Iesācēja piedzīvojumi

Blogs and Chats

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby Rona » 20 Jan 2014, 19:31

anciitS wrote:Es arī esmu cēlusi aiz kakla siksnas, kad suns bija mazāks un mēģināja kaut ko grābt no zemes. Un man to ieteica kinologs suņu skolā.



:par:
User avatar
Rona
Puppy
Puppy
 
Posts: 300
Images: 0
Joined: 30 Oct 2013, 12:54
Location: Rīga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby Ievina » 20 Jan 2014, 20:48

Tas nav nedaudz "vardarbīgi", labi vēl paraut aiz siksnas, bet celt aiz čupra gaisā :soks: ? Jūs piedodiet, patis esmu "iesācējs", bet kaut kā jocīgi liekās.... :neparliecinats:
Image
User avatar
Ievina
Baby
Baby
 
Posts: 24
Joined: 31 Dec 2013, 15:44

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby DanaMary » 20 Jan 2014, 21:26

Ievina, man atkal tieši otrādi liekas, raut vai celt gaisā aiz siksnas (ja suns liels un smags) , tas varētu būt nepareizi,bet aiz čupra jau nesāp, kā tad dzīvnieki pārnēsā savus mazuļus? - aiz čupra. Kaķus jau arī ceļ aiz čupra, tas pat man liekas skaitījās pareizāk nekā celt aiz vēdera. Tā kā man liekas tas nemaz nesāp, sāpīgāk ir siksnas raustīšana,nostiepšana utt.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby Linda B. » 20 Jan 2014, 22:49

Ievina,manējās pat nereaģē,ja aiz čupra paceļ gaisā,varētu kā čemodānu tā arī nest,mierīgi karājas,pakaļkājas pievelk tuvāk vēderam,kad noliek zemē aizskrien tālā kā nekas nebūtu bijis.Kā tad mammas savus bērnus vāc?Nejau ņem opītē aiz padusēm un pietur pie dibena.Tieši tā arī ņem-aiz čupra un nes,kur vajag,audzināšanas nolūkos kož(nu ne līdz asinīm,protams),gāž gar zemi un tur, un sapurina.Nekā sadistiska tur nav,dabas metodes,ko paši suņi lieliski izprot un par to neapvainojas.Manuprāt,labākas metodes kā sišana ar avīzi pa purnu vai čuras gadījumā deguna bāšana peļķē vai čupā.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby seila » 20 Jan 2014, 23:15

Ievina wrote:Tas nav nedaudz "vardarbīgi", labi vēl paraut aiz siksnas, bet celt aiz čupra gaisā :soks: ? Jūs piedodiet, patis esmu "iesācējs", bet kaut kā jocīgi liekās.... :neparliecinats:


Tā visiem iesācējiem liekās. Es agrāk ar šausmām skatījos kā citi ceļ suni aiz čupra vai kā šarpeja kucēnus cilā, bet kad tu sāc saprast ka sunim nesāp, bet viņš tādu darbību uzskata par kaut ko pārāku, tas protams liek uzreiz domas mainīt! Viss nāk ar laiku. :jaa:

Fuj, jā - tā purna bāšana peļkē. Apbrīnoju tos, kas vēl tā darot domā, ka kucēns saprot, ka mājās tas nav darāms :sajucis:
Avīze tiešām laba manta! :jaa:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby julika » 20 Jan 2014, 23:18

Es sākumā pat uz stingrāku komandu visu laiku treneriem prasīju, vai tas ir normāli, vai tā nav morāla spiešana uz suni :kanepe:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby Ievina » 21 Jan 2014, 07:54

Paldies, par atbildēm, vakar vakara pastaigā, sīkā (mans kucēns) atrada kaut kādu dranķi, apēst nepaspēja, tikai paņēma mutē. Es pacēlu aiz čupra gaisā, momnetā izspļāva un sāka man laizīt roku, lai laižu vaļā, vairāk needīs. Pēc tam jau mierīgi pagājām garām lielajiem atkritumu konteineriem pie kuriem bija izmestas pārtikas atliekas. Suņa reākcija 0 :aptracis:
Image
User avatar
Ievina
Baby
Baby
 
Posts: 24
Joined: 31 Dec 2013, 15:44

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby seila » 21 Jan 2014, 08:43

Ievina , redz kā, noderēja gan! Un nemaz tik traki nebija! ^^ Man jau liekās, ka vislabāk apieties un saprast suni māca suņu skolās, bet arī pats var iemācīties lasot pamācības vai skatoties video.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 21 Jan 2014, 09:32

seila wrote:Ievina , redz kā, noderēja gan! Un nemaz tik traki nebija! ^^ Man jau liekās, ka vislabāk apieties un saprast suni māca suņu skolās, bet arī pats var iemācīties lasot pamācības vai skatoties video.

suņu skolas arī mēdz būt dažādas :D

http://suni.lv/viewtopic.php?f=5&t=2179
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby seila » 21 Jan 2014, 09:40

peecis wrote:suņu skolas arī mēdz būt dažādas

Jā, visam ir melnā puse. Tāpat kinologa apliecinošais dokuments var būt viltots :D nu bet tāpēc taču var te uzjautāt forumā kāda skoliņa labāka, visu uzrakstīs, paskaidros :labipadarits: :kanepe:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby s_solv » 21 Jan 2014, 10:15

un vēlreiz skaidrības labad KINOLOGS NAV INSTRUKTORS!! :) bet toties Instruktors ir kinologs!!
Tas ir, kinologa sertifikāts nav apmācības instruktora sertifikāts.
Kinologu sertifikātu var iegūt LKF Kinologu kursos. Tur nav suņu dresūras, bet gan teorētiskās zināšanas (anatomija, ģenētika, eksterjers, barošana, izstāžu reglaments utt.) !
par Instruktoru var kļūt tikai vairākus gadus stažējoties (sagatavojot savus vai grupas suņus) un pabeidzot LKF kinologu kursus.
Last edited by s_solv on 21 Jan 2014, 23:40, edited 1 time in total.
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby seila » 21 Jan 2014, 12:29

s_solv, PALDIES! Tagad manā galviņā ir par vienu gudrību vairāk! :estevisamilosu:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby Doggyy » 21 Jan 2014, 19:53

seila wrote:s_solv, PALDIES! Tagad manā galviņā ir par vienu gudrību vairāk! :estevisamilosu:


manā arī :jautri: :par:
Image
Doggyy
Baby
Baby
 
Posts: 20
Joined: 20 Jan 2014, 20:37

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 26 Jan 2014, 18:43

Šodien noslidoti 25 km, suns gan jau par ~20% vairāk noskrēja.
http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=2648000&code=706377237aa0c432933d1fde379ad5be

Laiks ideāls, ledus labs, pasākums izdevies!
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby ash » 27 Jan 2014, 09:09

super pasākums! :par:
man ar sakārojies iegādāties slidas, lai var doties slidot kopā ar suni - pagaidām tik eju uz slidotavu un suņam mājās jāpaliek!
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby ievish » 27 Jan 2014, 09:14

peecis wrote:Šodien noslidoti 25 km, suns gan jau par ~20% vairāk noskrēja.
http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=2648000&code=706377237aa0c432933d1fde379ad5be

Laiks ideāls, ledus labs, pasākums izdevies!


Forši! Suns pa krastu līdzi skrēja vai pa ledu?
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby Dylan » 27 Jan 2014, 09:16

peecis wrote:Šodien noslidoti 25 km, suns gan jau par ~20% vairāk noskrēja.
http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=2648000&code=706377237aa0c432933d1fde379ad5be

Laiks ideāls, ledus labs, pasākums izdevies!


Baigi labā ideja! Tieši gribēju doties slidot, bet man bail, ka sabraukšu savu sīko.
Kāds ledus - attīrīts spogulītis vai ar grumbuļiem?
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby peecis » 27 Jan 2014, 10:36

ievish wrote:Forši! Suns pa krastu līdzi skrēja vai pa ledu?

Suns skrēja pa ledu. Īsti nezinu cik tas labi/slikti, pirms tam iegooglējot atradu vienīgi šo:

Bīstami:
• slidošana – slidotāja saskriešanās ar suni uz ledus abas puses pakļauj traumu riskam, bet vēl bīstamāk suni laist staigāt pa aizsalušu dīķi, ezeru vai upi, kur slido. Suņa izpētīšanas kāre var likt tam staigāt pa plānu ledu – burtiskā nozīmē. Zināmi pat gadījumi, kad, ledū ielūzušu suni glābjot, aiziet bojā pats saimnieks...


tā kā uz dīķa/ezera šogad bijām ~10 reizi, zināju, ka saskriešanās risks ir minimals (tikai tad, kad mēģinu speciāli ar slidām noskriet suni), ar paklausību uz ledus problēmu nav, nekādus brīdinājumus par slidena seguma bīstamību suņiem neesmu dzirdējis, tāpēc slidojot suni ņemu līdz. :neparliecinats: Manējais nav no tiem, kurš "ar saimnieku leks ugunī", tāpēc pieņemu, ka slidojot uz neliela dīķa, piemēram, tieši pie Uzvaras pieminekļa, nepatikas pret ledu gadījumā suns dzīvotos pa malu, speciāli uz ledu es nekad viņu neesmu saucis. Pirmajās reizēs suns uz ledus uzvedās diezgan tizli, šobrīd pat uz spoguļa tipina ātrāk par slidotāju.

Dylan wrote:Baigi labā ideja! Tieši gribēju doties slidot, bet man bail, ka sabraukšu savu sīko.
Kāds ledus - attīrīts spogulītis vai ar grumbuļiem?


Ledus ir gluds, tiks vietām ir sniegs (lielas ledus pārslas). Kopumā slidošana Ziemeļu, ZR, Rietumu galā ideāla, Dienvidrietumu draņķīga, Austrumu pusē vietām ideāla, pārēja vietā ļoti laba. Tas gan no mana viedokļa, sunim pilnīgi pretēji - kur man draņķīga slidošana, sunei ir kur atsperties un aiziet lēkšos :D

Jāuzmanās pie Milgrāvja (vietām vispār vaļā) un pie Juglas kanāla. Ja neplāno slidot apkārt, laikam prātīgākais ir noparkoties pie Mežaparka vējdēļotājiem un slidot no turienes uz Ziemeļiem/Ziemeļrietumiem.

Mazliet apsarmojis suns:
Image

Ledus un ļauži pie Cabo
Image

Image
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby ievish » 27 Jan 2014, 10:59

Dylan wrote:Baigi labā ideja! Tieši gribēju doties slidot, bet man bail, ka sabraukšu savu sīko.


Labāk kucēnam neļaut pa ledu daudz skriet, viņam vēl kājas un locītavas nav stabilas kā pieaugušam sunim, tas var kaitēt. Sunim kauli nostabilizējas pēc gada vecuma, tad ir drošāk tādas lietas darīt.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Iesācēja piedzīvojumi

Postby Dylan » 27 Jan 2014, 12:37

ievish wrote:
Dylan wrote:Baigi labā ideja! Tieši gribēju doties slidot, bet man bail, ka sabraukšu savu sīko.


Labāk kucēnam neļaut pa ledu daudz skriet, viņam vēl kājas un locītavas nav stabilas kā pieaugušam sunim, tas var kaitēt. Sunim kauli nostabilizējas pēc gada vecuma, tad ir drošāk tādas lietas darīt.


Mēs tikko atnācām no pastaigas gar aizsalušu jūru. Man laikam nespīd, ka varētu kopā slidot, suns nebija ar mieru pat uzkāpt uz ledus, stāvēja un gaidīja mani krastā.
Bet varbūt nākamgad, kad locītavas būs nostirpinājušās un bailes pazudušas varēsim arī paslidot.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests