Pastāstīšu par Rozāliju

Blogs and Chats

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby ash » 07 Feb 2018, 09:16

tieši gribēju ieteikt pamēģināt nagus griezt pēc ilgas pastaigas mitrā laikā - kārtīgi izmērcēti suņa nagi daudz labāk griežas.
maniem zvēriem abiem nepatīk. ja lielo nogāžu gar zemi un piespiežu un kaut kā tiekam galā, tad ar mazo ir pavisam traki - viņai ir panika un histērija. bet es saucu vīru palīgā - suns gar zemi, ķepa kārtīgi saņemta rokā un tos nagus nogriežam neskatoties uz skaļo bļaušanu (varētu domāt, ka mēs viņu galinam nost). man galvenais, lai viņa saprot, ka neatkarīgi no bļaušanas, trakošanas un ko tik visu tā rudā galva neizdomās, tehniskās manipulācijas tiks veiktas tik un tā.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Spigana » 07 Feb 2018, 12:08

Nagu griešanas epopeja bija vēl viena lieta, par ko trenere pateica, ka šo mums ir jāsakārto, ja gribam normālas attiecības ar suni.
Mazam sunim, kas raustās gaismas ātrumā un kviec kā uz kaušanu nagus nav viegli nogriezt; agrāk darījām tā, ka vīrs turēja suni un es griezu nagus, bet tas ir sarežģīti un ķepa vienalga noraustās, pie kam sunim ir krietni lielāks stress, jo viņu stresaini tur divi cilvēki un ir taču skaidrs, ka briest kaut kas briesmīgs.
Pēc treneres ieteikumiem es pieeju pilnībā mainīju un sāku nagu griešanu atkal mācīt no nulles. Apsēžoties ņēmu suni padusē, sanāk tā, ka viņa it kā pa pusei guļ man klēpī; kreisā roka tur ķepu no apakšas, labajā rokā šķēres. Tādā pozā es joprojām kontrolēju suni un izrauties ir grūti, bet viņai tomēr ir sajūta, ka vairāk guļ man klēpī nekā ir iesprostota. Pirmajās reizēs es viņai tikai rādīju šķēres un nagus negriezu vispār, pat netuvojos ķepām ar šķērēm. Paralēli verbāli mierināju suni, mierīgi devu komandu klusēt; tikko kā suns kaut uz sekundi pārstāja rauties un bļaut momentā laidu vaļā un slavēju. Darīju šo katru dienu, pamazām pagarināju laiku, kas sunim jāpavada neraujoties un vēlāk sāku apgriezt pa vienam nagam. Mio joprojām riebjas nagu griešana, bet vismaz tas tagad notiek bez drāmas un attiecīgi krietni ātrāk un visiem nesāpīgāk. Plus, es praktiski nekad negriežu visus nagus reizē, parasti vienai ķepai un uzreiz atlaižu; nākamajā dienā nākamo ķepu.

Nezinu, vai lielam sunim tā poza derēs (bet, ja suns ielien azotē, tad šis ir ļoti ērti), bet pats princips "nomierinies un es tevi atlaidīšu" gan ir visai universāls, jo sunim tai brīdī tikšana vaļā ir vislielākā balva. Patiesībā tas vienkārši ir tas pats darījums, kas vienmēr tiek slēgts ar suni - izdari to, ko man vajag, un dabūsi kāroto.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 07 Feb 2018, 13:10

Eh... Esam izmēģinājušies visādi - gan ar labu, ļaujot iekāpt gultā ar domu radīt omulīgu atmosfēru... Šis vienkārši beidzās ar to, ka suns pilnībā atradinājās no kāpšanas gultā. Tad ar kārumiem - bez jebkādiem panākumiem. Gan ar turēšanu - bet tur neviens neko nevar noturēt, un tas jau nav tā, ka tikai spirinās vai bļauj. Vienīgās manas pāris uzvaras, t.i. pāris nagi, bija, paņemot uz pārsteigumu. Piemēram, meita ķemmē pakaļu un viņa pagriezusies vēro, kas notiek - nu un es tikmēr klikc. Bet tas arī vairs neizdosies, jo nu ir kļuvusi vēl daudzkārt modrāka. Un kas interesanti - vīru ta viņa atzīst kā galveno un pārāko, bet nagus nenogriezīs arī viņš. Nagi mums vienkārši ir kaut kas tāds, kas stāv virs visām alfām un omegām. :kanepe:
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Imagine » 07 Feb 2018, 13:14

Smaidiņam parasti visas šausmas beidzas tad, kad es pēc procedūrām (nagu griešana vai zobu tīrīšana) priecīgā balsī pasaku "VISS!".
Tad pintiķim visas bēdas aizmirstas un tas priecīgs aiznesas projām.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Olive » 07 Feb 2018, 13:32

Tēmas iespaidā izdomāju, ka jāizmēģina apgiezt Čārlijai nagus- nekad nebiju to darījusi, jo tāpat nodilst pret asfaltu gana īsi. Izklaidējošais moments izpalika, jo sunim nebija pilnīgi nekādu iebildumu. Es gan regulāri aiztieku viņas ķepas no visām pusēm, jo kucēnībā viņai tas nepatika, droši vien tas tomēr šo lietu ir ietekmējis.

Spigana wrote: pats princips "nomierinies un es tevi atlaidīšu" gan ir visai universāls, jo sunim tai brīdī tikšana vaļā ir vislielākā balva.


Šitas uz visiem lieliski un ļoti ātri strādā- gan uz suņiem, gan uz zirgiem, gan pustrakām telēm. Galvenais ir ievērot konsekvenci. Es pat meitas viļņpapagaili esmu novedusi tik tālu, ka viņš nebļauj, kad bužinu viņa vēderiņu, jo ir sapratis, ka tad, ja bļaus, nekas nebeigsies :kanepe:
User avatar
Olive
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 09 Apr 2017, 20:46

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Felix_PS » 07 Feb 2018, 14:50

Mana lēdija griežot nagus izvēlas stāvēt, kā zirgs pie kalēja. Tad nu priekšķepas es paceļu uz priekšu un visu nocakinu kā tādai dāmai pie manikīra speciālista, pakaļkājas patiesi kā zirgam uz aizmuguri ceļu. Tā viņai patīk vislabāk. Guļus viņa nesaprata, kāda velna pēc es knibinos gan ķepām, nevis kasu punci. :kanepe:
Pārsvarā griežu pēc pastaigām, nezinu vai viņai tas ko maina, bet lielus, stiprus nagus tā šņikāt ir daudz vieglāk un patīkamāk. Varu vien nebeidzami pateikties audzētājai, kura Alasku kopš bēbīšvecuma pieradināja pie šīs procedūras.

Fēliksam ar nagiem problēmu nebija, bet viņš taisīja ķērcošas histērijas pie mazākās brūces apstrādes un centās likt lietā zobus. Zinu, kā ir, kad 3 cilvēki 9 mēnešus vecu suni knapi spēj savaldīt. :kanepe: Bet nu pēc visām mūsu operāciju šausmām, kur viņš pastaigāja pa naža asmeni, tas bija aiz muguras. Šuves ņemot ārā viņš trīcēja, bet neatļāvās nekādas histērijas. Nedod dievs vēl kaut ko nogriezīs. :kanepe:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby ajame » 12 Mar 2018, 15:54

Man viens suns arī paniski kviec no nagu knaiblēm. Tagad viņai vīlēju ar vīli nadziņus. To pacieš mierīgi. mums ir šāda https://www.ebay.com/itm/Newest-Pedi-Pa ... SwB-1Y22wZ
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby madja » 12 Mar 2018, 21:50

nupat nogriezu abām nagus, nedaudz izmirkušus pēc vakara pastaigas, un padomāju,ka, ja ar mani kas notiktu, ar nagiem būtu pilnīgs vakars, jo vīrs ar to galā netiktu

ir reizes,kad ir labāk, bet šodien atkal bija brēcamais, Berta taisa tādas skaņas,ka ausis aizkrīt, Frīda gaudo ārijas; nogriezt es varu tikai esot absolūti mierīga un lietišķā balsī stāstot,ka ar kviekšanu nebūs līdzēts un spirināties nav jēgas

ja sīko var iežmiegt klēpī, tad Frīdu dēļ viņas muguras rausīt nevaru, līdz ar to šodien, piemēram, kad viņa apsēdās otrā dīvāna stūrī (griezt varu tikai,ja viņa guļ) sēdēju blakus un klusējot skatījos tikmēr,kamēr viņa atslāba un paklausīja- nogūlās.

smieklīgi,ka pirms tam abām bija lielie graužamie kauli un,nogriezusi vienu nagu, sabijos,ieraugot asiņainu ļerpatu..... tikai pēc tam sapratu,ka tas no vakariņām aizķēries
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Alpina » 13 Mar 2018, 20:50

Felix_PS wrote:kā zirgs pie kalēja. Tad nu priekšķepas es paceļu uz priekšu un visu nocakinu kā tādai dāmai pie manikīra speciālista, pakaļkājas patiesi kā zirgam uz aizmuguri ceļu.


Vienam no saviem arī tā griežu, ērti, ātri un visiem labi. Otram sunim pārsvarā gulošam griežu. Bet kā vienam, tā otram varu nogriezt arī jebkurā citā pozā. Šī ir no tām lietām, kur diskusijās par to, vai nagus vispār vajag griezt, ar viņiem neielaižos :D
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 09 Apr 2018, 12:40

Vakar pēc ilgāka laika slinkošanas (aukstums, slimošana, visādi darbi u.c. otmazkas) beidzot atkal bijām uz skoliņu. Es jau domāju, ka nu būs baigi palaidusies. Kaut ko jau mājās arī padarījām, bet nu nepietiekoši, protams, un klausīšana - nu tā... Tā nu es vakar nekādas lielas cerības neliku. BET... Mana drostaliņa vakar nospēlēja īstu teicamnieci! Nodarbības beigās visiem vajadzēja individuāli atrādīties, nu un mums - tiešām brīnums!!! - gāja dikti labi, trenere mūs slavēja, kādas mēs malaces. Viltniece. Zina, kad vajag atrādīties pokazuhai, un kad var mierīgi uzgriezt visam dē. Starplaikos mēs flirtējām ar kaukāzieti. Viņš jau, nabags, nezin, ka viņa aplidojumi gluži veltīgi. :D Bet platoniskā mīla tak arī laba.

Kas attiecas uz nagiem, tur mums nav nekāda progresa. Arī ja nagu vīli vai vispār jebkuru priekšmetu tuvinu ķepām, tā ir - "ā, nu lab, es ta tagad eju", un prom ir. Mēģināsim vairāk staigāt pa granti un asfaltu, lai nokļūtu to skaitā, kam nagi nodilst tāpat.
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Bonny Rain » 11 Apr 2018, 08:40

nezinīte wrote:Kas attiecas uz nagiem, tur mums nav nekāda progresa. Arī ja nagu vīli vai vispār jebkuru priekšmetu tuvinu ķepām, tā ir - "ā, nu lab, es ta tagad eju", un prom ir. Mēģināsim vairāk staigāt pa granti un asfaltu, lai nokļūtu to skaitā, kam nagi nodilst tāpat.


Mums situācija ir līdzīga. Bet es arī īpaši neiespringu. Ja baigi gribētu, savējai varētu arī piespiedu kārtā apgriezt. Bet izskatās, ka ar plikā asfalta sezonas atsākšanos šī problēma sāk mazināties. Tā kā manējā bizo pa asfaltu un bruģi, tad šķiet, ka arī nagi smuki sāk nodilt. Viņai vēl ļoti patīk strauji bremzēt un pēķšņi mainīt virzienu, kas vēl pastiprināti norīvē tos nagus. Vienīgais bail, ka nenoberž sev kāju spilventiņus.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 16 Apr 2018, 09:42

Saistībā ar pavasara iestāšanos parādījusies nākamā problēma - kā lai pasargāju savas puķu dobes un siltumnīcu. Tas, ko māca skolā - iet blakus, apsēsties, apgulties pareizos leņķos, lēkt pāri barjerai utt., tas viss ir izskatās smuki, bet ļoti maz ko dod sadzīvē un ikdienā mājās ar suni.
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Imagine » 16 Apr 2018, 10:29

Sargā sevi pats un Dievs tevi sargās. Jeb liec žodziņus ap puķu dobēm vai arī ierobežo to pagalma daļu, kur ir dārzs, lai suns iekļūt nevar. Savādāk izstāstīt sunim, ka nevar un nedrīkst, ir ļoti grūti. Sevišķi tad, kad pati neesi klāt.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Bonny Rain » 16 Apr 2018, 12:30

nezinīte wrote:Saistībā ar pavasara iestāšanos parādījusies nākamā problēma - kā lai pasargāju savas puķu dobes un siltumnīcu. Tas, ko māca skolā - iet blakus, apsēsties, apgulties pareizos leņķos, lēkt pāri barjerai utt., tas viss ir izskatās smuki, bet ļoti maz ko dod sadzīvē un ikdienā mājās ar suni.

Tu pārāk vienkāršoti uz to treniņpadarīšanu skaties. Ir jau tā, kā tu saki - tur māca sēdēt, blakus utt. Bet tas iemāca sunim, glavenokārt, klausīt tavām komandām, lai ko tu arī teiktu. Tas iemāca tev, kā ar suni komunicēt.
Vakar manējā no manis sutu atrāvās. Izskrēja caur sētapakšu pakaļ svešam sunim. Ir mums viena vieta žogā, kur viņa mierīgi tiek ārā. Pietika man nobļauties "Reina, šurp!", kā mans mazais ruksis momentā apstājās un bizoja atpakaļ pie vārtiņiem ar vainīgu sejas izteiksmi.
Ar tavu prblēmu tikām ļoti vienkārši galā pašā kucēnībā. Neļāvu nekur neko rakt. Un viņa ātri vien saprata, ka mūsu dārzs nav paredzēts rakšanai. Savos smukumdārzos ļauju viņai iet. Viņa neko sliktu tur nedara. Tikai paostās un iet tālāk. Un tā kā man tomēr suņu-meitene, tad arī apskādēt manus stādus viņa nevar (hehehe, tas arī bija viens no iemesliem, kāpēc kucīti ņēmām).
Tā kā viss tavās rokās - vaktē savu suņubērnu un māci, ko drīkst un ko nedrīkst. Nu, ja galīgi neizdodas, tad vienmēr var tās mazās sētiņas apkārt uztaisīt. Mums tā daudzi kaimiņi dara.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 20 Apr 2018, 15:26

Par mantām vēl gribēju pastāstīt. Nesen nopirku tādu karināmo riņķi - saskatījos visādus jūtūbes video, kā suņi uz viņiem lec, spēlējas. Nu piekāru savai pelītei arī tādu. Lai ir kur enerģiju izlikt. Viņa UZREIZ saprata, ka to jau nevarēs dabūt, tās būs veltas pūles un sjo - i virsū neskatījās (ar izkārto veļu ir citādi - to var noraut un izmētāt pa pagalmu, tas ir forši). Tā viņš tur karājās pāris dienu. Tad noņēmu un devu spēlēties tāpat. Nu bišķi pakošļāja un nometa. Bet viena manta ir, ko viņa ļoti mīl un uzpasē. Veca, mīksta basketbola bumba. Pirms vairākiem gadiem nopirku (patiesībā, mani pierunāja) kaut kādā uzlīmju akcijā un kā nevajadzīgu uznesu uz bēniņiem. Nu a tagad, kad jau Roze bija mums uzradusies, viendien eju pa bēniņiem un redzu - ha, reku tā stulbā bumba, tak jādod sunim. Pa pusei tukša, bet tas sunim tieši laikā. A kad pirku, tad nevarēju saprast - nu nafig man to bumbu. :D
Otra vājība ir visādi sprunguļi, īpaši ja pieklājīga izmēra. Un tad gadās reizēm tādas situācijas, kad tuvumā ir gan bumba, gan koks - tad nu ir jācenšas izdomāt, kā saķert abus divus. Dažreiz izdodas! (Žēl, ka neesmu nobildējusi.) Ik pa laikam mēģinu mācīt to "atdod" komandu. Piedāvāju kārumu, saku "atdod". Tad notiek tā - Roze apstājas drošā attālumā un vispirms izvērtē, vai tas kārums vispār ir tā vērts, lai riskētu. Ja izdomā, ka tomēr ir vērts, tad tajā pašā drošajā attālumā nomet to savu koku, aši pasniedzas pēc kāruma un pēc tam zibenīgi atkal tver savu "dārgumu".
Tagad atklāts vēl viens prieks - peldēšanās. Kam seko nopurināšanās man virsū. :kanepe:
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Varbūt » 20 Apr 2018, 22:00

Vot tā ir dzīve, to es saprotu! Daru, ko gribu un kad gribu! Īsta suņu laime!
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 20 May 2018, 07:34

Vakar bijām uz Valgas suņu kluba rīkotajām sacensībām un iesācēju grupā dabūjām 4. vietu no 6 dalībniekiem. Nopūdelējām "šurp" komandu. Ir tā, ka trenere māca, ka pēc "šurp" ir, kā atskrien, tā uzreiz jāapiet saimniekam no aizmugures un jānostājas blakus. Bet sacensību un eksāmenu nolikumos, cik esmu palasījusi, tik ir tā, ka pēc "šurp" vispirms jāatnāk un jāapsēžas priekšā, un pēc tam ir komanda "blakus", pēc kuras attiecīgi tad jāaiziet blakus. Nezinu, kāpēc vispār pastāv tāda nesasaiste šajos uzskatos vai standartos. Nu un Roze ir tā iedresēta uz to pirmo (treneres) variantu, ka pilda tikai to. Mēģināju mācīt ar atšķirīgiem žestiem, lai viņa spētu izpildīt arī to otru variantu ar apsēšanos, bet tas īsti pārliecinoši neizdevās. Tad domāju, eh, nu labi, par to neapsēšanos mums atņems vienu punktu, nu štrunts. Bet sanāca tā, ka sacensību brīdī viņai kaut kas sagriezās galvā, sāka nākt šurp, bet, kad tika līdz manīm, tad tā kā apjuka un aizgāja vispār "pa kreisi" un sāka kaut ko ošņāties. Protams, ka par šo uzdevumu tad visi punkti nost. :histerija: Nu neko, cerams, ka nākamreiz ies labāk.

Image
Image
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 10 Jun 2018, 14:37

Es te sūdzējos par to nagu griešanu. Nu mums trenere piedāvāja uztaisīt vienu "nagu griešanas nodarbību", un tā reize bija tieši šodien. Viss labi izdevās, ja neskaita to, ka salūza knaiblītes. :kanepe: Procesa pabeigšanai trenere gāja pakaļ savējām. Bet viss notika. Tagad man ir suns ar apgrieztiem nagiem, pilnīgi neticās. :dejosuns:
Un tas notika tā, ka suns tika apguldīts uz sāniem, vienas rokas pirksti pie kakla gatavībā spiest uz pareizajiem punktiem, ar otru roku masē muguru, nu un, kad suns atslēdzies, tad tā mierīgi, ar visādiem uķi puķi tekstiem "nu, Rozīt, tu vēl dzīva, ai, Rozīt, kā tu vēl dzīva?" un "es savam bēbim arī griežu, un viņš nemaaaaz, nemaaaaz nekož" utt. :D Mans pienākums bija neiejaukties.
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Previous

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron