Dandie blogs

Blogs and Chats

Re: Dandie blogs

Postby Laura » 28 Sep 2011, 12:50

Lai tas taksis neapvainojas un nedusmojas, bet, ja skatās pēc anatomiskās uzbūves, ir ļoti daudz atšķirību. Nevar jau suni mērīt pēc kritērija "zems un garš". Kaut vai iesaku pievērst uzmanību pakaļkājas uzbūvei - kur atrodas leņķi abiem terjeriem un kādi tie ir, kāds ir pašas ķepas novietojums pret virsmu. Tālāk varam piekasīties muguras līnijai - ja kāds taksis izies ringā ar tādu muguru kā Bročam, viņš tikpat ātri ies no tā ringa ārā. Vēl ir priekškāju novietojums... Vispār, galīgi nav līdzīgi. Bet taksis smuks!
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dandie blogs

Postby ego » 28 Sep 2011, 18:31

Līdzību ar assaplvaino taksi es mēģināju saskatīt, jo, kā jau rakstīju, atradu informāciju, ka dandie dinmont terjeri ir izmantoti asspalvaino takšu šķirnes radīšanā :pukudupsis: Par dandie kažoku es lasīju, ka uz muguras tas ir asspalvains, taču uz kājām un galvas spalvas struktūra ir līdzīga cilvēka matiem. Man pašai dandie galvas frizūra labāk patīk tāda, kāda ir redzama Lauras ievietotajā bildē nevis tās lielās, izteiktās "cepures".

Es labprāt pārdēvētu blogu, taču (piedodiet, nu esmu es ar datoru uz Jūs) nesapratu, kā to darīt. Tā man sanāca ar bildēm. Es pēkšņi nespēju tās vairs pievienot galerijā. Manu palīgā saucienu noignorēja -interesanti, ko vēl darīt ar tādu "blondīni" :flirts: . Nācās saprast problēmu pašai (paldies Dievam, sapratu).
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby ego » 01 Oct 2011, 19:10

Vispār jau ar to šķirņu izcelsmi ir ļoti interesanti. Manas audzētājas mājas lapā ir nosauktas iespējamās šķirnes, kas izmantotas, lai radītu dandie dinmont terjeru (es saprotu, ka senām šķirnēm to precīzi noteikt ir grūti) un pabrīnījos :soks:
Man vairāki (tikpat "petiski" suņu lietpratēji) paziņas ir teikuši, ka Jancis līdzīgs basetam. Es tam nepiekritu. Vakar vēlreiz uzmanīgi pārlasīju nosauktās šķirnes un ,protams, tur bija nosaukts arī basets :tikainesaki: Pie tam ,vakar ,skatoties uz nosauktajām šķirnēm, atklāju vēl vienu sev vizuāli (jo par raksturu vēl jāpalasa) patīkamu šķirni -otterhaund.


Tātad, ir doma pārsaukt blogu. BaibaB ieteica nosaukumu -" bārdaiņu blogs" (palasīju pixy blogu un man ienāca prātā, ka labāk varbūt lietot jēdzienu "tērzētava"). Varbūt ir citas idejas. Godīgi sakot, man patīk tērzēt nevis blogot.
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby pixy » 01 Oct 2011, 20:26

ego wrote:palasīju pixy blogu un man ienāca prātā, ka labāk varbūt lietot jēdzienu "tērzētava"
Prieks, ka iegriezies arī pie manis :) . Es atkal te mēdzu palasīties, tik pagaidām neesmu atradusi par ko patērzēt, jo man ir mīkstmiesis - pūkainis :pukudupsis: . Smuks tev tas bardainītis ar foršo čupčiku. Tērzētava ir labs uzstādījums - visu ko var uzzināt un nav jāsatraucas, ja ko gribas pakomentēt ;) . Man šķiet, ka nosaukumu varēja nomainīt, atšķirot savu pirmo postu, nospiežot edit un izlabojot nosaukumu tur. Ja kļūdos, palabojiet.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Dandie blogs

Postby ego » 05 Oct 2011, 19:50

Pixy, ar mani ir tas trakums, ka man PATĪK suņi -arī pūkainie. Es šeit lasu par visiem šķirnes un bezšķirnes suņiem. Man ir bijis tas gods satikt fantastiskus bezšķirnes suņus :samilejies: Un lasot par Keli, var pārliecināties, cik daudz patīkamu un negaidītu pārsteigumu var sagādāt mīlēts un audzināts "dabas brīnums" (es tā reizēm mēdzu saukt krancīšus).

Bloga pārdēvēšanas jautājums vēl ir aktuāls! Vajag vai nevajag :jaut:
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby ego » 07 Oct 2011, 18:11

Jancim 4 mēneši. Ielikšu dažas fotogrāfijas. Fotoaparāts man ir nekāds (kamēr šis "fiksē" kadru viss labākais jau ir nokavēts :lamajas: )


Image

Image


Image
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby Anita :) » 07 Oct 2011, 21:35

Vai dieniņ, cik mīļš mazumiņš :jaa:

mīļumlielie Jums sveicieni mazajā jubelītī :dzimene: :svecipusam:
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Dandie blogs

Postby ego » 09 Oct 2011, 14:35

Mīļš PALDIES :roze:

Jancis bildēs izskatās vairāk izpūris nekā dzīvē. Es viņu cītīgi ķemmēju, taču ir uzradusies problēma ar kāju spalvu - tā riebīgi saveļas. Tāpēc šis process mums sanāk stipri nervozs. Man radās jautājums, kādas ķemmes labāk lietot?
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby Anita :) » 10 Oct 2011, 08:01

Es ķemmēju no sākuma ar suku (kā man riebj šitais vārds :viltigs: ) un tad ar ķemmi, kurai retāki sari, lai neradītu viņam to nepatīkamo sajūtu, ja spalva mazliet savēlusies.

Zinu, ka ir kaut kādi pūderi, ko uzber un tad spalva vieglāk ķemmējas. Esmu pati redzējusi, ka kaut ko tur ber un tā man tika skaidrots... Paskaties kaut vai inet zoo veikalos, bet droši vien līdz tam jau kāds spečuks atnāks un konkrētāk pastāstīs. Būtu labi, ja te Korfa iegriestos :) viņa varētu daudz izstāstīt.

Vēl zinu, ka mazgājot ķepas, var lietot ne tikai šampūnu, bet kondicionieri...
vēl bija variants - pie ūdens mazdrusciņ (tiešām mazliet) piejaukt kondicionieri, to uzpūst uz ķepām un ķemmēt. Mani gan kaut kas tāds mulsina, bet nu... droši vien darbojas.

Neko apgalvot nevaru cik un kas ir labs, es neko no tā neizmantoju.
Es tikai ķemmēju. Ja arī kas savēlies, tad pieturu un pamazītiņām izķemmēju, lai Elbrusam nerastos diskomforts.

Droši vien pastāv vēl 101 variants :) Gaidām citus :)
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Dandie blogs

Postby Anita :) » 10 Oct 2011, 08:03

ego wrote:... taču ir uzradusies problēma ar kāju spalvu - tā riebīgi saveļas...

es tā iedomājos - a nevar būt, ka tā spalva mazliet jāapgriež? :neparliecinats:
Vai pilnīgi visur saveļas, vai tikai konkrētajās vietās? zinu, ka Elbrusam visvairāk sāk velties, kad spalva jau tāda gana gara un paduses - vot tur riktīgi saveļas spalva.
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Dandie blogs

Postby BaibaB » 10 Oct 2011, 08:09

es vakar palasīju dandie stabdartu, tur rakstīts, ka uz kājām ir feather spalvas, tādas kā putna spalvas, nemaz nezinu latviskojumu... doma laikam tāda, ka mīksta tā spalva. respektīvi, kā šnauceram nepaplūkāsi. jo man kucēm, īpaši Tarai spalva uz kājām ir cieta un tādā kā slīdīga. piektdien suņi izbridās pa dadžiem un es tos viegli noņēmu nost. Robim gan spalva ir mīksta, tur saķeras viss, kam viņš nostaigā garām. sliktākajā gadījumā izgriežu ar šķērēm.
bet tādu feather spalvu kā dandie... Tev laikam būs jāraksta un jājautā audzētājam.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Dandie blogs

Postby Korfa » 10 Oct 2011, 08:18

Es ķemmēju ar šādu suku -> http://www.groomers-online.com/product.php/622/doggyman-slicker
lēnā garā tā kā kasu tos kunkuļus ārā. Bet jā, jāskatās vai balzāmu nevajag papildus šamūnam lietot - mums vajag, jo arī kāju spalva ir smalka, mīksta. ar parastajām ķemmēm praktiski neko nedaru.
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Dandie blogs

Postby ego » 11 Oct 2011, 19:00

Korfa, man ir tāda (vismaz līdzīga) ķemme. Visticamāk, ka šoreiz spalva uz kājām būs mazliet jāapgriež. Lieta tāda, ka Jancim uz kājām un galvas spalva līdzinās cilvēka matiem. Un tas nozīmē, ka būs jāmeklē tie līdzekļi, ko ieteica Anita:). Zinu, piemēram, cik nejauki saveļas Maltas zīda suņu spalva.
Es, būdama ļoti tālu no izstādēm un vēl tālāk no šķirnes suņu audzēšanas, aizdomājos par iedzimtajām slimībām. Daudzām šķirnēm aprakstos tiek norādītas iespējamās saslimšanas (piemēram,nesen bija strīds forumā par haskijiem- saistībā ar acu slimībām). Kas nosaka šo tendenci? Tāpat diskvalificējošie trūkumi-visām šķirnēm tiek norādīts nepareizs sakodiens (mana Janča gadījums). Tātad šādi trūkumi tomēr ir pietiekami bieži. Un vēl, skaidrs, ka Jancis nedrīkst radīt pēcnācējus, bet, vai tas, ka viņam ir šis trūkums nenorāda, ka problēma ir arī vecākiem ( tas nav domāts nekādā gadījumā kā pārmetums mana suņa audzētājai). :jaut:
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby ingo » 11 Oct 2011, 19:58

manam punduršpicam Teo ir nepareizs sakodiens, bet abiem vecākiem viss kārtībā, abi piedalījās izstādēs, mammai rozetes vesela čupa bija (kad Teo pirku galīgi neko no visa tā nesajēdzu). Teo māsiņai arī ar sakodienu viss bija kārtībā un to audzētāja paturēja sev. Tā kā var būt visādi. Nekad gan neesmu pētījusi informāciju par Teo senčiem, jo man tas nešķita aktuāli- Teo ir kastrēts un pēcnācēji nedraud. Tādiem mazuļiem kā punduršpici, šķībi vai neesoši zobi gadās samērā bieži, jo, kā skaidroja mans vetārsts, zobi attiecībā pret žokli ir proporcionāli ļoti lieli un tur arī rodas problēmas. Nezinu par tavu šķirni, viņiem izmērs laikam tomēr atšķiras :)
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Dandie blogs

Postby Korfa » 12 Oct 2011, 07:49

Tad tiešām tā ir tikai kosmētikas vaina (nomaini šampūnu, balzāmu), jo spalva vēl noteikti nav pārāk gara, cik pēc bildēm var spriest.
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Dandie blogs

Postby ego » 12 Oct 2011, 19:55

Es jautājumu par sakodienu uzdevu vispārīgi. Janci es pirku skaidri apzinoties, ko es gribu. Īstenībā tāds defekts ,
kā Jancim, ir "izdevīgs" pet klases suņu tīkotājiem. Piemēram, ja grib retas šķirnes suni ( droši vien tas attiecas arī uz populārām šķirnēm), tad iespējams, ka audzētājs nevēlēsies pārdot kucēnus par petiem, ja viņiem nav defektu. Vēl, protams, ir arī cenu jautājums. Daudzi apgalvo, ka nevar atļauties show suņus. "Brāķēts" kucēns noteikti būs lētāks. Ja godīgi, tad es biju gatava maksāt krietni lielāku summu nekā sanāca. Manā gadījumā tiešām bija "likteņa pirksts" - visu noteica neliels pārpratums.
Ingo, Teo garāks ir apakšžoklis vai augšžoklis?
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby Laura » 12 Oct 2011, 20:48

Manā šķirnē (čehu terjeriem) dažu zobu trūkums netiek uzskatīts par diskvalificējošu trūkumu. Godprātīga audzētāja normāla attieksme bija pēc tam, kad kucēns ir ticis pārdots (par daļu summas) sagaidīt, kad es Bročeka mutē saskaitu visus 42 zobus un tikai tad veikt apmaiņu "atlikusī summa pret ciltsrakstiem". Ja kas, no metiena, kurā dzimis Bročs, bija viens kucēns, kurš sākotnēji tika novērtēts kā "pet" apmatojuma krāsojuma dēļ, bet vēlāk statuss tika mainīts, jo šķirnei ir normāla krāsas maiņa līdz 2 gadu vecumam.
Un ir jau vēl viena interesanta lieta... Jancim tikai 4 mēneši. Sakodiens vēl var mainīties! (Vai to jūs ar audzētāju esat izrunājuši?)
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dandie blogs

Postby ingo » 13 Oct 2011, 13:43

ego wrote:Ingo, Teo garāks ir apakšžoklis vai augšžoklis?

ne gluži, viņam šķībi saauguši apaksējie priekšzobi, izskatījās akurāt tā, ka tiem zobiem nav īsti vietas žoklī. Tagad viens zobs jau ir izkritis un pārējie ir sabīdījušies smukāk nekā bija. Audzētāja teica, ka augot īstajiem zobiem var mēģināt masēt vai likt platīti, bet vetārsts teica ja nav pārmēru liela iekāre vest viņu uz izstādēm, tad nav ko mocīt,dzīves kvalitāti, tas neietekmēs. Tad arī atstājām kā ir, jo nepirkām kā izstāžu suni.
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Dandie blogs

Postby ego » 13 Oct 2011, 20:21

Audzētāja man par iespējām, ka žokļa defekts varētu būt novērsts, neko neteica. Par šadu iespēju ieminējās vetārste. Jancim īsāks ir apakšžoklis un es katru dienu to masēju. Kā būs, tā būs.
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby BaibaB » 14 Oct 2011, 10:37

par sakodienu. kaut kur šajā forumā kāds ieminējās, ka nepareizs sakodiens reizēm varot dzīvniekam traucēt satvert laupījumu un sakošļāt barību. tā teikt, vai nu šādi vilki (suņi) nomirst dabiskās izlases gadījumā bērnībā/jaunībā vai viņi ir fiziski vājāki par citiem (mūžīgās nepaēšanas dēļ?) un tāpēc nevar piedalīties dabiskajā cīņā par tekošu kuci. nemāku teikt, vai tas tiešām tā ir, bet iespējams tas būtu. lai nu, kā bet jā, visām šķirnēm nepareizs sakodiens ir diskvalificējošs trūkums, un varbūt tas negadās bieži, tomēr ik pa laikam no kādiem tāliem senčiemvar iedzimt. tikai, ja vilkiem tāda dabiskā atlase notiek (ja notiek), tad suņiem tiek glābti visi metiena kucēni, arī tie, no kuriem kuce atsakās, un reizēm pamatoti, tāpēc izdzīvo visādi eksemplāri.
ja Jancis ir pet suns, neplāno doties uz izstādēm, kur dēļ sakodiena viņu izsvilptu, un arī pārot netaisies, un galvenais, ja sakodiens viņam netraucē, tad par to nevajadzētu uztraukties. tagad taču viņam zobi sāk mainīties, ja? un ko rāda zobkritis? cik nomainījušies, cik iznākuši? kad bija piena zobi, bija kādas redzamas problēmas ar zobiem?

jautājumā par citu šķirņu iedzimtām slimībām... man ļoti patīk IW piemērs, kad viņi rūpīgas selekcijas rezultātā par laikam 90% samazināja sirds slimību izplatību suņiem. bet tur tad audzētavām un kinoloģiskajām organizācijām ir jāgrib to darīt šķirnes labā. ja visi grib pelnīt naudu ar kucēniem, tad laikam var nesanākt apsēsties pie galda un visu smuki izrunāt, un galvenais - izdarīt dzīvē.

P.S. ko nozīmē, ka Jancim ir īsāks apakšžoklis? tam tā jābūt pēc standarta? diez vai, terjeriem taču ir parastais sakodiens un žoklis arī parasts. vai tad ne?
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests