Agich un suņi

Blogs and Chats

Agich un suņi

Postby agich » 01 Sep 2010, 16:01

Man gan ne visai labi padodas rakstīšana, bet arī radās vēlme blogu uzčept. :D Tad nu īsumā centīšos pastāstīt par dzīvniekiem kas man bijuši un ir.

Suņi mūsmājās ir bijuši vienmēr, pie tam ne viens vien, bet pārsvarā 2-3 vienlaikus, vienubrīd pat bija četri. :D Taču tie visi (ar vienu izņēmumu) principā bija pagalma, nevis ģimenes suņi, kas pildija zvaniņa/sarga funkciju.
Mazliet par to izņēmuma gadijumu. Viņu gan diemžēl es esmu redzējusi tikai uz bildēm, jo suns gāja bojā neilgi pirms manas dzimšanas. Tas bija no dienesta suņu audzētavas ņemts AAS. Viņš arī vēl bija ļoti jauns kad no viņa nācās šķirties, bet visiem par viņu palikušas tikai tās labākās atmiņas. Image

Viss mainijās 1999. gada janvārī... Vecmamma laukos bija nolēmusi paņemt kārtīgu(tobrīd bija tikai pārītis augumā nelielu suneļu) suni un tā nu sagadijās, ka vienam tēta paziņam kucītei bija piedzimuši kuciki. Mamma ar tēti aizbrauca pie viņiem ciemos un vakarā mājās atgriezās ar mazu melnu kamoliņu, viņam tobrīd bija apmēram pusotrs mēnesītis, pavisam bebis vēl, tika nolemts, ka kamēr saņems visas nepieciešamās potes, tikmēr padzīvosies pie mums un tikai tad tiks vests uz laukiem. Bet cik tad nu ilgi kucēns bez vārdiņa staigās, lai arī viņš nebija paredzēts paturēšanai sev, sākām domāt viņam vārdiņu, neatceros gan vairs kurš to izdomāja, bet nosaukts viņš tika par Karo. Laiks pagāja ātri, kucēns nu jau bija paaudzies un visas nepieciešamās potes saņēms, taču bija problēma, visi kucēnam jau bija pieķērušies, vecāki gan sākumā neko neteica, bet bija jau manāms, ka arī viņiem negribas mazo nekur vest prom, tad nu ar bračku sākām viņus apstrādāt, solijām, ka paši aiz viņa visu vāksim utt. Un viņi protams piekrita, Karo palika pie mums. ^^
No pašas bērnības bilžu diemžēl nav, bet te viņam apmēram 5-6mēn.
ImageImage
Kamēr bija mazs, tikmēr viss bija forši un labi, bet - auga buciņš un līdz ar viņu ari radziņi. Puisietis bija ar ļoti šerpu raksturu, dominants un kā vēlāk izrādijās arī ar psihi viss nebija gluži kārtībā. Mēs visi viņu protams ļoti mīlējām neskatoties uz visiem visiem viņa gļukiem, jo ja neskaita agresijas brīžus, tad viņš bija ļoti foršs ģimenes suns. Diemžēl ilgs mūžs viņam nebija lemts, apmēram trīs gadu vecumā viņš lecot neveiksmīgi nokrita un saspieda mugurkaula skriemeli kā rezultātā notika pakaļkāju paralīze. Vairāk kā gadu mēs nomocijām viņu un nomocijāmies arī paši mēģinot viņu dabūt atkal uz kājām, tika uztaisīta arī operācija pēc kuras viņam itkā jau sāka palikt labāk, bet tad viņš nokrita vēlreiz un tad jau vairs ceribu praktiski nebija, ka viņš staigās. Tas priekš visiem bija ļoti smags brīdis, bet tika nolemts viņu vairs nemocīt. :asaras:
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Agich un suņi

Postby aerial » 01 Sep 2010, 16:12

Aha! Kur ir, tur rodas! :D Es ar palsījos, palsījos vakar no rīta, un ienācās iedvesma! Super, tā turpini! ;)
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Re: Agich un suņi

Postby agich » 01 Sep 2010, 16:50

Pagāja daži mēneši kopš šķiršanās no Karo, kad kādas pastaigas laikā uz ielas man pieskrēja klāt mazs ruds kaķēns, glaudās man gar kājām, nāca pakaļ un tā apmēram pus ceļu līdz mājām... Sapratu, ka projām iet viņš pavisam noteikti nekur netaisās un sirdsapziņa neļāva viņu vienu pašu uz ielas atstāt, tāpēc ņēmu šo rokās un atlikušo pus ceļu uz mājām viņu nesu, tiesa gan ar nelielām bažām par to, ko gan par to teiks mājnieki... :viltigs: Man paveicās, neviens neiebilda, likās pat, ka visi ir priecīgi, ka mājās atkal ir kāda dzīvībiņa. Lai arī ne suns, bet tomēr savu daļu prieka un jautrības mājās ienes. Kaķuks bija ļoti ļoti mīļš un murrātīgs, tā kā tika noskaidrots, ka tas ir runčuks, tad savas skanīgās murrāšanas dēļ arī tika nosaukts par Murziku. =] Priekš runča viņš tiešām bija neparasti mīļš, nekad neskrāpējās, nekoda, bija kārtīgs un mājās nekādas problēmas nekad neradija un pat apkārt īpaši neblandijās.
Kaķis mājās protams ir forši, bet dziļi sirdī es tomēr esmu suņinieks un miera man nav, lai arī vēl ir ļoti sāpīgi atcerēties par Karo, bet tomēr gribās mājās sunīti. Rādu vecākiem patversmes suņu bildītes avīzēs un dodu visādus citādus mājienus par to, ka mums vajag suni, bet mamma tikai atbild, ka jaunam sunim vēl nav gatava. Taču pēc kāda laiciņa arī tētis sāk runāt par suņa iegādi, kas manī sāk viest cerību, ka varbūt nemaz tik ilgi vairs nebūs jāgaida... Bet tad kādu vakaru tēvam pazvana kolēģis, viņi runā kaut ko par pārvākšanos un tad sarunā tiek iesaistītas runas par suni, respektīvi cilvēki pārvācas no privātmājas uz dzīvokli un suni nevar/negrib ņemt līdzi, tad nu apzvana paziņas un prasa, vai kāds viņu pus gadu veco vilciņu negrib paņemt, saruna tiek beigta ar vārdiem:"es padomāšu". Sākam apspriesties, visi ir par, bet mamma takā īsti negrib, aizbildinās sakot, ka šis jau tomēr vairs nav nekāds mazis kucēns, pus gads jau, nevar zināt kas tur galvā notiek un kā audzināts, bet tomēr paliekam pie tā, ka tētis aizbrauks paskatīties.
Dažas dienas vēlāk sēžu skolā, starpbrīdis, zvana mamma:"tētis atveda suni! cik Tev vēl stundas?" ha ha, kādas vēl stundas... sakrāmēju somu, paķēru jaku un gāju prom pirms mani vēl skolotāja pamanijusi. :jautri: Atnākot mājās esmu ļoti pārsteigta, jo pretī man veļās liels pūkains lācis, daudz lielāks kā biju gaidijusi. :hih:
Image
Liels lamzaks, bet pavisam dumiņš, turēts ārā ķēdē un laikam, ka nevisai daudz dabūjis kontaktēties ar cilvēkiem, jo nemācēja, ne spēlēties, ne mīļoties(tiklīdz pieliec klāt seju šis kož degunā) nu vispār neko nesaprata un nemācēja, tikai savu vārdiņu - Argo - šis pazina. I kājiņas ar stīvas no gulēšanas ārā uz ledus. Atbraca pie mums viņš starp citu tieši savā pus gada dzimšanas dienā, 5.februārī. Sākās puisim jauna, pavisam citādaka dzīve, bez ķēdes, toties ar pagalmu kur izskrieties, istabu kur sasildīties un galvenais - cilvēkiem kas mīl. :kucens:
Image ImageImage

Kaķis gan diezko priecīgs par suņa ierašanos nebija, nekādi nevarēja pārdzīvot, nesaprata kas tas par milzi te pēkšņi apkārt skraidelē un gulēt viņam neļauj, pirmajā brīdī nabags pat no bailēm apčurājās. Pēc tam jau protams pierada un iemācijās mierīgi līdzpastāvēt, bet pāris gadus vēlāk kaķis pazuda, izgāja pastaigāties un tā arī neatgriezās. :(
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Agich un suņi

Postby agich » 01 Sep 2010, 17:58

Gribās man atkal kaķīti, mīļu un ņurcāmu, tādu kurš ieritinās klēpī un skaļi murrā. Laukos kaķenei kā reiz piedzimuši kaķēni, viens no tiem ruds un es protams naivi cerot, ka viņš būs tāds pats kā iepriekšējais rižiks, izvēlos tieši viņu, man pēc pāris mēnešiem dzimšanas diena, tad nu nolemju, ka sīkulim braukšu pakaļ uzreiz pēc tam, jo tad viņš kā reiz būs pietiekami vecs, lai atšķirtu no mammas.

18 gadu jubilejā draugi man uzdāvina lielu melnu suni, tiesa gan neīstu(tas laikam bija ģenerālmēģinājums :jautri: ) :kanepe:
Image

Es jau pirms laika sapirkusi visu kaķēnam vajadzīgo un nu beidzot ir pienācis brīdis kad varu rižam braukt pakaļ. Kad mazais bija atvests, jau pirmajās dienās sāku nojaust, ka diemžēl laikam nebūs gan šis līdzīgs iepriekšējam mīlulim. Joņo pa māju kā traks, karājas aizkaros, lien uz plauktiem gāžot visu no tiem lejā un piedevām vēl arī kož. :velnins: Sākumā norakstiju to visu uz jaunības dullumu, nu maziņš tomēr, dauzīties vēl gribās. kakēns auga, bet mierīgāks diemžēl nepalika gan, klūva tikai vēl sliktāk. Bieži vien naktī modos no tā, ka kaķis ieķēries man kājā un no visa spēka kož. Visām nejaucībām un košanas uzbrukumiem klāt nāca arī špricēšanās un čurāšana pa stūriem. :parvertibas: Kaķim jau gandrīz gads, viņa kontā vairāki sadīrāti aizkari, nodīrāti dīvāna stūri, vairākās vietās saplēstas tapetes, nomīztas vairākas segas un aizkari.
Image
vienudien atnākot mājās konstatēju, ka apmīzta datora klaviatura un tad beidzot mans pacietības mērs ir pilns, nolemju, ka šams tiks kastrēts, bet šādu tādu pavērsienu dēļ tam nebija lemts notikt.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Agich un suņi

Postby agich » 01 Sep 2010, 18:11

Mana 19tā dz/d ir klāt, man tiek uzdāvināts kucēns - šoreiz īsts. :D
Image
Vislielākās bažas radija tas kā mazo pieņems Argo, jo viņš būtībā svešus suņus vienkārši necieš, pat dzimumus nešķiro, viņam vienalga suns, vai kuce. Pastaigu laikā vienmēr visiem mēģināja mesties virsū un arī ar mūsu pagalma, jeb omes suņiem(2kobeļi, kad paņēmām Argo šie abi jau bija cienijamā vecumā, viens nomira 5us gadus atpakaļ, otrs apmēram pūs gadu vēlāk) pastāvīgi kašķējās un kāvās. Bet pieņēma viņš sīkuli apbrīnojami labi, tiesa gan nespēlējās un blakus sev gulēt arī neļāva(sāka rūkt un muka prom), bet nu vismaz arī neuzbruka. Toties kaķis savu attieksmi parādija uzreiz :velnins: - suns MANĀ istabā nedzīvos. nepaspēja kucēns pat pāris soļus paspert kad kaķis jau metās virsū. Zinot kaķa raksturu riskēt ar kucēnu veselību, vai pat dzīvību cerot, ka tomēr saradīs netaisijos, kaķis jau tuvākajā nedēļas nogalē aizceļoja atpakaļ uz laukiem, kur tam mežonim īstenībā arī ir īstā vieta.
Vārdu sunei izdomāju ātri un spontāni, jau otrajā dienā šis vārds man ienāca prātā un uzreiz arī nolēmu, ka tā suni nosaukšu. Pārējiem gan tas vārds ne īpaši patika un man tika piedāvāti dažādi citi varianti piem. Šēra, bet es tik atbildēju ar stingru - nē, viņa būs Hēra. Fantastiski jautrs un enerģisks kucēns, es viņā uzreiz iemīlējos un šķiet, ka arī viņa mani gandrīz uzreiz izvēlējās par saimnieci, jo visur staigāja man līdzi un uzmanija, lai kaut kur nepazūdu. Viņa ir pirmais suns kurš ir tieši mans, pirmais suns kurš par saimnieci izvēlējās mani, nevis manu tēvu.
Visai bieži bija sanācis dzirdēt un lasīt, ka kucītes esot mierīgākas un pakļāvīgākas par kobeļiem, es ātri vien sapratu, ka tie ir tīrākie meli, kārtējais mīts tā sacīt. :hih:
Image
Image

Nezinu kāpēc toreiz nolēmu viņai tik spontāni iedot tieši šo vārdu, bet tagad palasot sengrieķu mitoloģijā Hēras aprakstus man tiešām liekas, ka lasu par savu suni - valdonīga, untumaina, greizsirdīga dieviete. :hih:
Last edited by agich on 01 Sep 2010, 19:39, edited 1 time in total.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Agich un suņi

Postby agich » 01 Sep 2010, 18:57

Pagāja diezgan ilgs laiks kamēr Argo pie viņas pierada un samierinājās, ka nav vairs ģimenes vienīgais mīlulis, krietnu laiku viņu ignorēja, attieksme pamazām sāka mainīties tikai pēc sunes pirmās(un vienīgās) meklēšanās. Šad tad sāk ļaut viņai apgulties sev blakus, reizi pa reizei uznāca luste izskriet ar viņu kādu līkumu pa pagalmu. Nu jau viņai ir pāri diviem gadiem un tikai tagad beidzot viņš Hēru ir pilnībā pieņēmis.
Image

Image

He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Agich un suņi

Postby aerial » 02 Sep 2010, 09:22

Hēra un Argo ir riktīgi smukuļi - Argo jo īpaši (nu patīk man kobeļi vairāk kā kuces, patīk)! :esmilu:
A par to pieņemšanu - man līdzīgs story - Sīks sākumā darīja tāpat - rūca un muka prom :tikainesaki:
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Re: Agich un suņi

Postby Anita :) » 02 Sep 2010, 12:51

agich, nevaru Tev piekrist par to rakstīt prasmi (pirmie vārdi Tavā blogā :) ). Es tieši sēžu te, lasu tik daudz interesantus blogus un domāju - cik vienreizēji, ka cilvēki ko tādu dara... man ir tik interesanti. Jā, atšķiras rakstīšanas stili (kas arī ir interesanti), bet galvenais jau ir tas dzīves stāsts, kas tiek pasniegts atbilstoši rakstītāja raksturam :) Un man nudien ir interesanti... Tā kā malace, turpini rakstīt! ;)


P.S. un Tavi suņi ir vienreizēji... Mans draugs, ieraugot Hēru, teica "vot tāds man bija sunītis" un ar interesi skatījās uz viņu" :)
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Agich un suņi

Postby Anita » 02 Sep 2010, 18:08

agich, forši stāsti un suņi! Tev labi padodas rakstīšana! Turpini! :dejosuns:
User avatar
Anita
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 03 Mar 2010, 21:45
Location: Latvia

Re: Agich un suņi

Postby agich » 06 Sep 2010, 18:42

Nu pāldies, vienīgi rastīt ta vairāk pagaidām arī nav par ko īpaši. :D

te būs dažas bildes iz šodienas pastaigas.

Image

Image

Image
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Agich un suņi

Postby agich » 06 Sep 2010, 19:02

Image

Image

Image
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Agich un suņi

Postby Anita :) » 07 Sep 2010, 12:09

jaukas bildītes un nevaru nepateikt - "TĀ TIK IR MĒLĪTE" iedomājos, kādu buču var saņemt, mmmm :)
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Agich un suņi

Postby Nemezis » 07 Sep 2010, 17:38

Agich

tavs duets :sirsninas:

Kad saku lasit uzreiz tadas memories uznaca...Atcerejos ari savu bernibu,ko pavadiju ar milajiem AAS :sirsninas:
Un tavs Karo tik loti lidzigs manam Ralfam,kuram ari nebija lemts nodzivot lidz vecumdienam :(

Bet nu labi,tu raksti,liec bildes :aizsapnojusies:
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Agich un suņi

Postby agich » 16 Sep 2010, 14:29

Image

Image

Image
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Agich un suņi

Postby agich » 03 Oct 2010, 15:10

Image

Image
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Agich un suņi

Postby agich » 03 Oct 2010, 15:12

Image

Image
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Agich un suņi

Postby agich » 03 Oct 2010, 15:14

Image

Image
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Agich un suņi

Postby agich » 25 Nov 2010, 10:20

Ko suņi dara kad dzird, ka kāds ienāk pa vārtiņiem? Nē, viņi nemetās riedami uzreiz ārā. Vispirms paskatās pa logu kas nāk un tikai tad skrien ārā. :kanepe:
Image
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Agich un suņi

Postby agich » 28 Nov 2010, 10:39

Milzumlielais pāldies Nemezim par foršo krūzīti. :davinuziedus: :aptracis:

Image
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Agich un suņi

Postby Nemezis » 01 Dec 2010, 15:00

Herinja :samilejies:
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Next

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests

cron