Don Sullivan dresūra. Ko domājat?Ir kāds pielietojis praksē?

Ask a question and get an answer

Don Sullivan dresūra. Ko domājat?Ir kāds pielietojis praksē?

Postby Jorkijs » 02 Mar 2013, 22:36

http://www.youtube.com/watch?v=Zr3NWybC4do
Skaidrs ka visi ļoti mīlam savus suņukus, kādas nu kuram šķirnes izvēlēts. Un vēlam mūsu mīluļiem tikai to labāko. Un lai suns būtu laimīgs un veidotos veiksmīga sadarbība ar saimnieku, tos nepieciešams apmācīt! Ilgi domājot un apsverot visus + un - izvēlējos Dona Salivana apmācības metodi papildinot nodarbības reizi nedēļā apmeklējot suņu skolu, lai manam jorciņam būtu kontakts arī ar citiem suņiem! Pa ziemu gan grēkojam un neesam bijuši jau ilgu laiku uz skoliņu, slimošanas un salšanas dēļ, bet tiklīdz paliks siltāks tā atkal noteikti iesim. Gardumus apmācībā neizmantojam un nekādus tur klikus vai kā viņus sauc arī nē. Izmantojam tikai sodus un uzslavas. Viss ir kārtībā, suņuks ir bezgala mīļš, dzīvespriecīgs un paklausīgs, ja vien būtu vairāk laika nodarboties... :pukudupsis: Gribētos dzirdēt, vairāk no profesionāļiem, par šo apmācības metodi! Ko domājat?! Laba, slikta, argumenti!?
User avatar
Jorkijs
Baby
Baby
 
Posts: 11
Images: 9
Joined: 20 Nov 2012, 23:43

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Don Sullivan dresūra. Ko domājat?Ir kāds pielietojis praksē?

Postby čība » 03 Mar 2013, 13:06

Nav labas vai sliktas metodes. Ir piemerotas un nepiemerotas metodes.
Tas vai izmanto karumus, rotalu vai uzslavu liela mera atkarigs no suna un saimnieka un trenera uzdevums ir nevis suni pielauzt stradat pec konkretas metodes, bet piemerot metodes sunim.
Man personigi ne parak patika suna stavoklis video, bet iespejams tur vainigas kameras un burzma. Un isti nesapratu to fenomenu... Jo man tas galigi neskiet kaut kas super gruts, ja suns ir labi apguvis aportesanu. Saimnieks ar balsi apzimeja kas ir tas, ko vins grib un suns to atnesa. Nezinu cik sliktam ir jabut suna un saimnieka kontaktam, lai suns ar tik specigu stimulaciju neatnestu pareizo prieksmetu.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Don Sullivan dresūra. Ko domājat?Ir kāds pielietojis praksē?

Postby Jorkijs » 03 Mar 2013, 17:42

čība wrote:Nav labas vai sliktas metodes. Ir piemerotas un nepiemerotas metodes.
Tas vai izmanto karumus, rotalu vai uzslavu liela mera atkarigs no suna un saimnieka un trenera uzdevums ir nevis suni pielauzt stradat pec konkretas metodes, bet piemerot metodes sunim.
Man personigi ne parak patika suna stavoklis video, bet iespejams tur vainigas kameras un burzma. Un isti nesapratu to fenomenu... Jo man tas galigi neskiet kaut kas super gruts, ja suns ir labi apguvis aportesanu. Saimnieks ar balsi apzimeja kas ir tas, ko vins grib un suns to atnesa. Nezinu cik sliktam ir jabut suna un saimnieka kontaktam, lai suns ar tik specigu stimulaciju neatnestu pareizo prieksmetu.

Tā vienkārši bija saite uz treneri lai saprastu par ko iet runa. Konkrētajam piemēram nav nozīmes. Starp citu, par konkrēto video runājot, tā fiška ja nemaldos bija tajā, ka tā aportēšana tika iemācīta ļoti īsā laika periodā sunim ar ko treneris iepriekš nebija ticies un kurš iepriekš nebija apmācīts. Tā bija demonstrācija!
User avatar
Jorkijs
Baby
Baby
 
Posts: 11
Images: 9
Joined: 20 Nov 2012, 23:43

Re: Don Sullivan dresūra. Ko domājat?Ir kāds pielietojis praksē?

Postby Creme de la Creme » 04 Mar 2013, 11:00

Tas, ka suns kādu komandu apguva ļoti ātri, vēl neliecina par trennera izcilajām spējām.
Atceros apmācību pie Gerarda. Viņš paraugdemonstrējumiem nekad neņēma manus suņus :kanepe: Ne jau tāpēc ka mani suņi kaut kādi dumāki, bet gan tāpēc, ka mani suņi tik viegli neiet uz kontaktu ar svešiniekiem, kā arī nestrādā kāruma dēļ. Bet citi suņi bija gatavi darīt jebko, lai tikai tiktu pie kārotā našķa!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Don Sullivan dresūra. Ko domājat?Ir kāds pielietojis praksē?

Postby čība » 04 Mar 2013, 12:39

Jorkijs wrote:
čība wrote:Nav labas vai sliktas metodes. Ir piemerotas un nepiemerotas metodes.
Tas vai izmanto karumus, rotalu vai uzslavu liela mera atkarigs no suna un saimnieka un trenera uzdevums ir nevis suni pielauzt stradat pec konkretas metodes, bet piemerot metodes sunim.
Man personigi ne parak patika suna stavoklis video, bet iespejams tur vainigas kameras un burzma. Un isti nesapratu to fenomenu... Jo man tas galigi neskiet kaut kas super gruts, ja suns ir labi apguvis aportesanu. Saimnieks ar balsi apzimeja kas ir tas, ko vins grib un suns to atnesa. Nezinu cik sliktam ir jabut suna un saimnieka kontaktam, lai suns ar tik specigu stimulaciju neatnestu pareizo prieksmetu.

Tā vienkārši bija saite uz treneri lai saprastu par ko iet runa. Konkrētajam piemēram nav nozīmes. Starp citu, par konkrēto video runājot, tā fiška ja nemaldos bija tajā, ka tā aportēšana tika iemācīta ļoti īsā laika periodā sunim ar ko treneris iepriekš nebija ticies un kurš iepriekš nebija apmācīts. Tā bija demonstrācija!


Nu jā, tā bija demonstrācija, kura uz mani iespaidu neatstāja. Vienkārši izsaku domas par konkrēto video.
Iemācīt īsā laikā aportēšanu, it īpaši sunim, kuram patīk aportēt - nav problēmu (paskatamies šķirni un tās uzdevumu medībās). Un tādi nesīs jebkuram jebko. Un, ja viņš šo suni nepazina, vēl vairāk - ļoti daudz atkarīgs no tā kā CdlC raksta - vai suns iziet uz kontaktu ar svešiem. Ir suņi, kuriem ir vienalga ar ko, kad un kur. Ir suņi, kuriem tas galīgi nav un nebūs vienalga. Patiesībā arī neredzu iemeslu, kāpēc manam sunim būtu jāklausa kāds cits. Ja, lai dabūtu kārumu - ok, bet, lai dabūtu uzslavu no svešinieka? Kam tas vajadzīgs :neparliecinats:

Pati metode nav ne laba ne slikta, kā jau teicu - gudrs treneris lieto to metodi, kura der konkrētajam sunim. Un metodes izvēle ir atkarīga arī no vēlamā rezultāta un mērķiem. Priekš dominanta suņa un ikdienas apmācības bez tālākiem mērķiem, manuprāt, metode laba. Priekš suņa, kuram nepieciešama motivācijas celšana - nedomāju, ka labākais variants.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs


Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron