Retrīvers- Kardess.

Blogs and Chats

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby DanaMary » 21 Jul 2013, 12:58

Ehh, ak mana īsā atmiņa. Aizmirsu pierakstīt , ka čiposim Kardesu laikam uz vasaras beigām, jo tad beigsies lielā skriešana. Vēl jāpaspēj aizbraukt uz laukiem, jāiepērkas skolai, kā arī mājās vis kaut kas notiek, līdz ar to čiposim uz augusta beigām. Tad jau ziņošu kā mums būs gājis, negājis utt. :)
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby DanaMary » 21 Jul 2013, 22:02

Nevaru nepadalīties ar šī vakara labāko notikumu- maza bīgla satikšanu. Tātad..Tuvojoties parkam ieraugu mazu, mazu bīglu kucentiņu. Tikai 2 mēnešus jauns, vārdiņš laikam bija uz burtiņa B . Mazo ierauga arī Kardess. Vispirms viņš apsēžas man blakus un gaida ko darīšu es, otrs suns. Otrs suns priecīgi skrien pretī, atļauju Kardesam arī skriet. Tad nu sākās. Mazie tāa spēlējās. Krita un gāzās, centās lekt viens otram pāri.



/Edit- izņēmu bildes linku, no bildites.lv pazudusi bilde/
Last edited by DanaMary on 31 Jan 2015, 22:39, edited 1 time in total.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby DanaMary » 29 Jul 2013, 12:56

Sveiki. Vakar , aizvakar bija ļoti jauks laiks laukā, vismaz Liepājā. Aizvakar laukā cepām gaļu. Mazo Kardesu iekšā protams neatstāsim, ņēmām līdzi. Kardesa vieta laukā ir zem ābeles, ēnā. Tur ir arī viņa bedre. Bedre, kuru viņš drīkst rakt, vienīgā. Citas nedrīkst, viņš nemaz nemēģina rakt citas. Kardess ļooti aktīvi raka to bedri. Rekur dažas bildes:
Šādi viņš raka. Pārāk noguris, lai normāli raktu, taču enerģijas pietiek, lai guļus ar vienu ķepu turpinātu rakt.
Image

Par cik bedre ir pie koka, tur ir arī saknes, kuras mazais ar zobiem plēsa ārā. Tāds nu izskatījās vina mazais, "zeltainais" purniņš. :D
Image

Savukārt vakar bijām uz jūru. Arī tur Kardess izmantoja izdevību un raka 101 bedri visapkārt. Taču vissvarīgākā bija viena lielā bedre, kuras rakšanā piedalījos arī es. Palīdzēju izrakt pietiekoši lielu bedri, lai Kardess tajā varētu iegulties. Par cik sākumā viņš kategoriski atteicās iet ūdenī, nācās viņu aprakt vēsajās smiltīs lai kaut nedaudz atvēsinātos. Šī bedre pēc tam tika piepildīta ar atrastiem akmentņiem, kociņiem, kurus Kardess salasīja tur pat. Taka mazs kāmītis visu nesa uz savu "migu"
Image

Vēlāk, kad ar brali abi gājām ūdenī Kardess pats gāja ūdenī, iegāja tā, ka slapjš viss ķermenis, tikai galva druciņ ārpus ūdens un sauca mūs laukā. Kad beeeeidzot mēs izgājām laukā no ūdens, Kardess atkal varēja nodoties bedru rakšanai. Viņam ir tāds paradums saskaitīt vai mēs visi esam, ja kāds trūkst, tad nav miera, staigā apkārt , meklē. :) Pēc tam vēlreiz ievedām mazo ūdenī. Ūdenī, skrienot pakaļ kociņam viņš ar visu galviņu palīda zem ūdens. Nu jau var teikt, ka Kardess tā kārtīgi ir atklājis peldsezonu. Ejot mājās visi bijām noguruši, Kardesa siksiņu neturēja neviens, Kardess paskrēja kādus 2 metrus pa priekšu, tad atskatījās, pagaidīja mūs, pārbaudīja vai ir visi. Ja kāds atpalika viņš nostājās mums priekšā un sagaidīja, kamēr tas kurš nāca lēnāk beidzot mūs ir panācis. Tad atkal turpināja ceļu uz priekšu, atkal apstājoties, pagaidot visus. Un tā viņs mūs aizveda līdz pat mājām. :pastaiga:
Tā nu mums gāja sajās brīvdienās. :)
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby Henriete » 29 Jul 2013, 15:30

Kāds Kardess jau liels! Super :)))
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby DanaMary » 29 Jul 2013, 16:47

Jāa, liels jau ir ļoti. Paskatoties vecākās bildes, liekas, ka manu suni apmainīja pa kluso. :D Bet ļoti, ļoti mīļš, uzmana mūs un sargā. :sirsninas2:
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby DanaMary » 30 Jul 2013, 22:36

Gaidot bildes no Mārupes izstādes, - Kardesa apraksts

Sķirne: Zeltainais retrīvers
Vārds: Kardess
Dzimšanas datums: 04.02.2013
Dzīves vieta: Liepāja
Krāsa: Krēmkrāsas
Ciltsraksti: Nav
Raksturs: Ļoti mīļš. Ļoti sargā mūs, savu ģimeni
Garšo : Viss.

/edit- izņēmu nestrādājošo bilžu linkus/
Last edited by DanaMary on 26 Oct 2015, 22:52, edited 1 time in total.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby Henriete » 31 Jul 2013, 20:55

bildes unikālas, pat sēdēšanas pōza ir tāda pati :D atšautu labo kājiņu :D Labais :)
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby DanaMary » 31 Jul 2013, 21:09

Tāds jau bija mērķis. Kardess bija dusmīgs uz mani, ka lieku stāvēt tieši tā, nevis tā kā mazais foto modelis vēlās, bet beigās sanāca. ^^ Vispār, ieraugot kameru, normālu kameru, nevis mazos ziepīšus viņš paliek mierīgāks, tā smuki skatās kamerā. :D
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby DanaMary » 03 Aug 2013, 20:36

Kamēr neaizmirstu. ;d Šodien bijām laukā ar ,ja nemaldos, tad 2 gadus veco Docentu un Džesiku. Aizgājām uz Raiņa parku. Sākumā gājām tā pat, pastaigāt, bet kad Docents izdomāja izpeldēties šausmonīgi netīrā peļķē, nekas cits neatlika, kā iet uz drusciņ tīrāko dīķīti, lai Docents izpeldētos. Un kad Docents uz Džesa bija jau ūdenī, arī Kardess sāka peldēt pakaļ kociņiem.
Tā nu mums te iet. Rekur dažas bildes no šodienas. nav īpaši labas, fotografētas ar telefonu.
Mazais vaktē Docīti.
Image

/edit- nestrādāja bildes, izņēmu linku/

Un te mans mazais žurkulēns. :sirsninas2:
Image
Last edited by DanaMary on 26 Oct 2015, 22:58, edited 1 time in total.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby DanaMary » 03 Aug 2013, 21:01

Starpcitu, tikko draugos pievienoju galeriju. Apskatāma tiem, kas ir manā draugu lokā. Ja vēlaties redzēt, droši aicinat.
http://www.draugiem.lv/danaklaiva
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby DanaMary » 04 Aug 2013, 19:55

Šodien manam mazajam lācītim paliek 6 mēneši, jeb apaļš pusgads! Kā mēs pavadījām šo dienu? Rīts iesākās ar nu jau ierastajām 3 minūtēm manā istabā, jeb manis izdzīšana no gultas. Šorīt skatoties Mans Mīļais Draugs Kardesēns bija apņēmies mani nomest pie zemes.
Pa dienu, pirms lielajām pusdienām bijām parkā. Pie mums ir atgriezusies vasara, kas nozīmē, ka pastaiga bija īsa. Ejot uz māju pusi caur parku mēs atradām kociņu. Ne šādu tādu, bet lielu, tik garu, kā pats jubilārs. Par cik Kardesu ir diezgan grūti pārsteigt , tad manuprāt labākais veids kā likt sunim domāt, ka šī diena nav tāda kā visas pārējās ir atļaut darit aizliegtās lietas. Nē, ne jau lekt dīvānā, sēdēt uz galda, vai citas blēņas, bet atļaut ienest mājās kociņu. Līdz šim visi no parka rūpīgi nestie kociņi tika atstāti pie durvīm, kur viņi tika nogādāti uz sētas otro pusi, kur gaidīja ugunskura iekuršanu. Par cik šī diena nav parasta, šim lielajam kociņim tika dota zaļā gaisma doties iekšā mājās.
Visu atlikušo dienu suns staigā pa māju burtiski smaidīdams. Gulēja , smaidīja un luncināja asti. :pukudupsis: Lai arī kā liktos, ka suns nesaprot, ka šī diena patiešām ir savādāka, viņš tomēr saprot.
Vakarā, kad laiks ir piemērots stundu garai pastaigai , dodamies pastaigā. Šoreiz par pastaigun vietu tiek izvēlēts ceļš gar dzelzceļa sliedēm. Kādēļ man patīk šis ceļs gar sliedēm? Jo šeit diezgan reti ir cilvēki, nav māju, nav mašīnu, ir tikai pļavas, koki un vilcieni.
Pastaigājāmies gar sliedēm tik ilgi, kamēr priekšā redzu māju. Diezgan lielu un skaistu. Pagalmā skraida bērni, staigā sieviete un laikam jau viņas vīrs. Vīrieša apģērbs nedaudz pārsteidza mani- krekls un bokseršorti, neizpaliek arī alus vēders.
Bilde no lielā kociņa atrašanas, mētāšanas, :) Lāčuks rāda mēli. :D

Image

Tikko paskatījos, cik daudz tad esmu sarakstījusi. Sanāca daudz, ja ir kļūdas- piedodiet. Slinkums pārlasīt. :sarkstosa:
Last edited by DanaMary on 15 Mar 2014, 15:40, edited 1 time in total.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby DanaMary » 10 Aug 2013, 18:52

Sveiki. Šodien bijām uz Aizputi. Aizputes svētku ietvaros bija suņu "izstāde" un konkurss, kura pieteikšanos par laimi nokavējām, jo Kardess uzvedās tik šausmīgi, ka es aiz kauna būtu varējusi zemē ielīst. :D Pati izstāde... Nu, tāda nekāda. :d Pa mājām mums arī iet jautri, pie Kardesa nonācis spilvens, speciāli viņam, kuru viņš var plosīt. Viņš pārplēš "iepakojumu" (nu, to "maisu" kurā iekšā pildījums ) un uzmanīgi zobos ņem pildījumu, izņem ārā noliek pie zemes. Izkrāmē kādu čupiņu, un tad sākās pildījuma apstrādāšana-plosīšana. Jāpiebilst, ka šī izklaide notiek tikai tad, kad esam klāt un uzmanam mazo , lai neapēd visu spilvena pildījumu. Kardesam nākošā nedēļa būs jautra, mazais dosies līdzi vecākiem uz darbu, jo mēs ar brāli uz nedēļu braucam prom.
Rīt jau 8 no rīta kāpjam autobusā uz Dobeli, uz laukiem. :) Visādi centos brāli pierunāt braukt Pirmdien, lai varētu noskatīties Ingo suņu paraugdemonstrējumus, bet nekā. Atgriezīšos apm. pēc nedēļas, pilnu vēderu ar omītes zaķaušiem un citiem raušiem. Viņa mums piesolīja, ka neko citu izņemot raušus ēst nedabūsim :dejo: Pēc atgriešanās iesim pastaigā ar rotveileru meitēnu, un kaut kad jau arī ar Kardesa māsu. Cerams, ka tur, Dobelē nelīs visu dienu kā pie mums Liepājā. :sajucis:
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby DanaMary » 17 Aug 2013, 21:34

Brīvdienas Laukos beigušās, esmu atpakaļ civilizācijā. Laukos pieēdāmies raušus , vedām govi, bulli un mazo telēnu no ganībām mājās un gulējām istabā , jo lija lietus. Kamēr nelija lietus un nepalīdzēju omei darīt neko, mīļoju suni. Gandrīz kā Kardess, tikai melnā krāsā, purniņš smalkāks, pati smalkāka, kā jau dāma, un aste gredzenā. Tik pat liela, jeb maza augumā. ^^
Kardesam pa nedēļu arī gājis tīri labi, katru dienu brauca līdzi vecākiem uz darbu. Bija "Avototiņu suns" . Priekšieks bija atvedis suņu gardumiņus, manu mazo lāci tur piebaroja. Izskatās jau tiešām apaļīgs, taču tāds viņš bija jau iepriekš.
Pārbraucot mājās , nākot iekšā pa durvīm, redzu kā man gar acīm pazib kaut kas balts, virzienā uz otro stāvu. Pasaucu viņu lejā, mazais priiieecīgs, lēkāja apkārt.Diezgan smieklīgi lēkāja.. Pagāja pāris soļus atpakaļ, kad mīļoju un ar priekšķepām sāk lēkāt. :aptracis: Pēc vecāku stāstītā nemaz nav bijis bēdīgs, ka nebijām. Es jau sliecos domāt, ka viņš bija pārāk noguris, lai bēdātos, bet nu, ko tad es.. :D
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby ceturtdiena6 » 18 Aug 2013, 14:18

Ļoti jauks un interesants blogs, reizēm šeit ienāku palasīt par jaunā kucēna piedzīvojumiem un izdarībām. Labi, ka raksti - vēlāk būs jaukas atmiņas, varbūt kādreiz kopā ar Kardesu pārlasīsies visu šo :pedinja: atcerēsieties - šādi raksti vai dienasgrāmatas ir gandrīz tas pats kas attēls, fotogrāfija - kurā tiek noķerts un iemūžināts kāds svarīgs dzīves moments.
Noteikti turpini rakstīt arī turpmāk! :jaa:
Un sveiciens zeltainajam saules bērnam Kardesam!
User avatar
ceturtdiena6
Baby
Baby
 
Posts: 60
Joined: 13 Jun 2013, 09:24

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby DanaMary » 18 Aug 2013, 21:23

Paldies! :)

ceturtdiena6 wrote:šādi raksti vai dienasgrāmatas ir gandrīz tas pats kas attēls, fotogrāfija - kurā tiek noķerts un iemūžināts kāds svarīgs dzīves moments.

Pilnībā piekrītu! Kādu laiciņu atpakaļ, meklējot kurā datumā esmu ielukusi vienu Kardesa bildi, izgāju cauri visam blogam. Bija interesanti palasīt , atcerēties laikus, kad Kardess vēl bija pavisam maziņš, lai gan tas nemaz nav tik sen.
Mazais bērns ir izniķojies, izmuļķojies pēc pilnas programmas un nu guļ. Pēc pastaigas, kad parādījās vecais niķis uzēst lietas, kuras nevajag, sētā izdomāja, ka gulēs. Iekšā ne pa ko negāja. Uzkabināju siksiņas galu uz durvju roktura iekšpusē, durvis ciet, skrienu pie loga skatīties... Sīkais guļ, bez nekādas vainas apziņas. 10 minūtes tā nogulēja, gandrīz aizmiga, man panika, dusmīga aizgāju pie viņa, sarāju un ienesu iekšā. Sīkais pārbauda , vai vecie noteikumi spēkā, pacietību arī pārbauda. :D Tagad staigā pa māju, meklē vecākus, a vecāki mājās nebūs šovakar. Mazais nabadziņš.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby Anita » 18 Aug 2013, 22:04

Kad ienāku forumā, noteikti apskatos un palasos par mazā (nu jau laikam vairs ne tik mazā) Kardesa jaunajiem piedzīvojumiem. Turpini vien rakstīt! :)
Jā, dienasgrāmata ir viena superīga lieta. Arī man tāda ir par Greisu, bet ne virtuālā veidā.
User avatar
Anita
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 03 Mar 2010, 21:45
Location: Latvia

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby DanaMary » 18 Aug 2013, 22:48

Mazs viņš man bija, ir un būs. :-) Starpcitu, šodien uz mazu brīdi ieskrēju arī Facebook`ā. Es tur tāda klusā lasītāja, tāpēc komplimentu par tavu dekupāžas darbiņu izteikšu te pat. Izskatās vienkārši super! Ja man būtu vairāk par pusotru ( tas ir tā- ir viens, un no otrā palikusi tikai pati nagliņa vai otrādi) auskaru, vai arī ja man būtu tāda veida auskari, es Tev tādu pasūtītu. :viltigs: Un par Greisas bildēm arī esmu sajūsmā! Tikai, salīdzinot ar manu mazo retrīverlāci viņa ir tik tieviņa. :smarzas: Nekad tā neesmu gaidījusi ziemu. Pirmkārt jau Kardesa pirmā ziema, ziemassvētki, un protams Liepājas izstāde. :jiihaa:
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby DanaMary » 18 Aug 2013, 23:13

Rekur dažas bildes no 10.08, jeb Aizputes izstāde.

Kardesa vājība uz akmeņiem un to rakšanu. Gan izrakšanu, gan aprakšanu.
Image

Braucot mājās. Mazais noguris laikam. Protams, kā ta nenogursi, ja visu laiku jāskrien pa priekšu un jāparāda, cik ļoti tavi saimnieki tevi ir izlaiduši.
Image

Pēc tam, kad es viņam piedevu visus grēkus un samīļoju, ātri vien izlocījās šādi. Un šādi viņš diezgan ilgi nogulēja. :D
Image

Mašīnā izgulējies, mājās atrod vecu spilvenu, kurš oobligāti jāsaplosa. Ja jau saimnieki atļauj, kāpēc gan nē? :medos:
Image
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby DanaMary » 20 Aug 2013, 17:34

Tātad, šodien beidzot pabeidzu divu dienu darbu. Saku uzreiz, šis ir mans pirmais veidotais video, saprast īsti neko nevar, jo baigi "kratās" , dziesma arī diezgan dīvaini skan, nevarēju izdomāt, kā lai uztaisu tā, lai sākumā klusāks, pakāpeniski kļūst skaļāks, daudzviet diezgan miglains, fokusā nav suns utt. Starpcitu, taisīju ar programmu "VideoPad" .

Un, ja šeit rakstu, tad varu palielīties, ka vakar ar Kardesu bijām kopīgā pastaigā ar rotveileru meitenīti ( 2 nedēļas jaunāka par Kardesu ) . Gāja diezgan labi, suņi sadraudzējās, spēlējās, kopīgi peldēja pakaļ kociņiem. Savukārt es sapratu, ka ja mani līdzekļi atļaus, tad pavisam drīz iesim uz suņu skoliņu. Patiesībā, biju to sapratusi jau seeen, taču nezināju nevienu suņu skoliņu. :)

Tulīt jau ķeros klāt otrā video viedošanai, cerams sanāks labāk.
P.s. Kādās programmās jūs taisat video? :tikainesaki:
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Retrīvers- Kardess.

Postby Henriete » 20 Aug 2013, 22:24

Vari likt video droši arī ZR sadaļā, gandrīz nepamanīju, jo vienmēr nav laiks lasīt visus postus :)

Jauki, ka uzfilmēji, prieks skatīties. :rej:
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests