Pixy. Suņu stāsti.

Blogs and Chats

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Rudiite » 24 Mar 2011, 14:57

Par kokerīšiem :sirsninas:
Nezinu, kāpēc man likās, ka forumā tikai jaunkundzes tusē. Tad jau mēs esam aptuveni viena gadsimta :hih:
Ma ir diezgan līdzīgi bijis ar bērnības sapni. Savu pirmo suni nopirku par pirmo algu, tikko sāku dzīvot atsevišķi no vecākiem. Tas gan bija austrumeiropas aitu suns.
Skaista kokerjaunkundze Jums bijusi! Saprotu, ka kaprīza. Bagātīga balta spalva. Pieaugušam sunim ir vieglāk nosaukt krāsu. Tā nu ir rudi balta. Tā robeža satrp lemon roana un orange ir ļoti slidena, jo agrā kucēna vecumā vēl pat nevar pateikt, cik stipri iekrāsosies pigmentācija. Un toreiz taču kucēnus jau 30 dienu vecus deva projām!!!
Viena kucīte no mana vecā suņa bija lemon roan krāsā. Un viņai patiešām bija ļoti gaišas austiņas kucēna vecumā. Gaiši dzeltenīgas izskatījās.
Bet trīskrāsaināis, jeb blue roan/tan man ir zināms tikai viens puisītis, kam aprīlī būs gadiņš. Iespējams, ka vēl kāds ir no kaut kurienes atbraucis un slēpjas uz saimnieka mīkstā dīvāna. Arī manam sunim brālis ir trīs krāsās, bet pagaidām nav bijusi tāda gēnu kombinācija nevienam bērnam.
Uz izstādi gan atbraucat patusēt. Tikai nevajag ņemt līdzi groziņu un lieku naudu. Tad jau kāja nepaslīdēs. :sarkstosa:
[url]Kokeri & Kokeri & Leonberger[/url]http://teikashouse.edicypages.com/lv
Rudiite
Puppy
Puppy
 
Posts: 118
Images: 0
Joined: 15 Mar 2011, 11:28

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby ingo » 24 Mar 2011, 15:38

Rudiite wrote:Nezinu, kāpēc man likās, ka forumā tikai jaunkundzes tusē.


Tā nu gan nav, ir te diezgan daudz forumietes, kam bērnība un jaunība vadīta padomju laikos :)

Mūsu mājām šorīt gulbju kāši lidoja pāri, dobēs tupju, krokusu, narcišu degunteļi, piesaulītē sniegpulkstenīši sāk ziedēt- būs pavasaris :esmilu:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 24 Mar 2011, 16:48

Man likās, ka es tik ātri ieskriešu palūrēt, kas sarakstīts, bet nevaru mēli aiz zobiem noturēt (nezinu, kā to pareizi formulēt - pirkstiņus kulaciņā vai kaut kā tā :hih: ).
Par kokerīšiem :sirsninas: - tā tāda kā parole :) . Īstenībā, tas ko mēs te tērzējam pa īstam pienāktos sadaļai šķirnēs, varbūt, Rudīt, tomēr vajag saņemties un atvērt - arī tā ir šķirnes reklāma, jo te ienāk cilvēki, kas vienkārši domā par suni un meklē sev piemērotus variantus. Un izvēlas no piedāvājuma. Un šai forumā patiesi pusaudžu ir pamaz un tie, kas ir, ir suņinieki - "slimi" jau no bērnības. Te dzīvojas daudzi nopietni audzētāji, sportisti, treneri un suņmīļi ar stāžu. Nejauši cilvēki te ilgi neuzturas, jo vienkārši nav ko darīt - te visās sarunās ieviešas suņi, lai kāda arī sākotnējā tēma nebūtu. Tā ka - laipni lūgta starp savējiem :dejosuns: .
Rudiite wrote:agrā kucēna vecumā vēl pat nevar pateikt, cik stipri iekrāsosies pigmentācija. Un toreiz taču kucēnus jau 30 dienu vecus deva projām!!!
Es savu septiņu nedēļu vecumā paņēmu, bet par to, ka viņa būs patiešām balta, šaubu nebija jau ilgi pirms tam - bija ar ko salīdzināt, jo tie abi, kas kļuva roan, tomēr bija "netīrāki" jau no paša sākuma.
Rudiite wrote:Un viņai patiešām bija ļoti gaišas austiņas kucēna vecumā.
Snorkei ausis bija ļoti košas, tikai pašā vecumā izbalēja, nesen sanāca noskatīties to tv raidījumu un biju pārsteigta, bija jau piemirsies, cik ļoti koša tā rudā krāsa viņai bija jaunībā. Žēl, ka man nav nevienas jaunībdienu bildes digitālā formātā, tad varētu redzēt. Uzreiz vairāk jautājumu man nava, bet nepazūdiet :ludzu: , man interesanti viss, kas saistīts ar raibuļiem anglīšiem un es patiešām labprāt par to parunātu arī šķirnes sadaļā :viltigs: .
Sisija wrote:Laxmi ir Hindu labklājības, veiksmes un skaistuma dievietes vārds.
Skaists tulkojums - tas suns noteikti sargā māju ar savu vārdu un nes savējiem labklājību, veiksmi un skaistumu - šādi vārdi ir ļoti stipri :jaa: . Ir interesanti, kā suņi savus vārdus dabū, daudziem, kas nav Džeri vai Dukši ir daudznozīmīga vēsture, kāpēc viņu sauc tā un ne citādi. Un ir tā, ka liekas, ka varētu saukt tā, bet nelīp tas vārds un tikai tad, kad atrasts īstais, tas paliek.
madja wrote:oi, pixy, es lasu,ko Tu raksti un man ir balta skaudība - vienmēr esmu girbējusi dzīvot meža vidū. bērnībā klaiņoju gar upi un domāju,ka kad izaugšu man būs māja dziļi nekurienes vidū
Zini, sapņi piepildās - es arī bērnībā to gribēju - dzīvoju Rīgā un šeit man bija tikai lauki ar vecvecākiem un fragmentāru padzīvošanos. Sapņoju, kā tas varētu būt, ka es te varētu dzīvot, bet, ja man vēl pirms 10 gadiem kāds teiktu, ka tas ir iespējams, es domātu, ka viņš ir drusku kukū... Un tad tā ļoti strauji dzīve izmainījās un viss notika - un tagad jau gandrīz deviņus gadus es dzīvoju šeit un katru reizi braucot mājā, paspēju par to padomāt, cik tas ir labi. Protams, dzīvei ir savi mīnusi - šobrīd, kad finanses kaut kur pazudušas, katra izkustēšanās no mājas rūpīgi jāpārdomā, tāpat es nekur ārpus mājas nevaru iedzert, jo visu laiku esmu pie stūres, nu vēl šādi tādi sīkumi, bet kopumā tas, ko dabūju šeit, nav salīdzināms ar trūkumiem. Vasarā ar katru km attālinoties no Rīgas, jūtu, kā sāk smaržot siens un sienāži klaigāt, par putniem nemaz nerunājot. Ziemās te ir balts, balts, balts, pat vēl joprojām, jo sniegs arī kūstot paliek balts. Man pieder tāda 21.gs. ekstra kā iespēja naktī iziet ārā un dzirdēt kā skan klusums - ausīs tāds zzzzz no klusuma. Pilsētās tas sen jau vairs nav iedomājams nevienā diennakts stundā. Ups, nu jau atkal aizvervelējos, labi vēl, ka tas mans pašas blogs, par šito varu daudz vārīties :sarkstosa: . Viss, es out, ienākšu vēlāk, kaut kas jāpadara arī šodien :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby madja » 25 Mar 2011, 09:38

pixy, šo tēmu tieši vajag izvērst, pat,ja pašam nav tādas iespējas,tik patīkami palasīt un vismaz atcerēties,kā tas ir / varētu būt. piemēram, kā skan klusums, es tik sen neesmu dzirdējusi...un sniegs,kas kūstot paliek vēlarvien balts arī ir nenovērtējama ekstra - man dārzā viss tāds pelēks, pelēks....
vispār šis laiks ir izcili pretīgs vizuālā ziņā - atkususī zāle tāda pelēkbrūna, sniegs netīrs, viss izskatās vēl nekārtīgāk kā parasti, ziemas vētras visu ar bērzu sīkzariem piemētājušas... nevaru sagaidīt,kad viss sniegs būs nost, lai ķertos pie pavasara talkas, bet spriežot pēc tā,ka dārzā Frīda vēlarvien pamanās iestigt sniegā līdz vēderam, man dārzs nenokusīs līdz maijam....
bet ja blogs ir par suņiem,tad es par savu pažēlošos - man vakar bija tāds šoks! pavadījām draugu uz autobusu, kamēr viņš kāpa iekšā, mazliet pieturēju, kad aizvēra durvis un sāka braukt, palaidu vaļā - un mana psihopāte metās pakaļ autobusam, gar kreiso malu apskrēja apkārt un gandrīz izskrēja priekšā :ludzu: labi,ka tā ir vienvirziena iela un no aizmugures neviena mašīna nenāca. es zināju,ka viņai ir nesaprotami siltas jūtas pret draugu, vienmēr kliedz,kad viņš iziet no mājas, bet ko šitādu negaidīju. laikam nāksies pārskatīt staigāšanu bez pavadas...
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Anita :) » 25 Mar 2011, 10:24

Lai arī mēs nedzīvojam lauku sētā, tomēr pie mums Priedainē tas gaiss ir citādāks un ļoti atšķiras no tā, kā ir pilsētā. Kādreiz dzīvoju Pārdaugavā. Bija ierasts. Kad jau kādu laiku biju padzīvojusies pa Priedaini, bija nepieciešamība aizbraukt uz Rīgu un ziniet, jutu, ka mani tracina nemitīgs mašīnu troksnis, likās, ka tās izplūdes gāzes no auto mani smacē, tad vēl cilvēku bari utt. utt. Vēl nosmējos, šausmas, cik ātri pieron pie mežiem, upes un pavisam, pavisam neliela daudzuma auto kustības :) ...

Runājot par Frīdas vakardienas uzvedību, manuprāt, pareizi vien, ka pārdomāsi to pavadas tēmu :)
Man kāds paziņa - audzētājs un suņu dresētājs savulaik nolamāja, kad pastaigā pa mežu, tuvojoties ceļam (satiksme kā jau minēju, ir ļoti "pašķidra" - principā tur auto var novērot ļoooooooooti reti), nepaņēmu Elbrusu pie pavadas. Vairs sīkumos neatceros viņa tekstus, bet doma tāda "doverjai no proverjai", pietam tādā diezgan pārmetošā intonācijā. Viņš stāstīja daudzus atgadījumus iz dzīves par super klausīgiem suņiem utt., kuri galīgas muļķības dēļ ir gājuši bojā vai tikuši sakropļoti, pakļūstot zem auto. Kaut viņa suņi arī bija baigi izdresēti, viņš vienmēr jau savlaicīgi ņēma pie pavadas. Nu lūk un mēs ar tādu attieksmi arī dzīvojam tagad. Reizēm palaižamies slinkumā, bet viņa vārdi dikti iesēdās atmiņā. Skaidrs, ka mēs visi to it kā zinām, ka vajag būt piesardzīgiem ceļa tuvumā, bet reizēm par maz uzmanību tam pievēršam.
Bija te vienā pastaigā - ejam ar Elbrusu, tikuši līdz tam purvveidīgajam grāvim. Leduss izkusis. ūdens pietiekoši... Es runāju pa telefonu un tai pat laikā vaktēju Elbrusu, lai nelien grāvī. Te pēkšņi skatos, Elbruss ieraudzījis putnu, kurš sēž grāvja otrā pusē, lūr uz Elbrusu un ķērc :medos: Protams, sunim pofig viss, neko neredz, tikai putnu un grasās lēkšot tam pakaļ. Nabaga mans tētis ar kuru tajā brīdi runāju pa telefonu :sarkstosa:
Nu jā, laikam aizrunājos... vārdu sakot, lai Jums sokās :)
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Rudiite » 25 Mar 2011, 10:52

http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/43225/a ... osu-draugu
Par šo nu man tiešām gribējās padalīties. Neskatoties uz visām šausmaām, viņi arī dzīvniekus neatstāj nelaimē...
Staigājošais Izskatās pēc Britānijas spaniela. Guļošais varbūt arī. Ap kaklu ķēdīte, droši vien ar vārdu vai saimnieka telefonu. Vai viņi vēl kādreiz satiks savu saimnieku...? :pedinja:
[url]Kokeri & Kokeri & Leonberger[/url]http://teikashouse.edicypages.com/lv
Rudiite
Puppy
Puppy
 
Posts: 118
Images: 0
Joined: 15 Mar 2011, 11:28

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 25 Mar 2011, 19:43

Rudiite wrote:http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/43225/a ... osu-draugu
Par šo nu man tiešām gribējās padalīties.
Nezinu, vai tas ir normāli, bet mani vienmēr vairāk aizkustina šādas lietas, nekā izglābti cilvēki. Tāpat vairāk nosāp sirds par neizglābtiem dzīvniekiem. Laikam pieļauju, ka cilvēki paši savas karmas sabojājuši, bet kāpēc jācieš dzīvniekiem, nevaru izprast. Tā arī nesadūšojos un neatvēru rakstu Austrālijas plūdu laikā, kam virsraksts bija apmēram Lai glābtu savu dzīvību, sieviete spiesta atteikties no sava mīluļa. Dikti sāp sirds par tiem, ko esam pieradinājuši un kuri vairs neuzticās saviem instinktiem, kas viņus varētu izglābt, bet paliek kopā ar mums :sirsninas:
Anita :) wrote:"doverjai no proverjai"
Man arī ir tāda attieksme - ar Simbu staigājām bez pavadas, bet, kad pavisam garām brauca mašīna, es tomēr vienmēr viņu drusku pievācu. Ja nekas neiztraucē, suns zin, kā jāuzvedas, bet, nevar paredzēt, kas vēl tajā momentā notiks. Drošāk tomēr tā. Madja, būs tev iemesls skaistu siksniņu iegādāties :nadzinji: .
Vispār, ja kas, pie manis šobrīd ir stihijnoje bedstvije - nenormāls sniegputenis, braucu mājā, neko neredzēju, labi, ka zinu, kur dzīvoju :koslene: . Zima matuška riktīgi laikam apvainojusies - gadiem viņai brauc virsū, ka viņas neesot. Ta nu tagad viņa rāda, ka viņa ir un ir ĻOTI :parvertibas: . Neatradu nevienu ticējumu, ko nozīmē, ja Māras dienā baiss putenis, laikam mūsu senči nav rēķinājušies ar ko tādu. (Tikko iedomājos, ja te kāds liepājnieks iegriezīsies, es dzirdēšu - kāds sniegputenis, mums mēnestiņš spīd un vispār jau narcises zied... :mandragora: ). Bet es šorīt gāju pa grāvmalu, sniegam pa virsu, te skatos, svaigi nograuzts bērzs. Eju tuvāk un konstatēju, ka īstenībā špagoju virs kaut kādiem alu labirintiem, ik pa brīdim tādi āliņģi, kas aiziet kaut kur nepārredzamā dziļumā zem sniega. Tā dīvaini palika, ja ielūztu, laikam ar galiem, ja nu vienīgi telefons strādātu, diez vai saviem spēkiem ārā tiktu. Drebuļi noskrēja un pārvācos tuvāk mežmalai, patiešām iespaidīgi tie caurumi izskatījās. Brālis Bebrs pamodies un sāk uzdarboties. Keli arī atkal uztaisīja savas līkās kājas un tādā drošā attālumā no āliņģa ostīja gaisu. Un vēl tur bija svaigas aļņa pēdas, bet arī vēl joprojām sniegam pa virsu - varena mums garoziņa, ja alnītis ar saviem nieka 300-400kg (īsti gan nezinu, cik sver, bet nu LIELS) iet pa virsu :sajucis: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 26 Mar 2011, 09:15

Kāds skaistums šorīt ārā :esmilu: ! Koki nosniguši, sniedziņš pūkains un saulē mirdz, -10 grādi, īsta ziemiņa! Vienīgais, kas ļauj domāt, ka tagad nesekos vēl viena ziema, ir siltums no saules - jau pēc septiņiem jūt, ka silda (rīt jau gan tie būs astoņi-neaizmirstam pārgriezt pulksteņus).
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Anita :) » 26 Mar 2011, 23:56

"Māras dienā – 25. martā – senie latvieši prognozējuši laiku. Ja naktī uz Māras dienu ir sals, būšot auksts vēl 40 dienas"
Tas gan nav par sniegu utt., bet, varbuut kkaadas paraleeles var vilkt :)
Cik esmu piefiksejusi, ka taa realai smuks laiks shajaa dienaa ir retums. Ja nekljuudos, tas bija pagaajusho gad un shogad. Riigaa bija veess, netiikams veejsh, bet sauliite taa prieceeja un aizveejaa sildiija un nekaadu nokrishnju.
Vakaraa taa paveelu atgriezos maajaas un Priedainee bija snidzis - viss balts. Man staastiija, kaa neesot vareejis redzeet taalaak par metru, jo bijusi kaa balta siena. Toties Elbrusam esot bijushi lieli prieki par shaadiem laikasptaakljiem :D
Gaidaam zinjas no Liepaajas :)

P.S. pulksteni paargriezu jau astonjos un aizmirsu par to :) skatos un briinos, ka jau raada ap desmitiem :D nu riktiigs blUndiinisms :D
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 29 Mar 2011, 19:33

Kaut kāds sastingums iestājies - atkal ziema. Pie manis šorīt -10 bija, sarmiņa - tāds riktīgi skaists ziemas rīts. Jauna versija parādījās, kāpēc tā ziema tik ilgi neatkāpjas - tāpēc, ka pavasars zin, ka šogad ļoti vēlu Lieldienas, tāpēc nekur nav jāsteidzas...
Izlasīju, ka http://www.dabasdati.lv/ aicina ziņot par pagrabos ziemojošiem sikspārnīšiem. Man arī katru gadu pagrabā kāds guļ, lielākais pieci ir bijuši, šoziem gan tikai viens un vēl viens taurenis pie griestiem karājas. Bet šai sakarībā atcerējos, kā man gāja, kad bēniņi vēl nebija izbūvēti un tur bija siens gulēšanai. Vienu dienu uzkāpju kaut kāda iemesla dēļ augšā, eju pa sienu un pēkšņi skatos - velniņš kūņojas :velnins: . Es nevaru izstāstīt to sajūtu, bet man likās, ka esmu sajukusi prātā - skaidri redzu, ka melns velniņš rāpaļā :soks: . Debīli blenzu uz radībiņu un mēģināju sakopot domas, cenšoties sev ieskaidrot, ka tas nav iespējams. Nezinu, cik ilgs laiks pagāja, droši vien jau kāda pusminūte, bet man likās, ka vesela mūžība, kamēr nāca apskaidrība - tas taču sikspārnītis, nokritis un nevar no siena pacelties! Tāāāds atvieglojums bija, kājas pilnīgi mīkstas kā pēc gandrīz notikušas avārijas palika. Paņēmu rokā un aplūkoju un jāatzīst, ka viņš patiešām izskatījās pēc pasaku velniņa - tas platais ģīmītis un garās spārnkājas - varēja arī būt velniņš :) . Uztutināju uz sijas, viņš palika guļam un, domājams vakarā devās medībās. Mūsu mājas sikspārnīši tik gudri bija palikuši, ka tīšām lidinājās gar prožektoru ar kustību sensoru, lai tur pulcējas kukaiņi un var medīt. Forši tie fledermauši, neviens dzīvnieks nav mani tā nobiedējis, kā šis mazais velniņa prototips :pilnmeness: .
Pie manis snieg :histerija: . Man patīk ziema, bet nu jau PIETIEK!!!
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Anita :) » 30 Mar 2011, 07:59

pixy wrote: Pie manis snieg :histerija: . Man patīk ziema, bet nu jau PIETIEK!!!


šorīt, ejot uz darbu, dzirdēju, ka divi zolīdi kungi gados runājās un viens no tiem tā nopietni saka "nu gan tās ziemas gana!" :) Pietam ne tādā tonī kā ierasts dzirdēt - čīkstēšanu-pīkstēšanu par laikapstākļiem. Man mazliet smaids sejā parādījās. Likās, ka neiecietīgi ir visi jaunāka gājuma cilvēki, bet izdzirdot tādu frāzi no tādiem vīriem, man patika :) nodomāju, re, arī tiem apnicis :)
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby madja » 30 Mar 2011, 08:57

o, man arī ir siskpārņu stāsts!

sensenos laikos biju komandējumā Viļņā. Paliku Revalī , kautkādā diezgan augstā stāvā.
vakars. no visiem tizlajiem TV kanāliem, esmu atradusi kādu,kur rāda "Ēnas dzelmē" - tā kā es ļoti baidos no šāda veida filmām un burtiski pielīpu pie ekrāna, man pat nav vajadzīgs saprast lietuviešu valodu.
sēžu gultā, baidos.
te pēkšņi, dzirdu kautkādu čaukstošu skaņu. Revalim bija tāda aizkari- biezi, biezi, gluži kā brezenta. un tur kautkas ČAB. ņemas. man kājas stīvas. neatceros,vai es mēģināju paskatīties,kas ir aizkaros,jeb nē, man šķiet,ka nē. tai pašā stāvā zinu,ka paliek visskaistākais no kolēģiem, nu tāds, no kura visām kājas ļimst. es skrienu pie viņa (ņemam vērā,ka ir vēla nakts) un šausmīgi satraukti stāstu,ka kautkas dzīvo manos aizkaros. bet nu par laimi viņš nepadomāja,ka tas ir kāds no īpatnējiem puišu uz istabu vilināšanas paņēmieniem.
viņš varonīgi pieiet pie aizkariem - un kas tur ir? sikspārnītis. un nevis viens , bet DIVI. saritinājušies viens otram azotē un čubinās.

ar to jautrības nebeidzās, es zvanu uz recepciju (jo logu atvērt vairāk par mazo šķirbu augšpusē nevar) un saku,ka man ir lidojošā pele aizkaros. saku krieviski, saku angliski, mani nesaprot. kad beidzot saprata, atsūtija 2 mužikus,kas brutāli izmeta saldo pārīti ārā uz ielas, laikam jau viņiem ne pirmā tāda reize. bet man palika tik žēl.... es taču būtu varējusi padzīvot ar mājdzīvniekiem :D
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 30 Mar 2011, 21:23

Madja, labais stāsts :hih: , ar visu brīnumdaiļo kolēģi un šausmu filmu fonā. Bet laikam sikspārņiem baigi stiprā enerģija - pamanīji, ka šie stāsti bija pirmie, kuros suņi netika ielaisti??? Jāuzmanās no tiem vampīrēniem :parvertibas: .
Par ziemu. Šovakar izgāju ar Kelīti tepat pagalmā, taisījos pamētāt viņai kociņus un tā. Pulkstens pēc astoņiem,zilgana ziemas krēsla, sniegs pa dienu pakusis, grimstu līdz potītēm, dziļāk gan ne. Bet Kelim savi plāni, pasaka, ka pati varu bizot pēc kociņiem, ja jau man tik ļoti kārojas, viņa labāk tā mierīgi pārostīs pagalmu, vai ļauni naidnieki nav vazājušies. Es gana silti satuntulējusies, nosēžos pie savas guļbaļķu pirtiņas, viņa tekalē pa pļavu. Pirts pa dienu sauli pievilkusies, smaržo pēc siltuma, bet apkārt jau sals (pie manis -4). Un tā nu sēžu un skatos, kā pamale arvien blāvāka paliek, tikai tādas pelēki caurspīdīgas pluskas pa debesīm izmētātas un pilnīgs klusums - jocīgi, bet jau astoņos vakarā nav nevienas skaņas, tikai brīžam Kelīte skrapstinās pa sniegu. Ilgi sēdēju un klausījos klusumu, kamēr praktiski tumšs palika un kaut kā jocīgi palika, ka klusums tūliņ izbeigsies un sāksies mežonīgais pavasara putnu koncerts, kad labi, ja uz stundiņu dienas putni pieklust, bet tai laikā bļaustās pūce un vardes... Nē, nu gaidu jau es ļoti tos putnus, bet kaut kāda skumja uznāca, ka šis sastingušais baltais sasalums būs cauri. Paldies Keliņai, ka vēl pēdējo reizi to tā mierīgi izbaudīju. Kad piecēlos, konstatēju, ka pa šo laiku sniegs pilnīgi sasalis un atkal pilnībā var iet pa virsu... Man tomēr šķiet, ka mēs esam paši bagātākie cilvēki pasaulē - mums ir viss - sniegs, sals un mirdzošas sarmas, kūstošas zemes smarža, vasaras svelme, lieti un siltie vakari, rudens krāsas un trūdošu lapu aromāts un paši skaistākie mākoņi pasaulē! Laikam šīs atvadas no ziemas manī tādu sentimentu izraisīja, tūliņ jau būs pavasars (gudrie metereologi tak sola +17 :) ).
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby BaibaB » 30 Mar 2011, 21:33

man gan ziemas nebūtu žēl, ja viņa aizbrauktu uz Somāliju vai Kongo, nu nemaz. tas aukstums un tumsa, tuntulēšanās, salšana, brišana pa sniegu, pusgads cepurēs, šallēs, cimdos, zābakos (jā, man tagad mājās ir četri cimdi, katrs no sava pāra, bet otrs cimds kaut kur pazudis :huh: ) :histerija: :logs: un kādi suņi tagad šajā pēcziemas periodā izskatās! netīri, smilšaini, dubļaini, :pagalvu:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Sisija » 31 Mar 2011, 07:52

Es arī esmu vasaras fans. Ar aukstumu varu samierināties, bet visvairāk man riebjas tumsa un īsā diena.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 01 Apr 2011, 08:39

Ai, kā jūs manu mīlu pret ziemu neatbalstat! Nē, es nevarētu bez skata no mājām:Image vai ceļa uz mājām:Image. Tas gan nav šogad, bet līdzīgi skati bija arī šajā ziemā. Dažreiz liekas, ka tā nevar būt, vairāk pēc pasakas izskatās, nekā pēc īstenības. Nu, protams, ir sarežģīti tuntulēties un nenormāli dārgi dzīve izmaksā mūsu klimatā (ja iedomājas, kādas summas šogad burtiskā nozīmē zemē izkaisītas :soks: ). Bet tas skaistums patiešām ir nereāls. Atceros, ka pirms dažiem gadiem šitāda sarma bija dažas dienas pēc Ziemassvētkiem Rīgā. Uz tiltiņa pie operas stāvēja viens nēģeru puisis ar, kā izskatījās, meiteni, kas viņu gidēja. Kad gāju garām, dzirdēju, ka viņš teica - How beautifull!! Bet tas bija TĀDĀ intonācijā un seja viņam bija tāda, it kā tiešām cilvēks būtu aizspogulijā nonācis. Mēs varbūt paši tā īsti nemaz to nenovērtēja - iebāžam acis šallē un brienam uz priekšu. Par tumsu gan piekrītu - kad pāris gaišas stundas dienā, baigi grūti labu omu saglabāt.
Ir labums no opozīcijas - lai šīs bildes būtu gana lielas un uzskatāmas, beidzot piespiedu kompi sadarboties ar radikal.ru :) , tā ka paldies jums tomēr :davinuziedus: .
Šodien 1.aprīlis. Trakākais joks, ko zinu, bija ļoti sen - man kursabiedrs studēja Somijā un viņa mamma bija 1.aprīlī nosūtījusi viņam steidzamu telegrammu. Tā gadījās svētdiena, kad Somijā pasts nemaz nestrādā (nu mamma gan to nebija zinājusi, diez vai būtu tā rīkojusies). Tai galā sacelta trauksme, izsaukts pastnieks uz darbu, tas kojās sameklējis adresātu, sejas izteiksme pastniekam bijusi jau sagatavota līdzjūtīga, puisis atver telegrammu un tur rakstīts - Ērik, tev mugura balta! Esot bijis baigi grūti noturēt nopietnu seju un laipni pateikties pastniekam :jautri: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby madja » 01 Apr 2011, 09:03

āāāārprāc :jautri: bet forša mammai humora izjūta - tas varbūt viņiem tāds ģimenes joks - par muguru.
man bērnībā tētis katru pirmo aprīli izrāva no gultas ar tekstu - nāc, ātri pie loga, skaties --- kas nu kuro reizi tur bija, kaķis, zaķis, vāvere ... un es vienmēr uzķēros.

par ziemu runājot - jā viņa ir skaista bezgala, ja vien būtu īsāka un gaišāka. un,ja man nebūtu jātīra iela pie mājas :D

vakar bija tik forša diena, tb vakars, silts un saulains, tiiiiik labi izstaigājāmies ar Frīdu, a šodien atkal pelēks un slapjš. no skolas atkal brauksim mājās kā dubļucūči...
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby Anita :) » 01 Apr 2011, 12:39

ziemas bildes vienkārši fantastiskas. Skati burvīgi :esmilu:
Es arī esmu vasaras mīļotāja. Ja ziema būtu pavisam īsu brīdi un visu laiku tāda, kā Tev bildēs, tad būtu ideāli. Bet jā, te jau kārtējā cilvēka daba - visu laiku nav labi :D

Man tagad prāts nesās uz šādiem skatiem :esmilu:
Image

bildēts pie darba, šodien, ar mobilo telefonu
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby pixy » 02 Apr 2011, 09:00

Anita:), pilnīgi salikās, ka no bildes to krokusu pavasara smarža uzvēdī. Man mājā dažviet sniegpulksteņi izspraukušies, līdz krokusiem vēl tāāālu... Šodien tāda migla, ka apkārt vispār nekā nav - atrodos nekurienē :) . Arī savs skaistums - viss ūdeni pievilcies, katram zariņam pilītes apkārt, gaiss tāds smags (gaisa mitrums 100%, značit atrodamies ūdenī :hih: ). Pastaigā piesaucu Keli un starp viņu un sevi, lai gan godīgi apsēdās ļoti tuvu, varēja miglas pilieniņus redzēt.
Vakar Keli palika deviņi mēneši - atrādamies. Bilde gan dažas dienas vecāka, kad saule bija- Image Toties otra tiešām vakar. Ja mājās ir balta kazāda, kādam nolūkam nez viņa paredzēta? Nu, protams, ka lai tur uzgultos melns sunis un lieliski izceltos :samilejies: Image Mums šobrīd liela audzināšana notiek, jo meitene tomēr ir vēl paaugusies un pēkšņi ne tikai var saost, kas virtuvē uz galda, bet arī ieraudzīt... Un tagad no jauna atkal un atkal jāatgādina, ka tas, kas tur atrodas, nav uzservēts viņai un ņemt to NEDRĪKST :lamajas: . Pagaidām viņas kontā viena siermaize, ko māsas sīkais uz pašas malas bija atstājis, bet negribas, ka viņa sāk tur šņakarēt. Baigi jau gribas zināt, cik viņai ir skausta augstums, bet laikam ir speciāli instrumenti ar ko to mēra :jaut: , tā ar mērlenti pie kājas kādi 60cm sanāca, bet tas tā stipri aptuveni.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Pixy. Suņu stāsti.

Postby ingo » 02 Apr 2011, 09:28

Smuka meitene Keli un baltā kazādiņa piestāv :esmilu:
Greisas audzētāja teica, lai mēra tāpat kā bērnus- pie durvju stenderes atzīmē augstumu un tad smuki ar mērlentu nomēra :)
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests