Pixy. Suņu stāsti.

Blogs and Chats

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Felix_PS » 21 Sep 2018, 13:11

Eh, kā es to zeltu Šveicē gaidu! Te vēl šonedēļ turējās 28 grādi, viss zaļš, bet jau brīvdienās temperatūra kritīsies un beidzot arī te atnāks rudens. Varbūt, ka labi ka tā. Pārvākšanās karstumā galīgi nav laika izlīst ārpus mājas ar kameru rokās, žēlām acīm vien noskatos rīta miglā, kas vijas cauri ielejām un metos tālāk darbos. Bet rudeni es gribu medīt caur objektīvu. Varu vien padalīties ar atvaļinājuma un tamlīdzīgām bildēm - bez rudens, bet toties ar kalniem.

Image

Image

Image

Pirmo reizi draudzējoties ar labāku kameru gan nesanāca daudz bilžu, toties viens kadrs, kas mani neatstāja vienaldzīgu.
Image

Un mazliet rīta burvības, ar Alasku un citiem zvēriem.
Image

Image
Last edited by Felix_PS on 01 Oct 2018, 14:42, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 22 Sep 2018, 10:55

Jā, vasara no mums vakar atvadījās. Neteikšu, ka man patīk ziema. Vai vēlais rudens, kad lapas jau nobirušas un viss ir tik bezkrāsains. Bet ne jau tāpēc, ka ir auksts vai dārgas ekspluatācijas izmaksas. Man nepatīk tumšais laiks. Man nepatīk tas pelēkais laiks, kāds ir mums pārsvarā, kad debesis ir nomākušās un saulīte pat nav nojaušama. Kad viss ir pelēks un dienas gaisma ir tik īsu laiku. No rīta uz darbu pa tumsu un no darba pa tumsu. Tā vien šķiet, ka visu laiku ir tikai tumsa. Tas baigi nomāc.
Felix_PSKurā Šveices pusē jūs esat? Tik skaisti! Kā man patīk kalni! Par kalniem labāki ir tikai kalni. Šogad bijām Tatros ar Reinu. Mums patika. Labprāt redzētu arī Alpus. Mums vajag tā, lai mierīgi varam ar suni ceļot. Piemēram, Polijas pusē Tatros nemaz ar suni iet nedrīkstēja kalnos no Zakopanes. Nesaprotu gan, kāpēc. Bet nu labi, ka Slovākijas pusē mierīgi izstaigājām kalnu takas.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 24 Sep 2018, 09:32

Felix_PS, mums jau arī vēl tāds īsts zelta rudens nav, tagad tik sāks krāsoties. Un katram gadalaikam un vietai ir savs daiļums. Nevaru teikt, ka man nepatiktu kāds gadalaiks - man patīk gan zelta lapas un rudens biezās miglas, gan vēlais grafiskais rudens ar trūdošu lapu smaržu un pilītēm, gan ziemas sastingušais skaistums un klusums, gan pavasara zaļā migliņa. Galvenais, lai viss ir tajā laikā, kad tam jābūt. Nē, nu vasara drīkstēja mazliet pārvilkties pāri, par to es neko nesaku :D . Un gaismas varētu būt mazliet vairāk, tāpēc es trīcošu sirdi turu īkšķi, lai pulksteņa grozīšana vai, precīzāk, negrozīšana tiešām beidzas ar vasaras laika atstāšanu. Lai vismaz vasarā nav deviņos tumšs un arī ziemai tā viena stundiņa pēcpusdienā nenāks par ļaunu, rīts jau tāpat ir tumšs.

Vakar apritēja pieci gadi, kopš atvedu mājā Habīti. Pieci gadi, tas ir daudz, tas ir ļoti, ļoti daudz. Un droši vien īpaši tādēļ, ka šobrīd mīcāmies uz vietas un netiekam uz priekšu. Bet jā, šis ir tas brīdis, kad sev jāatgādina, ka man nebija tik lielu plānu, kā no tā visa ir sanācis un es biju gatava "piekļauties viņas krēpēm un būt laimīga". Mīlu viņu tādu, kāda viņa ir :sirsninas: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 27 Sep 2018, 13:37

Šodien Reinai paliek 18 mēneši. Jau 1,5 gads manai mazajai meitenei. :svecipusam: :samilejies:
Reinai otrdien bija operācijas diena. Pie vienas narkozes viņu gan sterilizēja, gan paplašināja nāsis, gan saīsināja aukslējas. Brahiocefaliskais sindroms. Speciāli ņēmu atvaļinājumu dēļ bērna, lai varu sekot līdzi atkopšanās laikā. Viņai tagad 10-14 dienas miera režīmā un tūtu jānēsā. Es gan to tūtu noņēmu, kamēr varu sekot līdzi. Nu baigi bēdīga viņa izskatās ar to tūtu. Visur aizķeras, neērti. Pašlaik vēl neko nekasa. Nez, kas būs, kad sāks sadzīt un niezēt. Vispār jūtas pat ļoti labi. Operācijas dienas vakarā bija dezorientēta. Bet vakar jau sāka atdzīvoties. Pat vakarā izdomāja ar kaķeni paspēlēties. Nācās piebremzēt, jo viņai miera režīms taču. Ārā vispār uzvedās tāpat kā parasti. Bail, ka neizdomā izskraidīties. Izskatās, ka viņai baigi nekas nesāp un viņa tīri labi panes šo pēcoperācijas posmu. Gaidu, kad varēsim atsākt treniņus.
Kamēr mans mazais bērns atkopjas no operācijas, es dienu pavadu youtube skatoties Obedience sacensības. Nevarēju nepadalīties. Gandrīz vai ideāls starts - 303 punkti. Blakus iešanā 9,5. Skaisti. Bauda skatīties: https://www.youtube.com/watch?v=eRfjiVV8PKE
Bet šis ir viens no labāk uzfilmētākajiem video ar vērtējumu par vingrinājumiem. Vispār, man šis pāris patīk: https://www.youtube.com/watch?v=pMW_n-w8x8c
Ak, jā, un es tagad zinu, kāpēc man Reina izskatās tik kurtiski. Viņai ir krūškurvis saplacināts no sāniem kā kurtiem nevis kā buldogiem. Buldogiem ir ļoti plakans krūškurvis. Tāpēc viņi izskatās resnāki. Bet Reinai ir dziļš krūškurvis virzienā uz leju. Un līdz ar to viduklis ir krietni izteiktāks. Tā neesot pataloģija, bet parasti tā buldogiem nav.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby dagi » 27 Sep 2018, 23:45

Bony Rain, lai jums veiksmīgs atveseļošanās process! Mums ar Alisi šis vēl priekšā. Ar tām tūtām ir interesanti. Man Amoram(gigantisks-Pireneju kalnu suns) arī bija operācija, pēc kuras vajadzēja nēsāt tūtu. Suns liels, tūta vēl lielāka. Nu nekādi pa māju apgrozīties. Visas durvis par šauru, stūri, galdi, gultas virsū skrien. Bet, kad vajadzēja iešmaukt kūtī pienu padzerties, iespraucās pa nepilnu metru platu spraugu starp dzesētāju un slaukšanas iekārtu ar visādiem ķeburiem tā, ka neko un nemaz neaizskāra. Pie tam tur galīgi nesanāca taisnvirziena kustība, tādi līkumi un apliecieni un vēl caur trīs durvīm jāiziet.Ja būtu kaut reizi kaut kur ieskrējis, vai vismaz aizķēries. Nu bet nē taču. Eleganti visam cauri un uz savu piena virtuvi. Gudrinieki viņi ir :)
dagi
Baby
Baby
 
Posts: 46
Images: 0
Joined: 18 Jan 2015, 23:13

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 28 Sep 2018, 08:04

Labais! Kad kaut ko vajag, ne to vien izdarīs. :kanepe:
Paldies par laba vēlējumiem!
Pie mums, Saulkrastos, trešdien Vējonis bija atbraucis. Un izskatās, ka tā arī te palicis. Plosās pa Saulkrastiem, ka tā īsti pat ārā negribas iet. Labi, ka man tuvumā nav lielu koku. Vienu brīdi pat bija elektrības pārrāvums. Labi, ka tikai uz minūtēm.
Jā, nu es, protams, nenoturējos un vakar ar Reinu mēs jau pastrādājām mājās. Ar blakus pozīciju vēl nesanāk tā normāli, jo kārumu ēst ar galvu augšā paceltu viņai vēl nav labi. Toties kompleksu patrenējām. Nu nagi man niez trenēties.
Ārā Reina vispār uzvedās tā, it kā nekādas operācijas viņai nebūtu bijušas. Riksītī vien pārvietojas. Tad jau laikam labi tas dzīšanas process notiek.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby dresetajs » 28 Sep 2018, 10:08

Bonny Rain wrote:***
Bet šis ir viens no labāk uzfilmētākajiem video ar vērtējumu par vingrinājumiem. Vispār, man šis pāris patīk: https://www.youtube.com/watch?v=pMW_n-w8x8c


:jaa: Šīs pāris daudziem patīk :) Ne velti regulāri viņi ir pjedestalā pasaules čempionātos. Un paldies par video - tāāādas atmiņas :sirsninas: Arī esmu uz video tājā ringā :jautri:
Lai viegls pēcoperācijas laiks!
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 28 Sep 2018, 10:39

Paldies.
Atpazinu video tiesnesi nr.2 :viltigs:
https://www.youtube.com/watch?v=-0x7VIro_ZI - te viņu 2017.g. starts ar augsto 2. vietu un iegūtiem 301,75 punktiem. Skaisti.
https://www.youtube.com/watch?v=EBXKQeyf4gU - un te šī gada starts ar 1.vietu un 287.75 punktiem.
Vispār, ļoti gribētu kādreiz paskatīties kopā ar kādu profi šādus video un dzirdēt komentārus, kas tieši ir bijis tas, par ko tika samazināta atzīme, lai labāk izprastu, uz ko jātiecas un no kādām kļūdām jāizvairās. Skatoties citreiz jau sāku saprast, bet citreiz tomēr ir neizpratne, kas nav bijis labi. Protams, video arī droši vien visu nevar redzēt. Bet nu tomēr gribas vairāk uzzināt. Es informāciju uztveru vizuāli. Man ir jāredz. Man grūti saprast tikai izlasot noteikumus.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 28 Sep 2018, 12:39

Es arī atkal paskatījos, skaisti priekšnesumi. Un tā padomāju, ka laikam gan ir milzīga atšķirība, kā es to redzu tagad un kā skatījos pirmo gadu, neatceros, tas varētja būt 2014. vai varbūt pat 2013.gads. Kad Tu pats to visu dari, ir pavisam citas acis :D . Bet to, tieši kādi sīkumi "norāvuši" to pusballi vai pusotru, līdz galam no malas nekad neredzēs, tāpat arī to, kādēļ kāda balle nav noņemta, ja no malas šķiet, ka ir acīmredzama kļūdiņa. Un arī mazliet subjektīvi tas ir, kā jau jebkurā sportā, kurā neskaita tikai sekundes. Tomēr kopumā šos augstā līmeņa startus skatīties ir īsta bauda, tad tas nav vairs tikai sports, tā tomēr ir arī māksla. Tāpēc jau nosaucu to par "priekšnesumu". Nu jācer, ka būs mums tā iespēja redzēt šos ļoti augstā līmeņa sportistus šeit un klātienē :jaa: .
Bonny Rain wrote:Ārā Reina vispār uzvedās tā, it kā nekādas operācijas viņai nebūtu bijušas. Riksītī vien pārvietojas. Tad jau laikam labi tas dzīšanas process notiek.
Esi tomēr uzmanīga, straujo suņu saimnieku lielākā problēma pēc operācijām ir suni noturēt puslīdz rāmā garastāvoklī, jo kā viņiem nekas nesāp, tā nav apziņas, ka jābūt piesardzīgiem. Bet, ja viss dzīst labi, jaunam, veselam sunim tas patiešām notiek strauji. Lai Reina fiksi tiek uz ķepām, deguna un visa pārējā :pukudupsis: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 28 Sep 2018, 17:10

Paldies par laba vēlējumiem! Bijām šodien ārā pirmajā pastaigā. Uzvilku Reinai iemauktiņus, jo tā viņu nobremzēt ir vieglāk. Sen nebijām ārā ar iemauktiem bijuši. Es lielākoties tagad tepat pa rajonu bez pavadas staigāju. Pavada gan vienmēr līdzi, bet nav nepieciešamības uzlikt. Ļauju viņai būt sunei un izostīt visus krūmus un izlasīt visas vēstules. Piesaukt viņu var vienmēr. Nu, gandrīz vienmēr. Izņemot gadījumus, ja viņa ierauga kaķi un es nepaspēju viņu apstādināt pirms viņa ir aizlidojusi pakaļ kaķim. Ja paspēju, tad viņa neskrien pakaļ. Bet nu šodien neriskēju. Un labi vien darīju. Jo kā reiz ieraudzījām kaķi uz brīvām kājām, kuram Reina labprāt būtu bizojusi pakaļ. Viņai laikam tiešām nesāp. Vienas no zālēm, ko viņai tagad dodu, ir pretsāpju. Tā kā viņa laikam nejūt sāpes. Cenšos neļaut viņai skriet, lēkāt, lai tiešām viss sadzīst ātri un bez problēmām.

Tad, kad es pirmo reizi skatījos šādus video, vispār neko nesapratu. Tagad jau ir izpratne par vingrinājuma būtību un to, kas tajā jādara. Sāku jau saprast, kas ir labi un kas tomēr ne tik ļoti. Un kas nepavisam nav labi. Kad skatījos OB sacensības svētdien, sapratu, ka baigi grūti redzēt citu kļūdas. Zinu, kam jābūt, kā jāizskatās izpildei un kļūdas, lai arī citu, tomēr sāp. Jūtu līdzi. Bet nu tiešām, šis sporta veids mani ir aizrāvis. Nu, tur par to pus-balli, to tiešām grūti būtu saskatīt. Bet ja ir ielikts jau tikai 8 vai vēl zemāk, ļoti gribētos sapast, kāpēc tieši. Bez tam, var jau arī dot savu subjektīvo vērtējumu par izpildījuma kvalitāti.
Kāpēc tu domā, ka mums varētu būt iespēja viņus redzēt šeit un klātienē? Vai ir kaut kad plānos, ka viņi varētu atbraukt arī uz LV? Es labprāt redzētu dzīvajā!
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 30 Sep 2018, 06:38

Bonny Rain wrote:Kāpēc tu domā, ka mums varētu būt iespēja viņus redzēt šeit un klātienē? Vai ir kaut kad plānos, ka viņi varētu atbraukt arī uz LV? Es labprāt redzētu dzīvajā!
Tāpēc, ka ir iespējamība, ka 2021.gadā pasaules čempionāts notiks Latvijā. Vienu brīdi tas pat bija drošāk skaidrs, šobrīd visādi var gadīties, skatījos FCI lapā, ka kalendārā 2021.gads šobrīd ierakstīts nav, toties, ja nu melnais kaķis pārskries un Latvijas iespēja aizies gar degunu, 2022.gadā par PČ rīkotājvalsti jau pilnīgi oficiāli ir ierakstīta Igaunija. Tā, ka cerēsim, ka būs pat divas iespējas to baudīt klātienē :labipadarits: :
Image
Vakar bija Miķeļi un mums mājā ir tradīcija jau 11.gadu bildēt, cik rudens šai datumā nokrāsojis mūsu apkārtni. Šogad ir salīdzinoši zaļš, tas, kas brūni dzeltens vairāk no sausuma, ne no rudens. Nu bet nav jau arī nekāds brīnums, ja gandrīz pirms nedēļas vēl bija +27 grādi. Tagad gan tāds īsts rudenītis, ar zemiem mākoņiem, no kuriem pat beidzot kaut kas krīt lejā, ar vēju un drēgnumu no rītiem. Katrai lietai sava vieta, neko citu septembra/oktobra mijā gaidīt nebūtu pareizi. Baudām pēdējo septembra dienu :eglite: !
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Felix_PS » 30 Sep 2018, 08:45

Visi te tādi sportiski, a es varu pastāstīt, ka man ir visforšākais suns, kas sāk meklēties TIEŠI tad, kad uz pusgadu ievācamies mājā, kurā dzīvo nekastrēts suns. :kanepe: Pirmā nedēļa jau teju aiz muguras, abi suņi to uztver pārsteidzoši mierīgi, džeks neko pat nemēģina, bet zinu, ka kuru katru brīdi tas mainīsies. Tā nu vaktēju suņus un kopīgi pierodam pie jaunajiem pagaidu dzīves apstākļiem. Pēc meklēšanās esmu apņēmusies saņemties un atsākt suņa regulāru trenēšanu, kam ar atvaļinājumiem, pārvākšanos, garām darba dienām un Alaskas baiļu epopeju nav atlicis laika vai vēlmes. Paralēli viņai tagad jumtu dalam ar suni, kas mājās (līdz šim :velnins: ) ir vienmēr bijis priekšnieks un viņš jau vakar bija manāmi saskābis, ka pastaiga nenotika gluži pēc viņa noteikumiem. Tur bija sēdi un guli un atkal sēdi un vēl jānāk, kad sauc... :kanepe: Redzēsim, kā mums ies un ceru, ka visi atradīsim kopīgu kompromisu. :pedinja:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 30 Sep 2018, 19:31

Pixy, tas gan būtu labi. Ja ne LV, tad aizlaist uz EE nešķiet nemaz tik tālu. It īpaši, ja ir dēļ kā braukt.

Felix_PS wrote:Visi te tādi sportiski

Būtu jau labi, ka tā domātu ne tikai es, bet arī mans suns. Sports ar suni ir tikpat unikāls kā zirgu sporta veidi. Tāpat kā zirgs nav mocis, kuram var piespiest gāzi, bremzi un stūrēt, tāpat arī suns nav robots, kuru var iemācīties vadīt un visa sporta būtība ir cik meistarīgi cilvēks iemācījies vadīt mašīnu. Sportojot ar suni, sporto komanda, kur cilvēka partneris ir suns, dzīva radība, kurai ir pašai savas smadzenes, savas domas, garastāvoklis utt. Un ne vienmēr komandas cilvēka daļas domas sakrīt ar komandas suņa daļas domām par to, ko tagad vajadzētu darīt.
Šodien biju apostīt gaisu BH eksāmenā. Guvu priekšstatu par to, kā tas notiek, ko tur dara un ko vērtē. Viens no dalībniekiem eksāmenu nenokārtoja. Pirms eksāmena, iesildoties ļoti labi darbojās, izskatījās ļoti pat cerīgi. Bet eksāmena laikā sunim kaut kas pārslēdzās un nekā. Lūk, arī tā var sanākt sportojot ar dzīvnieku.
Pēc eksāmena izmantojām lielisko iespēju nedaudz patrenēties ISC laukumā. Neko daudz jau ne, jo vēl nedrīkstam skriet. Un šodien es atkal piedzīvoju to, ka mana suņa dvēsele bija kaut kur tālēs zilajās. Nu varbūt ne tik slikti, kā bija sacensībās. Bet arī ne tā, kā ir parasti treniņos. Speciāli pagājušais treniņš bija jaunā vietā, lielā vējā, blakus dzelzceļa tiltam. Nu ideāla vieta visādiem traucēkļiem. Bet mana sune bija tīri ciešamā kontaktā ar mani. Bet šodien atkal viņai tik ļoti vajadzēja skatīties apkārt, tik ļoti viņai viss likās tāds, nu tāds, tāds, ka sakoncentrēties nekādi nevarēja. Gribētos to visu norakstīt uz pēcoperācijas stāvokli. Un, protams, mans kārums varēja atkal ieskrieties. Arī manas skaļās uzslavas laikam netika dzirdētas. Žēl, ka nevarēju izmēģināt ar mantiņu viņu iespēlēt. Nedrīkst vēl lēkāt. Varbūt tas nostrādātu. Ei nu uzmini, ko darīt, kā viņu pieslēgt darbam. Nu nav jau tā, ka neko nedarītu. Iet jau blakus, bet nu tik nesavākti, ka var aizplūst pat vairāk par metru no manis vai pagriezienos aiziet pa citu trajektoriju. Tas galīgi nekam neder.

Felix_PS Kura jums meklēšanās? Manējā jau 2 reizes bija paspējusi meklēties. Pirmā bija 8 mēnešu vecumā, otrā bišķi pāri gadam. Pirmajā reizē viņa galīgi nebija interesanta nevienam. Toties otrajā reizē kaimiņu suns jau taisījās cauri sētas acij izlīst, lai tikai paostītu savu smaržīgo kaimiņieni. Kā mēs ārā, tā viņš pie sētas smilkstēt. Nu, vismaz tagad būs miers un tīra māja. Manējā nu galīgi nebija no tām, kas baigi tīrīgas.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Felix_PS » 30 Sep 2018, 22:03

Pirmā meklēšanās sākās 13 mēnešos, tagad otrā 20. Alaska vispār nav dikti tīrīga, toties paklausīgi valkā biksiņas ar ieliknīšiem. Bezastes suņiem tas laikam grūtāk, jo neturas vietā. Visā visumā viņa meklēšanās laikā ir gana ikdienišķa, dikti mīļa nu un domas mākoņos. :samilejies:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 01 Oct 2018, 09:37

Oi, nu manējā pirmajā meklēšanas reizē, kad biju nopirkusi speciālās biksītes, pamanījās ne tikai tās regulāri novilkt nost, bet arī pēdējā dienā vienkārši bija tās sadalījusi pa reizinātājiem. Kad es biju klāt, tad rātni staigāja ar biksītēm, bet, kad atstāju vienu, tad tik sākās. Pēdējā dienā atnāku, bet mani sagaida smaidīgs sunītis bez biksītēm. Un biksīšu sastāvdaļas pa visu viņas sētiņu izmētātas. :jautri:
Otrajā reizē vairs nepirku speciālās biksītes. Paņēmu savas vecās biezās zeķubikses, nogriezu staras un sasēju ap vidukli. Tas astes trūkums gan tiešām palīdz tām biksītēm smuki noslīdēt nost no pēcpuses. Un man regulāri bija suns ar pusnolaistām bikšelēm :kanepe:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 01 Oct 2018, 12:34

Es gan neesmu biksīšu piekritējs. Var jau būt, ka tāpēc, ka Habī ir ļoti tīrīga un es nevaru iedomāties, kā viņa varētu normāli justies biksēs, caur kurām nevar nomazgāties. Manuprāt, kucei ir jābūt iespējai sevi apkopt, tas jau ir ne tikai tīrības, bet arī higiēnas jautājums, lai tur kaut kas slikts nesavairojas. Bet varbūt es dziedātu citu dziesmu, ja man būtu suns, kurš tecinās kur pagadās, vispār sevi nekopj un iesmērē visu mīkstās mēbelēs :D .
Felix_PS wrote: Pirmā nedēļa jau teju aiz muguras, abi suņi to uztver pārsteidzoši mierīgi, džeks neko pat nemēģina, bet zinu, ka kuru katru brīdi tas mainīsies.
Ceru, ka jums ir iespēja viņus tomēr pilnīgi izolēt? Citādi ar vaktēšanu vien būs par maz :pilnmeness: . Bet vispār jau Aļaskai maz ko var pārmest, diez vai viņa vēl pusgadu varētu izvilkt bez meklēšanās, ja no iepriekšējās arī jau kāds brītiņš pagājis :D .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Felix_PS » 01 Oct 2018, 13:42

Nu ar garspalvainu suni es ari biksītes nelietotu, bet Alaska ir riktīgs sivnis. No tās rukšukūts, ko pirmajā rītā ieraudzīju, ne viņa, ne suņupuiks nesatīrīja ne pilīti. Un arī tagad, ja izskrien caur māju bez biksiņām, tad pilītes pucē saimnieki. Kamēr viņa dzīvojas pa pagalmu, viņai ir visas iespējas sevi sakopt un šausmīgā saimniece arī regulāri ar šļūteni visu nomazgā. :kanepe:
Suņus pilnībā atdalīt ir iespējams, pieļauju, ka Alaska dabūs gulēt vannasistabā vai vienkārši pie mums guļamistabā, kas gan vienmēr nenodrošina mums pašiem saldu miegu. Pa dienu lielākoties suņi tāpat nav kopā, šajā vīkendā kobelis būs prom, tā kā pārējo laiku kaut kā izturēsim. Ceru tikt, ka viņš nesāks serenādes dziedāt. :kanepe:
Pārmest jau viņai neko nevar, bet pavisam labs sunītis varēja sākt meklēties 3 nedēļas ātrāk un pie kobeļa ierasties jau negriboša. :ninja:
Bet nu visā visumā es savā ziņā priecājos, vēl divas nedēļas un tas viss būs aiz muguras. Līdz martam viņa visticamāk vairs nemeklēsies un tad jau mēs ievāksimies savās mājās. :sirsninas:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 01 Oct 2018, 13:43

pixy wrote:Es gan neesmu biksīšu piekritējs. Var jau būt, ka tāpēc, ka Habī ir ļoti tīrīga un es nevaru iedomāties, kā viņa varētu normāli justies biksēs, caur kurām nevar nomazgāties. Manuprāt, kucei ir jābūt iespējai sevi apkopt, tas jau ir ne tikai tīrības, bet arī higiēnas jautājums, lai tur kaut kas slikts nesavairojas. Bet varbūt es dziedātu citu dziesmu, ja man būtu suns, kurš tecinās kur pagadās, vispār sevi nekopj un iesmērē visu mīkstās mēbelēs

Jā, es to labi saprotu, bet man kāreiz bija sune, kura tecinājās precīzi uz dīvāna un uz paklāja, un uz pleda, un uz visa kā, uz kā var palikt pleķi. Un tā viņas mazgāšanās neko daudz nedeva. Tāpat pēc mirkļa jau pleķis paliek uz manām glaunajām istabas lietām. Un pirmajā reizē vispār no viņas tecēja baigi daudz. Otrajā jau mazāk.
Bet lai nu paliek. Tagad man vairs tādu problēmu nebūs. :koslene:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 10 Oct 2018, 08:15

Man tagad jāraksta trīs posti pēc kārtas, lai pati būtu tā, kas ieraksta 10 000. postu vienā un otrā variantā :D . Varu tā arī izdarīt, kāpēc ne :rej: . Jo šajā postā es gribēju pareklamēt vienu grāmatu - šobrīd Rozes grāmatnīcā no kaut kādiem 12 eiro uz 3 nocenota Karenas Prioras grāmata "Nenošauj suni" https://www.janisroze.lv/lv/jr-iesaka/e ... -suni.html. Ļoti laba grāmata, uz kuru atsaucas daudzi suņu uzvedības speciālisti, pie tam tur nav runa tikai par suņiem, tā ir visaptveroša teorija, kas noder dzīvē saskarsmē ar jebkuru dzīvu subjektu - gan cilvēku, gan dzīvnieku, gan arī pašam ar sevi. Tiešām iesaku nopirkt un izlasīt un pēc tam varbūt vēl pārlasīt. Nav svaiga, līdz ar to kaut kas varbūt ir arī novecojis, bet globāli pasaule tik ātri nemainās, lai vajadzētu paziņot, ka tagad viss ir pavisam savādāk :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 10 Oct 2018, 08:18

Un es patiešām nekaunīgi turpinu. 10 000 posts, ja skatāmies atvērtu lapu :alinji: . Protams, lielākā daļa ir pierunāta krietni agrāk, pēdējā laikā aktivitātes ir fragmentāras un neaktīvas, tomēr tik tālu esam izvilkuši un ar to arī visus, kas te ienāk un vēl jo vairāk ieraksta, apsveicu :svecipusam: .
Kam tad pateicoties, šī tērzētava tapa - nu, protams, ka Keliņai. Iet mums visādi, vecums mēģina uzbrukt, bet pagaidām turamies pretī un mēģinām baudīt dzīvi un sadarbību. Mīļais, sirmais purns, ar katru dienu sirmāks un mīļāks :sirsninas:
Image
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron