Pixy. Suņu stāsti.

Blogs and Chats

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 07 Sep 2018, 14:21

Bonny Rain wrote:Šeku-reku Līga S. pie mums bija ar savu mazo Entlebuherīti.
Līga S. varēja būt pie jums vienīgi ar savu rotveilerīti, tā būs kāda cita Līga bijusi :D .
Māra wrote:Gan jau es tev drīz pauzmākšos :)
Forši, ka viss ritinās uz priekšu ;) . Un jā, prozit, lai vasarīgā dzimšanas diena izdevusies, es tepat 16km tālāk uz Tavu veselību kādu alus glāzi izmalkošu :alinji: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby ligakrista » 07 Sep 2018, 14:53

Lūdzu, mūs ar vairs ne tik mazo Entlebuherīti Burvi arī uz Saulkrastu tusiņu :) Visādi savādāk - visa ğimene slimojam jau nedēļu ar drausmīgāko vēdervīrusu, atcelts pilnīgi viss ar suņiem saistītais un nesaistītais. :pilnmeness:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 07 Sep 2018, 15:07

Ups, aTvainojos. Mazliet sajaucu Līgas. Bet tas nekas, mēs arī par rotveilerīšiem priecātos :jautri:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 07 Sep 2018, 17:00

Visu laiku domājām, kas būtu, ja mūsu Reina panāktu bēgošo kaķi. Viņa tik dusmīga izskatās, kad skrien viņiem pakaļ. Un tik neatlaidīgi metās skriet. Man vienmēr jāpaspēj pirmajai kaķi ieraudzīt, jo citādāk Reina aizskries pakaļ un atsauksies tikai tad, kad kaķis būs paslēpies drošībā. Šodien es to uzzināju. Speciāli pieļāvu, jo zināju, ka nekur tālu tāpat neaizskries. Kaķis pie blakus sētas vārtiņiem sēdēja. Nu protams, ka Reina aizdesoja pie viņa. Bet kaķis man par lielu brīnumu pat nedomāja mukt prom. Tikai pagriezās un ar ķepu Reinai. Tagad es zinu, ka viņa grib ar kaķi spēlēties tāpat kā ar mūsējo. Viņa ir pieradusi pie tā, ka mūsējā viņai ar ķepu mēģina ieboksēt. Un lēkā tam kaķim apkārt ar laimīgu ģīmi: nu paspēlējamies! :aptracis: Bet pēc mana sauciena viņa tikpat ātri bija atpakaļ pie manis.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 10 Sep 2018, 09:45

Brīvdienas pagājušas. Ir ko pārdomāt. Reina sevi parādīja no sliktākās puses. Nu nav jau tā, ka nevarēja vēl sliktāk. Nekad nav tik s..īgi, ka nevarētu būt vēl s..īgāk. Sestdien bija karsti. Un mans sunc jau izkāpjot no mašīnas pārvērtās par ķīseli. It kā pat nebija tik nenormāli karsts, vējiņš patīkams pūta, bet manam brahicefālim bija ļoti grūti. Pirmā trase bija absolūta katastrofa. Bija tāda sajūta, ka viņa nevienu komandu nekad nav mācījusies. Vienu vienīgu zīmi viņa izpildīja labi. Pārējās :ieraujpoda: Bāc, nu man nevienā treniņā tik s..īgi nav bijis. Otrā trase bija par kāmīti labāk. Mākoņi saulei bija priekšā un bija vieglāk, bet suni savākt man neizdevās tāpat. Peldētāja Zuzanna :x Nu labi, bija karsti un tā. Bet svētdienā nu noteikti karsti nebija. Bet rezultāts tikpat :ieraujpoda: Nu mēs taču katru treniņu daram visu to pašu. Viņai pat izdevās sačakarēt to, kas mums parasti labi izdodas. Bet nu sēdi kustībā mani vienkārši sagrāva. Nu nekad līdz šim viņai ar to nav bijušas problēmas. Bet te viņa izdomāja izdarīt visu ko citu, tikai ne apsēsties. Bet pats trakākais bija viņas acis - es redzēju, ka viņa vispār ir neizpratnē par to, kāpēc esmu neapmierināta, jo viņa taču kaut ko izdarīja. Kāda starpība, ka ne to, ko vajadzēja. Nu, komanda kaut kāda bija, nu tad arī kaut ko izdarīšu. Tas parādīja to, ka viņa absolūti nebija ar mani. Koncentrēšanās mums pietika tikai pirmajiem 2 uzdevumiem, kurus viņa malacītis izdarīja uz 10. Attieksme pret svešiem cilvēkiem - 10. Un tas ir pie visa tā, cik viņai ļoti patīk cilvēki. Tāds prieks! Izturība sēžot - 10. Pie tā, ka viens no grupas biedriem izdomāja apgulties, bet otrs aizskriet pie saimnieka, manējā ar lielām acīm skatījās uz mani - vai es pareizi daru? Vienā brīdī redzu, ka viņa jau taisās skriet, ķermenis saspringst, tūlīt jau skries, bet tomēr nolemj, ka laikam bija jāsēž un paliek sēžot. Kāda laime! To nevarēja neredzēt manā ģīmī, cik laimīga biju. Bet pārējais bija ;( Neizdevās man viņu pirms mūsu starta noskaņot ne ar kārumu, ne ar mantiņu, spēli. Aizbrauca tālēs zilajās. Nu un rezultāts uz acīm. Sačakarēja visu, ko vien varēja.
Atbraucu mājās negarastāvoklī. Lai arī to it kā neizrādīju, bet skatos, mana sunce raugās uz mani, meklē manas acis. Redzu, ka saprot, ka kaut kas nav bijis labi. Nez, pareizi vai nē, nevarēju tās acis neizmantot. Pastrādājām par ēdienu. Tad nu pēc pilnas programmas. Ek, ja viņa šitā strādātu vienmēr. Laikam jau nav viss tik bezcerīgi. Strādāsim. Man patiešām bija liels prieks izmantot iespēju pabaudīt OB sacensību gaisotni. Bija tik forši. Nu patīk man šis sporta veids. Baigi gribētos arī ar šo suni izdarīt ko vairāk par pilnīgu izgāšanos. Lai gan jāsaka, ka savu sākotnējo misiju: "Gribu paklausīgu suni" esmu izpildījusi. Man jau 2 kaimiņi ar sajūsmu teica, cik man paklausīgs suns. Nu jā, ja ņem vērā, ka paklausīgs suns ir tāds, kurš vispār dzirdot savu vārdu atsaucās un pat izdara to, ko prasa saimnieks, tad jau man ir super paklausīgs suns. Meitai skolā kaut kādā no stundām tika uzlikts video ar suni, kuram saimnieks lika apsēsties blakus un apgulties. Kā meita teica, ka nu, varēja jau arī labāk izpildīt. Bet toties visi klases biedri vēl ilgi bija sajūsmā par TIK paklausīgu suni. :jautri:

Pixy, jautājums Barf/Raw speciālistiem - vai suns var ēst tikai un vienīgi liellopu. Mes esam pārgājuši uz Rafusmenu. Vistu Reinai nedrīkst - alerģija. Domāju, tītars varētu derēt, bet no tā viņa atteicās. Knapi tiku vaļā no iepirktās barības. Tā kā pārējie varianti ir ar vistu, tad atliek tikai plikais liellops. To nu viņa ēd. Un pat beidzot vismaz mājās ir gatava strādāt par savu ēdienu. Nav parāk ērti. Ārā ar tādu īsti neiesi, bet vismaz mājās varam ar šito strādāt. Bet vai viņai pietiks savākt nepieciešamās barības vielas tikai ar šo un tā, iespējams, visu atlikušo mūžu? Vai varbūt tomēr kaut kas vēl būtu jādod klāt?

Mums priekšā sterilizācijas operācija pēc 2 nedēļām. Pie viena daktere paskatīsies, vai mana brahicefālim nav nepieciešama operācija arī nāsīm vai augslējām. Man nav ar ko salīdzināt, bet elpot gan viņa varēja arī labāk. Tā kā iespējams, pie vienas narkozes arī to mums operēs. Kad izvēlējos savu kucēnu, īpaši pievērsu uzmanību kucēnu nāsīm. Zināju, ka tā ir baigā problēma viņiem. Bet tas, ka kucēnam tik mazā kucēna vecumā ir smukas nāsis, nemaz nenozīmē, ka izaugot arī tādas būs. Reinas tētim ir smukas nāsis, bet mammai ir tādas, kā ir vairākumam. Reina ir visa mātē. Gan augums, gan nāsis. Tā kā mums priekšā vēl arī piespiedu dīkstāve. Moš pēc operācijas Reinā pamodīsies borders un būs man borderdogs? :meitenedejo: Nu, īsāk sakot, OB no manis tik viegli vaļā netiks. Un es ļoti gribētu cerēt, ka jau ar šo suni.

Nu, vasarā, kad mūsu trenere rīkoja Elibird Dogs treniņsacensības RO, mēs piedalījāmies RO-1. Izgājām abas trases ar 90%. Nez, cik stingri tiesnese mūs visus vērtēja, bet es biju pietiekami apmierināta ar mūsu sniegumu. Tas tiešām atbilda tam līmenim, ko varējām.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 11 Sep 2018, 17:20

Bonny Rain, ir jātrenējas daudz un dažādās vietās, dažādos apstākļos un visādās situācijās un tad vēl nevar zināt, vai suns attiecīgā brīdī būs spējīgs strādāt. Tā situācija, kad aiz ringa ir normāls bardaks un tur suns strādā, bet ieejot klusā, mierīgā ringā, kurā tikai pāris "tantes" uz viņu cieši raugās, nespēj vairs neko, ir absolūti normāla un to bezpalīdzību, kad nevar to suni vispār nekā savākt ir piedzīvojis katrs. Nu labi, varbūt gandrīz katrs :velnins: .
Bonny Rain wrote:Pixy, jautājums Barf/Raw speciālistiem - vai suns var ēst tikai un vienīgi liellopu.
Nejūtos nekāds dižais speciālists, teorētiski droši vien var, jo gan jau kādreiz dabū arī kādu olu vai biezpienu vai kaut ko citu. Bet Tu jau vari turpināt mēģināt viņai kaut ko vēl piedāvāt - tītara atsevišķas detaļas, nevis miksli, varbūt kaut kas no tā garšo, kaut ko no aitas, truša vai pīles. Jo lielāka dažādība, jo labāk, lai gan liellops ir tas, kas arī mums ir pamatā un kādās tur gudrās pamācībās putni+truši varēja sastādīt tikai 15% no kopuma. Jebkurā gadījumā jebkāda kombinācija no šī manās acīs ir labāka par "bumbiņām"...

Mēs arī brīdienās izklaidējāmies. Keliņa sestdien nostartēja OB rallijā un Habī svētdien OB treniņsacensībās. Keli tas bija formāls starts, viss kārtībā, ejam uz RO-3, ar Habī konstatējām katastrofas apmērus un turpinām trenēties mājā aiz skapja...
Mīlu šo Keliņas skatienu, vēl joprojām ļoti, ļoti novērtēju, ka izdevās to no viņas "izspiest" :sirsninas:
Image
Image
Image
Image
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 11 Sep 2018, 18:00

Nu jā. To es jau sapratu - jātrenējas kaut kur citur, kur nav pierasts. Mājās ir pierasts, dārzā ir pierasts, treniņu laukumā ir pierasts. Bet ārpus tā ir katastrofa. Kaut kā visu laiku tomēr nešķita, ka mums tas būs tik katastrofāli. Laikam vajadzēja šito spērienu pa d..., lai es tomēr to apjēgtu. Acīmredzot viņa tik labi jūtas treniņu laukumā, ka to uztver jau kā vietu, kur būs tas darbs. Un viņa diezgan ātri savācas darbam. Tāpēc mums vasarā bija daudz labāki rezultāti treniņsacensībās. Tur rezultāts man nebija nekāds pārsteidzošais. Mūsu starts bija tāds, kāds tas ir parasti treniņos. Labi varēja redzēt, kas mums vēl nepadodas. Bet vismaz suns bija puslīdz savākts. Nu, tieši tik, cik parasti. Laikam tāpēc biju dikti šokā. Runāsim ar Zaigu, ko varam lietas labā darīt.
Ar tiem ēdieniem mums ir baigi švaki. Šeit, Saulkrastos, veikalos labi ja tītaru vēl var dabūt. Un arī tad, ne vienmēr. Es pat redzējusi neesmu, kāda izskatās truša, aitas vai pīles gaļa. Mums ir tikai standarta vista un cūka. Un arī tad ne vienmēr ir iekšas. Pat liellops gandrīz nekad nav. Tā kā stipri jāpiedomā, kur sunei raut ēdienu. Tāpēc arī dikti priecājos par tādu Rafusmenu.

Skaisti bildēs izskataties. :samilejies: Žēl, ka neredzēju jūsu startus.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby ligakrista » 11 Sep 2018, 20:58

Bonny Rain wrote:Nu jā. To es jau sapratu - jātrenējas kaut kur citur, kur nav pierasts.


Welcome trennēties mūsu dārzā, tad varēs arī pēc treniņa patusēt :alinji:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 12 Sep 2018, 12:09

Paldies par piedāvājumu ;)
Bet patiesībā, šķiet, ka visvērtīgāk trenēties būtu kaut kur uz ielas. Es te nedomāju Rīgu, protams. Šodien no rīta bija baigais vējš. Patrenējāmies uz ielas. Tas vējš nospēlēja savu traucēkļa lomu ļoti labi. Ķēru koncentrēšanās mirkļus. Ceru, ka regulāri treniņi uz ielas mums nāks par labu.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 12 Sep 2018, 15:30

Bonny Rain wrote:Es pat redzējusi neesmu, kāda izskatās truša, aitas vai pīles gaļa.
Saulkrastos Rimis nav? Tur mēdz būt gan fasēts trusis, gan pīļu sirdis un pusspārni - ledusskapī, kur fasētās gaļas. Elvjos gan esmu redzējusi tikai "smukas" gaļas, ja nu no vistas kāda neglaunāka detaļa. Ogres Topā nesen redzēju liellopu pautus, ļoti neraksturīga prece lielveikaliem. Var jau būt, ka jūsu veikalos nekā no tā nav, bet, ja vispār Rimi ir, varbūt var tur painteresēties, kāpēc nepiedalās kopējā pīļu detaļu vai trušu pasūtījumā, ja reiz citi Rimji to regulāri dara.

FB šobrīd klejo lielisks raksts par jēlbarošanu un mītiem, kas saistīti ar to un ko sauso barību ražotāji un tirgotāji izplata apzināti. Diemžēl krieviski, bet, ja ir kaut cik spēja lasīt šai valodā, noteikti ir vērts izlasīt: https://www.facebook.com/groups/7067465 ... _tn__=CH-R.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 12 Sep 2018, 15:53

Nav mums ne Rimis, ne Maximas. Mums ir tikai Mego, Elvis un Tops. Un tie paši brīžiem nejēgā dārgi un ar salīdzinoši mazu sortimentu. Tāda nu ir kūrorta specifika. :jautri: Vistas, cūkas un liellopu sastāvdaļas ir redzētas, bet pārējās gan neesmu manījusi.

Ar krievu man nav nekādu problēmu - tikpat kā dzimtā. Palasīšos, paldies. ;)
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 17 Sep 2018, 15:15

Pixy, paldies par rakstu.
Interesanti, kā man noteikt, ka manai sunei ir pietiekami tie 300g gaļas dienā. Man izskatās, ka viņa vēl labprāt ēstu. Viņai jau tā pēc tās ieteicamās devas 300g ir tuvu 3% no masas. Viņa sver 10-11kg. Un ir ļoti liesa. Nu nav viņai nemaz tauku rezerves. Riktīgs sporta suns. Ko es viņai varētu klāt dot? Biezpiens, olas. Kas vēl būtu noderīgs suņam? Cik noprotu, olas nedrīkst katru dienu. Kaut kur lasīju, ka tikai vienu reizi nedēļā labāk dot. Un kā tur ir ar tiem dārzeņiem. Vai no tiem vispār suns kaut ko uzņem, vai tomēr nē? Manējā labprāt notiesā kādu kartupeli, burkāna gabalu, kāli, kabaci, ķirbi. Bet vai tas maz kaut ko dod sunim, vai arī tikai cauri izskrien?

Nedēļa kopš totālās izgāšanās sacensībās. Esam atklājuši neražas cēloni. Cīnīsimies. Vakar treniņā atkal bija mans super-suns. Ja viņa šitā strādātu sacensībās, es laikam būtu pārlaimīga. Nav jau ne tuvu kaut kādam manam ideālam. Es pat teiktu, ka ļoti, ļoti, ļoti, ļoti tālu. Bet ne tuvu tik drausmīgi, kā mums gāja sacensībās. Tā kā mēs strādāsim, strādāsim un ... Kad būs nākamās treniņsacensības? 8-) :jautri:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby ash » 18 Sep 2018, 13:14

Bonny Rain wrote: Viņai jau tā pēc tās ieteicamās devas 300g ir tuvu 3% no masas. Viņa sver 10-11kg.


Ja suni nepieciešams uzbarot, tad 3% ir jārēķina nevis no esošā svara, bet no vēlamā. Ja jums piemēram gribētos lai suns sver 13 kg, tad šobrīd 0.4 kg gaļas dienā būtu jādod.
Kad sasniedz vēlamo svaru – turpina barot ar 2,5% . tas viss protams aptuveni, jo atkarīgs no indivīda, man viens no suņiem ēd 3% no esošā svara, ko beidzot esam sasnieguši ar cītīgu barošanos, otram, lai noturētu kondīciju, jādod 2,5%. Kaut suņi augumā ir gandrīz vienādi (puika masīvāks, tādēļ optimālais svars ir 18 un 14 kg), viņu barības devas apjoms jūtami atšķiras – 0.55 kg un 0.38 kg un šis ir rēķināts, lai noturētu optimālo svaru. kad kucītei bija jānomet 1 kg un puikam jāuzēd 1 kg tad barības devas attiecīgi bija 0.3 kg un 0.6 kg.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 18 Sep 2018, 14:26

Nu it kā baigi nevajadzētu uzbarot. Ja nu par kādu 1kg. Francūžu meitenēm pēc standarta būtu jāsver līdz 12kg. Maksimums 13kg. Varētu varbūt nedaudz kaut ko vēl dot tad klāt. Gaļu? Vai arī tomēr tos dārzeņus?
Ir viens milzu pluss manai slaidajai buldogmeitenei - viņa ir tiešām aktīvs buldogu pārstāvis. Ja būs resnāka, tad droši vien arī krietni kuslāka. Lielākā daļa francūžu, ko esmu redzējusi, neskrien kā tāds terjers. Un nelēkā arī. Bet manējā to dara. Bet mani visu laiku nepamet sajūta, ka es suni badinu. Dodu viņai tikai tik, cik iesvērts maisiņā. Maisiņā dienas deva, sadalu uz divām porcijām - rīta un vakara. Un viss. Vairāk neko. Tikai treniņos tiek pa bišķim kārumu. Pašlaik iet siers. Mazi mazītiņi gabaliņi. Nenozīmīgs daudzums. Bet beidzot, tiešām beidzot es redzu, ka sune labprāt ēstu vairāk kā ielikts bļodiņā. Tāpēc arī domāju, kā noteikt, vai viņai pietiek. Gandrīz gadu mocījos ar barošanu, līdz atradu Rafusmenu liellopu, no kura viņa neatsakās.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby ash » 18 Sep 2018, 15:42

Bonny Rain wrote:Nu it kā baigi nevajadzētu uzbarot. Ja nu par kādu 1kg. Francūžu meitenēm pēc standarta būtu jāsver līdz 12kg. Maksimums 13kg .

Manuprāt suņa kondīciju izvērtē pēc viņa individuālās ķermeņa uzbūves, ne standarta. Man suns sver 6 kg, kuce 3 kg vairāk kā standarts. Un viņi nav resni, un ko vajag, to izstādēs dabon (noteikti varētu vairāk, ja ne mans drausmīgais hendlings)

Bonny Rain wrote: Varētu varbūt nedaudz kaut ko vēl dot tad klāt. Gaļu? Vai arī tomēr tos dārzeņus? .

Dārzeņus var pagrauzt – kā našķi, kā vitamīnus. Bet ja pašai ir sajūta, ka sunim par maz ēdiena – var tak devu palielināt, un paskatīties līdzi. Ja pienāk klāt par daudz svara, devu atkal samazināt.
Es vienu laiku kucītei devu vairāk gaļu, kādu 3 mēnešu laikā viņa palika drusku par mīkstu, veicu korekcijas, pēc mēneša bija ideālā formā (un es baigi līdzi nesekoju).
Es saviem šad tad iedodu vēl kādus 100 gramus pa virsu, tāpat arī našķus neieskaitu dienas normā.
Ja ribas un krustu kauli neizspiežas, tad tak viss kārtībā :jaa:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 19 Sep 2018, 08:29

ash wrote:Manuprāt suņa kondīciju izvērtē pēc viņa individuālās ķermeņa uzbūves, ne standarta.
Protams, ja ir izstāžu suns un baile, ka izstādē pēkšņi kāds svērs, tas varētu būt svarīgi, bet citādi pilnīgi piekrītu, ka ne jau standarts vai vidējie rādītāji ir noteicošais. Un par barošanu arī - tikpat labi var būt, ka kādam vajag vismaz 4% no svara, pie tam tāda norma figurē - no 2-4%. Man liekas, ka Māra vienu brīdi Rūsam deva pat vairāk, varbūt kļūdos, bet, ja redzam, ka suns ir izģindis un nenormāli kārns, nedomāju, ka priekšrakstos dotās normas ir aksioma. Cik Reinu redzēju - normāli sportisks suns, ne mirkli neiedomājos, ka viņa ir nenormāli kārna. Dabiski, ka pa vidu var iedot arī olu, biezpienu, lakto, kefīru un vēl kaut ko, galvenais nekļūt par "reliģisko fanātiķi", kurš katru atkāpi uzskata par noziegumu pret svētumu :D .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Māra » 19 Sep 2018, 09:02

ash wrote:Manuprāt suņa kondīciju izvērtē pēc viņa individuālās ķermeņa uzbūves, ne standarta.

ash wrote:Es saviem šad tad iedodu vēl kādus 100 gramus pa virsu, tāpat arī našķus neieskaitu dienas normā.
Ja ribas un krustu kauli neizspiežas, tad tak viss kārtībā :jaa:

Pievienojos par standartu - jāvērtē individuāli. Nezinu, no kā sastāv Rūsa, bet ir saluki kucēni, kas sver par viņu krietni vairāk. Un arī - našķus klāt neskaitu, nu arī mūsu "Resnim", jo ar porciju iegūts viņa ideālais paskats. Pat nezinu, cik īsti sver, bet redzu vizuāli, ka IR.

pixy wrote:Protams, ja ir izstāžu suns un baile, ka izstādē pēkšņi kāds svērs,

To DARA?? :shock: Katru dienu kaut kas jauns.
Un tos svarus, kur ņem? Tā kā nebiju ko tādu fiksējusi, arī uzmanību nepievērsu.


pixy wrote:Un par barošanu arī - tikpat labi var būt, ka kādam vajag vismaz 4% no svara, pie tam tāda norma figurē - no 2-4%. Man liekas, ka Māra vienu brīdi Rūsam deva pat vairāk, varbūt kļūdos, bet, ja redzam, ka suns ir izģindis un nenormāli kārns, nedomāju, ka priekšrakstos dotās normas ir aksioma.

Jūū, Rūsa vienubrīd saņēma krietni vairāk, 4% noteikti. Tagad gan arī saņem mazliet vairāk, nekā pēc kalkulatora. Bet, manuprāt, tas izlīdzinās ar atslodzes dienām, ko viņš pats veic. Un arī taukus nekad griezusi nost neesmu. Tauki ir enerģija. :sarkstosa: Un viņš ir īpaši neuzņēmīgs uz resnumu. :kanepe:
Tikmēr Kajs dzīvo uz diētas. Viena šķirne, pat viena māte, bet diametrāli pretējs viss.
Likās, ka nu var Kajam, kad sasniedza lielisko svaru, bik palielināt porciju, nu tiešām niecīgi, un bams, ribas uzreiz mēģināja slēpties. Diētas porcija kļuva par normālo porciju, bet mierīgu sirdi dodu kādu kāju vai galvu nograuzties, nerēķinot klāt.

pixy wrote: galvenais nekļūt par "reliģisko fanātiķi", kurš katru atkāpi uzskata par noziegumu pret svētumu :D .

Būsim kā Debora. :kanepe:
Image
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Bonny Rain » 19 Sep 2018, 13:39

Nu es jebkurā gadījumā jūtu lielu atvieglojumu par to, ka mana sune beidzot ēd labprāt. Vēl vairāk: viņa mājās ir gatava strādāt par savu ēdienu. Nevis par sazin kādiem speciāliem, katru reizi citiem kārumiem, bet par savu ikdienas ēdienu. Viņa pati nāk uz virtuvi, ja saprot, ka drīz būs ēst. Tie, kas nekad nav piedzīvojuši to, ka suns atsakās no ēdiena un ar kaunīgi bailīgu aci skatās uz saimnieci, lai tik viņai neliek atkal ēst, tiem būs grūti saprast to prieku, ko jūti, ka beidzot TAS IR NOTICIS. Beidzot suns ēd labprāt.
Ceļojuma laikā pa 10 dienām bez Rafusmenu mana sune tā izdila, ka pat trenere teica, ka ir tiešām par tievu. Tagad nu jau ir atkopusies. Šitajiem mazajiem pat 1kg ir tik labi redzams. Nu, krusta kauli viņai nekad nav spiedušies uz āru, toties ribu anatomiju gan varēja labi mācīties uz suni paskatoties. Arī tagad var kustībā ribas redzēt. Nav tur virsū francūžiem tik raksturīgā pufīgā slānīša. Bet varbūt tie visi citi ir par resnu, bet Reina ir normāla. :kanepe:Pixy rakstīja - normāli sportisks suns. Kad uz viņu vienu pašu paskatās - normāls suns. Bet, kad skatās kopā ar citiem viņas šķirnes brāļiem/māsām - dikti tieviņa. Skatīšos, iespējams nedaudz palielināšu porciju.

Pixy, būsi svētdien uz sacensībām? Mēs plānojam būt. "Paslimošu" par Zaigu un savu komandas biedreni Lailu no nacionālās klases. Un, protams, pastrādāsim ar Reinu tajā laukumā. Gribu redzēt, kā būs svētdien. Vai tikpat izplūdusi un nesavākta būs. Vai tomēr spēs sakoncentrēties.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 19 Sep 2018, 19:10

Māra wrote:To DARA?? :shock: Katru dienu kaut kas jauns.
Patiesībā man nav ne jausmas, teorētiski, ja tajās šķirnēs, kurās ir skausta augstums pie strīdīgiem gadījumiem mēra, kādēļ lai tajās, kurās noteikts svars, šaubīgus suņus neuzliktu uz svariem? Ja sekretariātā ir pieejams mērāmais, varbūt tur stāv arī svari. Būs jāpainteresējas :D .
Bonny Rain wrote:Kad uz viņu vienu pašu paskatās - normāls suns. Bet, kad skatās kopā ar citiem viņas šķirnes brāļiem/māsām - dikti tieviņa.
Nu šito gan es noteikti neņemtu par vērā ņemamu apstākli, ir nenormāli daudz pārbarotu suņu visās šķirnēs, kur nu vēl tajās, kur suņiem mēdz būt tieksme uz resnēšanu...
Bonny Rain wrote:Pixy, būsi svētdien uz sacensībām?
Jā, būšu. Bez suņiem.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 21 Sep 2018, 09:17

Fantastiskā garā vasara laikam tiešām būs beidzot cauri. Šodien ir sajūta, ka jāsvin šo pēdējo neticamo dienu. Un baigi negribas domāt par to, ka aka ir praktiski sausa un tā būs vēl ilgi, negribu kļūt par to, kas brīdī, kad uzprasa "kā Tev patīk ziema?" atbild ar "šausmīgi dārgi jāmaksā par apkuri". Racionālais ir racionālais, bet tā dēļ nevajadzētu sev atņemt spēju baudīt to, kas ir skaists, brīnišķīgs un brīnumains. Kas zina, vai mums vēl kādreiz tiks iedota piecus mēnešus gara vasara, "jāsasmeļas saules", cik vien var :eglite: .
Image
Rudens elpa ir jūtama dzeltenās lapās un miglainos rītos, tomēr arī vasariņa turas un es tikai tagad ieraudzīju, cik šajā bildē ir daudz ziediņu :flirts: :
Image
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests