Golden Sammy

Blogs and Chats

Re: Golden Sammy

Postby lauva » 23 Jan 2017, 13:12

pag, jūs vēl arvien katru gadu potējat? vai tad tas jau nav atcelts? it īpaši jau tādās "progresīvāk" domājošās valstīs tas termiņš ir 3 gadi.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Golden Sammy

Postby Māra » 23 Jan 2017, 15:07

Henriete wrote:Bet, ja sapotēšu ātrāk, tā vispār var? 2 nedēļas pirms "termiņa" pasē?

Proootams. Nemaz nav reāli ievērot to datuma grafiku? Var kaut gadu ātrāk, cits jautājums - vai vajag :D
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Golden Sammy

Postby Alpina » 23 Jan 2017, 19:05

Henriete wrote:Bet, ja sapotēšu ātrāk, tā vispār var? 2 nedēļas pirms "termiņa" pasē?


Var ;) Galvenais, lai līdz tam ir - lai nepaliek tukšums pa vidu.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Golden Sammy

Postby Henriete » 24 Jan 2017, 13:28

lauva wrote:pag, jūs vēl arvien katru gadu potējat? vai tad tas jau nav atcelts? it īpaši jau tādās "progresīvāk" domājošās valstīs tas termiņš ir 3 gadi.


Katru jā. Ir valstis, uz kurām braucot, vajag katru gadu. Es to arī veterināram saku vienmēr un rādu pasi, ka mēs potējamies katru gadu.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Golden Sammy

Postby Henriete » 24 Jan 2017, 13:29

Māra, man visu laiku bija reāli. :D Man patika, ka katru gadu ir vienā un tajā pašā datumā, vismaz tad zinu ,ka viss ir kārtībā un nebija kur piekasīties.

Alpina, noteikti nē. Vēlāk toč nepotēšu, kā termiņš. Ja nu vienīgi pirms.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Golden Sammy

Postby Henriete » 24 Jan 2017, 13:41

Nē, nu smuki jau izskatās :D
Bet mums arī derīgums ir norādīts līdz 2017.04.02

Image
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Golden Sammy

Postby Māra » 24 Jan 2017, 13:52

Henriete wrote:Māra, man visu laiku bija reāli. :D Man patika, ka katru gadu ir vienā un tajā pašā datumā, vismaz tad zinu ,ka viss ir kārtībā un nebija kur piekasīties.

Kādam TIK organizētam varbūt, kā tu, tas arī nesagādā problēmas un arī ja iekritis veiksmīgs datums, ka var tikt pie veta tai laikā, bet ja būtu tāda prasība visiem - NEREĀLI, es teiktu :D Bērns saslimst, avārija, piedeg kartupeļi, lidmašina aizkavējas, õmīte izkrīt no gultas.... Nu tik daudz iemeslu, kas var nobrukt.
Man jau škiet, ja tā padomā, visam ar termiņiem parasti ir +/- bufera zona, ko atkarībā no štelles nosaka.
Un injekcija jau vispār ir bezgalindividuāla lieta, kas iedarbojas katram citādi un dažādus laika periodus. Nemaz nevarētu tā noteikt, ka tavam sunim tieši taja dienā tā iedarbība vairs nav. Visdrīzak jau iedarbība būtu vēl pāris gadus vismaz... ^^
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Golden Sammy

Postby Henriete » 24 Jan 2017, 14:08

Jā, tas skaidrs. Piekrītu. Nav tā, ka uzreizi tajā dienā beidzās iedarbība, to nemaz nesaku :D Tā nemaz nevar būt.
Bet nu, es vetam parasti saku, ka potējam katru gadu un tad viņš arī iepotē un ieraksta to termiņu, redz kur mums norādīts, ka līdz 2.04.17., nu kkā tā ir iegājies.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Golden Sammy

Postby Henriete » 25 Jan 2017, 12:09

Atkal atklājām jaunas vietas , šoreiz Gåseborg. Ļoti skaisti skati, foršas klintis, tajā pat laikā - mazliet bīstami. ^^
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Golden Sammy

Postby Imagine » 27 Jan 2017, 13:49

Ļoti skaistas fotogrāfijas. Tie skandināvu klinšu stāvkrasti ir brīnišķīgas vietas.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Golden Sammy

Postby Henriete » 28 Jan 2017, 13:37

Imagine wrote:Ļoti skaistas fotogrāfijas. Tie skandināvu klinšu stāvkrasti ir brīnišķīgas vietas.


Jā, pasakainas. :) Spēju tikai apbrīnot. Noteikti ir ko redzēt šaj' pusē. Nespējam sagaidīt, kad aizbrauksim uz Norvēģiju, arī tur noteikti būs iespaidīgi.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Golden Sammy

Postby Henriete » 06 Feb 2017, 00:33

Bijām izbraukuši un nemaz ne mazsvarīgi iemeslu dēļ.
Mums te ir gājis visādi, bet sīkumos neizplūdīšu.

Suns pagājušo svētdien norāva nagu dauzoties pa āru. Atlauza nost no ādas (saucām dzīvnaga). Un zem tā bija zara gabali, kurus paša spēkiem nevarējām izvilkt. Man suns ir reāli mierīgs un netaisa skandālus pa lieko, vienmēr ļauj apkopt savas brūces un traumas bez protestiem, tāpāt nekad nelaiza, ja viņam aizliedz. Viņš saprot, ja pasaka, ka nedrīkst laizīt.
Taču šoreiz neļāvās gan, protams, ka tas bezgalīgi sāp.. Zaru skaidiņas nevarēju izvilkt, jo suns kauca un rāva ķepu laukā. Noplēsa īkšķa nagu priekšējai kājai.
Nu neko... jābrauc vien būsa pie veta.
Šeit varu piezīmēt, ka zviedru suņiem , visiem (pat krancīšiem) vajadzīga apdrošināšana, jo veternārmedicīna viņiem ir ellīgi dārga. To paši zviedri atzīmē kā dārgu.
Taču mums ar apdrošināšanu nejiet tik vienkārši, jo ņemot vērā, ka mans suns ir LV c/r un kluba biedrs, un es negriebu viņu pārtaisīt par zviedru (viņu sistēmā ar nr utt), tad man ar to visu iet ilgi un sarežģīti.
Viņi piedāvā vairākas apdrošināšanas, veidus un sistēmas. Taču man arī jātiek galā ar kompānijām, kuras kaut ko no tā visa piedāvā...
Tad nu lūk, kāpēc to saku, jo apdrošināts suns saņem medicīnu lētāk. Ja kaut kas atgadās, tad pat apskate un minimāla iejaukšanās var izmaksāt vairākus tūkstošus kronas. Arī es dabūju samaksāt par apskati ap 125 eiro. Uzsvēršu, APSKATI :D

Tad nu arī vedām, protams, ka veselība 1.vietā, gatavojos lielām summām.
Braucām uz klīniku, kas skaitās akūtiem gadījumiem, jo tā bija svētdiena un arī bija vajadzīga tūlītēja palīdzība. Pirmkārt, uzņemšana atgādināja prestižu slimnīcu, kurā paņēmām nummuriņu savai kārtai, tad mūs pieņēma. Izjautāja, dokumentus - it kā kā parasti, suni nosvēra, tad lika gaidīt speciālā uzgaidāmā telpā.
Tad atnāca medmāsa, kura paņēma reģistratūras kartiņu (jā, kā slimnīcā katram slimniekam :D ), pienāca, sasveicinājās, paspieda roku. Apjautājās par notkumu. Tad aizveda mūs uz garu gaiteni, kur bija vairākas atsevišķas telpas dažādiem gadījumiem, ieveda mūs vienā no tām. Katrā kabinetā ir dators, kurā ievada datus un pa vidu galds, dažādas uzpariktes. Atgādināja zobārstniecību mazliet :D
Medmāsa (vai kā viņu nosaukt pareizi), suni apskatīja, tiesa gan vairāk vizuāli, neko daudz nedarīja. Neizmantoja līdzekļus un arī zarus neizvilka. Viņa, tā teikt, noskaidroja situāciju un tad pasauca ārstu. Pēc apmēram 7-10 min atnāca ārste un tā visu izdarīja. Izvilka tikai zarus un pat nenotīrīja. Pateica, ka nepieciešama operācija, kura maksā 6000 kr un +, jo tā esot plika operācija bez narkozes. Nu tā summa kopā savelkās liela. Mums bija jāpieņem lēmums.
Ātrākā operācija bija pieejama otrdienā. Jo uz visu ir jāstāv rindās.

Mēs parēķinājām, kad daudz izdevīgāk bija braukt uz LV. Tad nu pirmdien kāpām uz kuģa un braucām uz Latviju.
Tas, protams, sanāca lētāk. Nokāpjot no kuģa, pa taisno devāmies uz Mazo brāļu hospitāli. Lai apskaidrotu situāciju. Viņi suni kārtīgi izmeklēja, un secināja, ka nekādu operāciju nevajag. Apskatīja, notīrija. Secināja, ka nags ir pieķēries pie ādas atpakaļ un tam ir jāizaug un jānokrīt pašam, kā jau nedzīvam nagam. Protams, tas ir jāvēro un jāapgriež ik pa laikam. Tāpat kā pārējie.
Bet pārsteigums bija tas, ka šī ārste teica pilnīgi ko citu. Teica, ka operācijai neredz nekādu jēgu un uz doto brīdi viss izskatās labi. Dabūjām maksāt tikai par vizīti un zālēm, kas sastādīja 40 eiro.

Nekad nedomāju, ka naga noņemšana var maksāt 600 eiro +. Protams, operācija ir operācija, bet tā nav īpaši sarežģītas pakāpes, taču ar to jārēķinās.

Tagad es ,protams, cenšos pasteidzināt visu ar apdrošināšanu, jo šis gadījums varbūt nebija tik akūts, varēja gaidīt kādas dienas, bet - pfu pfu pfu, ja nu būtu nopietns emergency gadījums? Dabūtu maksāt + ārstēties. Apdrošināšanas pie tam sedz tikai daļu, jo pastāv procents par pašrisku.

Mums paziņas atstājušas klīnikās 50 000, 45 000 un ar visu apdrošināšanu izmaksājis prāvu kāpostu.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Golden Sammy

Postby seila » 06 Feb 2017, 10:56

Un mēs te vēl sūdzamies par dārgiem med.pakalpojumiem! :aknee: Interesanti - vetārsti pie jums iznāk dārgāk nekā cilvēku ārsti? Un ko tad darīt, ja situācija būtu nopietnāka, tik un jāgaida rindā tā operācija? :soks:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Golden Sammy

Postby Henriete » 06 Feb 2017, 12:22

seila, gan jau, ja būtu nopietnāk, operātu uzreizi. Ārsti jau it kā netrūkst. Tas būtu atkarīgs no problēmas.
Jā, dārgāk, viennozīmīgi. Tāpēc, ka jebkurš zviedrs, un ārvalstnieks, kurš maksā valstij nodokļus, var saņemt medicīnas pakalpojumus lētāk. Bet tas neattiecas uz dzīvniekiem. Tiem ir sava kārtība, kā jau minēju - apdrošināšana. Ja tās nav, tad pats var sev rakt bedri laicīgi, patiesībā, nu, ja ar suni kaut kas notiek.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Golden Sammy

Postby seila » 06 Feb 2017, 12:48

Baiss piedzīvojums.
Kā tagad Semam?
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Golden Sammy

Postby ash » 06 Feb 2017, 16:39

jā, dārgajās valstīs dzīvojot apdrošināšana ir must have. labi, ka nebija patiešām tik nopietna problēma.
kas attiecas uz operācijas vajadzēšanu/nevajadzēšanu - nu tā jau ir ierasta lieta ne tikai veterinārijā, medicīnā arī - viens ārsts uzskata, ka antibiotikas ir obligātas, otrs tajā pašā gadījumā neredz tam nepieciešamību, kāds uzskata - obligāti jāoperē, cits atkal iesaka citu metodi. tāpēc ir labi, ja var pieiet situācijām kritiski, visu izvērtēt un vērsties pie vēl kāda speciālista, nu protams, ja tas nav dzīvības-nāves jautājums, kur lēmumu pieņemšanai nav laika.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Golden Sammy

Postby Henriete » 06 Feb 2017, 18:34

seila, jā, diez gan. Jo nezini, cik tas izmaksās un kā sunim viss būs. Bet ir labi, Sems jau priecīgs un spēlējās, ārā arī grib dauzīties, tagad neizjūt diskomfortu. Tikai tad, kad tīru to brūci.

ash, taisnība. Nu arī uz doto brīdi varbūt izskatījās sliktāk. Kamēr aizbraucām, bija jau savilcies.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Golden Sammy

Postby Dylan » 10 Feb 2017, 15:21

Vai izvēlējāties apdrošināšanu? Un kapēc, jums svarīgi būt kādā klubā - tad sanāk, ka kaut kas ir lētāk? Jo mans suns nav nekādā klubā, bet internetā es iegādājos Agria.se apdrošināšanu.

Apdrošinājuma summa: 60 000 SEK
Pašrisks: 1 900 SEK
Medicīna: 6 000 SEK
Rehabilitācija 6 000 SEK
Vizītes līdzmaksājums 25%

Ikmēneša maksājums ar interneta atlaidi: 247 SEK

Zemākais pašrisks bija 1 200 SEK, bet rēķinot, ka tad jāmaksā par aptuveni 120 SEK mēnesī dārgāk, tad tiem, kas vetārstu apmeklē reti (praktiski tikai uz poti) un, ja nu tiešām, emergency, tad izdevīgāk sanāk 1 900SEK. Saprotu, ka 1 200 SEK sanāk izdevīgāk, ja vetārstu apmeklē biežāk kā 2x gadā, jauniem suņiem tas laikam nav īpaši aktuāli.

Bet pie patiešām nopietniem gadījumiem, es domāju, ka tāpat lētāk braukt uz Latviju. Jo, ja vizīte maksā 190eur, tad skatījos, ka, piemēram, kruīzs līdz Rīgai ar mājdzīvnieku kabīni, maksā 160 eur uz rītdienu. Jo kā jau minēji, naga noņemšana vien maksā 6 000 SEK. Mums pastaigbiedru suns ar visiem līdzmaksājumiem par lauztu kāju samaksāja aptuveni 9 000 SEK.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Golden Sammy

Postby Henriete » 11 Feb 2017, 12:50

Dylan, jā, paldies. Izsmeļoši. :)
Sazvanīju jau vairākus paziņas, saņēmu arī piedāvājumus angliski, tad vieglāk tulkot un saprast, ko un kā.
Pašlaik sliecos uz Agria, viņiem bija 3 piedāvājumi priekš manis.
Vēl interesē Svedea, jo tā arī bija samērā izdevīga un droša kompānija.

Drošvien, ka ņemšu Agria
"The first option is to have full Insurance. It includes:
1. Life Insurance 12 000 SEK (didn't know his price, but 12 is pretty normal for a golden retriever)
Veterinary Insurance 60 000 SEK, with deductible (the amount you pay if the dog is sick or injured) 1900 + 15% - an example: if the dog break his leg and the veterinary treatment cost 15 000 SEK, you pay the first 1900 SEK yourself, on the remaining 13 100 we pay 85% and you pay 15%
This Insurance also includes 6000 SEK for medication and 6000 SEK for rehabilitation
The price for this Insurance is 5257 SEK/year

2. Option nr 2 is the same insurance as the one above, but without life insurance. The price for that option is 4647 SEK/year

3. The third option is still 60 000 SEK in veterinary care, but with 2800 SEK + 15% as deductible and with no cover for life, meidcation or rehabilitation. The cost for this option is 3860 SEK/year''


Drošvien, ka ņemšu pirmo vai otro.

Un nē, klubā es te nestāšos. Mums ir un paliek LV c/r un reģistrācija klubā. Sapratu, ka nav jēgas no tā, man.
Te viedokļi dažādi par to apdrošināšanu, citi saka, ka ārzemju sunim nepienākas daudz kas no tās apdrošināšanas, citi saka, ka pienākas viss, ja vien maksā.
To arī noskaidroju, ka nav nekādas starpības, kādas valsts suns tas ir. Apdrošināšanu var noslēgt, ja suns te atrodās vismaz 6 mēnešus, ja mazāk , tad vajag veterinārsta izziņu
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Golden Sammy

Postby Dylan » 11 Feb 2017, 23:09

Tai pašai Agriai internetā ir ļoti labs kalkulators, pati vari saspiest visas iespējamās opcijas un salīdzināt, cik kurā gadījumā kas maksā. Nemaz nevajag Zviedru valodas zināšanas, ja orientējas ciparos : )
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests