Iesācēja piedzīvojumi

Blogs and Chats

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby čība » 17 Apr 2013, 15:38

:par:
ash wrote:mēs suni pirkām 2010. gadā. mēneša garumā bija ļoti intensīva komunikācija ar audzētāju - piesūtīja pilnu e-pastu ar dažādiem dokumentiem, kuriem nepievērsu nekādu uzmanību, jo nebija nekādas sajēgas par tiem, fotogrāfijām, kas mani interesāja krietni vien vairāk, veselu kaudzi ar materiāliem, kā šādas šķirnes suni kopt, barot, audzināt. kad braucām pakaļ kucēniem, tas bija pasākums uz visu dienu - 3 stundas ceļā, tad 5 stundas pie audzētājas, kur mums atkal bija jāskatās visādi papīri (ciltsraksti, veselības pārbaudes, vetārsta atzinumi un kas tik vēl ne), jāparaksta līgums, jāuzklausa informācija, instrukcijas un tad atkal 3 stundas ceļš uz mājām. šo divu gadu laikā audzētāja vienmēr ir bijusi atsaucīgi visos jautājumos un vēljoprojām regulāri "atskaitāmies" kā sunim klājas.
ja iesākumā domāju, ka tas nu ir pārspīlēti un lieki, tad tagad saprotu, ka ja vēl kādreiz ņemšu suni, vai ja kāds no ģimenes, draugiem prasīs padomu - meklēšu tieši tik pat atbildīgu audzētāju. :pedinja:


:par:

Un tad, kad paņem suni no tāda audzētāja, tādam gribas arī līdzināties. Un ne tikai man rādīja un sūtīja, bet arī no manis daudz prasīja informāciju :jaa:

Un neredzu nevienu iemeslu, kāpēc tāds nevar būt arī cilvēks, kuram ir krancīšu kucēni.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby ash » 17 Apr 2013, 15:49

āāāaa... nu jā! mūs jau arī visādi pratināja, tādus jautājumus uzdeva - ka likās, diez vai mums vispār kucēnu dos, jo nebūsim gana labi un atbilstoši.
un jā, pēc šādas "procedūras" es ar šausmām skatos uz tiem, kas man nāk klajā ar "padomiem" - vajadzēja kucīti ņemt - varētu sapārot, kucēnus pārdot. vai arī, uzzinot, ka gribam vēl vienu suni (arī puiku), mēģina pārliecināt, ka mums kucīti vajag, lai varam pārot un kucēnus tirgot. :velnins:

un starpcitu - kādu laiku iepriekš mums bija bezšķirnes kucīte, labs mājas sardziņš. kucēni ar vairākas reizes bija. 8 gadu vecumā atklājās viņai vēzis... gāja smagi. zinu, ka 2 viņas bērni arī agri nomira. un viens, kas šobrīd sargā manu vecāku māju - arī ir mantojis vēzi.
un kucīte bija ļoti gudra un klausīga, visu ko mācēja. šībrīža suņa tēvs ir mums nezināms, bet nu liekas ka savu neattapību un nepaklausību, neganto raksturu no mammas jau nu nebūs mantojis.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby Sisija » 17 Apr 2013, 16:21

peecis wrote:Jā, visi bezšķirnes suņu pavairotāji ir bezatbildīgi suņu nīdēji, tur NAV iespējams sagaidīt atbildīgu attieksmi un NAV NEKĀDU cerību nopirkt labu un veselu dzīvnieku. :D

Pareizi sapratu?

Ne gluži, par suņu nīdēju nevienu nenosaucu, bet lielākajā daļā gadījumu šādi kucēni ir "tā gadījās" rezultāts, reti kuram kucēni ir attārpoti, par kaut kādām potēm, socializāciju nemaz nerunājot. Kas no tāda izaugs, kāds būs raksturs, temperaments utt. neviens nevar paredzēt.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby Eskimo » 17 Apr 2013, 17:35

peecis wrote: Plukatas pat motociklus pasludināja par luksusa preci, kaut tas ir normāls ikdienas transportlīdzeklis.


Jaa, parasts mociits ir normals ikdienas transportliidzeklis, bet piem. Harley Davidson joprojam ir luksusa prece, ne kurs katrs to var atljauties. Un biskiit jau ne par teemu, arii dziivesveids esot MCA paspaarnee(kaada no klubiem) tomeer izmaksaa gan naudu, gan laiku ,gan atbildiibu.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 17 Apr 2013, 20:47

http://www.motografs.lv/2011/02/16/kam- ... lgtermina/
Eskimo wrote:
peecis wrote: Plukatas pat motociklus pasludināja par luksusa preci, kaut tas ir normāls ikdienas transportlīdzeklis.


Jaa, parasts mociits ir normals ikdienas transportliidzeklis, bet piem. Harley Davidson joprojam ir luksusa prece, ne kurs katrs to var atljauties. Un biskiit jau ne par teemu, arii dziivesveids esot MCA paspaarnee(kaada no klubiem) tomeer izmaksaa gan naudu, gan laiku ,gan atbildiibu.



Atkal kāds "grāmatu nav lasījis, bet viedoklis ir " :-)
Kaut kā no telefona norāde nekorekti kopējas, tas ir ziņas sākumā. Vācieši ilgtermiņa testos noskaidrojuši, ka ilgtermiņā hārlis nemaz nav tik dārgs :-)

MCA klubi ir dažādi, laiku prasa visi, tik dažos biedra nauda uz pārējās izmaksas ir pavisam nelielas (Ls 10 mēnesī).
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby Eskimo » 17 Apr 2013, 22:45

Vācieši to par ko- par sevi? Protams, bet kāda situācija LV?
Pat MCA klubos izņemot dažus var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem cik tur to hārļu ir, jo redz ne visiem pa kabatai tomēr :-)
Jā, ir dažādi klubi un to dalības maksas, daudzi arī ne reizi nav rīkojuši pasākumus, kuros ik vienam kluba dalībniekam ir liela atbildība, bet uz tusiņu atbraukt gan patīk visiem ,bet tas viss ir off topic

Grāmatu man nevajag lasīt, esmu turpat iekšā 8-)
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 18 Apr 2013, 08:49

Eskimo wrote:Vācieši to par ko- par sevi? Protams, bet kāda situācija LV?
Pat MCA klubos izņemot dažus var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem cik tur to hārļu ir, jo redz ne visiem pa kabatai tomēr :-)
Jā, ir dažādi klubi un to dalības maksas, daudzi arī ne reizi nav rīkojuši pasākumus, kuros ik vienam kluba dalībniekam ir liela atbildība, bet uz tusiņu atbraukt gan patīk visiem ,bet tas viss ir off topic

Grāmatu man nevajag lasīt, esmu turpat iekšā 8-)



Ar ko LV situācija būtu savādāka? Japānas motocikliem mazāks cenas kritums vai hārlim lielāks?

No man pazīstamajiem čoperistiem, kas ir pirkuši jaunus motociklus, pieci ir nopirkuši tieši hārli, trīs izvēlējušies jāpāņus/britu, jo tie ir jaudīgāki un tikai divi japāņus cenas dēļ. Labi, tas tā, bet nevajag bāzt visus vienā maisā. Motocikls neizmaksā lēti, bet daudzos gadījumos tas ir izdevīgākais transportlīdzeklis, pašam vairākus gadus bija divi motocikli un neviens auto :D

Atkal atgriežamies pie vecās tēmas - es cenšos paskaidrot, ka ar kādu vaļasprieku VAR nodarboties arī ar nelielām izmaksām, kāds cenšas pierādīt, ka VAR arī to darīt ar lielām :) Viens pērk bisi par 60k eur, cits mierīgi savā mednieku kolektīvā iztiek ar niecīgām izmaksām, viens nopērk jahtu, bet pats uz tās uzkāpj divas reizes sezonā, cits ar to burā un vēl naudu par to saņem. Viens pērk motociklu ar apsudrabotiem vākiem, cits ar 125cc krāmu ceļo pa Āziju. Viens pērk suni par 2000 eur, cits ņemas ar savu kranci. Kas tur ko nesaprast? Šeit gan jau ir savādāk, tomēr vairumā gadījumu suns nav vienīgais vaļasprieks un tam jāsadzīvo ar saimnieka pārējām izklaidēm gan laika, gan naudas ziņā.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby Rio » 18 Apr 2013, 12:12

peecis wrote:Viens pērk suni par 2000 eur, cits ņemas ar savu kranci


Nemties un pavairot ir divas dazaadas lietas .....,bet vispaar lasot so visu ,man dazreiz liekaas ,ka mees akmens laikmeta dziivojm. :(
Rio
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 12 Mar 2012, 12:44

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby s_solv » 18 Apr 2013, 13:43

Vai paziņas neizskata iespēju ņemt patversmes suni - kucēnu ?
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 18 Apr 2013, 14:07

s_solv wrote:Vai paziņas neizskata iespēju ņemt patversmes suni - kucēnu ?

nē, tādu variantu arī es neizskatīju, tā nu gan ir pilnīgākā loterija :)

ņēmām kaut kad vienu krancīti paziņām, solītā maza suņa vietā izauga liels, pie tam ļoti bailīgs (saimniece - kundze gados gan arī nekādus socializācijas pasākumus neizveica).
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby ikucis » 18 Apr 2013, 14:24

peecis
Tā kā jūtos vainīga pie šīs diskusijas, tad paskaidrošu, ko es domāju, runāsim par tiem pašiem močiem, nopirkt ir viens, bet uzturēt moci ir, kas cits, tas taču prasa iegūldījumus, ne mazus, ja vēl nopērk lietotu, ja sanāk nokrist, es zinu šīs cenas, jo man ir liela saistība ar to. Protams var jau to netaisīt šo to, lai jau ir apbružājies, lai jau, tikai mocis nav dzīva radība, bet suns ir, viņam sāp, ja kaut, kas ar veselību notiek, bet sainiekam redz nav naudas, pacieties. Ir jāparedz, ka šādi izdevumi var būt, ir jābūt iepējai iegūt līdzekļus un ne jau pēc mēneša. Man pēdējās mazsuņa vēdersāpes izmaksāja savus 60,00 Ls (nē klīnika nav no dārgajām) + nedēļu speciālā barība, patiesībā jau nekas traks nebija, sapūties vēders, bet diagnoze ta jāuzstāda.
Es tiešām negribēju Tevi aizvainot, es ļoti priecājos, ka Tu rūpējies par savu suni.
User avatar
ikucis
Puppy
Puppy
 
Posts: 192
Joined: 14 Jan 2010, 19:53
Location: Valmiera

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby ievish » 18 Apr 2013, 15:01

peecis wrote:
s_solv wrote:Vai paziņas neizskata iespēju ņemt patversmes suni - kucēnu ?

nē, tādu variantu arī es neizskatīju, tā nu gan ir pilnīgākā loterija :)

ņēmām kaut kad vienu krancīti paziņām, solītā maza suņa vietā izauga liels, pie tam ļoti bailīgs (saimniece - kundze gados gan arī nekādus socializācijas pasākumus neizveica).


Arī jaukteņu apzināta pārošana ir tieši tāda paša loterija kā patversme. Vienīgais, ko iepriekš daudzmaz var paredzēt ir suņa izmēri, ja vecāki ir ~vienāda auguma. Pārējais ir atkarīgs no tik daudziem faktoriem, ka tur iepriekš neko nevar paredzēt. Nevar paredzēt, ka suns nebūs bailīgs vai tieši pretēji agresīvs, tāpēc, ka Tu nezini ne sava suņa senčus, ne kobeļa senčus. Tikpat labi var būt situācija, ka Tava kuce ir baigi foršā, bet viņas metiena brāļi/māsas vai mamma/tētis vai omīte/opītis ir šībernieki. Es zinu piemērus, kur no viena metiena ir sanākuši visai dažāda temperamenta suņi, tāpēc, ka līnijā kaut kur ir iekšā agresija, vienam metienā tas izpaužas, citam nē. Tāpat Tu nevari zināt, kādas slimības ir bijušas suņa radiem, kas Tavam sunim nav izpaudušās, bet bērniem var iedzimt.

No patversmes vienmēr var paņemt jau paaugušos sunīti vai pieaugušu, kur ir skaidrs temperaments, izmērs utt. Turklāt kā Tevis minētajā gadījumā ar kundzi gados, ja saimniekam nav prasmes/vēlmes kucēnu pienācīgi socializēt, tad, paņemot pieaugušu suni, var izvairīties no tikšanas pie bailīga, slikti socializēta suņa.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 18 Apr 2013, 15:05

ikucis wrote: peecis
Tā kā jūtos vainīga pie šīs diskusijas, tad paskaidrošu, ko es domāju, runāsim par tiem pašiem močiem, nopirkt ir viens, bet uzturēt moci ir, kas cits, tas taču prasa iegūldījumus, ne mazus, ja vēl nopērk lietotu, ja sanāk nokrist, es zinu šīs cenas, jo man ir liela saistība ar to. Protams var jau to netaisīt šo to, lai jau ir apbružājies, lai jau, tikai mocis nav dzīva radība, bet suns ir, viņam sāp, ja kaut, kas ar veselību notiek, bet sainiekam redz nav naudas, pacieties. Ir jāparedz, ka šādi izdevumi var būt, ir jābūt iepējai iegūt līdzekļus un ne jau pēc mēneša. Man pēdējās mazsuņa vēdersāpes izmaksāja savus 60,00 Ls (nē klīnika nav no dārgajām) + nedēļu speciālā barība, patiesībā jau nekas traks nebija, sapūties vēders, bet diagnoze ta jāuzstāda.
Es tiešām negribēju Tevi aizvainot, es ļoti priecājos, ka Tu rūpējies par savu suni.


mani tik vienkārši neaizvainosi un man bija mazliet citi iemesli konkrētai izvēlei.

vispār jau nav tā bilde tik briesmīga, kā jūs te mālējat :)

ja jau reiz cilvēkam nav pārāk liels budžets sunim, tad varbūt tieši ir prātīgāk tos pārsimt latus nevis izdot par kucēnu, bet nolikt "suņa kontā" neparedzētiem gadījumiem. gados jauniem cilvēkiem arī ienākumi aug gana strauji, šobrīd mazāk naudas, pēc gada jau vairāk, bet suni gribas tagad :)
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 15 Jul 2013, 09:25

kā lai socializē suni ar vistām? :D

brīvdienās vienu pamanījās nokost :(
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 22 Jul 2013, 09:50

Uzrakstīšu nelielu atskaiti par putniem :D

Sākumu pārkopēšu no citas tēmas:
Detaļas nezinu, jo paši bijām zaudējuši modrību, suns uz pāris minūtēm nozuda un kā komēdijā atnāca ar baltu spalvu mutes kaktiņā un īsi pēc tam sekoja zvans no kaimiņiem - viena vista nokosta. Iepriekš suns citā vietā bija ielīdis pie vistām, tad gailis bija pakāries sietā, suns stāvēja starp pārbiedētajām vistām un nezināja ko darīt.


Bēda nebija mūsu mājās, bet ciemojoties. Iepriekš divas dienas bijām radu pasākumā, kur padsmit bērni vecumā no 3 līdz 13 gadiem glaudīja suni (protams, bērnus ar suni neviens vienus neatstāja), bija grūsna taksene, kaķi, maz kucēns, cilvēks, kam nepatīk suņi (kurš izteicās, ka mūsu suns ir tik neuzbāzīgs, ka viņam tas pat neriebjot un gandrīz vai patīkot) un mājupceļā piestājot pie biedra, šķita, ka ja jau suns visu to iepriekš ir izturējis, tad lai jau "iepazīst teritoriju" un modrība tika zaudēta.

Jebkurā gadījumā man šāda putnu plosīšana nešķiet pieņemama :(


aizvedu mājās divas vistas, sākumā, šķiet, gribēja nokost, pēcāk jau suni vienu pašu laidu pie vienas no vistām (lai uzreiz nenokož abas un nav jābrauc pēc vēl :D ), neapēda :D
vakarā, kad abas izlaidu, otrā izrādījās krietni skaļāka un dusmīgāka, tā sunim interesēja daudz vairāk, mierīgo suns bija izošņājis, paspējis uzgulties un paspaidīt, tai jau viss bija vienalga un arī sunim bija vienaldzīga. šodien nobijos atstāt suni kopā ar vistām, vēl izveikšu kādus socializācijas pasākumus un rīt varbūt būs jāpamēģina atstāt vistu ar suni kopā manas prombūtnes laikā.

tagad tik baidos vai kādā vistu forumā jau nekaļ plānus par vistu tiesību aizstāvju vizīti manā mājā :D


Šobrīd pagājusi nedēļa kopš vistas mitinās pagalmā, sestdien nolēmu, ka laiks vistām uzsākt patstāvīgu dzīvi un sāku turēt viņu mītnes durvis vaļā. Nervozā vista, kuru suns bija sīki apbižojis, kaut kur aizskrēja, neizdevās to atrast, bet otra savā nodabā dzīvojas pa pagalmu :) Vakar vakarā atbraucot mājās, šķita, ka otra arī ir nozudusi, bet šorīt jau atkal stāvēja uz komposta kaudzes un knābāja arbūza atlikumus. Šodien pirmo dienu atstāju pa dienu suni kopā ar vistu, redzēs, cik vistu būs aizbraucot mājās - 0, 1 vai 2 :) Var jau būt, ka attiecībā pret putniem šīs nav īpaši humānas izdarības, tomēr mērķis ir pasargāt citus mājputnus un arī šīm vecajām vistām šis nav sliktākais mūža nobeigums - beidzot savā nodabā staigāt pa visu pagalmu, vienīgi vairāku gaiļu vietā tās mazliet patramda suns.

Laukos par vistu tēmu parunāju ar kaimiņieni, kurai stipri sen kas laikveidīgs nokoda ~86 vistas - suņi mierīgās nekožot. Viņam esot bijuši divi suņi, viens trenkājis vistas, otrs skrejošās galējis nost :D

Vēl arī tika secināts, ka man laikam ir dzīvokļa/mājas suns, ne āra briesmonis - piektdien bija jāviesojas kāzās, ceturtdien suni aizvedu pie laukos dzīvojoša biedra, jo būvdarbu dēļ mājās atstāt vienu nevarēju. Lai suns netramdītu trušus, kaķus un citus tās mājas četrkājainos iemītniekus, kā arī lai biedra suņi neizdomātu apbižot manējo, ielikām manējo voljērā. Vairs tajās mājās suņa pansija man nav pieejama :D
Pirmo reizi no voljēra suns izrakās kamēr vēl nebiju aizbraucis, vēlu vakarā otrreiz, tad bija nostiprinājuši vājo vietu, suns naktī gaudojis un sestdienā atklājis, ka no būdas augšas var pārlekt pāri žogam. Iepriekš atstājot pie radinieces dzīvoklī, problēmu bija 0 - neko nepostīja, negaudoja un visādi citādi labi uzvedās (vismaz man neko sliktu neteica un pēcāk vēl uz nedēļu pieskatīja), tāpēc turpmāk vajadzības gadījumā būs jāmeklē sunim pagaidu mītni pie cilvēka uz tepiķa, ne lauku mājās.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 28 Jul 2013, 21:19

Vista kā mājvietu izvēlējusies suņa būdu :D

Suns tur mitinās tikai mūsu prombūtnes laikā, redzēs kā viņi to mītni sadalīs :)
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 13 Jan 2014, 11:25

Stulbums, uzcepu ierakstu, kaut kas nogļukoja un tas pazuda, šis būs īsāks :D

Iemels jaunam ierakstam ir nokārtots paklausības eksāmens.

Man ērtās vietas un nodarbību laiku dēļ izvēlējos suņu skolu Misas ielā/Ziepniekkalna mežā, nodarbības vadīja Danuta un Oksana. Nodarbības sāku apmeklēt 2012. gada novembrī, bet tā kā turp gāju reizi nedēļā vai retāk + vēl pa vidu meklēšanās, paša ceļojumi un citas lietas, pie eksāmena tiku tikai tagad. Biju tāds kā sliktais piemērs skolā - var darīt arī tā, rezultāti esot, bet īsti labi tas neesot. Mājās strādāju diezgan maz, jo sākumā gadījās pārcensties ar mācīšanu (suns nervozi sāka reaģēt uz attiecīgām komandām), nereti arī komandu, ko vienā nodarbībā suns vispār nepildīja, pēc nedēļas tas pildīja jau ļoti labi un reizēm pat par to saņēmu uzslavu - esot beidzot mājās ko darījis :D Negribējās arī ko sabojāt, tāpēc pārsvarā ārpus skolas mācīju vietās, kur apkārt ir citi suņi, vienreiz izpelnoties viena aiz sētās riktīgi agresīvi rejoša suņa saimnieka lamas, bet rezultāts ir - ne tikai mans suns vairs uz viņa nereaģē, bet arī otrs mierīgi uzvedās, kad ejam garām. Suns strādā visur, ne tikai skolā, tāpēc īpaši uz apmācību citās vietās neiespringu. Gadījās tieši otrādi - piemājas parkā ko veica labi, bet skolā sliktāk. Diemžēl rudenī Misas ielas laukumā nodarbības pārtrauca, pēcāk to laukumu esot pārdevuši un atlika tikai sestdienas/svētdienas rīti - laiks, kas man stipri nepatika, bet izvēles īsti nebija.
Ar apmācības rezultātiem esmu ļoti apmierināts, ir tas, ko gaidīju - suns ir kļuvis vienkārši sakarīgāks, es labāk saprotu suņa emocijas (kaut arī joprojām diezgan slikti), esmu ieguvis daudz zināšanu par suņa apmācību un apiešanos ar to.

Eksāmens gan sanāca mazliet sasteigts, jo tuvojās meklēšanās un man tie agrie brīvdienu rīti ir vairāk kā nenormāli apnikuši. Aportu nebiju iemācījis (iepriekš bija diezgan ok, no ~4 m attāluma strādāja labi, bet pēcāk slaists pārstāja to nest, visādi ar viņu cīnījos, varbūt pārāk aktīvi pēdējā mēneša laikā to centos iemācīt), vēl arī pats biju uztraucies un komplekss, par ko biju gana pārliecināts, sanāca vienkārši briesmīgs - iespējams, stāvēju šķībi un žestu "guli" suns saprata kā "surp", izdzirdējis balss komandu apgūlās, aports bija no vietas, vēl tur kāda kļūda un rezultātā otrais vērtējums. Nez, vasarā jāmēģina dabūt pirmo, tagad zinu, ka tas eksāmens nemaz nav tik briesmīgs :) Pēc apkārtējo teiktā es biju sanervozējies, suns to jūt un arī nervozāk strādā.

Šobrīd nākamais plānos - aizbraukt pamēģināt lidojošā šķīvīša ķeršanas nodarbību vai, ja būs sniegs, slēpojot ar distanču slēpēm, jūgšu sev priekšā suni.

Sunim nepatīk lietus - lietus laikā suns visu dara lēni un slinki, ja veloizbrauciena laika sāk pamatīgi līt, nav cerību pašam pilnībā neizlīt, jo suns sāk vienkārši iet, uz riksi pierunāt nevar. Tagad domāju - lietus laikā to speciāli vilkt ārā un likt ko darīt, lai pierod, vai arī tas ir normāli un "nevienam nepatīk lietus"?
Man pašam it kā tas īpaši netraucē, bet ja eksāmena laikā uznāk lietus, tad "vieta" ir stipri apdraudēta un viss pārējais ir lēni.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 15 Jan 2014, 10:00

Pašķaidīšu sausos tekstus ar pāris bildēm:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby pixy » 15 Jan 2014, 18:17

Tā ar sniegavīru superīga. Un vispār - man patīk bildes, kurās var redzēt, ka suni mīl. Nekas jau tāds sevišķš nav jādara, to vienkārši var redzēt :alinji: . Pie viena apsveicu ar eksāmena nokārtošanu, tas bija BH? Ja tā, kā gāja ar B daļu - to, kuru pilsētā jāliek. Vai jūs pagaidām tikai tieši paklausību? Laikam jau nav tik būtiski tieši rezultāti eksāmenā - šis ir tas būtiskais -
peecis wrote:suns ir kļuvis vienkārši sakarīgāks, es labāk saprotu suņa emocijas, esmu ieguvis daudz zināšanu par suņa apmācību un apiešanos ar to.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 16 Jan 2014, 11:04

pixy wrote: Pie viena apsveicu ar eksāmena nokārtošanu, tas bija BH? Ja tā, kā gāja ar B daļu - to, kuru pilsētā jāliek. Vai jūs pagaidām tikai tieši paklausību?

Paldies.
Pilsēta nebija, ja godīgi, nemaz nezinu ko tieši kārtoju, laikam vispārējais dresūras kurss :)

Aizgāju uz nodarbībām un teicu: "lūk vasarā adoptēts suns, lūk es, gribu sakarīgāku suni :D " Nopietni, kolēģis, kurš sen veda savu suni uz nodarbībām, to ilustrēja: "Tas ir tāpat kā izglītots cilvēks - arī ja nerunā par viņa tēmu, viņš ir vienkārši sakarīgāks." Šis kolēģa teksts bija galvenais iemesls uzsākt suņa apmācību. Viens no šī bloga mērķiem ir stāstīt par pieejamās informācijas trūkumu iesācējiem, atšķirību starp "vispārējās paklausības kursu" un "vispārējās dresūras kursu" tā arī aizvakar nesagooglēju. Instruktori iespēju robežās skaidro ko katrs māca un kāds būs rezultāts, tomēr, ja klients nespēj definēt savas vēlmes, droši vien ir grūtāk sniegt kvalitatīvu pakalpojumu. Var jau būt, ja klienti sāktu saukt mistiskas internetā sameklētas burtu kombinācijas, būtu vēl sliktāk :D Tie burti man neko neizteica un joprojām neizsaka, eksāmenu kārtoju (un vasarā vēlreiz kārtošu) trīs iemeslu dēļ:
1) pašam interesanti :)
2) uzstādītajiem mērķiem jābūt izmēramiem un skaidri definējamiem, eksāmena nokārtošana nenozīmē apmācības beigas, bet man pašam tas nozīmē kaut kāda rezultāta sasniegšanu, jo pašam novērtēt suņa uzvedību ir grūti, bet apkārtējiem visi suņi, kuri nelec virsū un spēj nosēdēt/nogulēt ilgāk par minūti, šķiet ūberapmācīti :D
3) ja, tfu tfu tfūūū, ir kāda megaziepe (29 kg suns tomēr rada noteiktu risku jebkādos apstākļos, mans uzdevums ir to iespējami samazināt), pieņemu, ka tiesā tas būtu kaut neliels, bet pluss :D Arī ar automašīnu avarēt negrasos, tomēr apdrošināšanu ņemu normālā kantorī un jurista telefona numurs ir saglabāts.

Par pilsētu neesmu interesējies, tur it kā nav problēmu, jo savējo suni vazāju riņķī apkārt dažu prāt pat pārāk daudz. Palasot eksāmena norisi http://posendorf.lv/lv/musu_suni/apmaciba/vispareja_paklausiba_bh neko interesantu tur nesaskatu, man ir problēma ar kaķiem ja suns iet brīvi, bet ja ir dota komanda, problēmu it kā nav. Kaut kad esot ciemos tika dota komanda "sēdēt", ~5 m gara koridora otrā galā sēdēja kaķis, tā arī savas 40 minūtes abi nosēdēja skatoties viens uz otru, kaķim laikam tas šķita ļoti interesanti :D Izejot ārā, kaķis nāca līdzi, pēc komandas "brīvi" suns sāka to dzenāt, komanda "šurp" šādos gadījumos nostrādā ar aizturi (šajā gadījumā ~3 sekundes), bet nostrādā, un kad suns pienāk, vairs nedrīkstu izteikt savu nepatiku, jo "šurp" ir izpildīts. Problēmu esmu centies risināt ar garu pavadu, lai saprot, ka "rokas ir garas". Aizture šādos gadījumos man ļoti nepatīk, tā ir viena no problēmām ko vēlētos novērst. Nez, varbūt to BH eksāmenu jānokārto tieši trešā iemesla dēļ :neparliecinats:
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests