Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Blogs and Chats

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby Kriste » 05 May 2011, 08:31

Bučas Tev svētkos ar no mednieciņiem! :esmilu:
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby Eklēriņš » 05 May 2011, 09:25

Un vēl bučas no diviem bīglīšiem vakardienas jubilejā! :davinuziedus: :davinuziedus:
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby Panda Bear » 05 May 2011, 10:36

Eklēriņš, Kriste, mednieciņi un bīgliņi sirsnīgs paldies! :esmilu: :esmilu:
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby Panda Bear » 13 May 2011, 20:35

Image

Lepnais tētuks. Robčiks ir kļuvis par 7 kucēnu tēti - 3 meitiņu un 4 dēliņu :esmilu:
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby Demix » 14 May 2011, 12:56

Panda Bear wrote:Lepnais tētuks. Robčiks ir kļuvis par 7 kucēnu tēti - 3 meitiņu un 4 dēliņu :esmilu:

:aptracis: :davinuziedus: :davinuziedus: :davinuziedus:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby Panda Bear » 14 Sep 2011, 11:52

Sveiki, draugi, esmu atpakaļ ar lieliem jaunumiem :)
Suņu ģimenē mums viss kārtībā, esam pavadījuši jauku vasaru, tagad pagriežam muguru slapjam laikam, ieritinoties dīvānos un kāri skatoties uz silta pleda pusi :).

Vēlos pastāstīt, ka Nacionālās apvienības sastāvā kā Visu Latvijai! biedre kandidēju 11. Saeimas vēlēšanās no Vidzemes apgabala. Draugiem. lv dienasgrāmatā aizvakar sāku rakstīt kāpēc. Patlaban esmu atklājusi 2 no 5 iemesliem.
Atļaušos tos nopublicēt arī šeit, lai mans lēmums kandidēt būtu saprotams.

Image
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby Panda Bear » 14 Sep 2011, 11:54

Kāpēc es kandidēju 11. Saeimas vēlēšanās, un kāds Tev no tā labums. Iemesls 1 no 5

12.09.2011.
Ir palikušas piecas dienas līdz brīdim, kad mums būs iespēja vai nu mainīt to, ko paši pagājušajā rudenī „savārījām“ vai arī vēlreiz apstiprināt savu joprojām pareizo izvēli. Labā ziņa ir tā, ka pa šo laiku partiju deputātu kandidātu sarakstos ir parādījušās jaunas sejas, ko droši vien būsiet pamanījuši, nu kaut vai redzot, kā viens otrs ir izrotājis savu profila bildi sociālajos tīklos:)

Neesmu cilvēks, kurš aizraujas ar pašreklāmu, taču pēdējā laikā esmu saņēmus daudz jautājumus no draugiem un paziņām, tāpēc izmantošu šo nedēļu, lai katru vakaru padalītos ar vienu iemeslu, kāpēc esmu pieņēmusi lēmumu kandidēt 11. Saeimas vēlēšanās, un kāpēc „Visu Latvijai dodu“ manuprāt ir ceļš, kurš mums ejams.

Mazai atkāpei. Lēmumu par to, ka mans pienākums ir nevis kritizēt un noskatīties, bet ar savu personīgo ieguldījumu veidot mūsu valsti labāku, es pieņēmu šā gada pavasarī, iesaistoties kampaņā par latviešu valodu Latvijas skolās. Tobrīd izdarīju izvēli iestāties „Visu Latvijai!“ un tās sastāvā piedalīties nākamās Saeimas vēlēšanās pēc četriem gadiem. Taču „rīkojums Nr.2“ ieviesa šajos plānos nu jau acīmredzamās korekcijas.

Iemesls Nr.1 - kāpēc "Visu Latvijai!"?

Latviešiem ir tikai viena vieta, kas ir mūsu mājas, kur mēs varam runāt savā valodā un turēt godā mūsu tradīcijas – tā ir mūsu zeme, mūsu Latvija. Tikai uz šādiem pamatiem mēs varam būvēt visu pārējo – izglītību, ekonomiku, tiesiskumu, iekšlietas, ārlietas utt. Pirms 20 gadiem mēs izcīnījām neatkarību. Tagad mūsu uzdevums ir to nepazaudēt, nosargāt, un tas ir jāgarantē valstiskā līmenī. Nacionālā apvienība šobrīd ir vienīgais politiskais spēks, kurš stingri iestājas par latvisku, taisnīgu, drošu un pārtikušu Latviju.

Paldies, ja izlasīji. Rītvakar uzrakstīšu par to, kāpēc manuprāt ir jābalso par jauniem cilvēkiem politikā!
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby Panda Bear » 14 Sep 2011, 11:55

Kāpēc es kandidēju 11. Saeimas vēlēšanās, un kāds Tev no tā labums. Iemesls 2 no 5

13.09.2011.
Vakar ēterā izskanēja kārtējās socioloģskās aptaujas biedējošie skaitļi -
Saskaņas centru atbalsta procentuāli visvairāk Latvijas pilsoņu, un šis
atbalsts tikai pieaug. Man tiešām ir grūti saprast - kas ir šie cilvēki -
starp viņiem taču jābūt arī latviešiem, jeb nelatviskie pilsoņi ir tik
vienoti, ka gatavi ciešā ierindā maršēt uz vēlēšanu iecirkņiem, lai pat
mazākumā esot varētu apgriezt mūsu valsti kājām gaisā. Kas notiks, ja viņi
tik pat ciešā ierindā dosies uz referedumu par krievu valodu kā otro valsts
valodu? Un kāpēc lai viņi to nedarītu, kamēr no latviešiem dzirdam "nu ko
jūs tur ņematies", "vai tad tiešām nav svarīgākas lietas, par ko šobrīd
domāt", "mana balss jau tāpat neko neizšķirs" (šie ir tikai daži taču
tipiski citāti no pieredzētā kampaņas par latviešu valodu Latvijas skolās
laikā).

Taču atpakaļ pie lietas. Vakar solīju, ka šonedēļ katru vakaru padalīšos ar
vienu iemeslu, kāpēc esmu izlēmusi kandidēt 11. Saeimas vēlēšanās. Ar to tad
arī turpinām.

Iemesls Nr.2 - Mēs nevaram atļauties nekompetentiem cilvēkiem un tukšiem
muldoņām būt noteicējiem pār mūsu dzīvi

Ir divas lietas, kas mani vienkārši uzvelk: pirmā ir tukša muldēšana,
apmuļļājot jautājumu no dažādām pusēm un beigās nepasakot neko (un kur nu
vēl, ja visam šim patukšajam standartfrāžu maisam cauri spiežas melu īleni),
un otrā ir nekompetence. Diemžēl tik bieži ir gadījies novērot abas no tām
intervijās ar mūsu vēlētajiem pārstāvjiem, ka neviļus esmu uzdevusi sev trīs
jautājumus:
1) vai šādiem cilvēkiem ir tiesības lemt par mūsu valsts, tautas un galu
galā manu un manas ģimenes dzīvi?
2) vai tiešām es neesmu gudrāka, kompetentāka un godīgāka par viņiem?
3) vai es varu atļauties, neko nedarot, uz to visu noskatīties?

Var, protams, galvenos spēkus novīrzīt cīņai ar oligarhu trīsgalvaino pūķi,
pie viena arī nogalinot oligarhu sevī. Taču, manuprāt, svarīgāka ir cīņa ar
muļķību un liekulību, jo ticu, ka šis (nevis kaut kādi oligarhi) bija īstais
iemesls, kāpēc 94% nobalsoja par Saeimas atlaišanu. Tieši tāpēc uzskatu, ka
šobrīd ir īstais brīdis, lai politikā ienāktu jauni cilvēki. Cilvēki, kuriem
nav tukšas muldēšanas pieredzes. Cilvēkiem, kuri nebaidās pieņemt lēmumums
un īstenot tos dzīvē. Jo šīs ir tās īpašības, kas palīdzējušas mums izdzīvot
pēdējos 20 gadus, kamēr mūsu valsts likumdevējvara, degradējoties pati, ir
postījusi mūsu valsti un tautu.

Godīgus, tiešus, gudrus un kompetentus cilvēkus es redzu Nacionālās
apvienības kodolā. Tāpēc esmu izvēlējusies būt kopā ar viņiem.

Var jau runāt par parlamentārās pieredzes nepieciešamību, taču te es gribu
atzīmēt, ka ikvienam no mums ir bijis brīdis, kad nav bijusi nedz darba,
nedz dzīves pieredze, un kur nu vēl parlamentārā. Taču tas nav traucējis
mums šo pieredzi iegūt, veidot uzņēmumus, radīt darba vietas, audzināt
bērnus. Loģiski domājošam cilvēkam nav nepieciešams ilgs laiks, lai
saprastu, kas jādara. Galvenais - vajag darīt!

Gribēju īsi, sanāca gari:) . Paldies, ka izlasīji! Rīt uzrakstīšu savas
domas par to, kāpēc valstija jābūt godīgai pret cilvēku pirms prasīt, lai
cilvēks ir godīgs pret valsti.
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby Eklēriņš » 14 Sep 2011, 12:44

PandaBear, paldies, ka padalies un to visu raksti. Tu esi trāpījusi gluži kā naglai uz galvas ar savām pārdomām, jo arī man ir radušies tieši tādi paši jautājumi un domas.
Šī ir tā reize, kad vismazāk gribās iet uz vēlēšanām, kad liekas viss tak atkal un atkal atkārtosies, kā apriebušies šie saukļi, solījumi, meli un "spalīšu" sindroms, BET - IR JĀIET! Šoreiz tiešām ir jāiet! Jā, arī mani māc bažas pa latviskuma un neatkarīgas Latvijas likteni. Galu galā tās tiešām ir mūsu vienīgās Mājas, vienīgā un patiesā Dzimtene un kādēļ zaudēt šo skaisto, skanīgo, mums tik tuvo vērtību - latviešu valodu, latviskumu un savu pašapziņu! :latvija:

Otra ir tā lieta, ko es nekādi nespēju saprast. Kādēļ mēs nepārtraukti vēlam par ņēmējiem? Jā, viņš ņem, bet arī citiem dod! Johaidī, ja katrs no tiem tur nebāztu viss savā kabatā, bet tos līdzekļus un ietekmi izmantotu biznesa vides un ekonomisko apstākļu uzlabošanā, tad gan sev, gan arī tiem pārējiem tiktu krietni vairāk. Un cik ilgi mēs pacietīsim, ka mūsu darba ņēmēji bāž tik kabatās un mierīgi uz to noraudzīsimies? Kādēļ citās valstīs pietiek pieļaut tikai vienu, mūsu skatījumā un mērogos nebūtisku, kļūdu un amatpersonai amats ir jāatstāj? Kādēļ mēs visu laiku skatāmies tikai pāri plecam ar domu "tur tak trakāk iet", bet negribam paskatīties uz to pusi, kas pašiem tīkamāka un mērķtiecīgi iet uz to? Varbūt būtu laiks rīkoties, domājot par nākotni, nevis tik dzīvot vienai šodienai!

Eh, atvainojos, ka iejaucos te ar savām pārdomām, bet laikam jau sasāpējis gana! :sarkstosa:
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby Laura » 14 Sep 2011, 18:11

Jau vairākas dienas apcerēju, kur šo likt, beidzot atradu līdzīgu tēmu. Mums ar čehu terjeriem arī mājās iemeties pašiem savs deputāta kandidāts. Arī no Nacionālās apvienības, tikai Rīgas sarakstā esošs.
PB, ja nepatīk, ravē ārā.

Image

Guntis Brencāns
No Deputāta kandidāta dienasgrāmatas

Rīts.
Kā jau katram suņu saimniekam, tai skaitā deputāta kandidātiem, kuriem ir četrkājainais draugs, rīts sākas ar sešu brūnu tevi vaktējošu acu pāru izvadīšanu ārā, lai novērtētu šobrīd mainīgos laika apstākļus. Jo par Grigali no laika ziņām neko nevar zināt! Suņi lasa atstātās vēstules, bet man tikmēr atliek laiks apsēsties uz dzelzceļa uzbēruma un pavērot izmaiņas, kas notikušas pēdējos 20 gados. Jā, svarīga tēma, jo „Latviešu radio” skan daudzu iedzīvotāju viedokļi, un viens no tiem saka, ka nekas labs vai ievērības cienīgs pa Latvijas 20 neatkarības gadiem nav noticis.
Tad nu esmu ieņēmis savu pozīciju un varu spriest:
Lūk, pa labi Buļļupe. Kurā vietā vēl Rīgā blakus viens otram ir divi tilti? Vēl pavisam svaigā atmi9ņā ir laiks, kad braucot pāri vienīgajam – dzelzs – tiltam vajadzēja grūstīties ar uz Brīvostas teritoriju ripojošo vilcienu. Tagad mums katram ir savs tilts. Domāju, tās ir nozīmīgas pārmaiņas.
Tā, jāpārbauda, ko dara suņi. Tie ir pašpietiekami un asina savus mednieku instinktus, ķerot cirsli.
Garām pabrauc „Rīgas namu apsaimniekotājs” vīri „Ņivā” (Krievijā ražots apvidus automobilis). Viņu dzīves līmenis nav ticis celts sevišķi augstu, jo šodien vīrus skata no auto (ne no cepures), ar kuru viņš sevi daļēji arī reprezentē. Darba devējam, tātad Rīgas domei, noteikti ir svarīgāk apsaimniekošanā izmantot līdzekļus ar zemākām apkalpošanas izmaksām. Tāpat kā citās valsts un pašvaldības iestādēs. Es dažreiz braucu ar krievu ražojuma motociklu ar blakusvāģi „Dņepr”. Stilīgi. Varbūt ar „Ņivu” 8 stundas darba laikā braukt arī ir stilīgi? Tikai N.Ušakovu, kam velk uz Austrumu pusi (tas varētu notikt arī ar Latviju, ja viņš nesaprātīgu vēlētāju balsojuma rezultātā kļūtu par Ministru prezidentu) neesmu manījis pārvietojamies ar Ladu, kā to darīja bijušais Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
Re, garām aiziet „parastais cilvēks” ar alus pudeli. Tādu mums Bolderājā un Daugavgrīvā ir daudz. Darba diena nav sākusies, ja iedvesmai vai darbaspēju uzlabošanai nav izdzerts alus. Paskat tikai! Turpat nostājās man pretim, atgāž rīkli un visu salej iekšā. Domāju – ko darīs ar pudeli? Izmetīs turpat zālē vai ieliks savā Maxima maisiņā. Tomēr aiziet līdz tilta galā novietotajam konteineram un ielidina pudeli iekšā. Izmeta 3 santīmus. Zaļā dzīvesveida piekritējiem darba vēl daudz, bet tiem, kam ir švaki ar maizīti, ir jāsavāc 10 pudeles un var nopirkt garšīgu graudu maizi vai atkal alu. Domājams, šī epizode arī pirms 20 gadiem nebija nekas neparasts. Tātad nekas nav mainījies?
Skatos pāri ceļam.
Tur, garām postenim, ved iela līdz Daugavgrīvas cietoksnim. Kādreiz slēgtā armijas teritorija. Labs piemērs par valsts pārvaldes efektivitāti: turpat netālu atrodas skaists virsnieku nams (klubs). Pārdots izsolē par aptuveni 250 000 tūkstošiem Ls, vēlāk reklāmā atrodams par 850 000 Ls. (Skaitļi ir aptuveni). Ar valsts īpašumu apsaimniekošanu nodarbojas Privatizācijas aģentūra. Var izdarīt secinājumus. Tas, kas tur tika izdarīts – novāca sagāzušos kokus, nokasīja sūnas no asfalta un notīrīja celiņu līdz upes krastam. Nesakiet, ka to nevar izdarīt, ja zeme un ēkas ir valsts īpašumā, un vēl nenopelnīt ar to naudu. Tagad kāds to ir izdarījis ar vienas rokas kustināšanu…
Tāpēc man nepatīk, ja ir viena iestāde, kas var pieņemt šāda veida lēmumus, lai gan šo teritoriju attīstība būtu skatāma veselas pilsētas daļas attīstības kontekstā. Es arī nepiekrītu, ka tiek kultivēts uzskats par LR prezidentu, kam grib piešķirt lielākas pilnvaras. Man ir pretenzijas pret varas koncentrāciju vienas valsts pārvaldes, kuru nevar ietekmēt, ja pārvaldes darbs ir apšaubāms, vai prezidenta rokās, kura izvēle lielākai daļai cilvēku ir un paliks tumša bilde.
Cilvēku vajadzības ir tikpat dažādas kā maniem suņiem – viens savā intensitātē ir apmāts, ķerot cirsli gar dzelzceļa uzbērumu, otrs apsēžas man blakus un savā nodabā osta pasaules smaržas, trešais ir kaut kur pa vidu – pasēž, pavēro un kompānijas pēc pagana cirsli. Mana pieeja dzīves intensitātes noteikšanai ir vairāk kā Rēzija, kurai gribas kaut ko vairāk, nekā sēdēt un vērot, kā visas krāsainās bildes slīd garām. Tāpēc esmu Nacionālās apvienības deputāta kandidāts Rīgā ar Nr.22.
Beidzot savus prātojumus par ikdienā redzamām un ne tik redzamām lietām, novēlu līdz vēlēšanu dienai kārtīgi izvētīt politisko partiju ēdienkarti, lai nesanāktu tā, kā manai dzīvespriecīgajai Rēzijai, kura vienā mirklī pagrāba no zemes saindētu (tātad, mūsu līdzcilvēku roku darbs) žurku un vēlāk gandrīz nomira. Laimīgā kārtā atvēma, bet jau guļot pie sistēmas…
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby Panda Bear » 15 Sep 2011, 08:39

Kāpēc es kandidēju 11. Saeimas vēlēšanās, un kāds Tev no tā labums. Iemesls 3 no 5

Gatavojot informāciju pirmsvēlēšanu aģitācijas materiāliem katram Nacionālās
apvienības kandidātam bija jāuzraksta savs moto. Es to uztvēru nevis kā
dzīves moto, bet drīzāk kā tādu vadmotīvu savai izvēlei aktīvāk iesaistīties
visiem zināmajos procesos. Pārcilājot izjūtas un pārrunājot tās ar ģimeni,
mēs nonācām pie apgalvojuma, zem kura esmu gatava parakstīties: pirms
prasīt, lai cilvēks ir godīgs pret valsti, valstij ir jābūt godīgai pret
cilvēku.

Šis ir mans Iemesls Nr.3 - man nav sajūta, ka šobrīd Latvjas valsts ir
godīga pret saviem pilsoņiem, taču man ir iespēja kaut ko darīt, lai šo
situāciju mainītu.

Nezinu kāpēc, taču braucot garām ceļu policijas slēpnim, manī kaut kas
iekšēji noraustās. Neesmu neko pārkāpusi, taču laikam iepriekšējā negatīvā
pieredze šādā reflektīvā veidā izlaužas kaut kur no zemapziņas. Varbūt
atceros reizi, kad mani sodīja par to, ka gaišā dienā, izbraucot no
benzīntanka biju aizmirsusi ieslēgt gaismas. Vai arī to reizi, kad ceļu
policists vicināja man pie deguna radaru ar skaitli, kuru mana auto
spidometrs todien nebija ne tuvu sasniedzis.

Līdzīga (taču pulsa sitienu mērvienībās spēcīgāka) sajūta ir, saņemot
ierakstītu vēstuli no Valsts ieņēmumu dienesta, pat to nemaz neatverot. Ja
esi uzņēmējs, tad droši vien zini, kā tas ir. Nekas labs tur nevar būt:)

Pāris vienkārši piemēri, taču gan jau katram no mums ir arī savs stāsts. Nez
kāpēc liekas, ka (nu vismaz viena no) svarīgākajām valsts un varas struktūru
funkcijām ir mūs sodīt, likt justies vainīgiem, piespiest "neizgaismoties".
Taču iedomājies, ka varētu būt arī otrādi - policists pamirkšķina, VID
iesaka risinājumu, ierēdnis pasmaida un izskaidro... Kāpēc ne? Kāpēc ne
šeit, Latvijā?

Interesanti, pirms dažām dienām skatījos televīzijā deputātu kandidātu
debates, un uz jautājumu, vai esat kādreiz par kādu pakalpojumu maksājuši
bez čeka, 8 no 10 atbildētājiem locījās kā zuši, mēģinot pateikt, ka šādi
nav darījuši un šādu praksi neatbalsta. Šajā brīdī ar platu smaidu gribējās
pajautāt - vai tad jūs, cilvēk, nekad neesat lielceļa malā pircis zemenes un
tirgū sēnes? Kāpēc ir jāliekuļo, lai tēlotu pārspīlēti godīgo, ja mēs visi
taču zinām - tā ir, un ne jau tas zemeņu pārdevējs ir vainīgs pie tā, ka
publiskajā televīzijā tiek padarīts par bezmaz vai noziedznieku, un ne jau
tu, kandidāt uz tautas vēlēta pārstāvja amatu, tagad kļūsi mīlētāks un
ieredzētāks, ja "nostučīsi" tantiņu, kura neizsita čeku. Valstij ir jābūt
godīgai pret cilvēku (visos līmeņos un jomās), un tikai tad mēs varam
prasīt, lai cilvēks ir godīgs pret valsti. Tik vienkārši.

Vai es varu šeit kaut ko mainīt uz labu? Sēžot uz dīvāna droši vien, ka ne.
Esot starp tiem, kuri nosaka valsts un pilsoņu tiesību, pienākumu un
attiecību principus - pilnīgi noteikti jā. Un ja kaut ko gribi darīt, tad
vislabāk, veiksmīgāk un produktīvāk to darīt ir kopā ar līdzīgi
domājošajiem. Tādi cilvēki veido "Visu Latvjai!" komandas pamatu, un es
ticu, ka kopā ar viņiem mēs varam padarīt mūsu vaslsti godīgāku pret tās
pilsoņiem.

Nu tad tikai jādara:) . Līdz rītvakaram (ja tev vēl nav apnikusi šī
priekšvēlēšanu aģitācija):) . Man vēl ir šis tas sakāms!

Sanita Dika- Bokmeldere
"Visu Latvijai!" biedre
Saeimas deputāta amata kandidāte no
Nacionālās apvienības Vidzemes saraksta
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby energy » 15 Sep 2011, 15:19

Skatos, ka jau vairāki suņinieki iet politikā (ja nemaldos, arī ievish startē).
Ja jau šajā blogā par politku ir panesies, tad atļaušos ierakstīt šeit (ja bloga īpašniecei vai moderatoriem tas liekas nepieņemama, tad pārceliet).

Tā kā esmu no tiem neizlēmīgajiem (vēl neesmu 100% izlēmis par ko balsot, jo pēdējā reizē izvēloties mazāko no ļaunumiem, nekas labāk nav palicis LV), tad izlēmu iziet ātri cauri partiju sarakstiem:
1) Vienotība sevi nav attaisnojusi un pat sasmērējusies piesedzot savu darboņu pakaļas.
2) Zatlers - negribas uzķerties uz šī āķa. Kā var būt, ka cilvēks 4 gadus oligarhus neredz, bet pēkšņi paliek tik svēts?
3) Šlesers - nu nezinu kam jānotiek, lai nobalsotu par viņu. Vai Rīgā ir radītas tās solītās darba vietas?
4) SC - pilnīgi atkrīt, jo neatzīst okupāciju un bīda krievu valodu par valsts valodu
5) VL/TB/LNNK - tēvzemieši jau ir bijuši pie varas un nekas labs nav bijis. No VL biški bail, ka neuztaisa kaut ko galīgi radikālu, kas novestu pie vēl lielākām nesaprašanām starp Lat un Rus cilvēkiem. Es protams piekrītu, ka Lat ir vienīgā valsts valoda, ka pamazām ir jāpāriet uz mācībām Lat valodā (bet nevar to tā radikāli, pateikt, ka no nākamā gada tikai Latviski - jātaisa pakāpeniski). Kaut kā mums ir jāsadzīvo ar šo situāciju, kad ir tik daudz cittautiešu, bet ir jādomā, kā viņus pamazām padarīt par lojāliem LV pilsoņiem.
6) Zaļie zemnieki - Nezinu, ko Aivars tik ļoti tiek slavēts Ventspilī (labi pilsēta attīstās, bet cik naudas nav aizgājusi pa citām kabatām?). Domāju, ka jebkura pilsēta, kurai būtu tāda infrastruktūra spētu tā attīstīties. Arī nesmukie izgājieni no Saeimā esošiem deputātiem, kad neļāva valdībai normāli strādāt, neļāva veikt kratīšanu, neko labu par šo spēku nesaka.

Pārējās vispār ir sīkas un mani neuzrunā.

Paskatoties kandidātus, man automātiski aizdomas rada tie cilvēki, kuri spēj būs 100+1 amatā vienlaicīgi (it sevišķi valdēs). Tāpat citiem ir ļoti skaisti īpašumi un uzkrājumi, citiem parāk lielas parādsaistības.
Nu nav īsti no kā izvēlēties un par ko balsto :(

P.S. Kaut kā acīs iekrita arī viens no TB/VL kandidātiem, kurš skaitās, ka dzīvo Rīgā, bet darba vieta ir Grobiņas vsk (var jau būt, ka to var kaut kā apvienot) :)

P.P.S. Tas ir tikai mans subjektīvais redzējums par partijām un kandidātiem, iespējams, ka kaut kur kļūdos, kaut ko nezinu, utt

Veiksmi mums visiem, lai beidzot ievēlētu pareizos un dzīve ietu uz augšu!
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby gilroy » 15 Sep 2011, 20:12

Forši, ka divi mūsējie "manā" sarakstā. Izvēloties mazāko no visiem ļaunumiem, arī es balsošu par 8. sarakstu. Un tieši par VL, nevis vecajām neatkarības lokomotīvēm. Mums izmisīgi vajag jaunus cilvēkus politikā, un VL atstāja iespaidu, ka jaunie cilvēki tur pievienojas ideālu deļ, nevis klanu vadīti un bīdīti. Kas notiks ar tiem ideāliem tālāk.... to tikai laiks rādīs, jo politika ir smaga gaļas mašīna, kura ar laiku samaļ pat labākos. Un vēl - kaut vai to ideālu dēļ - man ir cerība, ka varbūt VL būs tie, kas varēs solīt "mēs zagsim mazāk".
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby Panda Bear » 16 Sep 2011, 00:17

Kāpēc es kandidēju 11. Saeimas vēlēšanās, un kāds Tev no tā labums. Iemesls 4 no 5

Sākšu ar to, ka vēlējos uzrakstīt gan agrāk, gan par pavisam ko citu. Taču tā sagadījās tā, ka šovakar kaimiņu bērns, skraidot kopā ar manējo, satraumēja kāju. Meitenes vecāki atrodas ārvalstīs, lai nopelnītu iztiku ģimenei, un bērns dzīvo kopā ar vecmāmiņu. Braucām uz slimnīcu, taisījām rentgenu, ģipsējām, vedām mājās... Tajā brīdī domāju - cik ļoti svarīgi ir brīdī, kad sāp, lai blakus būtu mamma un tētis.

Man ir paveicies, ka apkārt ir daudz burvīgu cilvēku, taču lielākā daļa no viņiem būtu pelnījuši dzīvot labāk nekā šobrīd (un arī līdz šim), bet, diemžēl, tā nav. Katru reizi, sociālajos tīklos zem pazīstama cilvēka profila bildes ieraugot savas pilsētas nosaukuma maiņu pret man līdz šim nezināmu mazpilsētu Anglijā, Īrijā, Vācijā utt., sāp - tā ir vēl viena ģimene bez vecākiem, bērniem, vai mazbērniem mājās. Tā ir ģimene, kurā ir iezadzies tukšums un neticība, vēlme būt kopā ar savējiem, bet nespēja to realizēt.

Es pazīstu sievieti, kura gadu desmitiem smagas slimības dēļ nespēj strādāt un dzīvo tikai, pateicoties medikamentiem. Es zinu ciešanas, kādas pārdzīvo onkoloģijas pacienti. Es zinu kā ir zaudēt darbu. Es zinu kā ir vilties valsts institūciju bezdarbībā. Un es, tāpat kā Tu nesaprotu, kāpēc mēs pildām funkcijas, ko pienāktos darīt valstij - katru gadu, labdarības akcijās ziedojot līdzekļus, lai mūsu bērni varētu dzīvot.

Par Saeimu mēdzam runāt kā par tādu simtgalvīgu pūķi, kura lēmumi ir bezpersoniski. Bet problēmas taču skar katru no mums personīgi. Vēlot Saeimu, katram no mums ir iespēja izvēlēties savu deputātu, cilvēku, kuram var uzticēties, jo, ja balsojam neticot, neesam godīgi pret sevi. Uzdod sev jautājumu, kuram no 10. Saeimas deputātiem Tu uzticies? Kuru personu rokās Tu atdevi lemšanu par savu, savu bērnu un mazbērnu nākotni? Es uzticējos Raivim Dzintaram un Jānim Dombravam, tāpēc pagājušoruden balsot devos uz Vidzemi. Tobrīd es vēl nebiju Visu Latvijai! biedre. Viņiem es uzticos joprojām, un uzskatu, ka katram no mums ir vajadzīgs savs cilvēks "tur augšā" - kāds, uz kuru Tu vari paļauties, kurš aizstāv Tavas intereses un no kura Tu vari prasīt atbildību. Vai kāds no 100 Saeimas (5., 6., 7. utt.) deputātiem Tev kādreiz ir bijis šāds - savējais? Manuprāt, Saeimas deputāts ir parasts cilvēks, kuram ir liels gods un uzticība pārstāvēt tautu un pieņemt lēmumus mūsu vārdā. Man nav saprotamas pārcilvēku maskas debatēs un citos šovos. Domāju, ka deputātam nav pienākums iztaisīties gudrākam, varošākam, pareizākam, bet gan ir pienākums saprast savējos - cilvēkus, kuri viņam uzticas!

Mans iemesls Nr.4 - ja es, vesels, izglītots un loģiski domājošs cilvēks varu kaut kādā veidā palīdzēt citiem cilvēkiem, kuriem mūsu valstī neklājas viegli, dzīvot labāk un realizēt savus sapņus šeit, Latvijā, tad tas būtu noziegums pret savu tautu, ja es to nedarītu.

Līdz rītam!
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby energy » 16 Sep 2011, 06:55

Gilroy, kādēļ mēs vispār pieļaujam domu, ka zagt ir normāli? Pareizi būtu, ja nākamie nezagtu vispār un sasēdinātu tos, kuri visu šo laiku ir zaguši.
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby madja » 16 Sep 2011, 08:37

energy wrote:Gilroy, kādēļ mēs vispār pieļaujam domu, ka zagt ir normāli? Pareizi būtu, ja nākamie nezagtu vispār un sasēdinātu tos, kuri visu šo laiku ir zaguši.


Tu pats tiko rakstīji,ka baidies no nacionālistu pārlieka radikālisma (no kā,starp citu, baidos arī es).
un pats iekrīti pilnīgā utopismā. tas ir tas pats,kas pateikt,ka no rītdienas visiem Latvijā jārunā latviski un no rītiem jādzied "sijā auzas tautumeita".

Priekš kam skaisti runāt, ja tāpat ir skaidrs, ka nebūs tā,ka nezags?
Vārds zagt ir kautkas,ko vienmēr gribas attiecināt uz tiem lielajiem, resnajiem,kas pie varas. bet kapēc lai viņi nezagtu, viņi tikai atspoguļo sabiedrību, vienkārši, viņiem ir lielākas iespējas. tad kad katrs pats varēs likt roku uz sirds un teikt,ka ir tīrs kā stikliņš,tad arī varēs prasīt to no valdības. tad,kad neviens nenesīs mājās no darba pildspalvas vai tualetes papīrus, nepirks kontrobantas cigaretes vai vienkārši jebko bez čeka,kad visi maksās nodokļus, kad netaisīs kreisos iepirkumus , kad nepačukstēs draugam, kā labāk vinnēt konkursā vai kā apiet kādu likuma stūri. kad nesēdēs pie viena galda ar tiem,par kuriem ir zināms,ka viņi dara ko nepareizi .
Zagšana ir skaļs vārds un nevienam negribas to attiecināt uz sevi.


bet atgriežoties pie vēlēšanām - mani tiešām baida,ka Nacionālisti varētu pārāk brutāli pieķerties vērsim pie ragiem. Integrācija ir tik ļoti smalka padarīšana un tik ļoti eksistējoša tikai uz papīra. Es tiešām ticu,ka var panākt vairāk sadarbojoties. Un,kas pats svarīgākais- ir būtiski neaizvainot tos ,kuri patiesībā ir lojāli Latvijas pilsoņi, vienīgi pasē rakstīta cita tautība. Es zinu daudzus šādus cilvēkus - viņi strādā, maksā nodokļus, draudzējas ar latviešiem un iet uz Dziesmusvētkiem - bet viņus šausmīgi aizvaino,kad kāds atkal kautkur nobļaujas "stulbie krievi". Es neaizstāvu tos,kuri nekad neiemācīsies latviešu valodu. Bet ir jādomā par tiem,kas ir Latvijai vajadzīgi cilvēki - gudri, inteliģenti un varoši. Bet kuriem nav jāaizmirst svas saknes un kuriem ir savi svētki un tradīcijas un viņiemt uz tiem ir tiesības.

ā, un vēl es baidos par to - nepietiek jau tikai ar nacionālpatriotismu, ir jāsajēdz kautkas no politikas un tautsaimniecības, jo jā - ir jau daudz kas jādara, bet vai ir skaidrs- kā?

Man ir viens draugs, kura viedoklim uzticos, viņš raksta par politiku vairāk kā padsmit gadus, kopš esam pazīstami. prasīju viņam,ko sestdien darīt - un patiesību sakot, viņš tieca,ka šoreiz balsošot par Nacionālistiem, vienīgi - kārtīgi pastrīpojot šo to ārā. es vēl šaubos.
Tai punktā gan es PB piekrītu - būtu labi,ja ir kāds,kuru zini un kam vari uzticēties, lai vismaz būtu sava tā iekšējā sajūta uz vēlēšanām ejot.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby vipdu » 16 Sep 2011, 08:59

Klausījos radio un tur minēja, ka http://www.gudrasgalvas.lv var "piemērīt" sev partiju. Domāju joka pēc aizpildīšu. Jēgas nekādas, lielākajai daļai partiju vienādi rezultāti un tām kam slikti rezultāti, jau tāpat zināju, ka pa tām nebalsošu.
Bet tur pildot statstiski vislabākie rezultāti (ne pēc mana testa, bet vispār kopumā). Ir partijai "Pēdējā partija" ja godīgi tādu nemaz nezināju :sarkstosa: Biki parakājos, nedaudz ieinteresēja, cik nu es ko saprotu (un atzīšos saprotu maz). Būs jāapdomā šis variants. Vēl no Energy nepieminētām, bet ar augstāku virs 10% vērtējumu bija partija Brīvība un partija Par prezidentālu republiku, tās gan mani tik ļoti nepiesaistīja un LSDSP, kas arī mani nesaistīja. Un Zatlera partijai tur bija vispār tikai 5%. Pieļauju šo iespēju vairāk izmanto jaunieši varbūt tāpēc tādām partijām tur topā augstāka vieta.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby Panda Bear » 16 Sep 2011, 09:02

madja, ja nevarat izlemt par labu vienam politiskajam spēkam, balsojiet par personālijām, manuprāt, tā ir izeja.
Par Nacionālo apvienību un radikālu nacionālismu, manuprāt ir ļoti pārspīlēti minēt neprognozētību. Citur laikam es neriskētu minēt šo piemēru, bet suņinieki sapratīs (es ceru :tikainesaki: ). iestājoties Visu Latvijai! es faktiski katru dienu esmu sastapusies ar stereotipiem par partijas neprognozētību, radikālismu utt., ziniet, tas ir tieši tāpat kā, nopērkot bulterjeru. Tad arī visi teica, ka suns nav prognozējams, noraus skalpu, apēdīs utt.
Tie ir stereotipi. Mēs esam izglītoti cilvēki, kuri saprot, ka bez sadarbības neko nevar izdarīt! Tāpat nevar veikt reformas "uz sitiena", viss jādara pakāpeniski. Atceraties mūsu ierosinājumus valodas likumā, mēs esam par PAKĀPENISKU pāreju uz valsts valodu valsts un pašvaldību skolās, nevis šodien un tūlīt!
Patiesībā Nacionālā apvienība ir ļoti rūpīgi strādājusi pie savas programmas ( http://www.visulatvijai.lv/news.php?readmore=1156319826 ) īpašu uzmanību pievēršot galvenajām problēmnozarēm šobrīd - ekonomikai, demogrāfijai, veselībai, labklājībai. Palasiet, lūdzu, mūsu programmu, varbūt arī jūs par mums mainīsiet domas. Un es būtu ļoti priecīga par to!
Paldies par jūsu viedokli!
:latvija:
Last edited by Panda Bear on 16 Sep 2011, 09:16, edited 1 time in total.
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby Panda Bear » 16 Sep 2011, 09:07

energy, paldies par viedokli! Iepriekšējā komentārā es izklāstīju viedokli par radikālismu, tāpēc neatkārtošos. Un Jūs pati jau uzrakstījāt - pamazām, tas tieši sakrīt ar mūsu ierosinājumiem!
Varbūt Jums arī ir izeja - balsot par personālijām, kurām uzticaties.
Lai mums veicas! Es domāju, ka rītdiena ieviesīs nopietnu pagriezienu mūsu dzīvē, tik mūsu pašu rokās, uz kuru pusi - austrumiem ar SC, uz rietumiem ar V, vai aizstāvot Latvijas intereses ar NA.
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

Re: Panda Bear stāsti jautrie un parastie

Postby Panda Bear » 16 Sep 2011, 09:13

vipdu wrote:Klausījos radio un tur minēja, ka http://www.gudrasgalvas.lv var "piemērīt" sev partiju. Domāju joka pēc aizpildīšu. Jēgas nekādas, lielākajai daļai partiju vienādi rezultāti un tām kam slikti rezultāti, jau tāpat zināju, ka pa tām nebalsošu.
Bet tur pildot statstiski vislabākie rezultāti (ne pēc mana testa, bet vispār kopumā). Ir partijai "Pēdējā partija" ja godīgi tādu nemaz nezināju :sarkstosa: Biki parakājos, nedaudz ieinteresēja, cik nu es ko saprotu (un atzīšos saprotu maz). Būs jāapdomā šis variants. Vēl no Energy nepieminētām, bet ar augstāku virs 10% vērtējumu bija partija Brīvība un partija Par prezidentālu republiku, tās gan mani tik ļoti nepiesaistīja un LSDSP, kas arī mani nesaistīja. Un Zatlera partijai tur bija vispār tikai 5%. Pieļauju šo iespēju vairāk izmanto jaunieši varbūt tāpēc tādām partijām tur topā augstāka vieta.

Man, piemēram, nebija laika izveidot savu profilu gudrasgalvas.lv, lai gan zinu deputāta amata kandidātus, kuri no rīta līdz vakaram dzīvo internetā. man tas nav saprotams, jo man ir jāstrādā.
Mans privātais viedoklis, balsojot par sīkpartijām, velti tiek iztērēta nozīmīga balss. Rīt katra balss būs svarīga, lai pie varas nenāktu Krievijas intereses pārstāvošais Saskaņas Centrs.
Te Raivja Dzintara aicinājums:
http://www.youtube.com/watch?v=rUCPi7qD ... r_embedded
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests

cron