Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Blogs and Chats

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 15 Nov 2012, 00:40

Vachel šodienas bildes ( vienreizēji stilīga meitene ar izteiktu šķirnīgumu)!!!

Vachel meklē mīlošas rokas!!!!!

Image
Image
Image
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby chiba » 15 Nov 2012, 10:38

Burvīgi mazuļi! Viņi ir tik smuki, kamēr mazi! Kaut gan lieli jau ar smuki :) Un jā- kožambildes visjaukākās. Atgādināja manu murmuli tajā vecumā :)
Bet nu jā- šis mani vienmēr mulsinājis, kā audzētāji 1,5-2mēn vecumā var pateikt- kuri ir perspektīvāki un kuri mazāk perspektīvi, ja viņi visi ir tik līdzīgi. Ok, protams, ja ir kādi diskvalificējoši trūkumi, tad jau skaidrs. Bet ja visi atbilst standartam? Un viņi taču augot ļoti mainās.
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby hatti » 15 Nov 2012, 11:08

sanita wrote:
hatti wrote:man patīk bilde,kur mazais šuchunds kož rokā! :samilejies:
un tā,kur ar mammu runājas.

skaisti VASi. :jaa:

Paldies! mazuļi ir ļoti forši. Ir ļoti interesanta lieta. Suņu mazuļi nemēdz būt neglīti un ļoti līdzīgi ne tikai sava metiena ietvaros, pat starp dažādiem metieniem. Bet izaugot atšķirība mēdz būt tik milzīga :jaa:
Tapec ir svarīgi , kad izdoma pirkt kucenu neskatīties tikai kads viņš ir jauks un skaists bet no kādas ģīmenes viņš nāk. Jo stabilāka un vecāka ģimene ( doma ir par to, ka audzētajs ilgi strādā ar šo ģimeni un ir jau vairākas paaudzes, jo lielāka iespeja iegadāties kucēnu, kurš izaugot būs tāda tipa, kā vairākums ģimenes pārstāvji). Protams, ir vēl jāsaprot, ka uz šķirnes suni ( kucēnu) jāskatās ne tikai no viedokļa man patīk, bet arī no standarta puses. Ja standartā rakstīts, ka VASam ir jabūt rudi melnam, tad nav jēgas meklēt balti melnu tikai tāpēc, ka man tā gribas. vai VASam nevar un nedrīkst būt rotveilera tipa galva, tas nav pareizi. Ar selekciju var panakt visu, bet vai tas ir pareizi ar savam iegribām bojāt šķirni?


jā,arī kucēnu raksturi mēdz būt atšķirīgi.

par šķirnes bojāšanu runājot,var uzgooglēt "panda shepherds".
tā ir mutācija,bet daži audzētāji Amerikā speciāli pavairo šos suņus,
jo,redz,viņi tak tik jauki un oriģināli,tos var pārdot par labām naudiņām.
un AKC tos reģistrē kā VAS... :lamajas:

citāts no sludekļa
"I have a litter of very rare AKC registered panda shepherd pups"
User avatar
hatti
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 26
Joined: 26 Sep 2012, 21:53

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby seila » 15 Nov 2012, 11:50

Lai arī pati esmu takšu fane, taču ''vācieši'' vienmēr ir patikuši :sirsninas: un uzskatu tos par visu suņu suņiem, ļoti skaista šķirne un tik plaši izmantojama, tāpēc ļoti priecājos par šo jauno blogu un tā nu ir iegājies, ka būšu te bieža viešņa! :roze:
Ļoti interesanti lasīt un uzzināt ko jaunu.
Tikko iegoglēju to panda shepherds - :asaras: skatos tiem amerikāņiem vienkārši nav ko darīt, nemaz nezināju, ka baltā krāsa ir skārusi arī VASus :sajucis:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 16 Nov 2012, 00:04

Sakarā ar nopietnu pasākumu - apmācību semināru, ko rīkojām šajās brīvdienas Liepājā,dažas dienas nerakstīšu.
Tapēc dažas mazuļu bildes desertā. Par jūsu jautajumiem arī vēlāk uzrakstīšu.

Kožāmās spēles!

Image

Image

Image
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby murkata » 16 Nov 2012, 12:37

O, Sanita! sveika :)
lai sokas bloga uzturēšanā :)

tsarp citu, man kā pilnīgam losim VASu lietās, vienmēr gribējies zināt, kāpēc mūsidneu promenentie suņi tik ļoti atšķiras no tiem, kas bija pagājušā gadsimta sākumā?

Image

kāda motivācija tādām izmaiņām?
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby chiba » 16 Nov 2012, 13:06

Pat šeit ir kādam jānāk un jāsāk vecā dziesma par to, ka VASi tādi un šitādi :grr: Vai tad nav gana jau par to runāts VASu sadaļā?
Vai tad visas pārējās šķirnes ir palikušas nemainīgas gadu desmitiem ilgi? Visas šķirnes mainās un tas ir normāli (protams, neaizejot galējībās, kā tepat nesen minētie panda shepherd utt.)
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 18 Nov 2012, 23:27

murkata wrote:O, Sanita! sveika :)
lai sokas bloga uzturēšanā :)

tsarp citu, man kā pilnīgam losim VASu lietās, vienmēr gribējies zināt, kāpēc mūsidneu promenentie suņi tik ļoti atšķiras no tiem, kas bija pagājušā gadsimta sākumā?

Image

kāda motivācija tādām izmaiņām?


Sveka! :)
ja godīgi, tad es pilnīgi piekrītu Cībai

Vai tad visas pārējās šķirnes ir palikušas nemainīgas gadu desmitiem ilgi?

Es tikai pateiktu tagad savādāk , vai tu gribētu tagad skatīties televizoru caur palielināmo stiklu, vai braukt ar auto bez kondicioniera, krāsniņas? Vai braukt ar zirga pajūgu uz Rīgu? Viss atīstās, šķirnes arī atbilstoši cilvēka izpratnei par atbilstību standartam. Atšķirība no daudzām citam šķīrnēm, VASu škirnei saglabājās pamatvertības un tika paplašīnātas tās izmantošanas iespējas, turklāt citas šķines pārvērtās no darba šķīrnēm par dekoratīvām, ieskaitot tavu, kur tikai nomināli un neliels sunu procents izpilda savas funkcijas.
Suns , kura bildi tu izliku, tagad būtu novērtēts ne augstāk par atzīmi "labi". :)
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 18 Nov 2012, 23:34

Liepājā kārtējo reizi tika rīkota IPO seminārs ar vienu no pasaules vadošiem speciālistiem no Somijas - Teemu Parviainen. Viņš ar savu suni 2011 gadā kļuva par IPO pasaules čempionu ! Un tāds cpečuks bija pie mums!!!!! :aptracis: :aptracis: :aptracis: Tas bija grandiozi!!!!!! :jiihaa: :jiihaa: :jiihaa: Zināšanas un pieredze, ko ieguvām, ir vienreizējas! Paldies viņam ka atrada laiku un iespēju atbraukt tādā ne IPO valstī un pastradāt ar tadiem mīļotājiem, kādi esam mēs. :sirsninas2: :sirsninas2: :sirsninas2:

Paldies visiem dalībniekiem , kuri piedalījās, jūs protat vertēt īstās vērtībās un vēlme iegūt īstās zināšanas jbligati atmaksasies. :alinji:
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 19 Nov 2012, 01:23

Audzētavas lepnums

Hardena B.K. :sirsninas:

Image

Šī kuce ir ilgi gaidīta un lolota! Viņa ir lieliski anatomiski uzbūvēta, Baltijas Zīgera uzvarētāja , trīskārtēja kausu ieguvēja par labāko darbu, apmācīta uz augstāko starptautisko apmācību pakāpi SchH3!!!!! Ļoti reti ir tā, ka kuce var apvienot lielisku izstāžu karjēru ar iespeju būt augstvērtīgai vaislas kucei. Hardena ir tāds unikāls gadījums - viņa ir super māte!

Hardenas bērni:

Simon B.K.( Baltijas Zigera Uzvarētājs 2012, Austrijas Zīgera Uzvarētājs 2012, Lietuvas Zīgera uzvarētājs2012, Polijas specializētās izstādes uzvarētājs 2012, Itālijas specializētās izstādes uzvarētajs 2012)
Image

Sabir B.K.( Krievijas Čēmpions, Krievijas daudzkārtējs specializēto izstāžu uzvarējājs 2012, Latvijas spec. izstāes uzvarētājs 2012, Somijas vicečempions Somijas Zīgerā 2012, Baltijas Zīgera viceuzvarētājs 2012 )
Image

Ornella B.K. ( Baltijas Zīgera uzvarētāja 2011, Latvijas galvenās izstādes uzvarētāja2011,Latvijas spec izstādes uzvarētāja 2012, Baltijas zīgera 3 ATLASES KLASES ieguvēja, Lietuvas 1 ATLASES KLASES Galvenās izstādes uzvarētāja 2012)

Image


Ievērojiet, ka rakstu rezultātus tikai par specializētām izstādēm, kur tiesa tikai SV tiesneši vai VASu speciālisti. Uz doto brīdi audzētavas suņi ir spējīgi konkurēt un cīnīties viss augstākā pasaules līmenī. Un kā pirādījums Simona un Sabira starts šī gada pasaules čēmpionātā Vācijā.
Sabir B.K. 44 vieta Simon B.K. 52 vieta! tas ir ļoti augsts u n ievērojams sasniegums!!!!!!

Pie tam Simonam, Sabiram, Ornellai un citiem Hardenas bērniem ir veiktas displāzijas parbaudes ( Vacijas un latvijas). Visi bērni ir veseli. Ornella un Simons ir nokartojuši starptautisko apmacību IPO1 !!!!!!!! :meitenedejo:

Lūk kādi sunči dzimst un aug mūsu audzētavā! :samilejies:
Last edited by sanita on 19 Nov 2012, 01:53, edited 1 time in total.
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 19 Nov 2012, 01:45

Nelila tkape. Ja kads nezina, ko nozīmē vērtējums " Atlases Klase", pastāstīšu. VASiem specializētās izstadēs atšķīrībā no standarta vertējumiem tiek dots īpašs vērtējums, kas izceļ no teicamnieku kvantuma īpašus suņus, kuri ir izcili savas šķirnes parstāvji. Šo vērtējumu dod tikai darba klasē un tikai galvenā valsts izstādē, suniem , kuriem ir izpildītas ļoti stingras prasības. Tas, pēc manām domām, ir ļoti pareizi un dod iespeju cilvēkiem redzēt kādam ir jābūt izcilam VASam.
Mūsu audzētāva tāds vērtējums ( piedodiet , Latvijā, kā vienmēr , īpašā valstī - tituls), tāds ir vairakiem suniem.

VA titula ieguvēji audzētava " no Bārtas Krasta"

VA1 Baltijas Zīgers, VA3 Krievijas Zīgers Odrija B.K.
VA1 Baltijas Zīgers Ergo B.K.
VA1 Baltijas Zīgers, VA2 Lietuvas Zīgers Hardena B.K.
VA3 Baltijas Zīgers, VA1 Lietuvas Zīgers Ornella B.K.
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby murkata » 19 Nov 2012, 17:57

chiba wrote:Pat šeit ir kādam jānāk un jāsāk vecā dziesma par to, ka VASi tādi un šitādi :grr: Vai tad nav gana jau par to runāts VASu sadaļā?
Vai tad visas pārējās šķirnes ir palikušas nemainīgas gadu desmitiem ilgi? Visas šķirnes mainās un tas ir normāli (protams, neaizejot galējībās, kā tepat nesen minētie panda shepherd utt.)


es neteicu šādi un tādi, es pajautāju, kāpēc!
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby murkata » 19 Nov 2012, 18:01

sanita, es nejautāju vispārināti. tieši tevis pieminētie funkcionālie uzlabojumi mani intersē. visi pieraduši, ka, ja kāds vaicā"kāpēc tam sunim ir zema šasija?", tad tā ir ņirgāšanās.
paskaidro man kā pilnīgam, losim, ar ko šādi leņķi ir labāki? man vienkārši interesē!

P.S. manā šķirnē dekorācijas ir ja nu vienīgi austrālijā, kur medības ir pilnībā aizliegtas. pie mums šī šķirne ir parādījusies tikai 9 gadus atpakaļ un pie aizliegtām lauka putnu medībām, medību apmācība mākslīgos apstākļos tomēr notiek!!! un suņi mācās un kārto diplomus pie ārzemju ekspertiem ;) ne visi, mazs procents, bet tas ir tieši medību nosacījumu un atšķirīgo tradīciju dēļ. pie tam, sargs vienmēr ir vairāk pieprtasīts

P.P.S. par citām šķirnēm i nerunā! Mastino neopolitāno, piemēram!...
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 19 Nov 2012, 20:24

murkata wrote:sanita, es nejautāju vispārināti. tieši tevis pieminētie funkcionālie uzlabojumi mani intersē. visi pieraduši, ka, ja kāds vaicā"kāpēc tam sunim ir zema šasija?", tad tā ir ņirgāšanās.
paskaidro man kā pilnīgam, losim, ar ko šādi leņķi ir labāki? man vienkārši interesē!

P.S. manā šķirnē dekorācijas ir ja nu vienīgi austrālijā, kur medības ir pilnībā aizliegtas. pie mums šī šķirne ir parādījusies tikai 9 gadus atpakaļ un pie aizliegtām lauka putnu medībām, medību apmācība mākslīgos apstākļos tomēr notiek!!! un suņi mācās un kārto diplomus pie ārzemju ekspertiem ;) ne visi, mazs procents, bet tas ir tieši medību nosacījumu un atšķirīgo tradīciju dēļ. pie tam, sargs vienmēr ir vairāk pieprtasīts

P.P.S. par citām šķirnēm i nerunā! Mastino neopolitāno, piemēram!...

OK! Uzdošu tev arī jautājumu. Vai konkrēti suns tavā bildē ir pareizs un vai viņu var uzskatīt par pareizu VASu, ka viņām nav tā "zemā šassija"?
Dzīvs piemērs ( viena kuce divas dažādas stājas bildes):

Image

Image
Atšķirība ir acīm redzama. :)
Turpinot runat par "šāssiju"", varu tev pateikt, ka nepazīstu nevienu veselu VASU, kas normāli , bez stājas, stāvētu ar tik hipertrofiski nolaistu auzmugurēju daļu.
Par apmācību, tas ir forši, ka mācāt, es lasu par jūsu aktivitātēm.
Last edited by sanita on 19 Nov 2012, 23:15, edited 1 time in total.
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 19 Nov 2012, 20:34

murkata
Nedomāju, ka tu noliegsi to, ka daudzas šķīrnes tagad netiek apmācītas un ir zaudējušās savas šķirnes būtību.
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 19 Nov 2012, 23:20

Un atkal mazuļi

Image

Image
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 19 Nov 2012, 23:28

Image

Image
Image
Šīs puika ir īpašs. Viņš ļoti stiprs, platām krūīm, kolosālu iespaidīgu galvu bet pie visa tā viņa kustības ir vieglas, ļoti platas un pāŗliecinošas.
:sirsninas2: :sirsninas2: :sirsninas2:
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 19 Nov 2012, 23:32

Nopietnas spēles.

Image

Trinīši

Image
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 19 Nov 2012, 23:36

Mazuļi meklē super rokas, jo paši ir super un ir pelnījuši visu pašu labāko!!!!!
sanitagoricka@inbox.lv www.nobartaskrasta.lv
Image
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 21 Nov 2012, 11:01

Runājot par Hārdenu.
Viņa ir kolosāla ne tikai kā šķirnes pārstāvs, bet arī kā mājas suns. Tādu komfortablu suni reti var sameklēt. ja tu gribi ar viņu spēlēt, viņa atsaucās momentāli un labprāt ar tevi spelēs, ja esam atnākuši no darba noguruši , viņa neuzbāžās un pacietīgi gaida , kad tad viņu pasauks un viņa varēs savu galvu mīļi nolikt saimnieka klēpīs, lai būtu samīļota. Viņas mīlošas acis skatās tev līdzi un tu jūti to siltumu un viņas lielo sirdi, ko viņa ir gatava tev atdot pilnībā. Un kā viņa audzina mazuļus!!!! To nav iespējams pastāstīt, to ir jāredz. Citiem patīk vērot , ka peld zivtiņas akvārījā, bet es saņemu pilnu relaksu un baudu no ta , kad vēroju kucēnu un viņas attiecības, spēles un audzināšanas brīžus.

Tāda viņa ir mājās

Image

Tāda viņa ir izstādē

Image

Tādas esam mēs abas

Image
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests