Palīgā!!!!!

Ask a question and get an answer

Re: Palīgā!!!!!

Postby Lory » 19 Mar 2013, 20:12

PVD arī uzrakstīju iesniegumu rīt braukšu uz turieni iesniegt.Prokuratūrā obligāti iesniegšu,jo pagaidām izskatās,ka tai sievietei tiešām nekas nebūs.Es vēl uzzināju,ka tas suns ir sakodis arī cilvēkus,pagājušajā vasarā pat bērnu.Nesaprotu,kapēc tas suns vēl bija uz ielas,tātad sanāk,ka neviens cilvēks nav rakstījis iesniegumus policijā par šo suni.Starpcitu tai sievietei patīkot iedzert un suns iespējams ir pusbadā.Es uz šo sievieti 3 gadus atpakaļ jau rakstīju iesniegumu policijai,viņai toreiz bija 2 suņi.Suņi bija bez pavadas un uzbruka manam vecākajam sunim,knapi izglābu,jo metās virsū divi,arī paķēra zobos un metās bēgt,kaut kā izdevās izglābt.Bet nu jaunākajam suņukam diemžēl neizdevās izglābties.Tapēc es esmu apņēmības pilna,šo lietu novest līdz galam.
Lory
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 27 Feb 2012, 20:40

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Palīgā!!!!!

Postby NARDICUM » 20 Mar 2013, 07:31

ĻOTI,ĻOTI žēl mazā sunīša... :svece: :svece: :svece:
Par visu, kas saimniecei būtu darāms, šeit jau uzrakstīja, neesmu jurists, tāpēc neko vairāk piebilst nevaru.
Bet šādsa-tādas domas... :sarkstosa: Tikai nevajag man mest ar tomātiem, OK? :sarkstosa:
Pāris gadus atpakaļ tēmā par nokostajām stirnām un mednieku tiesībām nošaut suni (rakstu no sveša kompja un tēmu nav laika meklēt) šai pašā forumā bija daudz tādu, kas ar putām uz lūpām iestājās par suņu cilvēktiesībām staigāt bez uzpurņiem un pavadām kur nu tiem tikai tīk... Tagad pēkšņi parādījušies potenciālie šāvēji... Kāda gan starpība, ko noplēš agresīvs, brīvā lidojumā palaists suns- grūsnu stirnu, kazu, vistu vai saimnieka suni? Suns ir jāpieskata, un, ja saimnieks to nedara, tad ir jāpieņem mēri!
Un vēl. Cietušais KĀRTĒJO REIZI ir toiterjers... bļins ir ārā, kad vienreiz sapratīs, ka tojs nav aseksuārs, bet TERJETS!!!! :lamajas: :lamajas: :lamajas: (tikai nevajaga iedomāties, ka es esmu mazsunīšu nīdēja! Man ir arī mazsunīši, un konkrēti toji, tagad gan pensijas vecuma) un es ļoti labi zinu, kas tas par mazu vellu ir! Mīļie cilvēki, ja es rīt sākšu staigāt ar saviem jagdiem bez pavadas, tad nav ko brīnīties, ja kāds mazāks suns tiks nokosts, vai ka kāds lielāks nokodīs manējo! Jo terjers vienmēr atradīs kādu, ar ko izmest pūku! Pēc tam, protams, var sūdzēties policijā, prokuratūrā, PVD utt., bet sunītim jau vairs nepalīdzēs... :(
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Palīgā!!!!!

Postby Lory » 20 Mar 2013, 08:30

Paldies meitenes par Jūsu līdzjūtību,bet es esmu gatava iet līdz galam,vēlos lai tiktu pieņemti kādi mēri attiecībā uz lielo suni un viņa saimnieci.Man ir vēlviens tojs,nedod Dievs ar viņu kaut kas notiks,mazums uzbruks vēlreiz šis lielais suns.Mans bērns vēl līdz šim nevar pārdzīvot suņuka zaudējumu un viņš nepārdzīvos ja kaut kas notiks ar otru suni.Es uzskatu,ka šādus dzīvniekus ir jāiemidzina,protams suns nav vainīgs,bet saimniece.Bet šādu dzīvnieku nepārmācīsi,vēlpietam viņš metas virsū netikai suņiem,bet arī cilvēkiem.
Lory
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 27 Feb 2012, 20:40

Re: Palīgā!!!!!

Postby Creme de la Creme » 20 Mar 2013, 09:31

Nardicum - Tev ir taisnība. Vienīgais - agresīvi suņi ļoti bieži uzbrūk pilnīgi bez iemesla. Un nav jau teikts ka tas terjeriņš gāja bez pavadas. Man draugiem nokoda taksi kurš bija pavadā un mierīgi gāja blakus saimniekam. VASveidīgs suns pieskrēja, mazo sakampa, sapurināja un viss...Paziņa gāja ar savu mazsuni pa Tērbatas ielu (loģiski - suns bija pie pavadas un tika turēts blakus). Rots, ieraugot ''upuri'', izrāvās (saimniece laikam bija 1/2 vieglāka svara par suni, turklāt stipri palielā pensijas vecumā) un metās virsū (pārnesās pāri ielai, neskatoties uz mašīnu straumi). Saimniekam, par laimi, izdevās mazo suni sagrābt un lielo atgrūzt.
Un tādu gadījumu nav maz...Protams ļoti bieži mazie suņi paši izraisa konfliktu, bet...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Palīgā!!!!!

Postby peecis » 20 Mar 2013, 09:40

Starp citu, kāda ir prakse par vainu sadalījumu gadījumos, ja viens suns sakož/nokož otru un abi ir bez pavadām?

Vainīgs tas saimnieks, kurš bija tālāk no notikuma vietas?
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Palīgā!!!!!

Postby Creme de la Creme » 20 Mar 2013, 09:45

Šādā gadījumā ABI saimnieki ir vainīgi jo abi ir pārkāpuši MK noteikumus.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Palīgā!!!!!

Postby katija » 20 Mar 2013, 10:11

Pirms divām dienām vakara pastaigas laikā, kad laukā tumšs, arī mēs ar takšu meiteni Betu pamatīgi pārbijāmies. Liels, melns suns no pagrieziena bez pavadas strauji pieskrēja. Dzirdēju ar kādu izmisumu mana takšu meitene vairākas reizes iekaucās. Taču realitāte ir tāda, kaut arī Beta bija pie pavadas, faktiski es tur neko nebūtu varējusi izdarīt. Neko. Tas bija mirkļa jautājums. Nezinu, kas mūs paglāba. Tas liek justies pavisam savādi. Mums paveicās, jo gan es uzreiz paņēmu Betu azotē, gan otra suņa saimnieks pieskrēja klāt un saķēra savu suni. Pēc tam cilvēks atvainojās. Gājām mājās.

Pirms vairākiem gadiem, kad man meita bija maza un tikko mācījās staigāt, mums bija konflikts ar kaimiņu. Kaimiņam piederēja neliela auguma melns, garspalvains suns (piedodiet, neorientējos šķirņu nosaukumos tik labi), kuram savukārt bija niķis - klusiņām iet pa trepēm un esot klāt pie cilvēka, kas arī tobrīd atradās kāpņutelpā, spalgi sākt riet. Piemēram, kamēr es slēdzu ciet dzīvokļa durvis, sākas rejas un meita pārbijusies raud. Ne pavadiņu, ne uzpurni nekad netiku redzējusi. Vairākkārt runāju ar šī suņa saimnieku, bet atbilde: suns nekož. Un tā arī līdz šai dienai bez uzpurņa un pavadas. Meita izauga, vairs nebaidās. Jā, tas ir arī stāsts par manu nevēlēšanos iet uz policiju, par manu neuzņēmību. Attaisnojumam, darāmā bija ļoti daudz un man bieži trūka spēka pat matus izmagāt, kur nu vēl atrast laiku un ar mazu bērnu staigāt līdz policijai. Protams, ir cilvēki, kas šādas situācijas izmanto, jā.

Bet - tie ir cilvēki! Tā ir cilvēku atbildība!

Suns nav atbildīgs. Suns, pēc manām necilajām (jo neesmu zinātāja) domām, var būt slims, var būt neapmācīts, var būt kārtīgi nebarots. Tā ir realitāte. Par kuru atbildību jāuzņemas tikai un vienīgi cilvēkam. Un, katrā ziņā, pirms suņa iemidzināšanas, būtu jāmēģina suni konfiscēt šai bezatbildīgajai, nevērīgajai personai, mēģināt suni adaptēt citādai dzīvei. Jo iemidzinot suni, kur ir garantija, ka sievietei pēc brīža neuzradīsies cits suns ar citādiem vai līdzīgiem ieradumiem, kas radušies cilvēka necilvēciskās rīcības rezultātā.

Un patiešām no sirds līdzjūtība zaudējumā!!!
User avatar
katija
Baby
Baby
 
Posts: 10
Images: 0
Joined: 04 Mar 2013, 09:41
Location: Rīgas raj.

Re: Palīgā!!!!!

Postby peecis » 20 Mar 2013, 10:22

Creme de la Creme wrote:Šādā gadījumā ABI saimnieki ir vainīgi jo abi ir pārkāpuši MK noteikumus.


Noteikumu pārkāpums automātiski neatzīst kādu/abus par vainīgiem!
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Palīgā!!!!!

Postby obrija » 20 Mar 2013, 10:43

Tagad pēkšņi parādījušies potenciālie šāvēji... Kāda gan starpība, ko noplēš agresīvs, brīvā lidojumā palaists suns- grūsnu stirnu, kazu, vistu vai saimnieka suni? Suns ir jāpieskata, un, ja saimnieks to nedara, tad ir jāpieņem mēri!

Ja runa iet par mani, tad vienmēr esmu teikusi, ja kāds neaudzinātais un agresīvais uzbruks, vienalga kam no maniem zvēriem, lai tā būtu aita, kaza, kaķis, vai suns, j a man būs ierocis nošaušu. Arī tajā tēmā to pašu rakstīju un nekad neesmu teikusi, lai visādi naudzināti kvankšķi vazājās kur acis rāda. Man ir bijuši dogi, bulterjeri, stafi un vēl dažādi suņi, bet neviens no viņiem nekad nebij ne pat mēģinājis kādam uzbrukt, suņus vajag audzināt, ja to nevari un tavs suns apdraud kādu no manējiem, nošaušu un vainīga nejutīšos.
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Palīgā!!!!!

Postby Lory » 20 Mar 2013, 11:51

Ziniet mans suns bija pie pavadas,fleksis bija sapinies viņai ap kājām.Un ja man būtu ierocis,es nekavējoties būtu nošāvusi to suni.Šodien biju PVD iesniedzu sūdzību,šinīs dienās iešu pārsūdzēt policijas lēmumu.Interesanti ir tas,ka policija nav tai sievietei uzlikusi pat administratīvo sodu.Kā tas ir iespējams?Jā mūsu valsts policija gan labi strādā.Dara visu lai nevajadzētu strādāt.
Lory
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 27 Feb 2012, 20:40

Re: Palīgā!!!!!

Postby AliseM » 20 Mar 2013, 12:01

Izsaku līdzjūtību! :svece: :svece: :svece:
Varbūt, ka vajadzētu piesaistīt Beztabu vai kādus citus medijus - ja suns tik tiešām ir agresīvs, tad gaidīsim vēl kādus upurus? Parasti policija sarosās pēc TV iesaistīšanas. Varbūt suņa saimnieki ir kaut kādā veidā saistīti ar policiju - ja jau viņiem ir tik izteikta imunitāte? Mums Ogrē, uzlika administratīvo sodu tikai par to, ka jorks, kurš no vecuma knapi kājas kustina, bija bez pavadiņas un pie tam meža teritorijā. Kaut kā mums tā likumdošana tāda interesanta - par to, ka bez pavadas vai kaku nesavāc ir administratīvais sods, bet par to, ka nokož vai sakož otru suni, absolūti nekas - ej tālāk un dzīvo mierīgi!
Lai Jums veicas cīņā!
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Palīgā!!!!!

Postby Creme de la Creme » 20 Mar 2013, 12:19

peecis wrote:
Creme de la Creme wrote:Šādā gadījumā ABI saimnieki ir vainīgi jo abi ir pārkāpuši MK noteikumus.


Noteikumu pārkāpums automātiski neatzīst kādu/abus par vainīgiem!

Dīvaina loģika...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Palīgā!!!!!

Postby Lilita » 20 Mar 2013, 12:25

Līdzjūtība... :svece:

Jelgavā saimniecei, kuras jorku pie pavadas nokoda bīgls, pagaidām neko nav izdevies panākt. Suņa saimniekam uzlika administratīvo sodu 50Ls, par to ka suns bija bez pavadas, tas arī viss, PVD suni neatzina par agresīvu, pārbaudes laikā lika šurp un turp pastaigāt ar suni pie pavadas un viss.
Lilita
Puppy
Puppy
 
Posts: 104
Joined: 13 Jan 2010, 15:59

Re: Palīgā!!!!!

Postby peecis » 20 Mar 2013, 12:44

Creme de la Creme wrote:
peecis wrote:
Creme de la Creme wrote:Šādā gadījumā ABI saimnieki ir vainīgi jo abi ir pārkāpuši MK noteikumus.


Noteikumu pārkāpums automātiski neatzīst kādu/abus par vainīgiem!

Dīvaina loģika...

nekā dīvaina tur nav, jāvērtē konkrētā pārkāpuma ietekme negadījumā, pretējā gadījumā, piemēram, Tev nav samaksāts nodoklis, kāda suns pieskrien un apēd tavējo, īsā pavadā esošo un, Tavuprāt, vainīgi ir abi :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Palīgā!!!!!

Postby Creme de la Creme » 20 Mar 2013, 12:49

peeci - kāds te sakars ar nodokļiem?! Tu jautāji - ja ABI suņi ir bez pavadām!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Palīgā!!!!!

Postby NARDICUM » 20 Mar 2013, 12:52

obrija
Ja runa iet par mani

Nē, Tavu viedokli es atceros :alinji:
Lory
Vēl pirms izlasīju Jūsu postu biju domājusi, ka tas ir jāuzraksta.
Mīļie suņu saimnieki! Aizmirstiet par FLEX tipa pavadām!!!! Tieši šīs pavadas ir iemesls daudzām traģēdijām!
Vispār mani šokē, kādu amunīciju tik suņu saimnieki neizmanto! :soks:
Creme de la Creme
Protams, situācijas var būt dažādas :roze: , tikai varbūtība atšķirīga.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Palīgā!!!!!

Postby Creme de la Creme » 20 Mar 2013, 12:56

Nardicum - pilnīgi piekrītu par tām pavadām! Diemžēl vairums uzticās zoo veikalu pārdevējiem un neiedomājas ka letes otrā pusē var atrasties pilnīgi nekompetents cilvēks, kuram galvenais ir pārdot.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Palīgā!!!!!

Postby peecis » 20 Mar 2013, 13:07

Creme de la Creme wrote:peeci - kāds te sakars ar nodokļiem?! Tu jautāji - ja ABI suņi ir bez pavadām!

:)
Ar Tevi grūti diskutēt :)

Es jautāju par praksi vainu sadalījumā, ja viens suns bez pavadas sakož citu bez pavadas esošu, Tu atbildi:"vainīgi ir abi, jo pārkāpj MK noteikumus", es tam nepiekrītu, jo noteikumu pārkāpums automātiski nenozīmē atzīšanu par vainīgu/līdzvainīgu, kam atkal Tu nepiekrīti un es minēju piemēru.
Ok, pieņemsim abi suņi ir bez pavadas, viens ir vecs un klibs mazsuns 2 m no saimnieka, otrs agresīvs lielizmēra suns bez redzama saimnieka. Tavuprāt atkal vainīgi ir abi, jo abi pārkāpa noteikumus?

Vari neatbildēt, vairāk man interesēja tieši prakse.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Palīgā!!!!!

Postby peecis » 20 Mar 2013, 13:10

Creme de la Creme wrote:Nardicum - pilnīgi piekrītu par tām pavadām! Diemžēl vairums uzticās zoo veikalu pārdevējiem un neiedomājas ka letes otrā pusē var atrasties pilnīgi nekompetents cilvēks, kuram galvenais ir pārdot.

atceros uzpurņa pirkšanu:

es: vajadzētu uzpurni 30 kg smagam vilkveidīgam sunim;
pārdevējs: sabtransportam? jā, te ir;
es: nē, gribētu tādu, kas darbojas!
pārdevējs: jūsu suns ir kādu sakodis????
es: nē, bet nū......
pārdevējs: kam tad jums vajag uzpurni?
es: nūūū, situācijas mēdz būt dažādas...
pārdevējs: hmm, hmm, nēēēēzi, jāskatās, nez vai būs...

:D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Palīgā!!!!!

Postby katija » 20 Mar 2013, 14:13

Lika pasmaidīt :)
User avatar
katija
Baby
Baby
 
Posts: 10
Images: 0
Joined: 04 Mar 2013, 09:41
Location: Rīgas raj.

PreviousNext

Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron