Dandie blogs

Blogs and Chats

Re: Dandie blogs

Postby Korfa » 19 Nov 2011, 23:47

klau, bet tad pabeidz iesākto, izskatās jau uz rollinga pusi pat :) dažu dienu laikā jānoplūc viss suns, lai jaunā spalva aug vienmērīgi. :)
un plūkšana tas pats trimings (rollings) vien ir.
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dandie blogs

Postby ruu » 20 Nov 2011, 13:26

ego wrote:Ruu, ja pareizi sapratu, Jums ir basets. Iespējams, ka mūsu suņi ir attāli radinieki ( es laikam kļūstu smieklīga, meklējot dandie radiniekus :sarkstosa: ). Man liekas, ka Janča acu forma ir līdzīga baseta šķirnes suņiem...
...Otrā bildē var labi redzēt "tās baseta acis".
Image

:jaa: mhm, mēs esam basets. Neesat gan smieklīga, man liekas, ka tas ir ļoti labi, ka Jums ir liela interese par sava suņa izcelšanos :) Pat, ja neesam radinieki "pa tiešo", tad kopīgais noteikti ir mīlīgi-viltīgās acis un "zems un garš" ;)
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Dandie blogs

Postby ego » 20 Nov 2011, 18:30

Ja cilvēks sāk trimēt suni (skan profesionāli), tad viņš zina, ko dara. Es -"analfabēts" asspalvaino suņu jautājumā- sāku plūkt suni, godīgi sakot, neko no tā nejēdzot :jaut: . Pirmā reize bija stress Jancim :rej: un , protams, arī man :pilnmeness: . Šodien, Korfas iedrošināta, noplūcu Janča vidusdaļu (rumpīti). Rezultāts: Jancis vairs neatsaucas uz manu aicinājumu "nāc šurp" :pukudupsis: ; Jancim ir bolero jaciņa un pāža bikses (nenoplūktās zonas) :jautri: .

Ruu, vai forumā ir Tava sunīša bildes. Kāds ir sunīša vārds? Vispār jau, sava sunīša bildītes Tu varētu ielikt arī šeit (dandie blogā).
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby moona » 20 Nov 2011, 20:07

Ego, sasmīdināji :jautri: ! Nabaga Jancis! Mūsu Boņuks vakar ar mums arī nerunāja, bijām pirmo reizi skolā. Laikam uzskata, ka mēs esam viņam atņēmuši bezrūpīgo bērnību :histerija:
moona
Baby
Baby
 
Posts: 67
Images: 0
Joined: 16 Dec 2010, 10:02

Re: Dandie blogs

Postby Korfa » 20 Nov 2011, 23:54

Ja tas spēj tevi nomierināt, tad es darīju tieši tāpat :) Pilnīgi bez poņas un plūcu savu suni, kaut kam bija pietiekoši daudz iespēju kur viņu aizvest. Nu protams ka kļūdas bija - precīzi līnijas līdz kurām plūkt, nezināju. Un vispār, ja jau uz izstādēm neiet, tad... :kanepe:
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Dandie blogs

Postby Creme de la Creme » 21 Nov 2011, 10:10

Es gan teikšu ka profesionālu grūmeru, kas mācētu pareizi noplūkt asspalvainu suni, nemaz tik daudz nav! Frizētavu jau ir daudz, bet...Pašai n-tās reizes nācies labot dažādās frizētavās ''sabojātu'' assp.takšu spalvu. Ļoti daudzi frizieri (nezinu - droši vien ka aiz slinkuma) galvu, kaklu, krūtis vienkārši ņem un nocērp. Vairums nemaz nezin kādam sunim pēc standarta jāizskatās. Atstāj spalvainas kājas un sānus kā šnauceriem. Tad jau labāk ir mācīties pašam! Uzraiz jau nepadosies, bet ar laiku - viss sanāks! Galvenais ir gribēšana!
Jums jau laikam arī jāatstāj tā pūkainā galva, sāni, kājas (cik nu esmu jūsējos izstādēs redzējusi). Gribēju vaicāt - kā vispār plūcas? Vai spalva nāk viegli, vai tomēr pagrūti? Šādas krāsas assp. takši plūcas ļoti grūti. Spalva ir mīksts, pavilna plāna un ''trausla'', spalva bieži nenāk ārā vispār...tas mums mantojumā no dandīšiem :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dandie blogs

Postby Korfa » 21 Nov 2011, 10:21

Cik es zinu, tad šnauceri vispār uz profesionālajām frizētavām neiet, jo arī tur viņus izķēmo. Mums to dara parasti paši "šnauceristi" (parasti audzētavu īpašnieki).
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Dandie blogs

Postby Creme de la Creme » 21 Nov 2011, 13:43

Korfa wrote:Cik es zinu, tad šnauceri vispār uz profesionālajām frizētavām neiet, jo arī tur viņus izķēmo. Mums to dara parasti paši "šnauceristi" (parasti audzētavu īpašnieki).

Mums jau tas pats...
Frizētavā vēl paņem 2xdārgāk nekā zinošs audzētājs-grūmeris...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dandie blogs

Postby ruu » 21 Nov 2011, 17:53

Ar Dandie bloga saimnieces laipnu atļauju, sveiciens dendijam Jančukam no basetbērna Votsona :rej: :smarzas: Image
p.s. ego, kāds ir audzētāja dotais vards Jančukam? Un kā tikāt līdz patreizējam vārdam?
Last edited by ruu on 22 Nov 2011, 07:19, edited 1 time in total.
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Dandie blogs

Postby ego » 21 Nov 2011, 20:07

Nu re... es gribēju lūgt, lai Jūs man ieteiktu kādu profīti asspalvaino suņu kažoka kopšanā. Atbildi esmu saņēmusi vēl pirms lūguma izteikšanas :roze: . Creme de la Creme, atzīstamies- asspalvaino taksīšu grūti plūcamā spalva , tiešām, ir mantota no dandie :jaa: Un atkal atbilde apsteidza jautājumu: es gribēju uzzināt, vai tas ir normāli, ka spalva plūcas ar tādām grūtībām :jaut: Tagad man "bilde top skaidrāka" . Šobrīd ir ļoti lielas problēmas ar "bolero jaciņu" -spalva "neplūcas" un viss....Taču es esmu neatlaidīga, gan jau es to cīņu uzvarēšu :paukojas: Ja es pareizi sapratu, tad citas krāsas asspalvainie taksīši "plūcas"vieglāk. Interesanti, kā ir ar sinepju krāsas dandie.
Moona,ko tad Boņukam skolā lika darīt, ka viņš tā apvainojās ( skotu terjeru sadaļā apskatīju Tavus puišus...mmm, kas par skaistuļiem). Skolas jautājums ir interesants. Es neplānoju Janci vest uz skolu. Godīgi sakot, nezinu, cik tas ir pareizi :pastaiga: .
Ruu, es neredzu Votsoniņu :asaras: . Es nezinu pilno Janča vārdu, jo uz audzētājas diezgan "saspringto" jautājumu, vai man vajadzēs dokumentus, es atbildēju noraidoši. Lai neradītu nevajadzīgas diskusijas, vēlos pateikt, ka Jancis nāk no RKF sistēmas. Es zinu abu vecāku vārdus (tētis ir ievests no Vācijas, mamma no Čehijas). Piebildīšu, ka manis pieminētā sunenīte, no kuras es gribēju kucēnu, ir Janča pusmāsa. Vispār Jancim ir titulēti radi. Es ļoti labi saprotu Janča audzētājas piesardzību. Ja nu es saņemot dokumentus, nolemju kļūt par "selekcionāri". Viņa dzīvo Krievijā - es Latvijā, kā, lai viņa izkontrolē situāciju. Zinu, ka Jancim tika dots vārds -Šalapaj (skatoties uz pusmāsas vārdu, es pat varētu restaurēt Janča pilno vārdu). Kā es nonācu pie vārda Jancis? Vārds" atnāca" pats, ieraugot Janci pirmajā audzētājas atsūtītajā fotogrāfijā. Un vēl, mūsu vetārste, izdzirdot, kādu vārdu esmu izvēlējusies, nosmējās un teica -liela atšķirība no vārda Šalapajs neesot.
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby ego » 22 Nov 2011, 17:30

Šodien es Votsona bildi redzu :aptracis: . Atradu vēl vienu līdzību ar Janci- lielais deguna gals.
Vakar pārlasīju savu pēdējo "gara darbu" un man radās "paranojiska" sajūta, ka neviens ar mani vairs nerunās, jo es atteicos no Janča dokumentiem :sarkstosa: Cik droši jūtas audzētāji, pārdodot kucēnus uz ārzemēm? Ir kādi nerakstīti likumi, izvēloties pircēju ( īstenībā tāds pats jautājums ir arī par kucēnu pircējiem Latvijā).
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby ruu » 22 Nov 2011, 18:01

:tikainesaki: jo es vakar, liekot bildi, kaut ko salaidu grīstē :viltigs:

Te pieredzējušiem suņiniekiem noteikti būs ko teikt no savas pieredzes, bet man liekas, ka ņemot sunīti no ārzemēm (un iespējams, arī tepat Latvijā) tā ir tāda savstarpējā uzticēšanās - viņa jau tev varēja arī "iesmērēt" Jančuku ar visiem dokumentiem, noklusējot par defektiem, un tu izlikties, ka ņem pet, bet it kā starp citu paņemt arī ciltsrakstus un pārot uz nebēdu :parojas:
Arī Votsons ir ievests... un iespējams esmu baigi naivā, bet es uzticos tai auzdētavai no kuras ņēmu suni. Domāju - audzētāji nav ieinteresēti iedzīvoties sliktā slavā tādēļ, ka vienai nesaprašai var iešķiebt galīgu brāķi un izreklamēt kā potenciālu izstāžnieku, jo tas jau nāks gaismā tik un tā.
Kaut gan tepat "suņos", palasot sadaļu par SS sludinājumiem pat man, nesaprašai, liekas ka nu jau dod vaļā par traku :neparliecinats:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Dandie blogs

Postby wolf-eyes » 22 Nov 2011, 19:35

ego wrote:. Atradu vēl vienu līdzību ar Janci- lielais deguna gals.

Kā man patīk tie lielie deguna gali! Super. Atzīšos, ka kādreiz asspalvaiņi man nepatika..Pirmais, kurš iepatikās- īru vilku suns, un es nekādi nespēju viņu iztēloties bez tās izcilās nekārtīgās asās spalvas, nu kā tāds liels vilkacis:D Un tagad lasot šo blogu, jāatzīstas, ka man sāk patikt arī dandie. Nē, tās cepures gan nē, tās ir jocīgas un nedabiskas, bet tieši tas lielais degungals, lielās gudrās acis un izpūrušais kažociņš- super! Bet to cepuri jau, cik saprotu, var arī neveidot? Noplūkt, nogriezt to spalvu, lai krīt citādāk? Kā Tu darīsi Jancim? :smarzas:
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Dandie blogs

Postby Creme de la Creme » 23 Nov 2011, 09:58

Nu mums rudie plūcas vieglāk...''meža cūka'' - kā kurš, bet jo tumšāks, jo vieglāk. Vairāk jau viss atkarīgs ne no krāsas, bet no spalvas struktūras. Jo mīkstāka, plānāka spalva, jo grūtāk.
Sākumā jau būs grūti, kamēr ''piešaus roku''. Pat ja sunim ir labi plūcama spalva, iesēcējam nav viegli. Ir jāsaprot kādā leņķī paņemt matu, cik daudz u.tml. Viss nāk ar laiku un pieredzi. Gan jau viss izdosies!
Bet salīdziniet Janča degunu ar šito (piedošanu ka ''piesārņoju'' tēmu ar citām bildēm)
Image
Bilde gan ne pārāk kvaliatīva, bet neatradu nevienu labāku, kur mūsu Rozija būtu neplūkta. Viņa bija dikti līdzīga saviem tālajiem senčiem...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dandie blogs

Postby ego » 24 Nov 2011, 20:12

Godīgi sakot, esmu ļoti pārsteigta .....par Rozijas līdzību ar dandie. Vispār jau asspalvaino takšu šarmu es iepazinu forumā dogs.lv, pateicoties Jums - Creme de la Creme. Bet fotogrāfijās biežāk ir redzami "safrizēti" taksīši, tāpēc ļoti lielu līdzību ar dandie nesaskatīju. Taču, ja tā padomā (laikam atkārtošos) , tad pie dandie dinmont terjera es nonācu , pateicoties savai sajūsmai par asspalvainajiem taksīšiem un BonBon (mazais Vandejas asspalvainais basets). Tātad tur ir savas likumsakarības.
Starp citu, par iespējamo radniecību ar assaplvainajiem taksīšiem es uzzināju tad, kad Janci jau biju nopirkusi.
Runājot par fotogrāfiju ievietošanu dandie blogā, tā noteikti nav bloga "piesārņošana", bet gan bloga izdaiļošana :roze:
Jāatzīst, ka par abām manis nosauktajām šķirnēm forumā tiek rakstīts maz :asaras: Tāpat arī Ruu un Lauras suņu šķirnes nav "diži plaši" pārstāvētas. Bet vispār man patīk arī skotu terjeri, šnauceri (visu izmēru) un "ārprāts" :aknee: , cik daudz citu šķirņu suņi (neesmu vienaldzīga arī pret bezšķirnes bobjiem). Tādēļ, ja ir vēlme, rakstiet dandie blogā, lieciet bildes - es vienmēr priecāšos :aptracis:
Wolf-eyes, man prieks, ka vēl kādam patīk dandie. Es arī neesmu pārspīlētu dandie frizūru piekritēja. Ir daudz fotogrāfiju, kur var redzēt, ka dandie frizūra ir vienkāršāka. Viņam pašam tāda "cepure" neaugs, tā ir radīta mākslīgi.
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby Creme de la Creme » 25 Nov 2011, 10:21

Nu es jau arī esmu ''bārdaiņu'' mīļotāja!
Bet ''kūstu'' redzot šitos http://www.blamtrinever.com/crufts%202010.htm
Man vīram darbā uzdāvināja suņu šķirņu enciklopēdiju. Tad nu ņēmu rokās un sāku meklēt mums kādu lielu suni (resp. - lielu auguma ziņā). Mēs tajā laikā nopirkām māju un bija doma paņemt arī lielāka auguma suni. Bet, pāris reizes izšķirstījusi tur un atpakaļ, neko lielāku ar šito basetu atrast nevarēju. :jautri: Tā nu nolēmām ka mums ar takšiem pietiks. Bars takšu aizvieto jebkuru liela auguma suni. :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dandie blogs

Postby Korfa » 25 Nov 2011, 11:59

Creme de la Creme Tev Vajag tādus!!! Izskatās fantastiski labi! Uzreiz iztēlojos tavu takša baru ar kādu "nedaudz pāraugušu taksīti" :flirts:
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Dandie blogs

Postby Creme de la Creme » 25 Nov 2011, 13:23

Jā, bet kad iedomājus ka šitie arī jātrimmē :aknee: Nav jau mazais taksītis...Man jau tie lielie īru vilki arī patīk. šamējie nerej. Es tā iedomājos skatu - liels, mierīgs īrs un daudz, daudz mazu rejošu takšu. :meitenedejo: Īram galva mana takša lielumā.
Bet tie jau visi tikai tādi tāli sapņi...Īriem tās sirsniņas vājas :asaras:
Vai, ja man būtu tāda rocība, tad kā tikai man nebūtu...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dandie blogs

Postby ego » 26 Nov 2011, 13:43

Tādu basetiņu es vēl nebiju "piefiksējusi". Droši vien, atkal retā šķirne. Cilvēki jau ir dažādi: kādam patīk tikai bezšķirnes, kādam tikai šķirnes, kādam tikai viena šķirne utt. Esmu secinājusi, ka man patīk suga SUNS :rej: . Protams, ka ir suņi, par kuriem es priecājos, bet viņi man nekad (lai gan šis ir vārds, kuru labāk nelietot) nepiederētu pat domās. Viens no rādītājiem ir suņa attieksme pret kaķi. Jo kaķis ir vēl viens mājdzīvnieks, bez kura es tomēr negribētu dzīvot. Vienu brīdi es apšaubīju dandie pirkšanu, jo visos šķirnes aprakstos bija norādīts, ka ar kaķi šīs šķirne suņiem ir labāk uzaugt kopā. Es uztvēru kā nelielu brīdinājumu. Tāpēc viens no pirmajiem jautājumiem audzētājai bija par sadzīvošanu ar kaķiem. Viņa mani nomierināja, jo izrādās pašai mājās bija 2 kaķi un kucēni uz tiem īpaši nereaģēja. Jancis šobrīd (tpu tpu tpu) ļoti labi satiek ar mūsu pusmūža runcīti, kurš nenojauš, ka var dzīvot arī bez suņa.
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby ego » 27 Nov 2011, 19:39

Jancis turpina mani izklaidēt. Šodien ienākot istabā, konstatēju, ka Janča nav. Bija noticis, manuprāt, neiespējamais- Jancis atradās aiz televizora galda :soks: :soks: , kas ir novietots tā, ka pat kaķis nevar aizlīst. Bet kā tas izdevās Jancim ???? Izdzirdot manu pavēli :lamajas: "lien ārā", Jancis pārvērtās par "zuti" un ar prātam neaptveramu veiklību izlīda pa mazu spraudziņu, kas atrodas starp televizora galdu un radiatoriem. Nu ko teikt....ALU suns . Man, protams, liekas galvas sāpes :aknee: , kā to spraugu aiztaisīt.

Ielikšu vakar fotogrāfētu bildi. Līdzīga jau bija. Tikai iepriekšējā Jancis ir jaunāks un romantiskāks zēns (zobos tur puķi). Šobrīd viņš jau ir sportisks jauneklis. Var mazliet redzēt arī kažoku ( vēl nav pabeigts).



Image
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron