Kuce vai kobelis.

Ask a question and get an answer

Kuce vai kobelis.

Postby Māra » 19 Sep 2014, 15:17

Mūžīgais jautājums.

Izmeklējos pa forumu, bet šādu konkrētu jautājumu tā arī neatradu. Varbūt, ja kādam slinkums rakstīt no jauna, varat norādīt kur tas jau apspriests? Būšu ļoti priecīga visu izlasīt.

Man mūžā visi mājdzīvnieki bijuši puikas un biju pārliecināta, ka pie tā arī turēšos, jo dzirdēts, ka kuces kašķīgākas, spītīgākas. Taču tagad, iepazinusies ar 4 sava nākotnes suņa šķirnes pārstāvēm, sāku šaubīties. Varbūt tomēr kuci? Visas 4 bija mierīgas, mīļas. Kāda pastāvīgāka, kāda draudzīgāka, bet visas burvīgas.
Arī audzētāja teica, ka katrs slavēs savu - ja dzīvo ar suņiem, tad tos, ja ar kucēm - tad favorītes būs tieši kuces.
Pieņemu, ka šķirnei nav nozīmes šajā jautājumā?

Daudz domājot par šo tēmu, aizfilozofējos arī - kāpēc kā lamuvārds tiek lietots tieši "kuce"? Tad jau tur kaut kas nelāgāks tomēr ir?

Un ja "gadās" 2 suņi mājās? Labāk viena dzimuma? Ja viens tiks kastrēts - tad vai tam maz ir nozīme?

Ceru, ka kaut ko saprast varēja no mana paplašinātā jautājuma.
Jebkuri ieteikumi un norādes palīdzēs!
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kuce vai kobelis.

Postby pixy » 19 Sep 2014, 15:49

Man liekas, ka, ja ir tik, ne nu vienalga, bet var būt gan tā, gan tā, es neizlemtu līdz pat konkrētam metienam. Man pašai vienmēr patikušas kuces, ir bijis mājās viens mazizmēra suņupuika. Kas nepatīk - pirmkārt, čurāšana uz dažādām virsmām. Te mani puiku fani apstrīdēs, ka no kuču čurām izdeg mauriņš, bet man ir divas lielizmēra kuces, bet mauriņā pleķu nav, tāpēc es palieku pie tā, ka man nepatīk, ka suņi čurā uz pakšiem, kokiem, krūmiem un sētām. Ja suns ir garspalvains, tas vēl nočurā arī sevi... Kuces ir viltīgākas, suņi ir vienkāršāki un vieglāk nolasāmi. Man liekas, tā tiešām ir gaumes lieta, par sevi es zinu, ka man puika apzināti vairāk nebūs, bet objektīvi es nekad neapgalvošu, ka tie, kas grib puikas, ir dumāki, sliktāki vai nepareizāki. Jāklausa sirdij :sirsninas: . Par diviem - man ir divas kuces, problēmu nekādu. Tas atkarīgs no šķirnēm, ne visu šķirņu suņi var dzīvot čupā, bet, protams, arī no tā, kā mājās sakārtotas "bara" lietas :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Kuce vai kobelis.

Postby ash » 19 Sep 2014, 16:09

man ir bijušas gan kuces, gan suņi.
es jau laikam labāk ņemtu kuci. iemesls kāpēc tagad ir suns - 1.kārt - vizuālā izskata pēc, subjektīvi, bet man palielam labāk patīk tieši suņu izskats, kuces liekas mazāk izteiksmīgas (te es par šķirnēm, kuras man patīk). 2.kārt - visā metienā vispār bija tikai viena kucīte un tā netika piedāvāta pārdošanai, tā ka nebija variantu - vai nu ņemt puiku, vai neņemt nemaz.
man arī nepatīk kājas cilāšana, es gan mācu un neļauju čurāt kur pagadās, bet kad es neredzu čurā tāpat. un vēl tā mūžīgā "mērīšanās ar krāniņiem" :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kuce vai kobelis.

Postby Linda B. » 19 Sep 2014, 16:37

Man šobrīd ir 4 kuces(+viena,kas ir omes suns)vecumā no 5 mēnešiem līdz 8 gadiem(4 takši un toj pūdeļa jauktene).Nav viņas ne spītīgas,ne arī kašķīgas.Ļoti lojālas,mīļas būtnes,kas nav nogribējušās 24/7.Savā starpā sadzīvo bez problēmām.Atšķirība,ko esmu novērojusi starp šķirnes puikām-viņi ir pielaidīgāki,mīļāki,bez problēmām parasti pabučojas arī ar svešiem cilvēkiem,ko no manām kucēm sagaidīt nevarēs viss,izņemot mazo,tā vēl puslīdz pielaidīga,bet arī jau sāk šķirot ar ko bučosies un ar ko ne.Ļoti daudzi puikas necieš citus puikas,ko e sevarētu teikt par savām kucēm,nav nekādu iebildumu satikties ar citām un kopā patusēties.Vēl manu iespaidu par puikām krietni pabojāja divi suņi,kas visu vakaru nodevās gejiskām izpriecām(jo manas kuces tika novāktas,citādi tika piesmieta pat 4 mēnešus mazā bebene),ko viņi darot visu laiku.Nu katrā ziņā vismaz apzināti puikām manās mājās vietas nav.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kuce vai kobelis.

Postby Māra » 19 Sep 2014, 16:48

pixy wrote:Man liekas, ka, ja ir tik, ne nu vienalga, bet var būt gan tā, gan tā, es neizlemtu līdz pat konkrētam metienam.


Bija tāda doma, bet tad kaut kā šķiet, ka neesmu gana atbildīga - negaidu, neplānoju, neizzinu visu līdz sīkumiem. Pietam, laikam jau klusi klusītiņām sirdī iesēdušās dāmas, tikai gribas kādu skaļāku apstiprinājumu tam no malas.
Iespējams arī esmu tikusi pāri vienam kompleksam - kuces biju izsvītrojusi prātā vēl pirms zināju, ka drīz mājā ienāks suns, jo vīram ir kaut kāds Alfa gēns - vienalga kur un kādu suni satiekam, suns gatavs bez maz pamest saimnieku un iet viņam līdzi, īpaši izteikti - kuces. Papildus tam ir dzirdēts, ka kuces vairāk pieķeras vīriešiem un tad nu egoisma vadīta gribēju, ka lai pašas suns tomēr vairāk pieķeras man. Tagad gan jūtu, ka tas bija kaut kā glupi un suņa dzimuma izvēlē tam nav nozīmes. Galvenais, lai mīlulis burvīgs un jauks!

Jāklausa sirdij :sirsninas: .


Tas laikam ir visjēdzīgākais, ko darīt.


ash wrote:un vēl tā mūžīgā "mērīšanās ar krāniņiem" :kanepe:


Mans nekastrētais laika, ar kuru izcīnījos (vēl gan dzīvs, bet nu jau vecs kraķītis), nelikās traki, jo biju saklausījusies par kuču atnestajiem kucēniem un vel tā asiņošana - no visa nezināmā bail un likās labāk pieturēties pie sarežģīta, bet pārbaudīta un saprotama.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kuce vai kobelis.

Postby Māra » 19 Sep 2014, 16:56

Linda B. wrote:.Ļoti daudzi puikas necieš citus puikas,ko e sevarētu teikt par savām kucēm,nav nekādu iebildumu satikties ar citām un kopā patusēties.


Esmu gan dzirdējusi, ka arī meitenes mēdz kaut ko savā starpā nesadalīt, attiecīgi - ņemot kuces nav garantija, ka tās nekašķēsies/nekausies ar citām kucēm?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kuce vai kobelis.

Postby ievish » 19 Sep 2014, 17:01

"Mērīšanās" atkarīga gan no šķirnes, gan indivīda. Manējais nemērās.
Es nevaru salīdzināt kuci un suni, jo gan man, gan maniem vecākiem ir bijuši tikai suņi. Lai gan jau sākotnēji gribēju suni, neizslēdzu iespēju, ka noskatītajā metienā vairāk iepatiksies tieši meitene. Bet tā nebija.
Runā, ka puikas esot vienkāršāki un pieķērīgāki saimniekam, bet tas atkal var mainīties no indivīda uz indivīdu. Mani no kuces atbaida arī meklēšanās. Ja kuci nesterilizē, tad ik gadu uz mēnesi vai diviem (ja kuce meklējas 2x gadā, kā to dara lielākā daļa šķirņu), jāsargās no citiem suņiem. Ņemot vērā, ka esmu visai sabiedriska būtne un man ir draugi ar suņiem, dažādu dzimumu, negribēju sevi ierobežot. Tas arī ir viens arguments, ko apdomāt.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Kuce vai kobelis.

Postby ievish » 19 Sep 2014, 17:02

Māra wrote:Esmu gan dzirdējusi, ka arī meitenes mēdz kaut ko savā starpā nesadalīt, attiecīgi - ņemot kuces nav garantija, ka tās nekašķēsies/nekausies ar citām kucēm?


Ja runa ir par saluki, tad nedomāju, ka tā varētu būt problēma. Kurti vispār ir bara dzīvnieki, viņiem patīk uzturēties kopā ar citiem kurtiem. Protams, ka konkrētais suns var būt saticīgāks vai kašķīgāks, bet nesaticība ar savu dzimumu nav īpaši raksturīga kurtiem kā tādiem.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Kuce vai kobelis.

Postby pixy » 19 Sep 2014, 17:11

Nu, bet vienmēr jau pastāv iespēja kuci kastrēt. Ja ir vaislas plāni - tad tas jāpieskaita "izdevumiem" - šoreiz morāliem. Dažādām kucēm meklēšanās ir ļoti dažādas, tā var gandrīz nebūt problēma un tā var būt ļoti liela problēma. Tas arī atkarīgs no dzīvesvietas un tiem kobeļiem (lasīt - kobeļu saimniekiem), kas apkārt. Kuces ir dažādas - mana vecākā līdz kādiem diviem gadiem bija ļoti draudzīga ar pilnīgi visiem. Šobrīd tā vairs nav, bet man tas neliekas nekas nenormāls - arī pieaugušas tantes ar svešām tantēm ar lellēm nespēlējas. Es nerunāju par agresiju, es runāju par nevēlēšanos kontaktēties un "runāties". Sīkā - nu sīkā ir tāda, kas nav ļoti draudzīga jau no paša sākuma, bet viņai ir savu treniņbiedru loks, kurā viņa ir ar mieru spēlēties un draudzēties. Ja suņi regulāri tiekas, tad arī tās attiecības mēdz būt daudz labākas, nekā ar nejauši satiktiem svešiniekiem. Man daudz svarīgāk liekas, lai labi saprotas manas mājas suņi savā starpā, tas ir tas, kur jābūt gatavam ieguldīt darbu un darīt visu, lai mājās ir miers. Patiesībā ļoti daudz lietu ir atkarīgas no tā, cik saimnieks gatavs ieguldīt laiku, naudu un smadzeņu resursus.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Kuce vai kobelis.

Postby fedelta » 19 Sep 2014, 17:54

Mums ir bijusi viena Vācu doga, bet pārējie - kobeļi.

Man tīri vizuāli labāk simpatizē kobeļi, nu vismaz šķirnēs, kuras man patīk.
No meitenēm atbaida meklēšanās, jo īpaši nesajūsmina kavalieru pulki pastaigu laikā.
Meitenes, manuprāt, ir viltīgākas nekā puikas.
Par kaušanos un attiecību noskaidrošanu - var būt gan kobelis, kas grib būt galvenais, gan galvenā bara kuce - tas ir atkarīgs no audzināšanas un arī paša suņa - ir alfa suņi un ir sekotāji.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Kuce vai kobelis.

Postby Linda B. » 19 Sep 2014, 18:29

fedelta,dominance nav rakstura īpašība.Dominance ir stāvoklis starp diviem vienas sugas īpatņiem.Turklāt vienā mirklī var dominēt viens suns,otrā otrs,nu,piemēram,viens dominēs par pieejamo paiku,kamēr otrs dominēs pār rotaļlietām un otrs tam pilnīgi dabīgi pakļaujas,kautiņu nav.Ja suņi nav agresīvi pret suņiem kā tādiem,kautiņiem mājās nevajadzētu rasties,ja tādi rodas kaut kas nav kārtībā ar uzbrucēju-bailes,nedrošība,nemiers(nekastrētu kobeļu vidū vēl varētu nākt klāt kuces).Tā pat vien vienas ģimenes suņi savā starpā nemēdz kauties.
Citi suņi ārpus ģimenes ir cita runa,manējās,nemīl envienu svešu suni neatkarīgi no dzimuma.Bet es neteiktu,ka tā ir agresija,drīzāk neuzticība+ kaut kāds bara instinkts.1:1 satiekot svešu suni reakcija ir pavisam cita,tad paliek pielaidīgāka,piesardzīgāka,ir iespējams arī iepazīties,kopā viņas vienkārši rēkdamas metīsies virsū,ja tas svešais savu degunu bāzīs par tuvu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kuce vai kobelis.

Postby Māra » 19 Sep 2014, 19:17

ievish wrote:"Mērīšanās" atkarīga gan no šķirnes, gan indivīda. Manējais nemērās.
Es nevaru salīdzināt kuci un suni, jo gan man, gan maniem vecākiem ir bijuši tikai suņi. Lai gan jau sākotnēji gribēju suni, neizslēdzu iespēju, ka noskatītajā metienā vairāk iepatiksies tieši meitene. Bet tā nebija.
Runā, ka puikas esot vienkāršāki un pieķērīgāki saimniekam, bet tas atkal var mainīties no indivīda uz indivīdu. Mani no kuces atbaida arī meklēšanās. Ja kuci nesterilizē, tad ik gadu uz mēnesi vai diviem (ja kuce meklējas 2x gadā, kā to dara lielākā daļa šķirņu), jāsargās no citiem suņiem. Ņemot vērā, ka esmu visai sabiedriska būtne un man ir draugi ar suņiem, dažādu dzimumu, negribēju sevi ierobežot. Tas arī ir viens arguments, ko apdomāt.



Kā ir ar kurtiem vispār ar to mērīšanos (pieņemu, ka esi pabijusi dažā labā kurtu kompānijā) - šie suņi taču vispār nav izteikti teritoriāli, vai ne?
Un kā ir ar sterilizētiem šķirnes suņiem - vai tas tos neierobežo kaut kādā izstāžu vai sacensību ziņā? Tas ir - vai izstādēs pieļauj kastrētus suņus, kuri nespēj vairoties, attiecīgi - nav vērts tādus vispār vērtēt? Un sacensībās vai nav mazāks cīņas spars, jo tie hormoni tā netrako?
Un par to sabiedriskumu - puika nemēdz uzmākties dāmām nevietā un nelaikā?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kuce vai kobelis.

Postby Māra » 19 Sep 2014, 19:30

ievish wrote:
Māra wrote:Esmu gan dzirdējusi, ka arī meitenes mēdz kaut ko savā starpā nesadalīt, attiecīgi - ņemot kuces nav garantija, ka tās nekašķēsies/nekausies ar citām kucēm?


Ja runa ir par saluki, tad nedomāju, ka tā varētu būt problēma. Kurti vispār ir bara dzīvnieki, viņiem patīk uzturēties kopā ar citiem kurtiem. Protams, ka konkrētais suns var būt saticīgāks vai kašķīgāks, bet nesaticība ar savu dzimumu nav īpaši raksturīga kurtiem kā tādiem.


:aptracis:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kuce vai kobelis.

Postby Māra » 19 Sep 2014, 19:40

pixy wrote:Patiesībā ļoti daudz lietu ir atkarīgas no tā, cik saimnieks gatavs ieguldīt laiku, naudu un smadzeņu resursus.


To visu ar lielāko prieku, bet tā pēdējā lietošanai šobrīd trūkst informācijas. Vajag daudz informācijas, dažādus viedokļus un tad jau kaut kā salikšu savu versiju pamazām (droši vien visvairāk tad, kad mājā ieradīsies jaunais ģimenes loceklis). Pieņemu, ka grāmatas par šādām tēmām (dzimumi un to, ēm, atšķirības, priekšrocības) īsti nav?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kuce vai kobelis.

Postby ievish » 19 Sep 2014, 20:51

Māra wrote:Kā ir ar kurtiem vispār ar to mērīšanos (pieņemu, ka esi pabijusi dažā labā kurtu kompānijā) - šie suņi taču vispār nav izteikti teritoriāli, vai ne?
Un kā ir ar sterilizētiem šķirnes suņiem - vai tas tos neierobežo kaut kādā izstāžu vai sacensību ziņā? Tas ir - vai izstādēs pieļauj kastrētus suņus, kuri nespēj vairoties, attiecīgi - nav vērts tādus vispār vērtēt? Un sacensībās vai nav mazāks cīņas spars, jo tie hormoni tā netrako?
Un par to sabiedriskumu - puika nemēdz uzmākties dāmām nevietā un nelaikā?


Teritoriāli nav, bet, protams, kā jebkurā šķirnē, ir šerpāki eksemplāri, ir mazāk šerpi. Esmu redzējusi arī samērā dominantu vipetu, bet lielākā daļa nav tādi. Par saluki grūti teikt, nav viņu tik daudz te. Bet kā jau teicu, kurts ir bara dzīvnieks, viņiem patīk kopā ar citiem līdzīgiem un savā ģimenē lielākoties pieņems arī nelīdzīgu.
Izstādēs ar kastrētu kobeli startēt nevar, kucei jau īsti pateikt nevar. Par sacensībām, šaubos vai tas ietekmē. Sunim vai nu ir vai nav medību instinkti un viņš vai nu skrien vai neskrien. Nav dzirdēts, ka kastrēti kurti neskrietu.
Kobeļi tā izteikti uzmācas tekošām kucēm, pārējām pēc simpātijām. Rendijam, protams, patīk izošņāt meitenes, bet viņš vispār ir sabiedrisks pret citiem suņiem. Tā izteikti, ka nevar likties ciemos mierā un jāizrāda savā uzmanība kucei, ir bijis pagaidām vienreiz. Bet kuce, sterilizēta turklāt, nebija sajūsmā un rādīja zobus :kanepe: Rendijam turklāt tāds vecums, ka meitenes interesē, tīnis, tā teikt.
Jebkurā gadījumā kurts nav sētas suns, kurš kaimiņos saož tekoši kuci un laižas no mājām, kurti dzīvo iekšā ar saimnieku.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Kuce vai kobelis.

Postby Rotija » 19 Sep 2014, 21:17

Man jau šķiet,ka dzimuma izvēle ir no tik daudz kā atkarīga,ka grūti tā no malas ieteikt.
Šķirnei diezgan liela nozīme, jo ir tomēr šķirnes,kur tā dzimumu atšķirība nav TIK būtiska,piemēram,ja runa par dominanci un sadzīvošanu ar citiem sava dzimuma pārstāvjiem. Ir šķirnes,kur labi +/- vienmēr labi sadzīvos tikai suns+kuce.
Es par suni+kuci. :kanepe: Ir jau gan mīnusi arī šajā kombinācijā,ja šķirne nopietna (mēdz viens otru nevajadzīgi aizstāvēt), bet tomēr,tomēr.

Spriežot pēc saviem suņiem un manas šķirnes citiem indivīdiem suņu puikas tiešām mēdz būt mīļāki, vairāk pieķerās saimniecēm-sievietēm, paklausīgāki un tādi,kas spēj nolasīt domas no skatiena vien.
Kuces ir kuces. :koslene: Brīvdomātājas,viltnieces,mākslinieces utt.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Kuce vai kobelis.

Postby Māra » 20 Sep 2014, 05:35

Rotija wrote:Man jau šķiet,ka dzimuma izvēle ir no tik daudz kā atkarīga,ka grūti tā no malas ieteikt.
Šķirnei diezgan liela nozīme, jo ir tomēr šķirnes,kur tā dzimumu atšķirība nav TIK būtiska,piemēram,ja runa par dominanci un sadzīvošanu ar citiem sava dzimuma pārstāvjiem. Ir šķirnes,kur labi +/- vienmēr labi sadzīvos tikai suns+kuce.


Šķirne - saluki. Cik nu man gadījies (lasi - pieredze niecīga), novēroju, ka saluki tur biežāk viena dzimuma, bet tur varbūt vaina plikā patikšanā.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kuce vai kobelis.

Postby Rotija » 20 Sep 2014, 11:34

Māra, tu ņemsi saluki?
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Kuce vai kobelis.

Postby Māra » 20 Sep 2014, 13:42

Rotija wrote:Māra, tu ņemsi saluki?


Jā, tāds ir gala rezultāts ilgiem pētījumiem, meklējumiem un pārdomām jo īpaši :pastaiga: Pati pārsteidzu sevi.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.


Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron