Treniņi

https://www.facebook.com/sleddoglv

Re: Treniņi

Postby Ilze » 27 Aug 2014, 08:23

Joprojam nesteidzīgi braucam kāpinot brauciena attālumu. Vakar Hilux brīvskrējiena treniņš pēc iesāktās metodes - bez gļukiem. Pārējie suņi pārsvarā skrien pa pāriem. Fenomens tāds, ka šobrīd, kamēr Marija auklē mazuli, Frekkim vislabākais pāris ir Bibis (makarons un stremjanka). Pagaidām uz distanci ~4km Bibis strādā perfekti. Nemaz nehaltūrē uz Frekka rēķina. Svēdtien izmetu loku 7km, un tad gan bija par daudz Bibim, un pavada atslāba. Sapratu, ka pāršāvu pār strīpu, vai arī vajadzēja uztaisīt 5 minūšu pauzes kādas 2 pa ceļam. Šorīt brauciens Ziks, Frekkis izgāja tikai uz Frekkis pleciem. Mežs ir pielijis, un pārsvarā labi braucams arī pa stigām, kuras pamazām sāk pierullēt sēņotāju karavānas. Un sēņotāju ir ka biezs. Citādi- man laika apstākļi patīk, varbūt vēl mazliet vēsāks varēja būt :) Tas nekas, ka augusts ;)
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Treniņi

Postby Ilze » 29 Aug 2014, 13:11

Šorīt brauciens ar 2 SC pa mežu - kaut kas! Vajadzēja ūdens slēpes. Skats no malas varēja būt baudāms. Frekkis vispār bija sajūsmā, ka gandrīz visa trase ir viena liela peļķe. Vilka Bibi taisni visām peļķēm cauri, neskatoties uz viņas vēlmi mēģināt tās apiet. Es priecājos par savu prātīgumu uzvilkt pretlietus bikses, un atstāt staras virs gumijniekiem, pretējā gadījumā zābaki būtu pilni, un drēbes izmazgātas :) Skūters šķēla ūdeni vispirms ar riepu, tad ar rāmi, un es vēl ar zābakiem. Sen nebiju tik jautri pavadījusi laiku treniņā :)
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Treniņi

Postby eldberg » 29 Aug 2014, 14:01

Foto kur?
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Treniņi

Postby Ilze » 05 Sep 2014, 10:58

Vakar treniņš Didža K. atrastā ~ 1km trasē pie Melnbalto maču nakts posma trases. Pati nepaspēju izbraukt (tumsa pieskrēja. Puiši knapi paspēja izbraukt 1x trasi bez suņiem, un tad 1x ar suņiem), bet Reinis bija sajūsmā. Varbūt rādītājs bija tas, ka atgriežoties Reinis un abi Didži pirmo apsprieda kritienu skaitu :))) Esot gana daudz kalni, lavierēšana starp kokiem, utt. Norunājām, ka trasē noteikti atgriezīsimies vēl, bet jau gaišākos laika apstākļos :) Šovakar iznūjošu Garkalnē iespējamās kalnainās versijas dažādu garumu trasēm. Rīt, agri, agri mēģināsim ar Reini izbraukt.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Treniņi

Postby Dani » 05 Sep 2014, 14:24

Ļoti patīkamas,ātras taciņas. Ja ir iemaņas ļoti ātri var izbraukt. Taisno posmu garums taisni,lai var ļoti labi ieskrieties pirms kāpuma vai pagrieziena. Patika. :pilnmeness: Tikai tumsā grūti redzēt.
Dani
Baby
Baby
 
Posts: 67
Images: 19
Joined: 22 Feb 2012, 11:29

Re: Treniņi

Postby D'Karlo » 05 Sep 2014, 21:49

:alinji: prieks ka jums patika, tik stulbi sanāca ar to manu čammāšanos. :oops:

:dejosuns: kkādā nedēļs nogalē uzrīkosim kvalitatīvāku treniņu. :)
User avatar
D'Karlo
Puppy
Puppy
 
Posts: 375
Images: 1
Joined: 03 Apr 2010, 18:54

Re: Treniņi

Postby elijessi » 08 Sep 2014, 09:14

Ja kādam vēlme ir piebiedroties, tad plkst.19:00 tiekamies Zibeņos.
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

Re: Treniņi

Postby Ilze » 15 Sep 2014, 14:55

Vēsais laiks ir atgriezies! Ja kādam interesē Garkalnes pauguriņi, varam piedāvāt garākas un īsākas trases: ~ 3km gara (modificēta zaļo gurķu trase. Starts tur, kur velokrosa trases starts. Iebarukt var gan caur ZG trases startu, gan no Garkalnes-Ādažu grants ceļa - zem augstsprieguma līnijas labāk nebraukt, tur ir bīstams izskalojums, bet uz Ādažu pusi dažus metrus aiz līnijas iet ceļš. Pati tur nebraucu, bet varētu būt labs. Šovakar mēģināšu ievērtēt), otra ~ 1km (vai mazliet mazāk, bet 1/3 augšā kalnā (velokrosa trases daļa. Nobrauciens varētu būt patraks dažiem, ja suņi spēcīgi velk, bet nav masa un labas bremzes, kas palīdz kontrolēt situāciju), un ir vēl viena ideja, pēc maniem aprēķiniem ~1.5km gara. Šajā versijā n-tās vietas, kur tīties ap kokiem. Vairāk atbilstoša spēcīgiem un pieredzējušiem braucējiem un suņiem. Smaga, jo ir garš kāpums (velokrosa trases garākais kāpums, manuprāt). Šo posmu gan vieglāk veikt pēc lietus. Suņi tad iepriekš jāiesilda, un pašiem jāiesildās uz mazo apli, jo starts ir uzreiz kāpums. Trases faktiski ierādāmas, jo izstāstīt grūti. Varētu vēl šovakar garmin ieslēgt, lai nolasa trases. Iezīmēt dabā nav jēgas, jo tur pilns ar citiem iezīmējumiem. Izņemot rītdienu un sestdienu pārējās dienās ko varam sarunāt par ierādīšanu (vai nu es vai Reinis). Vēl galvā ir dažādas trašu modifikācijas, gan garākas, gan īsākas.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Treniņi

Postby elijessi » 15 Sep 2014, 15:05

Šonedēļ laikam RaceDog treniņi neplānojās, tā ka mēs varētu aizvizināties, pārmaiņas pēc kādu dienu. Mani interesē patrenēties garo kāpienu, priekš Igaunijas. Cikos parasti braucat treniņā?
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

Re: Treniņi

Postby Ilze » 16 Sep 2014, 08:59

Uzmanību! Informācija manu trašu apmeklētājiem. Garkalnes pārbrauktuve no vakardienas līdz 24.09. būšot slēgta. Piebraukšana iespējama tad no Ādažu puses, vai arī tad auto jāatstāj pie stacijas, un ar visām parpalām jāiet ~ puskilometrs mežā...
Īsā trase ir 0.72 gara. Vakar Reinis izbrauca bez suņa: http://connect.garmin.com/modern/activity/591771974 Didzis G. vakar īsajā trasē nokāva aizmugurējo pārslēdzēju...
Vidējā trase ir 2.64 km gara (var pielikt vēl 200m, ja izdodas izbraukt caur smiltīm un nobraukt no kāpas līdz starta vietai. Reinim un Didzim G. vakar tas neizdevās): http://connect.garmin.com/modern/activity/591771970
Vēl atvainojos, ka visu jūdzēs un pēdās rāda. Uzliku metrisko sistēmu, bet nezkāpēc, ja nosūtu citiem, rāda jūdzes.
Nākamnedēļ ir doma 2.64km trasi pagarināt, varbūt savilkt 3.5km.
Trasē, ja grib tā bez steigas, vajadzētu būt ~ 18.30. Tad var izbraukt vispirms paši, tad ar suņiem. Mēs parasti izbraucam lielo apli, pauzīte 10 minūtes (tikmēr, kamēr suņi pūšās, paši izbrauc mazo cilpu), un tad mazo. Svarīgi ir braukt pa gaismu, jo trase ir jānolasa drošākai braukšanai vai skriešanai. Laižam ar intervāliem, teiksim, es ar Mariju izskrienu, un uzsvilpju, kad jau tuvojos. Tad iet braucējs ar velo, pēc viņa kādas sekundes 30 nākamais braucējs.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Treniņi

Postby Ilze » 17 Sep 2014, 08:42

Vakar pārbrauktuve vēl esot bijusi vaļā...
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Treniņi

Postby Ilze » 17 Sep 2014, 15:43

Šodien arī vēl ir vaļā
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Treniņi

Postby Ilze » 18 Sep 2014, 13:51

Un šodien pārbrauktuve arī vaļā.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Treniņi

Postby Ilze » 22 Sep 2014, 08:19

Vakar patraka treniņu diena: no rīta 2x7km pa 2 suņiem, pusdienslaiks - kopā ar Mārtiņu pie Asaru ezera 2xnepilni 4 km ar Ikeaq un Džimu, vakarā gara pastaiga ar Mariju līdz punktam A (~ 2km no mājām), un tad lidojums uz mājām ar velo, noslēgumā - Hilux free running. Mārtiņš ierādīja baudāmu trasīti pie Asaru ezera. Turklāt suņiem uzreiz pēc finiša ir iespēja veldzēties ezerā. Trase nav sarežģīta, bet azartiska, ar nelieliem pauguriem, līkumota. Nepavisam nav garlaicīga. Bonuss vēl tāds, ka neskatoties uz sauso laiku, trasē ļoti minimāli bija sausas smiltis. Un, tur kur bija, bija braucamas bez problēmām. Noteikti brauksim uz šo trasi vēl. Ir iespēja trasi pagarināt, jo īpaši, kad pielīs smiltis.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Treniņi

Postby elijessi » 22 Sep 2014, 10:47

Šī nedēļa atkal pilna ar dažādiem notikumiem un pasākumiem. :aknee: Bet jāmēģina treniņi kaut kur iebīdīt.
Ja kāds grib piebiedroties, tad plānojam:
22.09. plkst.18:00 Ataros
23.09. plkst. 17:30 Zibeņos
-
25.09. plkst.19:00 Zibeņi vai Laivu iela
26.09. pēcpusdiena
-
28.09. Treniņsacensības Ataros
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

Re: Treniņi

Postby elijessi » 23 Sep 2014, 12:23

23.09. samainam vietām ar 24.09.
Šodien Džīno jāiet uz suņu skolu,bet Džegeram uz BIS centru, savādāk būs nesekmīgi.
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

Re: Treniņi

Postby Ilze » 25 Sep 2014, 09:36

Garkalnē pārbrauktuve slēgta, tāpēc vakar aizbraucām līdz Asarītim. Beigās savācās pat paliela kompānija - mēs ar Reini, abi Didži un Mārtiņš. Diemžēl, satumst ļoti ātri. Es gan paspēju izbraukt 2x ar SC, un vienu ar velo 4 km trasi, tomēr mierīgā tempā nevarēju ierādīt Didžiem trasi, kas beidzās ar abu improvizāciju par trasi tās beigu daļā :) Reinim ierādīju 1x, bet vienalga viņš nošāva nepareizi. Bet beigās visi atradās. Frekkis ar Bibi izskrēja 2x4km distanci. Trase viņiem patika, īpaši pirmajā reizē. Otrajā, jau Mārtiņam mūs panākot, pat nepavilkās līdzi. Tad eksperiments ar Džimu un mani. Džimam izteikta pieķeršanās saimniekam, un lai arī ar mani ir laipns, bet skriet negrib. Taktikas maiņa - aizbrauc Mārtiņš ar Dago un Ikeaq, es sekoju apmēram pēc 5 minūtēm. Džims jau nostiepies pavadas galā, ar vēlmi skriet pēc saimnieka. Bet man vēl jābrauc tā, lai Gasiņš mani redz un nenomaldās. Pēc pirmā pagrieziena neminos, un cenšos saskatīt vai man kāds seko. Ieraugu mirgojošo lampiņu krēslā, un sāku piemīt. Ātrums ap 30 km/h, nespiežu vairāk, lai Didzis nepazūd, kā arī uzreiz ienāca apziņa galvā - ķivere tad nav! Atskatīties nav īsti kad, bet ceru, ka Didzis ir tepat. Brīdī, kad tuvojos iedobei, aiz brilles (starp stikliņu un aci) iekrīt koka lapa. Palieku uz brīdi ar 1 aci :) Pēc sekundēm 5 pagriežu galvu, lai vējš izpūš lapu. Ir gana saknes uz trases, un pa tām velo grab grabēdams. Tuvojoties nākamajam krustojumam pametu atpakaļ skatu - Didža nav. Iebraucu krustojumā, apstājos, gaidu sekundes 7-10, dzirdu Didzi, saprotu, ka viņš redz, kur es nogriezos. Šoreiz Džims apjūk no Didža balss, un īsti uzsākt skrējienu vairs negrib. Pēc 50m viņš tomēr saslēdzās, un mēs turpinām. Man jau liekas, ka Didzis ar Kendo ir tepat man aizmugurē, bet atkal ir trases daļa, kur atpakaļ nepaskatīsies. Cauri gravai, augšā pauguriņā ir pagrieziens pa labi. Tieši pa saknēm. Laikam tur Didzis mani pazaudēja, jo "galvenais" ceļš iet taisni. Braucot klāt jau pie ezera, konstatēju, ka no kratekļa ir atskrūvējusies velokurpes klipša skrūve. Labi, ka jau bija finišs :) Ar visu stāšanos vidējo ātrumu rādīja 25 km/h (neatvēros galīgi ne līdz galam, un īsti pat nebiju aizelsusies. Krēsla, ķiveres trūkums, un sekotāju vaktēšana bija galvenie piesardzības faktori). Pie veiksmīgākiem apstākļiem domāju, ka varētu nobraukt ~27 km/h. Atšķirība braucienam ar Hilux? Nu, Hilux es pazīstu no matu galiņiem līdz papēžiem, līdz ar to nav iespringums. Hilux nav tāds stiepiens kā Džimam, līdz ar to domāju, ka Džims mazāk piekūst tādā skrējienā. Hilux vairāk šuj :) Hilux arī vieglāk velk pavadu (tas no iekšu sajūtām), līdz ar to Džima ieguldījums ir lielāks komandas darbā. Un faktiski Džims skrien vienā tempā visu distanci (ja neskaita gļuku pēc apstāšanās trases vidū). Hilux skrējiens nav tik vienmērīgs, lai gan tieši pēdējā km bieži gāž virs 30 km/h. Ļoti interesanti ir pabraukt ar svešiem suņiem, tikai šobrīd mans treniņa dienas režīms ir diezgan graujošs: sāku taisīties uz treniņu 17.30 (izlaist pačurāt suņus, savāk ekipējumu, salikt auto, kaut ko norīt, lai vēders neburkšķ, viss bez liekas kavēšanās), bet iekšā mājā ienācu 21.15 (laikā ieskaitīta vēl suņu sakopšana). Rīta padjoms 5.10. Tomēr izbraukt uz citu trasi ar suņiem ir vērtīgi. Arī suņiem oma mainās. Hilux vakar gandrīz vārtiņiem pārleca, kad attaisīju mašīnai bagāžnieku un devos uz voljēra pusi :) Un visi haskiji, kas bija ārā, bija burtiski pielīmējušies vārtiņiem, lai tiktu ātrāk uz mašīnu. Tā kā dažas reizes nedēļā izbraukuma treniņus ir vērts taisīt.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Treniņi

Postby Ilze » 26 Sep 2014, 10:49

Vakar Reinis ar Hilux Asarīša 4 km trasi veica ar vidējo 27.8 km/h. Nav slikti :) Taisnībai gan vēl jāpiebilst, ka kādas 5min pirms viņiem es iečunčināju otrajā aplī ar Ziku un Hondu, un tad nu mēs tur tā lēnām likām pēdu. Reinis mūs panāca ~ km pirms finiša, un izvilka mūs no meža :) Brauciens ar Džimu - 1/5 distanes aiz manis (prieks, ka neatteicās skriet bez saimnieka), pie kāpas apstājos, parunājos, Džimam kaut kas saslēdzās, nostiepās priekšā un tad atlikumu mēs nolidojām. Šoreiz jau testēju - ja uzmīšu ātrāk, vai vilks? Lai kā minu, aizvien vilka :) Forša sajūta!
Šonedēļ no treniņiem sāp muskuļi katru dienu un visur. Un nez no kurienes rodas zilumi? :)
Braucot ar Džimu, satikām mežā suni. Brūns, pinkains kā lācis. Es pat uzreiz nesapratu, kas tas par dzīvnieku. Bet suns nobijās, un noskrēja no ceļa. Sānceļā pamanīju arī saimnieku gabaliņu nostāk. Iztikām bez ČP.
Šodien izkustināšu 4 (pa 2) suņus piemājas mežā, Hilux - atpūta, rīt, parīt treniņi, un pa vidu vēl treniņsacensības, pirmdiena - varbūt brīva, tad treniņi otrdien, trešdien. Hilux līdz EST - brīvs pēc trešdienas.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Treniņi

Postby elijessi » 29 Sep 2014, 13:58

Šonedēļ plānojam treniņus Zibeņos:
Šodien, plkst.18:30
-
Trešdien, plkst.18:00
Un tad atpūšamies līdz Igaunijai.
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

Re: Treniņi

Postby Ilze » 30 Sep 2014, 08:39

Hilux, Džimam treniņi šodien, rīt. Vieta: Garkalnes XC velokrosa trases starta vieta. Būsim tur ap 18.30. Suņiem viens 2.5km aplis +700 m cilpa.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

PreviousNext

Return to Kamanu suņu sports

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 1 guest

cron