Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Blogs and Chats

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 22 Nov 2012, 00:58

Brīvdienās mums bija lielisks seminārs ar vienu no labākiem IPO pasaules treneriem un sportistiem. No visas sirds esmu viņam pateicīga, ka viņš neatteica un atbrauca uz mūsu valsti, kur IPO ir ļoti vāji atīstītīs sporta veids un arī interesentu loks ar gadiem samazinās, jo daudzi saprot, ka tas ir ļoti darba ietilpīgs un smags darbs.
Bet B.K. suņi bija parstāvēti pietiekosi plašā pulkā ( vienīgie šou līnijas suņi). Pārējie dalībnieki bija izteikti darbinieki, kuri ar saviem īpašniekiem aktīvi sporto vai godam strādā policijā un muitā. dažās bildes no semināra.
Semināra vadītājs
Teemu Parviainen ( IPO Pasaules čempions 2011 g.). Ļoti atklāts, atraktīvs, smaidīgs! Un super profiņš.
:)

Image

Image
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 22 Nov 2012, 01:01

Ļoti ļoti lielu paldies gribu pateikt ievai par palīdzību seminara darbā. Tik perekts tulks un ļoti ieinteresēta visā processa! ieva, mēš tevi ļoti mīlam!
:sirsninas2: :sirsninas2: :sirsninas2:
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 22 Nov 2012, 01:08

Un mūsu Bārtas krastieši seminārā. saņēmām daudz uzslavas no Teemu par pareizu apmācības sistemu, ko esam izvēlējušies, par labu mūsu figuranta darbu, par kolosālām pēdām, ko parādija jaunā Terrica. Un protams novēlēja neapstāties bet strādāt tālāk un uzlabot esošo līmeni, jo vienmēr ir pie ka stradāt.
Terrica pēdās.( Teemu bija ļoti apmierināts, un teica, ka viņa esot ļoti labs pēdu suns)

Image

Image

Image

Image

Image
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby Citroniņš » 22 Nov 2012, 02:01

Apsveicu ar blogu :) nu man būs vairāk ko palasīties :)
Gribēju pajautāt, kapēc bildēs redzamajam sunim meklējot pēdas ir kakla siksna un siksna ap vidukli?
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 22 Nov 2012, 20:09

Citroniņš wrote:Apsveicu ar blogu :) nu man būs vairāk ko palasīties :)
Gribēju pajautāt, kapēc bildēs redzamajam sunim meklējot pēdas ir kakla siksna un siksna ap vidukli?


Image

Ceru, ka būs interesanti.

Šī siksna ir speciāli pēdām. Ļoti ērta un palīdz sunim pareizi mācīties. ievēro, ka pavada iet starp kājām, lai brīdi, kad suns ož pēdu būt brīvai, bet ja suns, dara nepareizi, vai iet prom no pedas, tad pavadu uzvelk un suņa galva tiek vilkta uz leju, pie pedas.
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 23 Nov 2012, 20:19

IPO pamatā ir paklausība. Viņa ir pēdās, viņa ir, protams paklausību daļā, viņa ir arī "C" daļā. Sunim visos posmos ir jābūt paklausīgam un ar ļoti augstu draivu. Tas ir ļoti grūti, jo pārsvarā mums ir tendence nospiest sunus bez viņu iekšējas sapratnes. man arī ir tādas kļūdas, un it sevišķi kad gatavojies eksāmeniem. tas notiek pieredzes trūkuma dēļ, un godīgi laba instruktora klātbūtnes dēļ, jo trenēt paklausību vienatnē kvalitatīvi nav iespējams. tapēc , kaut semināra programmā nebija paredzēta paklausības daļa, tomēr mēs to paņēmām, jo Tēēmu uzskata, ka tas ir pats būtiskākais suņu apmācībā.

Visu semināru Teemu pacietīgi atkārtoja vienkāršākāš lietas, kuras ir ļoti saprotamas, bet tikko mēs ar suni tiekam laukumā daram tādas vienkāršas kļūdas, smieklīgi. :)

Image

Image

Image

Semināra visas daļas notika zirgu manēžā "Kentaurs", par ko esam ļoti pateicīgi Andrim!!!!
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 26 Nov 2012, 00:07

Mazuļi aug un kļūst vien skaistāki! :sirsninas2: :sirsninas2: :sirsninas2:

Image

Image

Image
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 26 Nov 2012, 23:44

mazie draiskojas pa sētu. :sirsninas: :sirsninas: :sirsninas:

Image

Image

Image
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby čība » 27 Nov 2012, 08:20

sanita wrote:Visu semināru Teemu pacietīgi atkārtoja vienkāršākāš lietas, kuras ir ļoti saprotamas, bet tikko mēs ar suni tiekam laukumā daram tādas vienkāršas kļūdas, smieklīgi. :)


Man tāds secinājums ir pēc katra semināra :tikainesaki:

Ļoti interesanti raksti, ceru, ka turpināsi :jaa:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 27 Nov 2012, 23:54

čība wrote:
Man tāds secinājums ir pēc katra semināra :tikainesaki:

Ļoti interesanti raksti, ceru, ka turpināsi :jaa:



Paldies, man ir nelielas grūtības ar rakstīšanu, jo tomēr latviešu valoda nav mana dzimtā valoda, neskatoties uz manu vārdu, bet es cenšos. :)

Man ir vēl viens secinājums, ka seminari nepalīdz IPO atīstībai, jo tā netiek kultivēta un atbalstīta no LKF puses, neskakoties uz to, ka esam FCI valsts jau tik ilgi, šī apmācība tiek ignorēta. Bet ar saviem spēkiem mēs nevarēsim to atīstīt, jo šī apmācība ir ļoti laika un darba ietilpīga. Prasa speciālista klātbutni pastāīgi bet ne periodiski, pie tam ir daudz skolu un kad rīko seminārus ar dažādiem spečukiem, ar dažādiem apmācību paņēmieniem, tas dod tikai haosu apmacībā. tapec es neredzu jēgu no tā, ko dara Solvita, es un ISC. Mēs tālāk par eksāmena rīkošanu un kārtošanu, nu savā līmenī vēl rīkotās sacensībās varēsim ko darīt bet tālāk ... IPO nav adžilitī, nav obidiens un t.t., ļoti daudzpusējs un grūts sporta veids.
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 28 Nov 2012, 00:09

Bija ļoti interesanti paklausīties Teemu arī teorētiska seminarā. Īsumā tika teikts vissvienkaršākās lietas, kuras mēs saprotam, bet bieži aizmirstam par viņām. Jaucam audzināšānu un apmācību, mums suņi ir ģimenes locekļi, viniem suņi ir sportisti, līdzvērtīgie partneri un attiecības viņiem ir atbilstošas. Suņu apmacībai ir jabūt ļoti skaidrai melns-balts, nevar būt pelēkās zonas, pat ja jums ir konflikts ar suni, darbu janoved līdz galam, sasniedzot rezultātu. Obligāti vajag saprasts un redzēt sava suņa potenciālu un mācīt iekš viņa spējām un iespējām. Apmācība paklausībai notiek tikai speciālista klātbūtnē, jo viņš jums pateiks ko dara suns un kādas kļūdas jums ir, pretējā gadījumā, jūs daudzas kļūdas vienkārši neredzat un tās nostiprinat ( piemēram , suns neapsēžas līdz galam, pie blakus iešanas, vai iet šķībi, vai viņam krīt motivācija, viņš kļūst reaktīvs un t.t.).
Apmācība sākās ar tehnikas apmācību ( komandu sapratni, to izpildi, ātrums , precizitāte) pēc tam, kad suns to izpild zibenīgi, precīzi, tiek pieliktas emocijas. Un te ir visslielākā problēma, jo to nemāk neviens no mūsu treneriem, tehniku māca, dodot sunim barību, pec tam bumbu, bet kad pienāk brīdis pieslēgt emocijas, tad suns sāk strādāt saimnieka dēļ, kad nākošā komanda ir kā apbalvojums iepriekšējai. Mums ir lielas problēmas ar emocijam, jo mācot tehniku mēs pārsvarā nospiežām suņus un daram viņa uzvedību reaktīvu. Tapēc ir vajadzīgs blakus spečuks, kurš palīdz, bet mums tadu nav un .... apburtais loks. :aizlaimes:
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby chiba » 28 Nov 2012, 10:19

sanita wrote:tapec es neredzu jēgu no tā, ko dara Solvita, es un ISC.

Es gan redzu jēgu! Protams, es saprotu Tavu domu par to, cik tālu jūs spējat aiziet un kur vairs tālāk nevarat. Bet tam visam tāpat ir jēga, jo aizvien vairāk VASu saimnieki tomēr domā, ko dara, un pieiet šīm lietām nopietni. Ja kaut viens suns ir aizgājis IPO ceļu tā vietā, lai dzīvotu uz dīvāna vai izietu "apmācību" pie onkuļa Vasjas, kas māca ar piespiešanu un agresiju, tad tam ir jēga! Un, iespējams, jo vairāk cilvēku nodarbosies ar IPO, varbūt kaut kas ar laiku mainīsies arī LKF līmenī.

Starp citu, burvīgi kucēni dažus postus augstāk. VASiņi ir tik mīļi bumbuļi, kamēr mazi! :sirsninas2:
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby čība » 28 Nov 2012, 11:24

sanita - es jau teiktu skarbāk, LKF kopumā ne tikai neatbalsta šo sportu, bet grib norakt...

Semināriem gan es redzu jēgu, bet ne tik daudz globālo, kā personisko. Man personīgi būtu gribējies aizbraukt arī uz Liepāju, tai pat laikā saprotu, ka pie soma ar hofavartu nav ko darīt, bet gribētos - jo tas ir vēl viens skats uz apmācību un iespēja "uzsūkt" informāciju.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 28 Nov 2012, 23:22

chiba wrote:Es gan redzu jēgu! Protams, es saprotu Tavu domu par to, cik tālu jūs spējat aiziet un kur vairs tālāk nevarat. Bet tam visam tāpat ir jēga, jo aizvien vairāk VASu saimnieki tomēr domā, ko dara, un pieiet šīm lietām nopietni. Ja kaut viens suns ir aizgājis IPO ceļu tā vietā, lai dzīvotu uz dīvāna vai izietu "apmācību" pie onkuļa Vasjas, kas māca ar piespiešanu un agresiju, tad tam ir jēga! Un, iespējams, jo vairāk cilvēku nodarbosies ar IPO, varbūt kaut kas ar laiku mainīsies arī LKF līmenī.

čība wrote:sanita - es jau teiktu skarbāk, LKF kopumā ne tikai neatbalsta šo sportu, bet grib norakt...
Semināriem gan es redzu jēgu, bet ne tik daudz globālo, kā personisko. Man personīgi būtu gribējies aizbraukt arī uz Liepāju, tai pat laikā saprotu, ka pie soma ar hofavartu nav ko darīt, bet gribētos - jo tas ir vēl viens skats uz apmācību un iespēja "uzsūkt" informāciju.

Paldies, lasot jūsu domas, varbūt arī jums ir taisnība, es par jēgu. Es jau skatos uz to, ka jau 6 gadus organizēju seminārus un kā bija neliels interesentu pulciņš , sejas praktiski nemainās, tie jaunie kas parādās, iespējams turās kādu laiku, bet pēc tam aiziet, jo sistēma nedarobjas, nav atbalsta un ir pārāk dārgi, neadekvāti dārgi sniegtiem pakalpojumiem. Visāpasaulē šī sistēma darbojās mīļotaju vidē, kur apmacība laukuma saviem biedriem ir par velti, pie mums tas ir bizness un tas traucē atīstībai, šeit arī ir lielāka pretruna mūsu sistēmā, jo organizācija pieprasa apmacibu vai testus kā obligātā prasība vaislas darbam pie tam nedodo iespeju un neradod apstākļus lai cilvēki varētu to izpildīt.
Bet man tomēr priecē, ka jums tas ir interesanti, tad jau viss notiek un ir kur virzīties.
Par hovavartiem un somiem nepiekrītu. ja jau ir doma macīties, labakus par somiem neatrast. Tik caurspidīga un saprotama apmacību sistema , kāda ir viniem, vāciesiem nav, krieviem nav, varbut beļģiem, bet tie ir mums nesasniedzami.
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby sanita » 28 Nov 2012, 23:26

chiba wrote:Starp citu, burvīgi kucēni dažus postus augstāk. VASiņi ir tik mīļi bumbuļi, kamēr mazi! :sirsninas2:


Liels paldies! :sirsninas2:
Mazie kucēni jebkurai šķirnei ir kolosāli un vienmēr ir simpatiski, bet lai no skaista kucēna izaugtu skaists suns, tā jau ir māksla. Tas arī saucās šķirnīgums. ;)
Last edited by sanita on 29 Nov 2012, 20:50, edited 1 time in total.
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby NARDICUM » 29 Nov 2012, 08:36

Sveiki, Sanita!
Apsveicu ar tēmas atklāšanu! :sirsninas2: Beidzot varam visi paskatīties uz foršajiem BK vasiņiem! :sirsninas: :samilejies: :sirsninas:
P.S. Runājot par murkatas jautājumu, nu es nemaz neredzu iemeslu apvainoties. VAS-istu kopējā vaina ir tā, ka uzreiz apvainojas, nezinu, var būt, ka vienkārši pārāk daudz ir dzirdēti uzbraucieni un liekas, ka labākā aizsardzība ir pretuzbrukums, bet ne jau visi jautā ar domu uzbraukt! Visas, vai gandrīz visas šķirnes ir mainījušās savā attīstībā, citas uz labu, citas uz sliktu pusi, bet no tiem laikiem, kad man bija VAS, atceros, ka izmaiņas šai šķirnē tika izskaudrotas no mehānikas viedokļa, piemēram, ka sunim ar kakla izeju 45 grādi ir fiziski vieglāk ilgstoši iet pa pēdu ar nolaistu galvu, nekā ja viņam būtu 90 grādu leņķis utt.Tā tikai liekas- nu jebkurš suns taču var nolaist galvu līdz zemei! Bet, ja viņam šādi ir jāiet vairāki km, tad tas ar augsto kaklu tomēr ātrāk nogurst.
P.S.S. Un kāpēc Jūs te visi domājat, ka LKF neatbalsta tikai IPO? :sarkstosa: Diemžēl, situācija ir tāda, ka mūs te visus (jo tā nopietni skatoties, LKF esam mēs visi!) interesē tikai un vienīgi izstādes, mums praktiski nenotiek suņu darba pārbaudes un sacensības, reģionos šajā sakarībā vispār ir sviests, ja cilvēkam ir ne izstāžu suns, viņam praktiski nav ko darīt LKF, jo citas aktivitātes nav praktiski pieejamas (tas, kas notiek uz izstāžu fona ir asaras) un tie cilvēki atbirst- sēž mājās vai aiziet pie disidentiem. Es to redzu ar medību suņu apmācībām, Kurzemē ir liela interese par tām, bet aktivitātes notiek tikai Rīgas reģionā, kur ne visi var atļauties izbraukāt.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby čība » 29 Nov 2012, 08:59

sanita wrote: Par hovavartiem un somiem nepiekrītu. ja jau ir doma macīties, labakus par somiem neatrast. Tik caurspidīga un saprotama apmacību sistema , kāda ir viniem, vāciesiem nav, krieviem nav, varbut beļģiem, bet tie ir mums nesasniedzami.


Somiem ir laba skola, ļoti laba skola - domāju par to liecina rezultāti. Sev es redzētu jēgu mācīties pie soma, bet - bez suņa. Un galu galā viss atkarīgs ir no konkrētā trenera. Ir treneri, kas uzskata, ka ja sunim nav tā "draiva", viņš jānoliek uz dīvāna un jāmeklē labāks suns. Nez kāpēc tieši tāds priekšstats man ir radies par somiem - iespējams, maldīgs :neparliecinats:
Bet tas man atkal patīk krievu skolā (ja Kuzjutinu var saukt par krievu skolu, jo ir ļoti liela beļģu ietekme) - filosofija, ka jāstrādā ar to suni, kas ir un jāstrādā uz maksimumu. Tam pašam Ļihačovam ar nebija tieksmē kādu suni "norakstīt".
Vācu skolu piekrītu - tur kaut kas nav. Pie vāciešiem bijusi neesmu, bet to var redzēt pēc tā, kā startē suņi. Tai pat laikā tā ir vienīgā skola manā šķirnē, kas var lepoties ar pieredzi - un tas nav mazsvarīgi. Tiki, protams, kamēr nebūs pasaules hofavartu IPO čempionāts - neko pateikt nevarēs. Bet vācieši savā barā nemaz netaisās nevienu no malas laist iekšā un paskatoties startus - ir saprotams kāpēc...
Respektīvi atliek man strādāt kopā ar Jums un piegrozīties malinua un VAS standartiem :kanepe: Un iespējams, tas nemaz nav slikti :koslene:

Tas, ka LKF neatbalsta šādus seminārus ir sāpīgi :neparliecinats: Pēc būtības jau vienalga vai atbalstīt, ka atbrauc soms, vai krievs. Bet LKFam šo sportu nevajag - tas ir vairāk kā skaidrs un viss balstās uz entuziastiem. Kaut gan pēdējās sacensības skatījos, bija daudz dalībnieku - vismaz atsevišķās daļās :jaa: Bet tas ir audzetāju, treneru un pašu saimnieku entuziasms, nevis LKF nopelns. Man jau šķiet, ka vaislai LKF prasa arvien mazāk - vai tad VASiem vaislas atlasi neatcēla? Tests - BH, vai tas maz ko nozīmē? Nezinu vai atceries kā mēs nolikām BH pie Grūbes - es pati sevi cauri nebūtu palaidusi :tikainesaki:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby NARDICUM » 29 Nov 2012, 14:45

Man jau šķiet, ka vaislai LKF prasa arvien mazāk

Prasa it kā vairāk..., bet ne to, ko vajadzētu :(
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby dresetajs » 29 Nov 2012, 20:35

Par IPO neatbalstīšanu- gan nepiekrītu. Kapēc? Naudas ziņā no LKF ieguldīts un atbalstīts ļoti daudz. Visneatbastītakais (naudas ziņā) sporta veids Obedience :medos: Jums semināriem deva zāli LKF telpās, pirka munīciju, apmaksāja instruktoriem seminārus utt. A ko jūs, IPOsņiki, iedeva LKF? Varbūt paraugdemonstrējumus rādījat CACIB izstādēs, sacensības zem LKF vāŗdā rīkojat, vai pārstāvējat Latvijas godu dažādā līmeņa sacensībās ārvalstīs (kaut Igaunijā, Lietuvā)?
Obd sportisti (kurus pat mazāk neka ar IPOšņikus) gan vairākkārt piedalījas CACIB izstādēs paraugdemonstrējumos, gan rīko sadarbībā ar LKF CACIOb līmeņā sacensības, gan uz Pasaules Čempionātiem brauc. Un cik LV ir starptautiskā klases līmeņa Obd sportistu? 1.5, jo mans Ergo jau vecs... A cik tos, kuri nokārtoja IPO-3? Un kur jūs visi esat?!? Kur LKF ieguldīto līdzekļu rezultāts?!? A mums pat zāli atteica stjuartu apmācībai, par savu naudu īrējam... Un pat par darba grāmatiņam mēs maksājam! :ninja:
Brīžiem liekas, ka daži pa daudz cikste! :medas:

A suņi smuki :estevisamilosu: Un semināri ir vajadzīgi! :jaa:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Vācu aitu sunu audzētava " no Bārtas Krasta"

Postby čība » 30 Nov 2012, 08:58

dresetajs wrote:Par IPO neatbalstīšanu- gan nepiekrītu.

Es neredzu, ka LKF vispār atbalstītu sportu, ja godīgi - nevienu. Kādu semināru jau atbalsta, bet vienotas sistēmas nav un nav arī regularitātes nav, nekādas skaidrības. Un pie tā jucekļa, nekādas izaugsmes arī nebūs.
Neredzu, ka LKF kaut ko darītu, lai sportu popularizētu. Nerunāju par InterSportCanis, bet LKF kā vienotu organizāciju. Neredzu sistēmu un LKF mērķi :jaut:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests