Iesācēja piedzīvojumi

Blogs and Chats

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 25 Apr 2014, 13:31

ievish wrote:Strauji uznākušais karstums varētu būt pie vainas, jo 7dien un 1dien pat plikie suņi baigi karsa, jo nav paguvuši uz straujo karstumu pārslēgties. Kur nu vēl VASveidīgais ar kārtīgu pavilnu.

Jā, tāda versija tika pieļauta. Suns gan brīvdienās īpaši ēnu nemeklēja, arī šodien pa dienu gulēja saulītē.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby Eskimo » 25 Apr 2014, 15:55

peecis wrote:
ievish wrote:Vai vetārsts pateica, kas par vainu?

hmm, nē, ja nekļūs līdz svētdienai labāk, tad ņems asins analīzes.
it kā mēs pārējie pārgājienā viegli iesauļojāmies, bet nez vai suns īpaši daudz bija saulē. tagad sāku domāt, ka svētdienā mierīga veloizbrauciena laikā suns gandrīz visu laiku bija saulē, tomēr karstums nekāds īpašais nebija un suns ik pa brīdim ielīda kādā grāvī līdz kaklam padzerties. vēl vienīgi nedaudz suns pamanījās arī no jūras padzerties, tomēr tas ir ne pirmo reizi, ir gadījies, ka turpat pie jūras nedaudz pavemj (tiešām nedaudz) un tajā dienā vairs no jūras nedzer. It kā pie mums jūrā sāls daudzums ir relatīvi niecīgs...

Diezvai juuras uudens kaitee sunim nelielos daudzumos, maneejais ar peldas juuraa(Ziemeljuura mums te) un vienmeer sarijas uudeni, un tad atvemj, ar kaadu paikas graudu pa vidu, bet nekad nav kaiteejis, tiesi otraadi, ja ir kaadi nobraazumi, peec skriesanas pa briksniem, uudens feini visu sadziedee. Cerams,ka sunei tik kaaads nenoziimigs viiruss piemeties, tie eerchu staasti man uzdzen shausmas, taisni vai prieks,ka te UK to eercu ir maz,pat izbrienot visdziljaaakos briksnus vai ganiibas nevienas eerces liidz shim nav bijis... :huh:
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 06 Jun 2014, 09:28

Šķita jautrs piedzīvojums ar govīm - aizbraucam ciemos, tur ļaužiem divas teles. Vienā brīdī suns izdomāja tās padzenāt (teles muka), par ko tika sarāts. Nākamajā reizē tie govslopi laikam bija piefiksējuši, ka šim sunim nav ļauts viņas tramdīt, un, tiklīdz suns iegāja aplokā, pašas metās dzenāt suni :D Aploks milzīgs, ejot no vienas ēkas uz otru sanāk to šķērsot, pēcāk suns to darīja maksimāli ātri, lai teles nepaspēj pieskriet :D

Vēl šobrīd mēģinu radīt interesi sunim par šķīvīti, pagaidām sekmes ļoti vājas, gandrīz nekādas. Ja esmu viens ar suni pagalmā, tad minimāla interese ir, ja apkārt ir citi suņi, nepazīstami cilvēki, jauna vieta - intereses nav. Padomi ir ievākti daudz, turpināšu.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby eldberg » 06 Jun 2014, 11:08

peecis wrote: Padomi ir ievākti daudz, turpināšu.

Process diemžēl var būt lēns... var prasīt daudzas nedēļas.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 06 Jun 2014, 11:56

eldberg wrote:
peecis wrote: Padomi ir ievākti daudz, turpināšu.

Process diemžēl var būt lēns... var prasīt daudzas nedēļas.

nedēļas, cik saprotu, nav sliktākais scenārijs :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby eldberg » 06 Jun 2014, 12:01

peecis wrote:nedēļas, cik saprotu, nav sliktākais scenārijs :D

:kanepe:
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 11 Jun 2014, 09:20

Vakar suns parādīja, ka nav stulbs, bet ir drausmīgs nepaklausīgs slaists! Image

Rudenī suns mazliet pieņēmās svarā Image, vetārsts teica, ka ārā dzīvojošiem suņiem uz ziemu tas esot normāli. Šobrīd suns joprojām esot mazliet resns, Image tāpēc sāku ierobežot ēdiena daudzumu, iepriekš vakarā piebēru pilnu bļodiņu, ja izēda pieliku vēl, tagad sāku dot pēc norādēm.
Kopš piektdienas suns gandrīz visu laiku bija ar mums, iespēju ko aprīt citur nebija, vakar vakarā pēc veloizbrauciena līdz Vecrīgai nolēmu paskatīt, kā tiek pildītas komandas Image

Tik labi strādājošu es savu suni NEKAD nebiju redzējis Image Opports, kurš gandrīz nestrādā, pēkšņi darbojas perfekti Image

Secinājums - jāturpina strādāt pie suņa motivēšanas, jo man vajag lai suns strādā vienmēr, arī ar pilnu māgu, bet galvenais - nākamreiz pirms eksāmena nedot tam mošķim ēst. Biju dzirdējis par trikiem, ka dienu pirms apmācības nedod ēst, bet nezināju, ka tas darbojas tik labi Image
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby ievish » 11 Jun 2014, 11:59

Uz barību motivētiem suņiem kārumi un pārtika apmācībā iedarbojās ļoooooooooooooti labi :velnins:
To, kā tikt pēc tam no kārumiem vaļā, lai stāsta instruktors vai pieredzējušāki suņinieki (pixy Keli, piem., ir ļoti uz pārtiku orientēts suns un ar to tiek arī apmācīts), bet tas, ka apmācībā regulāri izmanto kārumus ir normāli.
Ir suņi, kam tos kārumus vajag vairāk, lai strādātu, ir kam mazāk (un strādā cita motivācija). Tādi nu viņi ir - individualitātes. Pirms treniņiem un sacensībām suni noteikti nevajag barot. Instruktori, kas strādā ar pozitīvajām apmācības metodēm, to arī parasti iesaka. Pieaudzis suns bez pārtikas var iztikt vairākas dienas. Ja sacensību, treniņa dienā neiedosi brokastis, būs cita motivācija. Es sacensību un izstāžu dienās nekad nebaroju suni no rīta (arī tāpēc, ka suns no stresa, piem., izstādē, mēdz izvemt brokastis), treniņu dienās dodu brokastis, jo manam sunim, lai skrietu adžiliti, nevajag papildu motivāciju. Pirms treniņa vakarā gan nedodu ēst, jo treniņā ir pietiekama slodze, kurai nu nekādi nevajag pilnu vēderu.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 11 Jun 2014, 12:20

ievish wrote:Uz barību motivētiem suņiem kārumi un pārtika apmācībā iedarbojās ļoooooooooooooti labi :velnins:
To, kā tikt pēc tam no kārumiem vaļā, lai stāsta instruktors vai pieredzējušāki suņinieki (pixy Keli, piem., ir ļoti uz pārtiku orientēts suns un ar to tiek arī apmācīts), bet tas, ka apmācībā regulāri izmanto kārumus ir normāli.
Ir suņi, kam tos kārumus vajag vairāk, lai strādātu, ir kam mazāk (un strādā cita motivācija). Tādi nu viņi ir - individualitātes. Pirms treniņiem un sacensībām suni noteikti nevajag barot. Instruktori, kas strādā ar pozitīvajām apmācības metodēm, to arī parasti iesaka. Pieaudzis suns bez pārtikas var iztikt vairākas dienas. Ja sacensību, treniņa dienā neiedosi brokastis, būs cita motivācija. Es sacensību un izstāžu dienās nekad nebaroju suni no rīta (arī tāpēc, ka suns no stresa, piem., izstādē, mēdz izvemt brokastis), treniņu dienās dodu brokastis, jo manam sunim, lai skrietu adžiliti, nevajag papildu motivāciju. Pirms treniņa vakarā gan nedodu ēst, jo treniņā ir pietiekama slodze, kurai nu nekādi nevajag pilnu vēderu.

nez, jāmēģina vairāk dzenāt suni, iespējams pats esmu sācis slinkot Image

iepriekš bija ideāli - vakarā iedodu tik, cik sune grib, svars ne tikai nepieauga, bet pat samazinājās. Image Būs šodien jāaizbrauc līdz klīnikai nosvērt suni, var jau būt, ka suns atkal ir iepriekšējā svarā un satraukumam nav pamata. paņēmu ar 31-32 kg svaru, nokritās līdz 28, rudenī bija 30, tagad neesmu svēris.
Tā ka man ir problēma ar klaiņošanu, kura šobrīd, šķiet, ir gandrīz novērsta, baidos dienās, kad neviens nav mājās, ierobežot pārtikas daudzumu, lai sunim nebūtu papildus motivācija kaut kur iet.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby ievish » 11 Jun 2014, 13:35

peecis wrote:Tā ka man ir problēma ar klaiņošanu, kura šobrīd, šķiet, ir gandrīz novērsta, baidos dienās, kad neviens nav mājās, ierobežot pārtikas daudzumu, lai sunim nebūtu papildus motivācija kaut kur iet.


Tādā gadījumā ir jāizvēlas, vai svarīga ir paklausība un cita apmācība, kurai, acīmredzami, barība ir viens no labākajiem apmācības motivatoriem. Vai arī klaiņošanas novēršana. Par klaiņošanu gan arī nav nekur rakstīts, ka suns gāja meklēt pārtiku, varbūt vienkārši teritorijas apgaitā gāja.

Lai noteiktu kondīciju, suns nav obligāti jāsver, pietiek arī ar aptaustīšanu. Ja ribas var sataustīt, tad ir OK. Ja ribas ieslīgušas tauku kārtiņā, tad - par resnu.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby zeida » 11 Jun 2014, 13:46

peecis wrote:Tā ka man ir problēma ar klaiņošanu, kura šobrīd, šķiet, ir gandrīz novērsta, baidos dienās, kad neviens nav mājās, ierobežot pārtikas daudzumu, lai sunim nebūtu papildus motivācija kaut kur iet.

Varbūt muļķīga doma, bet vai to nevar risināt ar automātisko suņa barotavu? Tipa ik pa laikam kaut kas viņam tiek piešķirts un līdz ar to suns gaida mājās pie bļodas brīdi, kad atkal parādīsies paika, nevis dodas prom. Tikai laikam nevar ieradināt vienā un tajā pašā laikā dabūt savu kārumu, bet jāmaina, lai nekad nezina kad būs tas brīdis :-)

(Man gan pašai nekad nav bijusi tāda barotava, esmu tikai interneta veikalos redzējusi, ka tādas eksistē)
zeida
Puppy
Puppy
 
Posts: 113
Images: 4
Joined: 14 Sep 2010, 12:00

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 11 Jun 2014, 14:04

ievish wrote:Tādā gadījumā ir jāizvēlas, vai svarīga ir paklausība un cita apmācība, kurai, acīmredzami, barība ir viens no labākajiem apmācības motivatoriem. Vai arī klaiņošanas novēršana. Par klaiņošanu gan arī nav nekur rakstīts, ka suns gāja meklēt pārtiku, varbūt vienkārši teritorijas apgaitā gāja.

Lai noteiktu kondīciju, suns nav obligāti jāsver, pietiek arī ar aptaustīšanu. Ja ribas var sataustīt, tad ir OK. Ja ribas ieslīgušas tauku kārtiņā, tad - par resnu.


Droši vien svarīgāka ir paklausība un apmācība, klaiņošanu var novērst arī ar citām metodēm, šobrīd darbojas ierašanās mājās dažādos laikos, suns vēl nav atradis nevienu laika logu, kad varētu nemanīts izskriet.
Ribas var labi sataustīt, bet kaut kāda tauku kārtiņa ir. Ja jau instruktori saka, ka ir resna, tad droši vien tā ir :) Tievam sunim esot vieglāk skriet un lēkāt Image

zeida wrote:Varbūt muļķīga doma, bet vai to nevar risināt ar automātisko suņa barotavu? Tipa ik pa laikam kaut kas viņam tiek piešķirts un līdz ar to suns gaida mājās pie bļodas brīdi, kad atkal parādīsies paika, nevis dodas prom. Tikai laikam nevar ieradināt vienā un tajā pašā laikā dabūt savu kārumu, bet jāmaina, lai nekad nezina kad būs tas brīdis :-)

(Man gan pašai nekad nav bijusi tāda barotava, esmu tikai interneta veikalos redzējusi, ka tādas eksistē)


Man teica, ka suņa kuņģis nav piemērots ēšanai visas dienas garumā, jo kuņģa sula izstrādājoties lielās porcijās. Man arī šķiet loģiski, ka plēsējs labi paēd, paguļ un tad dodas tālāk, nevis kā govs gremo visu dienu un ne tika :D
Image
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby ievish » 11 Jun 2014, 14:30

peecis wrote:
ievish wrote:
Droši vien svarīgāka ir paklausība un apmācība, klaiņošanu var novērst arī ar citām metodēm, šobrīd darbojas ierašanās mājās dažādos laikos, suns vēl nav atradis nevienu laika logu, kad varētu nemanīts izskriet.
Ribas var labi sataustīt, bet kaut kāda tauku kārtiņa ir. Ja jau instruktori saka, ka ir resna, tad droši vien tā ir :) Tievam sunim esot vieglāk skriet un lēkāt Image



Instruktoram taisnība, sporta sunim ir jābūt vēl tievākam nekā parastam mājas mīlulim. Īpaši lielāka izmēra sunim, katrs liekais kg, lecot un skrienot, ir lieka slodze kājām un locītavām.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby zeida » 11 Jun 2014, 20:19

peecis wrote:Man teica, ka suņa kuņģis nav piemērots ēšanai visas dienas garumā, jo kuņģa sula izstrādājoties lielās porcijās. Man arī šķiet loģiski, ka plēsējs labi paēd, paguļ un tad dodas tālāk, nevis kā govs gremo visu dienu un ne tika :D

Hmm... Nebiju aizdomājusies, bet pēc tādas teorijas tad sanāk, ka sunim jebkādi gardumi faktiski ir neveselīgi, ja vien pēc tam uzreiz neapēd kādu no normālajām ēdienreizēm...
:sajucis:
zeida
Puppy
Puppy
 
Posts: 113
Images: 4
Joined: 14 Sep 2010, 12:00

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 24 Jul 2014, 09:11

Jautājums par caureju sunim - suns aptuveni reizi 8 mēnešos naktī pakakā uz paklāja, pēc paskata ir milzīga kaka (lielāka kā parastā "porcija") + šķidras beigas, vienmēr tādās reizēs nodomāju - sātans ir kaut kur izlīdis un ko sarijies. Tagad sunei bija meklēšanās un tai nebija iespēju nemanītai kaut ko apēst, bet aizvakar vakarā sune sāka ēst zāli. Man teica, ka ēdot zāli suns tīra iekšas, viss ok, no rīta suns pieskatīts padzīvojās pa pagalmu, tik ap 16:00, kad ierados mājās, suns bija sakakājis. Vakarā biju peldēt, suns priecīgs, nekādas izmaiņas uzvedībā, tik vēl divas reizes kaut ko sīki kakāja.

Pofigs? Ignorēt? Aizvakar biju ciemos pie viena paziņas Pļaviniekos, kura sunim tieši dienu iepriekš bijusi caureja, var jau būt, ka tas kā saistīts, reizi pāris mēnešos suns atraujās kādu vīrusu?


Mazliet par citu tēmu:

Vakar naktī daļa rajona palika bez elektrības, riktīgi feini tā ar suni pastaigāt pa pilnīgi tumšām ielām :)

Te pāris bildes:
Image
Image
Image
:kanepe:
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby magnola » 24 Jul 2014, 09:46

:kanepe:
Bet par caureju, es domāju, ka tas tāpat kā cilvēkiem, tak gadās kāds vīruss.
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 24 Jul 2014, 09:53

magnola wrote::kanepe:
Bet par caureju, es domāju, ka tas tāpat kā cilvēkiem, tak gadās kāds vīruss.



Skaidrs, tātad pofigs.

Varbūt ir risinājums, kā norādīt, lai tajās avārijas reizēs ik pa 8 mēnešiem, kad sune naktī nejēdz uzkrītošāk paprasīties ārā un nākas izdarīt uz paklāja, tiktu izmantots kāds no mazajiem tepiķīšiem, nevis lielā paklāja stūris? :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby Elizabete » 24 Jul 2014, 09:57

Mums ļoti pazīstama situācija. Var padomāt par attārpošanu - mums pēc šīs procedūras 3-4 mēnešus problēmas nav. Esmu arī "sasējusi" šķidro, kā pēcstresa reakciju. Meklēšanās jau pati par sevi ir pietiekami nervoza padarīšana :)
Elizabete
Baby
Baby
 
Posts: 77
Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Location: Adazi, Latvia

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 24 Jul 2014, 10:16

Maijā tika izveikta "dubultā" attārpošana - suns jau kaut kur tārpus bija uzlasījis, jo vilka dibenu pa zemi. Tika iedotas prettārpu tabletes un pēc nedēļas (laikam) iedotas vēlreiz.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby Linda B. » 25 Jul 2014, 19:16

Dibena vilkšana pa zemi var liecināt arī par aizsprostotiem/iekaisušiem perioanālajiem dziederiem.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests