Esam apslimuši un nezinam ar ko.

Ask a question and get an answer

Esam apslimuši un nezinam ar ko.

Postby robles » 01 Aug 2012, 17:23

Sveiciens ikvienam suņi.lv dalībniekam. Vēlos padalīties ar informāciju un pie reizes iespējams rasta atbildi no citu dalībnieku pieredzes.

Esam 1 gadu vecs franču buldogs un pirms aptuveni mēneša esam ar kaut ko apslimuši. Slimības simptomi ir līdzīgi alerģiskai reakcijai, bet kā teica vetārsts, tas viss ticamāk ir saistīts ar vielmaiņas problēmām. Pastiprināti krīt spalva (bet ne līdz plikumiem), uz ķermeņa metās pumpiņas. Vienā vietā pāriet, citā parādās jaunas. Ausīs alerģisks sārtums nav novērots. Pumpas ir līdzīgas odu kodumiem, bet tā kā suns mīt pilsētā un dzīvoklī, tad uz odiem 9uz kuriem mums ir alerģiska reakcija) vainu novelt nevarētu.

Viss sākās ar to, ka pārgājām no kucēnu barības Verbac uz pieaugušo barību Verbac. Pēc sastāviem barības ir vienādas, vienīgi kucēnu bariba ir bagātīgāka ar uzturvielām. Pēc aptuveni nedēļas sākām novērot pumpas un spalvas izkrišanu, devāmies pie veta. Pēc ārsta norādījuma (steidzami mainīt barību, dot omega tabletes un mazgāt katru 2 dienu ar veteināro šampūnu) nomainījām barību uz Royal Canin Franču buldogiem (to devām arī kucēnu izildījumā pirms Virbac), jo no tās iepriekš alerģiskas reakcijas nebija un sākām dot Omegu. Aptuveni pēc nedēļas uzlabojumi neparādījās, iespējams mazāk krita spalva, cik nu tas ir iespējams nomērīt krītošas spalvas apjomu, un pumpas turpināja mesties. Pārgājām uz pašu gatavotu barību, rīsiem ar vistas novārītām sirsniņām, paralēli turpinot dot omegu. Pamanījām, aptuveni vienlaikus ar pāriešanu uz rīsiem, ka fkālijās ir novērojami mazi balti graudiņi (līdzīgi sezama sēkliņām). Tā kā nevarējām saprast, vai tie ir rīsu pārpalikumi, vai tārpu oliņas veicām attārpošanu, jo bij lasīts ka no tārpiem suņiem var rasties izsitumi uz ādas. Pēc pāris dienām šo, pieņemsim, oliņu skaits mazinājās un izzuda, bet šodien atkal parādījās. Suņukam joprojām uz sāniem, pierītes un zem padusēm metās retas pumpas. Sarkanas kā odu kodumi un pastiprināti krīt spalva. Iespējams ka kāds savā pieredzē ir ar ko līdzīgu saskāries un varēs sniegt kādu ieteikumu, vai vismaz provizoriski izteikt iespējamos saslimšanas iemeslus?

Ja tā ir alerģija, tad kādu barību viss labāk dot? Vai nevar būt tā, ka no Omega kompleksa sunim metās šis pumpas? Vai šādu reakcijui var izraisīt parazīti, un vai standarta attārpošana ar vet klīnikās noperkamajām tabletēm palīdz? Ceru uz sapratni un ieteikumiem.

P.S. Būšu pateicīgs arī par vetārsta ieteikumiem, kas pārzin šādas suņu ādas slimības.
robles
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 01 Aug 2012, 17:05

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Esam apslimuši un nezinam ar ko.

Postby Ane » 01 Aug 2012, 19:57

Baltas "sēkliņas" - iespējams, ka tas ir lentenis un ne visas prettārpu zāles 'izdzen" lenteņus. Lentenis samazina imunitāti un tāpēc nav izslēgta demadekoze, tik pat labi tā var būt alerģija no blusām, pietiek pat vienas blusas, lai suns būtu vienās pumpās. :velnins:
Ar steigu pie vetārsta! :asaras:
Ane
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Esam apslimuši un nezinam ar ko.

Postby Linda B. » 01 Aug 2012, 21:50

Ja kakās ilgstoši ir kaut kādi balti graudiņi,tad tas noteikti ir tārps un ļoti iespējams,ka lentenis.Ir iespējams kaku nodot Gulbja Laborotrijā tieši uz parazītiem,būs skaidrs,kas tur ir un kas nav.
User avatar
Linda B.
Veteran
Veteran
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Esam apslimuši un nezinam ar ko.

Postby Maija_Dakota » 01 Aug 2012, 23:21

manuprāt, pašgatavotā (naturālā barība), kas sastāv no vārītām sirdīm var radīt alerģiju. Gaļas avots pie alerģijas varētu būt vistas liesumi vai liellopa liesumi.
Gada vecums ir "ideāls" alerģiskām reakcijām, pat ja tādas iepriekš nav novērotas.
Izkārnījumu dīvainību var arī pārbaudīt iedodot rīsu vietā griķus.
Ja ir blusu alerģija (no sērijas viena blusa garām skrēja) - tad ir arī izteikta kasīšanās.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Champion
Champion
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944


Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron