Pixy. Suņu stāsti.

Blogs and Chats

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Felix_PS » 31 Oct 2017, 13:15

dresētājs Pačukstēšu, ka esam pat radinieces pieļauju, ka daudziem, bet Petrai noteikti. Viņa ir Meafiton Boses meita, Aļaska Meafiton Bruce meita. Attiecīgi mazliet patālākas māsīcas. :samilejies:

Mums arī ir bijušas situācijas, kur Aļaska viegli atrod kontaktu arī ar tiem, kam no suņiem bail - turklāt vēl tik lieliem. Bet viņai tak sejiņā rakstīts, ka viss ko viņa vēlas ņemt un dot ir mīļums. Arī bērniem viņa pieglaužas, izstiepj snuķīti gaisā un gaida, kad tad nu kasīs.

Par inteliğenci arī piekrītu. Viņi gluži vienkārši saprot to, ko citiem suņiem var nākties mācīt gadiem un vispār viņiem liela laime kaut ko foršu sava saimnieka priekam izdarīt. Aļaska labi māk sēdēt, tad nu viņai patīk pielīst man darbā klāt, sēdēt lielām acīm un, protams, dabūt par to našķi. Es viņu slavēju daudz par to, ka viņa pati izvēlas atnākt un būt manā tuvumā, jo man tas darba vietā ir svarīgi.
Nu vienīgais mīnuss, ka viņi inteliğenti var arī interesantas muļķības sastrādāt, kā mums tas bija ar galdu. :kanepe:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Felix_PS » 31 Oct 2017, 13:19

Madja Berta izklausās mazliet kā Fēlikss. Ja paspēju pirmā ieraudzīt, viss OK. Ja viņš ieraudzīja pirmais, tad melna, spalvaina bulta velk pār laukiem plīvojot. :kanepe: Viņš pie suņiem gan neskrēja, bet visam citam pakaļ gan. :tikainesaki:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 01 Nov 2017, 19:37

Uzmanību - prezentācija :alinji:
Sapņus vajagot piepildīt, tad nu es to esmu izdarījusi un pasaulē ir par vienu mājas lapu vairāk. No paša sākuma jau bija skaidrs, ka neviens cits ar mana sapņa piepildīšanu nenodarbosis, bet kaut kā ilgi gāja, kamēr izmarinēju šo domu galvā un nonācu līdz realizācijai. Lapas nosaukums www.gudriesuni.lv (links gan sanāk uz https://www.gudriesuni.com/) izklausās mazliet ambiciozs, no otras puses - suņi jau vienkārši ir gudri un mūsu galvenais uzdevums ir ievirzīt viņu gudrību pareizās sliedēs. Neloloju ilūzijas par miljoniem apmeklētāju, bet, ja kaut vienam kāda informācijas drupata būs noderīga – būšu priecīga. Kad pati uzsāku apmācības, man pietrūka iespēja kaut pāris teikumos izlasīt katra instruktora darba pamatprincipus un mācību iespējas. Tas arī bija galvenais iemesls lapas tapšanai, pārējais ir apaudzis un turpinās apaugt ar to, ko daru, kas notiek, šķiet interesants un par ko gribas pastāstīt arī citiem.
Te mēs - es un mani abi gudrie suņi. Paldies viņām, ka ir tā, kā ir :sirsninas:
Image
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Spigana » 01 Nov 2017, 21:28

Apsveicu ar mājaslapu! Dikti jauka un pozitīva. :)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Imagine » 01 Nov 2017, 22:23

Manuprāt, ir brīnišķīgi, ka tu savu pieredzi apkopo mājaslapā. Varbūt, izejot cauri savam blogam šeit, varēsi vēl šo to ielikt un papildināt - gan par pārējiem suņiem, gan par izaicinājumiem trenera darbā un stāstiem, kā ar vienu vai otru metodi tikāt galā ar kādu sarežģītu situāciju/elementu.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 02 Nov 2017, 10:16

Imagine wrote:Manuprāt, ir brīnišķīgi, ka tu savu pieredzi apkopo mājaslapā. Varbūt, izejot cauri savam blogam šeit, varēsi vēl šo to ielikt un papildināt - gan par pārējiem suņiem, gan par izaicinājumiem trenera darbā un stāstiem, kā ar vienu vai otru metodi tikāt galā ar kādu sarežģītu situāciju/elementu.

Es vēl papildu tam ieteiktu uzsvērt, ka jebkuru suni var un vajag apmācīt. Jo ļoti bieži, es teiktu, pārāk bieži ir dzirdēts no saimniekiem par saviem suņiem teiktais: viņam jau neko nevar iemācīt. Un tas ir skumīgi. Iespējams, kāds, kurš meklē, atradīs un sapratīs, ka arī viņa suns ir gudrs un apmācāms. Ka arī viņa suns var būt super-suns viņam pašam. :pastaiga: Man, piemēram, ļoti svarīgi bija izlasīt, ka ne tikai man, bet arī citiem ir jāsaskaras ar dažnedažādiem izaicinājumiem / grūtībām apmācot savu suni. Citādāk tiešām var sākt likties, ka mans suns ir neapmācāms, bet tie gudrie suņi jau tādi ir piedzimuši. Nu, kaut kā tā. Cerams, sapratāt manu domu.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Māra » 02 Nov 2017, 10:52

Milzīgi apsveikumi ar skaisto un vertīgo veikumu! :alinji:
Es uzreiz pie lietas. Protams, viena no pirmajām lietām bija izlasīt tavu Rallija aprakstu (nu bāc, kā tur pietrūkst arī agility apraksta ;) ).
Un man radās jautājums - kad pirmo un līdz šim vienīgo reizi startēju rallija sacensībās, darījām to pie pavadas un izrādījās, ka tā ne tikai nedrīkst būt nostiepta, bet iekārtais pavadas āķis pat brīvi pacelties augstāk par kārājošos stāvokli. Plus vēl tas, ka pavadu likt zemē nedrīkstēja (ups), piemēram, pie noguldīšanas un iešanas apkārt.
Lūk, šādas nianses ļoti iztrūkst sarakstītas. Un vai ir tā, ka arī katrs tiesnesis tomēr vērtē atšķirīgi, ja jau nolikuma vēl nav?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 02 Nov 2017, 11:16

Paldies :)
Māra wrote:Lūk, šādas nianses ļoti iztrūkst sarakstītas.
Tas apraksts nav ar sīkumiem, tie nav normatīvi un vairāk domāts kā iepazīstinošs konspekts. Un vēl pie tam nolikums un normatīvi arī nav viens un tas pats. Nolikums attiecas uz vispārējām lietām, sacensību organizēšanu, tiesnešu izvēli utt., normatīvi ir tā daļa, kas apraksta vingrinājumu būtību, izpildi un tiesāšanas krietērijus. Tā kā tas ir OB normatīvos FCI lapā - pilnīgi skaidrs, kā uzbūvēts vingrinājums, kā tas jāizpilda un par ko cik ņem nost, protams, tiesnesis skatās kontekstā, nevis tam pieiet formāli, bet tomēr sportists var izvēlēties savu rīcību, zinot, pie kādas darbības viņš ar ko riskē. Ne mirkli nepretendēju kaut ko tādu uzrakstīt rallijam. Jautājums par tiesnešiem ir jāuzdod tiesnešiem, es uz to atbildēt nevaru :noliedz: .
Agility apraksts ir agility lapā, skaidrā latviešu valodā. Šobrīd iznāk, ka viens no retajiem normatīviem, kas ir latviski :) .
Imagine wrote: varēsi vēl šo to ielikt un papildināt
Lapa noteikti augs, šis ir tikai pirmais karkass. Par darbu ar suņiem gan visdrīzāk neizplūdīšu - manā uztverē treneris ir arī mazliet ārsts un pļāpāt apkārt par kāda konkrētu "slimību" man liekas neētiski. Ja to var pagriezt vispārīgi, tad jā, bet atkal tādā gadījumā - kas der vienam, neder otram un vienmēr ir jābūt uzmanīgam ar internetpadomiem, ko katrs iztulko kā nu māk... Par tiem, kas jau sportā ieniruši, ir savādāk, tās problēmas dažkārt tiešām var ķidāt publiski, nebaidoties, ka kāds ar to kaut ko sabojās :D .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Māra » 02 Nov 2017, 11:23

pixy wrote:Nolikums attiecas uz vispārējām lietām, sacensību organizēšanu, tiesnešu izvēli utt., normatīvi ir tā daļa, kas apraksta vingrinājumu būtību, izpildi un tiesāšanas krietērijus.

Es vairāk jautāju vai zini, kā tieši šis tiek vērtēts tādā foruma apspriešanas līmenī. Sapratu jau, ka tas, ko uzrakstīji ir ieskats. Vien lasot atminējos, ka šis man bija palicis prātā. Bet nu ok, lai šis paliek tiesnešiem.
pixy wrote:Agility apraksts ir agility lapā, skaidrā latviešu valodā. Šobrīd iznāk, ka viens no retajiem normatīviem, kas ir latviski :)

:kanepe: Protams, protams. Tas vairāk uz zoba velkot un ar domu, ka visi sporti pie vietas, bet laikam tomēr tas būtu pārāk plaši, lai kvalitatīvi aptvertu.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Felix_PS » 02 Nov 2017, 15:26

Burvīga lapa, man ļoti patīk tādas mierīgos toņos ieturētas lapas, kur viss viegli atrodams un saprotams. Un Tavu meiteņu bildes ir tiiiik :samilejies: :samilejies: :samilejies:

Un vispār, es šodien fb grupā izlasīju, ka rozā ziloņi eksistē. Šveiciešiem gadās garspalvaini "brāķa" kucēni. Tas tā, ēsmai. :kanepe:

Tagad lepnajai saimniecei vajag te kaut ko iepļurkstēt - Aļaska man tādās situācijās ir pieslēgusies, ka es no laimes pusstundu, kā dura, varu smaidīt. Atstāsts būs viens. Vakar bijām staļļa pagalmā un garām gāja kaimiņiene ar savu VAS kuci, kas trenējas IPO, bet par paklausību uz ielas var nu vienkārši aizmirst. Viņa man gribēja vairākas lietas pajautāt un es tajā brīdī savām sajūsmīgajam kucēnam pateicu vien striktu "Sitz!". No tā, kas notika tālāk mans žoklis ar skaļu blīkšķi nograbēja pret asfaltu. Aļaska ar malinua cienīgiem apgriezieniem apmetās uz riņķi un, ar eiforiski sajūsminātu acu kontaktu, apsēdās man pretī, kā karavīrs. Ja v šoke. Kaimiņiene mūs dikti pa slavēja, es izgriezusi krūtis, kā balodis, vien pateicu, ka jā, viņai patīk strādāt. :samilejies: Nu ko, dosimies atkal jaunus pigorus mācīties.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 02 Nov 2017, 15:57

Felix_PS wrote:Tagad lepnajai saimniecei vajag te kaut ko iepļurkstēt - Aļaska man tādās situācijās ir pieslēgusies, ka es no laimes pusstundu, kā dura, varu smaidīt. Atstāsts būs viens. Vakar bijām staļļa pagalmā un garām gāja kaimiņiene ar savu VAS kuci, kas trenējas IPO, bet par paklausību uz ielas var nu vienkārši aizmirst. Viņa man gribēja vairākas lietas pajautāt un es tajā brīdī savām sajūsmīgajam kucēnam pateicu vien striktu "Sitz!". No tā, kas notika tālāk mans žoklis ar skaļu blīkšķi nograbēja pret asfaltu. Aļaska ar malinua cienīgiem apgriezieniem apmetās uz riņķi un, ar eiforiski sajūsminātu acu kontaktu, apsēdās man pretī, kā karavīrs. Ja v šoke. Kaimiņiene mūs dikti pa slavēja, es izgriezusi krūtis, kā balodis, vien pateicu, ka jā, viņai patīk strādāt. :samilejies: Nu ko, dosimies atkal jaunus pigorus mācīties.


uuuu... es ar tā gribu.
Nu, es arī gribu palielīties. No rīta ejam pastaigā pavadīt meitu pa ceļam uz skolu un atpakaļceļā tad trenējamies iet blakus, sēdēt, stāvēt. Gulēt neprasu. Nepatīk manai plikvēderainajai jaunkundzei dubļos gulties. Negribu komandu sabojāt. Jau kādu laiku atpakaļ sapratu, ka varu i nemaz nepiedāvāt viņai šajā procesā neko ēdamu. Viņu tas neinteresē. Toties šodien konstatēju, ka uz manu SĒ un STĀ viņa reaģē pat ļoti labi. Ja pēc pirmās reizes nesaprata, ka jāsēžas, tad SSS saprot uzreiz. Hm, laikam būs komandām jāpāriet uz šīm saīsinātajām formām. Citādāk mums ārā sēdēt un stāvēt bija galīgi garām. Kad saku sēdi, viņa stāv. Kad saku stāvi, viņa cītīgi apsēžas. Un lai ar to vēl nebūtu gana, skatās pilnīgi citā virzienā. Īsāk sakot, nekādi nebija piedabonama koncentrēties. Neba viņa nezin komandas. Bet šodien... Nu tas SSS darbojās kā magnēts. Un arī acis pēkšņi paskatījās uz mani. :labipadarits:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 03 Nov 2017, 12:15

Felix_PS, paldies, man arī tādas patīk, neciešu drausmīgu raibumu un uzbāzību. Ceru, ka puslīdz izdevās, tagad jāmēģina nesaraibināt papildinot un turpinot :neparliecinats:
Felix_PS wrote:Un vispār, es šodien fb grupā izlasīju, ka rozā ziloņi eksistē. Šveiciešiem gadās garspalvaini "brāķa" kucēni. Tas tā, ēsmai. :kanepe:
Ja, apgrozoties pa Šveiciešu lapām kaut kur ieraugi bildi, iemet noteikti, gribas redzēt :D .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Felix_PS » 03 Nov 2017, 13:18

Image

Image

Image
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 03 Nov 2017, 13:47

Smuki :samilejies: . Un pilnīgi nemaz neizskatās pēc tāda palielāka bernieša, patiesībā pat vairāk redz to, ka šveicietim ir pilnīgi cita seja. Nu, nebūtu es jau tik pārliecinoši pievērsusies lendzīru ticībai un tāds būtu nācis pretī - kas zina :jautri: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Imagine » 03 Nov 2017, 20:45

Nu, nebūtu es jau tik pārliecinoši pievērsusies lendzīru ticībai un tāds būtu nācis pretī - kas zina :jautri: .


Nekad nevar zināt, kā liktenis iegrozīsies - nāks vēl pretī un nogāzīs no kājām. :D
Simpātiski tie grosi ar čirkām kažokā!
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 06 Nov 2017, 14:41

Man ir jautājums, vai kāds zin labu avotu, kur palasīt par suņa ķermeņa valodu - ne pārlieku garu, īsu, konkrētu, saturīgu. Sapratu, ka galīgi neko nesaprotu no suņa ķermeņa valodas. Un vai visiem suņiem tā ir vienāda?
Baigi jau nu gribas labāk izprast savu suni un arī citus suņus iemācīties saprast. Par savējo tā kā laikam visiem skaidrs, kam tas vajadzīgs. Bet par citiem - tādā kontekstā, vismaz lai saprastu, kas tam sunītim prātā.
Nu piemēram, atnāku mājās, manai sunei pirmais ir iegulties pufā ar kājām gaisā. Saprotu, ka viņai gribas, lai es viņu "izvēderoju" (nu tas ir mīļi izbužinu). Bet tad kāpēc viņa visu laiku uzkrītoši laizās un arī žāvājās. It kā tam vajadzētu norādīt uz stresu, satraukumu, bailēm.
Vai teiksim, ejam garām svešiem suņiem. Manējā grib draudzēties, bet man nav ne jausmas, ko tas lielais vavis par to visu domā. Un tā kā manējai īpaši patīk lieli suņi, tad man ir ko padomāt. Satikāmies ar bernieti - tur tak viens kodiens un mazā sunīša vairs naf. :apstulbis: Tāpēc es parasti cenšos atturēt savējo no pārlieku lielas draudzības izrādīšanas. Bija jau gadījieni, kad manējai gribēja brukt virsū. Nu, mācība manējai no tā netika. Tāpat lien klāt citiem. Bet man toties baile. Gribu būt pārliecināta, ka saprotu, ko tas svešais suns domā.

Ak, jā, un vēl viens jautājums. Es te pagājušonedēļ kaut kā netīšām aizdomājos par to, kā tad īsti saprast, vai suns ar prieku izpilda komandas, vai arī dara to ar gariem zobiem - tikai tāpēc, ka saimniecei to dikti vajag. Vienu brīdi domāju, ka manējā izpilda komandas tāpēc, ka es viņai lieku to darīt. Par azartu nemaz neiet runa. Jau domāju, ka laikam tomēr RO ir tikai mana iegriba un nav ko to suni mocīt. Nu vēl kādu laiku patrenēsimies, lai iemācās klausīgi uzvesties sabiedrībā un miers. Bet tad vakar treniņā viņa mani pārsteidza. Nu tik fantastisks suncīts man. I blakus gāja, i komandas pildīja, ka pat likās, ka varbūt viņai patīk treniņi tomēr. Vienkārši par mazu viņa vēl, lai spētu to nedalīto kontaktu ar mani uzturēt. Nu, jāsaka, ka manējā nav no tiem, kas skatās acīs ar domu: "Saimniek, pastrādāsim! Kādu komandu man tagad izpildīt?" Vismaz man tā šķiet. Pagaidām. Bet varbūt es vienkārši nemāku situāciju pareizi novērtēt?
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Imagine » 06 Nov 2017, 15:14

Re, kur tev links uz ļoti vizuālu un kompaktu aprakstu par suņa ķermeņa valodu: https://stories.barkpost.com/dog-body-language-charts/
Paskaties arī video youtube, kur tiek analizēts, kas suņu starpā notiek. Tā suņus saprast var vēl labāk nekā, vadoties pēc bildēm.

Bet vispār šīs lietas iemācās ilgstošā sadzīvē gan ar savu suni, gan, satiekoties ar citiem suņiem un pavērojot, kā viņi lietas kārto savā starpā. Es savu puiku vairāk cenšos lasīt emociju kontekstā, jo tās izpaužas tieši tāpat kā cilvēkiem - prieks un bailes, šaubas, uztraukums, neapmierinātība, "man kaut ko vajag" izteiksme, "ej prom!", Smaidiņam vēl ir "apvainojies" dvēseles stāvoklis.

Manējā grib draudzēties, bet man nav ne jausmas, ko tas lielais vavis par to visu domā.


Lielākoties, ja abas puses ir adekvātas, tad suņu savstarpējā komunikācija notiek ļoti neitrāli un pēc "es esmu Duksis, un kas esi tu?" noskaidrošanas parasti katrs aiziet uz savu pusi. Ja lielais vavis jau no paša sākuma būs agresīvi noskaņots vai ir ļoti uzvilcies - to tu redzēsi un jutīsi.
Ja suns ir neitrāls vai atturīgs, tad visticamāk tavam vavim ar īsu rējienu/rūcienu jau laikus pateiks, ka klāt labāk nenāc. Ja vēl pārkāps robežas, tad pieaugušiem galīgā vietas ierādīšanas forma ir ašs un viegls kampiens purnā vai arī sava ķermeņa izmantošana, lai otru nogāztu gar zemi. Ja interese ir abpusēja - ļaus paošņāties.

Manuprāt, tev un Reinai par labu nāks, ja sarunāsiet kādus suņu randiņus no paklausības grupas vai no šejienes. Lai pavērotu un saprastu dzīvē, kādas situācijas ir ar pozitīvu noskaņu un vēlamas un no kādām izvairīties.

Jau domāju, ka laikam tomēr RO ir tikai mana iegriba un nav ko to suni mocīt.

Par šo ļoti labi izteicās frīstaila semināra vadītāja - viņai visi jaunie suņi pirmajā gadā startē debitantos, lai vispār saprot, ko nozīmē strādāt. Reina tev vēl ir maza un mācās strādāt. Turpini darboties un pēc gada - diviem būs pavisam cits līmenis un izpratne.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 06 Nov 2017, 15:30

Paldies. Nu es jau tā arī sapratu. Man vispār pirmo reizi mūžā darīšanas ar suņiem. Mācos izprast, ko no tiem lopiņiem var sagaidīt. Bet nu man patīk suņi. Esmu suņinieks pēc būtības. :pastaiga:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 08 Nov 2017, 19:32

Bonny Rain,
Imagine wrote:Bet vispār šīs lietas iemācās ilgstošā sadzīvē gan ar savu suni, gan, satiekoties ar citiem suņiem un pavērojot, kā viņi lietas kārto savā starpā.
tieši tā, teorija ir viens, bet prakse ir pavisam kaut kas cits. Un, protams, ka dažādiem suņiem nolasīt vienu un to pašu pazīmi nav nemaz tik vienkārši - tās pašas ausis, kuru pieglaušanu vai saspicēšanu ļoti vienkārši ir redzēt stāvaušiem, toties milzu ļutaušu īpašniekiem tur neko diži neieraudzīsi, ja nezināsi, kas jāredz. Attiecībā uz stresu, satraukumu utt (arī pozitīvais stress ir stress) ir gana daudz literatūras (nu ne jau latviski, protams), to visu var palasīties un pēc tam mēģināt ieraudzīt (iemet googlē "dogs calming signals", izmetīs visu ko).

Mums šorīt viss bija sasalis un apsarmojis. Daiļi, atkal citas krāsas :sirsninas:
Image
Keliņai ir labāk, šodien pat bijām uz tādu ļoti īsu treniņu. Kažociņš mazliet ataudzis un miesiņa uz kauliem arī drusku uzaudzēta. Līdz ar to arī tā nesalst un viņa tīri apmierināta daudz šiverē pa āru. Baudu katru dienu, kad viņai ir labi :sirsninas:
Image
Habis sāk iekļauties ainavā, viņa tieši otrādi šobrīd met kažoku, bet viņai jau vienmēr pietiekoši daudz arī paliek, lai izskatītos gana lācīga :D
Image
FB visiem dikti šī bilde patika, kur ragainītes rindā sastājušās, tad nu ielieku te arī :)
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 09 Nov 2017, 09:39

Bilde tiešām forša. Kā rindā pēc ... desām :kanepe:

Jā, nu par tiem signāliem, ko suns mums dod. Nu ausis ir laba lieta. Vismaz manējai. Stāvas un konkrēti nolasāmas. Bet toties astes gan mums naf. Aste arī baigi labi norāda uz to, kas notiek sunim galviņā.
Un man sakarā ar visu to atkal radās jautājums. Cik nu es te nedaudz paspēju iečekot, visur rādīts, ka laimīgam un mierīgam sunim mute ir vaļā. Un no otras puses, ja mute aizvērta, tas var norādīt uz to, ka suns paliek stresains vai uztraukts utt. Es savai sunei viņas īsajā mūžiņā retu reizi esmu redzējusi muti vaļā. Un tas bija pašā karstākajā laikā, kad viņai karsti bija. Bet tā, ikdienā vienmēr mute ir ciet. Nu es vēl saprotu, patiesībā tikai tagad saprotu, ka mans suns ārā vienmēr ir modrs, saspringts, satraukts. Ausis vienmēr ir uz priekšu vērstas, saspicētas, ķermenis saspringts, bet ne sastindzis. Ļoti bieži viņa apstājas ar vienu priekšķepu paceltu un sastingst. Parasti viņa nav gatava uz kontaktu ar mani - ja arī apsēžas, tad ar muguru pret mani vai nu man metru priekšā vai arī sānos, bet ar skatu un visu ķermeni prom no manis. Nezinu, kā lai viņu nomierina, atsprindzina ārā, lai viņa ir gatava ar mani strādāt ārā. Nu tad protams ir skaidrs, ka tur nevar būt ne runa par atvērtu muti - suns nav ne mierīgs, ne relaksēts, ne arī laimīgs. Bet kāpēc arī iekšā viņai mute ir ciet? Vai tomēr varētu būt tā, ka nav obligāti tai mutei jābūt vaļā. Vai arī man ir super stresaini nelaimīgs kucēns? :apstulbis:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests