Kristes sarunas par suņiem :)

Blogs and Chats

Re: Kristes "gudrās" sarunas par suņiem :)

Postby vipdu » 01 Jul 2011, 13:24

Es jau pašās beigās ierakstīju, ka nesaku, ka tās ar nevar būt kaitīgas. Vienkārši nekas traks nenotiks, ja iedzersi klinģerīšu tējas vietā raspodiņu tēju, vai vienas tējas tases vietā piecas tases. Bet ja iedzers tūjas vietā arsēnu vai viena arsēna vietā piecus var sanākt ne tik smuki. Taču labi apzinos, ka ja cilvēks diendienā dzertu pa vairākām tasēm tikai zāļu tēju un visu laiku vienu un to pašu zāļu tēju tad galu galā riktīgi sačakarētu sev veselību. Tie kas ir redzējuši homeopātiskās zāles piekritīs (iespējams arī ne, bet tāds mans viedoklis), ka tie mazie, apaļie, baltie graudiņi, kas garšo kā cukurs, nu nemaz nešķiet bīstami, kādi tie var izrādīties pie nepareizas lietošanas. Pati reizēm tā nogrēkoju - ai šito man pagājušo reizi deva pret klepu, iedzeršu tagad ar, dakterei nemaz nezvanīšu - pat nepadomājot, ka var sanākt arī nelāgi, gadījumā, ja tomēr būšu ko nepareizi sapratusi.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kristes "gudrās" sarunas par suņiem :)

Postby murkata » 01 Jul 2011, 19:23

vipdu wrote:Murkata neapvainojies, es jau to nebiju domājusi ļauni, ....

es zināju, ka izklausījās ( vai lasījās?...) pārāk skarbi :pedinja: es neapvainpojos!! tiešām. viss ir labi :)
jāazīstas, tiešām ar homeopātiju neesmu saskārusies! vajadzēs painteresēties :)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kristes "gudrās" sarunas par suņiem :)

Postby Kriste » 10 Aug 2011, 14:07

Šoreiz ne par suņiem, bet to senajiem vēsturiskajiem ienaidniekiem :velnins: ... Kaķiem...
Drīz kaimiņu mājas pagalms pārvērtīsies par milzīgu klaiņojošo kaķu koloniju. Vakar, ejot garām, redzēju, kā vienam kaķus barojošam omkam pakaļ skriet pāri 20 kaķiem :soks: ... Cilvēku stulbumam nav robežu. :lamajas: Visi kaķi resniem vēderiem tik dirn pažobelēs. Un tik vairojās un vairojās...
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Kristes sarunas par suņiem :)

Postby vipdu » 11 Aug 2011, 11:17

Mums jau sen atpakaļ darbā arī klaiņoja bari ar bezpajumtes kaķiem kas nāca no daudzdzīvokļu māju pagalmiem (liela teritorija, darbs ar koku, daudz žurku BIJA kam te patīk), bet pēc tam kad pirmo reizi sadzima mazie, tika pasaukta palīgā patversme, kura izķēra to kaķu baru, palika tikai divi - puika un meitene (ko noturējām par puiku, pēc skata dikti puicisks ģīmis bija) tie abi bija visgrūtāk noķerami, kad noķērām izkastrējām (sterilizējām), pamazām aprada ar cilvēkiem un tagad dzīvojas pa teritoriju, nav gluži tik smuki kā istabas kaķi, tādi netīrāki un garspalvainais kažoku maiņas laikā vispār monstrs pēc skata, bet citādi normāli kaķi, mīlinās, apaļi paēduši un galvenais neturpinās vairs bezpajumtnieku paaudzi.
Ja šie kaķu barotāji labāk nedaudz mazāk barotu kaķus, bet par ietaupīto naudu biežāk pa kādam vestu kastrēt, tas būtu daudzreiz svētīgāk un arī lietderīgāk. Mūsu galā pēdējos gados vispār tik pat kā neredz bezpajumtnieku kaķus, agrāk katru pavasari no visām pažobelēm līda laukā mazi kaķēni kā tādas sēnes.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Kristes sarunas par suņiem :)

Postby Kriste » 11 Aug 2011, 12:09

Aha, ieskaidro tām tantēm, ka tos kaķus vajag kastrēt... :lamajas:
Pēdējo reizi, kad mana kuce meklējās, satikām rotaļu biedru, VAS un rota krustojumu, kuram, sajūtot tekošu kuci, širmis iet ciet. A saimniece viņam pensionāre, kura, protams, ne to suni noturēt var, ne savaldīt. Viņai šādas satikšanās parasti beidzās ar stāvēšanu pie tuvākā koka, ap kuru aptīta suņa siksna, lai varētu suni noturēt un mēs bez problēmām varētu tikt mājās.
Uz manu nākamās reizes satikšanās jautājumu, kāpēc viņa šitā mokās, bet neizkastrē suni, viņa paskatījās uz mani ar izvalbītām acīm un atbildēja:"A kāpēc man tas būtu pirmajai jādara? Nevienam šitajā apkaimē nav kastrētu suņu. A kāpēc tad Tu negribi sterilizēt savas kuces?" :parvertibas: Tad es sapratu, ka ar šitām tantēm šajos jautājumos labāk neiepīties. Viņas labāk vilksies pa zemi siksnā aiz sava suņa, lauzīs kaulus, nekā atņems suņa lepnumu. Cilvēki taču sāks uz viņu ne tā skatīties!
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Kristes sarunas par suņiem :)

Postby Kriste » 11 Aug 2011, 20:03

Ārkārtīgi nepatīkami šokēja šodienas Bez Tabu sižets par diviem VAS šķirnes suņiem, kas saplosīja sievietes augšstilbu... Un pie tam, kas zina, kas būtu, ja tos neiztraucētu palīgā saucienus izdzirdējis vīrietis.
Kā suns var plosīt cilvēku? :mierina:
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Kristes sarunas par suņiem :)

Postby Kriste » 20 Aug 2011, 19:47

Vienmēr esmu domājusi, kā tas ir būt eksperta vietā un starp šādiem diviem suņiem izvēlēties labāko:
1) suns ar ļoti skaistu skrējienu, bet vairāki ne pārāk lieli mīnusi eksterjerā;
2) suns ar normālu skrējienu, bet bez redzamiem mīnusiem eksterjerā. Pēc eksterjera ļoti skaists suns.
Kas ir svarīgāk - suņa skrējiens (protams, ņemot vērā to, ka skaistās suņa kustībās būtu jābūt pareizai suņa uzbūvei) vai eksterjers?
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Kristes sarunas par suņiem :)

Postby Kriste » 22 Aug 2011, 16:00

Interesants raksts "Esi eksperts"

БУДЬТЕ ЭКСПЕРТОМ (Pēc R. Koula)
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Kristes sarunas par suņiem :)

Postby Kriste » 22 Aug 2011, 16:12

Vēl - novērtē četrus atklātās klases dalmāciešus!
http://zooclub.ru/dogs/kinol/26.shtml

Далматин

Здесь представлено четыре кобеля породы далматин, один из которых вымышлен. Собаки "выставляются" в открытом классе. Необходимо расставить трех собак - на первое, второе и третье места. Четвертая - реально не существует и не претендует на место: она просто "демонстрирует" большинство из возможных недостатков. Итак, можете ли вы определить эти недостатки?

Image

Из трех реальных собак все были выставлены на ринге и заняли места в пределах первых четырех, а одна из них приняла участие в "Best-in-Show". Все три собаки сбалансированы но по-разному. Встает вопрос о функциональности типа, соответствия его назначению породы и ее общему правильному сложению.

Один из этих кобелей имеет высоту в холке 61,5см, другой - 60 и третий 55см. При этом длина туловища у всех собак одинакова, а вот длина конечностей разная. Какой же из трех далматинов лучше всего сбалансирован согласно требования данной породы?

Собака А. С моей точки зрения, это хорошо сбалансированный кобель, с симметричными линиями, уровня "Best-in-Show", без следов грубости или загруженности. Он, безусловно, заслуживает первого места. Его окрас может быть чисто белым с черными или коричневыми пятнами, шоколадного, а не рыжеватого или желтоватого оттенка.

Голова имеет прекрасное соотношение в плане размеров морды и черепа. Пигментация мочки носа и век полная. Переход от лба к морде умеренно выражен, на лбу нет морщин. Глаза среднего размера, округлой формы, яркие и с умным выражением (темные у собаки с черными пятнами и коричневые у собаки с коричневыми пятнами).

Шея достаточно длинная, красиво изогнута, сухая и постепенно, расширяющаяся по направлению к туловищу, складок кожи на горле нет. Углы передних и задних конечностей умеренные. Во фронтальной части стройные передние конечности имеют такую же длину, что и глубина туловища, в области пястей немного наклонны. Задние конечности имеют выраженные углы в коленном и скакательном суставах. Плечи достаточно обозначены, ребра хорошо изогнуты, спина прямая, поясница крепкая, без выраженной арки. Лапы округлые, компактные, с выпуклыми изогнутыми пальцами.

Желательно, чтобы отметины на ушах у этого кобеля были бы более четко выраженными, имели форму небольших отдельных пятен. Но на черном фоне встречаются вкрапления белых волос, поэтому о полном слиянии пятен в одно сплошное речи нет. Предпочтительнее отсутствие каких-либо "белых окон" на корпусе. Этот признак не может быть наверняка предусмотрен при разведении, но размер и расположение пятен определяются генотипом. Желательно также, чтобы на хвосте имелось хотя бы несколько небольших черных пятен.

Собака В. В Соединенных Штатах Америки этот далматин считался бы переростком и был бы дисквалифицирован: его высота в холке примерно на 1,5см превышает стандарт (не более 60см). В Канаде такое превышение рассматривается как недостаток. Я выбрал для примера именно эту собаку не только тому, что она высоковата, но и потому, что большой рост в данном случае нарушает сбалансированность животного.

На первый взгляд, туловище этой собаки кажется анатомически боле коротким, чем у других собак, но на самом деле длина туловища у всех собак одинакова. Туловище кобеля В кажется короче за счет того, что его передние конечности примерно на 2,5см длиннее, чем у кобеля А. Такие длинные конечности придают собаке исключительно сбалансированный вид, но для далматина необходимо долгое время не уставая бежать рысью, поэтому ему подходят более короткие конечности.

Чрезмерная длина от коленного сустава до скакательного приводит к тому, что и предплечье у данной собаки излишне длинное. Баланс передних конечностей с задними обусловливает большую выносливость на рыси. В любом случае собаке В несколько не хватает гармонии, типичной для породы.
Тем не менее, эта собака перспективна для племенного разведения и я предпочел бы ее в этом плане далматину С, потому что хорошо известно, как трудно добиться правильного плеча у собаки.

Собака С. Обсудив достоинства и недостатки первого и второго далматина, следует отметить, что собака С также обладает достоинствами, но она занимает третье место из-за наличия у нее двух основных недостатков, отсутствующих у двух первых собак.

Однако ее не совсем идеальные плечо и лопатка (в сочетании с круглыми пястями) дополняется горизонтальным крупом, что позволяет говорить о хорошей сбалансированности. Недостатки же строения передних и задних конечностей не чрезмерны, но тем не менее они нарушают гармонию породы и сказываются на ухудшении движений на рыси.

Собака D. Эта несуществующая собака "демонстрирует" недостатки, не позволяющие ей получить оценку на выставке. Наиболее явные из них - слишком глубокое туловище и загруженность, не свойственные далматину. Могу также добавить, что у нее специально на 2,5см укорочены ноги. Собака прочного сложения.

Голова имеет три недостатка: выпуклый череп, тяжелые и низко посаженные уши, кожи свободная, образующая складки под горлом.

Пятна на хвосте должны быть мельче пятен на туловище. На рисунке не видно, но на шерсти собаки есть крап, глаза голубые (интересно, что голубые глаза у далматина в США не штрафуются), некоторые пятна имеют бронзовый оттенок, некоторые - лимонный цвет, а обводка вокруг глаз неполная.

Дисквалифицирующие признаки. В Канаде для далматинов утверждено пять дисквалифицирующих признаков. Среди них, большие сплошные пятна, перекус или недокус более 0,3см, трехцветность или появление другого цвета, не предусмотренного стандартом (чисто белый с черными или чисто белый с коричневыми пятнами). Высота в холке больше 60см считается в этой стране недостатком, а в США - пороком.

При оценке окраса важно определить, какой характер носят больше пятна. Об этом приходится говорить, потому что стандарт далматина канадского Кеннел-клуба, утвержденный 1 июля 1975г., признал пороком большие сплошные пятна. В настоящее время этого правила не придерживаются, но периодически вопрос возникает, поэтому я вынужден внести в него ясность.

В стандарте указано: "Пятна не должны быть неограниченными по размеру, а должны иметь круглую форму и четко просматриваться. Чем они отчетливее, тем лучше. Их размер - примерно сантиметр в диаметре. Допускается расположение нескольких пятен настолько близко, что они касаются одно другого краями, но не сливаются в сплошное большое пятно".

Обычно сплошные обширные пятна встречаются на ушах и вокруг глаз. Щенки далматинов рождаются белыми. Будущие большие пятна заметны с самого рождения. Следует добавить, что многие щенки при рождении имеют затемненные участки на верхней части уха, но на их месте не появятся пятна, растущая на этой зоне шерсть - белого цвета. При осмотре черного уха необходимо убедиться в наличии вкрапления белых волос. Если они есть, значит эта отметина - не сплошное черное пятно, а слившиеся небольшие пятна. Другой способ проверки - найти белые волоски на внутренней стороне уха.

Перевод с английского Ольги Мищихи, журнал "Друг" (собаки) 1996-3
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Kristes sarunas par suņiem :)

Postby Eklēriņš » 23 Aug 2011, 11:11

O! Palasījos to pirmo atsauci - baigi interesanti! Tikai 2.5cm un tādas izmaiņas!
Otro materiālu jau biju atradusi un izpētījusi!

Man šādi patīk! :D Ja atrodi vēl ko, tad iemet info! ;)
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Kristes sarunas par suņiem :)

Postby Kriste » 23 Aug 2011, 14:06

Visi LV kinologi šo klipu noteikti ir redzējuši... Bet tāpatās - SKAISTI!
http://www.youtube.com/watch?v=hPJPE9oNN7A&feature=player_embedded#!
Dingo is considered as the best mover of all times. The SV in Germany hasn't got any other dog after him to produce a video for showing the correct movement a german shepherd should have.

The title of the movie is "Der Deutsche Schäferhund in der Bewegung" (The German Shepherd Dog in movement).
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Kristes sarunas par suņiem :)

Postby Kriste » 19 Oct 2011, 16:22

Bērns un suns (-ņi) ....
Sen taisījos šo uzrakstīt, beidzot saņēmos.
Nekad nav bijuši izprotami tie sludinājumi, kuros suni atdod tāpēc, ka ģimenē taisās ienākt bērns. Šis vienmēr ir licies cilvēku slinkuma un egoisma kalngals.
Savu otru suni plānoju vēl kad pirmais bija kucēns. Principā gadu biju aktīvajā stadijā - gribu braukt pēc kucēna! Bet tas kucēns kā nenāca, tā nenāca, līdz kamēr grūtniecības 4. mēnesī tā pa īstam iemīlējos jaunā šķirnē - angļu springerspanielā un kā reiz tajā laikā bija ņemams kucēns Igaunijā, no laba zviedru pārojuma. Tad, kad ieplānojām ģimenē bērniņu, sapratu, ka otrā suņa ienākšanai ģimenē jānotiek vai nu tagad, vai nākamā iespēja būs tikai pēc diviem gadiem, kad mazā paaugies (a manā dzīvē visam jānotiek pēc grafika :viltigs: ).
Nu, lūk, nu jau ar palielu punci (7 mēnesis) braucām pie igauņiem pēc savas meitenes.
Vēl viens iemesls kāpēc kucēnu gribēju tieši tagad - jutu, ka manam bīglam būs nepieciešama kompānija, jo likās, dēļ bērniņa sunim nevarēšu vairs veltīt tik daudz brīvā laika (tas ir pārējais laiks ārpus pastaigām, jo zināju, ka pat trīņu ienākšana ģimenē nevarētu izjaukt manu un suņa pastaigāšanās prieku, relaksācijas laiku).
Tāpat man vēl bija nepilni trīs mēneši laika kucēna adaptācijai un paklausībai.
Un ko es varu teikt tagad?
Tā bija viena no manām labākajām izvēlēm. Abas sunes lieliski sadzīvo kopā. Tiklīdz ir par maz aktivitāšu, viņas lieliski nodarbina viena otru. Tagad bieži pietiek ar neilgu pastaigas laiku - viņas kā sāk dzenāt viena otru, tā pusstundas laikā ir sagurušas un mēs varam iet mājās.
Tāpat nebija nekādu problēmu ar ratiem un suņiem iet pastaigā. Nedaudz jāpiešaujas, bet citādi - nekādu problēmu!
Tagad, kad meitiņa pati jau sāk dzenāt sunes pa māju, aktivitāšu ir vēl vairāk. Šajā laikā vēl mazāk saprotu cilvēkus, kas neredz iespēju bērnam sadzīvot ar suņiem.
Galvenais ir gribēt!
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Kristes sarunas par suņiem :)

Postby vipdu » 20 Oct 2011, 07:47

Jā man arī tā likās....sākumā. Arī mēs paņēmām otru suni ar līdzīgu domu, lai pirmajam kompānija kad man piedzims mazais (suņi ir vecāku, bet tā kā vīrs aizbrauca piepelnīties tad dzīvoju ar viņiem un cenšos ar suņiem darboties, jo vecāki nedarbojas). Zināju, ka būs grūti, vecākajai sunei tad bija gandrīz septiņi gadi un viņa nevar ciest nevienu bērnu principā ir mēģinājusi arī iekost tiem, kas lien pa tuvu. Cerēju, ka ar savu bērnu būs labāk.... Rezultātā viņa necieš jauno suni rūc un kož tam ja tas izdara ko tādu ko viņa neatbalsta, necieš mūsu bērnus, necieš pat mūsu papagaili ir mega apvainojusies un taisa riebeklības, vienīgais, kurš viņai patīk ir kaķis. Es netieku ar viņu galā (ar otru suni tādu problēmu vispār nav). Kad mūsu ģimenē ienāca otrs mazulis vecāki vairs nespēja no suņa ļaunprātībām glābties un pateica, ka suns viņu mājā dzīvot nedrīkst, uztaisīja gultu garāžā un pa nakti suns guļ tur, pa dienu durvis uz dārzu ir vaļā. Lūk piemēram, ko Jūs ieteiktu, lai suni, kurš principā ienīst bērnus, iemācītu ar tiem saprasties? Es darīju visu, kas ienāca prātā, nekad neļāvu bērnam sunim darīt pāri, neļāvu kāpt suņa gultā, aiztikt tā traukus, suni vienmēr ņēmu līdzi kad staigājos ar ratiņiem, novārtā suni vispār neatstāju, ļāvu nākt līdzi sev visur, kā pirms bērna dzimšanas, bet nu nebija viņai labi un tagad viņa ir izsūtījumā un pēc nesenajiem nedarbiem tēvs paziņoja, ka iemidzinās, ja neatradīšu nedēļas laikā tai citas mājas (bet kas gan gribēs ņemt 9 gadus vecu suni, pat ja viņa ir maza auguma) Pat iedomāties nevarat kāda ir sajūta, ka pēc visa tā kā es centos, suni tik un tā iemidzinās (nav mana māja, nav mana teikšana, suns tur dzīvot nedrīkst un punkts, ja neļaušu midzināt izsviedīs no mājas un tas manuprāt ir vēl sliktāk). Lai gan pēdējo gadu tāpat esmu padevusies. Zinu jau ka esmu pati vainīga ka nepratu viņu mainīt, bet es tiešām ļoti, ļoti centos. (patiesībā vecāki mani vaino, ka suns ir tāds kāds ir, jo es ar to pārāk auklējos) Pēdējo gadu gan padevos, jo visu laiku pie viņas garāžā ar bērnu jau nesēdēšu, sākumā pa kluso vedu iekšā kad vecāku nav, bet viņa vienmēr kaut ko sastrādāja kamēr aizgriežos un vecāki dabūja zināt, beigās pati sadusmojos un nolēmu, ja viņa tā par manu labo sirdi tad lai arī sēž garāžā. Tagad uzskatu, ka vienkārši ir daži suņi rūgumpodi un lai kā censtos viņiem viss būs slikti (viens gan viņai patiktu, ja viņa būtu kāda pensionāra suns, kam viņa būtu vienīgā bērna vietā, viņa noteikti justos ļoti laimīga). Uzskatu sevi par suņinieku un ģimene jau ņirgājas, ka uztveru suņus kā cilvēkus, tāpēc varat iedomāties cik man ir smagi, jo es neredzu labvēlīgu iznākumu no šīs situācijas.
Atvainojos, ka te iemetu savas pārdomas, vienkārši sasāpējies jautājums. Ja bloga autorei nepatīk var izdzēst :(
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Kristes sarunas par suņiem :)

Postby Kriste » 20 Oct 2011, 09:00

vipdu wrote:Atvainojos, ka te iemetu savas pārdomas, vienkārši sasāpējies jautājums. Ja bloga autorei nepatīk var izdzēst :(

Ko Tu, arī tāda pieredze ir pieredze. un ļoti labi, ka ierakstīji, jo problēma, manuprāt, ir sarežģīta, lai gan diez gan netipiska.
Pirmkārt, man liekas, ka te lielākā problēma tomēr ir suņa audzināšanā. Jebkuram sunim var lauzt raksturu. Un liekas, ka šajā gadījumā sunim nav parādīta viņa vieta ģimenes hierarhijā. Es tam vienmēr esmu veltījusi ļoti lielu uzmanību un diez gan labi zināju un paredzēju abu suņu attieksmi pret bērnu.
Es jau biju piemirsusi, bet taču arī mums negāja viss ļoti raiti. Kad springers sasniedza bīgla augumu, pienāca brīdis, kad viņa mēģināja nolikt bīglu "pie vietas". Bet es ļoti ātri vienmēr reaģēju, pie katra tāda mēģinājuma piespiedu springeru pie zemes uz ilgāku laiku, un pietika ar pāris reizēm, lai saprastu, ka nekādas nepatikas/virskundzības šajā mājā izrādītas netiks. un jau kādu gadu kašķu meiteņu starpā nav bijis.
Savukārt mans bīgls, kas ir nedaudz cietis no mazu bērnu nesapratnes perioda un palaidnīgām rociņām, pret manu meitu sākumā arī izturējās ar vēsumu. Dažbrīd likās, ka viņai nepatīk mans bērns un viņa nevar pieņemt viņu savā ģimenē. Bet šis periods mums ļoti ātri beidzās. Ierādīju sunim vietu zem bērna, parādīju, ka bērni var būt arī forši un pat atjēgties nepaguvu, kad bīgls pats jau vedināja bērnu uz rotaļu.

Līdz ar to tavā gadījumā es domāju, ka vainīgs bija pieredzes trūkums. Un tik pieaugušu suni es šaubos, ka var pārmācīt.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Kristes sarunas par suņiem :)

Postby Korfa » 20 Oct 2011, 09:21

Es savu pirmo un pagaidām vienīgo suni iegādājos, kad jaunākajam bērniņam bija ~6 mēn. Gribēju jau grūtniecības laikā, bet tā kā man bija komplikācijas, atlikām... un arī nenožēloju ne vienu pašu brīdi...
Tomēr vienmēr būs suņinieki un galīgi nesuņinieki, kam suns traucēs neatkarīgu iemeslu dēļ, it īkaši tādos stipros pārmaiņu periodos, kā piem. bērna piedzimšana, šķiršanās, utt.
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Kristes sarunas par suņiem :)

Postby vipdu » 20 Oct 2011, 09:28

Jā tikai mums nekad un ne ar vienu citu suni, ne pirms, ne pēc šīs nav bijusi tāda lieta, tieša šis ir pirmais maza auguma suns ģimenē un tas pavisam atšķiras no visiem lielajiem suņiem kas bijuši, tāpēc varbūt vajadzēja audzināt citādi. To ka barvedis ģimenē ir mans tēvs domāju suņi neapstrīd un tas viņiem ir skaidri norādīts, viņi kļūst maziņi un melni pat ja viņš dusmīgi sarauc uzaci viņu virzienā, viņam pat teikt neko nevajag, bet tikko neviena nav mājās (vai viņa zina, ka mēs viņu tai brīdī neredzam) tā ir pilnīgs murgs. Liela problēma viņai visu mūžu ir nokārtošanās iekšā (gan pa lielam gan pa mazam) Un viņa nenokārtojas tāpat vien, katrreiz kad viņu vai nu sarāj vai nu nedara to ko viņa tobrīd grib viņa iet un noliek čupu pie durvīm aiz kurām tobrīd ir pāridarītājs (turklāt nezinu kur viņa ņem ko tik bieži nolikt, jo pēc sarāšanas par čupu viņa ņem un noliek nākamo pie pirmās izdevības), pirmo reizi redzu tik atriebīgu zvēru. Zinu ka tā ir dominēšanas pazīme, bet ne ar vienu no te minētajiem paņēmieniem (kad ar spēku parādīt kurš galvenais, gan ar gardumiem mācot kur būtu jāčurā un visādas citādas šo paņēmienu modulācijas nedarbojās). Tāpēc jau daļēji esmu padevusies tai midzināšanai, jo darīju ko spēju, bet tāpat izgāzos. Mēģināšu vēl sarunāt varbūt laukos kāds paņem, bet man pēc tam būtu kauns, ka es citam tādu nelaimi uz kakla uzgrūdusi, jo neesmu droša, ka viņa mainīsies, pat ja jutīsies kā vienīgais bērns.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Kristes sarunas par suņiem :)

Postby eko » 20 Oct 2011, 10:41

vipdu wrote: Liela problēma viņai visu mūžu ir nokārtošanās iekšā (gan pa lielam gan pa mazam) Un viņa nenokārtojas tāpat vien, katrreiz kad viņu vai nu sarāj vai nu nedara to ko viņa tobrīd grib viņa iet un noliek čupu pie durvīm aiz kurām tobrīd ir pāridarītājs (turklāt nezinu kur viņa ņem ko tik bieži nolikt, jo pēc sarāšanas par čupu viņa ņem un noliek nākamo pie pirmās izdevības), pirmo reizi redzu tik atriebīgu zvēru.

Kas tā par šķirni? Mums radiem ir taksis arī apmēram 10 g. veca, sterilizēta - un izdarības ir līdzīgas jau sen. Bērnus arī viņa necieš, manējam, kamēr mazs, visu laiku mēģināja bikses kompostrēt, zina, ka nedrīkst un iekošana var letāli beigties, bet tad darīja pa kluso.
Bet tur viņa patiešām jūtās galvenā, melna un maziņa reti..., atriebīga, nenormāli nervoza, kad rej, tad liekas - žulti sāk spļaut :lamajas: . Ja būtu cilvēks, tad kā kašķīga un ar nerviem slima vecmeita. Bet vispār es suņus ļoti mīlu :samilejies: , tikai ne šo....
User avatar
eko
Baby
Baby
 
Posts: 80
Joined: 19 Mar 2010, 12:13
Location: Riga

Re: Kristes sarunas par suņiem :)

Postby vipdu » 20 Oct 2011, 11:07

eko wrote: Kas tā par šķirni? Mums radiem ir taksis arī apmēram 10 g. veca, sterilizēta - un izdarības ir līdzīgas jau sen. Bērnus arī viņa necieš, manējam, kamēr mazs, visu laiku mēģināja bikses kompostrēt, zina, ka nedrīkst un iekošana var letāli beigties, bet tad darīja pa kluso.
Bet tur viņa patiešām jūtās galvenā, melna un maziņa reti..., atriebīga, nenormāli nervoza, kad rej, tad liekas - žulti sāk spļaut :lamajas: . Ja būtu cilvēks, tad kā kašķīga un ar nerviem slima vecmeita. Bet vispār es suņus ļoti mīlu :samilejies: , tikai ne šo....


Šķirnes nav māte it kā tīršķirnes taksis, tēvs kaut kas līdzīgs taksim (it kā, bet nav droši, ka tieši tas bija tēvs). Melna un maziņa viņa ir tikmēr kamēr atrodas tēva redzeslokā, visu pārējo laiku ir tieši tāda pati kā aprakstīji ..., atriebīga, nenormāli nervoza, kad rej, tad liekas - žulti sāk spļaut.Pēdējais uz svešajiem. Man ar šī nepatīk, salīdzinot ar citiem suņiem kas bijuši.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Kristes sarunas par suņiem :)

Postby LivaV » 20 Oct 2011, 12:12

Man pirmais suns arī bija taksis un viņa pilnīgi noteikti bija ģimenes princese. Lai gan vietu viņai norādīt nekad neviens īsti nebija mēģinājis :) Tāpēc arī neviens mājās nečinkstēja par to, ka dāmai ir varen cimperlīgs raksturs. Kad braucām pie omes ciemos, tad visiem vispirms bija ar viņu jāsabučojas un tikai pēc tam mēs savā starpā varējām sveicināties, lai dāma neuzmestu lūpu :D Bet viņa bija ļoti, ļoti mīlēta un lieliski to apzinājās. Vēlāk jau, kad sāku dzīvot kopā ar draugu, tad draugam vislielākā greizsirdība bija tieši uz suni (nu tas vi;niem abpusēji bija) :) :) Kad Megija (taksenīte) palika vecāka (gadi 10), tad sāku jau apsvērt domu par vēl vienu suni, bet bija pilnīgi skaidrs, ka viņa to nepārdzīvotu, ja mājās parādītos vēl kāds mīlulis (vienalga suns, kaķis vai bērns). Viņa mums arī nebija tīrasiņu taksis, bet nu ja saka, ka takši ir spītīgi un tml., tad viņa bija taksis par visiem 100%.

vipdu - pamēģini tomēr atrast savai sunītei jaunas mājas!!! Mēs savai vecmammai paņēmām suni no patversmes ~8 gadi un šie abi kopā ir ļoti laimīgi :) Sākumā bija neuticība liela no suņuka puses, bet tagad viņš ir kā pielipis vecmammai un ar šķību aci un skaļu balsi vēršas tikai pie svešiniekiem (tas ir visi pārējie, izņemot vecmammu).
User avatar
LivaV
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 10 Mar 2011, 17:40

Re: Kristes sarunas par suņiem :)

Postby vipdu » 20 Oct 2011, 12:54

Es īsti nevaru mīlēt ar rozā brillēm suni kurš visu laiku mēģina kaut ko sliktu izdarīt. Varbūt ja es dievinātu mazos suņus tad drusku pievērtu acis, bet nu šis gadījums tāpat ir jau pa traku.

Es pat nezinu kur tās mājas sākt meklēt (vienīgais variants ir šie lauku radi, bet tas tāds drīzāk nē nekā jā). Pensionāri parasti nesēž internetā un strādājošam cilvēkam šis suns nav īsti piemērots :(
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests