Suņa mācīšana

Ask a question and get an answer

Suņa mācīšana

Postby laaga » 24 Jan 2013, 19:36

Sveiki!
Mūsu kucēnam (JRT) ir nepilni 3 mēneši. Suņuks ir diezgan prātīgs un gudrs, klausa uz "nedrīkst" un arī visādi citādi ir mazāk problēmu, kā bijām gaidījuši :)
Jautāums ir sekojošs - kad īsti sākt nopietnāku mācīšanu komandām? Piemēram, lai nākotnē varētu spēlēt frisbiju vai ko citu ar 'aizmet-atnes'. Jau šobrīd metam viņam mantiņas un viņam tas ļoti patīk, bet atnesot, protams, ka pats īsti atdot negrib. Tad nu jautājums - vai jau šobrīd viņš būtu jāsāk kārtīgi skolot un komandēt, lai neatdošanu kaut kā 'atmācītu', vai arī pagaidām tāpat ar viltībām ņemt to mantu nost un suņuku negruzīt? Bail, ka nepareizi spēlējoties neizdaram ko tādu, ko vēlāk būs grūti izlabot.
Paldies!
Last edited by laaga on 24 Jan 2013, 22:08, edited 1 time in total.
laaga
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suņa mācīšana

Postby s_solv » 24 Jan 2013, 19:56

Jo ātrāk sāksiet mācīt, jo vieglāka dzīve būs pēc tam. No trīs mēneši jau jāsāk apmeklēt suņu skola labākam rezultātam.

šis ļoti precīzs video kā mācīt
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Champion
Champion
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Suņa mācīšana

Postby seila » 24 Jan 2013, 21:39

Diemžēl video nevarēju paskatīties (interneta problēmas) bet es savējiem atdot mantiņu priekš sevis prieka pēc mācīju - kad suns to atnesa un turot zobos mudināja, lai es ņemu to - pretī iedevu kārumu un līdz ar to suns mantu palaida vaļā - bet pats tika pie kāruma, tā ļoti ātri iemācījās! Ar laiku pieliku komandtu - atdod!
Taču, ja vēlās nodarboties ar kādu sporta veidu, jāieklausās profesionāļos! :jaa:
User avatar
seila
Champion
Champion
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Suņa mācīšana

Postby laaga » 24 Jan 2013, 22:11

Paldies par padomiem! Video pamācoši, pamatprincipi tagad apmēram skaidri, būs jāmēģina īstenot dzīvē :)
laaga
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Re: Suņa mācīšana

Postby laaga » 06 Feb 2013, 15:31

Mācāmies, kā ietekts - atnesot atpakaļ mantiņu slavējam un lai to dabūtu ārā no viņa zobiem, iedodu suņukam gardumiņu vai citu mantiņu. Tā var izmānīt viņam to mantiņu. Citu variantu nav (ok, vēl atklāju, ka paceļot viņa pakaļgalu gaisā viņšs arī izspļauj mantiņu :)) Bet gribētos saprast, kā viņan iemācīt to izdarīt bez mānīšanās, bet gan ar komandu 'atdod'? Visādi ir mēģināts, bet kaut kā nejūtu izmaiņas pozitīvajā virzienā. Neņemu šo visu arī pārāk nopietni šobrīd, galu galā jau vēl pavisam sīcītis mums viņš. Bet nu tomēr :)
laaga
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Re: Suņa mācīšana

Postby čība » 06 Feb 2013, 16:02

laaga wrote:Mācāmies, kā ietekts - atnesot atpakaļ mantiņu slavējam un lai to dabūtu ārā no viņa zobiem, iedodu suņukam gardumiņu vai citu mantiņu. Tā var izmānīt viņam to mantiņu. Citu variantu nav (ok, vēl atklāju, ka paceļot viņa pakaļgalu gaisā viņšs arī izspļauj mantiņu :)) Bet gribētos saprast, kā viņan iemācīt to izdarīt bez mānīšanās, bet gan ar komandu 'atdod'? Visādi ir mēģināts, bet kaut kā nejūtu izmaiņas pozitīvajā virzienā. Neņemu šo visu arī pārāk nopietni šobrīd, galu galā jau vēl pavisam sīcītis mums viņš. Bet nu tomēr :)


Mantiņas atdošana ir daļa no spēles. Lielākā kļūda ir tā, ka suns iedod mantiņu un ar to spēle beidzās, bet tai ir jābūt tikai daļai no speles.

Pirms cerēt, ka suns klausīs komandai atdot, tā komanda ir jāiemāca. Sākumā iemainot pret gardumu, tad gardumu nerādot, kā iedod - tā gardums un galvenais - spēle turpinās.
User avatar
čība
Veteran
Veteran
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs


Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron