Lapsa kā mājdzīvnieks.

Blogs and Chats

Postby wolf-eyes » 14 Feb 2015, 11:57

Laikam liekas, ka pēdējā postā ieliktie dzīvnieki ir viens un tas pats, bet tā tas nav.
Re, vēl viena bilde ar tumšacaino vilksuni un otra-ar abiem kopā. Ja saule spīd virsū, tad jau liekas, ka viņam tās acis nemaz tik tumšas nav, protmas.
Šie dzīvnieki ir ļoooti līdzīgi, tas gan.
Image
Image
Te vilksunīte ar dažādām acīm- viena tumši brūna, otra dzeltenīga. Vēl 4 mēnešu vecumā abas viņas acis bija vienādas- gaišas. Bet to bilžu man vairs nav :(
Image
Rekur unikāls retums. Nav vispār zināms, kā gadījās zilā acs HC. Ja arī īstiem vilkiem gadās zilas acis, tad tās ir pelēkākas vai tieši otrādi- tumši zilas, citādākas. Sārlosiem arī bieži ir zilas acis, bet arī tās nav tādas, kā šim (šim tā ir tāda kā haskijam)
Image
Šajā mājaslapā apakšā Sārlosu sadaļā ir sārloss ar zilām acīm.
http://www.wolfzone.info/index.php?page=salaroos.html
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Postby wolf-eyes » 14 Feb 2015, 14:04

Te būs savvaļas vilks ar zilām acīm, ja vien tas nav fotošops.
Image
Man kaut kur vēl ir bilde, kurā ir vilksuns ar sudraboti baltām acīm, nudien citu nosaukumu tai krāsai atrast nevaru. Debešķīgi skaists tas ir. Bet uz otra datora, vēlāk ielikšu.
Bet man visvairāk tomēr patīk gaiši brūnie arktiskā tipa vilksuņi ar dzeltenām acīm. Tāds ir arī tā varbūtēji noskatītā metiena tēvs(kura bildes es liku pāris lapas atpakaļ), no kura varbūt ņemšu kucēnu (kurš gan diez vai būs tādā krāsā :( ) un tāds ir arī šis eksemplārs. Šis man pat patīk labāk, bet kucēni no tā atkrīt, jo tur man uzreiz pateica, ka bez pieredzes kucēnu nedos. Vispār tas (un daudz kas cits) dara mani tik piesardzīgu, ka tādēļ pamatā es izvēlēšos tomēr temperimentu. Un tikai tad izskatu no tiem vecākiem, kas būs izgājuši temperimenta atlasi.
Image
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby wolf-eyes » 14 Feb 2015, 15:22

Pašlaik pārdošanā ir šāda sārlosu meitene ar zilām acīm.
Image
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby Māra » 14 Feb 2015, 16:15

wolf-eyes wrote:Pašlaik pārdošanā ir šāda sārlosu meitene ar zilām acīm.
Image


Šeit gan, izskatās, ka haskijs pagātnē rados? Vismaz krāsa tāda. Jebkurā gadījumā ļoti patīk. Kādi izskatās vecāki?
Kucēni jau visi ir neatvairāmi, tādēļ ļoti ar prātu jāseko līdzi sirds sajūsmai, vai ne? :)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Postby wolf-eyes » 14 Feb 2015, 16:43

Māra wrote:
wolf-eyes wrote:Pašlaik pārdošanā ir šāda sārlosu meitene ar zilām acīm.

Šeit gan, izskatās, ka haskijs pagātnē rados? Vismaz krāsa tāda. Jebkurā gadījumā ļoti patīk. Kādi izskatās vecāki?
Kucēni jau visi ir neatvairāmi, tādēļ ļoti ar prātu jāseko līdzi sirds sajūsmai, vai ne? :)

Nee, Saarlosiem gan nav nekaada sakara ar haskijiem. Tie ir veidoti no vaacu aitu suna un Makenzi vilka.
Arii standartaa ir pielaujamas zilas acis. To nu es nezinu, no kurienes taas radusaas. Vilksunu forumos ir teorija, ka Makenzi vilki ir tie, kuriem reti, bet meedz buut zilas acis. Bet es nedomaaju, ka taas zilaas acis ir no tiem vilkiem, jo zilas acis var buut tikai "red" versijai. Bet sii versija , kaa var redzeet, ir novaajinaata kraasa. Man liekas, ka zilaas acis ir saistiitas tiesi ar to. Peleekajiem un baltajiem saarlosiem zilas acis nemeedz buut.
No vienas puses man loti patiik saadi zilacaini saarlosi, bet pati es taadu tomeer negribeetu. Pat nemaaku pateikt, kaadeel.
Atskiriibaa no haskiju aciim parasti taadas zilaas acis, kas saistiitas ar novaajinaatu kraasas pigmentu, ir saules juutiigas. Es gan nezinu, kaa tas ir ar saarlosiem. Tie ir tikai mani mineejumi.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Postby wolf-eyes » 14 Feb 2015, 17:08

Luuk, kur tas vilks vai vilksuns ar sudrabotaam aciim.
Image
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby seila » 15 Feb 2015, 00:33

Kas par acīm pēdējam :samilejies: skatiens pilnīgi ievelk sevī! :samilejies:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Postby wolf-eyes » 17 Feb 2015, 19:39

Ir parādījušās pirmās bildes ar tiem kucēniem, no kura (puikas) es atteicos.
Te ir 4 vēl pieejamās meitenes.
Image
Image
Gaišākā ļoti izceļas. Parasti viņi tādā vecumā ir daudz daudz tumšāki un arī pārējie metiena kucēni ir tumšāki.
Viņa būs īpaša, tas nu ir skaidrs.
Bet kāda- to es nevaru iedomāties. Man nav galīgi ķēriena paredzēt, kādi var izaugt maziņi čehiņi.
Ar amerikāņiem un maziem lapsēniem ir citādi, hm.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Postby wolf-eyes » 19 Feb 2015, 11:27

Tā.... pirmo reizi man TĀ patīk kāds "solid blue" vilksuns. Viņa šķiet vienkārši perfekta.
Image
Image
Image
Izskatās, ka dikti mīļa un nosvērta+ labi ir tas, ka viņa nav HC, bet upper mid, kādi 75% vilksuns. Jo mani tomēr ļoti māc šaubas pēc visiem tiem stāstiem, vai tikšu galā ar HC kā pirmo vilksuni.
Un te, lūk, arī viņas izredzētais. "Blue fawn" krāsā, arī upper mid (man gan izskatās pat kādi 65-70 %, kas nozīmē knapi upper mid)
Image
Image
Šo varētu ņemt kā pirmo vilksuni un tad, ja tiktu gana viegli galā, tad ņemtu otru, kas rezervēts no tās izcilās HC audzētavas. Ja būtu grūti, būtu man tikai viens vilksuns un dzīvotu kopā ar haskijiem, lai nav vientuļi.
Ir tikai daži "bet"
* vēl nav tūjas sastādītas un uzstādīta pret-gaudošanas siena.
* tad man viņš ir jāieved Lietuvā....sākumā...jo es nevaru ievest 4 mēnešus vecu amerikāni. Tas mani biedē un ļoti nomāc.
* Es nezinu, kādēļ, bet šie kucēni priekš upper mid maksā par dārgu+ lai gan temperiments ir labs, tas ir tādēļ tāds, ka tie ir upper mid, nevis dēļ tā, ka izcila audzētava...Viņiem nebūtu jāmaksā vairāk par 2000-2500 eiro, bet viņi maksā 3000 par blue fawn un 3500 par solid blue.
Tad, ja gribu tieši šī gada metienu (kucēni būs klāt jau marta beigās) , tad man ir jāpārdod mašīna, lai tiktu pie šīs naudas. (jo vēl jau vajag arī tūjas, pret-gaudošanas sienu, voljēru )
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby gunele » 19 Feb 2015, 21:30

Absolūts nezinītis šajā šķirnē :sarkstosa: , tikai klusais apjūsmotājs. Vai izredzētajam krūtis nav par šauru? Es domāju- priekšķepas ļoti tuvu kopā. Krāsa skaista :samilejies: .
gunele
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Postby wolf-eyes » 20 Feb 2015, 08:33

gunele wrote:Absolūts nezinītis šajā šķirnē :sarkstosa: , tikai klusais apjūsmotājs. Vai izredzētajam krūtis nav par šauru? Es domāju- priekšķepas ļoti tuvu kopā. Krāsa skaista :samilejies: .

Mjā, Tev taisnība- puika varēja būt labāks.
Vispār ir acīmredzams, ka puika ir izvēlēts tikai tādēļ, ka ir zilā krāsā. Citādi meitenei nebūtu zilo kucēnu vai būtu maz, ja kavalieris būtu tikai zilā gēna nēsātājs.
Es laikam esmu pārāk iecentrējusies tajā, ka viņi ir nevis HC, bet upper mid. (Eiropā ir ĻOTI grūti dabūt labu upper mid kucēnu)
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby Danute » 20 Feb 2015, 10:51

wolf-eyes
Tās sudrabotās krāsas acis......ar kādu gēnu saistītas?

Es tavā vietā skatītos ne tikai uz krāsu,bet pievērstu uzmanību arī anatomijai.
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Postby wolf-eyes » 20 Feb 2015, 12:28

Danute wrote:wolf-eyes
Tās sudrabotās krāsas acis......ar kādu gēnu saistītas?

Es tavā vietā skatītos ne tikai uz krāsu,bet pievērstu uzmanību arī anatomijai.

Man nav ne jausmas, bet, redzot, ka pats dzīvnieks arī ir sudraba krāsā (pelēcīgi zilgans?) , tad varbūt ar kādu mutāciju... Lai gan, tikpat labi tās vienkārši ir reta paveida pelēkās krāsas acis.

Jā, es kaut kā pat nepamanīju to krūtažu un kājas :neparliecinats: Kaut gan kaut kas man pie viņa īsti tomēr nepatika līdz galam.
Bet arī Tev liekas, ka kaut kas nav ar viņa anatomiju kārtībā?
Image
Image
Varbūt pajautāšu audzētājam, no kā zilajai kucītei (vārdā Pandora) būs kucēni nākamreiz. Man sen tik ļoti nav paticis kāds upper mid vilksuns. No viņas pilnīgi caur bildēm var just, cik viņa mīļa, nosvērta, nav tramīga sabiedriskās vietās. + krāsa arī burvīga. Citi zilie man kkā nepatīk, ja nu vienīgi vēl viens upper mid (Azure, kas bija vienā linkā, ko nesen ieliku) , bet tas atrodas ASV un tā audzētava ir no tiem, kas negrib dot kucēnu uz Eiropu dēļ lidojuma, pat ja es vestu viņu salonā pati.
Taču varbūt izdotos atrast kādu citu upper mid audzētāju Eiropā. Jo arvien vairāk sāk šķist, ka tā tomēr būtu pareizāk. Vēl parunājos ar to vācu audzētāju, kas man devis labus padomus un viņš teica, ka viena sieviete pēc sārlosiem un čehiem (tātad ir pieredzi) paņēmusi HC amerikāņus un tagad to rūgti nožēlo, jo ir viena no tām, kas ar savējiem nevar iziet pastaigā pa sabiedriskām vietām(tikai uz mežu), lai gan socializācija ir bijusi perfekta.
Un upper mid savukārt daudzi man iesaka labāk kā čehu vai sārlosu.
Forši, ka ir šis forums, kurā , ja es pati neesmu kko pamanījusi, ir vērīgas acis, kas var palīdzēt :)
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby Bpa4 » 20 Feb 2015, 15:12

wolf-eyes, kam Tev jauktenis, labāk ņem īstu vilku.
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Postby wolf-eyes » 20 Feb 2015, 17:40

Bpa4 wrote:wolf-eyes, kam Tev jauktenis, labāk ņem īstu vilku.

Tu taču nerunā nopietni, bet nes mani cauri , vai ne?
Ja Tu runā nopietni, tad no šī posma esmu, par laimi, izaugusi. Bija viens brīdis tāds, kad domāju- kas tad tur? pieradināt var visu, ja dara no ļooti agra vecuma, pirms atvērušās acis.
Nēnu, teorētiski, tur vairs nav lielas atšķirības starp 90% vilksuni un īstu vilku, ja gadās "laimīgā loze" jeb ..tūlīt iekopēšu to, ko mēs runājām ar to vācu audzētāju par tiem vilksuņiem, kuriem šogad varbūt būs kucēni (balto un pelēko, par kuru bildēm pirms laika bija runa) un lūk, ko viņš saka:

I guess you do not understand that all These animals are still F 1 with more than 90 %. So they are obviously wolves!

You will find even in wild wolves animals like that, who can live with People.

Like I said, 1-2 in each litter. That is for wild wolves true the same!

This is a six year oldwolf who was taken out of a den from wild wolves and lvies like a dog.
Un viņš atsūtīja šo video
https://www.youtube.com/watch?v=ARa0TnF ... M4QpXZRMiw

Šīs sarunas ar viņu arī bija par iemeslu tam, ka sāku nopietni apšaubīt pat HC iespēju.
Viņš arī esot novērojis, ka līdz 80% esot jau daudz pieņemamāks attiecībās ar cilvēkiem. Pēc 80% seko lūzums, kas nes līdzi potenciālas lielas problēmas.
Un visi manis noskatītie HC vilksuņi ir virs 80- tie ir 90%.
Viņam pašam ir nujau arī 98 % vilksuns, kurš 8 mēnešu vecumā ir jau 80cm plecos. Maigs milzis, BET ar viņu jau tagad ir iespējams pastaigāties tikai uz mežu.
Ja ir agresīva 4kg lapsa, tad tas nav potenciāls ierocis, bet tāds milzenis....
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Postby wolf-eyes » 26 Feb 2015, 12:09

Nujau esmu nonākusi līdz 50% jeb mid vilksunim savās šaubās , pārdomās un variantos :jautri:
Un ir palikuši divi varianti, bet arī tie raisa pārdomas.
Tā kā man tik ļoti iepatikās tā zilā vilksuņu meitene Pandora, sāku rakt, kas īsti ir viņas vecāki (zināju tikai audzētāju)
Un atgriezos pie vecajiem labajiem blue bay shepherd.
Tā ir tāda neoficiāla šķirne (taču jau ap 30 gadus veca) , kur no savvaļas zilā vilka (ļoti reta , bet sastopama krāsa melnajiem timbervilkiem) lēnā garā tika iegūts kaut kas līdzīgs čehiem un sārlosiem, jo sen jau ir F6 jeb teorētiski vairs pat neskaitās vilksuns, bet suņu šķirne ar vilka gēniem.
Lielāka daļa viņu metienu ir daži upper mid vilksuņi + zilais vācu aitu suns (ļoti reta vācu aitu suņu krāsa, nezinu, vai atzīta standartā), tātad lielākoties tie ir low jeb 30-35% vilksuņi. Būtībā tie ir vnk sarežģīti suņi.
Bet viņi reizēm veic izņēmumus un taisa mid un upper mid metienus.
Tad nu nākamā gada janvārī ir gaidāms šāds metiens ar apmēram 60% vilka asinīm. Tātad sarežģītāks, bet tāpat F6, kas ir labi priekš iesācēja, kā es.
Te būs abi potenciālie vecāki. Šis ir 70% vilks,ļoti liels augumā- 81 cm.
Image
Un te būs potenciālā māte, kas ir apmēram 50% vilka asinis.
Image
Rezervācija jāveic pie iespējams ātrāk, jo 3 mazuļi jau ir rezervēti. Parasti šai kucītei esot 5-6 mazuļi, tādēļ viņa pieņems vēl 1-2 rezervācijas. Tagad viņa gaida manu atbildi. Rezervācijas nauda ir sīka- 300 dolāri. To es nebaidos arī, ja kas, pazaudēt.
Otrs variants ir sirds, nevis prāta apsvērums.
Tas ir īsta arktiskā vilka un baltā aitu suņa F1 50% vilksuns. Audzētāja saka, ka tas būs gandrīz tikpat sarežģīts kā arktiskais vilks, kā jau F1. Bet tam tomēr man negribas ticēt. Ir atšķirība 50% vai tīrs vilks. Vēl viens sarežģīts apstāklis- dzīvnieki atrodas Argentīnā. Var piegādāt uz Madridi par 600eiro. Viņiem jau esot vēl rezervācijas Eiropā.
Te var redzēt, cik kautrīgs, bet mīļš, maigs ir akrtiskais vilks pret savu saimnieku. Bet pret svešiem esot ļoti atturīgs, neiet pat klāt.
Image
Image
Un te kucīte, baltais aitu suns.
Image
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Postby wolf-eyes » 22 Mar 2015, 13:44

Nu tā. Uzdūros vēl kam bezgala interesantam.
Bērnībā man, tas ir vecākiem bija malinua, kuru biju apmācījusi vnk perfekti. Ko tik viņš nedarīja, bet pamata nodarbe mums abiem bija barjeras. Ak, kā viņš lidoja pāri barjerām! Vnk ar rokas mājienu, pat bez komandām. Mums bija kolosāls kontakts un viņam patika lēkt.
Īstenībā tāda suņa man mazliet pietrūkst. Tāda, ar kuru varētu skriet agility.
Līdzās neatkarīgajiem, savvaļiskajiem man patīk arī šādi suņi.
Bet tas, kam es uzdūros, ir kaut kas vienreizējs. Borderkollija un koijota hibrīds, kas skrien agility tikpat perfekti kā borders, bet pēc izskata ir vairāk koijots un- apmēram 30-35% koijota gēnu dod papildus ieguvumu - Personība. Koijot-suņi atšķirībā no vilksuņiem ne tuvu nav tik kautrīgi, viņi ir sabiedriski, viņiem patīk uzmanība, viņi ir bezgala ātri, strauji un spēj būt arī paklausīgi, vismaz tad, kad skrien agility. Pret cilvēkiem, kuriem trūkst pašpārliecības, koijotsuns var kļūt pat agresīvs, mēģināt uzkundzēties. Bet tas parasti izpaužas kā visādas nejaucības, mēģināšana "izēst" no savas teritorijas, ko koijotsuņi ir arī teritoriāli. Koijot-suns ir jokdaris un klauns, bezgalīgi interesans radījums. Tas viss man atgādina manu Pukšķeni, kurai sakarā ar to, ka viņa pa šo laiku ir kļuvusi īpaši droša, pašapzinīga un vēl daudz interesantāka kā līdz šim, ir jauna iesauka- Sumpurnene :D
Tātad, iespējams, ka nākotnē man būs ne tikai vilksuns, bet arī koisuns. Un tieši no tās superīgās audzētavas, kurā audzē tik perfektus dzīvniekus.
http://www.coydog.ca/
Te linkā var redzēt arī, kā šīs audzētavas koijotsuņi skrien agility. Vnk perfekti. Esmu tādā sajūsmā!
Te būs arī dažas bildes.
Rekur koijotīte, strādājošo bērnu māte.
Image
Tēvs ar vairākās paaudzēs stāvām ausīm.
Image
Kāds no abu bērniem
Image
Vēl viens abu bērns. Lūk, koijota gēni. Izbīlī mēdz uzmest grebeni.
Image
Izbauda skrējienu.
Image
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby seila » 22 Mar 2015, 16:01

Wow, arī tādi ir... ^^ katru reizi šajā blogā uzzinu ko jaunu.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Postby wolf-eyes » 22 Mar 2015, 16:27

seila wrote:Wow, arī tādi ir... ^^ katru reizi šajā blogā uzzinu ko jaunu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Canid_hybrid
Ir pat koijota un vilka, suņa un šakāļa hibrīdi.
Man kaut kā koijotu hibrīdi līdz šim neinteresēja. Bet, kad ieraudzīju tos koijota un bordera mīlestības augļus, uzreiz iemīlējos un attiecīgi sāku par to vairāk interesēties.
Koijota un suņa hibrīdi dabā ir retums, jo , kā bija kkur rakstīts, koijots drīzāk suni apēdīs, nekā ar to pārosies :D
Koijota hibrīdu urīns smirdot gandrīz tik slikti kā lapsai , viņi atšķirībā no vilksuņiem "taisa grebenes" stresa situācijās un var izdot arī kaķa šņākšanai līdzīgas skaņas. Vispār, cik sapratu, tāds hibrīds ir īsts huļigāns un nejaucenis, jo , kā jau teicu, daudz mazāk baidās no cilvēkiem. Daži pat vispār nebaidās, viņiem tieši patīk būt uzmanības centrā.
Runājot par to agility skriešanu, es nezinu, cik tur ir bordera ietekme, cik koijota. Gan jau tas, ka 50% gēnu nāk no bordera, spēlē izšķirošo lomu, bet arī koijoti ir ātri, veikli, viņi, kā teikt, izbauda savu kustību spēju un iespēju kustēties. Koijoti vispār savā ziņā ir līdzīgāki sunim kā vilkam, cik esmu sapratusi no izlasītā.
Vispār es sen nebiju tā jūsmojusi par kādu suņveidīgo.

Krievi daudz eksperimentējuši ar visādiem hibrīdiem. Gan vilksuņiem, gan suņa koijota un arī citiem. Un izrādās, ka koijota suņa hibrīdi izmantoti armijā. Sulimov dog saucas.
https://www.facebook.com/ruswolfdogs
Šīs sievietes profilā var daudz atrast info par visādiem hibrīdiem.
Un te tās koijot-bordera audzētājas lapa feisbukā
https://www.facebook.com/pages/Wildside ... 2517633732
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby ash » 26 Mar 2015, 14:25

Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests