Franču buldoga svars

Ask a question and get an answer

Franču buldoga svars

Postby JolanaBases » 25 Jul 2018, 20:27

Vēlos uzjautāt par franču buldoga kucēna svaru.

Šobrīd kucēnam ir 20 nedēļas, un tā svars ir 4kg. Kucīte.
Barojam ar Josera Mini Junior barību; dozējam kā norādīts uz iepakojuma.

Pēc sajūtām liekas, ka kucēnam ir jābūt lielākam, jo parkā satiktie citi francīši ir krietni lielāki.

Domājam, vai par šo jāsatraucas, un vai ir nepiciešams varbūt papildus ko dot kucēnam.
JolanaBases
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 07 May 2018, 07:50

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Franču buldoga svars

Postby Varbūt » 26 Jul 2018, 12:49

Ja krievu valoda nav sveša, var ieskatīties te https://poroda-french-bulldogs.ru/skolk ... og/#cont_2
Bet vislabāk šo jautājumu noteikti zina franču buldogu audzētāji.
Es skatītos suņuks ir kārns vai normāla barojuma. Cik sver vecāki? Pieaugušam francītim svara diapazons no 8 līdz 14 kg normā. Un tagad salīdzini, ja kādam ir pieaugusi kucīte 8 kg un citam (piemēram man) 13 kg, atšķirība 5 kg ir diezgan liela.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Franču buldoga svars

Postby Varbūt » 26 Jul 2018, 12:53

Ā un vēl - kucēniem barību nekad nedozēju, dodu, cik viņiem gribās, ja nu galīgi nav pēdējie rīmas un tiešām tauku kunkuļi. Man neviens kucēns resns nav gadījies, tieši otrādi - suņuks pats lieliski zina, cik viņam vajag un, kad nevajag, pamēģini iebarot.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Franču buldoga svars

Postby Bonny Rain » 09 Aug 2018, 10:04

JolanaBases wrote:Vēlos uzjautāt par franču buldoga kucēna svaru.

Pēc sajūtām liekas, ka kucēnam ir jābūt lielākam, jo parkā satiktie citi francīši ir krietni lielāki.

Domājam, vai par šo jāsatraucas, un vai ir nepiciešams varbūt papildus ko dot kucēnam.


JolanaBases wrote:Vēlos uzjautāt par franču buldoga kucēna svaru.

Pēc sajūtām liekas, ka kucēnam ir jābūt lielākam, jo parkā satiktie citi francīši ir krietni lielāki.


Nu par šo, nevarēju noturēties - man ir ko pateikt. Pirmkārt, lielākā daļa francūžu, ko redzu, ir ļoti apaļīgi. Es teiktu, par daudz uzbaroti. Līdz ar to arī tādi lēnīgāki tusnīši. Un tas nebūt nenāk par labu viņu veselībai. Otrkārt, standarts ir viens visiem franču buldogiem. Un tajā ir jāiekļaujas. Pēc standarta pieaugušam francūzim jābūt skausta augumā kucēm 24-32cm, suņiem 27-35cm, bet svarā kucēm 8-13kg, suņiem 9-14kg. Ir pieļaujamas atkāpes tikai par 0.5kg uz vienu vai otru pusi.
Man pašai ir kucīte, kas ir skaustā maksimālais pieļaujamais, bet svarā tikai 10kg. Izskatās viņa ļoti slaida. Vismaz salīdzinājumā ar citiem, kuriem viduklis vispār nav nomanāms figūrā. Toties manējā ir ļoti aktīvs sprinteris, veselīga, dzīvespriecīga suņu meitene.
Tie suņi, kas svarā ir 15kg un vairāk, vai arī gigantiski izmēros, ir nestandarta francūži. Ir gadījies tādus redzēt. Pēc idejas tādus nemaz nedrīkstētu pielaist pie ciltsdarba. Bet, kā zināms, tiek pāroti ne vien nestandarta, bet arī alerģiski, slimīgi utml. īpatņi. Tas ir skumīgi, ka cilvēki neaizdomājas par to, ka šādi tiek radīti nekvalitatīvi šķirnes pārstāvji.
Un no otras puses paskatoties uz šo jautājumu - ja ieskatās standartā, tad starpība diapazons ir diezgan liels, kā jau Varbūt rakstīja. Ja noliksi blakus divus suņus: vienu no mazākā gala, otru no lielākā gala, tad atšķirība būs ļoti uzkrītoša.
Es savējo centos barot pēc tā, cik ir paredzēts. Bet viņa tik un tā ir ļoti slaida. Pašlaik viņa apēd divtik lielu normu. Viņa vienkārši ir tāda pēc savas konsistences - slaida, bet toties ļoti dzīvelīga.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35


Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests