Lapsa kā mājdzīvnieks.

Blogs and Chats

Postby wolf-eyes » 23 Sep 2015, 17:56

Vakar mums tieši pie lapsu vojēra urba ūdens dziļurbumu.
Un tad es novēroju interesantas lietas. Pirmkārt, Pukšķenīte, kura parasti kakā un čurā tikai vienā vietā, pēkšņi piekakāja tieši to stūri, kur vistuvāk bija lielā mašīna. Laikam taču mazā muļķīte gribēja to aizbaidīt iezīmējot savu teritoriju :D bet galu galā viņai taču arī izdevās, jo mašina voljērā taču neienāca :D
Kā arī troksnis bija ļoti liels, bet, tā kā es viņu visu laiku mierināju, tad drīz vien viņa tā nomierinājās, ka vnk gāja gulēt kā parasti.
Forša drosmīga lapsa :)
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Postby wolf-eyes » 01 Oct 2015, 17:26

Ir jauna būda ar apsildāmu grīdu un lielu organiskā stikla logu pa visu sienu+ ieejai priekšā lupata plīvojas.
Tas varbūt atrisinās ziemā salšanas problēmu, kas nebija vēl līdz šim atrisināta, jo Pukšķene negāja ne alā, ne būdā, bet -20 grādos gulēja sava torņa galā un drebinājās.
Šis varētu būt risinājums, jo lielais logs rada iespaidu, ka viņa visu var pārredzēt.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Postby wolf-eyes » 03 Nov 2015, 22:12

Man paludz ielikt info par Alaskas haskiju kuceniem, kas mekle majas.

If you know somebody, who need really good sleddogs, I have 8 puppies left ( Alaskan Huskies ), parents are from Silvia Furtwänler and did the big races like Yukon Quest , Iditarod etc.
Ja ir interese, rakstiet, ludzu, sim cilvekam.
https://www.facebook.com/thomas.werner.1694/photos_all
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Postby wolf-eyes » 23 Nov 2015, 20:24

Vakar burtiski nejaši uzgāju tādu lietu kā apsildāmi dzīvnieku trauki un biju nedaudz sarūgtināta, ka neesmu tos uzgājusi ātrāk. Diskusija šajā pat forumā bijusi jau 2011.gadā.
Tagad esmu nolēmusi tādus traukus- vienu divdaļīgu metāla lapsām un viendaļīgu metāla ūdenim suņiem iegādāties.
Tādēļ gribētos visprims lūgt, varbūt kāds ir redzējis tepat LV, jo, ja pasūtīšu no ebaja, tad tas var ievilkties. Piemēram, lapsu barošanas grāmata man nāca veselu mēnesi... bet bļodas noderētu jau..šodien..galu galā jau šodien manu mīluļu bļodās valda ledus.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby Māra » 23 Nov 2015, 20:41

O, nezināju par tādiem, bet nav arī īsti aktuāli. Drīzāk jautājums - tas nevairo kaut kādu baktēriju rašanās iespēju?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Postby wolf-eyes » 23 Nov 2015, 21:57

Māra wrote:O, nezināju par tādiem, bet nav arī īsti aktuāli. Drīzāk jautājums - tas nevairo kaut kādu baktēriju rašanās iespēju?

Jā, es arī par to padomāju, bet...liekas, ka tas palielina baktēriju rašanās iespēju ne vairāk kā karstā vasaras dienā, pat drīzāk- mazāk, jo bļoda, domāju, palīdz uzturēt ēdienu knapi remdenu, jo tai visu laiku tāpat "jācīnās" ar vides zemo temperatūru...man šādas bļodas ārā dzīvojošajiem dzīvniekiem ļoti noderētu, jo jau gadiem ziemas man nozīmē pamatīgas rūpes, bez kurām, kā rādās, var arī iztikt.
Suņiem būs tikai apsildāms ūdens trauks, jo ziemas naktīs viņiem traukā ir sausā barība.
Bet lapsām gan vajag divdaļīgo trauku. Domāju, ka tajā traukā es ieliktu ēdienu divām porcijām, proti, tas nozīmē, ka pēc apmēram 5 stundām šis ēdiens būs jau notiesāts. Tātad pa to laiku baktērijas nebūs tik ļoti savairojušās. Papildus jau es tāpat lapsām uz nakti došu kaltējumus. Esmu cītīgi pastrādājusi un šogad man jau ir trīs trīslitru burkas kuņģu, tesmeņu, barības vadu un aknu kaltējumi+ kādas 7 divlitru burkas ar bumbieru, ābolu, vilkābeļu, ķirbju, kabaču un burkānu kaltējumiem. Tā kā tie ir izkaltēti, tad tie nesasalst un ir ļoti laba papildus barība ziemā. Bet, pat ja barību es varu nodrošināt pamatā ar kaltējumiem, apsildāms ūdens trauks gan bezgala noderētu. Citādi es aukstākajās naktīs cēlos pat ik pēc 3 stundām un lēju siltu ūdeni un tāpat no rīta secināju, ka ūdens traukā ar mēlēm izlaizīti caurumi. Iztēlojies, cik briesmīgi ir aukstumā laizīt ledu.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby Alpina » 23 Nov 2015, 22:09

Painteresējies vai nav lopbarību/lopkopības preču veikalos ;)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Postby wolf-eyes » 23 Nov 2015, 22:42

Alpina wrote:Painteresējies vai nav lopbarību/lopkopības preču veikalos ;)

Super, laba ideja, painteresēšos :) :)
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby ievish » 24 Nov 2015, 08:27

User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby edelvise » 24 Nov 2015, 09:14

Kā ir ar to, ka dzīvnieki ziemas laikā ārā un salā mazāk patērē ūdeni, jo mazāk svīst un mazāk kustās? Kaut kur dzirdēju, ka arī cilvēkiem ziemā ūdens esot jāuzņem mazāk, nekā vasarā.. Vai tiešām tam ūdenim jābūt pieejamam arī nakts laikā? Protams šādas bļodas ļoti atvieglo dzīvi, bet kā tad lauku rajonos dzīvo āra suņi, diez vai kāds tur ik pa 3 stundām ceļās nomainīt ūdeni...Protams, labāk, lai ūdens vienmēr ir nesasalis un svaigs, bet tomēr tīri teorētiski, vai tas ūdens ziemā ir tik nepieciešams?
edelvise
Baby
Baby
 
Posts: 64
Images: 10
Joined: 28 Jan 2014, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby ievish » 24 Nov 2015, 10:05

edelvise wrote:Kā ir ar to, ka dzīvnieki ziemas laikā ārā un salā mazāk patērē ūdeni, jo mazāk svīst un mazāk kustās? Kaut kur dzirdēju, ka arī cilvēkiem ziemā ūdens esot jāuzņem mazāk, nekā vasarā.. Vai tiešām tam ūdenim jābūt pieejamam arī nakts laikā? Protams šādas bļodas ļoti atvieglo dzīvi, bet kā tad lauku rajonos dzīvo āra suņi, diez vai kāds tur ik pa 3 stundām ceļās nomainīt ūdeni...Protams, labāk, lai ūdens vienmēr ir nesasalis un svaigs, bet tomēr tīri teorētiski, vai tas ūdens ziemā ir tik nepieciešams?


Es teiktu, ka, ja dzīvnieks ēd sausu barību (piem., kaltējumus) vai kā lopi - sienu, tad ūdens ir vajadzīgs. Ķēdes suņi lielākoties ēd putras, kas pašas jau par sevi ir ar lielu ūdens daudzumu, līdz ar to arī dzer mazāk. Es pēc saviem mājdzīvniekiem skatos, ka suns, kas lielākoties ēd sauso dzer krietni vairāk kā kaķis, kas ēd konservus. Suns (un man šķiet, ka arī lapsa) vispār nesvīst, bet dzesējas caur muti un ausīm.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Postby wolf-eyes » 24 Nov 2015, 14:38

ievish wrote:Re, kaut vai te. Nav gan Rīga. http://www.pakavs.lv/katalogs/fermu-ap/apsildamas-dzirdnes-ritchie/

Paldies! būs jāizpēta! :)
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Postby wolf-eyes » 24 Nov 2015, 14:45

edelvise wrote: Protams šādas bļodas ļoti atvieglo dzīvi, bet kā tad lauku rajonos dzīvo āra suņi, diez vai kāds tur ik pa 3 stundām ceļās nomainīt ūdeni...Protams, labāk, lai ūdens vienmēr ir nesasalis un svaigs, bet tomēr tīri teorētiski, vai tas ūdens ziemā ir tik nepieciešams?

Njā, zinu, ka dabā lapsas un vilki vispār ziemā nedabū dzert, tā arī laiza ledu vai ēd sniegu, bet toties dabā šie zvēri var noķert siltu+ ne-izkaltušu medījumu.
Un runājot par to, vai ziemas naktī vajag padzerties, tad suņiem varbūt nemaz tik ļoti to nevajag, bet lapsas ir nakts dzīvnieki un tieši naktīs sākās visa lielā aktivitāte. Jā, esmu pamanījusi , ka jau aukstā rudenī gan lapsas, gan suņi dzer daudz mazāk. Un tomēr, ja dzer, tad labāk lai padzeras remdenu ūdeni, nevis laiza aukstu ledu. It sevišķi, ja ir tāda iespēja. Ja tāda iespēja nebūtu izgudrota, tad cits stāsts, jo tiešām es nevaru naktīs visu laiku celties un iet liet svaigu ūdeni. To es darīju tikai pašās aukstākajās naktīs. Tad arī nesu siltu ēdienu, ko uzsildīju karsta ūdens peldē.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Postby wolf-eyes » 26 Nov 2015, 12:07

Izlēmu traukus tomēr pasūtīt ebajā tuvākajās dienās, jo tās lopu dzirdnes ir no plastmasas un, domāju, ka tiks grauztas pat ņemot vērā to, ka plastmasa ir ļoti cieta.
Un re, nejauši atradu tieši savu Pukšķenītes būdu, ko tās būvētājs, pirms atvedis man, nofočējis un ielicis kā paraugu tam, ko viņš var uztaisīt :)
Un ir ļoti laba ziņa- būda tiek apdzīvota. Naktīs Pukšķene tur patiesi guļ!! :aptracis: tikai rīta pusē, kad sāk spīdēt saule, tad atkal pārvārcas uz savu tik mīļo torni.
https://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/other/bhekkj.html
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby edelvise » 26 Nov 2015, 13:21

Ļoti skaista būda! Vai durvīm priekšā arī ir kāds materials, vai arī brīvi stāv vaļā?
edelvise
Baby
Baby
 
Posts: 64
Images: 10
Joined: 28 Jan 2014, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Lapsa kā mājdzīvnieks.

Postby Danute » 26 Nov 2015, 14:08

edelvise wrote:Ļoti skaista būda! Vai durvīm priekšā arī ir kāds materials, vai arī brīvi stāv vaļā?


Tur var šito uzlikt ->
Demiana wrote:Depo Krasta ielā var iegādātie PVC slokšņu durvis pa metriem (cenas atkarībā no platuma un t° līdz 5 € metrā). Ļoti labi noder suņu būdai "aizkariem" lai saglabātu siltumu. Ir pāris veidi, iesaku ņemt tās, kas paredzēts līdz -45°.
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Postby wolf-eyes » 26 Nov 2015, 14:46

Paldies :rej:
Pašlaik tur priekšā vairs nav nekas, jo tad, kad bija, tad baidījās tur palikt un gulēt. Var jau būt, ka būtu arī pieradusi, bet negribēju radīt negatīvas asociācijas ar būdu jau pašā sākumā, tādēļ fiksi noņēmu nost (bija parasta vilnas sega, pasmaga tāda, bet pietiekoši viegla reizē).
Tagad pagaidām vēl arī nav pieslēgta apsildāmā grīda un attiecīgi nav arī izmēģināta, cik tad silta ir un kāda būs lapsas reakcija.
Bet vispār esmu izdomājusi, ka tas, ko likšu ieejai priekšā, būs kaut kas no viņas pašas pierastajām lietām vai kāda mana vecā drēbe ar manu smaku, tādas viņai ļoti patīk un pie tādas varētu ātri pierast un nebaidīties.
Kad ieliku viņai savas vecās saplēstās bikses, tad ko tik zvēriņs nedarīja ar tām- rīvējās, vārtījās un arī blusoja pat tās bikses :jautri:
Tā kā domāju, ka tas, ka grīda būs apsildāma, līdzsvaros to, ka tas, kas priekšā ieejai, nebūs tāds tik blīvs un siltumuzturošs.
Jau tas vien, ka viņa tur vispār iet, ir labāk nekā, kad viņa guļ sava torņa galā visos vējos.
Otra lapsa, puika , savukārt gandrīz vienmēr guļ alā, jo tajā ir praktiski uzaudzis.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re:

Postby edelvise » 26 Nov 2015, 16:54

wolf-eyes wrote:Otra lapsa, puika , savukārt gandrīz vienmēr guļ alā, jo tajā ir praktiski uzaudzis.



Viņi tā kā kopā dzīvo? Kā pārītis? :smarzas:
edelvise
Baby
Baby
 
Posts: 64
Images: 10
Joined: 28 Jan 2014, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Postby wolf-eyes » 26 Nov 2015, 21:52

edelvise wrote:
wolf-eyes wrote:Otra lapsa, puika , savukārt gandrīz vienmēr guļ alā, jo tajā ir praktiski uzaudzis.



Viņi tā kā kopā dzīvo? Kā pārītis? :smarzas:

Jā un nē.
Satiek ļoti labi, kopā spēlējas, reizēm pat guļ kopā vienā būdā, bet pēcnācēji (esmu no vienas puses atvieglota) viņiem nav bijuši un tagad Pukšķenei jau ir 5.5 gadi. Vispār esmu novērojusi, ka viņa uz meklēšanās laiku vairāk priecājas redzēt mūsu haskiju puiku...kā zvēru pētnieks Lorencs vienā savā grāmatā bija rakstījis- reizēm dzīvnieks par vairošanās partneri sāk uztvert kādas citas sugas dzīvnieku vai pat cilvēku un tad parasti ar savu sugu pēcnācēju tādiem īpatņiem nav...
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re:

Postby edelvise » 27 Nov 2015, 09:36

wolf-eyes wrote:
edelvise wrote:
wolf-eyes wrote:Otra lapsa, puika , savukārt gandrīz vienmēr guļ alā, jo tajā ir praktiski uzaudzis.



Viņi tā kā kopā dzīvo? Kā pārītis? :smarzas:

Jā un nē.
Satiek ļoti labi, kopā spēlējas, reizēm pat guļ kopā vienā būdā, bet pēcnācēji (esmu no vienas puses atvieglota) viņiem nav bijuši un tagad Pukšķenei jau ir 5.5 gadi. Vispār esmu novērojusi, ka viņa uz meklēšanās laiku vairāk priecājas redzēt mūsu haskiju puiku...kā zvēru pētnieks Lorencs vienā savā grāmatā bija rakstījis- reizēm dzīvnieks par vairošanās partneri sāk uztvert kādas citas sugas dzīvnieku vai pat cilvēku un tad parasti ar savu sugu pēcnācēju tādiem īpatņiem nav...


Saprotu...savā ziņā tas protams šo to atvieglo. Mazi lapsēni..nez ko ar tādiem var darīt Latvijā? Vai vispār cilvēkiem ir šāda interese?
Izlasīju visu blogu no A-Z priecājos, ka Pukšķenei ir tāda laba kompānija.
edelvise
Baby
Baby
 
Posts: 64
Images: 10
Joined: 28 Jan 2014, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests

cron