Skriešana kopā ar jorku

Ask a question and get an answer

Skriešana kopā ar jorku

Postby Jorkijs » 20 Nov 2012, 23:55

Sveicināti!
Brīvajā laikā man patīk nodarboties ar skriešanu. Dažreiz uz treniņu paņemu līdzi arī savu 7mēnešus veco jorku. Viņš īpaši neko neiebilst un ļoti apzinīgi skrien līdzi. Parasti skrienam tā ap 30 minūtēm. Bet esam skrējuši arī stundu no vietas. Gribēju uzzināt par suņuka veselību. Kā tādi skrējieni, teiksim 3x nedēļā katrs ap 50min. ietekmē tik maza (izmēros) suņa sirsniņu? Pēc visiem dabas likumiem vajadzētu būt ļoti veselīgi skriešana, bet mani te šodien viens cilvēks nobiedēja, tādēļ arī jautāju.
User avatar
Jorkijs
Baby
Baby
 
Posts: 11
Images: 9
Joined: 20 Nov 2012, 23:43

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Skriešana kopā ar jorku

Postby čība » 21 Nov 2012, 08:40

Pa manam, suns ir par jaunu tādai slodzei. Un īsti nezinu vai jorkam ir normāli skriet tik ātri... Kaut gan zinu vienu meiteni, kas skrien ar savu bolonku - lai ir attaisnojums, kāpēc viņa neskrien ātrāk (sunim īsas kājiņas) :kanepe:
Viss atkarīgs no tempa kādā skrien un kāds tas temps sanāk sunim, kā suns uzvedas pārējā laikā pēc skriešanas, ko ēd utt
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Skriešana kopā ar jorku

Postby Sisija » 21 Nov 2012, 08:51

Man arī liekas, ka suns ir vēl par jaunu, lai tik ilgi skrietu, organisms vēl ne pavisam nav nobriedis. Es noteikti tā nedarītu.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Skriešana kopā ar jorku

Postby Jorkijs » 21 Nov 2012, 09:41

Ātri jau neskrienam, turklāt es vēl tikai atgūstu formu pēc pārtraukuma. Tā ka ātrums ir 10km/h un suņukam sanāk skriet vieglā riksītī. Pēc skrējiena vēl nedaudz pastaigājam un viņš uzvedas kā parasti pastaigās, ostās un čurā pie katra staba. Atnākot mājās, kā kuru reizi, citreiz ir aktīvs, citreiz pačuč. Skrējiena laikā arī kad saož kaut ko, tad apstājas uz mirkli un ātri apostās un tad panāk mani un turpinam skriet kopā. Nezinu, skatoties uz viņu kad skrien, man jau liekas ka ātrums priekš viņa nav liels, suņi parasti kad klaiņo vieni, pārvietojas ar tādu ātrumu. Bet pastaigās pie saitītes :pastaiga: suns nevar diez cik izpausties. Mēs gan pastaigās parasti iekļaujam izplosīšanos kādā zālienā lai atbrīvotu enerģiju, bet viņš tāpat ir pietiekami aktīvs.
User avatar
Jorkijs
Baby
Baby
 
Posts: 11
Images: 9
Joined: 20 Nov 2012, 23:43

Re: Skriešana kopā ar jorku

Postby smurfiks » 21 Nov 2012, 11:02

Manuprāt vislabāk būtu ar suņuku aizbraukt pie veta un lai profesionālis pasaka savu viedokli tieši par konkrēto suņuku, paklausās sirsniņu utt :) Man arī ir divi jorki, un vienam tiešām nevar pārlieku lielu sportisko slodzi, bet otrs ir gatavs skraidīt un arī mūsu vets teica, ka var! Tāpēc es domāju ka nekas slikts skriešanā ar jorksīti nav, tikai ieteiktu pārbaudīties un pakonsultēties ar vetu, jo katrs gadījums ir savādāks :)
User avatar
smurfiks
Baby
Baby
 
Posts: 18
Joined: 10 Nov 2012, 13:59
Location: Riga

Re: Skriešana kopā ar jorku

Postby Jorkijs » 26 Nov 2012, 11:43

Vets teica tá, tas esot loti sportisks suníts un 6km prieks vina vispar nekas neesot un vispár vins varot noskriet 2x vairak par mani. Hmm, tad jau varesim pusmaratonus kopa dragát :) Vienigais ka aiz velo liela tempa skriet nedrikst. Tá jau man likas, jo kad skrienam citreiz pec kapinajumiem esmu diezgan aizelsies un pulss manami uzkapis, bet sunukam nekas, pat neelso, tik priecigs skatas uz mani.
User avatar
Jorkijs
Baby
Baby
 
Posts: 11
Images: 9
Joined: 20 Nov 2012, 23:43

Re: Skriešana kopā ar jorku

Postby smurfiks » 26 Nov 2012, 13:47

Tad jau labi :) Ja viss buus sapraata robezhaas tad viss jorksim buus labi un guus tikai baudu no kopiigas skrieshanas :jaa:
User avatar
smurfiks
Baby
Baby
 
Posts: 18
Joined: 10 Nov 2012, 13:59
Location: Riga


Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests