Pixy. Suņu stāsti.

Blogs and Chats

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 24 Apr 2018, 07:09

Dzeguze! Šorīt dzirdēju dzeguzi, biju ļoti izbrīnījusies, jo man šķita, ka viņa parasti tikai maijā sāk "vīterot". Bet apskatījos tepat, ka citus gadus ir bijis 26.-28.aprīlim. Pāris dienas agrāk laikam tomēr nav ļoti agri. Kā vienmēr, kabatā bija tikai suņu našķi, bet arī labi - sunīšiem būs ko ēst :D .
Dzeguzes foto man nav, bet, tā kā man pagalma dzīvības kokā lauka baloži ieviesušies, re kur video, kā čakli tika būvēta ligzdiņa :)

Man nepatīk, ka video liek mūziku virsū, bet, tā kā filmēju no istabas, tur ir gan klepus otrā istabā, gan var kameras zūmu dzirdēt, tad nu šķita, ka šādi tomēr mazliet labāk.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4040
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 01 Jul 2018, 09:17

Mēs neesam nomirušas, emigrējušas vai kļuvušas par pilnīgiem partizāniem, vienkārši gribējās paklusēt :ninja:
Šodien Keliņai paliek astoņi gadi un to jau nu nevar neatzīmēt. Lai gan tā nav neko priecīga jubileja - laiks iet par ātru un, lai arī daudziem suņiem šie 8 gadi nebūtu nekāds lielais vecums, attiecībā uz Keliņu ir savādāk. Tomēr kliņģeris ir "izcepts" (un pa pusei jau apēsts) un es vēlu savai melnajai saulītei, lai tas vecums pēc iespējas mazāk par sevi liek manīt. Un sev novēlu tomēr spēt ar to mazliet labāk samierināties, kā man tas izdodas šobrīd :alinji:
Kliņģeris :D
Image
Mana mīļā, cienījamā jubilārīte :dzimene:
Image
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4040
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Felix_PS » 01 Jul 2018, 20:22

Vismīļākie sveicieni, veselības un vēl daudz skaistu gadu vēlējumi Keliņai, kas manās acīs ar savu "gandrīz hofavarts" izskatu vienmēr būs īpaša, lai gan tikušās neesam ne reizi. :roze: :roze: :roze: Bučas arī no Alaskas, kas šodien akurāt sasniegusi 17 mēnešu atzīmi un man galīgi neticās, ka jau teju gadu mūsu mājās mīt šis enerģiskais saules zaķītis.

Image
Image
User avatar
Felix_PS
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 433
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 12 Jul 2018, 08:25

Un kā jau vienmēr desmit dienas pēc pirmajām jubilejām, ir nākamā - Habītim šodien paliek pieci gadi :svecipusam: . Mans prāts tam netiek līdzi, no vienas puses šķiet, ka viņa man ir bijusi mūžīgi, bet tomēr no otras puses liekas, ka pieci gadi - tas nav iespējams, ne vairāk kā trīs :D . Bet fakts paliek fakts, tortes dekors to apliecina un nekas cits neatliek kā tam tomēr noticēt. Ļoti ceru rudenī uzsākt startus OB-3 un vēl aizvien iet uz priekšu. Lēnām mums iet, bet pamazām cīnamies ar tehniku un nu jau izskatās, ka jāsāk likt to visu kopā. Darba daudz, bet ar viņu ir tik forši strādāt, pa šiem gadiem centīgais skatieniņš tikai kļuvis vēl centīgāks un arī savstarpējā sapratne noteikti ir vēl augusi. Lai visiem forša Habīša dzimšanas diena, katrā ziņā pašai jubilārei tā iesākusies labi ar mazu, pozitīvu rīta treniņu un torti otrajās brokastīs :alinji:
Image
Image
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4040
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby karolīna » 13 Jul 2018, 10:40

pixy wrote:Un kā jau vienmēr desmit dienas pēc pirmajām jubilejām, ir nākamā - Habītim šodien paliek pieci gadi :svecipusam: . Mans prāts tam netiek līdzi, no vienas puses šķiet, ka viņa man ir bijusi mūžīgi, bet tomēr no otras puses liekas, ka pieci gadi - tas nav iespējams, ne vairāk kā trīs :D . Bet fakts paliek fakts, tortes dekors to apliecina un nekas cits neatliek kā tam tomēr noticēt. Ļoti ceru rudenī uzsākt startus OB-3 un vēl aizvien iet uz priekšu. Lēnām mums iet, bet pamazām cīnamies ar tehniku un nu jau izskatās, ka jāsāk likt to visu kopā. Darba daudz, bet ar viņu ir tik forši strādāt, pa šiem gadiem centīgais skatieniņš tikai kļuvis vēl centīgāks un arī savstarpējā sapratne noteikti ir vēl augusi. Lai visiem forša Habīša dzimšanas diena, katrā ziņā pašai jubilārei tā iesākusies labi ar mazu, pozitīvu rīta treniņu un torti otrajās brokastīs :alinji:
Image
Image

Apsveicu :sirsninas2: :sirsninas2: :rej: :dejosuns: :estevisamilosu:
: :roze: :roze: :jiihaa: :labipadarits:
karolīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 53
Images: 0
Joined: 01 Feb 2018, 15:14

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 13 Jul 2018, 15:28

Paldies, karolīn, Habītis priecājas par katru apsveicēju :) . (Tikai tās bildes gan vienmēr nevajag pārkopēt, viņas jau turpat vien ir ;) .)
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4040
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby karolīna » 14 Jul 2018, 09:16

Oho mīļais sunītis skaistiņais
karolīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 53
Images: 0
Joined: 01 Feb 2018, 15:14

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 19 Aug 2018, 11:08

Kad pieņemti lēmumi, vienmēr paliek vieglāk. Bija vajadzīgi gandrīz trīs mēneši, lai spētu pieņemt to, ka mums ar Keliņu OB ir pagātne. Tagad tas nemaz neizklausās baigi daudz, bet tā iekšējā cīņa un nespēja samierināties padarīja šos mēnešus ļoti garus :paukojas: . Esmu beidzot samierinājusies un pieņēmusi šo faktu un nu jau nedēļas trīs mēs ar OB nenodarbojamies. Jau pirms tam paralēli mēģināju pastrādāt pie HTM (heelwork to music) pozīcijām, bet kaut kā nejutu īsta prieka čakarēties. Un līdz ar to atvieglojums bija vēl lielāks, ka brīdī, kad beidzot pieņēmu šo lēmumu, ka OB ir nolikts, sapratu, ka man pēkšņi patīk ķibināties ar HTM. Jo tā jau vajadzēja arī būt - galu galā man tehniku izstrādāt patīk, blakus iešanu esmu strādājusi ar suņiem gadiem, sīkumojoties ar centimetriem, grādiem un sekundēm :sajucis: , tikai tā smadzeņu puse, kura vēl aizvien cerēja uz brīnumu, ka varēsim turpināt OB, neļāva man šo procesu tagad atkal baudīt. Protams, tur darba ir pāri galvai, tieši precizitātē un slīpēšanā, lai sunim ir ļoti precīzi skaidrs kritērijs, tomēr mēs to tagad katru rītu patiešām baudām. Kaut kad jau liku laikam šo bildi, bet, lai būtu skaidrs, par ko es runāju -
Image
Image
Pirmā pozīcija mums loģiski ir, lai gan, ja pavisam piesietos, HTM suņa atrašānās vieta ir mazliet cita, kā OB, bet to mēs noteikti nepārtaisīsim. Vēl ir starpība, ka HTM blakus nesēžas, bet pie apstāšanās paliek stāvot, to es vienkārši kontrolēju ar komandu "stāvi", problēmu nav. Arī 2.pozīcija mums puslīdz ir, jo labo pusi mēs apgūstam jau diezgan sen, gan ar domu par izklaidēšanos rallijā, gan, lai suns uz vecumdienām no šķiebšanās tikai vienā virzienā nekļūst greizs. Šobrīd cītīgi strādājam pie 3. un 4. pozīcijas, kas tā arī saucas - "trīs" un "četri". Lai uztaisītu mazu priekšnesumu, nav nepiecieciešamas visas pozīcijas, vēl mums rezervē ir pozīcija Nr.9, kuru mazliet pieslīpējot arī varētu izmantot. Bet tieši tāpat kā ar Habī un frīstailu, man nav konkrētu plānu - tā kā šis sports Keliņai paliek par pamata sportu, protams, mācīsimies un, ja līdz martam, kad paredzētas nākamās frīstaila/HTM sacensības Latvijā kaut ko izdosies sastutēt, droši vien arī startēsim, bet galvenais mūsu uzdevums ir neierūsēt un turpināt baudīt sadarbību, bez tās ar šo suni es iztikt nevaru :) . Jauna dzīve sākusies, ļoti ceru, ka šo mēs varēsim darīt vēl ilgi :alinji: .
Bilde ilustratīva, vienkārši mums šobrīd nav nevienas bildes ar "divi", "trīs" vai "četri", ceru, ka kādreiz būs arī tādas :eglite:
Image
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4040
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby ligakrista » 20 Aug 2018, 17:53

pixy wrote: Bija vajadzīgi gandrīz trīs mēneši, lai spētu pieņemt to, ka mums ar Keliņu OB ir pagātne.


Kāpēc tā? Man kā pilnīgai 0 (ar Burvi ejam uz kucēnu OB bez idejas,ka gribētu būt sportisti) šķita, ka agility var kļūt pagātne dēļ veselības, bet OB?? :neparliecinats:
ligakrista
Junior
Junior
 
Posts: 121
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 21 Aug 2018, 08:39

ligakrista, es jau nerunāju par OB kā angļu Obedience, kas vienkārši nozīmē "paklausība'', es runāju par sportu. Un jebkurš sports augstā līmenī prasa ļoti lielus resursus. OB kļūst par grūtu smadzenēm + arī fiziski, jo tur tāpat ir virkne vingrinājumu, kuros ir uzstādījums "skrien, cik ātri vari, bremzē, cik strauji vari". Kad kājas paliek vecas, to darīt galīgi vairs nav veselīgi, bet suņi jau nemāk sevi saudzēt... Un morāli - OB-3 klasē vingrinājumi ir būvēti uz milzīgiem kontrastiem, kur ļoti strauji jāreaģē, jāieslēdz ātrums, jāieslēdz precizitāte, tad jāieslēdz pacietība, visu laiku saglabājot milzīgu uzmanību uz to, ko tas saimnieks tur atkal grib. Pa vienam vingrinājumam Keliņa vēl joprojām spēja strādāt gana labi, bet tai brīdī, kad tas jāsāk likt kopā, viņas galviņa vairs ar to līdz galam labi galā netika un suņa acīs bija izmisīga vēlme saprast, kas tas ir, ko viņa vairs nespēj aptvert. Grūti izskaidrot, bet tas ir tas, kad informācijas daudzums pārsniedz kapacitāti. Suns jau nav muļķis, viņa pietiekoši ilgi ir sportojusi, lai tai brīdī, kad šajā situācijā nonāktu, labi apzinātos, ka ir "pakaļā". Un saprastu, ka neko izdarīt tur nevar. Sāpīgi, protams, gan viņai, gan man, nespēju skatīties tajās acīs, kad tur parādās šāda izteiksme. Bet samierināties ar to arī bija ļoti, ļoti grūti. Un tāpēc arī beidzot to pieņemot un pieliekot punktu ir milzīgs atvieglojums. HTM garīgā slodze arī ir liela, bet tā ir tāda, kas Keli vēl joprojām ir ļoti noturīga un tur nav šie kontrasti. Un, protams, pat, ja tiek līdz sacensībām, starts ir apmēram 2, nevis 15 minūtes...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4040
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby ligakrista » 21 Aug 2018, 09:36

Skaidrs. Es laikam tādu OB sportu nemaz neesmu redzējusi, kā tu apraksti, izklausās aizraujoši. Lai jums jaunā aizraušanās sniedz daudz prieka! :meitenedejo:
ligakrista
Junior
Junior
 
Posts: 121
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Previous

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest