Vai var vakcinēt pats?

Ask a question and get an answer

Vai var vakcinēt pats?

Postby krisjaanis » 17 Jun 2014, 19:48

Labdien! Tātad jautājums, vai var mājas apstākļos vakcinēt savu suni pret trakumsērgu?

Nav mašīnas, bet autobusā negribas vest... Var arī izsaukt uz mājām, bet tas dārgi maksā!


Ko jūs ieteiktu darīt?
krisjaanis
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 17 Jun 2014, 19:46

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby ingucel » 17 Jun 2014, 21:09

Varbūt var painteresēties pie vietējā vetārsta, nav taču tā klāt piebraukšana tik dārga(ja vetārst ir ,,parastais lauku zvēru dakters,,). Mums pagastā pat vetārste reizi gadā taisa trakumsērgas pošu reidu- pati vairākās pagasta vietās piebrauc un sapotē atvestos suņus.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby Linda B. » 17 Jun 2014, 22:52

Var,bet laikam vajadzēs pazīšanos ar vetu.Esmu savējos mājās savakcinējusi pati,vets tikai aizpildija grāmatiņu un iedeva vakcīnas līdzi.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby Linda B. » 18 Jun 2014, 11:35

Tiem cilvēkiem,kas te ir izdomājuši,ka Agenese vai kāds cits vetārsts no Iecavas ir devis man vakcīnas un es pati esmu vakcinējusi savus kucēnus mājās-nevajag fantazēt to,kas nav rakstīts.Vakcinēti tika mani pieaugušie suņi un jau labu laiku atpakaļ un Iecavas vet. klīnikai ar šīm vakcinēšanām nav pilnīgi nekāda sakara.Kas deva vakcīnas nav būtiski un pavisam noteikti visi veti jums tagad nedos vakcinēt pašiem,jo kādam kaut kur bija pazīstam vets,kas apstākļu pēc pieļāva šādu izņēmumu-iedot vakcīnas uz mājām.Tā nav gluži ikdienišķa prakse.Man bija savi iemesli kāpēc es toreiz nevarēju suņus nogādāt līdz vetārstam.Nesieniet "bumbas" tiem,kam tās nevar piesiet.Mani kucēni visi ir vakcinēti un čipēti Iecavas vetklīnikā,tā pat kā arī mani pieaugušie suņi pēdējās reizes ir vakcinēti tur.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby pixy » 18 Jun 2014, 13:22

Nu jā, ļaut vakcinēt pašam ir pretlikumīgi, tā, ka labāk par to paklusēt, ja nu tā reiz ir bijis...
Krsijanis, ja dzīvojat laukos, katrā novadā ir piesaistītais vets, nezinu, vai tas ietilpst darba pienākumos, bet manā mājā ik pa dažiem gadiem iebrauc vets un painteresējās, vai te nav suņu. Suņi ir, bet ir arī sapotēti, šķiramies kā draugi. Un manā novadā tiek arī organizētas dienas, kad katrā ciemā izziņo konkrētu datumu, kad būs vetārsts un sapotēs suņus. Varbūt vajag piezvanīt uz domi un painteresēties. Jebkurā gadījumā vietējais vetārsts noteikti brauc kaut kādās apgaitās, vajag pieteikties, lai, kad ir tuvumā, iebrauc arī pie jums. Trakumsērgu vajag un ne tikai tāpēc, ka tas ir obligāti...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby Linda B. » 18 Jun 2014, 18:27

Jā,to ka pretlikumīgi diemžēl uzzināju šodien,kad man zvanija sašutusi Iecavas vetārste,ka viņai mēģinot piešūt vainu.Nesaprotu gan,kas tur pretlikumīgs savam dzīvniekam iepotēt vakcīnu,bet nu lai paliek.
Te arī atbilde uz Kiršjāņa jautājumu-nevar,jo ir pretlikumīgi.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby Sisija » 18 Jun 2014, 19:38

Linda B. wrote:Jā,to ka pretlikumīgi diemžēl uzzināju šodien...

:kanepe: nez vai pati sevi un savus bērnus arī varētu savakcinēt pati un uzskatītu, ka tas ir likumīgi un normāli?
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby Linda B. » 18 Jun 2014, 21:55

Godīgi sakot,jā.Neredzu neko nelikumīgu vai nenormālu paš-vakcinēšanā.Kāda starpība,kurš to adatu iedur?Insulīnu tak diabētiķi sev potē paši,kāda starpība vai iedur vēderā insulīnu vai rokā kādu citu vakcīnu?Princips tieši tas pats.Iepotēšana muskulī vai zemādā ir gaužām vienkārša procedūra,neredzu iemeslu kāpēc to nevarētu izdarīt mājās pats sev,bērniem,vīram,sunim vai kaķim.Šķidro kaļķi zemādā, kucei pie dzemdībām,redz es varu iepotēt un viss ir likumīgi,aptiekā pārdod gan kaļķi,gan šprici un nekādus dokumentuss neprasa,bet,lai iepotētu tai pašā zemādā komplekso poti,man ir jābūt ārstam.Neredzu loģiku,pilnīgi nopietni.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby Creme de la Creme » 19 Jun 2014, 10:39

Linda B. wrote:Jā,to ka pretlikumīgi diemžēl uzzināju šodien,kad man zvanija sašutusi Iecavas vetārste,ka viņai mēģinot piešūt vainu.Nesaprotu gan,kas tur pretlikumīgs savam dzīvniekam iepotēt vakcīnu,bet nu lai paliek.
Te arī atbilde uz Kiršjāņa jautājumu-nevar,jo ir pretlikumīgi.

Linda - tas IR pretlikumīgi. Tas kā tā dara, tas nenozīmē ka tā drīkst darīt. Vetārsts atbild par to, ka suns tiek savakcinēts. Vakcīnēt suni vajag mācēt. Vakcīnas ir jāglabā noteiktā temperatūrā jo savādāk tās paliek ''beigtas''. Ja tā esi darījusi, tad par to nevajag izpausties.
Tas nav gluži tas pats kas iepotēt vitamīnus vai zāles. Vets ieliek pasē parakstu par vakcināciju! Tātad viņš uzņemās atbildību. Mazums cilvēks to vakcīnu izmetīs miskastē, bet pēcāk suns salims. Kas būs vainīgs? Vetārsts vai vakcīnu ražotājs. Vai nezin kas cits, tikai ne pats saimnieks.
Jums tur skolā likumus nemaz nemāca? :jautri:
Gribētu redzēt sava ģimenes ārsta seju kad es pateiktu:''Iedod man to difterijas vakcīnu uz mājām, iešpricēšu pati, kad būs noskaņojums.'' :kanepe:

Mūsu vets vakcinē suņus mājās. Par braucienu nemaksāju jo vienmēr sanāk vakcinēt vairākus suņus vai kucēnus. Bet parasti vets ņem kaut kādu summu par ceļu.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby Sympathy » 19 Jun 2014, 10:54

es arī uzskatu ka vitamīnus, kautkādas zālītes var pats ielaist, ja esi ar medicīnas izglītību un zini ka to darīt un cik laist,
bet piekrītu ka vakcīnu jaielaiž vetam, lai ir garantija.. tomer nav joka lieta :(
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby Linda B. » 19 Jun 2014, 11:04

Māca,tieši tāpēc es esmu pārsteigta,jo es tiešam neatceros,ka būtu bijis rakstīts,ka pārdot vakcīnu parastam mirstīgajam ir pretlikumīgi.Laikam jālasa vēlreiz un jāmeklē.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby Creme de la Creme » 19 Jun 2014, 13:00

Linda B. wrote:Māca,tieši tāpēc es esmu pārsteigta,jo es tiešam neatceros,ka būtu bijis rakstīts,ka pārdot vakcīnu parastam mirstīgajam ir pretlikumīgi.Laikam jālasa vēlreiz un jāmeklē.

Gan jau ka pārdot drīkst (laikam). Kas tev liedz to prieku pirkt viskaut ko, nav jau recepšu zāles. Bet jautājums par to, ka vets uzliek savu parakstu grāmatiņā, nemaz nezinot kurš suns un kad tiks savakcinēts. Vismaz mans vets atbildēja ka to darīt nedrīkst.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby Vendeta » 19 Jun 2014, 13:26

ka būtu bijis rakstīts,ka pārdot vakcīnu parastam mirstīgajam ir pretlikumīgi
- lūdzu, PVD Rīkojums Nr.302 2001. gada 2. novembrī - Par vakcīnu ievešanu un izplatīšanu.


3. Aptiekas, kas minētas 2.3. un 2.4. punktā, vakcīnas drīkst izplatīt:

3.1. praktizējošiem veterinārārstiem, kuriem ir licence veterinārmedicīniskajai praksei un pēc to rakstveida pieprasījuma, kas apstiprināts ar veterinārārsta parakstu un licences zīmogu;

4. Aptiekas, kas minētas 2.3. un 2.4. punktā, vakcīnas nedrīkst izsniegt dzīvnieka īpašniekam pret licencēta veterinārārsta recepti.

Un arī tas, ka jūsu vetaptiekā kaut ko "ievelk šļircītē", ir nelikumīgi. Aptiekā drīkst izplatīt medikamentus tikai oriģinālajā ražotāja izgatavotajā iepakojumā (sevišķi jau recepšu medikamentus, pie kuriem pieder arī injicējamie kalcija preparāti). Tas, ka ļoti daudzās aptiekās tā dara - nu ko, ja aptiekas darbinieki paši uzņemas risku izpelnīties sodu no vetinspektora - tā ir viņu darīšana (sodi par zāļu izplatīšanas pārkāpumiem ir pietiekami nopietni).
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby Creme de la Creme » 19 Jun 2014, 14:07

Vendeta wrote:
ka būtu bijis rakstīts,ka pārdot vakcīnu parastam mirstīgajam ir pretlikumīgi
- lūdzu, PVD Rīkojums Nr.302 2001. gada 2. novembrī - Par vakcīnu ievešanu un izplatīšanu.


3. Aptiekas, kas minētas 2.3. un 2.4. punktā, vakcīnas drīkst izplatīt:

3.1. praktizējošiem veterinārārstiem, kuriem ir licence veterinārmedicīniskajai praksei un pēc to rakstveida pieprasījuma, kas apstiprināts ar veterinārārsta parakstu un licences zīmogu;

4. Aptiekas, kas minētas 2.3. un 2.4. punktā, vakcīnas nedrīkst izsniegt dzīvnieka īpašniekam pret licencēta veterinārārsta recepti.

Un arī tas, ka jūsu vetaptiekā kaut ko "ievelk šļircītē", ir nelikumīgi. Aptiekā drīkst izplatīt medikamentus tikai oriģinālajā ražotāja izgatavotajā iepakojumā (sevišķi jau recepšu medikamentus, pie kuriem pieder arī injicējamie kalcija preparāti). Tas, ka ļoti daudzās aptiekās tā dara - nu ko, ja aptiekas darbinieki paši uzņemas risku izpelnīties sodu no vetinspektora - tā ir viņu darīšana (sodi par zāļu izplatīšanas pārkāpumiem ir pietiekami nopietni).

Prieks redzēt Tavu komentāru!
Man vets samērā bieži iedod zāles jau dozētā devā (špricē), bet tad saņemu sīkas instrukcijas, kā arī vets apzinās manu pieredzi.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby perro » 19 Jun 2014, 16:33

Man šķiet, te pēc būtības ir jānodala divas lietas - ko tieši injicē. Esmu špricējusi daudz visu ko, tomēr trakumsērga noteikti ir citā kategorijā kā, piemēram, kaļķis. Ja es salaižu grīstē to kaļķa injekciju, es apdraudu tikai sava dzīvnieka veselību. Ja man kāds atļaus špricēt trakumsērgu, tad sekas var skart visu sabiedrību pa lielam. Respektīvi, netīši nobendējot savu zvēru, es sev radu tādus pašus zaudējumus kā salaižot grīstē vienu kompotu partiju pašas pagrabam - norakstu personīgos zaudējumos un viss. Ja es savas nepareizi marinētās sēnītes sākšu tirgot, un nobendēšu kaimiņu onku, iestāsies kriminālatbildība, vai ne? Ar trakumsērgu tas pats. Ja es savakcinēju ne tā, un tāpēc mana suņa dēļ kāds aiziet bojā no trakumsērgas....
Nevajag mēģināt eksperimentēt ar bīstamām lietām. Latvijā trakumsērga ir, un man gribas būt drošai, ka tas suns, kas skrien pa taciņu pretī, ir savakcinēts pareizi.

Kā jau te daudzi norādīja, noskaidrojiet, kurš ir jūsu pagasta piesaistītais vetārsts un pajautājiet par cenām - būs draudzīgas, vismaz trakumsērgas vakcīnai noteikti.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby Linda B. » 20 Jun 2014, 00:17

Nevis kaut ko ievelk un vetpatiekā,bet kaļķi pārdod parastā cilvēku aptiekā ar visu iepakojumu.
Paldies!Tad paliek tikai jautājums kāpēc,tad kāds tās vakcīnas tā nodod un čakarē prātu.Jautājums retorisks,atbildi nevajag.Automātiski pieņēmu,ka ja jau man viņas tā dod,tad viss ir normāli un tā drīkst darīt.

perro,kas tur ko nepareizi savakcinēt,vakcīna visiem viena,deva viena,ievelc šļircē un iepotē zemādā.Nebija nekā sarežģītāka kā ar to pašu kaļķi,piemēram.Viss tieši tas pats,tikai šļircē saturs cits.

Bet labi,skaidrs,nedrīkst.Nav gan bijusi vairs arī doma,ko tādu prasīt,jo klīnika mums tagad 15min gājena attālumā,toreiz būtu bijis jākratās ar diviem autobusiem,kopsumā ceļā kādas 5 stundas,tikai,lai iepotētu poti,kas neaizņemtu vairāk par 10 minūtēm.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby NARDICUM » 20 Jun 2014, 08:10

Esmu daudzus gadus sadarbojusies ar audzētājiem no Krievijas, kur šie likumi nav tik stingri, vakcīnas un citi preparāti pārdodas pat zooveikalos kopā ar barībām! Un tieši tur cilvēki bieži sūdzās, ka vakcīnas netur! Palasot RU forumus, brīžam liekas, ka ar , piemēram, Nobivaku, suni potēt vispār ir bezjēdzīgi, un pat bīstami! Tas tāpēc, ka neviens beigu galā nezina, kā tās vakcīnas tika pārvadātas, uzglabātas un pielietotas!
Runājot par citiem preparātiem, nezinu, kā Rīgas bagātie dakteri, bet lauku ārsti patiešām ir aizņemti, un ja viņi braukātu pa pagastu, laižot vitamīnus un citus preparātus katram sivēnam vai teļam 24x7x52, visu neapdarītu! Jo govi uz klīniku neviens nevedīs un attālumi ir lieli, bet lopi katrā sētā un ne pa vienam!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby julika » 20 Jun 2014, 09:13

Linda B. wrote:perro,kas tur ko nepareizi savakcinēt,vakcīna visiem viena,deva viena,ievelc šļircē un iepotē zemādā.Nebija nekā sarežģītāka kā ar to pašu kaļķi,piemēram.Viss tieši tas pats,tikai šļircē saturs cits.


mhm, tikai teakcija katram ir sava... un kurš uzņemsies atbildību par to? it īpaši cilvēkiem (bet nu tas jau ir cits stāsts).
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby ruu » 20 Jun 2014, 09:25

Creme de la Creme wrote:Vets ieliek pasē parakstu par vakcināciju! Tātad viņš uzņemās atbildību.

Jā, tieši tā! Tad jau var saštancēt zīmogus un parakstus uz nebēdu, vienalga - ir sapotēts, vai nav. Un es negribētu satikt savā ceļā suni, kuru saimnieks ir (iespējams) savakcinējis pats.
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Vai var vakcinēt pats?

Postby Creme de la Creme » 20 Jun 2014, 10:33

NARDICUM wrote:Esmu daudzus gadus sadarbojusies ar audzētājiem no Krievijas, kur šie likumi nav tik stingri, vakcīnas un citi preparāti pārdodas pat zooveikalos kopā ar barībām! Un tieši tur cilvēki bieži sūdzās, ka vakcīnas netur! Palasot RU forumus, brīžam liekas, ka ar , piemēram, Nobivaku, suni potēt vispār ir bezjēdzīgi, un pat bīstami! Tas tāpēc, ka neviens beigu galā nezina, kā tās vakcīnas tika pārvadātas, uzglabātas un pielietotas!
Runājot par citiem preparātiem, nezinu, kā Rīgas bagātie dakteri, bet lauku ārsti patiešām ir aizņemti, un ja viņi braukātu pa pagastu, laižot vitamīnus un citus preparātus katram sivēnam vai teļam 24x7x52, visu neapdarītu! Jo govi uz klīniku neviens nevedīs un attālumi ir lieli, bet lopi katrā sētā un ne pa vienam!

Kad pirmo reizi biju izstādē RUS, biju šokā ieraugot stendu kur tika tirgotas vakcīnas :aknee: Vienkārši saliktas plauktiņā, bez nekādiem ledusskapjiem. Tad par kādu iedarbību var būt runa, ja tās vakcīnas jau sen kā ''atdevušas galus''! Man draugiem pērn notika nelaime - viņi atveda no RUS kucēnu (pilnībā vakcinētu), kucēns pēc nepilnas nedēļas nomira no parvavīrusa. Kad es atvedu savu vecāko puiku no RUS, man vets uzreiz ielaida komplekso vakcīnu un pieteica ka vajadzēs vēl revakcinēt, neskatoties uz to, ka suns jau bija vakcinēts.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads


Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron