Dandie blogs

Blogs and Chats

Re: Dandie blogs

Postby Robins » 14 Oct 2011, 10:43

nu tapēc jau viņš laikam arī ir pets, vai ne?
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dandie blogs

Postby ego » 14 Oct 2011, 18:27

Jā, Jancis ir "pets" žokļa dēļ. Konsultējoties ar vetārstu, uzzināju, ka šāds žokļa defekts, tomēr nav tik "bezbēdīgs". Viņam tiešām nav attīstījušies visi piena zobi, kas, protams, ir cieši saistīts ar žokļa defektu. Šobrīd zobi ir sākuši mainīties. Jāskatās, kā augs jaunie, jo var gadīties, ka daži jaunie zobi būs jāizrauj (ārste gan izteica versiju, ka daba pati ir izdarījusi tā, ka traucējošie zobi nemaz neizaugs).
Es skaidri zināju, ka pērku suni, ar kuru neiešu uz izstādēm ( par pēcnācēju radīšanu vispār nav runa). Ļoti bieži cilvēkiem, kas grib pet klases suni, tiek norādīts, ka varbūt kucēnam būs nenozīmīgs defekts, piemēram, nepareizs sakodiens. Es sapratu to, ka šāds defekts ir nekaitīgs sunim, taču izstādēs un vaislā nepieņemams . Teikšu godīgi, pēc vetārsta apmeklējuma, mazliet sakreņķējos, negribas , lai mazajam būtu jācieš. Tagad esmu nomierinājusies, jo uzskatu, ka viss būs labi.
Norādīšu, ka es nemeklēju lētāko variantu. Vispār, es vēlāk uzrakstīšu par pārpratumu, kura rezultātā nopirku savu mīļo Janci.

Un vēl, es uzmanīgi vēroju Janci ēdot. Pārtiku viņš, tomēr cenšas norīt nevis sakost. Savukārt demolēšanas pasākumos viņš spēj perfekti plosīt un dīrāt. Man katru dienu, kāds "surprise"tiek sagādāts. Rotaļu laikā viņa žokļu satvēriens nav no vārgajiem.
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby Laura » 14 Oct 2011, 19:45

Bet viņš taču ir terjers! Tāpēc arī ir normāls kampiens.
Starp citu, Bročekam (un tāpat Rēzijai) kādā no augšanas posmiem bija diezgan ievērojams pārkodiens (Rēzijai pat gandrīz centimetrs!). Tagad abiem sakodieni ideāli, ko reizēm nevarētu teikt par šito pūkaiņu kantainajām, ragainajām galvām.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dandie blogs

Postby Komatins » 20 Oct 2011, 07:23

Iejaukšos ar komentāru- ne vienmēr piena zobu trūkums nozīmē, ka nebūs pareizais skaits īsto zobu vai defekts sakodienā. :jaa: Mazajiem suņiem reizēm tā gadās, ka ne visi piena zobi izlien. Arī žoklis aug reizē ar kucēnu un augšanas procesā mainās. Bezgala interesants vetārsts tev gadījies, spriež jau par zobu raušanu pirms to izaugšanas un sastāšanās pa vietām.
Pagaidām neķer kreņķi un ļauj zobiem izaugt. :viltigs:
Komatins
Junior
Junior
 
Posts: 771
Joined: 13 Jan 2010, 13:20

Re: Dandie blogs

Postby Sisija » 20 Oct 2011, 07:43

ego , nepārdzīvo. Viss vēl var mainīties. Daudzi suņi barību rij nevis sakožļā arī tad, ja ar zobiem un sakodienu viss kārtībā. Ikdienas dzīvē arī nepareizs sakodiens sunim netraucēs. Un tas, ka kucēnam nav visi piena zobi vai šobrīd nepareizs sakodiens, pavisam nenozīmē, ka tā tas arī paliks. Mēdz būt arī pretēji varianti, kad, kucēnam ar zobiem un sakodienu viss ir kārtībā, bet izaugot, tomēr kāds zobs trūkst vai izveidojas nepareizs sakodiens.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Dandie blogs

Postby ego » 28 Oct 2011, 20:14

Paldies par ieteikumiem. Zobu izraušanu daktere minēja kā vienu no iespējām. Bija runa arī par varbūtēju zobu korekciju. Jaunie zobiņi viņam ir skaisti, balti (piena zobiņi tādi nebija). Ilknīši vēl nav nomainījušies. Interesanti, ka apakšžoklītim zobiņi ir visi izauguši, bet augšžoklītī nav.
Vēroju Jancīti kā medību šķirnes pārstāvi... divas lietas esmu piefiksējusi: deguns nemitīgi ir pie zemes vai grīdas (īpaši virtuvē); pīkstošās mantiņas tiek pīkstinātas ar īpašu garšu :viltigs: .
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby ingo » 31 Oct 2011, 21:41

Garāmskrienot ieraudzīju Zooekspo, ir taču dendie? Man diži lielas saprašanas par viņiem nav (lai neteiktu ka nav nemaz :sarkstosa: ), bet izkatījās tāds fifīgs :) Smuks katrā ziņā
Image
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Dandie blogs

Postby Creme de la Creme » 04 Nov 2011, 20:44

Jā, tas ir dendie...

Es te Ego ''uzbraucu'' ka nerāda savu suni, bet pati biju palaidusi garām šo tēmu! :sarkstosa:
Runājot par zobiem...Es ieteiktu nekreņķēties! Nedomāju ka tas zobu (žokļa) defekts ir tik liels, lai būtu jāsatraucās, ka tas sunim kā traucēs. Turklāt vajag pagaidīt, iespējams ka žoklis pastiepsies...Mums arī bieži gadās ka kucēnam apakšžoklis ir īsāks, šaurāks u.tml. Tasnības labad gan jāsaka, ka piena zobiem jābūt visiem. Ja žoklis ir pārāk īss vai šaurs un papildus vēl ir neparizs sakodiens un trūkst zobi, tad gan tas neko labu nesola un kucēns automātiski iet kā ''pets''. Pieredze rāda, ka pēc zobu maiņas, trūkstožie zobi neizaug. Bet katrā šķirnē jau ir sava specifika...
Bet barību viņš rij ne jau sakodiena pēc. Man vecākajai ir perfets sakodiens, bet barība tiek vienkārši ''iesūkta''. :sajucis: ''Medniekam'' ir tāda daba...Lai gan puika man vēl varētu palūgt paklāt salvetīti un iedot dakšiņu un nazīti. Inteliģents, saprotiet...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dandie blogs

Postby Laura » 04 Nov 2011, 21:30

Es pēc saviem medību terjeriem esmu secinājusi, ka barība tiek iesūkta aptuveni līdz 2 gadu vecumam. Pēc tam sāk kožļāt. Vēlāk arī apcerīgi pārdomāt, vai šito vispār var ēst vai nevar...
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dandie blogs

Postby Creme de la Creme » 05 Nov 2011, 08:28

Nu man vecākajai iet desmitais...bet nekas nemainās :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dandie blogs

Postby ego » 07 Nov 2011, 20:13

Ingo, paldies par dandie foto. Janča kažoka krāsojumam ir jābūt līdzīgam.
Lasot Jūsu mierinājumus par biežu žokļu garuma neatbilstību kucēniem, es aizdomājos par to, ka Janča audzētāja man neko tādu neteica (es domāju par iespējamo žokļa defekta pazušanu). Varbūt audzētāja skaidri zināja, ka Jancim tas tiešām ir defekts. Kā norādīja Creme de la Creme, piemēram, piena zobu nepietiekamība. Bet, kā Jūs jau sapratāt, man galvenais ir, lai tas neietekmē puikas dzīves kvalitāti.

Pastāstīšu par pārpratumu, kura rezultātā Janci nopirku. Apmēram divus gadus meklēju dažādas dandie dinmont terjeru audzētavas. Tā sanāca, ka galveno uzmanību pievērsu Krievijai. Vienā no audzētavām man ļoti iepatikās sunīte. Bieži apmeklējot mājas lapu, sāku cerēt, ka man būs viņas bērniņš. Pagājušā gada beigās māja lapā parādījās informācija, ka 2011. gada rudenī-ziemā tiek plānots dandie metiens (audzētavā ir tikai viens dandie dinmont terjers - sunīte, kas man ļoti patīk).
Es nopriecājos, jo bija vēl laiks krāt naudu (uzreiz sapratu, ka tas nebūs lēti, jo sunīte ir ļoti titulēta un šķirne ir pietiekami reta). Vasarā beidzot nolēmu sazināties ar audzētāju un noskaidrot, kāda ir viņas attieksme pret pet klases suņa tīkotāju un, neslēpšu, ka vēlējos uzzināt iespējamās kucēnu cenas. Pirmajā vēstulē es vēl neminēju, kādam mērķim sunīti vēlos. Uzreiz saņēmu pieklājīgu atbildi, kurā audzētāja man prasīja, vai es vēlos suni izstādēm. Tika nosauktas arī cenas : no tik līdz tik (abām robežām bija 3 nulles). Uzreiz sapratu, ka varu "pavilkt" tikai zemāko cenas robežu ( bet arī vēl pakrājot). Teikt gan es nevienam nevarētu, ka es nopirku pet klases suni par tādu cenu :jautri: . Godīgi uzrakstīju audzētājai par savām vēlmēm un iespējām. Atbildes nebija. Tajā brīdī es sapratu, ka pārāk daudz es gribu. Zināju, ka vēl vienā Krievijas audzētavā ir jau piedzimuši kucēni un nolēmu "atvēsināt"sevi pilnībā-uzrakstīju īsu vēstuli, ka vēlos suni, bet nevēlos izstādes. Un lūk... saņemu atbildi, ka viņai tieši ir pet klases puika -žokļa defekts, kuru viņa pārdos lēti ( es gan vēstulē neko par savu pirktspēju nerakstīju). Ja salīdzina cenas, kuras es zināju, tad tiešām par Janci es samaksāju maz.
Kur ir pārpratums? Jancis jau nedēļu bija pie manis, kad es saņēmu vēstuli no skaistās sunītes audzētājas, kurā viņa man pieklājīgi skaidroja, ka ne visi kucēni piedzimst izstāžu zvaigznes un man ir cerība tikt pie kucēna ( iemeslu, kāpēc viņa neatbildēja uzreiz ,varu tikai minēt). Skaidri zinu, ka, ja šī vēstule butu atnākusi ātrāk, man vēl pagaidām nebūtu dandie un es cītīgi krātu naudiņu :jaa: .
Morāle- nevajag viegli atteikties no sapņa un augstākie spēki labāk zin. Mans Jancis ir visvisvis :sirsninas2:
Last edited by ego on 07 Nov 2011, 22:14, edited 1 time in total.
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby Laura » 07 Nov 2011, 20:22

Līdzīgas augstāko spēku iedarbības rezultātā es tiku pie Bročeka. Man bija rezervēts kucēns no iepriekšējā metiena, bet beigu beigās gaidīju vēl pusotru gadu un tadad man ir visforšākais zobenzobu terjers! Jā, to otru sauktu Scoobie...
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dandie blogs

Postby zuustrs » 07 Nov 2011, 21:42

Viss notika taa kaa tam jaanotiek :jaa: Jancis noteikti ir pats labaakais :pukudupsis:
Vajadzeetu naakamgad saskrieties mums visiem, kuriem Jancis jau kljuvis par saveejo :) Zinu, te taadi ir :tikainesaki:
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Dandie blogs

Postby Anita :) » 08 Nov 2011, 11:50

zuustrs wrote:Viss notika taa kaa tam jaanotiek :jaa: Jancis noteikti ir pats labaakais :pukudupsis:
Vajadzeetu naakamgad saskrieties mums visiem, kuriem Jancis jau kljuvis par saveejo :) Zinu, te taadi ir :tikainesaki:

ir gan :tikainesaki: :viltigs:
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Dandie blogs

Postby moona » 08 Nov 2011, 14:10

Jā, cilvēks domā, Dievs dara...
Ar mani ir līdzīgi. Es arī esmu tikusi pie diviem skočiem, viena vietā, un kādu brīdi nodarbināja doma, vai šie divi ir manējie, vai arī esmu palaidusi garām savu ĪSTO.
Neizplūdīšu iemeslu atstāstā, bet uz šodienu zinu – šie divi tik dažādi izskatā un raksturā suņuki man ir visvis :sirsninas2: . Jo braucot mājās pēc grūtākas vai arī mazāk grūtas darbdienas, tavā sirdī ielīst prieks iedomājoties par drīzo atkalredzēšanos, kā abi patiesi priecāsies par tavu pārnākšanu (protams, neaizmirstot pienākumu izrevidēt iepirkumu maisiņus). Vai arī no rītiem, kad jūs trijatā, kamēr visi pārējie mājā vēl guļ, uz pirkstgaliem klusu (cik jau nu klusu katram izdodas) ejat uz virtuvi uzvārīt kafiju un pēc tam ērti iekārtojušies sofā dzerat kafiju, aust rīts un diena var sākties... laimīgi! :)
Par sakodienu runājot, varu pastāstīt par savu pieredzi. Manam vecākajam skočam (1,5 gadi), kad mēs viņu 3 mēnešu vecumā iegādājamies kādā Beļģijas audzētavā, apakšžoklis bija apmēram ½ cm īsāks par augšējo. Pārbraucot mājās uzreiz devos pie vetārsta. Dakteris, manu „skaistuli” (žoklis nebija vienīgā suņuka problēma) ieraudzījis, turpat uzgaidāmajā telpā sāka šausmināties, ka ne tikai Latvijā, bet izrādās arī tādā valstī kā Beļģija muļķo cilvēkus, kaut ko tik bezcerīgu pārdodot. Kaut arī negribīgi, ieveda mūs kabinetā, pieaicināja otru dakteri, vēlreiz izstāstīja ko viņš domā par šo gadījumu. Otrs dakteris nabagu apskatīja un paziņoja, ka tas, ka apakšžoklis ir īsāks nav lielākā problēma, jo... :soks: To, kas vēl šausmīgāks ir ar to žokli, es vairs uztvert nespēju, jo man galvā „nodzisa gaisma”. Galvā tikai viena doma – Puika nav dzīvotājs, Nāksies iemidzināt! SOS... :kanepe:
Aizbraucām mājās, „ieslēdzu gaismu”, sameklēju Agra Ilgaža telefona numuru, sarunāju vizīti. Dr.Ilgažs ieteica vairākus variantus, ko varam darīt lietas labā. Šobrīd puikam normāls žoklis – ēd, dzer, rej, kož ... :rej: :)
moona
Baby
Baby
 
Posts: 67
Images: 0
Joined: 16 Dec 2010, 10:02

Re: Dandie blogs

Postby ego » 10 Nov 2011, 18:18

Mīļie Janča atbalstītāji, mēs ar Janci noteikti gribēsim ar Jums tikties klātienē :pastaiga: . Moona ,varbūt vari pačukstēt :tikainesaki: , ko dakteris Jums ieteica.

Vispār jau Jancis ir klēpja suns. Tiklīdz es apsēžos uz dīvana, tā viņš ar lēcienu, kas atgādina lidojumu, "ieraušas" man klēpī. Pie tam klēpī viņš ir gatavs atrasties ļoti ilgi. Vēl var just, ka mans puisītis pieņemas prātā :velnins: Mums vēl dažādi iet ar :chura: .Tāpēc vakaros es lielajā suņu būrī ieklāju paladziņu. Reizēm no rītiem paladziņš ir tīrs un es, aizejot uz darbu ,būri vienkārši aiztaisu (savādāk paladziņš tiek smalki izķidāts). Vakar, pārnākot mājās, es :soks: ....Istabā visa grīda noklāta ar paladziņa driskām. Es, protams, uzreiz padomāju, ka es- neteikšu kas- esmu aizmirsusi aiztaisīt būri. Tad sekoja otrs :soks: . Būris bija aiztaisīts. Būrim režģi ir pietiekami smalki un caur tiem tā vienkārši izvilkt paladziņu izmērā 60X90 nav viegli ( jāņem vērā, ka Jancim ir varens "šnobelis"). Lai gan viegli jau viņam nebija :jautri: Smagais būris bija pamatīgi izkustināts. Lūk, tā mums iet....
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby ruu » 11 Nov 2011, 11:58

ego wrote:Tad sekoja otrs :soks: . Būris bija aiztaisīts. Būrim režģi ir pietiekami smalki un caur tiem tā vienkārši izvilkt paladziņu izmērā 60X90 nav viegli ( jāņem vērā, ka Jancim ir varens "šnobelis"). Lai gan viegli jau viņam nebija :jautri: Smagais būris bija pamatīgi izkustināts. Lūk, tā mums iet....

:jautri: atgādina manu monstrēnu - jo lielāks izaicinājums, jo feināk :velnins:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Dandie blogs

Postby moona » 14 Nov 2011, 14:27

Ego, atvainojos, ka neatbildēju ātrāk. :sarkstosa:
Tātad, mūsu problēma bija dabūt apakšžokļa ilkņus uz āru, lai ar laiku tie nedurtos augšžoklī. Un dr.Ilgažs ieteica vairākus variantus:
1. Likt breketes, bet tas nozīmētu 2 narkozes – gan uzliekot, gan noņemot.
2. Ilkņus apzāģēt un caurumus aizblombēt , bet atkal narkoze.
3. Pašai katru dienu pāris reižu „nobraukt” ar nagu vīlīti pa ilkņiem, tādejādi tos pakāpeniski īsinot. Process ilgs, bet šādi ilknim kļūstot īsākam, zoba kanāls aug ciet un zobā neveidojas caurums.
4. Ieteica katru dienu ar pirkstu masēt starp ilkņiem, ja pareizi atceros, tad apm. pa 2 minūtēm ik pēc 2 stundām. Doma tāda, ka smaganas iekaist un zobi sāk kustēties. Rezultātā ar augšēja žokļa spiedienu apakšējie ilkņi tiek bīdīti uz āru.
Vēl bez dr.Ilgaža ieteiktās masāžas, mēģināju masēt kucēna apakšžokli, to stiepjot.
Terjeru klubā man izstāstīja, ka terjeriem var būt tā, ka pieaugot sunim, šis žokļa defekts mazinās vai pat izzūd, jo viens žoklis „panāk” otru. :labipadarits:
moona
Baby
Baby
 
Posts: 67
Images: 0
Joined: 16 Dec 2010, 10:02

Re: Dandie blogs

Postby ego » 19 Nov 2011, 19:02

Paldies Moona par atbildi ( atkal mazliet sastresojos :( ). Ruu, ja pareizi sapratu, Jums ir basets. Iespējams, ka mūsu suņi ir attāli radinieki ( es laikam kļūstu smieklīga, meklējot dandie radiniekus :sarkstosa: ). Man liekas, ka Janča acu forma ir līdzīga baseta šķirnes suņiem.
Mēģināju Janci fotogrāfēt ārā un nekas, izņemot "miglu" bildes nesanāca. Vienu bildi gan ielikšu, lai labāk var redzēt Janča kažoka stāvokli šobrīd. Man ir izdevies sānos mazliet spalvu "noplūkt" (zinu, ka tas vārds skan jocīgi, taču es tiešām plūcu nevis trimēju :noliedz: ). Pārējā spalva "stāv kā stāvējusi". Būs man jāmeklē speciālists. Otrā bildē var labi redzēt "tās baseta acis".

Image

Image

Man ir viens jautājums: suņiem var dot sarkanās bietes?
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby Sisija » 19 Nov 2011, 19:22

ego wrote: Man ir viens jautājums: suņiem var dot sarkanās bietes?

Var. Ir pat sausās barības kuru sastāvā ir bietes. Tikai jāskatās, kā reaģē suņa puncis uz to bieti. Manējai ļoti garšo, laikam jau tāpēc, ka salda. Visiem iepriekšējiem suņiem arī devu bietes, protams, ne kā pamatēdienu, drīzāk kā našķi, jo garšoja visām manām suņu meitenēm.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests