Lapsa kā mājdzīvnieks.

Blogs and Chats

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby seila » 05 Feb 2015, 21:20

wolf-eyes wrote:
Danute wrote:Šis baltais vilks mani fascinē. :samilejies: Laikam ne velti man ir samojedi. 8-)
Un no tava iecerētā pārojuma vecākiem patīk abi,it sevišķi gaišais.

Tad jau Tev droši vien patiks arī šis :samilejies:
Image
Image

Ak Dievs, cik tas pelēkais ir skaists!!! Kā no pasakas! Multfilmās redzēti tādi, ar tik izteiktiem purniņiem, austiņām, cik pa animal planet redzēti vilki, viņi ir tādi parasti. A, šis :sirsninas: Pat lika klusajam lasītājam kaut ko uzrakstīt. :D
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Postby wolf-eyes » 05 Feb 2015, 21:44

Māra wrote:wolf-eyes, vai plāno laist savus kopā?
Vai lapsas kucēnam pāri nedarīs?

Pāri nedarīs noteikti, varbūt vienīgi baidīsies, jo tāds kucēns jau 2 mēnešos būs krietni vien lielāks par viņām.
Es biju paņēmusi reiz uz pagaidu mājām kucēnu un viņš padzīvoja lapsu voljērā kādu laiku un sapratās viņi ļoti labi.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Postby wolf-eyes » 05 Feb 2015, 21:47

seila wrote:Ak Dievs, cik tas pelēkais ir skaists!!! Kā no pasakas! Multfilmās redzēti tādi, ar tik izteiktiem purniņiem, austiņām, cik pa animal planet redzēti vilki, viņi ir tādi parasti. A, šis :sirsninas: Pat lika klusajam lasītājam kaut ko uzrakstīt. :D

Jā, man arī vienlīdz patīk abi - gan baltais, gan pelēkais :) Un brīžiem nevaru izlemt, vai labāk gribētu baltu vai pelēku :)
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Postby wolf-eyes » 05 Feb 2015, 21:49

Seila, rīt ielikšu vēl bildes ar līdzīgiem vilksuņiem, lai vari papriecēt acis :) :) :samilejies:
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby DanaMary » 05 Feb 2015, 21:56

Wolf-eyes, jau pirms vilku tēmas šis bija viens no maniem favorīt blogiem, atzīšos, ka esmu arī izlasījusi visu lapsu stāstu no pirmās lapas, bet tagad vienkārši nevaru atraut acis no tiem skaistajiem vilkiem!
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Postby wolf-eyes » 05 Feb 2015, 22:04

DanaMary wrote:Wolf-eyes, jau pirms vilku tēmas šis bija viens no maniem favorīt blogiem, atzīšos, ka esmu arī izlasījusi visu lapsu stāstu no pirmās lapas, bet tagad vienkārši nevaru atraut acis no tiem skaistajiem vilkiem!

Heh , paldies :)
Eh, ar tām visām sāpēm par Kleo un Ēnu un visu to es beidzu rakstīt... pašai ir bijis žēl, ka tā. Es tik daudz neuzrakstīju( kaut rakstīt ļoti gribējās) par mazo lapsu puiku Lakiju... tik daudz vērtīgu, interesantu novērojumu.. tik daudz atšķirīga bija no līdz tam novērotā. Bet, kā ir, tā ir.
Tagad man joprojām par lapsām ir zināmā mērā grūti runāt, kaklā kamols pēc tām visām sāpēm, ko pārdzīvoju. Bet savā ziņā tā tēma arī ir noslēgta, jo tiem, kam interesē lapsas, viss būtiskais jau ir pateikts sākumā.
Tikai, ja gribu te turpināt rakstīt par vilksuņiem, jāpārsauc laikam blogs kkā citādi .
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby ievish » 06 Feb 2015, 16:55

Lapsu ciemats Japānā.
http://www.boredpanda.com/zao-fox-village-japan/

Kā lapsām ir ar dzīvošanu tādā barā? Viņas tomēr nav bara dzīvnieki...
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby wolf-eyes » 06 Feb 2015, 20:18

ievish wrote:Lapsu ciemats Japānā.
http://www.boredpanda.com/zao-fox-village-japan/

Kā lapsām ir ar dzīvošanu tādā barā? Viņas tomēr nav bara dzīvnieki...

Dieviiga vieta, kur noteikti gribeetu aizbraukt :sirsninas2:
Attieciibaa uz dziivosanu...lapsas ir loti izturiiga, pielaagoties speejiiga suga. Neizskataas, ka taas lapsas buutu looti prieciigas, ne arii looti beediigas. Pielaagojusaas...
Bet vispaar nesen humpalaas dabuju loti labu, pat izcilu graamatu par dabu, kura saucas "Izdziivosanas likums"
Tur bija veikti peetiijumi par dziivnieku populaacijas optimaalo skaitu noteiktaa areaalaa. Tur gan nebija peetiitas lapsas, bet zurkas un peertiki.
Un tad nu vini bija izpeetiijusi, ka kanibaalisms, incests un citas probleemas saakaas gan tad, ja ir videeji daudz dziivnieku, gan arii tad, ja ir looti daudz dziivnieku.
Bet tam pa vidu ir "vnk daudz dziivnieki", kas noveerotaajiem vienmeer tomeer skita loti daudz, bet nebija sasniegta veel kritiskaa robeza. Un tajaa vienaa "zelta nogrieznii" dziivnieki, lai gan vinu ir pat loti daudz, vini tomeer sadziivo perfekti. Un tiesi tad vini nekaujas un pat ruupeejas viens par otru. Tikko dzivnieku ir vairaak (vai, kas ir interesantaakais - mazaak) taa saakas probleemas.
Zurkas un pertiki gan ir bara dziivnieki. Bet, taa kaa lapsas toties ir savaa zinaa paraziitiska, aarkaartiigi pielaagoties speejiiga suga, tad varbuut noteikumi te ir tie pasi vai liidziigi.
Drosi vien, ja taam lapsaam tur fiziski nebuutu vietas, tad saaktos probleemas, bet tur visu glaabj tas, ka tur vietas ir looti daudz. Un katrs var gan atrast savu stuuriiti, kur guleet, gan arii izmantot visu teritoriju pastaigaam.
Teritorijas lielumam un paartikai ir milziiga noziime. Tas gan nav attieciibaa uz lapsaam, bet, ja divas savvalas zurkas ieliek kraatinjaa un dod taam eest, tad vinas lielaakoties iemaacaas sadziivot. Bet, ja divas zurkas ieliek kraatinaa un nedod taam eest, tad taadaa veidaa var radiit taa saucamo "zurku vilku", kas gan ir briesmiiga metode, kaa ciiniities ar zurkaam. Jo viena no zurkaam apeed otru un kluust par kanibaali, turklaat, vinas instinkti ir jau tik loti traumeeta, ka taalaak sii zurka taa arii paliek par kanibaalu un medii un eed citas zurkas. Taadeel to arii sauc par zurku vilku- to palaiz valaa un taa izniicina citas zurkas tajaa apkaimee.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Postby wolf-eyes » 12 Feb 2015, 14:51

Jaunas pārdomas par suņu un lapsu barošanu ar kaltējumiem.
Kopš baroju savus zvērus ar kaltējumiem, sanāk ietaupīt ļoti daudz naudas, jo veikalos kaltējumi ir ļooti dārgi, bet pašam sanāk daudz daudz lētāk. Un elektrības izmaksas ir niecīgas- kādi 10 centi par vienu porciju,kas ir pat līdz 1kg (uz sajūtu, svērusi neesmu). Lieliski ir tas, ka var dot tādus produktus, kurus svaigus neēd+ kuri ir lētāki, piemēram, tesmeņi, plaušas. Tagad biežāk nopērku atgriezumus, piemēram, aknu, mēļu vai tesmeņu. Produkti ir tikpat labi+ ir jau sagriezti tieši tādās šķēpelēs, kādas var likt pa taisno žāvētājā iekšā :)
Tagad saprotu, ka kādreiz ļoti pārspīlēju ar ēdiena sagādi dzīvniekiem, jo pirku tikai pašu pašu labāko, bet- atgriezumi taču ir tikpat labi, ja runa ir par iepriekš minētajiem. Protams, tās tāpat kalpo tikai kā piedevas pie pamata ēdiena, kas ir liellopa sirds, diafragma vai maltā gaļa. Tātad, vairāk vai mazāk kārtīga gaļa. Sirdi lapsām dodu vismaz 3 reizes nedēļā, jo esmu noskaidrojusi, ka tā ir alternatīva peļu vietā, lai lapsa uzņemtu taurīnu pietiekamā daudzumā un uzņemamā veidā. Dodu arī pīļu sirdis, kuras var nopirkt Rimi un virsū uz paciņas rakstīts ir "Lapsas mielasts" :D
Vienas dienas ēdienkarte lapsām ir, piemēram, lielākā daļa liellopa sirds+ nedaudz pīļu sirdis+ nedaudz saldēts kuņģis (jo es sasaldēju pa mazāk porcijām un tad izņemu ārā katru dienu kā piedevu)+ nedaudz kaltētas aknas (ne vairāk kā 5-10%)+ nedaudz kaltēti mēļu atgriezumi.
Vai vēl viens piemērs- lielākā daļa liellopa maltā gaļa+ nedaudz vistu sirdis+ nedaudz apvārītas saldētas nieres (kas vārītas kopā ar cīpslām, lai tās būtu garšīgākas vai kko tamlīdzīgu)+ nedaudz kaltēta plauša+ nedaudz kaltēts tesmenis+ kaltēts penis vai traheja.
Man saldētava ir PILNA līdz klinķim :D toties, katru dienu zvēriem sanāk ļooti liela dažādība. Praktiski es varu sakombinēt ēdienreizi pat no 14 dažādiem produktiem. (liellopa kuņģis, aknas, nieres, plaušas, tesmenis, penis, traheja, diafragma, sirds, cīpslas un mēles atgriezumi, maltā gaļa+ vistas sirds, kuņģis+ pīles sirds) Reizēm iedodu arī jēra sirdi vai diafragmu. Tāpat dažreiz viņiem tiek arī brieža sirds vai atgriezumi. Doma dot arī trusi, kad Linda sāks audzēt :jaa:
Pagaidām vēl neesmu pamēģinājusi liellopa pautus. Mēģināju arī smadzenes, bet tās neēda.
Liesu nedodu. Nezinu, kādēļ daudzi pērk kilogramiem liesas atgriezumus saviem zvēriem. Vaitad liesu var dot, turklāt daudz????
Ko vēl jūs man varētu ieteikt barot saviem dzīvniekiem un kur var dabūt lētāk?
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Postby wolf-eyes » 12 Feb 2015, 15:06

Image
Šī vilksunīte man liekas ļoti neparasta. Tumšais astes gals+ krāsa kopumā+ ķermeņa forma+ vai man vienai liekas, ka viņai ir ļoti īsas kājas? Bet kaut kas mani pie viņas saista.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby I am Sise » 12 Feb 2015, 15:36

Par pēdējo vilksunīti-skaists dzīvnieks, bet man kaut kas liek domāt par haskija klātbūtni ( anatomija un krāsa ).
P.S.Laikam nebūšu orģināla, sakot, ka man ļoti patīk Tavs blogs.
I am Sise
Baby
Baby
 
Posts: 88
Joined: 11 Oct 2011, 23:07

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby wolf-eyes » 12 Feb 2015, 16:04

I am Sise wrote:Par pēdējo vilksunīti-skaists dzīvnieks, bet man kaut kas liek domāt par haskija klātbūtni ( anatomija un krāsa ).
P.S.Laikam nebūšu orģināla, sakot, ka man ļoti patīk Tavs blogs.

Haskija klātbūtne gan nebūtu nekas slikts, vairumam Amerikāņu ir haskiju asinis.
Bet šim tās jebkurā gadījumā nevar būt vairāk kā 15-20%.
Vecāki viņai ir šie.
Image
Tātad viņa ir selektīvi audzēta vilksuns+ vilksuns, tīra haskija rados nav. :)
Bet krāsa tāpat ir neparasta.
Paldies par labiem vārdiem ^^
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re:

Postby Māra » 12 Feb 2015, 18:55

wolf-eyes wrote:Image
Šī vilksunīte man liekas ļoti neparasta. Tumšais astes gals+ krāsa kopumā+ ķermeņa forma+ vai man vienai liekas, ka viņai ir ļoti īsas kājas? Bet kaut kas mani pie viņas saista.



Kājas man šķiet normālas, vnk pufīgais vēders un vēl zāle līdz potītēm dara savu. Man gan ne haskiju, bet lapsu vairāk atgādina, sevišķi purniņš un aste :samilejies:
Skaists suns/vilks, bet tad šie man noteikti iekrita sirdī daudz vairāk:
wolf-eyes wrote:Image
Image
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby seila » 12 Feb 2015, 21:27

wolf-eyes wrote:Seila, rīt ielikšu vēl bildes ar līdzīgiem vilksuņiem, lai vari papriecēt acis :) :) :samilejies:

Un tā arī nesagaidīju :D :sarkstosa:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby Amalija » 13 Feb 2015, 16:57

Ārprāts, cik skaits dzīvnieks!! :sirsninas:
Es arī gribētu vismaz papaijāt lapsu!
Image
User avatar
Amalija
Baby
Baby
 
Posts: 29
Images: 2
Joined: 09 Feb 2015, 22:59

Postby wolf-eyes » 13 Feb 2015, 18:08

seila wrote:
wolf-eyes wrote:Seila, rīt ielikšu vēl bildes ar līdzīgiem vilksuņiem, lai vari papriecēt acis :) :) :samilejies:

Un tā arī nesagaidīju :D :sarkstosa:

Piedod, lūdzu, es tā arī neatradu vēl to mapīti. Man datorā liela nekārtība, jo vienam datoram bija remonts un tad viss tika pārlikts uz otru , tad pēc tam atpakaļ.
Bet tajā mapītē bija īpaši skaistie vilksuņi pelēkā krāsā, tā kā citus negribu likt.
LABOTS.
Te būs dažas bildes, es pēc atmiņas, kas tie bija par vilksuņiem, atradu dažas viņu bildes, bet vēlāk būs vēl, kad atradīšu īsto mapīti.
Image
Image
Image
Image
Image
Tur divi ir upper mid un divi ir HC. (otrajā un trešajā viens un tas pats dzīvnieks)
Divi ir no šīs audzētavas. Tur ir daudz ļooti skaisti dzīvnieki. Te būs links, izpētiet paši. Visi dzīvnieki ir smuki salikti atsevišķās mapītēs un klāt rakstīts, kurš ir upper mid, kurš HC un tt.
https://www.facebook.com/pages/Northern ... tos_albums
Last edited by wolf-eyes on 13 Feb 2015, 19:12, edited 2 times in total.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Postby wolf-eyes » 13 Feb 2015, 18:09

Amalija wrote:Ārprāts, cik skaits dzīvnieks!! :sirsninas:
Es arī gribētu vismaz papaijāt lapsu!

Varbūt būs tāda iespēja :)
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby Linda B. » 13 Feb 2015, 19:58

Kad Linda sāks audzēt tev būs ne tikai trusis,bet par to vēl krietni jāpacīnās būs. :D
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby seila » 13 Feb 2015, 22:50

Wow, PALDIES!!! :sirsninas: Bildītes tiešām pasakainas... dīvaini, nekad nebiju tā jūsmojusi par dzīvnieka skaistumu un varenību. Visi zvēriņi jau liekās smuki, bet šajā gadījumā no viņiem izstaro pinīgi tāds spēks. :sirsninas: Iečāpoju arī mājaslapā, tur Hero (kas redzams arī 4. bildē), Kisa, Yukon un Azure :sirsninas: :sirsninas: :sirsninas: kaut kas nereāli skaists!!!!!!!!!
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Postby wolf-eyes » 14 Feb 2015, 11:32

seila wrote:Wow, PALDIES!!! :sirsninas: Bildītes tiešām pasakainas... dīvaini, nekad nebiju tā jūsmojusi par dzīvnieka skaistumu un varenību. Visi zvēriņi jau liekās smuki, bet šajā gadījumā no viņiem izstaro pinīgi tāds spēks. :sirsninas: Iečāpoju arī mājaslapā, tur Hero (kas redzams arī 4. bildē), Kisa, Yukon un Azure :sirsninas: :sirsninas: :sirsninas: kaut kas nereāli skaists!!!!!!!!!

Image
Image
Vēl divi skaistuļi. Otrais izceļas ar to, ka viņš ir HC, bet ar ļoti tumšām acīm. Parasti HC ir ar dzeltenām, dzintara krāsas, zaļām, pelēkām vai ļoti reti zilām acīm. Tumši brūnas vai dažādas krāsas acis ir tikpat retas kā zilas. (Man kaut kur ir bildes ar dažādas krāsas acu HC , vēlāk varbūt ielikšu, ja atradīšu)
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 52 guests

cron