suns čurā dzīvoklī

Ask a question and get an answer

suns čurā dzīvoklī

Postby reinis71 » 25 Jun 2014, 21:28

man trūkst idejas kā mācīt :/
jau gandrīz 6 mēneši bērnam. iemācījās prasīties kakāt jau ap 4iem mēnešiem bet pat nemēģina prasīties čurāt... kad paliek viena pati mājās tad vispār neķēzī nekur. kā kāds mājās tad čurās kaut 10 reizes pa vakaru un obligāti uzreiz pēc 2h pastaigas... tā itkā speciāli :/
ko darīt? kā iesakat rīkoties?
reinis71
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 23 Mar 2014, 17:18

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: suns čurā dzīvoklī

Postby čība » 25 Jun 2014, 21:43

Kā vispār ir mācīta ārā iešana? Es savējos slavēju un devu kārumus diezgan ilgi, vismaz gads, ja ne vairāk suņiem bija :D Tik mazu vēl daudz jāslavē un jādod kārumi par kārtošanos ārā.
Un suns ir jāved ārā. To var redzēt, ka suns taisās čurāt. Kā taisās čurāt - uzreiz jāved ārā. Nu kamēr apavus uzvelk - jānovērš suņa uzmanība. Iespējams sunim uzdod nervi, satraukts, jo mājās saimnieki. Par to liecina tas, ka, ja neviena nav - arī peļķu nav.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: suns čurā dzīvoklī

Postby reinis71 » 25 Jun 2014, 21:53

ar kārumiem un slavēšanu :D
kad nokārtojas tad automātiski skrien man klāt, apsēžas un prasa kārumus. bet nav viņi līdzi katru reizi :/ 3-4x dienā pastaigājot daudz mums aiziet :/ nevaru atļauties vienmēr ar našķiem staigāt. sieru viņa nelabprāt ēd un desu kabatā neiemetīsi :p
reinis71
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 23 Mar 2014, 17:18

Re: suns čurā dzīvoklī

Postby čība » 25 Jun 2014, 22:59

Galvenais paslavēt, atzīmēt, ka tas ir pareizi. To gan var vienmēr.
Man gan suņi nekad tik daudz nav čurājuši, lai aptrūktos kārumu :D

Dīvaini, ka suns nokārtojas mājās tikai tad, kad esiet jūs. Domāju, ka tas tiešām saistīts ar paaugstinātu stresu. Ko jūs ar suni mājās dariet? Varbūt vajag kaut ko mierīgāku. Stress var būt ne tikai slikts, bet arī no prieka. Sodīt gan neiesaku, tas var tikai pastiprināt problēmu, jo apčurāšanās ir arī padevības pazīme. Nevar jau īsti saprast, kāda ir tā situācija, kad suns čurā istabā.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: suns čurā dzīvoklī

Postby reinis71 » 26 Jun 2014, 06:07

nedomāju ka stress... vienīgais kas viņai uzdzen stresu tas ir kaķis un to mēs vienmēr mēģinam pieskatīt. vakar vakarā atkal, nepaspēja pamosties, mazliet uz gultas izlaida un aizskrēja vietiņā nokārtoties :/ vnk katastrofa ja tā turpināsies
reinis71
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 23 Mar 2014, 17:18

Re: suns čurā dzīvoklī

Postby čība » 26 Jun 2014, 09:44

Stress ne vienmēr ir negatīvā nozīmē. Arī pozitīvas emcijas rada stresu. Kaut kāds iemesls ir, kāpēc suns nokārtojas mājā tad, kad esiet jūs, bet nenokārtojas, kad ir viens. Man prātā nāk iemesls - miers.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs


Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests