Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Looking for new home

Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Postby Cepliss » 05 Oct 2010, 14:53

Labdien.
Nemetiet man uzreiz ar :tomati: , bet ir sanācis tā, ka iespējams, būs jāmeklē manam sunītim citas mājas. Kā pareizi to darīt lai būtu gan pašiem gan arī sunim mazāk sāpīgi.
Palūgšu nievas un gudrus spriedelējumus par atbildību atstāt pie sevis.
Last edited by Cepliss on 08 Oct 2010, 14:36, edited 1 time in total.
Cepliss
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 05 Oct 2010, 14:48

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Postby brex » 05 Oct 2010, 14:57

Nu ko lai saka - atrast max atbildigus cilvekus, par kuriem ir drosibas sajuta.... sapigi bus sa vai ta - visiem
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Postby adzenda » 05 Oct 2010, 15:03

Manuprāt, labākais variants tādā gadījumā ir meklēt starp saviem radiem, draugiem, paziņām jaunās mājas suncim - tomēr kaut kāda drošības sajūta būs un rekomendācijas no citiem cilvēkiem, kā arī varēs sazināties un būt lietas kursā par to, kas ar suni notiek, kādos apstākļos dzīvo... :(
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Postby Demiana » 05 Oct 2010, 15:48

Viss augstāk minētais + vēl ja ir iespēja iekārtot pie paziņām, draugiem varētu daļēji finansiāli atbalstīt jaunos saimniekus.
Šajos laikos jau ir grūti izlemt par suņa pieņemšanu, bet ja apsolies ka varēsi kaut paikai naudu uz pusi samest, domāju cilvēki apsvers domu paņemt.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Postby Laima » 05 Oct 2010, 16:40

Nu vēl jau forums, meklēt nākamos saimniekus starp tiem, kam jau ir attiecīgās šķirnes suns, vai pat nav, bet pilnīgi noteikti ir kāds, kurš ļoti grib sev tieši tās šķirnes sunci un cītīgi seko attiecīgās šķirns tēmai.

Turu īkšķi, un traki ceru, ka svētdien izdosies vienu buļku iekārtot jaunās mājās.
Image
User avatar
Laima
Junior
Junior
 
Posts: 545
Joined: 13 Jan 2010, 23:39
Location: Ādaži - Kadaga

Re: Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Postby avli » 08 Oct 2010, 10:23

skumji ka kādam ir jāraksta šāda vēstule, jūtu līdzi.
Kāds sunītis?
Cik liels, kā satiek ar citiem suņiem?
User avatar
avli
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 10 May 2010, 08:39

Re: Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Postby Laura » 08 Oct 2010, 13:43

Kad es nonācu līdzīgā situācijā, risinājums atradās pats no sevis - diezgan negaidīti suni paņēma mans tētis. Mums gan tā problēma, pieļauju, bija atšķirīga - divi pārējie suņi tieši tam vienam darīja pāri un grāva viņa pašapziņu... Dzina stūrī, tā teikt!
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Postby paula » 08 Oct 2010, 14:13

Man šķiet ļoti labs variants ir "pensijas" maksāšana jaunajiem suņa saimniekiem-mani radi paņēma lielu, pieaugušu, neaudzinātu bezšķirnes suni, atrada caur sludinājumu avīzē, suns pie viņiem dzīvo jau ~5 gadus, pat kļuvis visai savācams, tiek ļoti mīlēts un lutināts. Neesmu kursā par veco saimnieku atdošanas motīviem, bet ik mēnesi tiek pārskaitīta naudas summiņa suņa uzturēšanai, un pretī tiek lūgtas un iegūtas regulāras fotoreportāžas par suņa piedzīvojumiem, ik pa laikam arī sazvanās, atstāsta, kā sunim iet, utt.
Domāju, ka atdevējs ir tikai ieguvējs, jo var sekot līdzi suņa dzīvei, palīdzēt, ja nepieciešams...un tas noteikti mazina sirdsapziņas pārmetumus. Jaunos saimniekus, savkārt, šāds kontakts disciplinē, nauda motivē sadarboties un informēt. Esot arī mēģinājuši organizēt satikšanos ar veco saimnieku, bet suns to tik ļoti pārdzīvojis, ka ex-saimnieks pats atzinis-nevajag mocīt, iztikšu.
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Re: Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Postby Cepliss » 08 Oct 2010, 14:34

Paldies visiem par iecietību un padomiem. Vēl jau paši kaut kā tiekam galā, bet cik ilgi nezinu gan.
Suns - īru seters. Ļoti saticīgs un draudzīgs.
Nonīcis nabadziņš viens pats cauru dienu ar rīta un nakts pastaigu uz min. 15-30.
Bērniem skolas lietiņām nepietiek, kur nu vēl kam vairāk, bet suns paliels un ēst grib.
Cīnāmies un ceram, ka viss uzlabosies!!!
Cepliss
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 05 Oct 2010, 14:48

Re: Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Postby pixy » 08 Oct 2010, 20:02

No manas pieredzes, ir ļoti svarīgi NEKAD nebraukt ciemos pie suņa, lai kā gribētos satikt un apciemot. Sunim ir svarīgi saprast, ka saimnieki tagad ir citi un tā paliks. Jo viņš katru reizi domās, ka viņam atbraukts pakaļ. Un vēl iesaku, ja nu tik tālu nonāk, jaunajiem saimniekiem nebraukt pakaļ uz māju, bet atdot suni neitrālā teritorijā. Lai jaunie saimnieki nebūtu sliktie, kas aizved no mājām. Novēlu līdz tam nenonākt.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Postby Torijs » 09 Oct 2010, 12:04

Cepliss wrote:Paldies visiem par iecietību un padomiem. Vēl jau paši kaut kā tiekam galā, bet cik ilgi nezinu gan.
Suns - īru seters. Ļoti saticīgs un draudzīgs.
Nonīcis nabadziņš viens pats cauru dienu ar rīta un nakts pastaigu uz min. 15-30.
Bērniem skolas lietiņām nepietiek, kur nu vēl kam vairāk, bet suns paliels un ēst grib.
Cīnāmies un ceram, ka viss uzlabosies!!!

Protams, ka uzlabosies! Nenokariet degunu. Kā sapratu, tad ir skolas vecuma bērni, vai tad bērni pēcpusdienās nav mājās un nevar suni izstaidzināt, ja paši strādājat līdz naktij?
Nesteidzieties ar jaunu saimnieku meklēšanu. Esmu pārliecināta, ka suns būs daudz laimīgāks, ēdot kaut pliku putraimu putru, pie jums, nevis nez kādus gardumus pie svešiem. Un galu galā, nav jākaunās lūgt palīdzību, ja tāda ir nepieciešama. Jākaunās būtu citiem, ka dzīvojam valstī, kur lielākai daļai cilvēku, godīgi strādājot, nav iespēju segt pat nepieciešamākos izdevumus.
Suņenieki ir ļoti atsaucīga un izpalīdzīga tauta. Droši vien, ka daudziem mājās ir nevajadzīga gan izstādēs nopelnītā barība, gan, kas vienkārši pašu suņiem negaršo. Nezinu, kur dzīvojat, taču, ja tā ir Rīga, tad dažas reizes mēnesī tur esmu, varu aizvest kādu maišeli ar barību. Dodat ziņu uz PM :jaa:
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Postby Konsuella » 09 Oct 2010, 13:14

Cepliss wrote:Labdien.
Nemetiet man uzreiz ar :tomati: , bet ir sanācis tā, ka iespējams, būs jāmeklē manam sunītim citas mājas. Kā pareizi to darīt lai būtu gan pašiem gan arī sunim mazāk sāpīgi.
Palūgšu nievas un gudrus spriedelējumus par atbildību atstāt pie sevis.


Varbūt, tik tiešām nemet plinti krūmos...kuram tagad viegli. Vai tu dzīvo laukos vai pilsētā? Tagad samērā laba barība esot DOGO ( Latvijā ražota) maksā 8 latus 10 kg. Pabaro vienu reizi ar sauso barību, bet vakariņās kādu putriņu. Cik tev bērniņi un cik veci? Vai tev situācija, patreiz, ir tik slikta, ka par to pat nevēlies parunāt? Varbūt, visi kopā kaut ko varam saštukot? Par to Tev nebūt nav jākaunā, jo ne jau tu to valsti novedi līdz kliņķim. Tas jauki, ka savu problēmu pacēli šeit forumā. Forumieši tik tiešām uz doto brīdi ir pati foršākā tautas daļa, kura mēģina cits citam palīdzēt, ja vien tu neesi sadomājusi aizbraukt..... Neskumsti, viss būs labi, jācīnās šeit pat. Nekur nav tik labi, kā mājās!!!!!!! Un, ja vēlies, tad parunāsim..... :davinuziedus:
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Postby paula » 13 Oct 2010, 12:47

Cepliss
Sveika!
Es domāju-Tev noteikti nevajag apspriest suņa prom atdošanu :)
Tik tiešām-šeit nu reiz ir tā vieta, kur cilvēkiem nav vienalga, kas notiek ar līdzās esošu suņinieku, un kopā mēs noteikti varam kā izlīdzēties ;)
Saki droši-kurā pilsētā/rajonā dzīvojat? man, pilnīgi noteikti, atradīsies kādi 5 kg liekas barības Tavam stereiņam, un gan jau, ka forumiešiem kautkur pa skapjiem glabājas neapēstas barības, kas pašu suņiem negaršo, ir alerģijas, utt. ;) Kas nepieciešams bērniem? Apģērbs, apavi, skolas lietas kautkādas? Te ir arī cilvēki ar bērniem, kas varētu palīdzēt ar ko, no kā pašu bērni izauguši, vai kas lieks nopircies.
Vēl man jautājums-vai Tu gadienā neesi adītāja? :viltigs: es jau kādu laiku meklēju cilvēku, kas man izlīdzētu uzadīt šo, to-tā atkal Tev būtu kaut maziņa, bet kautkāda naudiņa pašas tēriņiem/suņa VETam... lūdzu nekautrējies-raksti, ja ir problēmas, mēs palīdzēsim ;)
Par suņa pastaigas laiku-nu, tur gan laikam jums pašiem jādomā, kā samenedžēt... tik tiešām-vai vecākie pēc skolas nevar izvest ārā? Nav jau labi bērniem savus pienākumus uzkraut, bet, ja dzīve piespiež-es domāju, ka tas būtu kudiš labāk variants, nekā parādīt bērniem, ka "problēmu"(suni) var nerisināt, bet vnk atdot prom, un tad vēl tās šķiršanās sāpes...
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Re: Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Postby lauva » 13 Oct 2010, 17:21

:par:
te visi ir "savējie",kas centīsies palīdzēt kā vien prot un var.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Postby Cepliss » 20 Oct 2010, 09:59

Mīļi... Es nespēju vēl jo projām pastiept roku, jo agrāk biju tā, kura deva...........
Dzīvoju pierīgā. Bērni kā jau bērni - kad atceās izved, bet viņi jau viņu nevar īsti noturēt - viņš viņiem aizlaižas un lec cilvēkiem virsū. Klausa tikai mani, bet pārējiem uzliek mīksto.
Ar barībām ir tā, ka lopiņš ar alerģiju - ne visu var ēst. Vakar vēma un caureja bija, jo dabūja divas dienas ēst griķus ar vistu mugurām....

pula Nē es neadu tik labi, lai kādam ko noadītu - bērniem varu, bet nesanāk laika.


Liela problēma ir tajā, ka ne tik daudz par to ēšanu krņķējos, bet gan par to, ka nevaru aar viņu padarboties. Agrāk bija mašīna - braucām no rīta paskriet, vakarā. Brīvdienās uz mežu kopā. Tagad ar transportu kamēr uz un no darba izūņojos..........
Un tad jau vēl tas mans emocionālais stāvoklis............ Man vispār šķiet, ka vēl drusku un varēšu uz Tvaika ielu laist.............
Nespēju par sevi un bērniem parūpēties kur nu vēl par suni uztraukties................

Nu lūk - ņēmu un visu savu šļuru izvēmu................

Paldies visiem suņeniekiem. Ja nebūtu jūsu pozitīvās enerģijas, varbūt būtu vēl vairāk rokas nolaidusi.
Cepliss
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 05 Oct 2010, 14:48

Re: Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Postby Konsuella » 20 Oct 2010, 11:39

Cepliss wrote:Mīļi... Es nespēju vēl jo projām pastiept roku, jo agrāk biju tā, kura deva...........
Dzīvoju pierīgā. Bērni kā jau bērni - kad atceās izved, bet viņi jau viņu nevar īsti noturēt - viņš viņiem aizlaižas un lec cilvēkiem virsū. Klausa tikai mani, bet pārējiem uzliek mīksto.
Ar barībām ir tā, ka lopiņš ar alerģiju - ne visu var ēst. Vakar vēma un caureja bija, jo dabūja divas dienas ēst griķus ar vistu mugurām....

pula Nē es neadu tik labi, lai kādam ko noadītu - bērniem varu, bet nesanāk laika.


Liela problēma ir tajā, ka ne tik daudz par to ēšanu krņķējos, bet gan par to, ka nevaru aar viņu padarboties. Agrāk bija mašīna - braucām no rīta paskriet, vakarā. Brīvdienās uz mežu kopā. Tagad ar transportu kamēr uz un no darba izūņojos..........
Un tad jau vēl tas mans emocionālais stāvoklis............ Man vispār šķiet, ka vēl drusku un varēšu uz Tvaika ielu laist.............
Nespēju par sevi un bērniem parūpēties kur nu vēl par suni uztraukties................

Nu lūk - ņēmu un visu savu šļuru izvēmu................

Paldies visiem suņeniekiem. Ja nebūtu jūsu pozitīvās enerģijas, varbūt būtu vēl vairāk rokas nolaidusi.


Sveika, cik tavi bērniņi ir lieli? Kurā vietā tieši tu pie rīgā dzīvo? Zini, viens ko teikšu, nav tik slikti kā izskatās....galvu augšā. Es pati esmu gājusi caur uguni un ūdeni, viena velkot trīs bērnus. Arī man sķita, ka katra diena ir pēdējā, jo neizturēšu to kas man ir uzlikts...nekā mīļā, izturēju un pie viena atvēru acis un norūdījos....uzraksti, kas tev visvairāk būtu nepieciešams....par to tusiņu, tu vari sarunāt ar kādu no suņiniekiem kuri dzīvo Rīgā un kaut reizi nedēlā ar visiem bērniem aiziet uz kādu parku, lai visi iztrakojās un būs labi. Raksti, nekautējies, izeja vienmēr ir....uzraksti savu telefona nummuru. :flirts:
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Postby Konsuella » 20 Oct 2010, 11:41

][quote="Cepliss"] UPS! Rakstīju uz PM, bet sanāca kā sanāca.... :soks:
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Kā pareizi rīkoties, ja sunīti vairs paturēt nevar.

Postby paula » 20 Oct 2010, 12:58

Cepliss
baidz, viss nav tik melns, kā rādās :) Tiešām saki-kur Tu dzīvo? Varbūt arī man ir pa ceļam kādu vakaru piebraukt un kopā ar bērniem izvest sunci pastaigāties.... ja es varu noturēt divus bulterjerus, tad seteru arī varēšu ;) Un-ko viņš drīkst ēst, lai nebūtu nelaba dūša?
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36


Return to Meklē jaunas mājas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron