Lielais un mazais "R"

Blogs and Chats

Re: Lielais un mazais "R"

Postby vipdu » 12 Apr 2012, 17:58

Tā, nu man te ir mistika. Šodien klibot sācis arī Ringo un Rasa, kas bija jau kādu laiku beigusi klibot nu atkal pieklibo. Izskatīju visu pagalmu, nu nav kur savainoties. Arī liekas tā kā sapampusi viena kāja, bet ja tā skatās vispār liekas ka abi suņi klibo ar abām pakaļkājām. Ir teorija - vakar vakarā tēvs pieķēra kaimiņieni mēģinot caur sētu sist mūsu sunim (Ringo). Kad pamanīja ka tēvs pa logu skatās nolika slotaskātu un izlikās ka kko piekārto. Pieļauju, ka viņai nepatīk, ka mūsu suņi uz viņiem rej, bet uz viņiem ir rējuši visi mūsu suņi, kas vien mums bijuši, pat Ringo, kas rej tikai tad ja nāk sētā un uz garāmgājējiem tikai noskatās, tātad pieļauju, ka ne bez iemesla uz viņiem rej (ja godīgi pašai reizēm uz viņiem riet gribās :jautri: )
Atkal sanāk ka uzreiz nevaru aizvest pie veta, bērni stipri saslima vakar vakarā. Bet aizvedot pēc pāris dienām kad viss gandrīz sadzijis vets tāpat kā Rasai neko jēdzīgu nepateiks. Bet vai vets vispār varētu pateikt ka tas ir no suņa sišanas? (varbūt nemaz kāja nav vainīga, bet kaut kur pa gurniem sists) Kaimiņu pašu sunim ir salauzta pakaļkāja tā ka tagad tur ir stienis, tā ka prakse suņu kāju stiprā savainošanā viņiem ir, bet caur žogu tomēr grūtāk to izdarīt. Un ko darīt, ja tiešām kaimiņi tos suņus savaino? Rasa vēl piekrīt dzīvoties pa iekšu ik pa laikam, bet Ringo nu ļoti grib ārā, tagad kad tik labs laiks. Nespundēšu tak es suņus mājā jo traki kaimiņi un visu dienu ar tiem ārā nevaru dzīvoties, jo sevišķi tagad kad bērni slimi.
Vēl ir variants ka varētu kāds dzīvnieks savainot. Mums te ir ūdens žurka un ir caunu (sermuļu vai kādu tamlīdzīgo, pa gabalu atšķirt nemāku) ģimene. Varbūt tie sakoduši, jo suņiem, sevišķi Ringo patīk tos ķerstīt? Cik zinu cauna var būt tīri labs pretinieks sunim un skādi nodarīt var. Ieviesās tā ģimene pirms trīs gadiem, likās jau ka devusies uz mežu, bet šķiet šogad būs atgriezušies un prom viņus nezinām kā dabūt tā lai tiem nenodarītu pāri.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lielais un mazais "R"

Postby vipdu » 12 Apr 2012, 18:37

Ha, atlika uzrakstīt un atradās vainīgais. Ringo noķēra lielu žurku. Un nekādu tur ne ūdens, bet riktīgo, kādi 30 cm gara.Pats nevarēja tikt galā, tēvs izskrēja un visi trijatā nomušīja to žurku (es pa logu biju līdzjutējos, bail bija iet laukā :jautri: ) Tēvs teica kodusi kā traka, tik dīvaini ka sakostas pakaļkājas (un tā ka redzēt nevar) nevis priekškājas vai purns. Vakar tieši daile atveda (tikai nieka 3 mēneši pagāja kopš izdarīju pasūtījumu :koslene: ) kārumus. Šodien suņi no manis dabūs ekstra porciju par tā briesmoņa piebeigšanu, tā bija dārzu izpostījusi.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Lielais un mazais "R"

Postby vipdu » 05 Jun 2012, 10:04

Par jaunumiem mūsu mājās. Sākšu ar to ar ko pabeidzu: Bijām pie vetārsta. Ringo kāja bija sagriezta, bet ārsts tikai apskatīja, ieteica ar ko labāk patīrīt un teica, ka ja labāk nepaliek lai nākam, tad būšot zem narkozes jāšuj. Par Rasu ideju nebija un uz to brīdi viņa arī nekliboja. Tā ka viņa tikai tika vaļā no nagiem. Par to arī kārtējo reizi tādu drāmu uztaisīja, ka vetārsts teica, ka viņa uz teātri jāsūta, bet draudzene, kas man bija palīgā atnākusi un kamēr es ar Ringo darbojos, turēja Rasu, gandrīz ģīboni dabūja, jo likās ka tas suns tiešām ārprātīgi cieš :jautri: Kādu mēnesi pēc tam suņi (abi) vēl paŗmaiņus te kliboja te nekliboja, bet tagad abiem viss ir pārgājis un tā arī nesapratu no kā tas bija (Rasai) varbūt vienkārši solidarizējās ar Ringo :jautri:

Kādu laiku suņus nevedu pastaigās, sakarā ar aizliegumu, ka tā dēļ viņi mūkot no mājām. Lai gan pastaigu ārpus mājām ir maz tomēr bija patīkami ka vetārsts teica, ka suņi ir labā fiziskā formā. Pirms pāris dienām nolēmu pamēģināt atsākt pastaigas, varbūt vecāki būs norimuši. Plus arī tāds, ka tagad pie mums dzīvo brāļa meitene un viņai arī ļoti gribās ar suņiem pastaigāties. Kamēr bērnam tēvs bija ciemos atbraucis varējām pastaigāties, jo bija kas bērnu pieskata, pēc tam palūdzu mammai, bet tas izskatās nebūs ilglaicīgs pasākums. Tā nu mēs katra vienu suni un uz priekšu. Jau pēc pirmās pastaigas sapratu, ka nevaru bērnu un suņus reizē ņemt, jo ar ratiem un Ringo vienlaicīgi ir mocības ne pastaiga, bet bērns ar kājām tik lielus gabalus negrib iet, iespītējās un stāv. Bet visvairāk, kas mani attur no tādām pastaigām ar bērnu, ir citi suņi. Ziemā nebija tik traki, bet tagad vasarā :aknee: Visās malās ir pilns ar suņiem. Aiz sētas jau protams nekas, ir vairāki kas vazājas tāpat, tie ar vēl nav tik traki, pieraduši vazāties, aposta un iet tālāk, bet mums katrā pastaigā gadījās vismaz pa diviem (katrreiz citiem) suņiem kas bija aiz Dieva dotas vai vaļā atstātas sētas un no tiem man bija neomulīgi, citi vēl nebija tik baisi un bija tikai bail ka drusku nesaplūcas, jo nāca virsū bravūrīgi, bet citi bija pēc skata nāvīgi, piemēram, bija viens kas pēc skata atgādināja švarcnegeru suņu veidolā, tur cilvēki bija atstājuši savai sētai vārtus vaļā. Tāds muskuļu kalns. Pirms mēs pienācām viņš turēja uz grauda vienu riteņbraucēju, kura bija manāmi atvieglota mūs ieraugot. Mēs ātri iesprukām krustojumā un suns paldies Dievam sekoja mums ne pa taisno, bet caur sētu (māja atradās uz krustojuma) un aiz sētas rēca kā traks un ar priekšķepām šūpoja tos vārtus, kas izskatījās jau tā knapi turās. Ātri aizmukām. Citu dienu atkal gājām gar vienu sētu kur arī vārti tādi knapi un aiz sētas trakoja bernietis. Nu labi vēl ka bernietis, it kā tie parasti nav traki cilvēkēdāji. Protams pēc pāris soļiem dzirdu kāds elso man aiz muguras. Satraukums jau bija ko suņi teiks, bet šie ar Ringo viens otru apostīja un interesi uzreiz zaudēja, bet ar Rasu tik viegli nebeidzās, tā dabūja uzriet bernietim lai liek mieru. It kā jau smuks pūku lācis, bet man tāpat bija neomulīgi ka svešs suns kādu pusstundu iet aiz muguras viena soļa attālumā un elso. Ik pa laikam pagriezos un dzinu mājās, tad drusku atpalika, bet pēc brīža jau ir atpakaļ. Un pasakaiet kā lai tāda veida pastaigās ņem bērnu līdzi. Te pat nebija saimnieku ko pasaukt. Sētā iekšā iet un klauvēt pie durvīm, lai savāc suni arī negribās, ja nu sunim tas nepatīk. Un tie ir tikai pāris gadījumi ko minēju, bet tādu bija daudz.

Un protams šorīt jau atkal dabūju aizrādījumu, ka Rasa mūk no mājām jo vedu viņu pastaigās, lai turpmāk eju pastaigās tikai ar Ringo. Jā kā tad. Man piemēram (un ne tikai man vienīgajai) šķiet, ka tieši šogad viņa ļoti maz mūk (tāpat pa biežu, bet stirpi mazāk kā citus gadus). Tieši norunājām ar brāļa meitini par to un še tev šorīt dabūju no tēva kārtējo aizrādījumu. Es gan to neņemšu vērā, kamēr vien būs kas paskatās manu puiku to stundiņu vakaros. Nākošgad jau varēšu puiku ar līdzi ņemt, bet šogad vēl tā kā nē.

Ehh būs jāsaņemās atkal pabojāt rokas un aizšūt caurumus ko Rasa saveidojusi sētapakšā, bet man tā liekas nereāla misija, viņi veidojas tik ātri, ka es nepaspēju visus salabot. Mūk gan viņa tagad tikai pāris reizes nedēļā un uz dažām minūtēm (nez kur viņai tik obligāti jādodas) salīdzinot ar pagājušo gadu tas jau ir progress. Tik tēvs maisās, ja viņu nākot atpakaļ satieku es tad pēc tam ir labāk, ja gadās reizēm, ka tēvs (tad seko bargi sodi utt.) un tad mukšana pastirpinās un mājās nenāk ilgāku laiku.

Esmu sākusi arī citādu pieeju tam ka viņa aprej visu kas iet pa ielu. Agrāk es saucu dusmīgi un pārmetu - nedrīkst riet, kuš - tagad es pārmetu tikai ja esmu blakus viņai kad viņa sāk riet,bet ja esmu tālu, tad piesaucu mīļi un par atnākšanu apbalvoju (daudzi garāmgājēji noteikti nodomā, ka apbalvoju par to, ka viņa uz šiem rej :jautri: ) tagad jau ir daudz labāk, jo bieži viņa uzreiz pārtrauc riet un skrien pie manis un man nav simtreiz jābļaustās kā trakai lai viņa beidzot sadzirdētu.

Tagad kad ejam ar katru suni pie savas siksnas pastaigās arī vilkšana no Ringo puses nav tik traka vairs (pirmās 10 min gan tāpat stirpi velk, jo viņš traki sapriecājas, bet vēlāk vairs nav tik traki). Tikai pēc ieraduma viņš visu laiku iet cieši blakus Rasai un tikai retu reizi paskrien kaut kur atsevišķi uz sānu ko apostīt. Pēc pēdējām pastaigām kad mums bija tie klejojošie suņi pa ceļam norpiecājos cik vienaldzīgs pret svešiem suņiem palicis (uz trakojošajiem aiz sētas gan diemžēl vēl mēdz uzriet) parasti tikai aposta un viss, nekādu bravūru netaisa, uz garām ejošiem cilvēkiem un uz ciemiņiem mūsu sētā arī reaģē mierīgi un gandrīz neievēro (garāmgājējus). Man prieks par saviem suņiem.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Lielais un mazais "R"

Postby vipdu » 08 Jun 2012, 10:00

Divas dienas riktīgi darbā aizkavējos un nesanāca suņus izvest. Ehh škrobe. Suņi jau tik laimīgi, precīzi 9 vakarā kad eju (tas ir pastaigu laiks) laukā jau skrien un var redzēt, ka domā, ka būs pastaiga. Bet nekā :asaras: Ringo tik jauki uzvedās, kā es soli pasperu tā viņš soli un uzreiz sēž blakus skatās acīs, ar izteiksmi - re, re kā smuki sēžu sprādzē tik siksnu klāt un ejam. Un tā līdz brīdim kad pasaku, ka šodien netiksim. Rasa gan ja neejam paņem vagu pati :lamajas: tikko viņu izlaid no acīm, bet uz minūtēm piecām-desmit vismaz neviss uz visu dienu vai nakti kā agrāk. Ļoti ceru, ka ar laiku izdosies šos mēģinājumus doties brīvsolī izskaust pilnīgi. Man no šitiem sirdapziņas pārmetumiem jau otro nakti sapņos rādās visādi murgi par maniem suņiem, no rīta atstāstot visi smejās, ka es ar tiem suņiem drīz prātā sajukšot :jautri:
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Lielais un mazais "R"

Postby Linda B. » 08 Jun 2012, 18:04

vipdu wrote:Es arī sākumā runāju pretī, bet tad savu nervu žēl palika. Nav jau vērts ko teikt, ja esi viens pret pieciem, turklāt divreiz vecākiem gadu ziņā. Viņi ka visi reizē sāk bļaut, tad beigās es palieku sliktā un pa vidu neko pateikt nemaz nevaru :jautri: It kā jau pa vidu izskanēja arī teksts, ka zināms viens nabaga suns tik īsā ķēdē, ka pacelties 2 kājās pat nevarot un ka tā ir suņa mocīšana. Bet esmu redzējusi kā izskatās vieta kur viņi suni tur ķēdē. Ķēde varbūt ir garāka, bet nekādi karaļa apartamenti tur nav. Viens labums ir, esmu saskatījusies ko man apkārt cilvēki domā un dara un skaidri zinu ko nedarīšu ar savu suni, savā mājā ^^

Brr,ir gadījies.Saka,ka manam sunim caureja,jo viņam tiek pārāk daudz gaļas,viņi redziet nopērkot pašu lētāko barību un suņiem viss kārtībā,savāra putraimu samazgas un viss kārtībā(ja neskaita to,ka visiem 3 suņiem kaka putraimu krāsā un pašķidra).Un vispār,ko es vedot savu suni uz Rīgu pie vetārsta un maksāju dārgu naudu,te pat ir viena,viņuprāt,labākā vetārste Latvijā.Atšķirība vien,ka pie specifiskām problēmām es savus suņus vedu pie tiem vetārstiem,kas māca tos it kā labākos vetārstus Latvijā.Un vispār es tak pat nesaprotu,ka mana kreisā taksene nemaz nav kreisā,viņiem tādiem jābūt.To kāpēc,tad tas ar ciltsrakstiem ir pavisam savādāks gan izskatā, gan raksturā,nemāk paskaidrot
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Lielais un mazais "R"

Postby vipdu » 11 Jun 2012, 12:15

Vakar kaimiņi (tie kam tas suns ar lauzto kāju) atveda mājās kucēnu. VAS+sanbernārs (kucēns pēc skata VAS kucēnu neatgādināja nemaz, tad jau laikam būs vairāk sanbernārā). Nu kam viņiem to vajag...divus lielus suņus, jau ar vienu īsti galā netiek. Nez kas no tā kokteiļa VIŅIEM tur sanāks (cerams nebūs nekas lieks un nevaldāms). Sēž pie durvīm (ārpusē) un pīkst, mans suns ar šo visu laiku biedē ik pa laikam uzrejot (nepatīk viņam nekas tai sētas pusē, ehh, pats tāds nabaga kucēns nē, tiesa ne ar baigām dusmām, bet tā drošības pēc). Nezinu turēs iekšā vai ārā, ar sanbernāra kažoku iekšā droši vien būs grūti. Man tieši draugs ciemos bija atnācis, kas vienmēr saka ko domā un nekaunās. Šis tur pat kaimiņiem balkus esot pielien, paskatās uz kucēnu un saka: Ā, vēl vienu paņēmuši kam kāju salauzt. Es nezināju ko darīt no kauna zemē līst vai skaļi smieties, jo pa manam viņi tādu teikumu bija pelnījuši :jautri: Visdīvainākais, ka satikāmies ar viņiem vienā izstādē pie viena īru vilka. Esot sapnis paņemt īru vilku, bet iepriekš paņēma retrīveru un tagad šo metisiņu. Tad jau laikam nevarēja īru pavilkt un paņēma kaut ko, ka tik liels. Es gan tomēr gaidīšu līdz varēšu paņemt to ko ļoti vēlos.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Lielais un mazais "R"

Postby wolf-eyes » 11 Jun 2012, 14:23

vipdu wrote: Tad jau laikam nevarēja īru pavilkt un paņēma kaut ko, ka tik liels. Es gan tomēr gaidīšu līdz varēšu paņemt to ko ļoti vēlos.

Mjā, bet kāda Tev attieksme pret viņu dzīves ilgumu?
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lielais un mazais "R"

Postby Linda B. » 11 Jun 2012, 14:25

Vipdu,nevienmēr gaidīt līdz būs iespēja paņemt to,ko vēlas ir tas labākais variants.Nu ja vien tas nav vienīgais,kas patīk.Savu sapni par amerikāņu pitbulterjeru esmu atlikusi uz kādiem gadiem 10,kad varēšu to atļauties,pagaidām dzīvoju ar saviem takšiem un nesūdzos.Lai arī pitbulterjeri ir mani favorīti vismaz viens taksis man būs vienmēr :)
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Lielais un mazais "R"

Postby wolf-eyes » 11 Jun 2012, 14:35

Linda B. wrote:Vipdu,nevienmēr gaidīt līdz būs iespēja paņemt to,ko vēlas ir tas labākais variants.Nu ja vien tas nav vienīgais,kas patīk.Savu sapni par amerikāņu pitbulterjeru esmu atlikusi uz kādiem gadiem 10,kad varēšu to atļauties,pagaidām dzīvoju ar saviem takšiem un nesūdzos.Lai arī pitbulterjeri ir mani favorīti vismaz viens taksis man būs vienmēr :)

Mjā, dažkārt labāk ir paņemt kaut ko, kas arī ļoti patīk (ja, protams, tāds ir) nekā dzīvot vispār bez nekā.
Ja, protams, gaidīt nav paredzēts neilgu laiku.
Ja desmit gadus, tad var mierīgi ņemt kaut ko citu tikmēr kā Linda.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lielais un mazais "R"

Postby vipdu » 11 Jun 2012, 15:43

Nu ja nedzīvotu ar vecākiem un nebūtu viņu suņu tad ņemtu kaut ko, jo vispār bez suņa nezinu vai varētu dzīvot (bet no otras puses, tad atkal nebūtu iemesla kāpēc nevaru īru ņemt). Bet ja suns jau ir tad man īsti nav skaidrs kāpēc ņemt vēl, bet tas jau tikai mans viedoklis, nesaku ka vienīgais pareizais, vienkārši es tā nedarītu. Bet varbūt arī sanbernāru viņš vienmēr ir gribējis :) Es to arī īsti nesaprotu, jo ļoti gribu tikai vienas šķirnes suni, citi tikai patīk un tā kā varētu vēl kādu šķirni apdomāt, bet tikai tad ja īrs jau būtu :jautri: Bet ja man 10 gadus būtu jādzīvo bez suņa vispār lai piepildītu sapni tad droši vien kādu metisiņu paņemtu.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Lielais un mazais "R"

Postby vipdu » 06 Jul 2012, 13:37

Vakar kārtējo reizi ļāvos pārdomām, kas mani bieži pārņem braucot vai ejot pa Ogri -

Vakar mamma pārnāca no darba un stāstīja par tās dienas notikumiem. Pie viņiem uz uzņēmumu atskrējis vīrietis (un nesapratu reizē ar viņu vai vēlāk arī sieviete, viņa māte, ja nemaldos). Drīz vien sākusies kņada un izrādījies, ka viņi izsaukuši policiju un pieprasījuši atsaukt vienu no uzņēmuma šoferiem (kas jau bija devies mājās). Izrādījies, ka veicot darba pienākumu šoferis ar trafarētu (tādēļ uzreiz atrada uzņēmumu) kravas mašīnu nobraucis sievietes sunīti (laikam toiterjers) un "aizmucis". Atsaucot šoferi, tas nabags saķēra galvu, suni pat pamanījis nebija, vai nu bija no sāna paskrējis vai kā citādi tā ka no kravas mašīnas nevarēja redzēt, bet šoferis ļoti pārdzīvoja, ka tā sanācis. Tas man lika kārtējo aizdomāties, cik bieži šos tā saucamos padusē nēsājamos suņus esmu redzēju bez pavadām. Daudzi saimnieki noteikti domā, ka tāds mazs neko neizdarīs. Bet bieži aizmirst, ka var gadīties nelaime un lai cik gudrs suns tev liktos (viņš tak visu saprot ka tur mašīnas brauc un uz ceļa nekāps utt.) nekad nevar zināt vai ko pamanījis suhs nelēks pēkšņi zem riepām. Un dēļ tā, ka suni nevar pielikt pie pavadas tagad dzīvībiņas vairs nav, saimniecei kreņķi un vaino šoferi (kurš šaubos vai vainojams), šoferim pārdzīvojumi, jo nav patīkami kādu nobraukt, bet no tā visa varēja izvairīties vajadzēja tikai pielikt sunīti pavadā. Kāpēc dažiem tik ļoti negribās tos mazos kabināt tajās pavadās? Es pilnīgi saprotu kā šoferis jūtās, pati reiz gandrīz nobraucu toiterjeru, kas izskrēja tieši mašīnas priekšā, labi ka ātrums bija mazs un ceļš tukšs (aiz muguras neviena nebija), bet tāpat atceros kā sirds pa muti kāpa ārā kad liecos pār stūri un pie sevis skaitīju - lūdzu, lūdzu izlien dzīvs no mašīnas priekšas. Man paveicās, bet tam šoferim nē. Un ir tik stulbi ka pēc tam pašam ar savu sirdsapziņu jāsadzīvo un vēl jāklausās kā citi uz tevi lamājas un izsauc policiju, tikai tāpēc ka paši savu suni nespēj noturēt tālāk no satiksmes. Protams žēl suni un jūtu līdzi saimniecei :svece: , vienkārši radās pārdomas.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Lielais un mazais "R"

Postby vipdu » 30 Jul 2012, 11:44

Pēdējā laikā uznākušas pārdomas. Man Ringo ir pirmais suns kuram esmu novērojusi tik ļoti izteiktu līdzjūtību pret citām dzīvām būtnēm. Lai gan no malas viņš reizēm šķiet agresīvs (ja eju kopā ar kuci un pienāk svešs vazaņķis, tad tāds bravūrīgs paliek), bet tikko kādam tiek nodarīts pāri tā tas suns metas aizstāvēt. Neviens cits suns man tāds nav bijis. Šim ir vienalga par ko un ko abižo, ir bijuši visādi sīkumi, bet atmiņā vislabāk palikuši divi gadījumi - es uz mazo māsu tā pa jokam dusmojos (mazajai 1.5 gadiņš), viņa plika skrien pa pagalmu un es skrienu pakaļ un par kaut kādu blēņu saku - tulīt pa dumsi dabūsi - un tā nesāpīgi sadodu pa dupsi. Viņa skrien smejās, pēkšņi apstājas, dusmīgi uz mani paskatās un saka - Au. Viss, suns uzreiz klāt, uz manis ar pārmetošām acīm skatās, mazai māsai atri tiek salaizīts dupša vaigs, tiek pārbaudīts vai viss kārtībā, vai sūdzību par sāpēm vairs nav un tad ar šķību aci noskatās vai es viņu vairs neaiztikšu un vai nevajadzēs vēl apkopt kādu vietu. Tad bija gadījums ar kaimiņu suni. Jau minēju, ka panēmuši jaunu kucēnu un kā bija gaidāms, kucīte dabū iekšās par visu ko (sākot ar to ka pa skaļu raud viena ārā un beidzot ar to ka kaut ko sarakājusi aiz garlaicības). Mūsējie jau ar ir dabūjuši reizēm ar roku pa dupsi, bet ne jau ka tur un kā pelavu maisu klapē. Vienu dienu dzirdu, ka suņi pie kaimiņu sētas traki rej (nu pēc skaņas likās, ka kādam rīkli kož pušu), tur mums sanāk māja priekšā un es neredzu kas notiek. Saucu, bet viņi nenāk (parasti uzreiz atnāk), es jau pārbijusies skrienu, tiešām domāju kādam šie uzbrūk (nelikās ticami, ka mani to darītu, bet ar suni nekad 100% nevar zināt) izrādās kaimiņiene sit savējo kucēnu un mans Ringo (un viņam līdzi arī Rasa) likās ka sētu izgāzīs lai tiktu tur klāt. Ar grūtībām projām dabūju. Tik niknu savu suni pirmo reizi redzēju (un man tas nepatika, lai gan iemesls jau it kā pamatots). Parasti, ja viņš arī rēja un izieza krūtis tad vienmēr luncinājās, bet te ausis pieglaustas, viss saspringts, zobi atiezti kā tādam vilkam, siekalas uz visām pusēm (likās vēl tikai pietrūka lai sētu grauztu un būtu vispār mežonis). Es nezinu vai man te kas būtu jādara, vai šāda reakcija ir normāla, suņus savācu, bet par šādu riešanu nesodu, neko nepārmetu?
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Lielais un mazais "R"

Postby wolf-eyes » 30 Jul 2012, 12:28

vipdu wrote:Man Ringo ir pirmais suns kuram esmu novērojusi tik ļoti izteiktu līdzjūtību pret citām dzīvām būtnēm.
Lai gan no malas viņš reizēm šķiet agresīvsbet te ausis pieglaustas, viss saspringts, zobi atiezti kā tādam vilkam, siekalas uz visām pusēm (likās vēl tikai pietrūka lai sētu grauztu un būtu vispār mežonis)

Man godīgi sakot šķiet, ka gadījumā ar bērnu tiešām vērojama vājākā aizstāvēšana(lai gan tas skan pēc cilvēku izdomāta apzīmējuma, gan jau tur apakšā ir kaut kas cits, nezinu), bet otrā gadījumā vienkārši tā ir dominējoša situācijas kontrolēšana- jeb šajā gadījumā- mēģinājums to darīt. Nezinu, varbūt es kļūdos...
Viņam ir nosliece uz dominēšanu?
Lai gan nedrīkst dzīvnieku jūtas novērtēt par zemu. Vecāku bijušais suns bija tik gudrs, ka man tiešām par viņu gribējās runāt apzīmējot ar parasti cilvēkiem piemērojamiem terminiem (līdzjūtība un taml)...Un līdzīgi ir ar lapsām.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lielais un mazais "R"

Postby vipdu » 30 Jul 2012, 13:16

Man ar likās tas par līdzjūtību tā dīvaini (un ar šķita, ka tā vairāk cilvēku īpašība, ne dzīvnieku) nevienam citam manam dzīvniekam tāda nav bijusi (vismaz ne tik izteikta).

Par dominanci. Nu man jau šķiet, ka nav viņš no dominantajiem. No abiem suņiem mājā viņš ir galvenais (bet es pati to nostiprināju-baroju pirmo, vedu pie pavadas tā lai ir drusku priekšā otram utt., neteikšu ka viņš ļoti izteikti parādīja, ka vēlas būt līderis, lai gan drusku nesaskaņas bija), kas attiecas uz mēģināšanu dominēt pār cilvēku, tādu viņam nekad neesmu novērojusi. Viņš ne reizi nav mēģinājis tā teikt "uzkāpt uz galvas" un viss ko viņš dara šķiet tiek darīts lai izpatiktu saimniekam. Lai gan viena lieta gan ir (nezinu gan vai tā norāda uz dominanci). Es kaut kā mazākam esot nepievērsu pietiekamu uzmanību tam lai viņš ļauj man sevi medicīniski apkopt. Tagad ja aiztieku viņam pakaļkājas viņš saptraucās un rauj tās ārā, ja saspiežu stingrāk, paņem manu roku mutē. Nekož, bet tikai tur un velk/stumj nost no savas kājas. Pārējo ļauj ar sevi darīt (nepatīk tikai, ka lien viņam pie pakaļgala).

Es īsti nesapratu, kā tas ir domāts "dominējoša situācijas kontrolēšana" - ka viņš mēģina kontrolēt lai kaimiņiene nedara to ko viņš negrib lai tā dara? Jāsaka, ka suns kā zvērs izskatījās tikai kad to kucēnu sita. Kad kaimiņiene izslējās un runāja ar mani Ringo pieplaka pie zemes luncinājās un skatījās uz kucēnu (kaimiņiene viņu neinteresēja vispār). Citi kaimiņu suņi arī viņam ļoti patīk, pār tiem dominēt nemēģina, jo sevišķi dievina vienu citu kaimiņu kucīti, toiterjera izmērā, tikko viņu pamana tā sēž pie sētas un luncinās un lēkā kā sienāzis saucot viņu paskraidīt gar sētu, pat sejas izteiksme viņam paliek kā mazam lunītim. Bet bija gadījums, kad kaimiņu sētā ieklīda samojeds, nu to gan viņš ārprātā nolamāja un tā pēc tīrākas dominances izskatījās, likās viņš ja varētu to suni aiz apkakles izstieptu no sētas ārā, nedēļu pēc kastrēšanas šim pašam samojedam uzlēca, lai gan tad ja tas ir uz ielas viņš tikai noskatās kā tas paiet garām un neko nesaka.

Es te tikko atcerējos sarunu ar mammu un pašai smiekli uznāca. Mēs te ieminējāmies, ka gandrīz jāsāk domāt, ka mūsu kaimiņi ir kaut kādi vampīri (ja neskaita to ka no saules nebaidās :jautri: ) Jo viņi nekad neguļ, viņi ir augšā 1 naktī, 3 naktī, 5 naktī 7 no rīta, utt cauru diennakti (varbūt vienīgi ap pusdienlaiku nozūd). Viņi visu laiku tusē un nekad neizskatās miegaini vai noguruši (varbūt guļ kā Einšteins, pa 5-15 min ik pēc dažām stundām). Suņiem (visiem kas mums bijuši) viņi nepatīk, lai gan citiem kaimiņiem suņi vispār nepievērš uzmanību.

Nu murgaini sarakstīju - kopumā - ikdienā suns parasti nekādu dominanci neizrāda, minētie piemēri ir izņēmumi un notiek paretam.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Lielais un mazais "R"

Postby wolf-eyes » 31 Jul 2012, 15:22

vipdu wrote:
Es īsti nesapratu, kā tas ir domāts "dominējoša situācijas kontrolēšana" - ka viņš mēģina kontrolēt lai kaimiņiene nedara to ko viņš negrib lai tā dara? Jāsaka, ka suns kā zvērs izskatījās tikai kad to kucēnu sita. Kad kaimiņiene izslējās un runāja ar mani Ringo pieplaka pie zemes luncinājās un skatījās uz kucēnu (kaimiņiene viņu neinteresēja vispār)

Mjā, tas liek aizdomāties, ka tiešām aizstāvāja kucēnu... :huh:
Tiešām interesanti.
Varbūt es maz saprotu suņu psiholoģiju, bet tiešām interesanti, nezinu pat, kā to nodefinēt.
It kā jau visādas lietas ir novērotas (un daudzas jau diemžēl aizmirstas ) suņu neparastas rīcības sakarā... bet nu..
Vecāku suns vienmēr aizstāvāja mūsu kaķi no citiem kaķiem.. Viņš mēdza tos trenkt tikai tik daudz, lai tie būtu ārpus mūsu teritorijas. Kaķim vienmēr bija "mafijas stila aizmugure" , jo visus kaķus patiesībā aizdzina tieši suns, nevis viņš pats.
Tas arī tā interesanti..
Parasti suns aizstāv savu baru...
Laikam jau manu vecāku suns par baru uzskatīja arī kaķi..
Bet Tavā gadījumā.. interesanti
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lielais un mazais "R"

Postby vipdu » 02 Aug 2012, 13:53

Jā man ar likās dīvaini. Jo sevišķi tāpēc, ka sākumā likās tas kucēns viņam nemaz nepatīk, mēdza uzriet un tā kā baidījās (bet varbūt nepareizi sapratu, varbūt baidījās nevis no kucēna, bet par kucēnu, jo sākumā viņš visu laiku raudāja un mans tad rēja), bet tagad šķiet kā iemīlējies tajā kucītē :jautri:

Par suni un kaķi - mums ar tā bija. Vecais kaķis un vecā kuce (abu vairs nav) vienmēr sadarbojās. Mans bija tāds bravūrīgs kaķis, uzprasījās uz nepatikšanām un tad iekausta kādu un pēc tam fiksi mūk pie kuces, iemuka tādā aplī ar garu zāli (tā bija kuces tualetes vieta) sēdēja kā surikats uz divām kājām, galva tik ārā no zāles, a kuce nostājas priekšā kā tāds izsitējs un nikni rēc, līdz uzbrucēji padodas un dodas prom. Bet tā rīcība tomēr nebija salīdzināma ar to līdzjūtību kas šim sunim. Vēl aizvakar nosmējos, puika sasita ceļgalus, pa ceļu ejot. Atnāk mājās un prasa sunim lai salaiza, lai nesāpot. Suns nesaprot, es mazajam saku - tu rādi uz kāju un paraudi viņam ka sāp. Atlika ieraudāties un suns uzreiz kā traks metās laizīt ceļus :jautri: Reizēm gan tā līdzjūtība drusku traucē, gadās ka viņš uzkāpj uz kājas, es iesaucos - Au sāp - viņš ka metas bučot tad nomīda vēl simtreiz trakāk :jautri:
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Lielais un mazais "R"

Postby vipdu » 06 Aug 2012, 08:07

Beidzot pārvarēju slinkumu un uztaisīju kādu bildi (tiesa gan ar telefonu, bet nu nekā cita man nav :sarkstosa: )
Ringo:
Image
Image
Rasa:
Image
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Lielais un mazais "R"

Postby vipdu » 07 Aug 2012, 10:25

Mums atkal sākas šaizes. Rasa sāk kļūt tāda kā bija agrāk. Atkal mēģina aizmukt no mājām (es jau biju aizmirsusi kā tas ir). Plus vēl pie kaimiņu meitenes ir sācis nākt vienu (čerez aģin dom) kaimiņu puika. Ja man agrāk likās, ka trīs mājās tālāk esošo kaimiņu lendzīrs ir galīgi jucis, jo rej visu dienu un jau beigās galva sāk sāpēt, tad tagad man sāk likties, ka suns tur mazāk vainīgs. Tas puika speciāli kaitina manus suņus. Es īsti nesaprotu ko iesākt. Ringo uzrej pa laikam un ar viņu es vēl tieku galā, bet Rasa ir jau tik tālu davesta, ka viņa rej nonstopā tikko ierauga to puiku (tieši tā kā kaimiņu lendzīrs), ja ļautu rietu visu dienu uz viņu un pārsvarā līdz tikai tas ka ievedu viņu iekšā (bet es tak nevaru visu dienu suni spundēt mājā). Bet vistrakākais, ka vakar nokaitināja tik tālu, ka viņa izmaucās zem sētas un aiznesās viņam pakaļ (nekoda un pēc paris metriem likās mierā, bet fakts kā tāds ka iekļuva kaimiņu sētā atlokot žogu, es biju šausmās), kā saucu atpakaļ uzreiz atnāca, bet es nesapratu ko man tagad darīt (neskaitot to ka barikādēt kārtējo sētas posmu, bet iebetonēt visu apakšu es arī nevaru). Kaut kas tāds nekad nav bijis. Kaimiņiene puiku norāj, kad redz, ka kaitina suņus, bet tas arī nav viņas bērns tik ciemojas un viņš vispār tāds bez respekta pret to ko saka pieaugušie. Bet ko man iesākt ar suni? Kaunināt vai sarāt galīgi nedarbojas, tad viņa pēc laika pat vēl trakāk dusmojas uz to puiku. Varbūt kādam ieteikumi ko lai dara, kā pareizi būtu reaģēt šajā situācijā, lai suns saprastu, ka riet uz kaimiņiem (un to ciemiņiem) nevar pat ja tie speciāli provocē?

Ar riešanu uz garāmgājējiem un pat skriešanu pēc kaķiem var tikt labi galā, pasaucu atpakaļ pirms vēl nokļūst līdz sētas galam un sāk riktīgi riet un paslavēju ka atnāca, tagad nāk atpakaļ labi un līdz riešanai tiek tikai tad ja es laikus nepamanu. Pat uz tiem kaimiņiem, kurus agrāk minēju, ko mēdza noriet (vairāk gan ne nikni, bet tā profilakses pēc) esmu dabūjusi uzlabojumu un riešana notiek reti. Bet attiecībā uz šo puiku sunim ir klapes priekšā ausīm un sāk dzirdēt tikai tad kad jau ir kādu laiku norējusi un arī nākot atpakaļ turpina tādu buff buff rējienu taisīt. Te tak es nevaru slavēt, ka atnāca kad saucu, jo 1.atnāca nevis kad saucu, bet kad sagribēja 2.sanāktu ka slavēju par riešanu jo slavēšana būtu uzreiz pēc trakās riešanas.
Lūdzu, dodiet kāds padomu. Varbūt kāds ir saskāries ar speciālu kaitināšanu un ir ticis ar to sekmīgi galā.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Lielais un mazais "R"

Postby vipdu » 31 Aug 2012, 18:36

Man kārtējās pārdomas par dzīvi.
Mans (laikam pareizāk teikt vecāku) zemes gabals robežojas ar trīs citiem (t.i. man ir trīs tuvie kaimiņi). Un man te visu laiku kaut kas atgadās ar tiem :jautri: Ar to kaimiņieni, kurai radīja problēmas mana suņa riešana, konflikti vairs nav bijuši (es arī izvairos ar viņu saskrieties, kad neesmu (vai neizskatos) aizņemta) Bet šodien otra kaimiņiene pastāstīja savus jaunumus. Viņas kucei piedzimuši mazie (pats par sevi nekas, bet mani tieši vetārsta komentāri izbrīnīja). Viņai ir čau-čau, mums te apkārt klīst samojeds, nu tad viņu abu mīlas auglis tas ir. Tam vispār nevajadzēja notikt, jo pēc komplikācijām pirms pāris gadiem vetārsts kaimiņienei pateica, ka kuci sterilizēt nevajag (kad kaimiņiene to gribēja), jo kuce stāvoklī palikt nevar. Nu izrādījās, ka varēja gan. Kucītei piedzima trīs mazie, no kuriem dzīvs tikai viens. Pirmais kucēns piedzimis un kuce nepārkodusi placentu, kaimiņiene apjukusi un domā, ka pārplēsa to maisu pa vēlu tāpēc kucēns nedzīvs, trešo kuce pati nespēja piedzemdēt un līdz vetārstam tas jau bija miris. Vetārsts pateica kaimiņienei, ka šķirnes kuces pašas nekad nepārkožot placentas maisus (vai kā tos pareizi sauc) to tikai krancenes mākot :soks: Man likās sviests kaut kāds. Tā tiešām ir?
Last edited by vipdu on 07 Sep 2012, 20:08, edited 1 time in total.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Lielais un mazais "R"

Postby Linda B. » 31 Aug 2012, 19:23

Dies pasarg!Tavā acu priekšā kaimiņi lauž suņiem kājas un tu domā vai sūdzēt PVD?????? :soks: Lasot tavus tekstus tur jau sen vajadzēja to visu sišanu nofilmēt,ziņot policijai,ziņot PVD!Tas viss vienmēr ir noticis anonīmi,nevienam nav tiesību izpaust to,ka tu biji sūdzētāja!Un tas ir jādara steidzīgi,nevis kaut kas jādomā!
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests