(Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Blogs and Chats

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby Saulpurene » 01 Dec 2013, 20:02

maksis wrote:Es nesaprotu, no kurienes ir ieviesies šis pārpratums, dzirdu to ne pirmo reizi.


No Mīlenbaha. ;)

nīdēt apv.
1. Īdēt, dīkt.
[ME]
kur ME- Mīlenbahs K. "Latviešu valodas vārdnīca", Rediģējis,
papildinājis, turpinājis J. Endzelīns. Rīga, Kultūras fonds, 1923.–1932.
User avatar
Saulpurene
Puppy
Puppy
 
Posts: 410
Images: 1
Joined: 31 Jan 2010, 23:47
Location: Jelgavas novads, Latvija

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby maksis » 02 Dec 2013, 10:15

Nu, re kā. Mūžu dzīvo, mūžu mācies. :) Tak, lai piedod man Mīlenbahs, manai ausij nīdēšana vienmēr turpinās saistīties ar kaut kā iznīdēšanu iznīcināšanas nozīmē. Pieņemu, ka es ne tajos apvidos vnk esmu dzīvojusi, kur tai otrā nozīmē vārdu lieto. :-)
Vārdu sakot, mir, družba, žvačka! :labipadarits:
P.S. Man šonedēļ mājās suņiem un kaķiem vispārējā tārpu nīdēšana paredzēta. :kanepe:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby ingo » 02 Dec 2013, 10:27

Mūspusē tā arī saka "beidz nīdēt!" un ar to nav domāta tārpu "nīdēšana" :kanepe: Tā tie pārpratumi rodas :)
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby Eskimo » 04 Jan 2014, 14:38

julika,cik tu feini visu izstāsti par bērniem, tik zinoši, man gan dēlinam tikai 3 mēneši, bet tas man nesagādā doties uz restorānu paēst(baroju ar krūti), ir tāds speciāls breastfeeding cover un dažādi topi,džemperi, tik liela izvēle,un patiesi- nav jāatkailinās,tā kā te raksta,ka kauns iziet kautkur. Un jā,mazulim gribās kontaktu ar mammu, gribās ēst bieži, gribās uz rokām, arī man ir slings,problēma atrisināta, zinu, šis laiks paies ātri,un tad mazajam būs citas intereses, kā vien dzīvoties pa rokām.

julika wrote: Problēmas sākas tad, kad nesa nepareizi - ar sēju pret pasauli. Tad tā nesāšana pārtop par izklaidi, nevis par psiholoģisko vajadzību apmierināšanu.

Par šo varētu sīkāk lūdzu? :)
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby Eskimo » 04 Jan 2014, 14:40

Man makša variants, Madonas pusē mums tāda beidz nīdēt nav.. :jaut:
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby julika » 04 Jan 2014, 15:13

Eskimo, paldies, taču arī es neesmu nekāds guru, es pati bieži vien reāģēju pārāk emocionāli un sapsihojos, neskatoties uz visām cenšanam saprast bērnu...

Par nesāšanu - ja bērnu nesa ar sēju pret pasauli, viņš neredz mammu, nevar nolasīt mammas reakcijas, viņš redz visu apkart, taču jātiek galā viņam ar to ir pašam. Rezultātā bērns var tikt pārāk uzbudināts, nevar ilgi nomierināties. Un vēl ir tāds fakts, ka nesot ar seju pret pasauli, bērnam rokas brīvas, dari ko gribi, ķer ko gribi. Rezultātā sanāk izklaide, bērns pierod pie tas un vēlāk sākas kašķi.

Es savu meitu esmu nesajusi līdz kādiem 2 gadiem stabili, un vēlāk ik pa laikam. Arī tagad varu paņemt :kanepe: uz īso brītiņu. Un man vienmēr patika, es pat biju nedaudz saskumusi, ka viņa tik ātri izauga.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Previous

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests