Dandie blogs

Blogs and Chats

Re: Dandie blogs

Postby ego » 08 Sep 2011, 17:44

Jancis strauji aug- man liekas, ka garumā nevis augstumā. Gribēju uzzināt, kādā vecumā parasti pirmo reizi plūc (ceru, ka pareizi nosaucu procesu) assaplvainos suņus. Pievienošu 2 fotogrāfijas.

Image

Jancis vēl kopā ar brāļiem un māsām.


Image

Jancim 3 mēneši.
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dandie blogs

Postby ash » 08 Sep 2011, 18:55

mēs savu īru pirmo reizi trimmējām 5.5 mēnešu vecumā. nedēļu pirms trimmēšanas satikām brālīti - tam nemaz nebija ko izplūkt, tā ka pieļauju domu, ka tas atkarīgs ne tikai no šķirnes īpatnībām bet arī no katra suņa īpašībām.
Lai mani palabo spečuki, ja kļūdos. :)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Dandie blogs

Postby zuustrs » 08 Sep 2011, 20:01

Kā jau Ash rakstīja, katram suņukam jāskatās pēc spalvas individuāli, bet tas noteikti nebūtu vēlams ātrāk par 4 mēnešiem. Lai gan es savus skoča bērnus jau pirms atdošanas uz jaunajām mājām biju nedaudz piefrizējusi. Es ieteiktu Jums Jaņčuku pieradinat pie ķemmes :velnins: Tas varētu viņam nepatikt, bet dzīvē noderēs. Mani suņi kļūst pavisam nemanāmi, kad ierauga man rokā ķemmi :grr: Šis izgudojums varētu uz zemes nemaz nebūt.
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Dandie blogs

Postby Laura » 08 Sep 2011, 21:13

Mans šnaucerpuika 5 mēnešu vecumā, kad ieradās pie mums, bija jau pirmoreiz notrimēts. Pēc tam mēs viņa kažokam pieķērāmies tikai ap 9 mēnešu vecumu.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dandie blogs

Postby Anita :) » 09 Sep 2011, 08:46

esmu dzirdējusi, ka labāk esot nesteigties ar plūkšanu. Jāskatās, kad spalva ir gatava un arī mazliet jāpačeko, lai nesanāk tieši uz lielajiem saliem suņuku "pliku" atstāt. Elbruss (rīzens) pirmo reizi tika sapucēts (neatceros pati, bet skatos pēc bildēm), kad viņš bija 4 mēnešus un 8 dienas vecs (ak, šausmas, tik ātri? :neparliecinats:).
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Dandie blogs

Postby Korfa » 09 Sep 2011, 11:48

Monu pirmo reizi paplūkāju 2,5 mēn. :) un cik noprotu, ruta pirms tam ar to pašu bija darījusi - tā ka tas ir individuāli.
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Dandie blogs

Postby Laura » 09 Sep 2011, 12:22

Man pagājušoruden sanāca Vilsonu tieši decembra sākumā noplūkt pilnīgi pliku. Tad viņš kā Ziemassvētku dāvanu dabūja mammas adītu vilnas džemperi. :)
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dandie blogs

Postby BaibaB » 09 Sep 2011, 19:59

mana un Lauras, un Anitas:) audzētāja kucēnus paplūc jau agrā vecumā. vienkārši ar domu pieradināt pie procedūras kā tādas, ka kāds paplucina spalvu uz galvas (pieļauju, ka dandie šī procedūra izpaliek, jo čupčiks jums tur liels un pūkains), uz ķermeņa, pažužina apkārt mašīnīti u.c. Eniju no kucēna spalvas atbrīvoja5 mēnešu vecumā. tad tā spalva gandrīz pati krita nost, un kad viņai pieķērās klāt, tad spalva lidot lidoja. bet tas ir šnauceriem, nezinu, kādas prasības ir terjeru spalvai, varbūt kaut kas cits.
vai dandie arī parasti trimē 2x gadā? vai terjeru var uzlikt uz rolinga? atvainojos par dumjiem jautājumiem. :sarkstosa:
ah, pameklēju tantē Googlē par dandie trimingu, atradu šādu linku: http://www.dog-behavior-training.co.uk/ ... oming.html
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Dandie blogs

Postby ego » 12 Sep 2011, 21:33

Liels paldies par atbildēm un palīdzību atrast informāciju par dandie kopšanu :davinuziedus: . Tātad apmēram ap 5 mēnešiem Jancim vajadzētu būt "plūcamam". Esmu internetā atradusi informāciju, ka dandie neesot vēlams trimēt. Jancis ir mans pirmais asspalvainais suns un domāju, ka man vēl būs ļoti nepieciešami Jūsu padomi (es tiešām daudz ko nezinu, piemēram, kas ir rolings). Mūsu situāciju sarežģī arī tas, ka šķirne Latvijā ir reta un audzētāja dzīvo Maskavā. Droši vien, ka uzdošu arī dumjus jautājumus :sarkstosa: .
Kā Jums suņi panes kopšanas procesu? Jancis ir īsts "taurētējs". Sāku radināt pie ķemmēšanas procesa un ar šausmām iedomājos plūkšanas procesu. Ja viņš tā taurēs... uh :nagi: . Nebiju padomājusi arī par to, ka noplūktam viņam sals (5 mēneši būs novembrī). Tātad, kā Laura rakstīja, būs jādomā par jaciņu :kanepe:

Un vēl ... es lasīju, ka, lai radītu (piedodiet, ja lietoju nepareizu jēdzienu) asspalvainos takšus, ir izmantoti dandie dinmont terjeri. Varbūt mums Latvijā ir attāli "radinieki" ?
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby Laura » 12 Sep 2011, 21:44

Nezinu, kas tieši ir domāts ar to, ka "trimēt" neiesaka, jo to procesu, ko veic lielākajai daļai asspalvaino suņu sauc par trimēšanu vai par plūkšanu. Tā kā man vārds "plūkšana" vairāk saistās ar beigtiem putniem, pati labprātāk lietoju jēdzienu "trimēt". Rollings - tas ir tāds triminga veids, kad suns visu laiku ir normālā formā, respektīvi, nekad nav apaudzis kā bušbēbijs. Tas nozīmē, ka kažoka virsējais slānis jānoplūc daudz biežāk (apmēram reizi 3 nedēļās). Tiesa, tas nav piemērots visiem suņiem - no maniem 3 šnauceriem šis variants der tikai vienam -- baltajam, bet abi melnie tādā variantā pēc slimiem izskatās.
Vēl jau ir dažādi "kažoka maitātāji" - furminatori un cits aprīkojums, kas paredzēts, lai izķemmētu pavilnu dažādiem, arī asspalvainiem, suņiem.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dandie blogs

Postby ego » 13 Sep 2011, 16:48

Skaidrs, savu kļūdu sapratu. Atkārtoti izlasīju tekstu. Tur ir norādīts, ka nedrīkst izmanot "trimēšanas nažus" (tiešs tulkojums no krievu valodas).
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby ego » 25 Sep 2011, 18:05

Mazliet pastāstīšu, kā mums klājas. Mani radinieki smejas un saka, ka Jancis esot "bremzēts" ^^ . Ja Janci paņem rokās, viņš pārvēršas par "rotaļu sunīti"- sastingst un neizrāda īpašas dzīvības pazīmes.Tajā pašā laikā neizskatās, ka šis process viņam nepatiktu. Reizēm Janča darbošanās tiešām izskatās palēnināta, taču tas ir acu apmāns. Piemēram, ēd viņš lēni (nerij), taču apēd savu porciju ļoti ātri :jaa: . Jancītim ir mīksta, spalvaina gultiņa un, ejot gulēt, viņš vienmēr iekožas tās malā un čīkst. Esmu dzirdējusi, ka suņi tā dara, taču saskaros ar to pirmo reizi. Viņam pietrūkst mamma (no mammas viņu atšķīra 2,5 mēnešu vecumā)?

Kārtīgi papētīju asspalvainos takšus. Saskatīju nelielu līdzību ar standarta taksīšiem ( varbūt man ļoti gribējās saskatīt to līdzību :foto: ).
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby Laura » 27 Sep 2011, 10:02

Man nezkāpēc saskatījās zināma līdzība šajos divos attēlos. :)
Image

Image

1. Internetā sagramstīts dandie
2. Mans Bročs - mājās ik dienu redzams cesky

Man šķiet, ka tālākais jau ir friziera roku veiklības jautājums...
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dandie blogs

Postby zuustrs » 27 Sep 2011, 19:08

Ir, ir shiem abiem daudz kas liidziigs :jaa: Abos divos variantos taksis ir piestraadaajis shkjirnes attiistiiba :medos: Ja Brocham ljautu audzeet sheveljuru uz galvas un peectam to sakasiitu buutu makten liidziigs dandijam :velnins:
Laura, moshka vari iespraust veel kaadu bildi ar asspalvaino taksi pie shiis kompaanijas. :viltigs:
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Dandie blogs

Postby ego » 27 Sep 2011, 19:52

Absolūti piekrītu- abi ir līdzīgi. Es arvien vairāk pārliecinos, ka mana vājība ir "īsas kājiņas, garš rumpītis, asa spalviņa" :samilejies: Spriežot pēc Lauras rakstītā, raksturi gan abiem atšķiras (vismaz pagaidām). Čehu terjeriņš ,man liekas, ir "fiksais" sunītis. Manējais ir no lēnīgajiem. Varbūt tas ir tāpēc, ka viņam "smaguma centri" vēl nav noformējušies :) . Izskatās, ka galva Jancim ir smagāka par pēcpusi :jaa: Ņemot Janci rokā, viņš sasveras uz priekšu, tas pats notiek, skrienot pa zāli.
Par takšiem būs jāprasa Creme de la Cremei ( es gan atzīšos, ka ilgstoši lasot forumu, man ir mazliet bail no suņu audzētājiem, jo gadās tik asas diskusijas ar tādiem "pet" saimniekiem kā es :sarkstosa: ..... ja godīgi, tas bija viens no iemesliem, kāpēc izveidoju savu blogu).
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby BaibaB » 27 Sep 2011, 20:18

te patiesībā visi ir jauki un atsaucīgi cilvēki, īpaši, ja uzdod jautājumus "par lietu"(kaut vai desmito reizi).
vispār man ienāca prātā doma, ka varētu pārsaukt šo blogu par asspalvaino suņu klubiņu. :rej: te jau ieskatās čehu Laura, zuustrs, kam mājās skotu terjers un foksis, Robins, kam Bon Bon, rīzena Anita, man arī patīk te ieskatīties, kas jauns...
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Dandie blogs

Postby Korfa » 27 Sep 2011, 20:45

Vienīgā vieta, kas Bročam ir asa, ir bārda un tas, kas seko aiz bārdas! :viltigs: un jā, arī man patīk te ieskatīties...
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Dandie blogs

Postby Anita :) » 28 Sep 2011, 08:39

BaibaB wrote:vispār man ienāca prātā doma, ka varētu pārsaukt šo blogu par asspalvaino suņu klubiņu. :rej: te jau ieskatās čehu Laura, zuustrs, kam mājās skotu terjers un foksis, Robins, kam Bon Bon, rīzena Anita, man arī patīk te ieskatīties, kas jauns...


re, re, kur ir, tur rodās :dejo:
"asspalvainā Korfa" :kanepe: arī klāt :jaa: :labipadarits:
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Dandie blogs

Postby Laura » 28 Sep 2011, 12:13

Korfa wrote:Vienīgā vieta, kas Bročam ir asa, ir bārda un tas, kas seko aiz bārdas! :viltigs: un jā, arī man patīk te ieskatīties...

Laura jau kādreiz nebija "čehu Laura", bet "šnauceru Laura", ja kas... Un jā, čehs toč nav asspalvains. Par to fiksumu - nu nav čehs tāds ašais, viņš ir diezgan mierīgs radījums, izņemot savus kucēnības gadus (divus, diezgan prezīci). Smaguma centri arī pieaugušam čeham nav īsti noformējušies - viens otrs te mēdz pa dārzu skraidīdams pats uz savas bārdas uz kāpt un kūleņus mest.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dandie blogs

Postby Anita :) » 28 Sep 2011, 12:43

zuustrs wrote:Ir, ir shiem abiem daudz kas liidziigs :jaa: Abos divos variantos taksis ir piestraadaajis shkjirnes attiistiiba :medos: ... moshka vari iespraust veel kaadu bildi ar asspalvaino taksi pie shiis kompaanijas. :viltigs:


Image

Image

Image
lūgums saimniekiem nedusmoties, ka paķēru bildi no google
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests