Krampju lēkmes.

Atbildi tev sniegs profesionāls un sertificēts vetārsts no "Dzīvnieku veselības centra"

Moderator: Aigars Brinkis

Krampju lēkmes.

Postby agrita » 06 Jul 2011, 20:34

Labdien!

Mums ir tāda problēma. Mana sunei (kuce, 4,3 gadi, nesteralizēta, maza auguma(4,7kg)) jau trešo reizi (1,5 gada laikā) ir lēkmes. Tā izpaužas šādi- krampji, visas ķepas rauj klāt pie ķermeņa, nevar nostāvēt -krīt, acis pārgriež un stipri izbola uz āru. Putas pat muti nenāk. Lēkme turpinās apmēram 3-5 min un vēlāk viss atgriežas normā. Lēkmes notiek parasti laikā, kad klīnika tuvākā ir ciet. Iepriekšējo reizi bijām pie vetārsta 30min pēc lēkmes. Viņu izskatīja un teica, ka viss esot kārtībā. Toreiz kā iespējamos variantus izteica- epilepsiju un hormonālas svārstības( šo iespēju pieļāva, jo tajā laikā viņai bija neilgs laiks pēc meklēšanās). Šoreiz līdz meklēšanai ir vēl laiciņš (jābūt septembrī). Kā arī teica, ka precīzi varot pateikt, kas par vainu, ja nogādā viņu klīnikā lēkmes laikā. Bet nu nesanāk mums uzspēt tikt līdz klīnikai, jo līdz šim tas notiek ļoti agri no rīta vai vēlu vakarā, un līdz diennakts klīnikai ir patālu.
Kas tas varētu būt? Vai arī kādus izmeklējumus Jūs ieteiktu viņai veikt?
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Veteran
Veteran
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Krampju lēkmes.

Postby Elbe » 06 Jul 2011, 22:49

Agrita, manam vecajam sunītim bija analoģiski un parasti, kamēr tikām līdz vetārstam, viss bija pārgājis. Taču pēdējā reizē vetārsts uztaisīja analīzes un konstatēja, ka glikozes līmenis ļoti ļoti zems, un ka sirds ļoti palielināta, ielaida glikozi un vēl kaut ko urīndzenošu, taču tas izsauca plaušu tūsku. Mans večukiņš izturēja tikai līdz mājas pagalmam.....
Pārbaudiet sirdi!
User avatar
Elbe
Veteran
Veteran
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Krampju lēkmes.

Postby Aigars Brinkis » 08 Jul 2011, 10:03

Sveiki! Diemzel rakstisu bez garumzimem un mikstinajumiem, jo saja datora nav instaleta latviesu valoda. Parunajos ar neirologiem par jusu gadijumu un secinajums ir tads. Neirologi iesaka pirmkart veikt dzivnieka visparejo izmeklesanu un pilnu asins ainu un asins biokimisko izmeklesanu. Si problema izskatas pec epilepsijas un tas ir raksturigi, ka lekmes parasti pariet, kamer saimnieks ar dzivnieku noklust klinika. Ja sadas lekmes atkartojas, tad tas vajadzetu nofilmet, lai var paradit veterinararstam ierakstu. Ne vienmer lekmes raksturojas ar putam pa muti vai urina nesaturesanu. Lekmes ir noteikti jafikse t.i. jaatzime kalendara laiks, diena, lekmes ilgums utt. Ne vienmer saimnieki sis lekmes redz, jo biezi tas notiek, kad mes neesam majas vai ari pa nakti. Ir dzivnieki kuriem novero lekmes meklesanas laika, tad tos iesaka sterilizet vai kastret. Epilepsiju celoni var but saistiti gan ar metaboliskiem traucejumiem, gan ar neirologiskam izmainam. Pirmkart ir jaizsledz metaboliskas problemas - hiperglekemija, hipoglikemija, hiperkalemija, hipokalcemija, vairogdziedzera slimibas, aizkunga dziedzera slimibas, aknu slimibas, nieru slimibas, apasinosanas traucejumi utt. Epilepsiju celoni var but ari audzeji gan smadzenes, gan aizkunga dziedzeri , gan aknas utt. Ja asins aina un asins biokmiskaja izmeklesana nenovero izmainas, tad mekle dzilak, veic magnetiskas rezonanses izmeklejumus utt. Pec visu izmeklejumu veiksanas doma par turpmako arstesanu un prognozi. Jusu gadijuma arsti ieteica nesakt lietot nekadas zales, kamer dzivnieks nav izmeklets. Es ieteiktu dzivnieku paradit Miervaldim Klavinam vai Aleksandram Ozolam, pec izmeklesanas rezultatiem vares talak domat par problemas risinajumiem. Velu veiksmi. :pedinja:
Aigars Brinkis
Puppy
Puppy
 
Posts: 94
Images: 1
Joined: 27 Feb 2011, 12:04

Re: Krampju lēkmes.

Postby agrita » 08 Jul 2011, 14:26

Paldies par atbildi. Tuvākajā laikā dosimies veikt asinsanalīzes !
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Veteran
Veteran
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Re: Krampju lēkmes.

Postby s_solv » 17 Oct 2014, 05:42

Agrita , Kādu diagnozi uzlika jūsu sunim?
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Champion
Champion
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06


Return to Uzdod jautājumu vetārstam

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron