Pixy. Suņu stāsti.

Blogs and Chats

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Spigana » 12 Jul 2017, 23:13

Sveiciens jubilārei un saimniecei! Man vienmēr ārkārtīgi patīk Habīša teicamnieces izskats, pirmajā bildē bez maz šķiet, ka viņa skatās uz kūku un domā, vai tiešām šogad ir gana pelnījusi.
Man prieks, ka pixy raksta par darbošanos, iepriekš par lendzīriem nebiju pat dzirdējusi, bet tagad lasu un priecājos - kas par fantastisku šķirni un cik Habi ir burvīga. :samilejies:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 13 Jul 2017, 11:34

Spīgana, paldies, Habītis ir burvīga un es nemaz nejūtos neērti to sakot par savu personīgo suni :samilejies: . Par darbošanos nesanāk daudz rakstīt, dažreiz ir labāk paklusēt, dažreiz neiznāk laika un lietas kļūst neaktuālas, bet es ceru, ka būs vēl ieraksti un varbūt vēl kāds pievērsīsies sportam vai izlems par labu lendzīram savā mājā :) . Kad tikšu pie video, būs ieraksts par "kompleksu" - vakar ballīštreniņā beidzot ir sanācis ideāls video, lai parādītu kompleksu no priekšējām kājām. Tā, ka pēc ilgāka laika būs iemesls parunāt par sportu :)
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Spigana » 13 Jul 2017, 12:02

Ooo, lieliski, dikti gaidu video! :) Kāreiz sāk pamazām rasties interese arī par "lielo" obedience, ar interesi paskatīšos un palasīšos. :)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 13 Jul 2017, 16:06

Kamēr ārā līst un nav iespējams "kompleksot" dzīvajā, varam aplūkot video :) . Kā jau te ir bijusi runa, mani suņi kompleksu jeb pozīciju maiņu no attāluma taisa no priekškājām, kas nozīmē, ka tām jābūt kā pielīmētām, kustas pakaļgals. Šajā video Habītis to ļoti smuki nodemonstrē, kaut kā tā ir sanācis, ka 6 pozīciju vietā ir tikai 5, bet tas nekas, pamatdomu var redzēt. Šajā rakursā nevar redzēt, ka viņa mazliet uz sānu sašķiebjas, īpaši guļoties dibengalam vispār nebūtu jāpārvietojas, bet viņa mēdz patāpināties. Mēģinām to labot, noliekot blakus koku vai kādu citu šķērsli, tad viņa tam virsū negāžas, bet, kad noņem - pagaidām diez ko izcili nav. Tomēr tās labi "pielīmētās" priekšķepas ir lielāka vērtība un mans galvenais uzdevums ir noturēt uz vietas tās.

Uzreiz nevaru iedomāties, ko vēl par to jāpastāsta, attālums OB-2 ir 10 metri un sacensībās tas, kurš rāda, kas sunim jādara, suni neredz, lai neietekmētos no tā, kā viņam iet. Un sākumā (ko te neredz) un beigās, protams, tiek vērtēta blakus pozīcija.
Spigana wrote:Kāreiz sāk pamazām rasties interese arī par "lielo" obedience, ar interesi paskatīšos un palasīšos. :)
Ja ir nopietna interese, ar to būs par maz, bet, ja gribas to interesi saprast, cik tā liela - tad paskatoties jāpaanalizē, vai redzētais to vēlmi nosit vai tieši otrādi - pēc tā sagribas arī pašam to izdarīt :)
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Spigana » 13 Jul 2017, 16:38

Nu dikti skaists video! Un "pielīmētās" priekšķepas - wow!
Manu interesi šis video noteikti nenosit, bet manas turpmākās attiecības ar obd vienalga būs atkarīgas no mammas suņa. Mio priekš obd absolūti nav piemērota un viņai tas mega patiku neizraisa, savukārt Dobijā redzu to prieku par šāda veida darbošanos un ar tādu suni es arī sevī varētu atrast gan interesi, gan prieku priekš obd. Bet no ļoti daudz dažādiem faktoriem ir atkarīgs tas, vai mēs ar Dobiju vispār mēģināsim iet uz lielo obd vai paliksim pie rallija un vai vispār tas pats mums ies.
Īsāk sakot - šobrīd šai jomā man nekādu plānu un ambīciju nav, bet ir pavīdējušas zināmas iespējas.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Imagine » 13 Jul 2017, 23:24

Tomēr tās labi "pielīmētās" priekšķepas ir lielāka vērtība un mans galvenais uzdevums ir noturēt uz vietas tās.


Par šo - ir suņi, kas guļas, priekšķepas un līdz ar to rumpi pastiepjot uz priekšu. Kā tādiem māca "pielīmēto" ķepu principu?

Interesē arī tehniskās detaļas, piemēram, šajā video, sākot no 0:16:



Kā panāk/māca to, ka suns ieņem blakus pozīciju, sagriežoties tā, kā to video dara Keli? Piemēram, Smaidiņš tika mācīts un vēl tagad "blakus" piepozicionējas, izmetot nelielu līkumiņu.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 14 Jul 2017, 09:25

Imagine wrote: ir suņi, kas guļas, priekšķepas un līdz ar to rumpi pastiepjot uz priekšu. Kā tādiem māca "pielīmēto" ķepu principu?
Tā guļas lielākā daļa suņu, arī mani suņi dabiski darīja tā. Pārmācījām. Grūti izstāstīt, bet princips ir to mācīt caur fiksu piecelšanos un nogulšanos. Habim vēl joprojām komanda pie kājas gulties atpakaļ ir "stāgū". Kad suns principu apguvis, šī piecelšanās paliek simboliska, līdz leņķim, kad pakaļkājas ir atliktas atpakaļ. Un tad fiksi zemē.
Par otro jautājumu - nevarētu teikt, ka Keli tur to dara ģeniāli, viņa par agru pagriežas ar dibenu pret mani un tad parāpo atpakaļ, lai būtu pareizā pozīcijā. Tas netiek speciāli mācīts, Keli tieši tāpat ir mācīta ieņemt pamatpozīciju ar lociņu. Bet atkal tas pats - kad sunim ir skaidrs šis princips un tā vieta, kur ir jānonāk, viņš pats sāk racionalizēt šo kustību un netaisīt parāk daudz lieka. Keli to dara ļoti ātri, vienkārši apgriežoties uz vietas. Habis vispār pārsvarā tika mācīta ieņemt pamatpozīciju apejot mani, vingrinājumu beigās viņa tā arī dara, bet nu jau kādu laiku, ja ir kaut kur kreisajā pusē un es saku "blakus", nepūlas iet man riņķī, bet tieši tāpat bez loka vienkārši piegriežas man blakus. Tā viņa dara varbūt pusgadu, varbūt mazliet vairāk, tātad nieka trīs gadi un suns ir gatavs pats saprast un pieņemt lēmumu kā viņš kārtosies blakus :D .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby dresetajs » 17 Jul 2017, 16:22

Imagine wrote:Kā panāk/māca to, ka suns ieņem blakus pozīciju, sagriežoties tā, kā to video dara Keli? Piemēram, Smaidiņš tika mācīts un vēl tagad "blakus" piepozicionējas, izmetot nelielu līkumiņu.


Ja turpinātu apmeklēt treniņi būtu cits rezultāts - līkumiņš tikai sākumā
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Imagine » 17 Jul 2017, 20:32

Tas gan ir aizrādījums nevietā - Smaidiņš pie Jūsu stažiera mācās pēc saimnieces brīvā laika un finansiālajām iespējām ne retāk kā iepriekš. :)
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby dresetajs » 18 Jul 2017, 14:02

Imagine wrote:Tas gan ir aizrādījums nevietā - Smaidiņš pie Jūsu stažiera mācās pēc saimnieces brīvā laika un finansiālajām iespējām ne retāk kā iepriekš. :)


Nu tad ar laiku būs cits rezultāts 8-) Jo šīs ir plānojams prognozējams darbs un ļoti konkrēts rezultāts :jaa: Un milzīgs prieks kā turpināt darboties! Lai veicas!!! :roze:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 06 Aug 2017, 07:15

Vakar bija Keliņas pirmās sacensības OB-3 klasē. Tik mierīgs un priecīgs starts man gan laikam nekad vēl nebija bijis ^^ . Keliņai visi jaunie, grūtie vingrinājumi šobrīd galvā putrā, ir gan vēl daudz jāstrādā, gan vienkārši jāpaiet laikam, lai suns to visu varētu aptvert un saprast, un sakārtot pa plauktiņiem. Līdz ar to savācām kaudzi ar nullēm, bet neskatoties uz to, esmu apmierināta kā jūras govs :D . Viņa bija tik forša startā, tik centīga un tik ļoti ar mani. Un lieliski nogāja trijnieka garo un grūto blakus iešanas shēmu, par ko dabūjām 9. Deviņi trijniekā par blakus iešanu ir patiešām ļoti augsts vērtējums. Man gandrīz pirmo reizi mūžā ir ļoti žēl, ka to neviens nenofilmēja, es nezinu, vai arī citreiz tā izdosies. Toties es ceru, ka šī sajūta gan attiecībā uz viņu paliks - ka mums tiešām neko nevajag, mēs baudām procesu, nepārdzīvojam, ja kaut kas nesanāk, bet priecājamies par to, kas izdodas :labipadarits: .
Dažas bildes, te mēs ienākam ringā uz izturību, lieliskā saskaņā un noskaņā:
Image
Izturībā kopā ar gudrajiem trijnieka suņiem, vēl jau grūti noticēt, ka arī Keliņa ir starp tiem, labi, ka ir liecība :D
Image
"Uwes" vingrinājums - prognozējamā nulle, bet izdevās radīt viņā noskaņojumu, ka viss ir baigi labi :estevisamilosu:
Image
Un blakus iešana, dienas prieks un bilde kā forša atmiņa, ka tā bija :)
Image
Habītis nestartēja, izdomāja, ka šoreiz jāsāk meklēties ļoti laicīgi un, tā kā esmu sev nosolījusies nekad vairs ar tekošu kuci nestartēt (nu vismaz, ja man ir divi startējoši suņi un es nevaru ierasties tieši uz konkrēto startu), tad viņa palika mājā. Un esmu priecīga arī par to - neesmu pārliecināta, ka dēļ iespringuma Habī startā nepabojātos arī kopīgais noskaņojums. Bet varbūt tieši otrādi - šī sajūta ar Keli varētu pielipt arī attiecībā uz Habī, tas būtu vienkārši fantastiski. To mēs mēģināsim pārbaudīt septembrī :jaa: .
Prieks par tiem kolēģiem, kam izdevās rezultatīvi starti un par katru, kuram kāda mazā uzvariņa sagādāja prieku un gandarījumu :alinji: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Spigana » 06 Aug 2017, 08:02

Tik patīkami šo ierakstu lasīt! Apsveicu ar foršām sacensībam, lai izdodas šitā arī turpmāk. :dejosuns:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby fedelta » 07 Aug 2017, 15:16

Vai nu man ir slikta redze, vai uz DinoZoo bukletiña esi redzama Tu ar Habīti? :jaa:
Šodien skrienot garām bukletu stendam, šķiet, ka manīju jūs abas.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 07 Aug 2017, 19:03

fedelta, ar redzi Tev viss kārtībā ;)
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 12 Aug 2017, 19:54

Mums jau gandrīz nedēļu ir jauni kaimiņi. Brīnišķīgas radībiņas, kad norims nemiers no tramdīšanas pārvietošanas sakarā, būs īsti mīļdzīvnieki :samilejies: . Govīm ragi esot saikne ar kosmosu, tad nu jūtos, ka tas man tik tuvu, ka arī mums kāds kosmosa stars tiek :D . Gan būs vēl bildes, kad caur sētu kāds kontakts ar maniem zvēriņiem izdosies, pagaidām attāla iepazīšanās:
Milzīgais mīlīgais bullis Ferdinands:
Image
Mazākais bara "kucēniņš", pūkains un smuks, ar mammu, kurai ļoti stilīga frizūra :D
Image
Raglopi, īsti raglopi, lieli un daiļi :)
Image
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Māra » 12 Aug 2017, 20:12

Wow, kādi forši! Kā tādus sauc gudrā nosaukumā? Un, ēm, kam viņus tur? :sarkstosa:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Imagine » 13 Aug 2017, 09:19

Manuprāt, tie ir hailanderi (highland cattle). Smuki govslopiņi - kā no pasakām izkāpuši. :)
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 14 Aug 2017, 10:20

Māra wrote:Wow, kādi forši! Kā tādus sauc gudrā nosaukumā? Un, ēm, kam viņus tur? :sarkstosa:
Kā jau Imagine teica, tie ir hailanderi. Un ļoti neprozaiski tās ir gaļas govis, nevis elfi vai minizoodārza aizsākums... Bet, tā kā uz mani attiecas tikai estētiskā puse, tad atļaujos priecāties par viņu daiļajiem ragiem un skaistajām pričenēm :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Imagine » 17 Aug 2017, 21:09

fedelta wrote:Vai nu man ir slikta redze, vai uz DinoZoo bukletiña esi redzama Tu ar Habīti? :jaa:
Šodien skrienot garām bukletu stendam, šķiet, ka manīju jūs abas.


Šodien to pašu piefiksēju garāmejot. Paņēmu un izlasīju. Kā iet trenera amatā? Rallija sacensībās skatījos, ka līdzi jutāt diviem saviem audzēkņiem.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby fedelta » 17 Aug 2017, 21:43

Imagine wrote:
fedelta wrote:Vai nu man ir slikta redze, vai uz DinoZoo bukletiña esi redzama Tu ar Habīti? :jaa:
Šodien skrienot garām bukletu stendam, šķiet, ka manīju jūs abas.


Šodien to pašu piefiksēju garāmejot. Paņēmu un izlasīju. Kā iet trenera amatā? Rallija sacensībās skatījos, ka līdzi jutāt diviem saviem audzēkņiem.



Es ar tieši tāpēc, pēc tam bukletu paņēmu :)
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests

cron