ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Blogs and Chats

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby maksis » 29 Mar 2015, 18:16

Baigie ērgļi! Image
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 29 Mar 2015, 18:39

Danke, maksi! :koslene:
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby pixy » 29 Mar 2015, 20:17

Apsveicu! Tas forši, ka priecājies, nonākot A2. Galvenais, nepazaudēt azartu ne sunim, ne saimniekam, tad jau viss ir pārvarams :alinji: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 29 Mar 2015, 20:42

pixy wrote:Apsveicu! Tas forši, ka priecājies, nonākot A2. Galvenais, nepazaudēt azartu ne sunim, ne saimniekam, tad jau viss ir pārvarams :alinji: .


Paldies! Mums abiem azarta pārpārēm. Tik smadzene (man) vēl jāpavelk līdzi, reizēm iestrēgst :kanepe:
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Alpina » 30 Mar 2015, 12:37

Kādēļ pie mums netiek rīkotas sacensības manēžās? Nav jau daudz mums viņu, bet nav jau arī ta, ka nav nekas :)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 30 Mar 2015, 12:46

Alpina wrote:Kādēļ pie mums netiek rīkotas sacensības manēžās? Nav jau daudz mums viņu, bet nav jau arī ta, ka nav nekas :)


Mums to manēžu ir visai maz un adžiliti sacensības nozīmē, ka manēža nav pieejama visu dienu vai pat divas (visu nedēļas nogali). Aukstajā/slapjajā laikā tas pašiem jātniekiem varētu nepatikt, viņiem jau arī tām manēžām brīvdienu laiki ir visai saspringti sadalīti). Līdz ar to īres cena varētu būt visai iespaidīga. Turklāt adžiliti ringam ir jābūt noteikta izmēra, lai tajā rīkotu lielākas sacensības (ja nejaucu - 30 x 40 m ringam + ārpusringa zona vēl jāpierēķina). Tā nu mūsu 3 Rīgas klubi un 1 Ventspils klubs katrs pa 1-2 sacensībām (šogad nav Ventspils kluba sacensības) rīko tikai siltajā sezonā, kad var ārā skriet + Mežciema treniņsacensības biežāk.
Ja es neko nejaucu, trenere reiz minēja, ka esot interesējusies par zirgu manēžām, bet neesot zirdzinieki šajā ziņā īpaši atsaucīgi.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Alpina » 30 Mar 2015, 13:51

Vai tad citur sacensības neaizņem tās pašas brīvdienas? Jeb leišiem darba nedēļa sadalās savādāk kā pie mums - ja mums brīvdienas, viņiem darbdienas un manēža mazāk noslogota? (šo, lūdzu, lasīt ar humoru :) )
T.i. Manēžas ir stipri līdzīgas un noslogojums visur ir vienāds :)
Cilvēciskais faktors, tā jau tad ir cita runa :)

P.s. Vai Tev pašai arī nav saistība ar zirgiem? Jeb tas bija cits suns, ko manīju :)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 30 Mar 2015, 14:58

Alpina wrote:T.i. Manēžas ir stipri līdzīgas un noslogojums visur ir vienāds :)
Cilvēciskais faktors, tā jau tad ir cita runa :)


Lūk, par manēžu daudzumu neesmu pārliecināta Par to, lai stāsta zirdzinieki. Reiz mēģināju pameklēt infu netā par slēgto manēžu un zirgu skaita salīdzinājumu pa Baltijas valstīm, bet tā arī neko neatradu.

Alpina wrote:P.s. Vai Tev pašai arī nav saistība ar zirgiem? Jeb tas bija cits suns, ko manīju :)


Man ir aizdomas, ka zinu, kuru suni Tu domā, bet tas nav Rendijs. Tas ir viens cits strīpains vipets, kura saimniece ar iejādi nodarbojas ;)
Man pašai ir visai nosacīta saistība ar zirgiem un nav nekādas saistības ar zirgu sportu.

Varbūt kāds zirgu sportam pietuvinātāks ļautiņš var nokomentēt par jāšanas manēžu daudzumu LV?
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Alpina » 30 Mar 2015, 15:17

ievish wrote:Varbūt kāds zirgu sportam pietuvinātāks ļautiņš var nokomentēt par jāšanas manēžu daudzumu LV?


Neesmu gluži sportam pietuvināta :)
Bet
Ap Rīgu ir pāris varianti
"Lielceri", "Jauno jātnieku skola", "Eko Ozoli", "Kleisti"
Cerēt uz lielāko atsaucību varētu ar Jauno jātnieku skolu - http://www.latvianhorses.lv/
Lielceros un Kleistos manēžas ir ar nelielām priekšmanēžām
Eko Ozolos ir tentiniece
Attālāk no normālām manēžām ir Tērvete, Liepāja (precīzāk Grobiņa), Kocēni, Burtnieki.
Ir vēl pāris un varbūt ir kkas ko būtu vērts pieminēt, bet esmu izlaidusi.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 30 Mar 2015, 16:41

Te arī mūsu vakardienas skrējienu video.


User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby julika » 30 Mar 2015, 17:28

Alpina wrote:Cerēt uz lielāko atsaucību varētu ar Jauno jātnieku skolu - http://www.latvianhorses.lv/


JJS manežā mums bija paraugdemonstrējumi vasarā, bet es nezinu, vai kāds ar viņiem ir runājis par manežas īri ziemā.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 31 Mar 2015, 09:02

Alpina wrote:Cerēt uz lielāko atsaucību varētu ar Jauno jātnieku skolu - http://www.latvianhorses.lv/


Paskatījos JJS cenrādi, varu tikai iztēloties, cik maksā izīrēt manēžu uz veselu dienu... Lai cik banāli, tas viss atduras pret finansēm. Bet nu šo tēmu te nav vērts risināt un teoretizēt, nezinot konkrētus ciparus.

Kopumā Baltijā adžiliti sacensībās var skriet cauru gadu (laikam ~ 1 mēnesis pašā gada sākumā ir patukšāks, bet citādi sacensības ir gandrīz katru vai katru otro nedēļu), tā kā būtu grēks sūdzēties par to, ka nav tik daudz sacensību Rīgā. Ļoti noderīgi ir arī pamainīt skriešanas vietas, jo pazīstamā vietā suns uzvedas pavisam savādāk. Kā arī gan hendlerim, gan sunim ir ļoti vērtīgi paskriet pa dažādiem segumiem. Mēs, piem., ziemā treniņus skrienam pa mākslīgo zāli, āra sezonā - arī pa dabisko zāli. Tiekot uz smiltīm, it īpaši biezākām, sākumā ir grūti. Arī suņiem ātrums samazinās, ja viņi nav raduši, pielāgojušies dziļākām smiltīm. Savukārt, tie ātrie suņi, kas cauru gadu trenējas uz smiltīm, nereti slīd uz mākslīgās zāles (tur gan ir daudz un dažādi tie segumi un viens no otra atšķiras arī slīdamības ziņā).
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 02 Apr 2015, 07:49

Ļoti daudz lasītāju, šķiet, te nav (nav jau arī daudz lasāmā pēdējā laikā :tikainesaki: ), bet gribēju piefiksēt vienu domu, lai stāv uz palikšanu.

Tā ir par iepriekš publicētajiem pagājušo sacensību video...

Mani, protams, ļoti priecē mūsu 2 pirmās tīrās trases darba grāmatiņā un arī pāriešana nākamajā sacensību klasē (lai gan tikpat labi varējām vēl mierīgi iepriekšējo paskriet). Bet tas, kas, skatoties video, mani patiesi aizkustina - Rendija koncentrēšanās un uzmanība pret mani, skrienot sacensībās. Iespējams, ko līdzīgu var redzēt arī treniņos, bet tā kā treniņus nefilmējam un tajos pati vairāk mēģinu nesapīties savās rokās un kājās, hedlerējot daudz sarežģītākus trašu fragmentus, kā šeit redzami, tad to tik uzskatāmi neesmu pamanījusi.

Īpaši labi šo suņa koncentrēšanos un kontaktu var redzēt pirmajā video, kur abi kontaktšķēršļi ir ar lejupvedošajām zonām uz filmētāja pusi. Abas reizes Rendijs, gaidot manu komandu, ka drīkst skriet tālāk (mums tas ir vienkāršs "jā"), paskatās uz mani. Un tas ir suns, kuram milzīgu prieku sagādā kustība uz priekšu un kustība kā tāda un kas pēc šķirnes uzdevuma nav vērsts uz sadarbību ar saimnieku! Es gan īpaši nevaru sūdzēties par kontaktu ar Rendiju jau kopš pašas kucēnības. Viņš vienmēr ir bijis vērsts uz mani, un mammīte viņam vienmēr ir bijusi ļoti svarīga, bet ir tik ārkārtīgi patīkami un glaimojoši to tik klaji šādā situācijā redzēt no malas.

Nepārprotiet, Rendija izpildītās kontaktšķēršļu zonas visas nebūt nav tik skaistas, kā pirmajā video redzamās, piem., Mežciema treniņsacensībās suns no zonām šļuka nost, gribot skriet tālāk, un arī situācijā, kad es pati paskrienu tālāk uz priekšu, nevis apstājos blakus kotaktzonai, Rendijs arī vēl nespēj saglabāt izturību un noraujas, bet pie tā visa mēs vēl strādājam un strādāsim ilgi :jaa:
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Elbe » 02 Apr 2015, 09:07

Ak dies', cik tas sarežģīti izklausās! Un es biju iedomājusies, ka varētu savu mazo agility pamācīt! Ka tā ir tikai forša izskriešanās un izlēkāšanās! Visu cieņu!
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby julika » 02 Apr 2015, 09:15

Man visvairāk patīk, cik labi Rendijs izpilda slalomu. No malas to var ļoti labi redzēt.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 02 Apr 2015, 10:16

Elbe wrote:Ak dies', cik tas sarežģīti izklausās! Un es biju iedomājusies, ka varētu savu mazo agility pamācīt! Ka tā ir tikai forša izskriešanās un izlēkāšanās! Visu cieņu!


Elbe, viss atkarīgs no suņa - ātros, straujos, kuriem enerģija iet visos virzienu, ielikt konkrētā, mērķtiecīgā virzienā ir grūtāk, jo, kamēr tu domā, kas jādara tālāk (un sākumā tā suņa vadīšana, pareizā žesta atcerēšanās un sava ķermeņa savaldīšana prasa stipru piepūli; ar sākumu saprotot pirmos gadus, nevis mēnešus :velnins: ), suns jau ir pārlecis 2 citus šķēršļus :velnins: Nelielu, lēnāku suni, ar ne tik garu soli un labu kontaktu ar hendleri, vadīt ir vienkāršāk un var ātrāk iemācīties daudz ko izdarīt. Enerģiskajiem, ātrajiem vēlāk, kad būs apēsts kilogramiem zemes, tēlaini izsakoties, var būt labāki rezultāti sacensībās. "Var būt", jo ne visiem izdodas savaldīt enerģiskus suņus līdz galam. Un piebilde - Rendijs nebūt nav tas enerģiskākais un ātrākais suns adžiliti ringā. Ir DAUDZ lielāki spridzekļi :kanepe: Es gan uzskatu, ka ar tādiem suņiem iesācējiem nevajadzētu sākt, jo iesācējs reāli nevar izmantot tāda suņa potenciālu līdz galam. Vidēji ātru - jā, tur arī hendleris iesācējs ar laiku iemācās sadarboties un tikt galā.

julika wrote:Man visvairāk patīk, cik labi Rendijs izpilda slalomu. No malas to var ļoti labi redzēt.


Jā, es arī priecājos! Salīdzinot video, slaloms paliek ātrāks un stabilāks. Vēl tik tie nelabās krāsas slalomi jāiemācās saprast :velnins:
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 06 Apr 2015, 18:39

Garās brīvdienas pagājušas kustīgi - 3 pēdējās dienās ar Rendiju kopumā esam nogājuši ap 40 km, es (bez Rendija) šodien pamatīgi patalkoju Ķengaraga laukumā un vakar satikām Rūsu.

Randiņu sarunājām Lucavsalas "suņu laukumā", kur pašlaik, kā nesezonā, nav īpaši daudz cilvēku, bet toties ir forši plaši zālieni, kur izskrieties. Tomēr Rūsam un Rendijam pagaidām vēl tāda kopīga skriešana nesanāca, jo Rendija straujais "Ooooo, sunītis! Skrienam!" Rūsam vēl nav īsti saprotams. Arī svara kategorijas un manevrētspēja vēl pārāk dažāda. Vārdu sakot, Rendijs pāris reizes Rūsu sabiedēja ar pārāk aktīvu uzrāvienu viņa virzienā un Rūsa pateica, ka viņš no skrienoša Rendija turēsies pa gabalu :velnins: Toties, kad Rendijs neskrēja, bet abi diedelēja sieru no Māras vai viņas vīra, dzīve kļuva daudz skaistāka :kanepe: Un Rūsa arī pat pēc pusotras stundas asti luncināja, kad līda Rendijam klāt ošņāties. Tā kā bērnam jāaudzē tik muskuļi un veiklība, un viss būs kārtībā! :jaa:

Ak, jā - par spīti tam, ka Rendijs nedabūja skriet ar Rūsu, viņam bija lielisks izklaidētājs - Māras vīrs, kurš milzīgā sajūsmā mētāja Rendijam bumbiņu un Rendijs milzīgā sajūsmā skrēja tai pakaļ :jaa: Man Rendiju ar bumbiņu nodzenāt nesanā, Māras vīram sanāca :kanepe:

Un vēl es šajās brīvdienās satiku šitādus ausaiņus - 6 nedēļas jaunus darba borderēnus :) Lai arī man mājās tādu nevajag, tomēr izbužināt un izauklēt forši :jaa:
Image
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Felix_PS » 06 Apr 2015, 19:29

Vī, ja man no šitiem būtu jāizvēlas, tad tas mellais ģīmis tālumā būtu īstais. :) Tas ir īstais skatiens priekš manis. :estevisamilosu:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby fedelta » 06 Apr 2015, 19:46

Felix_PS wrote:Vī, ja man no šitiem būtu jāizvēlas, tad tas mellais ģīmis tālumā būtu īstais. :) Tas ir īstais skatiens priekš manis. :estevisamilosu:


Man tas brūnais marmors priekšplānā - brūnie toņi mani automātiski uzrunā :jautri:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 06 Apr 2015, 20:03

Felix_PS wrote:Vī, ja man no šitiem būtu jāizvēlas, tad tas mellais ģīmis tālumā būtu īstais. :) Tas ir īstais skatiens priekš manis. :estevisamilosu:


Tas melnais ģimis ir brūnais ģīmis, patiesībā ;) Tā ir Salsa - meitenīte, kas paliks pie audzētājas - mūsu adžiliti treneres :)
Man atkal pēc rakstura vislabāk patika tas puika, kas kreisajā malā priekšplānā - nav pārāk liels bosiķis, bet nav arī tāds pavisam maigs. Savukārt tas marmoriņš, kas pa labi, atkal baigais maigais zēns, esot mammā atsities.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests