Pixy. Suņu stāsti.

Blogs and Chats

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 23 Oct 2018, 14:29

Eh, būtu zinājusi, labprāt pievienotos. Meiteni no Saulkrastiem zinu - mana kaimiņiene ar savu sarkanausu nokareno, vai kā nu viņa cēli savējo tur nosaukusi. :kanepe: Nekādi nesanāk samest kopā laikus abām patrenēties.
Bet nu labi, mums pašiem vakarā treniņš bija. Un Zaiga arī apsolīja nākošnedēļ taisīt RO treniņu. Lai gan izskatās, ka mēs šoreiz lepnā vientulībā no Elibird Dogs startēsim. Kas netiek, kam tece piemetusies, kas nejūtas formā. Tāda sajūta, ka mēs būtu formā :ieraujpoda: Bet nu pieredzei jau vajag. Tikai 2 x pa 5 minūtēm kauna un atkal būs jauni secinājumi par mūsu progresu vai tā iztrūkumu.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 23 Oct 2018, 14:34

Paskatījos uz lenzīra ķepām :o Kā jūs tiekat galā ar tīrību? Manai pietiek tepat dārzā izskriet un no ķepām nāk nost tāda melnzeme, ka nevar nemazgāt. (esmu gana pedantiska - neciešu netīru grīdu) Visvairāk man riebjas tie pretīgi glumie gliemji, kuru atliekas man regulāri jākasa nost no Reinas ķepām. Nezinu, vai mēs tādi vienīgie, vai kā? Pēc katras pastaigas kājas bļodā. Un bļodas saturs paliek riktīgi smilšaini zemjains.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Felix_PS » 23 Oct 2018, 14:49

Man reti sanāk saskarties ar tādiem absolūtiem nezinīšiem draugu lokā, arī Alaska sarēķinot pirkuma cenu un transportu uz Šveici izmaksāja pieklājīgi.
Par līdzīgu tēmu - līdz šim par šādu viedokli biju dzirdējusi tikai leģendas, bet nu satiku cilvēku, kas tām leģendām tic. Sunim nevar dot jēlu gaļu, suns ēdot jēlu gaļu sāks pats savu uzturu medīt uz mazizmēra zvērus plosīt. :velnins: :velnins: :velnins:
Mēs ar savu suņu skolas pieredzi gan neesam absolūti nekāds labais piemērs paziņām, mans draugs izvēloties treneri (vienīgo, kam vēl bija brīvi laiki, lai mēs paspētu obligātos kursus iziet) netīšām uzrāvās uz tādas, kas strādā pēc kaut kādām arhaiskām dominances teorijas metodēm, bez našķiem, uzslavām un tml. Tas varbūt noder galīgi neaudzinātus suņus nolikt pie vietas, bet viss ko iemācījās mūsu suns - no pozīcijām norauties un aiztesties spēlēties ar citiem suņiem vai vienkārši skraidīt rinķī un lēkāt kā ķenguram ir megaforši, tas tak nekas, ka pēc tam bietē dabū. Attiecīgi tas manī nokāva jebkādu vēlmi strādāt tālāk, kā bijām iesākušas un ļoti sen neesam darījušas neko. Prieks vien par to, ka kopš neejam uz suņu skolu, Alaska ir rehabilitējusies un vairs nenesas kā vēja plēsta, ieraugot jebko, pie kā varētu aiznesties. Izdodas pat bez pavadas kādam sunim paiet garām un visā visumā (izņemot kaku ēšanu) viņa ir patīkams pastaigu kompanjons. Pa vidu visam pārvākšanās laikā, kas iekrita tieši pirms meklēšanās, mums vēl bija dikti baiss baiļu periods, kad Alaska teju līda uz vēdera no katra būkšķa un pat sanošiem elektrības vadiem. Izvilkt viņu no mašīnas manā darba vietā vispār bija Lāčplēša cīņas, jo vīnogulaukos bija šāvienu skaņas imitējošs aparāts, lai atbaidītu putnu barus. Tas viss nu arī ir palicis pagātnē un ceru, ka neatgriezīsies.
Dikti vajadzētu saņemties un atsākt savus treniņus, priekš mums abām un prieks mums abām. Bet nu kamēr slaistojamies, tikmēr vismaz pa kādai bildei sataisam.

Krievu audzētāji un īpašnieki fb sataisījuši akciju, Šveicieši ar lapu cepurītēm, tā nu mums arī sagribējās trendīgu bildi.
Image

Image

Image
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Felix_PS » 23 Oct 2018, 14:52

Bonny Rain wrote:Paskatījos uz lenzīra ķepām :o Kā jūs tiekat galā ar tīrību? Manai pietiek tepat dārzā izskriet un no ķepām nāk nost tāda melnzeme, ka nevar nemazgāt. (esmu gana pedantiska - neciešu netīru grīdu) Visvairāk man riebjas tie pretīgi glumie gliemji, kuru atliekas man regulāri jākasa nost no Reinas ķepām. Nezinu, vai mēs tādi vienīgie, vai kā? Pēc katras pastaigas kājas bļodā. Un bļodas saturs paliek riktīgi smilšaini zemjains.


Eh, atceros savu laimīgo dzīvi ar hofavartu - mazgā pēc pastaigas kā gribi, tāpat pēc pāris stundām jāsit padusē slota vai putekļusūcējs, lai atbrīvotos no pludmales dzīvoklī. Nemaz nerunāsim par to, cik forši ir kakās izvārtījies garspalvains suns, jo īpaši patīkamas ir cilvēku kakas. :velnins:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 23 Oct 2018, 15:08

Felix_PS, kas jums par smukām bildēm! Skaisti!
Ja man nebūtu tik labas kompānijas, droši vien jau sen pamestu novārtā Reinas treniņus. Liela nozīme ir kolektīvam (un trenerim)
Es esmu pedantiska, bet slinka. Nekādi nevaru saņemties kaut vai 2 x nedēļā putekļusūcēju rokās paņemt. Katru reizi domāju, ka nu šoreiz es to izdarīšu, bet pienāk vakars un es nolemju, ka par to es domāšu rīt. Toties sestdienas gan man ir tādas mājas tīrīšanas dienas, ka tik turies. :paukojas: Kamēr visus skapīšu nomazgāju, flīzes un izlietni notīru, no poda bez maz dzert var pēc manas tīrīšanas. Un visus kaktus un stūrīšus nebūšu kārtīgi ar putekļusūcēju neiztīrīšu, tikmēr diena nebeigsies. Kur nu vēl veļas purināšana. Un tā paiet visa diena. Bet vasarā tak vēl ir arī zālāja pļaušana. :sajucis: Viens ir skaidrs, ja man nebūtu mājās kaķa un suņa, mana māja būtu tīrāka. Lai kā es tur censtos Reinai ķepas mazgāt, tāpat spalvas birst :kanepe: Bet kaķenes spalvas vienkārši kā pūkas lido. Un man ar savu nepārspējamo slinkumu līdz nedēļas beigām jau ir pilna grīda ar spalvām. Bet vismaz lielākā daļa smilšu tur nav.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Māra » 23 Oct 2018, 15:10

Bonny Rain wrote:Vari iečukstēt man austiņā, cik tad tavi skaistuļi patiesībā maksāja? Man jau 500Eur, ko mēs maksājām par savu francūzi likās kosmoss.

Nav tā, ka man šķirnes suņi liktos lēti, arī 500 manam maciņam ir sāpīgi, taču cenu uzskatu par adekvātu. Manējie konkrēti maksāja 1500eur. Cik zinu, Latvijā, kad bija metiens, tie maksāja 1200, bet par šādu cenu tirgo arī Eiropā. Mazāk par 1200 gan neesmu dzirdējusi, ka tirgo saluki (izņemot Anglijā, bet tur ir problēmas ar tīriem saluki, tur c/r var dabūt jebkurš), bet zinu arī, ka labi savas šķirnes pārstāvji tā maksā arī citās šķirnēs. Dārgāko saluki kucēnu esmu redzējusi Vācijā - 1800eur.
800-1200 laikam ir vidējais aritmētiskais normālais FCI sunim, labojiet, citšķirnieši, ja kļūdos.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 23 Oct 2018, 15:17

Nu, laikam jau tu būsi trāpījusi tajā ampitūdā. Plus mīnus tā arī ir. Arī francūži ietilpst šajā kategorijā. Zem tiem 800EUR laikam lielākoties būs pet klases vai varbūt kādi brāķīši, kas nederēs ne izstādēm, ne vaislai.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 23 Oct 2018, 15:49

Māra wrote:800-1200 laikam ir vidējais aritmētiskais normālais FCI sunim, labojiet, citšķirnieši, ja kļūdos.
Kļūdies :D . Ap 1400 ir pavisam normāla cena ļoti daudzām šķirnēm, ir šķirnes, kas absolūti normāli maksā vairāk (piemēram, iecienītie kavalieri) un arī lendzīru cena Vācijā šobrīd ir 1800 eiro. Iespējams, konkrēti viņiem tas pašlaik ir saistīts ar to, ka ir salīdzinoši maz metienu, bet es tomēr neesmu pārliecināta, ka tā cena atkal brauks lejā.
Bonny Rain wrote:Zem tiem 800EUR laikam lielākoties būs pet klases vai varbūt kādi brāķīši, kas nederēs ne izstādēm, ne vaislai.
Jau esmu to te rakstījusi, bet pie izdevības - ne visur suņus dala šādās kategorijās, lendzīrus Vācijā pārdod visus par vienu cenu, jo viņi pārdod mājas mīluļus, nevis čempionus. Ja Tev ir tāds, kas atbilst standartam un Tu gribi iet uz izstādēm, tās ir Tavas tiesības, bet nevienam to neliek darīt obligāti, līdz ar to šāda šķirošana pēc izstāžu kritērijiem prakstiski nenotiek. Iespējams, ka kāds mazliet variē, bet globālais uzstādījums ir, ka visi suņi ir vērtīgi un mīlami, izstādes ir kaut kas stipri vien otršķirīgs. Un patiesībā es tam piekrītu, arī manā prātā izstāžu kvalitātes sunim galīgi nav tās svarīgākās :jaa: .
Es dzīvoju laukos un smiltis, lapas, zāle un citi dabiski materiāli nav tā vērti, lai uztrauktos. Suns nožūst - viss nobirst. Man ir dēļu grīda, mazliet nelīdzena, mazliet apskretusi, flīzes ir raibas smilšu tonī un mēs paši arī mēdzam iespurgt istabā fiksi kaut ko paņemt, nenovelkot kalošas vai gumijniekus. Sūcu māju apmēram 2x nedēļā, pārējā laikā pāriet ar slotu un dzīvo kā ir :) .
Felix_PS wrote:Krievu audzētāji un īpašnieki fb sataisījuši akciju, Šveicieši ar lapu cepurītēm,
Cik pieticīgi, borderu saimniekiem bija akcija ar dažādiem ēdamajiem mutē :D . Smuka Tev tā meitene, grosi neapšaubāmi ir mana absolūta īsspalvaino suņu favorītšķirne. Kāpēc - nezinu, bet ļoti, ļoti patīk :pukudupsis: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Felix_PS » 23 Oct 2018, 16:38

Cik atceros arī hofavartiem Vācijā bija viena cena, neatkarīgi no suņa kvalitātes un piemērotības izstādēm. Galu galā izaudzēt kucēnus visus maksā vienādi, neatkarīgi no viņu nākotnes potenciāla. Par Šveiciešu tirgus cenām galīgi nemāku spriest, neesmu interesējusies ne Latvijā, ne citās valstīs. Tas mums galīgi nebija svarīgs priekšnosacījums. Mums mājās dzīvo sunene ar lielisku eksterjeru, raksturu un iespējamu izstāžu potenciālu un, ļoti iespējams, viņa ar mums kopā nedosies ne uz vienu izstādi. Audzētājai pats svarīgākais bija mīlošas mājas un, manuprāt, tā arī ir pareizā attieksme.
Šveicieši un ēdiens mutē... Hahaha... Tas tiek ļoti ātri norīts. :kanepe: Nu labi, ar kādu graužamnašķi, ko nevar norīt, pat mana ēdaļa spētu nofočēties.
Paldies par komplimentiem, turpināsim augt smukas un taisīt smukas bildes!

Image
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Māra » 23 Oct 2018, 18:46

Arī es saluki pasaulē neesmu dzirdējusi, ka cenu metienā dala. Visiem viena.
Bet skaidrs, paldies pixy par papildinājumu cenu pasaulē. Skaidrāka bilde.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby ash » 23 Oct 2018, 19:56

Māra wrote:800-1200 laikam ir vidējais aritmētiskais normālais FCI sunim, labojiet, citšķirnieši, ja kļūdos.


ir arī "lētas" šķirnes. Latvijā īru terjeri (FCI) maksā 500 eur, cena stabili nemainīga jau gadus 8. :) tāpat nepērk :kanepe: Eiropā protams dārgāk.



Bonny Rain wrote:Paskatījos uz lenzīra ķepām :o Kā jūs tiekat galā ar tīrību? Manai pietiek tepat dārzā izskriet un no ķepām nāk nost tāda melnzeme, ka nevar nemazgāt. (esmu gana pedantiska - neciešu netīru grīdu) Visvairāk man riebjas tie pretīgi glumie gliemji, kuru atliekas man regulāri jākasa nost no Reinas ķepām. Nezinu, vai mēs tādi vienīgie, vai kā? Pēc katras pastaigas kājas bļodā. Un bļodas saturs paliek riktīgi smilšaini zemjains.


es esmu drausmīgi slinka. es nemazgāju suņiem ķepas, lieku sēdēt priekšnamā, kāmēr ķepas nožūst un smilties nobirst. :jaa: tur protams paliek pamatīga smilšu kaudze.
man arī riebjas netīra grīda, un par manu labo garstāvokli rūpējas putekļusūcējs robots :samilejies: viņš gan ir drusku pastulbs, bet ļoti cītīgs. un nekad man nesaka - ko?? man atkal jāsūknē grīda?? jau 4.reizi šodien?
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby dagi » 23 Oct 2018, 23:47

Nu, beidziet. Tās ir ļoti pat tīras lendzīra ķepas. Ko tad jūs teiktu par šo? Image Tam sunim bija jābūt baltam :pilnmeness:
dagi
Baby
Baby
 
Posts: 46
Images: 0
Joined: 18 Jan 2015, 23:13

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 24 Oct 2018, 08:17

Interesanti, kāpēc tad LV cena stipri vien tiek dalīta viena metiena ievaros? Daudzi pat iesaka izvēlēties brāķīšus, ja budžets ir ierobežots, bet ļoti gribas to šķirnes kucēnu ar ciltsrakstiem. Vismaz franču buldogiem noteikti tā ir.

Te dažiem veicās - roboti-putekļusūcēji. Es arī gribētu. Bet man jau viens super dārgs putekļusūcējs ir. Kirby saucās. Savulaik pirku pa nenormāli milzīgu naudu. Pašlaik vēl roka neceļas pirkt citu vietā. Lai gan tiešām pēdējā laikā to vien gribas izdarīt. Bet es skatījos, ka tad jau jēga ir pirkt tos pēdējos modeļus, kas maksā ap 1000EUR. Plus vēl laikam tad viņam vajag tos norobežojumus, lai nelido pa trepēm man lejā. Un kā tad ar citiem stāviem? Man māja pusstāvos uzcelta.
Kādreiz, kad dzīvoju pie vīramātes, tur bija veca koka grīda ar šķirbām, kuras grūti iztīrīt. Tad staigājām pa māju čībās. Bet tagad man mājās linolejs. Un mēs pa māju zeķēs. Mums pirmajā stāvā siltā grīda. I mums patīk, i sunei, bet kaķene vispār sajūsmā par iespēju sameklēt siltāko vietiņu uz grīdas. Līdz ar to mana tīrības mīlestība te nopietni izpaužās. Vasarā vispār basām kājām pa māju staigājam. Riebīga sajūta, kad ej ar plikām kājām un jūti smiltis apakšā.

Nu, bet gliemju atliekas uz suņa ķepām, starp pirkstiem, kāds ir pamanījis? Mums reāli tā ir problēma. Tās glumās atliekas ar kasīšanu jākasa nost. Mums laikam apkārtnē daudz to gliemju, jo regulāri kādai ķepai glumš receklis pielipis starp pirkstiem. Un tur salīp iekšā gan akmentiņi, gan smiltis. Un ja es to neiztīrīšu, tad sune to visu pēc tam laizīs. Man meitai kaitina tā skaņa, kas nāk no sunes, kad viņa ķepas laiza. Viņa to dara tik skaļi. Varbūt tāpēc, ka buldogs. :jautri: Un laiza viņa ķepas arī bez tā visa - starp pirkstiem diezgan rozīgi sarkana visa āda. Bet vets teica, ka negrib mums antibiotikas izrakstīt, jo nekas baigi traks tur nav. Vienu reizi izrakstīja. Tad it kā uz brītiņu labāk palika. Mazāk sarkans, bet tagad atkal tas pats.

dagi, nu ļoti skaists tas BALTAIS suns :kanepe: Es varu iedomāties, kas pēc tam uz grīdas paliek, kad šitas viss nobirst :jautri:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby fedelta » 24 Oct 2018, 10:22

dagi wrote:Nu, beidziet. Tās ir ļoti pat tīras lendzīra ķepas. Ko tad jūs teiktu par šo? Image Tam sunim bija jābūt baltam :pilnmeness:

Man reiz bija čau čau, melns gan, bet skats līdzīgs. Bet viņa plus bija lēnīgums. Ienaca, apgūlās, nožuva, aizgaja, smilšu čupiņa palika :kanepe:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Māra » 24 Oct 2018, 10:28

Bonny Rain wrote:Interesanti, kāpēc tad LV cena stipri vien tiek dalīta viena metiena ievaros? Daudzi pat iesaka izvēlēties brāķīšus, ja budžets ir ierobežots, bet ļoti gribas to šķirnes kucēnu ar ciltsrakstiem.

Es šausmīgi negribu kādu apvainot, vai apšaubīt kāda kompetenci, bet varētu, ka tas ir iesēdies niķis? No senākiem laikiem? Vai arī šķirne tāda, kur pārāk bieži ir fiziski defekti? Jo veselu normālu saluki metienā nevaru iedomāties, kā var noteikt, ka kāds būs šovīgāks par citu. Aptuveni varbūt var, zinu audzētājus, kuri apgalvo, ka var noteikt kucēna kvalitāti jau pašā sākumā (bet tik un tā visiem cena viena), taču apšaubu to, jo tie zvēri nu baaaaigi mainās. Piemēram. Mana Rūsas metienā piedzima viens kobelītis, neeeeereāli maziņš, to uzreiz šoviem norakstīja, tirgoja kā mājas mīluli (cenu nemainot, vnk konstatējot faktu, ka suns ir krieeetni par mazu saluki kucēnam). Līdz mājās braukšanas vecumam viņš joprojām bija maziņš, mazāks par kucēm.
Lūk, bildē, melnais :pilnmeness: , blakus Rūsam, kurš ir standarta kobelis šobrīd,
Image

Pēcāk izauga par lielāko metiena kobeli, pilnīgi adekvātu izstādēm un tā. Nu kurš to varēja zināt?
Es to uzskatu par nelielu pircēja čakarēšanu, kad tik maziņam, kurš tikko iemācījies staigāt, noteikt pieauguša suņa kvalitātes.

Bonny Rain wrote: Un laiza viņa ķepas arī bez tā visa - starp pirkstiem diezgan rozīgi sarkana visa āda. Bet vets teica, ka negrib mums antibiotikas izrakstīt, jo nekas baigi traks tur nav. Vienu reizi izrakstīja. Tad it kā uz brītiņu labāk palika. Mazāk sarkans, bet tagad atkal tas pats.

Parasti starp pirkstiem sarkanums ir alerģija, ne? Es galīgi nav vets, bet ieteiktu vismaz pačekot šo kā opciju. Jo ja izrādās ka tā, atrod alergēnu, izslēdz un gatavs. Jo iespējams, tāpēc arī laiza, jo niez tur?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 24 Oct 2018, 12:52

Es 100 punkti esmu absolūti nekompetenta šajos jautājumos. Bet spriežot pēc internetā salasītās informācijas, vismaz pie francūžiem piedāvā lētāk mēģināt nopirkt tā saucamos brāķīšus. Tie cik es saprotu ir tādi kucēni, kuriam piemēram spalvas krāsojums īsti neatbilst standartam. Nu, tur piemēram, palsam kucēnam baltas zeķītes kājām. Nu, kaut kā tā. Vai arī tavs minētais kucēna mini vai maxi izmērs salīdzinājumā ar citiem. Laikam pēc tā audzētāji tiešām kaut kā nospriež, cik tad liels viņš izaugs. Mūsu metienā bija viena maxi meitene, viena mini meitenīte. Manējā bija pa vidu. Nezinu gan, kā viņi ir izauguši, bet manējā ir standarta pašā maximālajā pieļaujamajā galā.
Nu un protams, es saprotu, ka parasti neviens nopietns kucēna meklētājs nemeklē informāciju ss.lv, bet tur arī es gana bieži esmu redzējusi, ka kucēni no viena metiena ar LKF ciltsrakstiem tiek pārdoti pa stipri vien atšķirīgām cenām. Nu, tā, ka atšķirās pat par vairākiem simtiem. Vēl pavisam nesen redzēju tādu variantu, kur acīmredzami viens metiens. Kurā šķirnē, neatceros. Audzētājs jau piesolījis izstāžu karjeru vienam, bet otram tikai mājas mīluļa lomu.

Par to ķepu laizīšanu. Pirmo reizi, kad gājām ar šo problēmu vēl ziemā pie vietējā veta, viņš teica, ka tā esot laikam sēnīte. Ārstējot to ar antibiotikām. Toreiz nedēļu kājas smērējām. It kā labāk palika. Bet ne pa visam labi. Tagad visu laiku vairāk vai mazāk sarkans ir starp pirkstiem. Un vets teica, ka nedos antibiotikas, jo nekas traks neesot. Ar alerģijām mocījāmies gan. Tagad principā laikam vairs nav tik traki. Dodu tikai liellopu un cūku (zinu, ka daudzi uzskata, ka cūku nedrīkst) - jēlu gaļu. Pārējo vienkārši neēd. Un it kā vairs tai alerģijai nevajadzētu būt. Vismaz nav tik izteikta kā bija. Ak, pareizi, tagad tik sapratu, ka es taču uz treniņiem viņai dodu sieru vai desu vai cīsiņus, nu kaut ko ne visai veselīgu. Tie var būt alergēni gan. Bet ko lai dara, ja viņai vajag kaut ko ļoti īpašu, lai strādātu ārpus mājas. Un tad tas vēl ne vienmēr nostrādā. Varbūt tas ir pie vainas :apstulbis:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Māra » 24 Oct 2018, 13:00

Es apcepu aknas gabalus. Līdz šim visi (nu ok, liela daļa) ģībst no šī našķa, varbūt vērts pamēģināt? Var arī citus gabalus applaucēt, apcept. Sirdis, piem. Vēl var šķērēt vistu kaklus ripiņās, tos gan tādus jēlus arī dod.
(tā plaucēšana vai cepšana tikai roku tīrības dēļ)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Māra » 24 Oct 2018, 13:03

Ā, vēl arī cūku ādas esmu griezusi mazos gabaliņos, arī labs našķis, manuprāt, gana stingrs, lai nebūtu jāapcep, turās kopā un neasiņo :D
Un vēl kaltējumi. Kaltēto plaušu griezu mazos gabalos, gana gaisīga, nav ilgi košļājama. Un vēl tur bija dažādas labas lietas tais kaltējumos.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Felix_PS » 24 Oct 2018, 13:42

Fēliksam pēdas iekaisa no konkrētas barības, nezinu vai bija par treknu, vai viņš nepanesa lasi, bet konkrētas firmas divas barības bija ar vienādu rezultātu. Alaskai mazliet bija pāris pleķīši, nzinu vai no raženas staigāšanas kalnos vai no raženas suņa pacienāšanas ar sazin ko atvaļinājuma laikā. :kanepe:

Man šķiet, ka tās cenas atkarīgas no kluba, audzētāja un valsts, bet daudzi tirgo par vienu cenu, jo kā jau minēju - visus kucēnus izaudzēt maksā vienādi, neatkarīgi no nākotnes plāniem.

Gliemju atliekas neesmu manījusi līdz šim nevienam sunim, bet nu manējā vispār ir princese tīrības ziņā. Mājās arī mums ir elektroniskā apkopēja, kas čakli strādā, kamēr paši esam darbā. Pa trepēm labiem robotiem nebūtu jākrīt lejā, viņiem ir sensori, tie robežsensori vairāk vajadzīgi, ja kādā zonā robotiņš nav vēlams. Mums tā bija virtuve, kur Alaska vienmēr sataisīja baseinu dzerot un zona aiz televizora, kur dzīvoja kaktusi. Vēl var bloķēt vietas, kur robots mēdz iesprūst un ticiet man, tas slinkais ērms atradīs 101 vietu, kur varētu palīst apakšā, paslēpties un nestrādāt tālāk. Bieži vien atnākot mājās no darba nācās pa māju to riebekli meklēt. :velnins:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 24 Oct 2018, 13:44

Vista mums atkrīt pilnībā. Alerģija. Par tītaru manējā īpašu sajūsmu neizrādīja. Pirms es sapratu, ka alerģija ir no vistas, devu apceptās aknas. Reinai ir tā, ka tie kārumi noteikti ir jāmaina. Ja došu vairāk par 2 reizēm vienu un to pašu, viņai tas vairs tā nestrādā. Nav vēlamais efekts. It kā varētu pastrādāt, bet sajūsmas nav. Tāpēc tas kaimiņa kārums vienmēr interesantāks šķiet. Bet pēdējas RO sacensībās vispār bija vāks. Nekas no manis sagatavotā nebija pietiekami labs. Izpalīdzīgie kolēģi iedeva savējos - veikalā pirktos. Salauzu mazos gabaliņos. Nu, it kā bija labāk, bet tad izrādījās, ka tos Reinai vajag ilgi košļāt. Mmmm, tas gan bija pārsteigums. It īpaši, ja ņem vērā, ka līdz šim viņa vispār ēdienu dzīvu rij nost. Suns tak nekustēsies no vietas trasē kamēr nebūs nokošļājis to kārumu līdz galam. Ups.
Varētu mēģināt ar liellopa aknām. Mājās dodu tāpat svaigas. Dikti jau nu viņai garšo svaigas. Cerams, ka arī apvārītas vai apceptas garšos. Un muskuļgaļa viņai dikti garšo. Jēla protams. Varētu mēģināt apvārīt. Esam mēģinājuši treniņos ar jēlu gaļu strādāt. Man nav īsti ērti. Ne tikai rokas ātri vien asiņainas un netīras paliek, bet arī pati gaļa slidīga. :jautri:
Cūku āda būtu baigi labs variants, bet nezinu, vai viņa nesadomās tās košļāt. Būs jāpamēģina.
Pašā mūsu apmācības sākumā pirku tos smirdulīšus. Un labi strādājām. Bija ērti. Bet tad viņai vienkārši apnika un viss. Vairs nebija ar mieru strādāt par tiem kaltējumiem. Sen neesmu pirkusi. Kāda jēga, ja tie kā kārums nestrādā. Varbūt pēc lielās pauzes atkal iegaršosies?
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests

cron