Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Blogs and Chats

Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby eldberg » 05 Feb 2013, 19:52

Jā, bez priekšvārda, mēs stādām priekšā 2nd Versatile Runes:
Yes, this time with out much preface, we present the 2nd Versatile Runes:

Links uz šo blogu/link to this blog: http://www.suni.lv/2ndversatilerunes

Image

Vecāki/Parents: Tres Colores Zimzalabim (Hagl) + Tres Colores Ure de Jorka (Ure)
Info par/info about: Haglu - viewtopic.php?f=63&t=1004
Info par/info about: Ure - viewtopic.php?f=63&t=861

Jautājumus/padomus un atbildes uz mūsu jautājumiem droši drukājiet te vai egirts@gmail.com ; 26445702
Questions/advice and answers to you questions - please reply here or at egirts@gmail.com +371 26445702
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4230
Images: 509
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby eldberg » 05 Feb 2013, 19:53

Kāpēc tomēr Hāgls un Ūre?
Vairāki iemesli.
Abiem suņiem ir vairākas rakstura īpašības, ko ir vērts saglabāt nākamajās paaudzēs.
Hāgls, kuru pazīst visi kā "pats Hāgls", jeb suns ar raksturu. Pirmais Austrālis droši vien pasaulē, kas izcīnījis kamanu suņu sacensībās pirmo vietu, izcils falšā zaķa ("mini-kursings") skrējējs, LV CH un 3 CACIB, un galu galā - tas ir Hāgls :)
Ūre - izcili ganīšanas instinkti, lieliskas frisbija un Pitch&go spējas, BALT JCH&CH, pati nākusi no izcila metiena. Piem mums dzīvo Ansuz - puika no iepriekšējā metiena - ātri nokārtoja LV JCH un arī ir mantojis izcilas ganīšanas instinktus un ir jau kļuvis par frisbija sacensību uzvarētāju.
Abi vecāki ir ar labiem veselības pārbaužu rezultātiem:
Hagl - BB/00, acis tīras, HSF4 tīrs
Ure - AA/00, acis tīras, HSF4 tīrs
Un vēl - varbūt padevāmies spiedienam - kāpēc gan jūs nesapārojiet Hāglu ar Ūri... (par to sīkāk laika gaitā)
Šis ir Ūres pēdējais metiens!

So, why Hagl and Ure?
There are several reasons.
Bouth of them have parts of character, that are worth to be kept in futre generations.
Hagl, who many know as "The Hagl", or the dog with a character. Most likely first Australian shepherd in world, who has scored a win in sleddog competition, superb "false-rabbit" ("mini-loure-coursing") runner, LV CH and 3 CACIB, and after all he is the HAGL :)
Ure -sperb sheep herding instincts, great at frisbee and Pitch&go, BALT JCH&CH, her self comes from a great litter. Ansuz, a boy from the previouse litter live with us - is all ready LV JCH along having the same superb herding instincts and has managed to win a frisbee competition.
Bouth parents have good health results:
Hagl - BB/00, eyes cleared, HSF4 clean
Ure - AA/00, eyes cleared, HSF4 clean
Also we maybe gave in to the preasure - why you dont mate Hagl and Ure...
Anyway, this is Ures last litter!
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4230
Images: 509
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby eldberg » 05 Feb 2013, 19:58

Kucēnu nākšana pasaulē.

Pirmdiena, kamēr vēl esmu darbā, Sandra ziņoja ka Ure paliek nemierīgāka... 16:38 pirmais kucēns bija klāt... Melna meitene. Maziņa.... 210gr. Mazāka pat par iepriekšējā metiena mazāko kucēnu. Bet nu zīšanas refleks labs un viss ok. Pēc stundas jau es biju mājās. Piezvanīju vetārstam, lai ir dežūrējošais, ja nu kas. Sēdējām un gaidījām nākamo. Šoreiz ja ztraukums nav tik liels... ir jau +- sk kas un kā. Tehnoloģijas attīstījušās, iespējams sačatot ar porfesionāļiem caur Tableti (planšetdatoru). Iet iet laiks... paiet 3h un 19:39 ir klāt nākamais kucēns. Atkal melns. Un atkal meitene :) 420 grami. Tātad 2x lielāka par pirmo... vizuāli arī gandrīz vai 2x lielāka. Arī labi zīž. Ure kā vienmēr apēd placentas, mēs apgriežam nabas saiti un tā nu abas māsas gaida nākamos. Šoreiz neesam taisījuši rentgenu (pagājušoreiz jēga tā pat nebija)... vizuāli Ure bija nedaudz mazāka kā pagājušoreiz... domājām ka būs 5-6. Padzeram kafiju, jo skaidrs, ka pavadīsim pus nakti minimums. Labākais ir ka man rīt ir jābūt darbā, bet Sandrai uz darba interviju ;)

Vēl 2h un tiekam pie nākamā... tas ir nākamās, atkal meitenes! Marmors. Zilais. Arī liels kucēns. Bet... nav placientas... jau bez nabas saites... zināms, ka tā var būt, bet zvans pārbaudīt. Jā, nākšot laukā pēc brīža. Bet tā arī nav. Pēc brīža, atnāk nākamā melnā meitene. Un atkal bez placientas. Hāglam pārojumā Lietuvā bija 4 meitas (4 kucēni). Tātad - 8 no vietas jau! Kādu laiku vērojam kucēnus, sarunājam ar Sandru ka viņa iet gulēt. Paiet jau 3h... nākamā nav... kontrakciju ar praktiski nav! Ik pa laikam Ja 2h nekas nenotiek, liekam Urei iet pastaigāt. Bieži tas nostrādā. Arī tagad ejam laukā staigāt... bet nekā nav. Veicam mākslīgu stimulāciju ar roku (pirkstu)... dzemde ir pavērusies, burbulis ir, bet laukā netiek izspiests. Ar stimulāciju panākam dažas saraušanās, bet nekā. Izlemju zvanīt vetārstam, lai dabūtu zāles. Sandra paliek dežūrā, es braucu pēc zālēm.
Kad jau braucu atpakaļ, pēc 4 stundām pēc iepriekšējā ir tomēr klāt nākamais. Jā, beidzot puika! Melnais. Papildus iznāk tās 2x placentas. Izlemju pēc ārsta ieteikuma ielaist 2ml, kas arī palīdz , pēc 40 min un 20 minūtēm mms ir vēl 2 marmora meičas. Abas lielas. Abas knap knap laukā, ka jau rāpo pupu virzienā. Kā pieliek pie pupa, tā burtiski to pakampj! Pika gan kādu laiku atkopās, jo bija saguris. Bet zīda vienalga labi pēc tam. 7 ir klāt. Vajadzētu būt visam. Lai nepaliktu nekas iekšā iešpricējam pēc ārsta ieteikuma vēl 1,5ml. Sandra atkl aiziet gulēt, es palieku dežūrā. sēžu kastē blakus un paijāju Uri. Jamā jau atslābst, pat paguļ. Zāles neko nav devušas, tāpēc ja nospriežu ka viss ir. Bet nu protams... pēc 1,5h ir vēl viena. Marmora meitene. Bez placentas (tā izkrita vēl pēc 2h). Pulkstens 6.00 jau čatā saņemu apsveikumus, atstāstu nedaudz par visu n tad ar 7.00 aizeju uz 2h pagulēt. Atnākot 9.00 visi smuki zīž. Ne visi, jo pupi nepietiek visām. Parasti 2 kucēni guļ, pārējie pie piena mašīnas. Piena ir daudz. Bet Galiņi ir lieli, mazajam švaki saķert. Bet cīnās un iet labi.
Kucēnu dzimšanas diena visiem būs 28.01, jo vairākums (laika ziņā) ir no šī datuma.
Bilde jau nākamajā dienā:
Image

Mācības:
Tomēr ir jātur mājās zāles
Mākslīgā stimulācija (uz to ir jāspēj saņemties)

Kas jau bija iemācīts:
Pietiekams daudzums paklājamo sedziņu
Pastaigas starp kucēniem (ja lieli intervāli)
Kucēni jāceļ uzmanīgi (ne, nebija incidenti iepriekš)
Miers un bezstresa apstākļi (protams tas ka Gustavam tagad viss interesēja, bija sarežģīti)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4230
Images: 509
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby eldberg » 05 Feb 2013, 20:15

How the puppies came to this world.
Its Monday, while I was still at work, Sandra messaged me that Ure is starting ti get restless... at 16:38 the first one arrived... Black tri girl... small one... just 210gr. Smaller even then the smallest puppies from last litter. But the suction reflex (sucking milk... is this the right term?) is good so all is ok. I was home after 1h. Called the vet, so I would have a backup just in case. Were just sitting and waiting for the next one. This time our nerves are a bit stronger... as we +- know how all the processes take place. Technology also has developed (or reached our home), as there is now a chance to sit and chat with professionals on tablet PC right ot of the whelping box. Time goes by... 3h and at 19:39 the next one has arrived. Black again. And a girl :) 420 grams. That is 2x as the first one. By look – she is also almost 2x as large. Also has good suction reflex. Ure as always eats the placenta, we cut the navel string shorter, so both sisters can wait for next siblings. This time we have not done the x-ray (last time it did not help anyway)... by looks Ure was smaller then last time... we were thinking 5-6 puppies. Started to drink coffee, as it was clear, that we will spend the whole night as minimum. Best part – I had to be at work the next morning, but Sandra at a job-interview :)


2h more and we have the next one... that is, one more girl! Merle. Blue. Also a gig puppy. But the placenta is missing, navel string is also missing... I know that it can be so, but a call is made to confirm that – it will come out later. But it was missing... Less than 30 min later one more girl is born. Black. Again, no placenta, no navel string. Interesting fact: Hagl had a litter in Lithuania 4 puppies all 4 girls! So, it is straight 8 daughters! We watch over the puppies for some time and agree that Sandra will go and get some sleep. 3h pass and still nothing.... next one just does not come. Also the contractions are not there. If nothing happens after 2h, we ask Ure to get up and walk, but that also has not helped. So I do a stimulation with hand (finger)... the womb is open, the bobble is in front, but it is just not pushed out. With the stimulation I get some contractions going, but to weak. So, I decide to call the vet and get a shot to stimulate the process.

When I got back from vet, all ready a total of 4h had passed between puppies, but the next one was born. A boy! Black tri. Also the missing placentas had showed up. As vet advised, I gave Ure 2ml of medicine, what helped. After 40 min and 20 min we got 2 more girls. Both merles. Big ones again! As to say, they were just out, but such a strong movement to the side of the „Milk bar“. Just as I placed them near, they just grabbed the nipple! The boy was a bit weak, as he needed some time to recover. But within 30 min he was sucking milk like a pro :) So, we have 7... that should be all. In order that nothing stays in, as vet advised I give her 1,5ml more of the medicine. Sandra goes to sleep, I stay for the watch sitting in the same box petting Ure. She is getting more relaxed , even falls asleep. Medicine has not helped to push out anything extra, so I also believe that 7 is the final number... right? After 1,5h there is one more puppies. Blue merle girl. Again no placenta.... (that fell out in 2h). At 6:00 I got the first congratulations by chat. By 7:00 I was in bed, to have some sleep at least a bit. Came back at 9:00, all puppies were by the milk bar. There is plenty of milk. Then again the nipples are a bit big and the smaller one has a bit of problem to take it fully in the mouth. But she is a fighter and she manages.
The birthday for the puppies will be 28.01, as most of the delivery time took place in that day.
Here is a picture all ready from the next day:

Image

What did we learn:
You should keep the stimulating medicine at home
The artificial stimulation (you have to get your guts together to do it)

What we already knew:
Enough towels
Walks between puppies
Lifting the puppies very carefully
Calm and non stress environment (with our 3 year old son who was interested at everything, that was not easy)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4230
Images: 509
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby seila » 05 Feb 2013, 23:39

Apsveicu ar kucēniem!!! Paprāvs pulciņš :sirsninas:
Mammītei pieniņu labi daudz, veselību, kucēniem augt lieliem, veseliem, stipriem, bet saimniekiem izturību, pacietību!

Iepriekšējā metiena rakstiņu par augšanu un visiem jaunumiem izlasīju kad notikums jau bija noticies, tāpēc tagad ļoti interesanti būs lasīt un sekot līdzi zinot, ka tas notiek tieši tagad, būšu patstāvīgā lasītāja un sekošu visiem ķiparu jaunumiem :pedinja:
User avatar
seila
Champion
Champion
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby ingars » 05 Feb 2013, 23:40

APSVEIKUMI! KĀ SMALKI NOSLĒPAT NO VISIEM ZIŅU PAR MAZAJIEM jauki ka atkal jūsmājās ir mazi bēbji!
Cik sapratu ka 6 meitenes un 1 puika vai tā ir? :starkism: :starkisp:
Image

Image
User avatar
ingars
Champion
Champion
 
Posts: 621
Joined: 28 Nov 2010, 19:49
Location: Liepaja

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby Sympathy » 06 Feb 2013, 01:29

Apsveicam ar ģimenes prāvu pieaugumu! Kucēniem augt stipriem un veseliem :pastaiga: :sirsninas2: Un Saimniekiem pacietību un izturību :dejosuns:
Image
Image
Sympathy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby eldberg » 06 Feb 2013, 09:14

ingars wrote:Cik sapratu ka 6 meitenes un 1 puika vai tā ir? :starkism: :starkisp:
Its 6 girls and 1 boy?

Ne, kopā ir 7 meitenes un 1 puika :)
No, its 7 girls and one boy :)

Hāglam kopā 11 meitas un 1 dēls :stiligs2: Viņš sev konkurentus nerada
Its 11 daughthers and only one son for Hagl. He does not create competition for himself
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4230
Images: 509
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby Demiana » 06 Feb 2013, 09:24

Ar interesi sekoju pirmā metiena gaitām, ļoti patīk tavs rakstīšanas stils, sekošu līdzi arī šim. Audziet veseli :jaa:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Veteran
Veteran
 
Posts: 1546
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby KETA » 06 Feb 2013, 09:46

APSVEICU jaunos vecākus un viņu saimniekus! Austrāļi vairojas - tas ir labi, jo aušu nekad nevar būt par daudz!
KETA
Baby
Baby
 
Posts: 39
Joined: 12 Mar 2010, 15:28

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby Komatins » 06 Feb 2013, 10:00

Apsveikumi arī no mums. Pilnu piena bāru tādām smukām meičām un vienīgajam puišelim!
Komatins
Champion
Champion
 
Posts: 771
Joined: 13 Jan 2010, 13:20

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby zakjiits_a_bisi » 06 Feb 2013, 10:28

KETA wrote:APSVEICU jaunos vecākus un viņu saimniekus! Austrāļi vairojas - tas ir labi, jo aušu nekad nevar būt par daudz!


O, jā... Šis apgalvojums ir kā naglai uz galvas :)
User avatar
zakjiits_a_bisi
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 397
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Ogresgals

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby ingars » 06 Feb 2013, 10:34

KETA wrote:APSVEICU jaunos vecākus un viņu saimniekus! Austrāļi vairojas - tas ir labi, jo aušu nekad nevar būt par daudz!

It īpaši auši kuri ir tik gudri, un īpaši neko labāku cilvēks nevar vēlēties ja viņam mājās ir austrālis ,kurš ir gatavs uz visu ko saimnieks viņam piedāvā! Ir tikai viens trūkums :tikainesaki: ja ir jau viens ausis tad tam agri vai vēlu seko otrs :)
Image

Image
User avatar
ingars
Champion
Champion
 
Posts: 621
Joined: 28 Nov 2010, 19:49
Location: Liepaja

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby zakjiits_a_bisi » 06 Feb 2013, 10:45

ingars wrote: Ir tikai viens trūkums :tikainesaki: ja ir jau viens ausis tad tam agri vai vēlu seko otrs :)


... un tad pavisam nejauši seko visas pārējās krāsas... :koslene:
User avatar
zakjiits_a_bisi
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 397
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Ogresgals

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby Aguce » 06 Feb 2013, 11:36

Apsveicu ar Ures otro metienu! :)
Beidzot izmantojāt to lielisko iespēju, un ļāvāt būt par vecākiem Hāglam un Urei!

Un piekrītu Ingaram. Ar austrāļiem ir tāda ķibele, ja ir viens, tad ātrāk vai vēlāk būs arī otrs! ;) Un vēl trakāk, kad ir divi tad sāk tirdīt doma, ka varbūt tomēr vajag arī trešo. Un krāsai pat nav nozīmes....

Vēlreiz APSVEIKUMI!
Aguce
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 02 Sep 2010, 22:03

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby rainman » 06 Feb 2013, 12:33

OPĀ ... tas nu gan pārsteigums.. Apsveicieni! :)
User avatar
rainman
Baby
Baby
 
Posts: 25
Joined: 12 Nov 2010, 19:19
Location: LPX

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby eldberg » 06 Feb 2013, 12:48


Astes - tās ir foršas
Tails - they are cool

Visiem kucēniem ir pilnizmēra astes.
All puppies have full leanght tails
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4230
Images: 509
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby eldberg » 06 Feb 2013, 12:53

8 diena/day 8
Image
Image
9 diena/day 9
Image

Kā vienmēr pastāv matemātiska iespēja sagrupēties pa krāsām (pašiem). Pēdējās dienās tas ir sistemātiskāk.
As always there is a mathematical chance to group by colors (by them selfs). In the Last days - its more systematic.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4230
Images: 509
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby eldberg » 06 Feb 2013, 12:59

Krāsas: Kā jau vecākiem - arī kucēniem baltais nedominē. Marmori ir dažādi. No lielraibumainiem, līdz sīki smalki raibumainiem. Viena kucīte ir gandrīz melna, tikai kepas baltas. Tas kas tagad uz galvas balts, droši vien gandrīz izzudīs. Krāsu brāķu nav :)
Colors: as for the parents the white is not dominant, it also is not much present on puppies. Merles are from small spoted ones, till big spotted. One gilr is almost black, only the front legs are white. Also the white at the moment on the head most likely will almost vanish.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4230
Images: 509
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Audzinot otro Austrāļu metienu: "2nd Versatile Runes"

Postby eldberg » 06 Feb 2013, 20:39

1. Melnā trīskrāsu meitene - "Mazā"
3. Zilā marmora meitene - "Browny" (dēļ grafīta pelēkā, kas izskatās pēc brūnā plankuma uz labā sāna)

Image
1820
1821
1822
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4230
Images: 509
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Next

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron