Ar ko sākt?

Ask a question and get an answer

Re: Ar ko sākt?

Postby fedelta » 16 Jan 2018, 17:08

Spigana wrote:Oi, nu par flekšiem varētu diskutēt simts gadus, bet ja godīgi, man vispār nav skaidrs, kāpēc sunim pie pavadas ir jāskraida 5 metru attālumā no cilvēka. Kādu laiku izmantoju garo pavadu un sapratu, ka mūsu ikdienai tā ir pilnīgi nevajadzīga lieta. Gan jau tas individuāli.

ligakrista, es nelietoju gatavos kārumus vairāku iemeslu dēļ: man ir alerģisks suns; viņai vajag ļoti lielu (lasi: smaržīgu) motivāciju apmācībai; mājās gatavoti kārumi ir lētāki.
Žetonus gravē arī Depo, atšķirība tikai tāda, ka tas maksā 2x mazāk kā Dino Zoo.
Suni pārvadāja būrī bagāžniekā viņas pašas mieram.

Par otru suni man totāli nebija plānu, kad ņēmu Mio un kādu laiku pat biju pārliecināta, ka man nevajag vairāk kā vienu suni, bet samērā ātri sapratu, ka manas dzīves divas mīlestības ir saluki un agilty. Tā kā abi kopā iet so so, suņus vajag divus. :D



Par 'kāpēc jāskraida 5m attālumā', jo pilsētas centra parkā es ātri tiktu nolinčota, ja vadātu suni bez pavadas bet, kas tā par pastaigu, ja suns pat līdz kokam nevar aiziet, ja es eju pa taciņu ar mazo pavadu rokās
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ar ko sākt?

Postby Spigana » 16 Jan 2018, 17:23

Laikam sen neesmu pa Rīgu staigājusi, nebiju manījusi, ka visi koki būtu 5 metru attālumā no taciņām. :D
Es gan arī tāpat esmu pārāk slinka, lai bradātu pa zālāju un meklētu, kur aiz sava suņa kakas jāsavāc, plus Mio nekad nebija skaidrs, kāpēc līdz šim kokam drīkst, bet tam tālāk vairs ne; beigās nonācām pie secinājuma, ka daudz kvalitatīvākas pastaigas ir tās, kurās suns ošņājas man blakus, jo skriet pie pavadas tāpat nevar, savukārt ošņāšanai un apčurāšanai mierīgi der arī tie koki un krūmi, kas blakus ietvēm un taciņām.

Un jau atkal - šis noteikti ir ļoti individuāli un tikai mans personīgais viedoklis.
Starp citu, arī par fleksi negribēju teikt, ka vilkšana nav atkarīga no saimnieka, bet tikai to, ka ar automātisko pavadu iemācīt to vilkt ir lielāks risks, nekā auduma pavadu, neko citu.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Ar ko sākt?

Postby fedelta » 16 Jan 2018, 18:54

Spigana wrote:Laikam sen neesmu pa Rīgu staigājusi, nebiju manījusi, ka visi koki būtu 5 metru attālumā no taciņām. :D
Es gan arī tāpat esmu pārāk slinka, lai bradātu pa zālāju un meklētu, kur aiz sava suņa kakas jāsavāc, plus Mio nekad nebija skaidrs, kāpēc līdz šim kokam drīkst, bet tam tālāk vairs ne; beigās nonācām pie secinājuma, ka daudz kvalitatīvākas pastaigas ir tās, kurās suns ošņājas man blakus, jo skriet pie pavadas tāpat nevar, savukārt ošņāšanai un apčurāšanai mierīgi der arī tie koki un krūmi, kas blakus ietvēm un taciņām.

Un jau atkal - šis noteikti ir ļoti individuāli un tikai mans personīgais viedoklis.
Starp citu, arī par fleksi negribēju teikt, ka vilkšana nav atkarīga no saimnieka, bet tikai to, ka ar automātisko pavadu iemācīt to vilkt ir lielāks risks, nekā auduma pavadu, neko citu.


Nezinu, kā ir Rīgā, bet parkā man aiz loga, no taciņas pie koka ar mūsu 2m pavadu netiek, ja nu vienīgi izraujot man roku no vietas :kanepe:
Man ir daudz, dažādu materiālu un veidu pavadas, bet izmantoju tikai divas - ja plānoju iet caur pilsētu, bet gala punktā laist vaļā, ir 2m pavada, ja pa parku, kur nedrīkst laist vaļā, tad 5m pavadu. Fleksis ir, bet man šķiet neparocīgs, ja jāstumj arī bērna rati.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Ar ko sākt?

Postby ligakrista » 16 Jan 2018, 19:48

Labi, viss, sapratu, par flexi vairs nerunājam :ninja: Redz kā uzrāvos jau pašā sākumā uz reliģiska topika :slima:

Alpina
o, forši, ka trauciņus var piestiprināt jebkur!



Alpina, Spīgana
jūs barojat raw? tas neprasa baigi daudz laika un tirgus etc apmeklējumu? kā tas ietekmē ceļošanu un būšanu ārpus mājām? lasot jūs rodas sajūta, ka darīsim sunim pāri barojot sauso barību :sajucis:


Alpina

jā, plāns ir būri ierādīt, kā "laimīgo zemi", bet īsti nesapratu, kā tas ietekmē čurāšanas apmācību?

Mēs arī skatamies uz patrepi kā potenciālo standarta vietu būrim/gultai, jāsamēra, ka tika kādi 5cm nepietrūkst :(

auto pārvadāšanai apsveru arī siksnas salonā, jo bagāžniekā bieži ir citas lietas..
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Ar ko sākt?

Postby Alpina » 16 Jan 2018, 20:23

ligakrista wrote:Labi, viss, sapratu, par flexi vairs nerunājam :ninja: Redz kā uzrāvos jau pašā sākumā uz reliģiska topika :slima:

Alpina
o, forši, ka trauciņus var piestiprināt jebkur!



Alpina, Spīgana
jūs barojat raw? tas neprasa baigi daudz laika un tirgus etc apmeklējumu? kā tas ietekmē ceļošanu un būšanu ārpus mājām? lasot jūs rodas sajūta, ka darīsim sunim pāri barojot sauso barību :sajucis:


Alpina

jā, plāns ir būri ierādīt, kā "laimīgo zemi", bet īsti nesapratu, kā tas ietekmē čurāšanas apmācību?

Mēs arī skatamies uz patrepi kā potenciālo standarta vietu būrim/gultai, jāsamēra, ka tika kādi 5cm nepietrūkst :(

auto pārvadāšanai apsveru arī siksnas salonā, jo bagāžniekā bieži ir citas lietas..



Neņem to tik nopietni ;) šis nav potenciālais kašķis. Ja ir jautājumi, droši raksti.

Es šobrīd nebaroju raw, jo man fiziski nav kur glabāt gaļu tādos daudzumos, lai nebūtu uz tirgu jābrauc katru otro dienu - man vienam sunim vajag kg dienā, otram nedaudz mazāk :pukudupsis: es pārsvarā baroju jaukti gan sauso, gan gaļu, subproduktus, kaulus. Maniem suņiem garšo ēst un nav problēmas ne ar alerģijām, ne gremošanām, līdz ar to ēd visu, ko lieku priekšā. Taču man ir svarīgi ko viņi ēd, līdz ar to pievēršu uzmanību tam, ko viņi ēd. Un pipnīgi nekas ko tā, kas paliek pāri no pašu galda. Vienīgais, ko dalam, tā ir svaiga gaļa :kanepe:
Ja saldētava atļauj izglabāt, piemēram, divām nedēļām, tad ņemšanās ir reizi divās nedēļās. Ja mēnesim, tad reizi mēnesī.


Būris “podiņapmācību” ietekmē tā, ka suns parasti (izņēmumi, protams, ir visur) nenokārtojas tur, kur guļ. Man jaunākais suns nav mājās atstājis pilnīgi nevienu čupu vai peļķi. Mājās ienāca 2os mēnešos.

Man patrepē ir divi būri, katrs aptuveni kvadrātmetra platībā. Lielākajam gan durvis ir mazākas dēļ trepju slīpuma un slīpi griesti. Otram ir taisni griesti uz kuriem no gala ir kaķa virtuve.

Tā kā man suņi nav maziņi, auto būris ir liels un netiek cilāts no vienas mašīnas uz citu. Ja braucu ar to, sēž katrs savā nodalījumā. Ja braucam ar citu, tad sēž bez būra.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Ar ko sākt?

Postby Magocite » 18 Jan 2018, 22:30

Kad es nopirku kucēnu, viņš nebija pieradis iet pie siksniņas, tad man lieliski noderēja Ezydog amortizējošā pavada, ko es reiz biju nopirkusi suņu izstādē. Tagad neesmu redzējusi nevienā veikalā kur tādas var dabūt.
Stirnu Bukā pagājušo gad uzgāju veikalu placītī citas firmas suņu amortizējošās pavadas, viņas gan pēc konfigurācijas bija citādākas.

Bet piekrītu, ka kamēr suņuks aug, kaklasiksnas jāmaina diezgan strauji. Es gan pati - laba gribēdama pirku visādas mirgojošās, atstarojošās un pat esmu velo lampiņu likusi tām klāt, ķipa lai suņuks visu laiku būtu pamanāms, bet viss diezgan ātri iziet no ierindas.
Magocite
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 07 Jun 2017, 14:42

Re: Ar ko sākt?

Postby Magocite » 18 Jan 2018, 22:37

auto pārvadāšanai apsveru arī siksnas salonā, jo bagāžniekā bieži ir citas lietas..

Es lietoju mašīnas suņu siksnu, ko iesprauž drošības jostu stiprinājumā, jo man ir sedans. Vienīgi sapratu, ka laikam vajag nopirkt kaut kādus suņu auto iemauktus, pie kā to suņu siksnu pieslēgt, jo citādāk manējais grib visu laiku skatīties pa logu un ar to siksnu nav diez ko ērti, ja tā uzreiz iet pie kakla siksnas. Bet iespējams, ka man vajadzēja nedaudz garāku pašu siksnu. Bet manējais citādi visu laiku uz priekšu (priekšējiem sēdēkļiem) gribēja līst, tagad, protams, nelien.
Magocite
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 07 Jun 2017, 14:42

Re: Ar ko sākt?

Postby Felix_PS » 18 Jan 2018, 23:07

To siksnu nekādā gadījumā nedrīkst stiprināt pie kaklasiksnas. Avārijas gadījumā tas teju ar garantiju var beigties ar mīluļa zaudējumu. :neparliecinats:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Ar ko sākt?

Postby Magocite » 18 Jan 2018, 23:25

Felix_PS wrote:To siksnu nekādā gadījumā nedrīkst stiprināt pie kaklasiksnas. Avārijas gadījumā tas teju ar garantiju var beigties ar mīluļa zaudējumu. :neparliecinats:

Jā, es jau iemauktus esmu pasūtījusi. Kā jau rakstīju iepriekš, sapratu to jau pirms laiciņa.
Magocite
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 07 Jun 2017, 14:42

Re: Ar ko sākt?

Postby ligakrista » 19 Jan 2018, 14:25

Alpina wrote:

Es šobrīd nebaroju raw, jo man fiziski nav kur glabāt gaļu tādos daudzumos, lai nebūtu uz tirgu jābrauc katru otro dienu - man vienam sunim vajag kg dienā, otram nedaudz mazāk :pukudupsis: es pārsvarā baroju jaukti gan sauso, gan gaļu, subproduktus, kaulus. Maniem suņiem garšo ēst un nav problēmas ne ar alerģijām, ne gremošanām, līdz ar to ēd visu, ko lieku priekšā. Taču man ir svarīgi ko viņi ēd, līdz ar to pievēršu uzmanību tam, ko viņi ēd. Un pipnīgi nekas ko tā, kas paliek pāri no pašu galda. Vienīgais, ko dalam, tā ir svaiga gaļa :kanepe:
Ja saldētava atļauj izglabāt, piemēram, divām nedēļām, tad ņemšanās ir reizi divās nedēļās. Ja mēnesim, tad reizi mēnesī.



man saldētavā vieta it kā būtu, bet vairāk domāju par to, ka raw ir dikt neizdevīgs, ja daudz ceļo un ir riņķī visur kur..

ja tu jauc visu ko kopā - kā tu galu galā zini, ka nav par daudz ēdiena?


Magocite wrote: bet viss diezgan ātri iziet no ierindas.


jo suns sagrauž, vai jo suns izaug?
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Ar ko sākt?

Postby Alpina » 19 Jan 2018, 14:43

Skatos pēc suņiem - viens man ir tāds, kam labai kondīcijai, porcija ir 2x lielāka nekā jebkurā tabulā (gan sausā barība, gan raw), otrs tāds kam katrs liekais kumoss uzreiz ir redzams aprisēs. Ja pati sekosi līdzi suņa kondīcijai, ātri sapratīsi, vai ir par daudz/par maz/ok ;) Ļoti ērti, ja sunim garšo ēst ;) sūdīgāk tad, ja ēdiens kā tāds neinteresē :D
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Ar ko sākt?

Postby ash » 19 Jan 2018, 18:11

Raw un ceļošana – mana personīgā pieredze.
Atkarīgs uz kurieni ceļo. Ja uz smalko Eiropu, kur gaļa dārga, un bieži – vnk var radināt suni ceļojumos ēst sauso vai konservus. Ja ceļo puslīdz lokāli – tad neredzu problēmas reizi dienā iegriezties kādā pārtikas veikalā un kaut ko nebūt iepirkt, vistu šķinķi gandrīz visur ir pieejami. Jā, būs dārgāk kā tirgū. Es ceļojumos neraizējos par raw sabalansēšanu, skatos tikai lai ir pietiekams apjoms, jo tomēr ceļojumi un izbraukumi nav ikdiena. Un man vienmēr ir līdzi sausā vai konservi un dažādi kaltējumi. Maniem suņiem dienā ir nepieciešams 1 kg gaļas, baroju reizi dienā. ir vadlīnijas pē kurām parēķināt ēdienu + vērtējot savu suni jau pamani, vai vajag vairāk vai mazāk.
Par ēdināšanu iesaku sākt domāt, kad kucēns būs iejuties jaunajās mājās, jo tomēr ļoti daudz ko nosaka induviduālās īpatnības – kas garšo, vai nav alerģija, jūtīgs vēders utml. Man piemēram otrais suns ļoti slikti ēda sauso barību, no dažām sausajām bija caureja – vieglāk bija pāriet uz raw, nekā krāmēties ar sauso. Pilnībā pārliku viņu uz raw 6 mēnešu vecumā, kaut sākotnēji biju nolēmusi līdz gada vecumam barot 50/50 sausā/gaļa.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ar ko sākt?

Postby Imagine » 19 Jan 2018, 22:08

Atgriežoties nedaudz pie flekša tēmas - rēķinies, ka šīs pavadas ir dārgas un ir suņi, kuriem patīk pavadas grauzt pastaigas laikā. Manai draudzenei vien viņas VAS metiss savulaik trīs flekšus tādā veidā aizsūtīja uz viņsauli. Varbūt sāc ar kaut ko vienkāršāku - lētāku un tad pārej pie smalkās pavadas, kad ir skaidrs, ka mazulim prātā nenāk ar pavadu paspēlēties.

Mums maisiņu glabāšanai ir šāds konteinerītis - http://p.globalsources.com/IMAGES/PDT/B ... 714071.jpg - kuru mierīgi var arī piekabināt pie parastās pavadas roktura.

Speciālie našķi treniņu vajadzībām ir diezgan dārgi, tāpēc kopš es uzzināju, cik daudz no orgānu gaļas suns patiesībā var ēst, treniņu un triku vajadzībām novāru krājumus pāris dienām uz priekšu. Suns ēd labprāt, ir gana veselīgi un sanāk kā daļa no maltītes. Tā kā mans suns ir uz maza auguma pusi un mēdz pārēsties, tad no cīsiņiem vai desām ātri vien atteicos.

Puzzle feeders - vari izmantot, vari arī pašpikot idejas internetā zem atslēgas vārdiem "Canine enrichment". Ja pašam ir iedvesma un rosme darboties, tad mājas apstākļos no ikdienišķiem priekšmetiem sunim maltīti var padarīt gan interesantu, gan ilgstošu un pie reizes galviņu arī nodarbina. Mans puika, piemēram, ir sajūsmā par tām reizēm, kad pārtika pašam ir jāmeklē un pašam ir jāizdomā, kā tikt klāt. No otras puses - ir suņi, kuriem tam pacietības nepietiek. Tāpēc skaties, kā tavs mīlulis pret to attiecas.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Ar ko sākt?

Postby Magocite » 20 Jan 2018, 00:20

Ligakrista - jo nav ilgtspēlējoša. Piemēram, šāda:
Image

ātri saplīsa ārējā plastmasiņa zem kuras spīd. Suns pats par sevi neko negrauž, bet tā plastmasiņa ieplīst.
Magocite
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 07 Jun 2017, 14:42

Re: Ar ko sākt?

Postby madja » 22 Jan 2018, 10:48

Imagine wrote:Atgriežoties nedaudz pie flekša tēmas - rēķinies, ka šīs pavadas ir dārgas un ir suņi, kuriem patīk pavadas grauzt pastaigas laikā.


vai tad tas nav kucēna vecumā elementāri iemācāms nedarīt?
es gan arī esmu pret fleksi, jo kontrole iespējama salīdzinoši mazāk - ja kucēns,tai brīdī atrodoties izvilktos 5 metros izdomās skriet pakaļ kaķim pār ielu vai no kā nobīsies, īsti nav iespējams tik operatīvi viņu atraut atpakaļ. un ar fleksi sunim ir grūtāk iemācīties,ka ir jāiet glīti pie pavadas.

par kaklasiksnām - es gan neko diži daudz nemainīju,suņiem augot, jo lielākoties kaklasiksnas ir regulējamas gana plašā amplitūdā. tā kā man abām ir krāga, kaklasiksnām pievēršu salīdzinoši maz uzmanības, vien lai pašai patīk tonis un lai tā ir maksimāli viegla - vislabāko varu teikt par Trieras izstrādājumiem, bet tas viņu Čiekurkalna veikals strādā dīvainos darba laikos.

par atstarojošajiem runājot - lielākā daļa suņiem domāto ir pilnīgi mēsli. esmu nonākusi pie tā,ka suņiem, tumšajā laikā staigājot, velku atstarojošās vestes un velo maziņos lukturīšus, tie tur ilgi un ir salīdzinoši daudz lētāki.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Previous

Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests