Linda and Co

Blogs and Chats

Re: Linda and Co

Postby Rotija » 04 Aug 2010, 13:54

Linda wrote:Nav man spēka - mazs suns, jāmāca.. bet tas ir tik grūti - gribas lai jau saprot kas un kā.. bet nu viņa takš vēl ir pavisam maziņa - un pie šī man rokas vienkārši nolaižās...
Visa dzīve vienkārši mainās - ja kādreiz cēlos ap pulksteņiem 10 tad tagad jau ap 8 jābūt augšā - un vakarā ap 2 tik tiec gulēt...


Linda, es mazliet pārsteigta...un ļoti ceru,ka tas tomēr vēl ir kaut kāds pirmo dienu šoks. :neparliecinats:
Zolle vēl IR kucēns (kaut arī ne vairs 2 mēn. maza) un jaunā vietā. Loģiski,ka viņa pati vēl nedaudz apjukusi un tu ar. Meiča jau bija pieradusi pie Salmiņu plašumiem,pie sava voljēra,pie māsas klātbūtnes utt.
Jums jāatrod kopīga valoda. Ja ne.... :asaras:
Un ar to,ka būs jāceļas agrāk vajadzēja gan rēķināties. Un ar biežo staigāšanu un mācīšanu. Tam visam tā jābūt.

Linda wrote:Un tad man tagad tāds jautajums - vai Jūs nekad nēesat nožēlojuši, ka Jums ir suns? :neparliecinats:


Liekot roku uz sirds - NEKAD!!!
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Linda and Co

Postby zakjiits_a_bisi » 04 Aug 2010, 13:56

Linda wrote:Nav man spēka - mazs suns, jāmāca.. bet tas ir tik grūti - gribas lai jau saprot kas un kā.. bet nu viņa takš vēl ir pavisam maziņa - un pie šī man rokas vienkārši nolaižās...
Visa dzīve vienkārši mainās - ja kādreiz cēlos ap pulksteņiem 10 tad tagad jau ap 8 jābūt augšā - un vakarā ap 2 tik tiec gulēt...

Un tad man tagad tāds jautajums - vai Jūs nekad nēesat nožēlojuši, ka Jums ir suns? :neparliecinats:


Linda, no miega jau rausi necepsi ;) Man ir trīs suņi un zinu, ka tikko kā būs iespējams, ņemšu vēl :koncha: Tavs jautājums ir mazliet novēlots ;) Pirms iegādāties suni vajag izsvērt vai būs laika un vēlēšanās nodarboties, un vai spēsi sunim sniegt viņam nepieciešamo ;) pretējā gadījumā labāk ir izvēlēties apciemot tos, kam ir suņi, nevis vest kādu mājās :ada: Bet Tavā gadījumā atliek ieviest grafiku sev un suņukam, un tad jau dzīve neliksies tik sarežģīta ;)
User avatar
zakjiits_a_bisi
Puppy
Puppy
 
Posts: 397
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Ogresgals

Re: Linda and Co

Postby Linda » 04 Aug 2010, 14:02

ievish wrote:Linda, Tu taču pati čīkstēji, ka asaras acīs, netiec galā, piecelties grūti, tāpēc arī tauta sabruka virsū ;)

Vispār jau bija domats tā, ka gribu no viņas to, ko viņa reāli vēl nevar izdarīt. ;)
Linda
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1073
Images: 0
Joined: 19 Jan 2010, 17:04

Re: Linda and Co

Postby Rotija » 04 Aug 2010, 14:04

Linda, viņai ir tikai 5 mēneši!!! :pedinja: Un pie jums vēl nav pat nedēļu.
Nomierinies un priecājies par kucēnu! :mierina:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Linda and Co

Postby zakjiits_a_bisi » 04 Aug 2010, 14:06

Linda wrote:Uh - izstādes...

Kādi īsti ir noteikumi dzīvnieku pārvadāšanai vilcienā/autobusā/tramvajā?


Suņa pase ar derīgām potēm, uzpurnis, pavada un protams bagāžas biļete :)
Mūsu austrālietis vienu reizi ir braucis ar vilcienu jau pieauguša suņa godā un neviens nekādu žetonu neprasīja...
User avatar
zakjiits_a_bisi
Puppy
Puppy
 
Posts: 397
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Ogresgals

Re: Linda and Co

Postby Linda » 04 Aug 2010, 14:20

Uzpurnim obligāti jābūt uz purna?
Linda
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1073
Images: 0
Joined: 19 Jan 2010, 17:04

Re: Linda and Co

Postby Wort&Co » 04 Aug 2010, 14:28

:neparliecinats: oj, es arī šokā no taviem vārdiem, Linda
Tas man personīgi liekas dīvaini, jo es, paņēmot mazo, vispār pirmo laiku negulēju, sedēju blakus un baidījos, lai tikai viņš nepazūd un lai tikai es tagad nepamodos un neatklāju, ka tas bija tikai sapnis, ka man ir savs mazais smukais bučmulis :esmilu: Bučoju viņu visu laiku un ... raudāju no laimes :aizlaimes:
Es pieļauju, ka visi mēs dažādi cilvēki, bet Tev tagad nu ir jāsaņēmās, suns ir ļoti lielā atbildība. Mēs vispār Rīgā dzīvojam, bet arī Ikšķilē ir māja, tā kā ik pēc laika arī tur tusējam - ja pareizi saprotu, tu no Ogres esi? Tad jau varētu kādreiz tikties, mēs labprāt :pukudupsis: (mēs drīzāk pa brīvdienām tajā galā esam)

ievish wrote:
Linda wrote:Nu mums mēnesī o,50 ls, ko pieskaita dzīvokļa rēķinam - tas nav tas pats? :neparliecinats:


Nav ne jausmas, parasti ir nodeva, ko samaksā reizi gadā. Suni / kaķi reģistrē, tad izdod žetonu, ka reģistrēts tur un tur. Papildus, vismaz V-pilī nāk ikgadējais žetons, ka samaksāta ikgadējā nodeva par suni. Vajag painteresēties kādā no Domes struktūrām, mums to organizē Komunālā pārvalde.


Nē, Jums vnk jāaiziet pie jebkura vet.ārsta, kas paskaidros, kas jādara. No 3.mēn. v. par kucēnu jau jāmaksā nodoklis (tā kā suns ir iegādāts otrajā gada pusē, jums šogad jamaksā 1/2 no 6 Ls= 3Ls, bet nākamgad jau 6 Ls) Šo naudiņu ir jāpārskaita kontā (var paņemt konta nr gan vet.klinikā, gan arī atrast tepat forumā) Samaksājot šo naudiņu, ejat ar kvīti (ar jebkādu apliecinājumu, ka samaksājāt) pie vet. ārta un saņemat žetonu (katru gadu savadāka krāsa) Kā arī vēl pats pirmais ko darat, Jūs reģistrējat savu suni (atkal jebkurā klinikā) - suns saņem numuriņu un žetonu (šo žetonu jau uz visu mūžu). Tātad kopā jums būs divi žetoni - viens no tiem katru gadu mainās. Tie jānesā līdzi. Man personīgi ar atslēgām līdzi vienmēr, jo pie siksnas kad pieliec - tā skaņa :sajucis:

Pie transporta ir jāpieradina! jau tagad! Man kucēns bija līdzi vienmēr un visur (ar mēru, protams) :pastaiga: Un tagad rezultātā viņš ir mīļš izcili socializējies jauneklis, kas mīl visu pasauli :samilejies: un kuram patīk pilnībā viss: gan mašīnas, gan vilcieni, gan sveši cilvēki un suņi (protams, atkal ar mēru :hih: )- viss! UN viņam ir ļoti ērti dzīvot tagad!

Transportā vajag žetonus, uzpurni (vismaz pakarināt uz kakla ^^ ) un dvieli, uz kā sedēt :hih: Nu šī ir mūsu atribūti ^^ (es tagad aizdomājot par pasi ar derīgām potēm - arī aktuali, ja kasīgā kontrole, tomēr nu negribās man ņemt līdzi pasi, bail pazaudēt. Bet šī lieta arī diezgan aktuāla )
Last edited by Wort&Co on 04 Aug 2010, 14:39, edited 1 time in total.
Wort&Co
Puppy
Puppy
 
Posts: 405
Joined: 17 Mar 2010, 12:44

Re: Linda and Co

Postby s_solv » 04 Aug 2010, 14:29

ja tev rotveilers, tad labak sāc jau tagad radīt pie uzpurņa :) sunim ir jāpazīst uzpurnis, nebūs vēlāk problēmu, bet to visu jau iemācīs un ierādīs instruktors suņu skolā. Un sabiedriskais arī jau jāierāda agrā vecumā, lai pēc tam nebūtu porblēmu un suns uzvestos adekvāti.
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Linda and Co

Postby BaibaB » 04 Aug 2010, 14:30

Linda wrote:Mums vispār Ogre slikti suņu pārstāvēta... :medos:

atbrauc līdz Salaspilij. trīs vai četru suņu kompānija garantēta, būs arī socializācija. :pastaiga:

Linda wrote:Un kā ar tālākiem braucieniem kur tad - suņus atstājat vai ņemat līdzi? :neparliecinats:

kur nevar ar suņiem, tur nemaz nebraucu. :meitenedejo:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Linda and Co

Postby BaibaB » 04 Aug 2010, 14:32

bet par to, vai esmu nožēlojusi, ka man ir trīs suņi? nē, NĒ, nekad. viņi ir mans enerģijas avots, prieka avots, kad pārnāku no darba un vienkārši es mīlu suņus un savus jo īpaši. :samilejies: :sirsninas2:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Linda and Co

Postby Wort&Co » 04 Aug 2010, 14:34

Linda wrote:Un kā ar tālākiem braucieniem kur tad - suņus atstājat vai ņemat līdzi? :neparliecinats:

kur nevar ar suņiem, tur nemaz nebraucu. :meitenedejo:[/quote]

+100!!!! :labipadarits: Mums tāpat!!!
Wort&Co
Puppy
Puppy
 
Posts: 405
Joined: 17 Mar 2010, 12:44

Re: Linda and Co

Postby brex » 04 Aug 2010, 14:59

normali - suns dazas dienas majas un jau zelojas!! :) es saku zeloties pie lielakajiem postijumiem :)

Ogre par suni jamaksa 0.5 ls katru menesi - ja dzivo dzivokli - zvani uz "Malkalni" un piesaki, ka Tev ir suns, bus pie rekina klat suns 1 gab. Nekadus zetonus Ogre nedala. Posu pasi nemu lidzi vienmer, kad ar suni braucu kaut kur. Ari ar vilcienu suns jasak macit braukt max atri - te jau Tev labi ieteica - sakuma pastaigajaties, lai suns dzird vilcienu sakuma, tad gar kadu staciju - lai dzird jau kartigi, tad aizbrauc 1 pieturu - pieruna suni iekapt, pasedet, izkapt, apbalvo ar ko garsigu. Musu suns ir braucis paris reizes ar vilcienu no/uz Liepaju no Ogres, Ogre -Riga, Riga ari ar tr braukajis - regulari, kamer mums nebija masinas. Vinam nepatik vilciens, tacu ja saimnieki liek - cies. Sunim panemu lidzi kadu dvieliti, uz ka apgulties - lai sunim skaidrs, kur apgulties, vienmer censamies apsesties plasakajas vietas galos, ir konkduktori, kas prasa uzpurni (princips un viss), tad uzliekam sunim cilpinu. Ta ka Tev ir rots, tad maci suni pie uzpurna - tas vienlaga noderes. Sunim jaiemacas mierigi sedet vai gulet, nelist klat pie cilvekiem, ka ari nelauju cilvekiem aiztikt suni. Tagad vari pamacities tiesi pa dienas vidu - kad tuksaks vilcienos. Biletes cenu vari apskatit PV majas lapa - katram gala merkim sava.
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Linda and Co

Postby Rotija » 04 Aug 2010, 15:03

s_solv wrote:ja tev rotveilers, tad labak sāc jau tagad radīt pie uzpurņa :)

brex wrote:Ta ka Tev ir rots, tad maci suni pie uzpurna - tas vienlaga noderes.


:neparliecinats: Vai tad tikai roti noteikti jāradina pie uzpurņa?
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Linda and Co

Postby zakjiits_a_bisi » 04 Aug 2010, 15:10

Linda wrote:Uzpurnim obligāti jābūt uz purna?


Mums uzpurnis bija skata pēc turpat stacijas zoo veikalā pikts un reāli bija sunim par lielu ;) Kad kāpa vilcienā uzlikām uz purna, lai biļešu kontrole nepiesienās un tas arī viss ;)
User avatar
zakjiits_a_bisi
Puppy
Puppy
 
Posts: 397
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Ogresgals

Re: Linda and Co

Postby zeina » 04 Aug 2010, 15:11

Mazliet optimisma starp tiem, kas visi šokā :hih:
Linda, tas ir normāli, ka tev ir reāls besis, tavs organisms un dzīves ritms pirms tam bija pieradis pie citas kārtības, tagad jāmaina - dod signālus, ka bija foršāk celties 10mitos :) Bet paies kāds laiciņš un tu pie visdziļākā bespēka, pedējo enerģiju atdosi sunim, man tā vismaz ir, pēc grūtas darba dienas, relax ir izvazāties pa mežu ar suni - bez cilvēkiem :hih: , bet atzīšos, piemēram, es esmu "pūce" kopš sevi atceros, vienmēr bijušas problēmas ar piecelšanos vai suns ir vai nav, bet priekš tam ir domāti modinātāji, kā arī šī iemesla pēc, ka man patīk gulēt, suns bez pastaigas nav palicis...tiesa viņš ir enģelis - brīvdienās varu gulēt pat līdz 13:00 :esmilu:
Tākā velns nav tik melns kā viņu mālē :)

Par uzpurni - mēs ar kurchāru ar autobusu braukājam regulāri, apzinos bez uzpurņa paliksim pieturā, suns liels - acīs nepateiks, ka miera mika.
Last edited by zeina on 04 Aug 2010, 15:14, edited 1 time in total.
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: Linda and Co

Postby Zuks » 04 Aug 2010, 15:11

Nu ar to uzpurni ir tā, ka, tad kad man bija ambuldogs visi to vien kliedza - uzlieciet tam zvēram uzpurni!!!!
Tagad manam seteram saka - nu ko jūs sunīti mokāt - viņš tak nevienam nekad nekodīs! :hih:
Attieksme :rej:
Un par to vai esmu nožēlojusi, ka man ir suns - man tā dažreiz uz kādu brīdi liekas gan. Piemēram, kad atnāku mājās, bet mans "dārgums" ir no mana skapja, kurš palicies neaizslēgts, ir izvilcis manas drēbes (pat no pakaramajiem bija nopurinājis) un tam visam pa virsu ir pa visām drēbēm un pa visu māju izpurinājis un izvazājis istabas stūri stāvošo maisiņu ar kaut kādu tur špakteli vai kaut kādu citu pulverveidīgu celtniecibas draņķi..... :lamajas:
Vai, kad atnāku mājās un konstatēju, ka sunim no vakardienas grūbām ir vēders mīīīksts :parvertibas: un sekas redzamas pa visu māju. Man jānoņemās vismaz minūtes 40 ar seku likvidēšanu ar biezu šalli uz elpošanas orgāniem..............
Bet pēc seku likvidēšanas mana nožēla par to, ka man ir suns arī likvidējas. Manuprāt tas ir tikai normāli, ka mūs pārņem dažādas jūtas. Nebūtu normāli, ja pēc kaut kā tāda suni aizvestu piesiet mežā, bet sajust prieku, pacilātību, laimi un arī noliegumu - nu tas ir tikai cilvēcīgi.
Last edited by Zuks on 04 Aug 2010, 15:34, edited 1 time in total.
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Linda and Co

Postby Wort&Co » 04 Aug 2010, 15:13

brex wrote:Ogre par suni jamaksa 0.5 ls katru menesi - ja dzivo dzivokli - zvani uz "Malkalni" un piesaki, ka Tev ir suns, bus pie rekina klat suns 1 gab. Nekadus zetonus Ogre nedala.
Es nekad nebiju interesējusies, vai žetonus dala tikai Rīgā, te būšu kļūdījusies, laikam. Varbūt arī nē. Tomēr man jau arī bija doma, ka suns ir jāreģistrē visā LV, ne jau tikai Rīgā, kur arī var uzzināt, kā ir ar nodokļiem :huh:
ROTIJA wrote: Vai tad tikai roti noteikti jāradina pie uzpurņa?

:hih: :hih:
Wort&Co
Puppy
Puppy
 
Posts: 405
Joined: 17 Mar 2010, 12:44

Re: Linda and Co

Postby BaibaB » 04 Aug 2010, 15:19

es pirms trim gadiem paņēmu pirmo no saviem trim tagadējiem šnauceriem. starp viņu un iepriekšējo suni bija vairāku gadu starpība un organisms bija pilnībā atradinājies no "suņa režīma". Robis paņēmās tieši tad, kad sākās vistumšākais gada laiks, novembrī, turklāt man bija iestājies visriktīgākais ziemas miegs. cēlos, cik vien vēlu varēju, pa tiešo no gultas, var teikt, vilcienā iekšā. man ne brokastis vajadzēja, neko, tikai gulēt un gulēt. un pēkšņi atkal suns. jāceļās stundu agrāk, 6!!! āāā, mamma mia, trakā, ko es biju izdarījusi. :histerija: kādu mēnesi vazājos pusaizmigusi aiz suņa pa ielām, kamēr organisms pierada. pieradu arī, ka vakaros ir pastaigas, ka vairs nav jāsēž pie TV un datora (tas ir ļoti liels pluss, ko suns dod). plus vēl tās jaunās iepazīšanās, ko dod suns. līdzīgi domājoši cilvēki, interesantas sarunas par suņu vēdera izeju, sausajām barībām, blusām un ērcēm, nu kas var būt labāks par šo? :dejo:
tā ka, Linda, saņemies un viss būs labi.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Linda and Co

Postby brex » 04 Aug 2010, 15:22

Rotam uzpurni vilciena un visur citur paprasis 10x biezak, neka manam, kurs izskatas diezgan rams, un 100x biezak neka kadam pukainam spicinam - tas tiem, kas doma, ka rotus diskrimineju
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Linda and Co

Postby Rotija » 04 Aug 2010, 15:26

brex, ok,es ar sabiedrisko un suni tgd nebraukāju vispār. Nav tik lielas pieredzes. Vienu laiku gan ļoti bieži braukāju ar kuci uz suņu skolu - nevienu reizi neviens nepiesējās par uzpurņa esamību/neesamību. Pat lūdza to noņemt,lai tak suni nemokot. :hih:
Bet ne par to runa - Linda, saņemies. Pieradīsi. Man dzīvojot dzīvoklī vēl,tā stunda no rītiem staigājot ar suni pirms iešanas uz darbu,bija kā reiz,lai pamostos. No mājas izgāju aizpampušām acīm,atnācu jau gatava darba dienai un tik labi izstaigājusies. :labipadarits: :kucens:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests