lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Blogs and Chats

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 06 Jan 2016, 15:50

nu es pati šausmīgi pārdzīvoju, tad mani puikas izmēģināja uz savu ādu (siksna strāda uz decibeliem,ja sunim tiešām ir nenormāli jārej,lai tiktu novadīts elektriskais impulss), kā tad strādā. Liekas,ka Aslans līdz elektriskajam impulsam pat nebija ticis, jo siksna no sākuma vibrē, ja paaugstina toni, tad dod skaņas signālu,kas ir diezgan nepatīkams ausij, suns apklust pie skaņas signāla. Lai vai kā, savainots nekad nav bijis (salasījos internetā visādus šausmu stāstus). Izklausās jau drastiski, bet nevar ļaut,ka suns kaimiņiem dzied serenādes 4os no rīta (bija mums visiem tādas maiņas,kad mājās bijām 5os no rīta). Un kaut kā mierīgāks viņš ir pa dzīvi palicis (beidzot!), savādāk viņš ir tik hiperaktīvs,ka es vispār nesaprotu,vai tas suns maz noveco :jautri: ir tie pieci sirmie matiņi, ir mazliet īgnāks, bet tā vienalga visu dara kā agrāk.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Māra » 06 Jan 2016, 15:53

Tīri ziņkārei - kad teici, ka izmēģinājāt visu... Vai arī lietojāt nervu zālītes sunim? Nomierinošus līdzekļus? Šobrīd apsveru šo variantu un gribētu zināt, kādi ir efekti un blakusefekti.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 06 Jan 2016, 16:00

jā. VISU. Nomierinošās nervu zāles, bet tā tev nav lieta, kas iedarbojas dažu stundu laikā,t mums nederēja,lai gan mana kaimiņiene teica,ka uz viņas suni darbojas. Aslans tā sastresojās,ka visu vienmēr atvēma. Tur bija stundām garas pastaigas, ar riteni un peldēšanos, slēptās mantiņas,etc. Aslans citreiz no kājam krita, no paguruma,kad atnācu mājās, jo nebija gājis gulēt un mani gaidījis mājas. Viņš arī neēd,kad neviens nav mājās. Ūdeni ar minimāli dzer, kas Spānijā mani ļoti satrauca, jo pa dienu t pacēlās līdz saviem 40-45 grādiem un suns atsacijās dzert ūdeni,ja neviens nav mājās. Es patiešām nezinu,kas un kad noklikšķēja, bet vienu dienu viņam it kā apnika. Un viss. Papīkst mazliet pie durvīm un iet gulēt.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Henriete » 06 Jan 2016, 19:55

Protams, lauva, es zinu, ka esi atbildīga un savam sunim pāri nekad nedarītu!
Aslanam ir laimīga dzīve, un nu viņš laikam ir pieaudzis :D beidzot
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 07 Jan 2016, 14:38

nu man jau pašai vienu brīdi likās,ka galīgi neko no suņa audzināšanas nesaprotu un nācās piedomāt pie visām kļūdām. bet man liekas,ka par problēmām vajag runāt, un vajag paprasīt padomu un padalīties ar risinājumiem. Šajā gadījumā risinājums ir pats pēdējais visā manā sarakstā, bet nu jau ir skaidrs,kas tiks un netiks darīts nākošā suņa audzināšanā.
Un Aslans ir suns ar tik augstu enerģijas līmeni,ka es pat nesaprotu,vai viņš maz man rotveilers ir :D
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Henriete » 08 Jan 2016, 11:45

Vajag ,vajag runāt, un nesen tikai atskārtu, ka ar pieaugušu suni var izdarīt nenormāli daudz. Var ļoti daudz augt, pilnveidoties, kaut ko jaunu uzsākt. Nekas neapstājas viņam pieaugot vecuma ziņā.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Eskimo » 08 Jan 2016, 13:23

Māra wrote:Tīri ziņkārei - kad teici, ka izmēģinājāt visu... Vai arī lietojāt nervu zālītes sunim? Nomierinošus līdzekļus? Šobrīd apsveru šo variantu un gribētu zināt, kādi ir efekti un blakusefekti.


Nervu zales gan nedod, sachakares sunim veselibu, ja skaties uz nomierinosajiem lidzekliem, tad tikai dabigajiem. Nezinu kadi lidzekli LV ir peejami, bet te mums ir baldriana pilieni(Valerian), speciali suniem,kas ir jalieto regulari, lai tie saktu iedarboties. Mans vecakais velsietis ari ir ists nervu kamols(kas gan Velsas springerspanieliem nav nekas neparasts, ne velti tos devee par Velcro dogs), un es par sho temu interesejos pie velsiesu audzetajiem, kuri visi ka viens ieteica attureties no jebkadam tabletem, vai citiem lidzekliem,kas nav uz naturalas augu bazes. Mums ieteica sos pilienus. Un palidz. Es gan nelietoju katru dienu,tikai tad ja zinu,ka kautkur bus jabrauc un suniem bus japaliek majas vieniem. Tad sie pilieni ir jasak dot jau nedelu ieprieks. Ja ne suns majai nes jumtu nost. Mums gan ir sava maja, taa ka nav tik traki, bet suna ta zeel. Ak, un vel "Māra, varbut verts pameginat thundershirt Anti Anxiety/ Tas ir metelitis kas ciesi apnem suna augumu,nomierina un palidz cinities ar stresu. Cena gan ir kada ir bet ja nu tomer..?
http://www.thundershirt.co.uk/?gclid=CM ... wwodf2YKIQ
P.S. Sorry, nav man garumziimju
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby ievish » 08 Jan 2016, 15:35

Māra wrote:Tīri ziņkārei - kad teici, ka izmēģinājāt visu... Vai arī lietojāt nervu zālītes sunim? Nomierinošus līdzekļus? Šobrīd apsveru šo variantu un gribētu zināt, kādi ir efekti un blakusefekti.



Māra, ir šādi līdzekļi arī: http://www.vet-med.lv/lv/page/jaunumi?read=11
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 08 Jan 2016, 16:39

variantu ir daudz, bet es no sākuma iesaku tomēr strādāt ar suni, pirms kaut ko lietot.
Eskimo pieminētos balderijāņus ar lietojām, bet uz Susi šitais nestrādāja un mani neprārliecināja suni katru dienu ar to barot, jo tas tomēr ir sadzīvisks jautājums, Aslans ceļojumos vispār neko nedara. Neko. Mierīgs kā klints. Un šitās vestes ar tika izmēģinātas, tur var arī elastīgo saiti speciāli siet un tā. Nekādas izmaiņas. Vienkārši ir jāmāca sunim palikt vienam. Un es zinu,cik tas grūti ir un es baigi nevaru lepoties ar dižiem sasniegumiem, bet jo ātrāk sāk,jo labāk.
Interesanti,ka šitajiem stresainajiem suņiem ir vienalga,vai viņiem ir pāris mājās vai nav. Aslans ar savu raudāšanu toreiz Emiju "panesa". Ne uz raudāšanu, bet uz piekaušanu :kanepe: kad viņa vairs nevarēja izturēt, salika Aslanam pamatīgi pa ķobi.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 08 Jan 2016, 16:40

ievish wrote:
Māra wrote:Tīri ziņkārei - kad teici, ka izmēģinājāt visu... Vai arī lietojāt nervu zālītes sunim? Nomierinošus līdzekļus? Šobrīd apsveru šo variantu un gribētu zināt, kādi ir efekti un blakusefekti.



Māra, ir šādi līdzekļi arī: http://www.vet-med.lv/lv/page/jaunumi?read=11

interesanti, interesanti... šitāds zvērs vēl nebija redzēts.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Māra » 08 Jan 2016, 17:32

Eskimo wrote:Nervu zales gan nedod, sachakares sunim veselibu, ja skaties uz nomierinosajiem lidzekliem, tad tikai dabigajiem.

Nemaz nezinu nedabīgus. Ar vetu jau konsultējos, nosaukumi un ieteikumi jau kabatā, par tiem neuztraucieties. Es vairāk apkopoju info, kāda katram reakcija, jo re - Aslanam nekāda, citam aptaujātajam iedarbojies jau pēc pusstundas. Tikai to gribu apjaust, tas ir - samierināties (nesacerēties) ar iespējamo neefektu.
Bet tādi, kas jāsāk lietot nedēļu iepriekš - tie laikam der tikai plānotiem satraukumiem, bet ja piemēram suns trako, jo grib dāmas, tur neviens nedēļu negaidīs un to paredzēt nedēļu iepriekš nevar :D
Par laimi - ar braukšanu mums problēmu nav. Ufff.
Paldies par info!
Eskimo wrote:Ak, un vel "Māra, varbut verts pameginat thundershirt Anti Anxiety/ Tas ir metelitis kas ciesi apnem suna augumu,nomierina un palidz cinities ar stresu. Cena gan ir kada ir bet ja nu tomer..?
http://www.thundershirt.co.uk/?gclid=CM ... wwodf2YKIQ

Kāds zināms ir lietojis un ir bijis efekts? Es gan tiešām neesmu zinoša šai lietās, bet nu izskatās superdumji - suņus ģērbjam katrreiz ārā ejot, viņi noooteikti nekļūst mierīgāki, ja tās štrepes pievelk stiprāk ap augumu. :kanepe: Nav jau arī speciālās, kā varbūt tasm specmētelītim, bet neizprotu kā saspiests suns var justies mierīgāks. Video gan kko skaidro, bet man tas neizprotas (es gan arī blonda no dabas). Kad vēl nebiju apskatījusies produktu, tikai lasīju, pirmā doma, ka būs kkas līdzīgs šim, tikai suņiem :kanepe: ->
Image :D
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Māra » 08 Jan 2016, 17:33

ievish wrote:Māra, ir šādi līdzekļi arī: http://www.vet-med.lv/lv/page/jaunumi?read=11

Paldies! Esi lietojusi, ir labas atsauksmes?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Māra » 08 Jan 2016, 17:40

lauva wrote:variantu ir daudz, bet es no sākuma iesaku tomēr strādāt ar suni, pirms kaut ko lietot.
[..]
Interesanti,ka šitajiem stresainajiem suņiem ir vienalga,vai viņiem ir pāris mājās vai nav. Aslans ar savu raudāšanu toreiz Emiju "panesa". Ne uz raudāšanu, bet uz piekaušanu :kanepe: kad viņa vairs nevarēja izturēt, salika Aslanam pamatīgi pa ķobi.

Mēs jau sen strādājam. Bet suņiem tas ir tāds stress, ka ķeršos pie pamata - mazināt stresu. Un nu jau - jāizdomā arī, kā to darīt man, jo man vairs negribas un bail iet no mājas ārā, zinot, ka nezinu pie kā atgriezīšos. ;( Tik daudz stresa asaru izliets jau...
Kamēr bija tikai sīkais Rūsa, tas jau pat bija iemācīts palikt viens (tikām līdz 6h vienatnē, kur atnācām un suns smuki čučēja un bija pat jāaicina panākties pretī uz durvīm :) ) un es vispār laimē kaifoju, ka normāla dzīve izvērtusies ar pirmo īsto suni. Adoptējām otru un viss pazuda kā nebijis, tagad ja piedirsta māja promesot, video apliecina, ka to izdarījis tieši Rūsa. Abi viens otru uzvelk un palīdz. Kajs ārdās un man bail, ka ja ielikšu būrī - savainosies, jo viņam ir izlauzties tieksmes.
Vienreiz sīkajam arī bija neliels caurums uz deguna, kad atgriezos, tā ka varbūt arī dabūja pa ķobi. :kanepe:
Attiecīgi - tāds sīkums kā nomierinoši līdzekļi šobrīd šķiet no pieņemamākajiem izmēģināšanas veidiem, pirms drastiskākām versijām.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 08 Jan 2016, 18:06

mums gāja soli pa solim, es neesmu piefiksējusi,cik Tavējie abi veci,bet mums,tā pa lielam, izmaiņas sākās tā ap divu gadu vecumu.
Ar to kakāšanu,laikam (vairs neatceros) problēmu baigi nebija (Asim ir izteikts riebums pret kakām), bet jā - nāc mājās un domā, kas nu šoreiz būs?

Ja kas, palasījos netā, ir gadījumi,kad tā veste vai siešana palīdz, jo rada sunim sajūta,ka būtu apskauts. Nu Aslanam tas bija po, bet nu citiem ir nostrādājis. Viņi Tev arī rej/gaudo? Kā jums ar tām mantām,kur gardumus paslēpj un tad suni nodarbina? Nu 6h to neviens suns gan nedarīs, bet vērts pamēģināt.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Māra » 08 Jan 2016, 18:25

lauva, našķi mēģināti, viņi ignorē gan ēdienu, gan ūdeni (pat pēc pārnākšanas - stress tāds, ka paiet laiks līdz spēj atkal ēst), mantas, kad manis nav. Un visus noteikumus arī kkur nekāpt, kas gan ir mazākais no visa - ja vienīgais, ko viņi darītu būtu, teiksim, gulēt uz virtuves galda, bet klusi un mierīgi sagaida mani mājās, tā jau būtu laime. :kanepe:
Vecākais mēģina izlauzties pa durvīm (durvis saskrāpētas), rok (pie durvīm ir bedre), sīkais kārto darīšanas, kad stress sasniedz līmeni (kas var būt gan 3min, gan 10min, gan 40min). Abi pamatīgi gaudo visu laiku ar ikpabrīdēju ieriešanos, jā. Sīkais viss trīc, kad pārrodos, tas noteikti ir ļoti ļoti slikti viņa jau tā niecīgajai nervu sistēmiņai, kas noteikti var ietekmēt veselību, tāpēc mēģināšu tabļetkas.
Maniem tā veste laikam nepalīdzētu, jo viņiem nepatīk būt apskautiem.
Un nav tā, ka seko pa māju ik uz soļa, arī naktī guļ citā istabā, tāpēc šķiet reizēm vēl neizprotamāk tā psihošana.
Ļoti neparasti suņi uz kuriem nedarbojas klasiskas suņu metodes. Vairākumā gadījumu vismaz.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Henriete » 08 Jan 2016, 22:57

Protams, neesmu lietpratējs šajā jomā, bet par to būri runājot, es ieteiktu pamēģināt. Paņemt lielāko pieejamo. Ērti iekārtot un atstāt viņiem kā mājvietu, ar vaļā durvīm un, Jums esot mājās, viņus radināt tur uzturēties. Palikt iekšā, visādi tur spēlēties, iedot našķus tieši būrī - nekur citur. Viņu abu sedziņas, guļvietas iekārtot būrī. Lai tā turpmāk ir viņu vieta.
Un, Jums esot mājās, abiem vai pa vienam, mācīt palikt būrī arī Jums mājās esot.
Pieņemsim ielikt sākumā uz 3 minūtēm, vai 5, aiziet uz citu istabu. Un tā eksperimentēt un mēģināt viņus ieradināt palikt tur. Pakāpeniski audzējot laiku, cik ilgi iekšā uzturās ar durtiņām ciet. Bet tam pasākumam jānotiek pozitīvi, būrim jāasociējas tikai ar labo un pazīstamo.
Visi suņi, kas atbrauc pie manis, iet "būra kursu". Es parasti esmu mājās visu laiku, ja kāds skolnieks pie manis ir. Un viņš vienmēr iet kristības kopā ar Semu. Jo Sems ir tas, kas māca viņu tur uzturēties, mierīgu piemēru rāda, guļ un nekad nečīkst, nerej. Sīkie reizēm mēdz uzgaudot, uzriet, paskrāpēt, bet pēc vairākiem stingriem uzsaucieniem, tas rimstas.
Un tad atkal izlaižu suņus, piemēram, pēc 10 minūtēm, abus atalgoju, paspēlējos ar bumbu, kārtīgi pamīļoju, izdauzos un tā kādas 3/4 reizes dienā, pa laikiem.
Tā, katru dienu, līdz mazais ir apguvis šo manieri, paliek tur mierīgi, iejiet tur mierīgi un gaida.
Vēlāk rezultāts ir tāds, ka lielais guļ ārā, drīkst staigāt pa māju, kamēr sīkais guļ būrī svētā mierā.
Reizēm tas ļoti noder - skrējieniem uz veikalu, pastu vai ko citu. Un kaimiņiem miers :)
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Māra » 08 Jan 2016, 23:06

Henriete, būris ir mēģināts. Abiem.
Jaunākais bija ar mieru gulēt tur, našķēties, spēlēties. Durvis ciet=panika. Manis nav=stresa kaka.
Vecākais tur nebija iedabonams ilgā jo ilgā periodā pa labam. Nekādi našķi, nekādas spēles, bija gatavs arī gulēt uz cietākā stūra mājā, kad tur atradās viņa gulta.
Un ilgi mēs mēģinājām, jo zinu, ka šis process ne visiem ir ātrs.

Par laimi - viņiem nav graušanas tieksmju.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Henriete » 08 Jan 2016, 23:26

Un segu pārklāt arī mēģināji? Vismaz tajā pusē, kurā aizej, lai neredz?
Nu jā, ja Tu saki ,ka ir "izlaušānās" tieksme, tad nederēs arī sētiņa, minivoljēriņš.

Protams, tas ir laika jautājums, bet jo ātrāk sāks, jo labāk. varbūt Jūsu gadījumā nekam neder kopā būšanas process. Katru atsevišķi norobežot, jo pieraduši viens pie otra un atkārto to, ko otrs vai to tikai papildina - pasliktina.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Māra » 08 Jan 2016, 23:40

Sega mēģināta - visu pasliktina.
Un arī novērojām viņu uzvedību šķirti. Gan jau, ka muļķības ir, ko iemāca viens otram (lai gan to izlaušanās tieksmi jaunākais Par Laimi nepārņem, piemēram), bet nošķirti krīt vēl lielākā histērijā. Pat tad, kad man ar Rūsu ir treniņš un vecākais pavada laiku ar vīru, suns visu to laiku īd un smilkst un meklē un paniko, kur brālis palicis. Kad izeju laukā ar katru atsevišķi, otru atstājot vienu, kauc tā, it kā kāds slepkavotu. Un tad jau abi spēj sakakāties - tik liels ir stress, ka pieaudzis suns nespēj vairs saturēt ānīti. Saku, ka traki. Un tas stress ir visdrausmīgākais, tāpēc arī nākamais ir nomierinoši līdzekļi plānā. Un ja tie palīdzēs, tad tikai ilgs un pacietīgs darbs tālāk. :)
Kad abi būs mierīgi atstājami vieni, tad turpināt varēs ar nošķiršanas jautājumu.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Henriete » 09 Jan 2016, 13:45

Māra, protams, Tu jau zini labāk, kā Tavējiem tur iet. Vajadzētu vēl un vēl mēģināt, citi, kam šādas problēmas, lai dalās ar pieredzi.. grūti pateikt.
Riešanas un smilkstēšanas, laušanās problēmas arī mums ir bijušas, bet ar pašu Semu mazāk.
Viņš rej jā, bet gribētu cerēt, ka manas prombūtnes laikā viņš nerej uz katru troksni.
Kad piebraucam pie mājas, to viņš vienmēr dzird un tad rej.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests