Kur atrast kakla siksnu suņa apmācībai?

Ask a question and get an answer

Kur atrast kakla siksnu suņa apmācībai?

Postby Tankists » 11 Oct 2014, 15:04

Mums vajadzīgs padoms attiecībā par kakla siksnu suņuka apmācībai. Nepieciešama laba, iedarbīga kakla siksna (ar elektrošoku?), lai iemācītu sunim 2 lietas:
1) nebēgt prom no sētas savās gaitās,
2) paklausīt un nākt, kad viņš tiek saukts.

Svarīgi, lai siksna ir lietojama un nebojājas mitrumā un slapjumā (lietus, sniegs), un lai var iestatīt attālumu/sētas robežas, aiz kurām suns nedrīkst iet - tā, lai nav pašiem visu laiku jāsēž ar pulti rokā:)) Vai tādas siksnas var nopirkt veikalos Latvijā vai, piemēram, e-bay? Kas jāņem vērā, kādām tehniskām kvalitātēm jāpievērš uzmanība?
Viss minētais ir tikai mūsu patreizējās idejas, varbūt pieredzējušiem suņu audzētājiem ir kādi ieteikumi? Vai ar tādas siksnas palīdzību sunim ir iespējams iemācīt vēlamo, ja viņš ir 2,5 gadus jauns taksis, un viņam jau iepaticies nākt un iet, kad pašam patīk?

Gaidīšu kādu padomu!
Tankists
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 11 Oct 2014, 14:48

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kur atrast kakla siksnu suņa apmācībai?

Postby Reds » 11 Oct 2014, 15:42

1) nebēgt prom no sētas savās gaitās,


Var uzlikt radiosētu, taču es to tik mazam sunim kā taksis neliktu nekādā gadijumā.

2) paklausīt un nākt, kad viņš tiek saukts.


Esat mēginājuši suni apmācīt, vest uz suņu skolu?

Vai ar tādas siksnas palīdzību sunim ir iespējams iemācīt vēlamo, ja viņš ir 2,5 gadus jauns taksis, un viņam jau iepaticies nākt un iet, kad pašam patīk?


Pirmo varbūt varētu ar radiosētu, bet ne jau taksim. Tas gan ir tikai pēc manām domām, pašai taksis nav bijis, bet es to tik mazam sunim viennozīmīgi neliktu.
Otro noteikti nē. Suns jāved uz suņu skolu, jāapmāca. Domājat, ka ar dauzīšanu ar elektrošoku jūs sunim iemācīsiet klausīt?



Neesmu pieredzējis suņu audzētājs, pašas sunim tikai 5 mēneši, ja pateicu kaut ko ļoti nepareizu, stipri nebariet :sarkstosa:
Reds
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 08 Aug 2014, 08:28

Re: Kur atrast kakla siksnu suņa apmācībai?

Postby Tankists » 11 Oct 2014, 16:19

Reds wrote:
1) nebēgt prom no sētas savās gaitās,


Var uzlikt radiosētu, taču es to tik mazam sunim kā taksis neliktu nekādā gadijumā.

2) paklausīt un nākt, kad viņš tiek saukts.


Esat mēginājuši suni apmācīt, vest uz suņu skolu?
Esam laukos, suņu skolas te nav. Tas ir vectēva suņuks, un, protams, nav mācīts. Par siksnu jautāju, jo tā varbūt var līdzēt kaut kādā mērā atrisināt situāciju.

Vai ar tādas siksnas palīdzību sunim ir iespējams iemācīt vēlamo, ja viņš ir 2,5 gadus jauns taksis, un viņam jau iepaticies nākt un iet, kad pašam patīk?


Pirmo varbūt varētu ar radiosētu, bet ne jau taksim. Tas gan ir tikai pēc manām domām, pašai taksis nav bijis, bet es to tik mazam sunim viennozīmīgi neliktu.
Otro noteikti nē. Suns jāved uz suņu skolu, jāapmāca.
Domājat, ka ar dauzīšanu ar elektrošoku jūs sunim iemācīsiet klausīt?
nē, es neesmu gestapo un netaisos nodaudzīt mazo sunīti ar elektrošoku līdz bezsamaņai :rej: taču ir dzirdēta pieredze, ka tāda siksna var palīdzēt - man vajadzīgs padoms, kā ar to rīkoties, un tehniskas fīčas, kā izvēlēties.

Neesmu pieredzējis suņu audzētājs, pašas sunim tikai 5 mēneši, ja pateicu kaut ko ļoti nepareizu, stipri nebariet :sarkstosa:
Tankists
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 11 Oct 2014, 14:48

Re: Kur atrast kakla siksnu suņa apmācībai?

Postby Linda B. » 11 Oct 2014, 17:24

Ja teritorija nav liela-uzstādiet žogu!Ja tāds variants nav iespējas,tad kādreiz skatijos radiosētu,ko noviltk ap puķu dobēm,ir viņas ar mazākiem suņiem un nejau visu laiku viņa sunim bliež,iemāca robežas un turpmāk jau tur vairs nelīdīs.
Par elektrošoku...khm,par šito gan gribās pa galvu dot. Uzlieciet sev elektrošoku un blieziet pēc sirds patikas.Suns bija mazotnē jāmāca.Ja tagad nemācītu suni sāksiet bliezt ar elektrošoku par to,ka nenāk-diez vai viņš sapratīs,ka tāpēc ir jānāk. Takšiem patīk ēst.Ņemiet garu pavadu(veļas aukla varētu derēt)tādu uz metriem 10,ņemiet sīki sagrieztus našķus un ejiet ārā un strādājiet ar suni! Komanda šurp un pavelk aiz auklas,lai nāk,kad atnāk saslavē un iedot kārumu un atkārto,atkārto,atkārto.... Līdz suns iemācās,ko vispār nozīmē šurp un,ka ja komandu izpilda dabū kaut ko garšīgu. Ja neizdodas(sunim pārāk izteiktas medību dziņas,uzož pēdu un neko citu vairs nevajag) vienkārši,lai visu laiku skrien ar to striķi,vieglāk noķert un apstādināt. Taču man visi 4 takši nāk,kamēr komandu māciju staigāja ar piesietu veļas auklu,lai gadījumā,ja sāk kaut kur skriet varu vieglāk noķert.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kur atrast kakla siksnu suņa apmācībai?

Postby Tankists » 11 Oct 2014, 18:41

Linda B. wrote:Ja teritorija nav liela-uzstādiet žogu!Ja tāds variants nav iespējas,tad kādreiz skatijos radiosētu,ko noviltk ap puķu dobēm,ir viņas ar mazākiem suņiem un nejau visu laiku viņa sunim bliež,iemāca robežas un turpmāk jau tur vairs nelīdīs.
Par elektrošoku...khm,par šito gan gribās pa galvu dot. Uzlieciet sev elektrošoku un blieziet pēc sirds patikas.Suns bija mazotnē jāmāca.Ja tagad nemācītu suni sāksiet bliezt ar elektrošoku par to,ka nenāk-diez vai viņš sapratīs,ka tāpēc ir jānāk. Takšiem patīk ēst.Ņemiet garu pavadu(veļas aukla varētu derēt)tādu uz metriem 10,ņemiet sīki sagrieztus našķus un ejiet ārā un strādājiet ar suni! Komanda šurp un pavelk aiz auklas,lai nāk,kad atnāk saslavē un iedot kārumu un atkārto,atkārto,atkārto.... Līdz suns iemācās,ko vispār nozīmē šurp un,ka ja komandu izpilda dabū kaut ko garšīgu. Ja neizdodas(sunim pārāk izteiktas medību dziņas,uzož pēdu un neko citu vairs nevajag) vienkārši,lai visu laiku skrien ar to striķi,vieglāk noķert un apstādināt. Taču man visi 4 takši nāk,kamēr komandu māciju staigāja ar piesietu veļas auklu,lai gadījumā,ja sāk kaut kur skriet varu vieglāk noķert.


Paldies, šis ir derīgs padoms! Apskatīšos tās radiosētas. Tieši tas ir vajadzīgs - iemācīt robežas. Viņam nav jādabū sitieni visu laiku, viņš ir gudrs:)) Tas, ka ar suni jāstrādā un jāvelta laiks - viennozīmīgi skaidrs. Tieši tādēļ man šobrīd nav sava suņa. Tas ir vectēva suns, un vectēvs, kā jau lauku cilvēks, to suņuku nav ņēmies mācīt. Bet tagad pats pārdzīvo, jo suns iesācis klaiņot. Jāmāca gan būs viņam pašam - jo sunim ir tikai viens saimnieks. Ieteikšu to gājienu ar veļas auklu. Lai gan, mazais palaidnis ir azartisks un piedzīvojumi viņam patīk labāk par kārumiem:))
Īstu elektrošoku, domāju, sunim nevajag. Reiz trāpīju uz elektriskā gana, sajūtas bija pārsteidzošas, bet nekas briesmīgs. Domāju, kaut kāda līdzīga iedarbība varētu būt arī tai apkaklei? Vispār tā ir laba doma - notestēt vispirms uz sevis! :jiihaa: Bet kamēr vēl meklēju, ko testēt - vai ir kāds viedoklis vai komentāri par lietām no šī klāsta?: http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from= ... r&_sacat=0
Tankists
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 11 Oct 2014, 14:48

Re: Kur atrast kakla siksnu suņa apmācībai?

Postby čība » 11 Oct 2014, 18:48

Šokeri (elektriskās kakla siksnas) ir paredzētas TIKAI pieredzējušiem suņu, es pat teiktu treneriem, ne saimniekiem.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kur atrast kakla siksnu suņa apmācībai?

Postby fedelta » 11 Oct 2014, 20:49

Diez vai Jūs šeit iegūsiet apstiprinājumu tam, ka elektrošoks būs tā labākā metode.

Es vispār uzskatu, ka cilvēkam parastajam šādas lietas vajadzētu aizliegt pārdot.

Suns jau nav vainīgs, ka viņam nav mācīts kā jāuzvedas. Kādas sajūtas būtu Jums, ja, teiksim, bērnībā par nesaklātu gultu dabūtu bliezienu ar elektrību?! Aizmirstos vēl pāris reizes to izdarīt un tas jau notiktu regulāri, jo tas tak ir viegli - kādu iebiedēt ar sāpīgām metodēm, nekādas pūles mācot un skaidrojot nebūt nav jāpielieto, jo šitā tak ātrāk saprot. Diezin vai būdams pieaudzis šāds cilvēks būtu adekvāts.
Tas tā no sērijas - pirms pielietojat drastiskas metodes, padomājiet, kā būtu pašam.

Jārīkojas tā, kā ieteica Linda - kārumi un slavēšana vai kā vēl iepriekš minēja - skoliņa. Tas, protams, ir laikietilpīgāks process, bet tas noteikti ir tā vērts.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Kur atrast kakla siksnu suņa apmācībai?

Postby DanaMary » 12 Oct 2014, 17:22

Iemetiet aci radioseta.lv , tur ir radiosētas maziem suņiem. No ebay es nesūtītu, bail par gala produktu,vai būs mitrumizturīgs, neiedos kādreiz par neko elektrību, un vai nebūs gļuki. Radioseta.lv man liekas ir garantija, ebay produktam nav. Veiksmi! :)
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Kur atrast kakla siksnu suņa apmācībai?

Postby peecis » 12 Oct 2014, 19:03

DanaMary wrote:Iemetiet aci radioseta.lv , tur ir radiosētas maziem suņiem. No ebay es nesūtītu, bail par gala produktu,vai būs mitrumizturīgs, neiedos kādreiz par neko elektrību, un vai nebūs gļuki. Radioseta.lv man liekas ir garantija, ebay produktam nav. Veiksmi! :)

Ebajā jāskata petsafe radiosēta, nevis ķīnas brīnumi, man tāds ķīnīzers mētājas, varu kādam uzdāvināt siksniņu bez vāciņa un aparātu bez vadu.

Radioseta.lv ir uzlikuši kosmisku ciparu, es pirktu ebajā.

Tas sitiens nav tik briesmīgs, sadzērušies biedri testēja, dīvainā kārtā uz vienu gandrīz nemaz neiedarbojās :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Kur atrast kakla siksnu suņa apmācībai?

Postby Tankists » 13 Oct 2014, 21:24

Paldies visiem par padomiem! Kopsavilkuma secinājums no visiem ieteikumiem - ietestēsim radiosētas, darīsim to kopā ar suni, paši pirms tam iemalkosim kādu konjaciņu, un nospraudīsim labās gribas mērķi ar suni arī pastrādāt bez elektriskiem palīglīdzekļiem. Paldies!
Tankists
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 11 Oct 2014, 14:48

Re: Kur atrast kakla siksnu suņa apmācībai?

Postby Creme de la Creme » 14 Oct 2014, 13:02

1.Sunim izveidot sētu/voljēru
2.Suni vest ārā pavadā vai tikai tad, ja ārā ir kāds kas suni uzmana un laikus novēršs suņa aizklīšanu.
3.Apmācībai izmantot ēdienu (paralēli samazinot ēdiena daudzumu, lai sunim būtu motivācija ņemt ēdienu no saimnieka. Tas pie nosacījuma, ka suns jau nav izlepis ēšanas ziņā :kanepe: )

Suncim ir GARLAICĪGI. Suns noteikti netiek nodarbināts kā nākas un kaut kur citur taču ir daudz interesantāk nekā sēdēt vienam mājās. :kanepe:

Mēģiniet ar to radiosētu, lai izdodās!
Es gan esmu pret visām šīm ierīcēm jo uzskatu ka taksi var ļoti viegli apmācīt. Bet saprotu arī to, ka suns jau ir ieguvis nelāgus niķus...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kur atrast kakla siksnu suņa apmācībai?

Postby baibaks » 14 Oct 2014, 23:32

Mums ir taksis (apmēram). Un ir radiosēta.
Pēc piecu gadu kopdzīves dzīvoklī pārcēlāmies uz māju un tad izrādījās, ka mums ir perfekts dzīvokļa suns un ne gluži perfekts mājas suns. Ja viņa izskats ir diskutējams, tad raksturs gan ir takša par visiem 100%. Viņš joprojām uzskatīja, ka viņa teritorija ir visa pilsēta nevis kaut kāda tur sēta. Un, lai gan pastaigas sanāca pietiekami, maršruti tomēr bija citi, tāpēc suns jautājumu kārtoja pa savam. Es vēl biju gatava tam, ka būs mēģinājumi parakties zem žoga, bet ne tam, ka žogu plēsīs pušu - un tas viss tikai 1,5-2 stundu brīvības dēļ.
Varēja jau, protams, ļauties plūsmai un uzskatīt, ka tas atbilst vietējām tradīcijām - izalaist suni no rīta un lai stagā kur grib, bet man tā nelikās laba doma.
Tāpēc beigu beigās izvēlējāmies radiosētu. Mums ir petsafe, kas ir novilkta pa sētas žogu. Darbojas labi gan sniegā, gan lietū, vienīgi jāuzmana, kad beidzas kaklasiksnas baterijas. Nopirku radioseta.lv un - jā - vienīgie iebildumi varētu būt pret cenu. Mēs iegādājāmies vieglā svara kaklasiksnu, un tā sunim dzīvot netraucē nemaz.
Parasti suņiem pietiekot dažas reizes piebāzties pie robežas lai vairs nekad tā nedarītu, bet mums ir drusku cits gadījums. Tā kā sētai jau bija žogs, radiosēta bija domāta dubultdrošībai, lai suns nevarētu žogu plēst. Sākumā izrādījās, ka es aiz mīkstas sirds to kaklasiksnu pārāk vaļīgi uzliku - ja suns galvu izstiepj uz priekšu un drusku nolaiž uz leju, tad tā siksna drusku atkarās nost un strāva nesit - rezultātā atkal caurums žogā un suns brīvsolī. Tad atklājās, ka bateriju darba ilgumu suns uzmana rūpīgāk kā es. Un, ja gadījumā kāds atstās vārtiņus vaļā, tad pie attiecīga noskaņojuma suns vienkārši ievelk elpu, aizžmiedz acis un ārā ir - viņam mērķis attaisno visu.
Kopumā, ja tāds lēmums būtu jāpieņem vēlreiz - mēs droši vien izvēlētos tādu pašu radiosētu. Suns tomēr atrodas tur, kur es gribu, nevis kur pašam ienāk galvā.
baibaks
Baby
Baby
 
Posts: 23
Images: 2
Joined: 08 Jun 2012, 14:06


Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests