Vārna meklē mājas

Archive

Vārna meklē mājas

Postby AgneseZeta » 26 May 2011, 13:57

Vārna meklē mājas, putns tika atrasts pagājušā gada novembrī, nespēj lidot, jo neaug spalvas uz spārniem, tādēļ dabā nav spējīga izdzīvot. Vārna ir pieradusi pie suņiem un kaķiem, protams, ja tie viņu neaiztiek. Ja kādam ir vēlme un iespējas dot putnam pagaidu mājas un iespēju dzīvot , zvaniet man t.: 29325601 - Agnese
AgneseZeta
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 26 May 2011, 13:43

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vārna meklē mājas

Postby madzhy » 26 May 2011, 22:23

Eh, žēl, ka man kaķis tāds medīgs.. Droši vien neliktu mieru vārnelei. :(
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Vārna meklē mājas

Postby AliseM » 27 May 2011, 07:20

Man jau gan liekas, ka kaķis vārnai nav pretinieks - šie putni ir lieli, gudri un ambiciozi - ir bijusi darīšana! - tik mūsējā toreiz atkopās un aizlidoja. Godīgi sakot, viņa gan mūs vēl diezgan ilgi apciemoja un neskatoties, ka mājās bija divi suņi un divi kaķi - jutās brīvi un, manuprāt, uzskatīja sevi par tādu kā saimnieci - šiverēja pa pagalmu, kontrolēja kas suņiem bļodiņā (viss, kas viņai likās nepiemērots ēšanai, tika izmests no bļodas), ārkārtīgi uzmanīgi un cītīgi tika aplūkotas visas izmaiņas. Es gan neatceros, ka kaķiem būtu bijušas kādas vērā ņemamas pretenzijas, suņi gan uzrūca, ja pamanīja kārtējo ēdiena "degustāciju".
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Vārna meklē mājas

Postby Demiana » 27 May 2011, 08:02

Es jau sen gribu sev vārnu, kaut arī uz laiku līdz atveseļojas, tik baidos ka vīrakungs mani nesapratīs :velnins:
Man ar ir bijusi darīšana (AliseM :jaa: ), man ļoti patīk viņu izgājieni. Mūsējā paaugās, iemācījām viņu lidot un palaidām dzīvē, viņa bija apguvusi dzīves mākslu, pati barojās, tik naktis pavadīja pie mums līdz pavisam aizlidoja no mums. Lidoja gan apciemot, pat atveda savu otro pusi un vēl tagad pēc mammas domām mūsu Klāra (vai Klārs) atlido uz dārzu un ja mamma rušinās pa zemi, tad šī lidinās apkārt un apmētā viņu ar ķiršu kauliņiem :hih:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Vārna meklē mājas

Postby madzhy » 27 May 2011, 11:43

Jā, man arī patīk vārnas un viņu "prikoli".. :) Bāc, gribas.. It īpaši, ja līdz vasaras beigām spalvām būtu jāataug un tātad ir vajadzīgas tikai pagaidu mājas. Kā arī apsvēru, ka vārna varbūt tik tiešām spētu tikt galā ar kaķi (kurš arī nav liels augumā), par suni īpaši neuztraucos...
Bet izlasīju šādu info :neparliecinats:
Vai mājas jau atrastas?
http://www.dzivniekusos.lv/index.php?m= ... es&id=1011
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Vārna meklē mājas

Postby Demiana » 27 May 2011, 12:48

:hih: izskatās mūsu pašu Bunny ir tikusi pie viņas????
viewtopic.php?f=37&t=2388
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Vārna meklē mājas

Postby Demiana » 27 May 2011, 12:54

vai tās ir 2 dažādas vārnas???
http://www.dzd.lv/new/?w=animals&animal=3
madzhy !!!
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Vārna meklē mājas

Postby madzhy » 27 May 2011, 13:35

Es sazvanīju Agnesi, tā ir viena un tā pati vārna, vēl mājas nav atrastas.
Bet ir tā, ka manas lauku mājas ir 70 km no Rīgas, tā kā, ja tuvākajās dienās pieteiksies kāds Rīgai tuvāk dzīvojošs, tad viņam jau būs priekšroka.
Tad jau redzēs.
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Vārna meklē mājas

Postby Demiana » 27 May 2011, 13:58

Bunny ņemsi vārnu?

madzhy viņi nav gatavi viņu vēl mazliet pieturēt līdz varētu tu viņu paņemt?

piezvanīju vīram, savādāku reakciju es nemaz i negaidīju, nu no sērijas, dulā, kam tev viņa, ko ar viņu darīsi, kur viņu liksi, būra ta nav utt.

Bet viņa tak var dzīvot tagad jau arī ārā lielā būrī 24 h/7? ja suni izlaiž sētā, tad 100 % var dzīvoties plavā, kaimiņu kaķi nenāks klāt.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Vārna meklē mājas

Postby madzhy » 27 May 2011, 14:11

Es nejautāju par pieturēšanu.. Kā būs, tā būs.
Bišķīt jau arī baida, ka tās spalvas var arī neataugt, un tad būs jātur visu laiku - nu ok, bet ko šādos gadījumos ziemā? Vai vārna jāņem tad iekšā, būrī? :neparliecinats:
Uz to gan laikam nebūtu gatava..
Man būrī īpaši nepatīk neko turēt (tāpēc man vairs nav arī dek. žurkas... ), biju domājusi vārniņu kā āra dzīvnieku, pa sētu laist, bet ja kas, tad par būri Agnese teica, kaut ko izdomātu.. Es jau nemaz i nezinu, kā vārnas jātur. :neparliecinats: Bet droši vien, nekas sarežģīts.
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Vārna meklē mājas

Postby AgneseZeta » 27 May 2011, 23:31

Atsaucība negaidīti liela, par to paldies!
Skaidrības labad - vārna, kurai meklējam mājas ir tā, kas atrodas patversmē Dzīvnieku draugs, bet nav tā, kurai mājas meklēja Dzīvnieku SOS.
Vārnai spalvas pagaidām neataug, līdz ar to ir zināmas aizdomas, ka var neataugt un līdz ar to, vārna nevar lidot, ja neataugs, tad arī nevarēs lidot. Tādēļ, nākamajiem saimniekiem ir jānodrošina vide, kur vārnu neapdraud, suņi, kaķi, jo tā nevar aizlidot, ko spētu lidojošs putns.
Patlaban jautājums par vārnas nākamo saimnieku paliek atklāts, jo Bunny dos pagaidu mājas, jo vārnai patversmē nav piemērotas vides, kas rada stresu putnam, līdz ar to iespējami ātrāk vēlos, lai tā nokļūtu mājās. Visi, kas vēlas un, kam ir iespējas nodrošināt vārnai piemērotus apstākļus ir laipni aicināti pieteikties - lūdzu, nakautrējieties un zvaniet man - Agnesei t. 29325601.
Par vārnu un būri - šobīd un arī mājās, kur vārna nodzīvoja pusgadu - būris (plastmasas suņu pārnēsājamais - vidējiem suņiem) bija vieta, kur vārna pati labprāt uzturējās, kur tika barota, tas viņai bija patvērums un viņas teritorija. No būra vārna tiek izlaista, kad dodas staigāt. Konkrētā vārna nevar sevi pati aizstāvēt, jo nespēj pacelties spārnos un bēgšana no kaķa/suņa ir ierobežota, līdz ar to atrašanās būrī zināmu dienas daļu ir vienīgā iespēja, ja vien nav cita, nožogota teritorija, kas vārnu pasargā no iespējamajiem uzbrucējiem. Uzturoties patversmē, vārna staigā kucēnu voljeriņā ārā, kad blakus ir cilvēks, jo patversmes teritorijā mitinās arī kolonijas kaķi, kuri brīvi staigā un vārna ir bezpalīdzīga, ja tai uzbruktu.
AgneseZeta
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 26 May 2011, 13:43

Re: Vārna meklē mājas

Postby gilroy » 28 May 2011, 11:00

Pēc manas pieredzes, vārnas lieliski sadzīvo ar visiem mājas kaķiem. Daudzu gadu garumā ir bijuši visādi kaķi un kaudzēm jaunie vārnulēni (pašlaik ir tieši "sezona" - mazuļi sāk izlidot, un tad visādas traumas bez gala, bija laiks, kad bērni ap šo laiku teju katru dienu kādu vārnuli mājās atstiepa). Ne reizi kaķim neradās vēlme vārnu apēst. Bija pat pretējais variants - vārna vienu kaķi adoptēja, staigāja pakaļ, tīrīja kaķim kažoku un diedelēja paiku. Un pat iemācījās ņaudēt.

Mana pieredze saka, ka būris vārnai ir MĀJAS, nevis ieslodzījuma vieta. Pirmās dienas tādu mājās pārnestu jaunuli paturot būrī, pēcāk jau pati vārna čakli to apdzīvo. Man ir bijuši lielie putnu būri, kuru durtiņas vārna pati var attaisīt un aiztaisīt, un ir interesanti vērot, kā putns rīkojas. Vārna staigā apkārt brīvi, ierodas ciemiņi, vārna uzreiz iesprūk būrī un rūpīgi aiztaisa durvis ciet. Pasēž brītiņu "drošībā", apskatās, un tad attaisa durvis. Pēc brīža jau galva ārā, un vēl pēc brīža - dodas ciemiņus izpētīt tuvāk. Man bija kaķis, kas esaprotamu iemeslu dēļ gribēja gulēt vārnas būrī. Tad nu vakaros kaķis apsēžas pie būra, vārna atver durtiņas, kaķis ielec iekšā, un vārna durvis pati atkal aiztaisa ciet. Un no rīta tieši tāpat vārna būri atvēra, lai kaķi izlaistu ārā.

Ja vārna nelidos, tad tam tomēr ir jābūt istabas putnam, jo ir gana daudz plēsēju, kas centīsies vārnu apēst. Un ja godīgi - tas varbūt pat ir labākais risinājums, es tāda diezgan nežēlīga šajā ziņā. Iemācījos to nežēlību no Dabas. Vārnas nav aizsargājami putni, drīzāk tādi kā kaitēkļi, un viņu problēmu risināšanai cilvēka palīdzība īsti nav vajadzīga. Bet kā amizants un ļoti interesants mājdzīvnieks vārna ir pavisam lieliska.

Viena lieta, ar ko es esmu saskārusies. Nelidojošam putnam rodas problēmas ar sirdi (vismaz es to tā saprotu). Spārniem ir spēcīga muskulatūra, un lai tos darbionātu, sirds strādā ar dabā paredzētu slodzi. Ja putns ilgstoši nelido, visa tā sistēma saiet grīstē un atliek putnam viereiz satraukties, saplivināt tos spārnus panikā un viss - sirdstrieka klāt.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Vārna meklē mājas

Postby Linda B. » 29 May 2011, 12:57

Jā,vārna šodien brauc pie manis,bet tikai uz pagaidu mājām,paturēt nevaru to vienkāršo apsvērumu dēļ,ka pēc gada esmu spiesta pārvākties uz Rīgu pie radinieces,kuras divi vilku suņi viņu vienkārši apēstu.
Tā kā,ja kāds vēlas viņu pavisam,pavisam sev,tad viņa joprojām ir pieejama.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Vārna meklē mājas

Postby Linda B. » 29 May 2011, 13:01

Un ar vārnām nav grūti,pie manis ir padzīvojušas vairākas,sakostas,ar lauztiem spārniem,ar motoreļļu nolipušas vai vienkārši no ligzdas izkritušas,aprūpe bezgala vienkārša,īpaši,ja nav jāārstē,ēd viņas parasti pašas un ēd daudz ko,speciāla putnu paika nav jāpērk.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Vārna meklē mājas

Postby Linda B. » 30 May 2011, 11:19

Putns ir vienkārši superīgs!Dikti aktīvs un ar ļoti labu apetīti.Patīk mēģināt sunim nozagt kaulu :D
Šovakar pievienošu kādas bildes!
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Vārna meklē mājas

Postby madzhy » 31 May 2011, 12:43

Bunny, foršas ziņas! Gaidam bildes.
Tev ir būris, kur turēt, ja?
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Vārna meklē mājas

Postby Ane » 31 May 2011, 16:01

Eh, nebūtu man tie takši tik nešpetni! :launigs:
Pirms pāris gadiem vārna mūsu pagalmā takšus kaitināja līdz baltkvēlei - šie bija gatavi metāla žogu sagrauzt. Vārna aiz žoga izplēta un sakārtoja spārnus kā ērglim uz ģērboņa - katra spalviņa atsevišķi un krekšķot draudīgi virzījās uz žoga pusi tikmēr, līdz suņi iedrāzās žogā, tad vārna atlēca atpakaļ un atkal kārtoja spārnus nākošajam gājienam; :medos: un tā vairākas reizes. Pirms tam vārna bija vairākas reizes pastaigājusies dārzā kā saimniece, bet pēc incidenta vārna netika redzēta.
Žēl, ka nepaspēju ne nofilmēt, ne nofotografēt, tas būtu ko vērts! :kanepe:
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Vārna meklē mājas

Postby Linda B. » 31 May 2011, 16:38

madzhy wrote:Bunny, foršas ziņas! Gaidam bildes.
Tev ir būris, kur turēt, ja?

Būris pagaidām ir kaķu pārvadājamais,solījās atsūtīt kādu ar lielo būri,bet nu viņa tai būri praktiski neuzturās,durvis visu laiku viņam vaļā un tā viņa tur staiga ap to būri,reizēm ieiet būri patusēties,mazgājas suņa ūdenstraukā,kas izskatās pat ļoti interesanti.Izksatās,ka ir iejutusies,bet pa rokām gan dzīvot negrib,ja ķer ciet briesmīgi brēc un sit ar spārniem.Mēģināju ielikt ūdenī,jo kājas ar kakām nolipušas,dabūju pilnas acis ar to ūdeni :D
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Vārna meklē mājas

Postby Linda B. » 31 May 2011, 16:40

Ane wrote:Eh, nebūtu man tie takši tik nešpetni! :launigs:
Pirms pāris gadiem vārna mūsu pagalmā takšus kaitināja līdz baltkvēlei - šie bija gatavi metāla žogu sagrauzt. Vārna aiz žoga izplēta un sakārtoja spārnus kā ērglim uz ģērboņa - katra spalviņa atsevišķi un krekšķot draudīgi virzījās uz žoga pusi tikmēr, līdz suņi iedrāzās žogā, tad vārna atlēca atpakaļ un atkal kārtoja spārnus nākošajam gājienam; :medos: un tā vairākas reizes. Pirms tam vārna bija vairākas reizes pastaigājusies dārzā kā saimniece, bet pēc incidenta vārna netika redzēta.
Žēl, ka nepaspēju ne nofilmēt, ne nofotografēt, tas būtu ko vērts! :kanepe:

Man laikam dīvains tas taksis :D Vārna velk prom viņai kaulu,bet šī neko,tikai pārsteigta blisinās uz viņu,vai pat vispār nepievērš tam uzmanību.Kaut kāds pofigists man tas suns
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Vārna meklē mājas

Postby Linda B. » 31 May 2011, 18:28

Diemžēl nezinu,kad varēšu bildes salikt,māte fočiku savākusi,bet nu tiklīdz būs iespēja noteikti salikšu bildes
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Next

Return to Arhīvs

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests