Pixy. Suņu stāsti.

Blogs and Chats

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 29 Sep 2017, 12:42

nezinīte wrote:Ā nu labi, tad es nocietināšu sirdi. :asaras: Apbrīnoju, kā citiem tas viegli izdodas. Bet es centīšos.

:koslene: man ir pieredze ar kaķi. Pašā sākumā devām arī kaut ko no sava šķīvja apēst. Un priecājāmies par to, ka kaķītis apēd šo vai to. Bet tad vienā dienā, kad kaķis bija uzkāpis uz galda un sāka šiverēt pa manu šķīvi (tas gan nebija pie virtuves pusdiengalda), mēs sapratām, ka nekāda ēšana no mūsu šķīvjiem mūsu mājā vis nebūs. Un viss. Kaķene izauga un viņai absolūti neinteresē tas, ko ēdam mēs. Nu labi, ne gluži. Dažreiz, ja tur ir kaut kas īpašs, piemēram lasītis vai žāvēta gaļiņa, tad labprāt ar to panašķotos, ja šķīvis tiktu atstāts uz galda. Bet citādāk varam mierīgi atstāt ēdamo uz galda un zinam, ka kaķis to neaiztiks. Viņai ir savs šķīvītis un sava vieta, kur un kā prasīt no mums ēdamo. Ideāls kaķis. :kanepe:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 29 Sep 2017, 12:54

Hm, un vispār, likāt man padomāt. Gan par saviem ideāliem, attiecībā uz suni. Gan par to, ka tiešām, nevis šķirne ir noteicošais, bet gan indivīds un darbs ar viņu. Jāpadomā un sev pašai ir jānosprauž tas mērķis, ko tad ES gribu no SAVA suņa. Kas ir tas, ko es sagaidu? Daudzi nez kāpēc domā, ka mazos suņus (un arī dažreiz lielos) vispār nevajag mācīt. Un viņus tas ļoti labi apmierina. Vai mani apmierina? Nē. Tāpēc arī es kaut ko daru, mācos, apmācu. Un varu priecāties par rezultātiem.
Paldies visiem par iesaistīšanos. :roze:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby fedelta » 29 Sep 2017, 13:14

Kam te VASi liekas uuber klausiigi kopš dzimšanas? Palasiet manu blogu :kanepe: :kanepe: :kanepe:

Man suns no "eju kur gribu, skrien man pakaļ ja vajag" tirliņa par "aa, tu te arī esi, nu labi" jampampińu kļuva ap 3 gadu vecumu un tikai tagad man ir "tu sauci? Nu labi, atnākšu (un arī ar 80% iespejamibu tikai)" suns un aprīlī viņam paliks 6! gadi.
Un es vareeju kaut uz ausiim ar šķiņķi rokās stāvēt - viņam bija dziļi pie Gaujas :medos: .
Reiz man viens labs cilvēks teica: "pacietību, Egij, pacietību, tas prasa laiku un darbu, pēc 3 gadi viņš kļūs mierīgāks, bet ne bez darba". Un ziniet-taisnība, lai cik tizli man tas toreiz likās, jo gribējās tagad un tūlīt, jo citiem tak ir normāli suńi, a man nevaldāms goblins nesas pa pļavu.
Paiet laiks līdz spēj saprast, iemācīt, ievērot kas un kā ir labāk sunim un savstarpējam kontaktam un jāpieņem, ka katram sunim ir savs "es" un būs lietas, kas nebūs kā izsapņots.
Kādreiz es arī domāju - mans suns un paies uz ielas garām sunim nemaujot kā govs pļavā pa visu pagastu? Nekad mūžā!
Bet, ja tomer met kaunu pie malas un neizvairās no problēmas - to izrādās var atrisināt :pukudupsis:
Un tādu - nekad mūžā! Mums bija daudz.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Imagine » 29 Sep 2017, 13:17


Re, kur iedvesmai franču buldogs IPO.


Adžiliti.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby ash » 29 Sep 2017, 16:34

Imagine wrote:Te nav svarīga tik daudz šķirne kā konkrētais indivīds, temperamenta tips un īpašības, kas viņam piemīt. .


izvērtēt sava suņa rakstura nianses kļūst daudz vieglāk, kad paņem vēl vienu un beidzot ir ar ko salīdzināt :kanepe:


nezinīte wrote:Ā nu labi, tad es nocietināšu sirdi. :asaras: Apbrīnoju, kā citiem tas viegli izdodas. Bet es centīšos.


mūsmājās barošana no galda ilgu laiku bija tabu, bet tomēr pēc laika šo mainīju. ne ikdienai, bet dažreiz. un ja mums sanāk kopā ar suņiem būt publiskā piknikā, dārza ballītē, ciemos utt., es ierādu saviem suņiem, ka šī ir tā reize, kad dalos ar viņiem ēdienā - ko es iegūstu? divus paklausīgus eņģelīšus, kas sēž pie manis, nemēģina aizbēgt uz mežu, darīt blēņas vai izdiedelēt ēdienu no cilvēkiem, kas nezin noteikumus. labs maiņas darījums :) ikdienā tad suņi dzīvojas zem galda, kāmēr ēdam, ja man tas traucē, aizsūtu vietā. tas nav nekāds apgrūtinājums.

pixy wrote:
madja wrote:darbs, ko pixy ir ielikusi iekš Keli, parastajam mirstīgajam vispār nav sasniedzams
, pie tam es sevi tagad arī pieskaitu pie tiem parastajiem mirstīgajiem - neticu, ka otrreiz spētu tam iziet cauri :aknee: .


man vecākais suns arī ir cietais rieksts - neatkarīgs, ar savu galvu, absolūti neieinteresēts sadarbībā ar mani (precīzāk ieienteresēts tikai ja pašam tā gribas). tāpēc brīnos, kā pēc pieredzes ar šādu īru terjeru tomēr paņēmu vēlvienu, kurš pēcāk izrādījās ļoti savādāks. mēs esam iemācījušies dažādas komandas, trikus, pamata paklausība viņam ir ļoti labi izprotama, bet lielākā bēda ir tā, ka šo suni tik pat kā nekur nevar atlaist no pavadas, un 100% zinu, ka viņš man paklausīs tikai tad, ja pats gribēs vai arī zinās, ka nepaklausībai būs ļoti nepatīkamas tūlītējas sekas. un tomēr viņš ir fantastiks, mīļš, sadzīvē uzticams un ļoti lojāls suns, tomēr godīgi sakot ceru, ka neviens no nākošajiem suņiem nenāks ar šādu wild - nepieradināmu raksturu.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Varbūt » 30 Sep 2017, 22:33

Frančuka adžiliti video tieši laikā, jau kādu brīdi vēroju savu mazāko buldodzienīti, man izskatās, ka sausā paklausība nav īsti viņas brīvajam taurenīša raksturam piemērota, gribu pamēğināt kaut ko vairāk orientētu uz spēli un kustību, varbūt tas viņu ne tik ļoti nomāks.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Varbūt » 30 Sep 2017, 22:38

Un, Bonny Rain, man ir francīte, kura skatās acīs, pavelkās uz ēdienu un arī uz spēli, tajā pašā laikā es nevaru viņu palaist no pavadas, jo viņa ir gatava saplēst laukumā visus suņus, neatkarīgi no viņu izmēra.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 01 Oct 2017, 13:05

Varbūt wrote:Un, Bonny Rain, man ir francīte, kura skatās acīs, pavelkās uz ēdienu un arī uz spēli, tajā pašā laikā es nevaru viņu palaist no pavadas, jo viņa ir gatava saplēst laukumā visus suņus, neatkarīgi no viņu izmēra.

:aptracis: Jā, nu vispār šķirnes raksturojumā parasti raksta, ka francūžiem mīlestība iet caur vēderu. Un es nevaru teikt, ka manējai tā nav, bet problēmas izraisa situācijas, kurās ir kaut kas interesantāks, neikdienišķāks. Tad viņai motivācija uz ēdienu nav pietiekama, lai novērstu viņas uzmanību no interesējošā objekta.
Bet par punktu numur 2, manējo arī nevar atlaist no pavadas, bet pretēja iemesla dēļ - pārlieku milzīgs draudzīgums, uzbāzīgums. Īpaši uz lielajiem suņiem. Un tur jau ne vienmēr var zināt, kāds būs rezultāts. Lielajiem suņiem var būt citi uzskati par to, ko tas sīkais no viņiem grib. Ne visi grib draudzēties, dauzīties.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 01 Oct 2017, 18:47

Hei, hei, nopirku klikeri. Jau iemēģināju. Interesanti, cik ilgā laikā sunim izstrādājas izpratne par to, ko tas klikeris nozīmē? :rej:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 02 Oct 2017, 10:01

Bonny Rain wrote: Interesanti, cik ilgā laikā sunim izstrādājas izpratne par to, ko tas klikeris nozīmē? :rej:
Galvenais, lai izpratne ir Tev. Ja zināsi, ko dari un darīsi precīzi, suns visu saprot ļoti ātri :) .
Divas dienas pavadīju Ķīpsalā, šoreiz laikam ir rekordliels to cilvēku skaits, kurus nesatiku :kanepe: . Tā kā manā ziņā bija visi paraugdemonstrējumi, dzīvojos pa halli kopā ar trušiem, ponijiem un cukurvati un nekur daudz citur neklīdu. Tāpēc arī nekādu dižu iespaidu nav, apsveicu visus, kas dabūja to, ko viņiem vajadzēja, dzīvojam atkal mierīgi līdz martam :gul: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 02 Oct 2017, 11:55

Izpratne man rodas. Vēl palasīšu, ko trenere Zaiga (jūs noteikti esat pazīstamas ;) ) atsūtīja - veselu pamācību, ko studēt. Un tad tik uz priekšu. :pastaiga:
P.S. es ļoti ļoti gribēju savam profilam ielikt PitaPata. Nu nekādi nesaprotu, kā to tur iedabūt. Jau ierakstīju postu par un ap forumu, bet neviens laikam to nelasa. Vai tajā PitaPata vajag reģistrēties? Es nereģistrējos, tiku līdz Save, bet šeit viņš man bildīti neieliek, tikai tādu pašu linka nosaukumu. :jaut:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Māra » 02 Oct 2017, 16:36

nezinīte wrote:
kādu ļoti mazaktīvu, neziņkārīgu un ne sevišķi domājošu suni, kurš dienas pavada zvilnot dīvānā un gaidot ēdienreizes

Kuri tie būtu? Ņūfaundlends, piemēram? Es gan tik un tā neņemšu vēl vienu suni, bet vienkārši interesējos. :)
Tomēr vai nav tā, ka ir arī daudzas šķirnes, kas maz piesaistās saimniekam, BET ir ļoti aktīvas. Vai ar tiem tomēr nav visgrūtāk?

Kurti, piemēram. Ļoti mazaktīvi, ļoti aktīvi guļoši, nekļūst destruktīvi tikai tāpēc, ka nav dabūjuši izskrieties. Ļoti mierīgi arī uzvedībā, atturīgi, neuzmācīgi. Tās ēdienreizes arī ne visi obligāti gaida. Es, protams, vairāk tā kā no saluki skatu punkta - neapmācīts kurts nav liela bēda, jo suni tā sabojāt nevar. Tas ir, sabojāt suni var vienmēr, bet šajā gadījumā ar to nestrādājot nekas slikts nenotiks. Suņi slinkiem cilvēkiem, kā kaut kur reiz lasīju.
Gribēju tos pieminēt, jo kurti ir ļoti ļoti ātri un skriet mīloši suņi un tādēļ cilvēki ir savilkuši ar ideju, ka tie ir arī ļoti aktīvi. Īsti nenāk prātā ļoti aktīva šķirne (palīdzība no zāles?), kas nepiesaistās cilvēkam, jo pamatā jau tomēr šīs ļoti aktīvās šķirnes ir darba šķirnes, kas paredzētas darbam ar cilvēku, piemēram dienesta šķirnes, vai citā veidā - medību šķirnes.
Un par visgrūtāk - kādam tieši šāds mazaktīvs suns, kas visu dienu guļ, nav uz sadarbību tendēts ir visgrūtākais, kamēr kādam citam - suns, kurš to vien grib, kā sadarboties, strādāt, spēlēties. Tādēļ mani iepriecina plašais šķirņu klāsts, kad tomēr pa lielam zini, ko sagaidīt no nākotnes kompanjona, ar ko tomēr būs jārēķinās utt utjp.
Ieskats kurtu klasiskā aktivitātē:


:pedinja:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Spigana » 02 Oct 2017, 17:37

Es pie aktīvām šķirnēm, kas nepiesaistās cilvēkam minētu visus terjerus un raselus jo īpaši. :kanepe: Šausmīgi daudz darba un pacietības jāieliek, lai tu tam savam raselam interesētu vairāk kā burtiski jebkas cits. Mājās, protams, viņi pamīļojas, bet arī tikai pēc saviem noteikumiem, ja ar suni nab strādāts.

Un kurtiem jau arī sava specifika - kādreiz tomēr brīvi skriet ir jāļauj un tam vajag mega drošas vietas vai arī superīgi apmācītu suni.

Visgrūtāk loģiski ir dzīvot ar suni, kas netiek mācīts kopdzīvei ar cilvēku, bet no apmācības viedokļa tādam cilvēkam parastajam, kas nopietni ar suni strādāt negrib, domāju, ka darba un terjeru šķirnes varētu būt visgrūtākās. Tad jau tiešām labāk mazaktīvu kompanjonu.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby nezinīte » 02 Oct 2017, 18:14

Kurti mazaktīvi? Man kurti atkal asociējas ar baigajiem skrējējiem. Vai arī pāris stundas izskrienas un tad pārējo dienu guļ...
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby nezinīte » 02 Oct 2017, 18:21

kādam tieši šāds mazaktīvs suns, kas visu dienu guļ, nav uz sadarbību tendēts ir visgrūtākais,

Jā, vot, nezinu, kā pateikt, bet man personīgi šķiet dīvaini iegādāties milzu kaķi suņa izskatā. :kanepe: Es gan pati visu mūžu biju kaķu cilvēks, bet, kad nu saņēmos sunim, tad gribu suni. :)
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby madja » 02 Oct 2017, 19:22

nezinīte wrote:Kurti mazaktīvi? Man kurti atkal asociējas ar baigajiem skrējējiem.

nu bet Māra taču tieši rakstīja
Māra wrote:Gribēju tos pieminēt, jo kurti ir ļoti ļoti ātri un skriet mīloši suņi un tādēļ cilvēki ir savilkuši ar ideju, ka tie ir arī ļoti aktīvi.


brīžiem rodas sajūta,ka Jūs lasiet katru trešo vārdu.
mēs visi esam sākuši no nulles zināšanām par suņiem un dzīvojam,cenšoties dalīties ar to,ko esam iemācījušies, un šajā forumā atkārtojamies un atkārtojamies, taču gribas,lai dzird ,ko saka.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby nezinīte » 02 Oct 2017, 19:42

lasiet katru trešo vārdu.

Nē, man tikai likās, ka nākamajā rindkopā jau sāksies pavisam cita tēma. Tāpēc gribēju vispirms atbildēt uz pirmo un tad lasīt tālāk. Savu paviršību varu attaisnot ar to, ka kurti mani nesaista tik un tā. :)
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Māra » 02 Oct 2017, 20:00

nezinīte wrote:kad nu saņēmos sunim, tad gribu suni. :)

Vai varu palūgt noraksturot, kas ir 'suns'? Būtu interesanti salīdzināt ar kurtu.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby nezinīte » 02 Oct 2017, 20:29

Vai varu palūgt noraksturot, kas ir 'suns'?

Nu personīgi man vajag to kontaktu. Laikam to, ko šeit dēvē par VASismu. :D Un vēl otrs, ko gribu no suņa - pilnīgi klasisku suņa izskatu.
Bet tas ir tikai konkrēti man. Un vispār man patīk apskatīt bildēs un dzīvē visādus zvērus, katrs savā veidā smuks, man tas ir interesanti. Tīri kā vērotājs no malas nenoniecinu nevienu.
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby fedelta » 03 Oct 2017, 06:13

Aktīvs, bet ne baigi uz cilveku veersts (manuprat!)- haskijs
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests