Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Archive

Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Postby nadju6a » 20 Aug 2012, 00:15

Sveicināti!

Ceru, ka šajā forumā spēs man palīdzēt un atrisināt situāciju... Lietā tādā, ka esmu atradusi uz ceļā 15.08 klaiņojošo Foksterjera (nevaru uz 100% apgalvot) suni, esmu ielikusi sludinājumus visos iespējamos portālos, bet ziņas no saimniekiem nav nekādas. Līdz ar to man ir jautājums, kā man tālāk ar šo suni rīkoties, ja es plānoju paturēt viņu sev? Kā noteikt vai viņš ir ar ciltsrakstiem vai nav, un arī kā pareizi rīkoties ar potēm? Es taču nevaru zināt, vai sunim tika uztaisītas visas nepieciešamas potes, bet man pašai ir viens suņuks mājās... Un pēc tām, ja suņukam ir čips, to vēl vajadzēs noskaidrot vetklīnikā, tad es varu kaut kā noformēt dokuments, t.sk pasi uz sava vārdā? Varbūt kādam ir bijusi līdzīga situācija, kā lābāk, vieglāk un pareizāk to risināt?

Iepriekš pateicos par Jūsu domām!
nadju6a
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 20 Aug 2012, 00:07

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Postby Demiana » 20 Aug 2012, 07:48

Vai šis ir tas suns -http://www.ss.lv/msg/lv/home-stuff/searches-finds/dogs/ilepj.html ?
Pirmkārt jau sen vajadzēja suni aizvest uz vetklīniku lai pārbauda ir vai nav čips. ja čips būs, tad tālāk citas instrukcijas, bet ja čipa nav un suni grasāties paturēt un esi patiešām darījusi visu lai atrastu saimnieku, tad vetklīnikā taisi potes, pasi, liec čipu un dzīvojat laimīgi.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Postby eldberg » 20 Aug 2012, 09:16

1. Aizvest pārbaudīt vai ir vai nav čips. (pie reizes vai nav tetovējums.. to gan var pats)
2. Nedēļu pēc atrašanas diemžēl nevajadzētu suni jau sākt uzskatīt par savu... iespējams saimnieks neapmeklē ss.lv... tas ir medību suns, derētu ielikt info mednieku aprindās.
3. Ciltsrakstus bez izdentifikācijas atjaunot nevarēs... ja kāds klubs ņems pretīm, tad tikai uz "0" pamata. Bet nu vienmēr jau pastāv klubi, kam ka tik samaksā...

Bet lai nu veicas vai nu tā vai tā ;)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Postby nadju6a » 20 Aug 2012, 12:11

Demiana wrote:Vai šis ir tas suns -http://www.ss.lv/msg/lv/home-stuff/searches-finds/dogs/ilepj.html ?
Pirmkārt jau sen vajadzēja suni aizvest uz vetklīniku lai pārbauda ir vai nav čips. ja čips būs, tad tālāk citas instrukcijas, bet ja čipa nav un suni grasāties paturēt un esi patiešām darījusi visu lai atrastu saimnieku, tad vetklīnikā taisi potes, pasi, liec čipu un dzīvojat laimīgi.


Jā, tas ir mans sludinājums. Diemžēl, mēs tagad esam laukos, un tuvumā nav vetklinikas ar čipu pārbaudes ierīcem, tikai parasti vetarsti, kur mēs arī aizvedam suni, lai apskatās, jo ķepiņa viņam bija savainota... Ok, tad es mēģināšu noskaidrot, kur tuvumā ir vetklinikas ar tiem aparatiem, un došu ziņu... Paldies!
nadju6a
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 20 Aug 2012, 00:07

Re: Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Postby nadju6a » 20 Aug 2012, 12:15

eldberg wrote:1. Aizvest pārbaudīt vai ir vai nav čips. (pie reizes vai nav tetovējums.. to gan var pats)
2. Nedēļu pēc atrašanas diemžēl nevajadzētu suni jau sākt uzskatīt par savu... iespējams saimnieks neapmeklē ss.lv... tas ir medību suns, derētu ielikt info mednieku aprindās.
3. Ciltsrakstus bez izdentifikācijas atjaunot nevarēs... ja kāds klubs ņems pretīm, tad tikai uz "0" pamata. Bet nu vienmēr jau pastāv klubi, kam ka tik samaksā...

Bet lai nu veicas vai nu tā vai tā ;)


Paldies! Bet es mēģinu sameklēt saimniekus, ieliku ss, twittera, aglonas novada portālā, patversmes.lv, un vēl kaut kāda... Varbūt Jūs varat ieteikt kādu mednieku portālu, kur var ievietot sludinājumu? Mēģinot ielikt sludinājumu es arī šo forumu esmu atradusi... :aizlaimes:
nadju6a
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 20 Aug 2012, 00:07

Re: Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Postby Demiana » 20 Aug 2012, 13:58

vēl var informēt mežniecību, kurā tika atrasts suns, saraksts - http://www.vmd.gov.lv/?sadala=169
mednieku forums - sadaļa par suņiem - http://www.medniekiem.lv/?m=discussions ... b=0&cat=22
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Postby Dinciks » 20 Aug 2012, 14:10

Malacis, kaut visi suņu atradēji būtu tik aktīvi! Varbū vel vietējā avīzē jāieliek kāda informācija!

Tev būtu jāsadabūn rokā vetārsts ar čipu skanētāju, un jāpārbauda vai suņukam tāds ir, ja ir, tad vel kaut ko var meklēt, ja nav, tad principā neko neatradīsiet! Ja tomēr čips tiek atrast. tad būtu labi painteresēties Latvijas Kinoloģijas Federācijā, varbūt viņi var atrast suņa saimniekus, tā pat zemkopības ministrijā - datu centrā, kā arī te forumā ir sarakstiņš ar čipiem un saimniekiem;

Ja ar visu čipu Jums saimniekus neizdodās, tad var vērsties klubā un jautāt pēc iespējas suni peireģistrēt uz Jūsu vārda. Viss atkarīgs no Jūsu vēlmēm, kam Jūs šo suni vēlēsieties izmantot. Bet ciltsraktus neizdodies dabūt!
User avatar
Dinciks
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 21 Jan 2010, 20:48
Location: Rīga

Re: Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Postby Greylove » 20 Aug 2012, 14:38

Ciltraksti ir suņa izcelsmi apliecinoši dokumenti. Ja nav zināma suņa izcelsme, tad no ciltrakstiem maza jēga.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Postby nadju6a » 20 Aug 2012, 20:39

Demiana wrote:vēl var informēt mežniecību, kurā tika atrasts suns, saraksts - http://www.vmd.gov.lv/?sadala=169
mednieku forums - sadaļa par suņiem - http://www.medniekiem.lv/?m=discussions ... b=0&cat=22


Mežniecība nepieņem tādu informāciju, līdz ar to, ka suns tika atrasts pilsēta, tas arī nav viņu kompetencē un līdzēt viņi nevar.
Mednieku portālā slūdinājumu ieliku, pagaidām bez rezultātiem. Papildus ieliku vēl dažādos portālos, kopumā laikām būs jau pāri par 10... Aizmirsu pieminēt, ka dežurējošo policiju Aglonā arī painformējam par suni, un iedevam savus kontaktus... Viņi arī pieminēja, ka suņuku varēja vienkārši izmest, jo cilvēki zin, ka uz 14-15 tur sapulcas daudz cilvēku...
nadju6a
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 20 Aug 2012, 00:07

Re: Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Postby Dinciks » 20 Aug 2012, 20:41

nadju6a -> Jus esiet malacis, nu jacer ka atradisies, ja tomēr nē, tad jācer ka JUms izdosies būt labiem saimniekiem :rej:
User avatar
Dinciks
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 21 Jan 2010, 20:48
Location: Rīga

Re: Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Postby nadju6a » 20 Aug 2012, 20:42

Dinciks wrote:Tev būtu jāsadabūn rokā vetārsts ar čipu skanētāju, un jāpārbauda vai suņukam tāds ir, ja ir, tad vel kaut ko var meklēt, ja nav, tad principā neko neatradīsiet! Ja tomēr čips tiek atrast. tad būtu labi painteresēties Latvijas Kinoloģijas Federācijā, varbūt viņi var atrast suņa saimniekus, tā pat zemkopības ministrijā - datu centrā, kā arī te forumā ir sarakstiņš ar čipiem un saimniekiem;

Ja ar visu čipu Jums saimniekus neizdodās, tad var vērsties klubā un jautāt pēc iespējas suni peireģistrēt uz Jūsu vārda. Viss atkarīgs no Jūsu vēlmēm, kam Jūs šo suni vēlēsieties izmantot. Bet ciltsraktus neizdodies dabūt!


Sapratu, rītdien vedisīm viņu uz Rēzekni, jau sazvanījos - tur vētarsts viņu apskatīs vēlreiz, un arī pārbaudīsim mikročīpu pie reizes. Tad arī informēšu LKF... katrā gadījumā es tik un tā lūgšu vēl padomu, jo pati saskāros ar 'tādu situāciju pirmoreiz...
nadju6a
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 20 Aug 2012, 00:07

Re: Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Postby nadju6a » 20 Aug 2012, 20:46

Dinciks wrote:nadju6a -> Jus esiet malacis, nu jacer ka atradisies, ja tomēr nē, tad jācer ka JUms izdosies būt labiem saimniekiem :rej:


Paldies! Bet es tomēr ceru uz pirmo variantu, jo pašai ir rotveilers mājās, un kaut kā viņiem tā greizsirdība jev vēl kaut kas neļauj sadraudzēties... :(
nadju6a
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 20 Aug 2012, 00:07

Re: Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Postby nadju6a » 21 Aug 2012, 20:32

Dinciks wrote:Malacis, kaut visi suņu atradēji būtu tik aktīvi! Varbū vel vietējā avīzē jāieliek kāda informācija!

Tev būtu jāsadabūn rokā vetārsts ar čipu skanētāju, un jāpārbauda vai suņukam tāds ir, ja ir, tad vel kaut ko var meklēt, ja nav, tad principā neko neatradīsiet! Ja tomēr čips tiek atrast. tad būtu labi painteresēties Latvijas Kinoloģijas Federācijā, varbūt viņi var atrast suņa saimniekus, tā pat zemkopības ministrijā - datu centrā, kā arī te forumā ir sarakstiņš ar čipiem un saimniekiem;

Ja ar visu čipu Jums saimniekus neizdodās, tad var vērsties klubā un jautāt pēc iespējas suni peireģistrēt uz Jūsu vārda. Viss atkarīgs no Jūsu vēlmēm, kam Jūs šo suni vēlēsieties izmantot. Bet ciltsraktus neizdodies dabūt!


Suņukam čips nav, tetovējums arī nav. Ieliku šodien čipu, uztaisīju pasi, un visas potes. Kā pateica vētārste: " Mednieki ļoti rēti kad čipo suņus, priekš viņiem tie ir inventārs, ar vinu mazāk vai vairāk nav nozīmes, galvenais kvalitāte. Bet ja suņuks ir aizskrējis prom, bieži vien viņi to pat nemeklē..."
Līdz ar to, es tagad pati gribu viņu piereģistrēt kāda kluba, kā to var izdarīt?
nadju6a
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 20 Aug 2012, 00:07

Re: Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Postby Sympathy » 21 Aug 2012, 21:23

Liels prieks par suņuku, ka varbūt beidzot ir ticis pie cienīgiem saimniekiem! Veiksmi jums, un visu visu to labāko! :samilejies: :sirsninas2:
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Postby Linda B. » 21 Aug 2012, 21:45

Nu diez vai izdosies klubā piereģistrēt suni bez ciltsrakstiem...
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Postby Demiana » 22 Aug 2012, 08:18

nadju6a wrote:Līdz ar to, es tagad pati gribu viņu piereģistrēt kāda kluba, kā to var izdarīt?

Kādiem mērķiem vēlaties viņu piereģistrēt klubā?
Sportam ? medībām?
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Postby Ligita555 » 22 Aug 2012, 20:49

nadju6a wrote:
Dinciks wrote:Malacis, kaut visi suņu atradēji būtu tik aktīvi! Varbū vel vietējā avīzē jāieliek kāda informācija!

Tev būtu jāsadabūn rokā vetārsts ar čipu skanētāju, un jāpārbauda vai suņukam tāds ir, ja ir, tad vel kaut ko var meklēt, ja nav, tad principā neko neatradīsiet! Ja tomēr čips tiek atrast. tad būtu labi painteresēties Latvijas Kinoloģijas Federācijā, varbūt viņi var atrast suņa saimniekus, tā pat zemkopības ministrijā - datu centrā, kā arī te forumā ir sarakstiņš ar čipiem un saimniekiem;

Ja ar visu čipu Jums saimniekus neizdodās, tad var vērsties klubā un jautāt pēc iespējas suni peireģistrēt uz Jūsu vārda. Viss atkarīgs no Jūsu vēlmēm, kam Jūs šo suni vēlēsieties izmantot. Bet ciltsraktus neizdodies dabūt!


Suņukam čips nav, tetovējums arī nav. Ieliku šodien čipu, uztaisīju pasi, un visas potes. Kā pateica vētārste: " Mednieki ļoti rēti kad čipo suņus, priekš viņiem tie ir inventārs, ar vinu mazāk vai vairāk nav nozīmes, galvenais kvalitāte. Bet ja suņuks ir aizskrējis prom, bieži vien viņi to pat nemeklē..."
Līdz ar to, es tagad pati gribu viņu piereģistrēt kāda kluba, kā to var izdarīt?

Nu gan vetārste pateica :x Kārtējais tomāts mednieku lauciņā :x
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: Lūdzu padomu par atrasto suni!!!

Postby Vendeta » 22 Aug 2012, 21:34

Nu gan vetārste pateica
- pateicu to, ko redzu ikdienā, savā darbā. Diemžēl šeit, mūsu reģionā, tiešām ļoti daudz tādu mednieku, kas savu suni uzskata "tikai par suni" - ar visu no tā izrietošo. Nebija ne mazākas domas aizvainot tiešām apzinīgus medību suņu īpašniekus, sorry. Ir arī šeit mednieki, kas patiesi mīl savu suni un par viņu rūpējas, bet tādu nav daudz.
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17


Return to Arhīvs

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests