzvedība

Postby OrlandoSeaHorse » 16 Jan 2012, 14:12

Hormoni var vēl ilgi trakot. Zirgiem pat 2 mēnešus. Kā suņiem īsti nezinu, bet gan jau ka. Uztaisīt gan it kā neko nevarētu, bet lai visiem miers - es turētu atsevišķi. Te kaut kad runa bija par kucēm, kuras meklējas nepareizā laikā un tad otrreiz pareizā - tavējai tā nesanāk? Viena reize laikam nebija "pa īstam", tik neatceros - kura.
Ja operācijas brūci salaiza, tad to nu droši var redzēt, skats ir baiss: viss sarkans, ar kreveli (no laizīšanas jēls), brūce var būt ar strutām, vērties vaļā, tā ka tikai diegi tur, fui, to noteikti pamanīsi. Pirms tā notiek, var apstrādāt ar kaut ko dezinficējošu, piem., ūdeņraža pārskābi, zilajiem graudiņiem. Domā, ka šis neļausies apvelt, ja tu mēģināsi, nu pats neveļas, bet ja tu palīdzēsi, tā mīļi?
Daudziem suņiem komanda "sēdēt" paliekot par tādu kā signālu saimniekam - redz, cik es labs, klausīgs sunītis tev esmu, tev taču kāds našķis ir? Kā manējie - tiklīdz es sāku pa pareizo skapīti krāmēties, tā visi 3 sēž kā lellītes un cieši vēro.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kuce+suns dīvaina uzvedība

Postby vipdu » 16 Jan 2012, 14:36

Īstā meklēšanās reize būtu februāra sākums vai vidus, it kā īstajai arī vēl pa agru. Negribās turēt atsevišķi, lai gan kuce kad viņi kopā tēlo īgno večiņu, bet tikko izšķiru tā viņa pati lauž durvis laukā (arī kad nemeklējas) un suns no otras puses laužas, kaut kā dikti labi sadzīvojušies pēdējā gada laikā. Paskatīšos, varbūt tas bija vienreizējs pasākums un nesaistīts ar meklēšanos.
Velties viņš neveļas nekādi, visādi izmēģināju, pa diviem gadiem, tik divas reizes ir apvēlies uz muguras, jo ķemmējot sanāca sāpīgi paraut spalvu, speciāli sāpīgi darīt negribās, nav arī muļķis, sapratīs, ka speciāli daru pāri. Kā mēģinu apvelt tā palec uz malu un jo ilgāk mēģinu, jo vairāk satrakojas, jo domā ka spēlējos ar šo.
Nekas tāds briesmīgs kā aprakstīji viņam tur nav (izskatās protams citādi, kā pirms tam, bet daļēji arī tāpēc, ka izskūts). Man jau arī likās, ka viņš ar to sēdēšanu grib kaut ko izdiedelēt no manis. Vienkārši uztrauca tā sakritība, ka sākās tieši pēc kastrācijas. Agrāk kad devu komandu sēdēt, viņš apsēdās, bet tādā normālā ātrumā. Tagad viņš vispār bez komandas man sēžas, turklāt tāda ātrumā, ka acis nepaspēju nomirkšķināt. Pati smejos, ka tagad viņš mani izlutinās, reizēm pat aizmirstu pateikt viņam lai apsēžas kad gribu pieāķēt pie siksnas, jo pats sēžas. Varbūt es redzu to ko gribas redzēt un uzreiz saistu to ar izdarīto kastrāciju, piemēram, kad noķēru suni pēc mukšanas pakaļ dāmītei (ķēru skrienot ar bērnu ratiņos, izskatījās smieklīgi, pēc tam kad ieraudzīju bērnu, kas bija notašķījies dubļos līdz uzacīm, smiekli gan vairs nenāca :jautri: ) piesprādzēju suni pie siksnas un viņš pavadu vispār neraustīja, gāja tik skaisti blakus ratiem 1. REIZI MŪŽĀ visu ceļu bez problēmām. Sen nebiju viņu vienu vedusi bez otra suņa. Man jau gribētos domāt pēc kastrācijas mierīgāks palicis, bet drīzāk tikai noskrējies un piekusis bija.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Kuce+suns dīvaina uzvedība

Postby Creme de la Creme » 16 Jan 2012, 19:00

Nu man kaut kas līdzīgs bija kucei pēc kastrācijas. Resp. - visas viltus grūtniecības pazīmes. Pierietēja tesmenis, sāka slēpt pīkstošo mantu, smilkstēt u.tml. Novācu visu nost, pēc kādām 3-4 dienām nomierinājās. Vēl pēc kāda laika tesmenis ''sakārtojās''. Tagad ''iet pa gaisu'' kā jauns suns, savos 8 gados...Nu ja neskaita ka ''kāpj virsū'' kucēm kuras meklējās, tad mums viss ir kārtībā. Bet viņa arī iepriekš šitā darījās, jo pārējās pašas lien virsū (viņām tādas izklaides) :kanepe:
Dakteris teica ka tas normāli, jāgaida kamēr hormoni sakārtosies. Jauniem suņiem tas esot vieglāk...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kuce+suns dīvaina uzvedība

Postby Komatins » 17 Jan 2012, 18:51

nezinu vai sakārtojas, bet mans vecākais, kas kastrēts pirms gadiem 5 vēl aizvien mēdz kāpt kucēm virsū! :jautri: Arī kastrētās kuces dara tāpat, ja uznāk vēlme dominēt. :dejo:
Komatins
Junior
Junior
 
Posts: 771
Joined: 13 Jan 2010, 13:20

Re: Kuce+suns dīvaina uzvedība

Postby Creme de la Creme » 17 Jan 2012, 19:41

Komatins wrote:nezinu vai sakārtojas, bet mans vecākais, kas kastrēts pirms gadiem 5 vēl aizvien mēdz kāpt kucēm virsū! :jautri: Arī kastrētās kuces dara tāpat, ja uznāk vēlme dominēt. :dejo:

Nē, nu to kāpšanu jau laikam nekāda kastrācija neizlabos! :kanepe:
Man kastrētā kuce tagad citas kuces meklēšanās sākumu nosaka labāk par suni!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kuce+suns dīvaina uzvedība

Postby vipdu » 18 Jan 2012, 10:00

Bet šim sunim vispār nav raksturīgi lekt virsū, viņš pat pie iepriekšējām kuces meklēšanās reizēm uz to vispār nereaģēja, šī bija pirmā reize, kad likās ieinteresēts. Varbūt pēc kastrācijas būs parādījies tāds niķis. Galvenais ko gribēju zināt vai pēc kastrācijas arī to laiku kamēr vēl hormoni riņķo neko kucei uztaisīt nevar (varbūt smieklīgi, bet tas man nav īsti skaidrs)
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Kuce+suns dīvaina uzvedība

Postby Eklēriņš » 18 Jan 2012, 11:20

Ja sunim nav olu, tātad nav kur izstrādāt un kur veidoties spermotozoīdiem, un bez tiem neko uztaisīt nevar. Tomēr ir jārēķinās, ka arī kastrēts suns varētu reaģēt uz tekošām kucēm (jā, ir tādi gadījumi), vienīgais, ka neko reāli izdarīt viņi vairs nevar.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Kuce+suns dīvaina uzvedība

Postby vipdu » 18 Jan 2012, 11:28

Gribētos jau lai nereaģē un kucēm, citādi apnicis, ka reizi pāris nedēļās jāskrien uz mežu pēc suņa, kad kāds ģimenes loceklis pazaudējis. Man viņi ir tik pieķērušies, ka pat ja es suņus vienus izlaižu ārā un pati noeju lejā iekurināt krāsni, viņš nevis mūk, bet visu laiku skraida iekšā ārā, lai pārbaudītu ko es daru un parādītu, ka gaida kad visi trīs iesim ārā, pat taksis pēdējā laikā sācis mani uzpasēt, laikam bija vērts mēģināt vēlreiz ar viņu sadraudzēties. Bet atliek kādam citam suņus izlaist, ka puika aizkrien pakaļ pirmajai kucei kas paiet garām sētai. Pats trakākais, ka nevar saprast kā viņš tiek laukā no sētas, nevar pieķert un redzamas pēdas arī nekur nav un es jau arī neko mācīt nevaru, jo man jau viņš nemūk.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia


Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests